plasmapkg - en to gl translation catalogue (47 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
gl: Instala, lista e desinstala paquetes de Plasma

en: Addon Name
gl: Nome do complemento

en: Service Type
gl: Tipo de servizo

en: Path
gl: Ruta

en: Package types that are installable with this tool:
gl: Tipos de paquete instalábeis con esta utilidade:

en: Built in:
gl: Incorporado:

en: DataEngine
gl: Motor de datos

en: Layout Template
gl: Modelo de disposición

en: Plasmoid
gl: Plasmoide

en: Runner
gl: Executor

en: Theme
gl: Tema

en: Wallpaper Images
gl: Fondos de escritorio

en: Wallpaper Plugin
gl: Complemento de fondo do escritorio

en: KWin Effect
gl: Efecto de KWin

en: KWin Window Switcher
gl: Selector de xanela do KWin

en: KWin Script
gl: Script do KWin

en: Provided by plugins:
gl: Fornecido por complementos:

en: Provided by .desktop files:
gl: Fornecido por ficheiros .desktop:

en: Plasma Package Manager
gl: Xestor de paquetes de Plasma

en: (C) 2008, Aaron Seigo
gl: © 2008, Aaron Seigo

en: Original author
gl: Autor orixinal

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
gl: Xera un hash SHA1 para o paquete en <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
gl: Para instalar ou desinstalar, opera en paquetes instalados para todos os usuarios.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
gl: O tipo do paquete, por ex. tema, fondo de escritorio, plasmoide, motor de datos, executor, modelo de disposición etc.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
gl: Instalar o paquete en <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
gl: Anovar o paquete en <path>

en: List installed packages
gl: Listar os paquetes instalados

en: lists all known Package types that can be installed
gl: lista todos os tipos coñecidos de paquete que se poden instalar

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
gl: Desinstalar o paquete chamado <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
gl: A ruta absoluta á raíz do paquete. Se non se indica, entón buscarase nos directorios estándar para datos desta sesión de KDE.

en: Failed to generate a Package hash for %1
gl: Produciuse un erro ao xerar un hash de paquete para %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
gl: Hash SHA1 para o paquete en %1: «%2»

[ctx: package type]
en: wallpaper
gl: fondo de escritorio

[ctx: package type]
en: plasmoid
gl: plasmoide

[ctx: package type]
en: theme
gl: tema

[ctx: package type]
en: dataengine
gl: motor de datos

[ctx: package type]
en: runner
gl: executor

[ctx: package type]
en: layout-template
gl: modelo de disposición

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
gl: Non foi posíbel atopar un instalador apropiado para o tipo do paquete %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
gl: Non foi posíbel achar un instalador apropriado para o paquete do tipo %1. Informouse do erro: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
gl: As opcións globais e as de packageroot están en conflito entre si, escolla só unha delas.

en: Successfully removed %1
gl: Desinstalouse satisfactoriamente %1

en: Removal of %1 failed.
gl: A desinstalación de %1 fallou.

en: Plugin %1 is not installed now.
gl: O complemento %1 deixou de estar instalado.

en: Successfully installed %1
gl: Instalouse satisfactoriamente %1

en: Installation of %1 failed.
gl: A instalación de %1 fallou.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
gl: Requírese unha de install, remove, upgrade ou list.
