kio_man - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: No man page matching to %1 found.<br /><br />Check that you have not mistyped the name of the page that you want.<br />Check that you have typed the name using the correct upper and lower case characters.<br />If everything looks correct, then you may need to improve the search path for man pages; either using the environment variable MANPATH or using a matching file in the /etc directory.
gl: Non se atopou ningunha páxina de manual de %1.<br /><br />Comprobe que non escribiu mal o nome da páxina.<br />Verifique que teña escrito o nome coas maiúsculas e minúsculas correctamente.<br />Se todo semella correcto, entón poida que precise mellorar a ruta de busca mellor para as páxinas de manual, sexa mediante a variábel de entorno MANPATH ou mediante un ficheiro no directorio /etc que corresponda.

en: Open of %1 failed.
gl: Fallou a apertura de %1.

en: Man output
gl: Saída de man

en: <h1>KDE Man Viewer Error</h1>
gl: <h1>Erro do Visor de páxinas de manual de KDE</h1>

en: There is more than one matching man page.
gl: Hai máis dunha páxina man coincidente.

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
gl: Nota: se le unha páxina de manual no seu idioma, sexa consciente de que pode conter algúns erros ou estar obsoleta. No caso de dúbida, debería votar unha ollada á versión en inglés.

en: Header files
gl: Ficheiros de cabeceira

en: Header files (POSIX)
gl: Ficheiros de cabeceira (POSIX)

en: User Commands
gl: Ordes de usuario

en: User Commands (POSIX)
gl: Ordes de usuario (POSIX)

en: System Calls
gl: Chamadas ao sistema

en: Subroutines
gl: Sub-rutinas

en: Perl Modules
gl: Módulos de Perl

en: Network Functions
gl: Funcións de rede

en: Devices
gl: Dispositivos

en: File Formats
gl: Formatos de ficheiro

en: Games
gl: Xogos

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: System Administration
gl: Administración do sistema

en: Local Documentation
gl: Documentación local

en: New
gl: Novo

en: UNIX Manual Index
gl: Índice do manual de Unix

en: Section %1
gl: Sección %1

en: Index for Section %1: %2
gl: Índice da sección %1: %2

en: Generating Index
gl: Estase a xerar o índice

en: Could not find the sgml2roff program on your system. Please install it, if necessary, and extend the search path by adjusting the environment variable PATH before starting KDE.
gl: Non foi posíbel atopar o programa sgml2roff no sistema. Por favor, instáleo, se é preciso, e corrixa a ruta da busca axustando a variábel de entorno PATH antes de iniciar KDE.
