kreadconfig - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
gl: Le entradas de KConfig. Para usar en scripts da shell

en: (c) 2001 Red Hat, Inc.
gl: © 2001 Red Hat, Inc.

en: Use <file> instead of global config
gl: Empregar <file> no canto da configuración global

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
gl: O grupo no que buscar. Emprégueo repetidamente para grupos aniñados.

en: Key to look for
gl: A chave que se vai buscar

en: Default value
gl: Valor predeterminado

en: Type of variable
gl: Tipo de variábel
