kurifilter - en to gl translation catalogue (46 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: @title:column]
en: Preferred
gl: Preferido

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
gl: Marque esta caixa para facer preferido o atallo web realzado.<nl/>Os atallos preferidos úsanse en lugares onde só se poden mostrar uns poucos atallos á vez.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
gl: <para>Neste módulo poderá configurar os atallos web. Estes atallos permítenlle buscar rapidamente palabras en Internet. Por exemplo, para buscar información sobre o proxecto KDE mediante Google, simplemente escriba <emphasis>gg:KDE</emphasis> ou <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Se escolle un motor predeterminado poderá buscar palabras ou frases simplemente escribíndoas no trebello axeitado dos aplicativos que permitan utilizar esta funcionalidade, como Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Activar ou desactivar os atallos web.</p><p>Os atallos web permítenlle acceder ou buscar rapidamente información en liña ou no disco duro.</p><p>KDE ven con moitos atallos predefinidos. Un deles é o do motor de buscas de Google (TM). Para usalo simplemente escriba «gg» seguido do delimitador de palabras chave e o termo que se vai buscar, por exemplo <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
gl: &Activar os atallos web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
gl: Usar só os atallos &preferidos.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
gl: Buscar un atallo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
gl: Engadir un atallo web novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
gl: &Novo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
gl: Modifica o atallo web realzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
gl: &Cambiar…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
gl: Elimina o atallo web realzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
gl: <qt>
    Escolla o motor de busca a usar nos campos de entrada que fornezan o servizo automático de busca cando escriba palabras ou frases no canto dun URL. Para desactivar esta funcionalidade escolla <b>Ningún</b> na lista.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
gl: &Atallo web predeterminado:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Escolle un atallo web predeterminado.</p><p>Isto permite que os aplicativos convertan automaticamente a palabra ou frase escrita en consultas a un atallo web cando non se poidan converter nun URL correcto.</p><p>Para desactivar esta funcionalidade escolla <span style=" font-weight:600;">Ningún</span> na lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
gl: Escolla o delimitador que separa a palabra chave da frase ou palabra que se debe buscar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
gl: &Separador de palabras clave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
gl: Escolle un delimitador para marcar a palabra chave do atallo web.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
gl: Dous puntos

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
gl: Espazo

en: No preferred search providers were found.
gl: Non se atopou un fornecedor de buscas predeterminado.

en: No search providers were found.
gl: Non se atopou ningún fornecedor de buscas.

en: Search F&ilters
gl: &Filtros de busca

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Modify Web Shortcut
gl: Modificar o atallo web

en: New Web Shortcut
gl: Novo atallo web

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
gl: O atallo «%1» xa está asignado a «%2». Escolla outro.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
gl: - %1: «%2»

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
gl: Estes atallos xa están asignados. Escolla outros.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
gl: O URI non contén unha marca de substitución \{…} para a consulta.
    Isto significa que sempre se visitará a mesma páxina, independentemente do que escriba o usuario.

en: Keep It
gl: Mantelo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
gl: Indique aquí o nome lexíbel polo usuario do motor de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
gl: &Nome do atallo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
gl: <qt>Escriba aquí o URI que se usará para facer a busca.<br/>O texto que se vai buscar pode especificarse como \{@} ou \{0}.<br/>
    Recoméndase usar \{@}, xa que eliminar todas as variábeis de busca (nome=valor) da cadea resultante mentres que \{0} ha ser substituído pola cadea sen modificar.<br/>Pode usar \{1} … \{n} para especificar certas palabras na busca e \{nome} para especificar un valor dado por «nome=valor».<br/>Ademais é posíbel especificar múltiplas referencias dunha vez (nomes, números e cadeas), \{nome1,nome2,…,«cadea»}.<br/> O primeiro valor concordante (desde a esquerda) ha ser usado como valor de substitución para o URI resultante.<br/>Pode usar unha cadea entre aspas como valor predeterminado se nada concorda.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
gl: &URL do atallo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
gl: Escolla a codificación de caracteres que se ha usar para codificar a busca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
gl: <qt>Os atallos que introduza aquí poden ser usados como un pseudo-URI en KDE. Por exemplo, o atallo <b>av</b> pode ser usado en <b>av</b>:<b>a miña busca</b></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Indique aquí o nome lexíbel polo usuario do motor de busca.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
gl: &Atallos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
gl: Escolla o conxunto de caracteres a usar para codificar a busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
gl: &Conxunto de caracteres:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
gl: Insire un marcador de substitución de pesquisa
