kolf - en to gl translation catalogue (126 entries)

en: No configuration options
gl: Non hai opcións de configuración

en: Add object:
gl: Engadir un obxecto:

en: Course name:
gl: Nome do campo:

en: Course author:
gl: Autor do campo:

en: Maximum:
gl: Máximo:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
gl: Número máximo de golpes que se poden dar neste furado.

en: Maximum number of strokes
gl: Número máximo de golpes

en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Show border walls
gl: Mostrar as paredes dos bordos

en: Course Author
gl: Autor do campo

en: Course Name
gl: Nome do campo

en: Drop Outside of Hazard
gl: Deitar fóra ao chou

en: Rehit From Last Location
gl: Golpear de novo desde o último sitio

en: What would you like to do for your next shot?
gl: Que desexa facer para o seguinte golpe?

en: %1 is in a Hazard
gl: %1 está nun perigo

en: %1 will start off.
gl: %1 vai comezar.

en: New Hole
gl: Novo furado

en: Course name: %1
gl: Nome do campo: %1

en: Created by %1
gl: Creado por %1

en: %1 holes
gl: %1 furados

en: Course Information
gl: Información do campo

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
gl: Este furado usa os complementos seguintes, que non ten instalados:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
gl: Hai modificacións sen gardar neste furado. Desexa gardalas?

en: Unsaved Changes
gl: Cambios sen gardar

en: Save &Later
gl: Gardar &máis tarde

en: Pick Kolf Course to Save To
gl: Escolle o campo de Kolf no que gardar

en: &Do not ask again
gl: &Non volver preguntar

en: Slope
gl: Valga

en: Puddle
gl: Poza

en: Wall
gl: Parede

en: Cup
gl: Copa

en: Sand
gl: Area

en: Windmill
gl: Muíño de vento

en: Black Hole
gl: Furado negro

en: Floater
gl: Boia

en: Bridge
gl: Ponte

en: Sign
gl: Sinal

en: Bumper
gl: Parachoques

en: Save &Course
gl: Gardar o &campo

en: Save &Course As...
gl: Ga&rdar o campo como…

en: &Save Game
gl: &Gardar a partida

en: &Save Game As...
gl: Gardar a &partida como…

en: &Edit
gl: &Editar

en: &New
gl: &Novo

en: &Reset
gl: &Reiniciar

en: &Undo Shot
gl: &Anular o golpe

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
gl: Cambiar ao furado

en: &Next Hole
gl: Segui&nte furado

en: &Previous Hole
gl: &Furado anterior

en: &First Hole
gl: &Primeiro furado

en: &Last Hole
gl: Ú&ltimo furado

en: &Random Hole
gl: Furado &aleatorio

en: Enable &Mouse for Moving Putter
gl: Activar o mover o pau co &rato

en: Enable &Advanced Putting
gl: Activar os golpes &avanzados

en: Show &Info
gl: Mostrar &información

en: Show Putter &Guideline
gl: Mostrar a liña de &guía do pau

en: Enable All Dialog Boxes
gl: Activar todos os diálogos

en: Play &Sounds
gl: Reproducir os &sons

en: &About Course
gl: &Sobre o campo

en: &Tutorial
gl: &Titorial

en:  and
gl:  e

en: %1 tied
gl: %1 empatadas

en: %1 won!
gl: %1 gañadas!

en: High Scores for %1
gl: Mellores puntuacións para %1

en: Pick Saved Game to Save To
gl: Escolle a partida gardada na que gardar

en: Pick Kolf Saved Game
gl: Escolle a partida gardada de Kolf

en: %1's turn
gl: quenda de %1

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
gl: a puntuación de %1 xa chegou ao máximo para este furado.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
gl: &Furado

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
gl: &Ir

en: Enable show/hide
gl: Activar mostrar/agochar

en: Slow
gl: Lenta

en: Fast
gl: Rápida

en: Opposite Diagonal
gl: Diagonal inversa

en: Elliptic
gl: Elíptica

en: Reverse direction
gl: Dirección inversa

en: Unmovable
gl: Inamovíbel

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
gl: Indica se esta pendente pode ser movida por outros obxectos, como as boias.

en: Grade:
gl: Grao:

en: KDE Minigolf Game
gl: Xogo de minigolf de KDE

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
gl: © 2002-2010, os desenvolvedores de Kolf

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Former main author
gl: Autor principal anterior

en: Advanced putting mode
gl: Modo de golpe avanzado

en: Border around course
gl: Borde arredor do campo

en: Some good sound effects
gl: Algúns efectos de son bos

en: Wall-bouncing help
gl: Axuda co rebote nos muros

en: Suggestions, bug reports
gl: Suxestións, informes de erros

en: Developer of Box2D physics engine
gl: Desenvolvedor do motor de física Box2D

en: Vector class (Kolf 1)
gl: Clase vector (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
gl: Traballo no algoritmo de rebote nos muros (Kolf 1)

en: File
gl: Ficheiro

en: Print course information and exit
gl: Mostrar a información do campo e saír

en: By %1
gl: Por %1

en: Course %1 does not exist.
gl: O campo %1 non existe.

en: New Game
gl: Nova partida

en: Players
gl: Xogadores

en: &New Player
gl: &Novo xogador

en: Choose Course to Play
gl: Escolla un campo para xogar

en: Course
gl: Campo

en: Create New
gl: Crear un novo

en: You
gl: Ti

en: Highscores
gl: Mellores puntuacións

en: Add...
gl: Engadir…

en: Remove
gl: Borrar

en: Game Options
gl: Opcións do xogo

en: Options
gl: Opcións

en: &Strict mode
gl: Modo &estrito

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
gl: No modo estrito non se permite desfacer, editar nin cambiar de furado. Isto é usado polo xeral para competir. As mellores puntuacións só se gardan neste.

en: %1 Holes
gl: %1 furados

en: Pick Kolf Course
gl: Escolla un campo de Kolf

en: Chosen course is already on course list.
gl: O campo escollido xa está na lista de campos.

en: Player %1
gl: Xogador %1

en:  degree |  degrees
gl[0]:  grao
gl[1]:  graos

en: Exiting ball angle:
gl: Ángulo de saída da bóla:

en: Minimum exit speed:
gl: Velocidade mínima de saída:

en: Maximum exit speed:
gl: Velocidade mínima de saída:

en: &Top
gl: &Cume

en: &Left
gl: &Esquerda

en: &Right
gl: &Dereita

en: &Bottom
gl: &Fondo

en: Walls on:
gl: Paredes en:

en: Sign HTML:
gl: Signo HTML:

en: Windmill on top
gl: Muíño de vento arriba

en: Moving speed
gl: Velocidade de movemento

en: New Text
gl: Novo texto
