palapeli - en to gl translation catalogue (168 entries)

en: Piece count
gl: Número de pezas

en: Piece aspect ratio
gl: Proporcións das pezas

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
gl: Opcións predeterminadas

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
gl: Grade tipo Cairo (pentagonal)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
gl: Grade hexagonal

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
gl: Grade rectangular

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
gl: Grade tipo Rotrex (rombo-trihexagonal)

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
gl: Grade irregular

en: Approx. piece count
gl: Número aproximado de pezas

en: Quick preset
gl: Configuración rápida

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
gl: Ordinarias

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
gl: Moi regulares

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
gl: Moi diversas

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
gl: Botóns grandes

en: Flipped edge percentage
gl: Porcentaxe xirado do bordo

en: Edge curviness
gl: Curva do bordo

en: Plug size
gl: Tamaño dos botóns

en: Diversity of curviness
gl: Diversidade das curvas

en: Diversity of plug position
gl: Diversidade de posición dos botóns

en: Diversity of plugs
gl: Diversidade de botóns

en: Diversity of piece size
gl: Diversidade de tamaños

en: Dump grid image
gl: Deixar a imaxe da grade

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Mouse interaction
gl: Interacción co rato

en: Center
gl: Centro

en: None
gl: Ningún

en: Top Left
gl: Arriba á esquerda

en: Top Right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom Left
gl: Abaixo á esquerda

en: Bottom Right
gl: Abaixo á dereita

en: Remove this trigger
gl: Eliminar este disparador

en: Input here...
gl: Escribir aquí…

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
gl: Manteña premidas as teclas modificadoras que queira e logo prema un botón do rato ou desprace para aquí a rota do rato

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
gl: Ningún

en: Click to change how an action is triggered
gl: Prema para cambiar o xeito de desencadear unha acción

en: Mouse buttons
gl: Botóns do rato

en: Mouse wheel
gl: Roda do rato

en: Interaction with pieces
gl: Interacción coas pezas

en: Interaction with the puzzle table
gl: Interacción co taboleiro do quebracabezas

en: Interaction with the viewport
gl: Interacción coa xanela

[ctx: @title:window]
en: Create new puzzle
gl: Crear un quebracabezas novo

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
gl: Ficheiro de imaxe:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
gl: Describa embaixo a imaxe que escolleu.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
gl: Nome da imaxe:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
gl: Comentario opcional:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
gl: Nome do autor da imaxe:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
gl: Escolla da imaxe

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
gl: Indique a imaxe que queres recortar en pezas

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
gl: Escolle o recortador

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
gl: Escolle un método de recorte

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
gl: Configuración do recortador

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
gl: Axusta os parámetros do método de recorte escollido

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
gl: Non foi posíbel crear o quebracabezas: Non foi posíbel cargar o complemento do recortador.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
gl: Non foi posíbel crear o quebracabezas: O ficheiro escollido non é unha imaxe.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
gl: Non foi posíbel crear o quebracabezas: Fallou o recorte por problemas indeterminados.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
gl: Cambiar o tamaño do taboleiro do puzzle arrastrando os seus bordos

en: You have finished the puzzle. Do you want to restart it now?
gl: Remataches o quebracabezas. Quérelo reiniciar agora?

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
gl: Vanse eliminar os quebracabezas seguintes. Non se pode desfacer esta acción.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: *.puzzle|Palapeli puzzles (*.puzzle)
gl: *.puzzle|Quebracabezas de Palapeli (*.puzzle)

en: Create a piece holder
gl: Crear unha caixa de pezas

en: Enter a short name (optional):
gl: Escribe un nome curto (opcional):

en: You need to click on a piece holder to select it before you can delete it, or you can just click on its Close button.
gl: Tes que premer unha caixa de pezas para seleccionada antes de poder eliminala, ou podes premer o seu botón de pechar.

en: The selected piece holder must be empty before you can delete it.
gl: A caixa de pezas seleccionada debe estar baleira para que a poidas eliminar.

en: The selected piece holder must contain some pieces for 'Select all' to use.
gl: A caixa de pezas seleccionada debe conter algunha peza para que poidas usar «Seleccionalas todas».

en: You need to click on a piece holder to select it before you can select all the pieces in it.
gl: Tes que premer unha caixa de pezas para seleccionala antes de poder seleccionar todas as pezas que contén.

en: To rearrange pieces, either the puzzle table must have some selected pieces or there must be a selected holder with some selected pieces in it.
gl: Para reorganizar as pezas, ou ben ten que haber pezas seleccionadas na mesa do quebracabezas, ou ben ten que haber unha caixa de pezas seleccionada que conteña pezas seleccionadas.

en: You need to have a piece holder and click it to select it before you can transfer pieces into or out of it.
gl: Tes que ter unha caixa de pezas e premela para seleccionala antes de poder introducir ou sacar pezas dela.

en: You have selected to transfer a large piece containing more than six small pieces to a holder. Do you really wish to do that?
gl: Seleccionaches introducir nunha caixa unha peza formada por máis de 6 pezas pequenas. Estás seguro de que queres introducila na caixa?

en: You need to select one or more pieces to be transferred out of the selected holder or select pieces from the puzzle table to be transferred into it.
gl: Tes que seleciconar unha ou máis pezas para sacalas da caixa seleccionada ou seleccionar pezas da mesa do quebracabezas para introducilas na caixa.

en: You need to select one or more pieces to be transferred from the previous holder into the newly selected holder.
gl: Tes que seleccionar unha ou máis pezas para movelas á caixa seleccionada desde outra caixa.

en: You need to have at least two holders, one of them selected and with selected pieces inside it, before you can transfer pieces to a second holder.
gl: Para mover pezas dunha caixa a outra, tes que ter polo menos dúas caixas e unha delas ten que estar seleccionada e conter pezas seleccionadas.

[ctx: For holding pieces]
en: Hand
gl: Man

[ctx: Hints for solving large puzzles]
en: You have just created a large puzzle: Palapeli has several features to help you solve it within the limited space on the desktop. They are described in detail in the Palapeli Handbook (on the Help menu). Here are just a few quick tips.
    
    Before beginning, it may be best not to use bevels or shadowing with large puzzles (see the Settings dialog), because they make loading slower and highlighting harder to see when the pieces in the view are very small.
    
    The first feature is the puzzle Preview (a picture of the completed puzzle) and a toolbar button to turn it on or off. If you hover over it with the mouse, it magnifies parts of the picture, so the window size you choose for the Preview can be quite small.
    
    Next, there are close-up and distant views of the puzzle table, which you can switch quickly by using a mouse button (default Middle-Click). In close-up view, use the empty space in the scroll bars to search through the puzzle pieces a 'page' at a time. You can adjust the two views by zooming in or out and your changes will be remembered.
    
    Then there is a space on the puzzle table reserved for building up the solution.
    
    Last but not least, there are small windows called 'holders'. They are for sorting pieces into groups such as edges, sky or white house on left. You can have as many holders as you like and can give them names. You should already have one named 'Hand', for carrying pieces from wherever you find them to the solution area.
    
    You use a special mouse click to transfer pieces into or out of a holder (default Shift Left-Click). First make sure the holder you want to use is active: it should have a blue outline. If not, click on it. To transfer pieces into the holder, select them on the puzzle table then do the special click to 'teleport' them into the holder. Or you can just do the special click on one piece at a time.
    
    To transfer pieces out of a holder, make sure no pieces are selected on the puzzle table, go into the holder window and select some pieces, using normal Palapeli mouse operations, then go back to the puzzle table and do the special click on an empty space where you want the pieces to arrive. Transfer no more than a few pieces at a time, to avoid collisions of pieces on the puzzle table.
    
    By the way, holders can do almost all the things the puzzle table and its window can do, including joining pieces to build up a part of the solution.
gl: Acabas de crear un quebracabezas grande, e Palapeli conta con varias funcionalidades para axudarte a resolvelo dentro do espazo limitado do escritorio. No manual de Palapeli, ao que podes acceder desde o menú de axuda, atoparás descricións en detalle de ditas funcionalidades. Aquí tes algúns consellos rápidos.
    
    Antes de comezar, sería mellor que non usases nin biseles nin sombras cos quebracabezas grandes (revisa o diálogo de configuración), porque aumentan o tempo necesario para cargar o quebracabezas e fan difícil ver o realce cando as pezas da vista son moi pequenas.
    
    A primeira das funcionalidades é a vista previa (unha imaxe do quebracabezas resolto) e un botón da barra de ferramentas para activala ou desactivala. Se deixas o cursor sobre a vista previa aumenta partes da imaxe, así que o tamaño que escollas para a xanela da vista previa pode ser bastante reducido.
    
    Logo tes as vistas próxima e distante da mesa do quebracabezas. Podes cambiar dunha a outra rapidamente usando un botón do rato (o central de maneira predeterminada). Na vista próxima, usa o espazo baleiro das barras de desprazamento para explorar as pezas do quebracabezas por “páxinas”. Podes aumentar ou diminuír o achegamento das dúas vistas, e o axuste manterase para cada vista.
    
    Tamén tes un espazo na mesa do quebracabezas reservado para construír a solución.
    
    Por último, e non por iso menos importante, existen pequenas xanelas chamadas «caixas de pezas». As caixas de pezas permítenche organizar as pezas en grupos; por exemplo, poder poñer as pezas de bordos nunha caixa, noutra as do ceo, e noutras as da casa branca da dereita. Podes ter tantas caixas de pezas como queiras e podes darlles nomes. Deberías ter unha xa chamada «Man» para mover pezas de onde queira que as atopes ata a zona da solución.
    
    Para introducir ou sacar pezas dunha caixa tes que usar un clic especial co rato («Maiús + clic principal» de maneira predeterminada). Primeiro asegúrate de que a caixa que queres usar está activa: debería ter un contorno azul. Se non o está, prémea para activala. Para introducir pezas na caixa, selecciona as pezas na mesa do quebracabezas e usa o clic especial para mover as pezas á caixa. Tamén podes usar o clic especial nunha única peza de cada vez.
    
    Para sacar pezas dunha caixa, asegúrate de que non hai pezas seleccionadas na mesa do quebracabezas, accede á xanela da caixa e selecciona pezas igual que as seleccionarías na mesa do quebracabezas. A continuación, volve á mesa do quebracabezas e usa o clic especial nun espazo baleiro no que queiras colocar as pezas. Busca non mover demasiadas pezas de cada vez para evitar colisións coas pezas da mesa do quebracabezas.
    
    Por certo, coas caixas de pezas podes facer case todas as cousas que podes facer coa mesa do quebracabezas, como unir pezas ou construír parte da solución.

[ctx: Caption for hints]
en: Solving Large Puzzles
gl: Resolver quebracabezas grandes

en: Great! You have finished the puzzle.
gl: Ben! Remataches o quebracabezas

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
gl: Mover as pezas arrastrándoas

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
gl: Escoller as pezas premendo

[ctx: Works instantly, without dragging]
en: Teleport pieces to or from a holder
gl: Mover pezas entre caixas

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
gl: Mover a xanela arrastrando

[ctx: As in a movie scene]
en: Switch to close-up or distant view
gl: Cambiar á vista próxima ou á vista distante

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
gl: Ampliar a xanela

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
gl: Mover a xanela horizontalmente

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
gl: Mover a xanela verticalmente

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
gl: Escoller varias pezas de unha vez

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
gl: Conmutar a situación de bloqueo do taboleiro do quebracabezas

[ctx: Window title]
en: Preview of completed puzzle
gl: Vista previa da solución

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
gl: A imaxe non está dispoñíbel.

en: %1 - Preview
gl: %1 - Vista previa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
gl: Unha soa cor

[ctx: a keyboard modifier]
en: Shift
gl: Maiúsculas

[ctx: a special keyboard modifier]
en: GroupSwitch
gl: Cambiador de grupo

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
gl: Ningún botón

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
gl: Botón primario

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
gl: Botón secundario

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
gl: Botón central

en: Horizontal-Scroll
gl: Desprazamento horizontal

en: Vertical-Scroll
gl: Desprazamento vertical

en: Your progress is saved automatically while you play.
gl: Os teus progresos gardaranse automaticamente mentres xogas.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
gl: Gardado automático

en: Lock the puzzle table area
gl: Bloquear o taboleiro do quebracabezas

en: [No name]
gl: [Sen nome]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
gl[0]: %2 (%1 peza)
gl[1]: %2 (%1 pezas)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
gl: por %1

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort list...
gl: Ordenar a lista…

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By title
gl: Polo título

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By piece count
gl: Polo número de pezas

en: Loading puzzle...
gl: Estase a cargar o quebracabezas…

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
gl: Error : Non se lle pasou ningún ficheiro de quebracabezas.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
gl: Estase a importar quebracabezas «%1» á colección

en: KDE Jigsaw Puzzle Game
gl: Xogo do quebracabezas de KDE

en: The option to preview the completed puzzle
gl: A opción para obter unha vista previa da solución.

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
gl: Ruta ao ficheiro do quebracabezas (ábrese se non se fornece -i)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given)
gl: Importar este ficheiro de quebracabezas á colección local (non fai nada se non se indica ningún ficheiro de quebracabezas)

en: If the -i/--import option is specified, the main window will not be shown after importing the given puzzle.
gl: Se se indica a opción -i/--import, a xanela principal non aparece despois de importar o quebracabezas dado.

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
gl: Precisión do axuste (como porcentaxe do tamaño dunha peza).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
gl: O nome de ficheiro da imaxe de fondo que se emprega na Vista, ou "__color__" se se emprega unha cor única (consulta a chave «ViewBackgroundColor»).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
gl: A cor de fondo que se emprega na Vista (se a chave «ViewBackground» se configura como «__color__»).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewHighlightColor), group (Appearance)
en: The highlighting color to use for selecting pieces in the View.
gl: A cor de realce para usar ao seleccionar pezas na vista.

note: i18n: ectx: label, entry (SolutionArea), group (Appearance)
en: Where to reserve space on the puzzle table for the solution, when shuffling or re-shuffling the pieces.
gl: O lugar onde reservar espazo na mesa do quebracabezas para a solución, á hora de barallar as pezas.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceSpacing), group (Appearance)
en: Spacing of pieces in puzzle grids relative to the size of the largest piece (spacing factor is 1.0 + 0.05 * value).
gl: Espazo entre pezas nas grades do quebracabezas relativo ao tamaño da peza máis grande (o factor de espazo entre pezas é 1,0 + 0,05 × valor).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
gl: Se mostrar a barra de estado no taboleiro do quebracabezas. (Non é unha barra de estado real, pero a posición e a funcionalidade que fornece son semellantes).

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
gl: Se mostrar sombras por debaixo das pezas. Se non se activa isto pode mellorar o desempeño.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
gl: Se mostrar biseles por debaixo das pezas. Se non se activa isto pode mellorar a carga do quebracabezas.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
gl: Indica se a xanela da vista previa se activou durante a última execución de Palapeli.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
gl: Última posición e tamaño da vista previa do quebracabezas.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
gl: Taboleiro do quebracabezas

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
gl: Fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color for highlighting selected pieces:
gl: Cor para realzar as pezas seleccionadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Space for solution:
gl: Espazo para a solución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: No space is provided with puzzles of less than 20 pieces. Changes will take effect when a puzzle is created or re-started.
gl: Non se fornece espazo con quebracabezas de menos de 20 pezas. Os cambios xurdirán efecto ao crear ou reiniciar un quebracabezas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Spacing of pieces in puzzle grids (1.0-1.5):
gl: Espazo entre pezas nas grades do quebracabezas (1,0-1,5):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
gl: Aparencia das pezas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
gl: Debuxar biseles para crear unha aparencia tridimensional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
gl: Debuxar sombras por debaixo das pezas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
gl: Pódense desactivar estas opcións cando Palapeli está a funcionar demasiado amodo. Os cambios son efectivos só cando se inicia un quebracabezas novo.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
gl: Comportamento das pezas

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
gl: Precisión do axuste das pezas:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
gl: Moi preciso (máis difícil)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
gl: Impreciso (máis doado)

en: Show statusbar of puzzle table
gl: Mostrar a barra de estado do taboleiro do quebracabezas

en: Back to &collection
gl: Volver á &colección

en: Go back to the collection to choose another puzzle
gl: Volver á colección e escoller outro quebracabezas

en: Create &new puzzle...
gl: Crear un quebracabezas &novo…

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
gl: Crear un novo quebracabezas usando unha imaxe do disco

en: &Delete puzzle
gl: &Eliminar o quebracabezas

en: Delete the selected puzzle from your collection
gl: Borrar o quebracabezas escollido da colección

en: &Import from file...
gl: &Importar desde un arquivo…

en: Import a new puzzle from a file into your collection
gl: Importar á colección un quebracabezas desde un ficheiro

en: &Export to file...
gl: &Exportar a un ficheiro…

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
gl: Exportar o quebracabezas seleccionado desde a colección a un ficheiro

en: &Restart puzzle...
gl: &Reiniciar o quebracabezas…

en: Delete the saved progress and reshuffle the pieces
gl: Eliminar o progreso gardado e barallar as pezas.

en: &Create piece holder...
gl: &Crear unha caixa de pezas…

en: Create a temporary holder for sorting pieces
gl: Crear unha caixa temporal na que organizar pezas.

en: &Delete piece holder
gl: &Eliminar a caixa de pezas

en: Delete a selected temporary holder when it is empty
gl: Eliminar a caixa de pezas temporal seleccionada cando estea baleira.

en: &Select all in holder
gl: &Seleccionar todas as da caixa

en: Select all pieces in a selected piece holder
gl: Seleccionar todas as pezas na caixa seleccionada.

en: &Rearrange pieces
gl: &Cambiar a disposición das pezas

en: Rearrange all pieces in a selected piece holder or selected pieces in any window
gl: Cambiar a disposición de todas as pezas da caixa seleccionada ou das pezas seleccionadas en calquera xanela.

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
gl: Vista &previa

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
gl: Vista previa

en: Show or hide the image of the completed puzzle
gl: Mostrar ou agochar a imaxe da solución do quebracabezas.

en: Enable all messages
gl: Activar todas as mensaxes.

en: No puzzle loaded
gl: Non se cargou ningún quebracabezas

en: You finished the puzzle.
gl: Remataches o quebracabezas.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
gl: %1% rematado
