kttsd - en to gl translation catalogue (190 entries)

en: testfilter
gl: filtro-proba

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
gl: Utilidade para probar os complementos de filtro de Jovie.

en: Maintainer
gl: Mantenedor

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
gl: Nome do complemento de filtro de Jovie (obrigatorio)

en: Talker code passed to filter
gl: Código do locutor pasado ao filtro

en: D-Bus application ID passed to filter
gl: Identificador D-Bus do aplicativo que se pasou ao filtro

en: Config file group name passed to filter
gl: Nome do grupo de ficheiros de configuración pasado ao filtro

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
gl: Mostra unha lista das extensións de filtraxe dispoñíbeis e sae

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
gl: Mostra as tabulacións como \t. En caso contrario elimínanse

en: Display list of available filter plugins and exit
gl: Mostra unha lista das extensións de filtraxe dispoñíbeis e sae

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
gl: &Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
gl: &Palabra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
gl: &Expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
gl: &Concordar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
gl: Substituí&r por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, matchButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, reEditorButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, talkerButton)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
gl: Distinguir as maiús&culas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
gl: Idioma

en: Code
gl: Código

en: Select Language
gl: Escoller o idioma

en: Unable to open file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro.

en: File not in proper XML format.
gl: O ficheiro non está no formato XML correcto.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
gl: Expresión regular

en: Word
gl: Palabra

[ctx: Yes or no]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Yes or no]
en: No
gl: Non

en: Unable to open file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: String Replacer
gl: Substitución de cadeas

en: Multiple Languages
gl: Varios idiomas

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
gl: Expresión regular

en: Error
gl: Erro

en: Select Languages
gl: Seleccione os idiomas

en: Edit String Replacement
gl: Editar a substitución de texto

en: String Replacer Word List (*.xml)
gl: Lista de palabras da substitución de cadeas (*.xml)

en: Error Opening File
gl: Erro ao abrir o ficheiro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
gl: Configurar a substitución de cadeas

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
gl: Indique o nome que desexa para este filtro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
gl: Indique o nome que desexa para este filtro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
gl: Estas opcións determinan cando se aplica o filtro ao texto.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
gl: Este filtro aplícaselles ás tarefas de texto no idioma indicado. Poderá escoller máis dun idioma se preme o botón de selección e preme tamén con Ctrl máis dun idioma na lista. Se a deixa en branco, o filtro aplícase a todas as tarefas de texto de calquera idioma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
gl: O &idioma é:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
gl: Indique unha ID D-Bus de aplicativo. Este filtro só se aplica ás tarefas de texto en espera dese aplicativo. Pode indicar máis dun identificador, separado por comas. Se o deixa en branco, este filtro aplícase ás tarefas de texto en espera de todos os aplicativos. Suxestión: use kdcop na liña de ordes para obter as ID dos aplicativos en execución. Exemplo: «konversation, kvirc,ksirc,kopete»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
gl: A &ID do aplicativo contén:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
gl: Este filtro aplícase ás tarefas de texto no idioma indicado. Pode escoller máis dun idioma se preme o botón de selección e preme tamén con Ctrl máis dun idioma na lista. Se a deixa en branco, o filtro aplícase a todas as tarefas de texto de calquera idioma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
gl: Prema para seleccionar un ou máis idiomas. Este filtro aplícase ás tarefas de texto destes idiomas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
gl: <qt>Indique unha ID D-Bus de aplicativo. Este filtro só se aplicará ás tarefas de texto colocadas en fila de espera por ese aplicativo. Pode introducir máis dunha ID separada por comas. Use <b>knotify</b> para converter todas as mensaxes enviadas en notificacións de KDE. Se o deixa en branco, este filtro aplícase ás tarefas de texto colocadas na cola de espera por todos os aplicativos. Suxestión: use kdcop na liña de ordes para obter as ID dos aplicativos en execución. Exemplo: «konversation, kvirc,ksirc,kopete»</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
gl: Prema para cargar unha lista de palabras dun ficheiro.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
gl: Cargar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
gl: Prema para gardar a lista de palabras nun ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
gl: &Gardar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
gl: Prema para baleirar a lista de palabras.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
gl: Prema para engadir outra palabra ou expresión regular á lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
gl: Eng&adir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
gl: Prema para subir a palabra indicada na lista. As palabras máis arriba na lista aplícanse primeiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
gl: S&ubir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
gl: Prema para baixar a palabra indicada na lista. As palabras máis abaixo na lista aplícanse máis tarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
gl: &Baixar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
gl: Prema para modificar unha palabra ou expresión regular da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
gl: Prema para borrar unha palabra ou expresión regular da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
gl: Eli&minar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
gl: Distinguir as maiúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
gl: Concordar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
gl: Substituír por

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
gl: Escoller o locutor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
gl: Cando o marque, usará o locutor predeterminado, que é o locutor de riba na lista da lapela «Locutores».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
gl: &Usar o locutor predeterminado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
gl: Se marca esta alternativa, usará o locutor específico (se aínda está configurado), se non, usarase o locutor máis próximo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
gl: Usar un locu&tor específico

en: Talker Chooser
gl: Escolla de locutor

en: Talker Chooser Config (*rc)
gl: Configuración da escolla de locutor (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
gl: Configurar a escolla de locutor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
gl: &Aplicar este filtro cando

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
gl: Este filtro aplícaselles ás tarefas de texto no idioma indicado. Pode seleccionar máis dun idioma se preme o botón de selección e preme tamén con Ctrl máis dun idioma na lista. Se queda en branco, o filtro aplícase a todas as tarefas de texto de calquera idioma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
gl: O te&xto contén:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
gl: Este filtro aplícaselles ás tarefas de texto no idioma indicado. Pode escoller máis dun idioma se preme o botón de selección e preme tamén con Ctrl máis dun idioma na lista. Se queda en branco, o filtro aplícase a todas as tarefas de texto de calquera idioma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
gl: O novo locutor que se empregará cando se cumpran as condicións arriba mencionadas. O locutor predeterminado é o que se encontra en riba na páxina de Locutores. Prema o botón para escoller un locutor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
gl: Locu&tor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
gl: Prema para escoller un locutor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
gl: Prema para cargar unha escolla de orador dun ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
gl: &Cargar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
gl: Prema para gardar esta escolla de locutor nun ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
gl: &Gardar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
gl: Prema para limpalo todo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
gl: &Limpar

en: XML Transformer
gl: Transformador de XML

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
gl: Configurar o transformador de XML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
gl: Indique calquera nome descritivo que desexe para este filtro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
gl: Indique a localización completa dun ficheiro «XML Style Language - Transforms» (XSLT). Os ficheiro XSLT normalmente teñen a extensión .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
gl: Indique a localización do programa xsltproc. Se están na variábel PATH indique simplemente «xsltproc».

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
gl: Indique calquera nome descritivo que desexe para este filtro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
gl: Ficheiro &XSLT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
gl: &Executábel xsltproc:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
gl: Aplicar este &filtro cando

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
gl: Este filtro só se aplicará ao texto que teña o elemento XML de raíz indicado. Se o deixa en branco, aplícase a todo o texto. Pode indicar máis dun elemento raíz, separándoos con comas. Exemplo: «html».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
gl: Este filtro só se aplicará ao texto que posúa a especificación DOCTYPE indicada. Se o deixa en branco, aplicarase a todo o texto. Aquí poderá indicar máis dun DOCTYPE, separándoos por comas. Exemplo: «xhtml».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
gl: <qt>Indique unha ID D-Bus de aplicativo. Este filtro só se aplica aos textos en espera dese aplicativo. Pode indicar máis dun identificador, separado por comas. Use <b>knotify</b> para converter todas as mensaxes enviadas a notificacións de KDE. Se o deixa en branco, este filtro aplícase aos textos en espera de todos os aplicativos. Suxestión: use kdcop na liña de ordes para obter as ID dos aplicativos en execución. Exemplo: «konversation, kvirc,ksirc,kopete»</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
gl: Este filtro só se aplica ao texto que teña o elemento XML de raíz indicado. Se o deixa en branco, aplícase a todo o texto. Poderá indicar máis dun elemento raíz, separándoos con comas. Exemplo: «html».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
gl: O elemento &raíz é:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
gl: ou o DOC&TYPE é:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
gl: e a &ID do Aplicativo contén:

en: KDE Text-to-Speech
gl: Texto-para-Voz de KDE

en: KDE Text-to-Speech Manager
gl: Xestor de texto-para-voz de KDE

en: &Stop/Delete
gl: &Deter/Borrar

en: &Pause
gl: &Pausar

en: &Resume
gl: &Continuar

en: R&epeat
gl: &Repetir

en: Spea&k Clipboard Contents
gl: &Ler o portapapeis

en: Text-to-speech synthesis daemon
gl: Daemon de síntese de texto-para-voz

en: (C) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández
gl: © 2002, José Pablo Ezequiel Fernández

en: Current Maintainer
gl: Mantenedor actual

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Previous Maintainer
gl: Anterior mantenedor

en: Contributor
gl: Contribuínte

en: Testing
gl: Probas

en: Add Talker
gl: Engadir un locutor

en: Filter
gl: Filtro

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
gl: Efectuou cambios na configuración pero aínda non os gardou. Prema Aplicar para gardar os cambios ou Cancelar para esquecelos.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
gl: <h1>Texto para Voz</h1><p>Esta é a configuración do servizo D-Bus de texto para voz</p><p>Isto permítelle aos aplicativos acceder aos recursos de texto para voz</p><p>Asegúrese de que configura un idioma predeterminado para o idioma que utiliza, dado que este será o idioma usado pola maioría dos aplicativos.</p>

en: (c) 2010, Jeremy Whiting
gl: © 2010, Jeremy Whiting

en: Author
gl: Autor

en: Select Filter
gl: Escoller o filtro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
gl: Tarefas

en: Jovie Version: %1
gl: Versión de Jovie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
gl: Jovie non está a executarse.

en: Filter Configuration
gl: Configuración do filtro

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
gl: Marque esta opción para iniciar o daemon de Jovie e activar a funcionalidade de texto-para-voz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
gl: Activar o sist&ema de texto-para-voz (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
gl: Locutores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
gl: Prema para engadir e configurar un novo Locutor (sintetizador de voz).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
gl: Su&bir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
gl: Prema para configurar as opcións do Locutor escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
gl: &Editar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
gl: Prema para eliminar o Locutor escollido.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
gl: Filtros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
gl: Prema para engadir e configurar un filtro novo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
gl: Prema para subir o filtro escollido na lista. Os filtros máis arriba aplícanse primeiro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
gl: Prema para baixar o filtro escollido na lista. Os filtros máis en baixo aplícanse despois.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
gl: Prema para configurar as opcións do filtro escollido.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
gl: Prema para eliminar o filtro escollido.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
gl: Control da locución

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
gl: Deter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
gl: <p>Borra a tarefa. Se xa estivese a ser sintetizada, interromperase. A próxima tarefa da lista comezará a ser sintetizada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
gl: Cancelar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
gl: <p>Cambia unha tarefa para o estado de Pausa. Se está a ler nese instante, a tarefa para de lerse. As tarefas en pausa evitan que as tarefas seguintes se lean, polo que pode premer <b>Continuar</b> para lle permitir á tarefa ler ou premer <b>Máis tarde</b> para baixala na lista.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
gl: Pausar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
gl: <p>Continúa unha tarefa en pausa ou modifica unha tarefa en cola de espera para o estado de espera. Se a tarefa está en riba na lista, comezará a ser sintetizada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
gl: Continuar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
gl: <p>Coloca o contido actual do portapapeis na cola de espera para ser sintetizada e coloca o seu estado como estando en Espera. Se a tarefa é a de riba na lista, comezará a ser sintetizada. A tarefa ha ser sintetizada polo locutor de arriba na páxina de <b>Locutores</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
gl: Ler o portapapei&s

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
gl: <p>Pídelle un nome de ficheiro e coloca o contido do mesmo na cola de espera para ser sintetizada. Deberá premer o botón <b>Continuar</b> para que a tarefa comece a síntese. A tarefa sintetizarase polo locutor de riba na páxina de <b>Locutores</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
gl: Ler o &ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
gl: &Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
gl: Sintetizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
gl: Nome da voz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
gl: &Tipo da voz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
gl: Home 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
gl: Home 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
gl: Home 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
gl: Muller 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
gl: Muller 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
gl: Muller 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
gl: Neno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
gl: Nena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
gl: Puntuación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> means speak all punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">None</span> means speak no punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Some</span> means speak only punctuation characters given in the speech-dispatcher configuration.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Todos</span> significa ler todos os signos de puntuación.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Ningún</span> significa non ler ningún signo de puntuación.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Algúns</span> significa ler só os signos de puntuación indicados na configuración do motor de fala.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
gl: Todos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
gl: Algúns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
gl: &Velocidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
gl: &Ton

[ctx: Default language code]
en: default
gl: predeterminado

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
gl: Home 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
gl: Muller 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
gl: Rapaz

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
gl: Rapaza

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
gl: Tipo de voz non válida

[ctx: Other language]
en: Other
gl: Outro

[ctx: full country name]
en: United States of America
gl: Estados Unidos de América

[ctx: abbreviated country name]
en: USA
gl: EUA

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: Name
gl: Nome

en: Voice Type
gl: Tipo da voz

en: Speed
gl: Velocidade

en: Pitch
gl: Ton
