kio_trash - en to gl translation catalogue (27 entries)

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
gl: <para>O lixo de KDE está configurado para usar o lixo de <b>Finder</b>.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
gl: <para>Ao baleirar o lixo de KDE só se eliminarán os elementos do lixo de KDE, mentres que<br> ao baleirar o lixo desde Finder eliminarase todo.</para> <para>Os elementos do lixo de KDE aparecerán nun cartafol chamado «KDE.trash» dentro do lixo.</para>

en: Delete files older than:
gl: Eliminar os ficheiros máis vellos de:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
gl: <para>Escolla esta opción para permitir a <b>eliminación automática</b> dos ficheiros máis vellos que o valor especificado. Déixea desmarcada para <b>non</b> borrar automaticamente os elementos despois dun tempo dado.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
gl: <para>Estabelece cantos días poden quedar no lixo os ficheiros. Os que sexan máis vellos diso han ser eliminados automaticamente.</para>

en: Limit to maximum size
gl: Límite ao tamaño máximo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
gl: <para>Marque esta caixa para limitar o espazo máximo que pode ocupar o lixo á cantidade que especifique en baixo. En caso contrario non terá límite.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
gl: <para>Esta é a porcentaxe máxima de espazo do disco que poderá ocupar o lixo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
gl: <para>Esta é a cantidade de espazo do disco que se calculou como permitida para ocuparse polo lixo, o máximo.</para>

en: Maximum size:
gl: Tamaño máximo:

en: When limit reached:
gl: Cando se acada o límite:

en: Warn Me
gl: Avisarme

en: Delete Oldest Files From Trash
gl: Eliminar do lixo os ficheiros máis vellos

en: Delete Biggest Files From Trash
gl: Eliminar do lixo os ficheiros máis grandes

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
gl: <para>Cando se acada o límite do tamaño, preferirá eliminar primeiro os ficheiros do tipo que especifique. Se indica que o avise, fará iso no canto de eliminar automaticamente os ficheiros.</para>

en: Malformed URL %1
gl: URL mal formado (%1)

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
gl: O directorio %1 xa non existe, así que non se pode devolver este elemento a onde estaba. Pode volver crear ese directorio de novo e usar a operación de devolución outra vez ou arrastrar o elemento a outra parte e así recuperalo.

en: This file is already in the trash bin.
gl: Este ficheiro xa está no lixo.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
gl: Aconteceu un erro interno en copyOrMove, isto non debería acontecer nunca

en: not supported
gl: non se permite utilizar

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
gl: Programa auxiliar para manexar a papeleira de KDE
    Nota: para mover ficheiros para o lixo, non empregue ktrash, senón «kioclient move "url" trash:/»

en: Empty the contents of the trash
gl: Baleirar o contido do lixo

en: Restore a trashed file to its original location
gl: Devolver un ficheiro do lixo a onde estaba antes

en: Ignored
gl: Ignorado

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
gl: O lixo acadou a capacidade máxima!
    Limpe á mao o lixo.

en: The file is too large to be trashed.
gl: O ficheiro é grande de máis para ser botado no lixo.
