kcmcrypto - en to gl translation catalogue (173 entries)

en: X509 Certificate Export
gl: Exportación de certificado X509

en: Format
gl: Formato

en: &Text
gl: &Texto

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: &Export
gl: E&xportar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
gl: Aconteceu un erro interno. Por favor informe a kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
gl: Produciuse un erro ao converter o certificado ao formato pedido.

en: Error opening file for output.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro para a saída.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
gl: Asistente de creación dun certificado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
gl: Tipo de certificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
gl: Frase de paso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
gl: Frase de paso (verificación):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
gl: Código do país:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
gl: Estado ou provincia (nome completo):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
gl: Nome da organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
gl: Unidade/grupo da organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
gl: Nome completo do servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
gl: Días de validez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
gl: Autoasinar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
gl: Resumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
gl: Empregar DSA no canto de RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
gl: Bits de forza:

en: %1 (%2 of %3 bits)
gl: %1 (%2 de %3 bits)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
gl: <h1>Criptografía</h1> Este modulo permítelle configurar o SSL para usar coa maior parte dos aplicativos KDE, así como xestionar os certificados persoais e as autoridades de certificación coñecidas.

en: KDE Crypto Control Module
gl: Módulo de control de criptografía de KDE

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
gl: © 2000 - 2001 George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
gl: Chaves SSL a empregar

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
gl: Escolla as chaves que quere activar ao usar o protocolo SSL. O protocolo usado negociarase co servidor durante a conexión.

en: Cipher Wizard
gl: Asistente de chaves

en: Strong Ciphers Only
gl: Só chaves fortes

en: Export Ciphers Only
gl: Só chaves de exportación

en: Enable All
gl: Activar todas

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
gl: <qt>Empregue estas preconfiguracións para configurar máis facilmente a cifraxe SSL. Pode escoller entre os seguintes modos:<ul><li><b>Só chaves fortes:</b> Escolle só as chaves de cifrado forte (&gt;= 128 bits).</li><li><b>Só chaves de exportación:</b> Escolle só as chaves febles (&lt;= 56 bits).</li><li><b>Activar todas:</b> Escolle todas as chaves e métodos SSL.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
gl: Avisar ao &entrar no modo SSL

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
gl: Se marca esta opción ha ser avisado cando entre nun sitio co SSL activado

en: Warn on &leaving SSL mode
gl: Avisar ao &saír do modo SSL

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
gl: Se sinala esta opción ha ser avisado cando deixe un sitio baseado en SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
gl: Avisar ao mandar datos &sen cifrar

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
gl: Se sinala esta opción ha ser avisado antes de mandar datos sen cifrar a través dun navegador web.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
gl: Avisar en páxinas que &mesturan SSL e non-SSL

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
gl: Se sinala esta opción ha ser avisado se mira unha páxina que teña partes cifradas e non cifradas.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
gl: Ruta ás bibliotecas compartidas OpenSSL

en: &Test
gl: &Probar

en: Use EGD
gl: Empregar EGD

en: Use entropy file
gl: Empregar o ficheiro de entropía

en: Path to EGD:
gl: Ruta a EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
gl: Se sinala esta opción solicitarase que OpenSSL use o daemon de obtención de entropía (EGD) para inicializar o xerador de números pseudoaleatorios.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
gl: Se sinala esta opción pediráselle a OpenSSL que empregue o ficheiro dado como entropía para inicializar a xeración de números pseudo-aleatorios.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
gl: Introduza aquí a ruta ao socket creado polo daemon de obtención de entropía (ou o ficheiro de entropía).

en: Click here to browse for the EGD socket file.
gl: Prema aquí para procurar o ficheiro de socket EGD.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
gl: Esta lista mostra os certificados recoñecidos por KDE. Pódense xestionar doadamente desde aquí.

en: Common Name
gl: Nome común

en: Email Address
gl: Enderezo de correo

en: I&mport...
gl: &Importar…

en: &Export...
gl: E&xportar…

en: Remo&ve
gl: &Borrar

en: &Unlock
gl: &Desbloquear

en: Verif&y
gl: Veri&ficar

en: Chan&ge Password...
gl: Cam&biar o contrasinal…

en: This is the information known about the owner of the certificate.
gl: Esta é a información coñecida sobre o propietario do certificado.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
gl: Esta é a información coñecida sobre o expendedor do certificado.

en: Valid from:
gl: Válido desde:

en: Valid until:
gl: Válido ata:

en: The certificate is valid starting at this date.
gl: O certificado é válido a partir desta data.

en: The certificate is valid until this date.
gl: O certificado e válido ata esta data.

en: MD5 digest:
gl: Informe MD5:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
gl: Un hash do certificado empregado para identificalo axiña.

en: On SSL Connection...
gl: Coas conexións SSL…

en: &Use default certificate
gl: &Usar o certificado por omisión

en: &List upon connection
gl: &Listar ao conectar

en: &Do not use certificates
gl: &Non usar certificados

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
gl: Non é posíbel xestionar os certificados SSL porque este módulo non foi ligado con OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
gl: Acción por omisión

en: &Send
gl: &Enviar

en: &Prompt
gl: &Preguntar

en: Do &not send
gl: No&n enviar

en: Default certificate:
gl: Certificado por omisión:

en: Host authentication:
gl: Autenticación do servidor:

en: Host
gl: Servidor

en: Certificate
gl: Certificado

en: Policy
gl: Política

en: Host:
gl: Servidor:

en: Certificate:
gl: Certificado:

en: Action
gl: Acción

en: Send
gl: Enviar

en: Prompt
gl: Preguntar

en: Do not send
gl: Non enviar

en: Ne&w
gl: No&vo

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
gl: Esta lista mostra os certificados de sitios e persoas recoñecidos por KDE. Pódense xestionar doadamente desde aquí.

en: Organization
gl: Organización

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
gl: Este botón permítelle exportar o certificado escollido a un ficheiro de varios formatos.

en: &Remove
gl: &Eliminar

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
gl: Este botón borra o certificado escollido da caché de certificados.

en: &Verify
gl: Veri&ficar

en: This button tests the selected certificate for validity.
gl: Este botón proba a validez do certificado escollido.

en: Cache
gl: Caché

en: Permanentl&y
gl: Permanentemen&te

en: &Until
gl: &Ata

en: Select here to make the cache entry permanent.
gl: Escolla aquí para facer a entrada na caché permanente.

en: Select here to make the cache entry temporary.
gl: Escolla aquí para facer a entrada na caché temporal.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
gl: A data e hora cando caducar a caché do certificado.

en: Accep&t
gl: Acep&tar

en: Re&ject
gl: Re&xeitar

en: Select this to always accept this certificate.
gl: Escolla isto para aceptar sempre este certificado.

en: Select this to always reject this certificate.
gl: Escolla isto para rexeitar sempre este certificado.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
gl: Escolla isto se desexa que se lle pregunte pola acción cando reciba este certificado.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
gl: Esta lista mostra as autoridades de certificación recoñecidas por KDE. Pódense xestionar doadamente desde aquí.

en: Organizational Unit
gl: Unidade da organización

en: Res&tore
gl: &Restaurar

en: Accept for site signing
gl: Aceptar para asinar sitios

en: Accept for email signing
gl: Aceptar para asinar correos

en: Accept for code signing
gl: Aceptar para asinar código

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
gl: Avisar ante certificados au&toasinados ou autoridades de certificación descoñecidas

en: Warn on &expired certificates
gl: Avisar ante certificados cad&ucados

en: Warn on re&voked certificates
gl: Avisar ante certificados re&vocados

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
gl: Esta lista mostra os sitios dos que decidiu aceptar un certificado, mesmo aínda que puidera fallar o procedemento de validación.

en: &Add
gl: En&gadir

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
gl: Estas opcións non son configurábeis porque este módulo non foi ligado con OpenSSL.

en: Your Certificates
gl: Os seus certificados

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Peer SSL Certificates
gl: Certificados SSL do parceiro

en: SSL Signers
gl: Asinantes SSL

en: Validation Options
gl: Opcións de validación

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
gl: Se non escolle polo menos unha chave, SSL non funcionará.

en: SSL Ciphers
gl: Chaves SSL

en: Could not open the certificate.
gl: Non foi posíbel abrir o certificado.

en: Error obtaining the certificate.
gl: Produciuse un erro ao obter o certificado.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
gl: Este certificado pasou as probas de verificación.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
gl: O certificado fallou as probas e debería ser considerado non válido.

en: Certificate Password
gl: Contrasinal do certificado

en: Certificate password
gl: Contrasinal do certificado

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro do certificado. Desexa intentar cun contrasinal diferente?

en: Try
gl: Intentar

en: Do Not Try
gl: Non Intentar

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
gl: Xa existe un certificado con ese nome. Está seguro de que quere substituílo?

en: Replace
gl: Substituír

en: Enter the certificate password:
gl: Introduza o contrasinal do certificado:

en: Password For '%1'
gl: Contrasinal de «%1»

en: Decoding failed. Please try again:
gl: Produciuse un erro ao descodificar. Por favor, inténteo de novo:

en: Export failed.
gl: Fallou a exportación.

en: Enter the OLD password for the certificate:
gl: Introduza o contrasinal antigo para o certificado:

en: Enter the new certificate password
gl: Introduza o contrasinal do novo certificado

en: This is not a signer certificate.
gl: Este non é un certificado do asinante.

en: You already have this signer certificate installed.
gl: Xa ten este certificado asinado instalado.

en: The certificate file could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro do certificado.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
gl: Quere poñer este certificado dispoñíbel para KMail?

en: Make Available
gl: Facer Dispoñíbel

en: Do Not Make Available
gl: Non facer dispoñíbel

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
gl: Non foi posíbel executar Kleopatra. Debería instalar ou actualizar o paquete kdepim.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
gl: Isto reverterá a súa base de datos de asinantes de certificados á predeterminada de KDE.
    Non é posíbel desfacer esta operación.
    Está seguro de que quere quere continuar?

en: Revert
gl: Reverter

en: Failed to load OpenSSL.
gl: Produciuse un erro ao cargar OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
gl: lbssl non se atopou ou non foi cargada axeitadamente.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
gl: lbcrypto non se atopou ou non foi cargada axeitadamente.

en: OpenSSL was successfully loaded.
gl: OpenSSL foi cargado satisfactoriamente.

en: Path to entropy file:
gl: Ruta ao ficheiro de entropía:

en: Personal SSL
gl: SSL Persoal

en: Server SSL
gl: SSL do Servidor

en: SSL Personal Request
gl: Petición Persoal de SSL

en: SSL Server Request
gl: Petición do Servidor de SSL

en: Netscape SSL
gl: SSL de Netscape

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
gl: CA Servidor

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
gl: CA Persoal

[ctx: No Certificates on List]
en: None
gl: Ningún

en: Don't Send
gl: Non enviar

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
gl: Selector de data e hora

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
gl: Hora:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
gl: Minuto:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
gl: Segundo:
