kio4 - en to gl translation catalogue (1199 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
gl: Xa existe un ficheiro ou cartafol chamado %1.

en: You do not have permission to create that folder.
gl: Non ten permisos para crear ese cartafol.

en: You did not select a file to delete.
gl: Non escolleu un ficheiro para eliminar.

en: Nothing to Delete
gl: Non hai nada para eliminar

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere eliminar
     <b>«%1»</b>?</qt>

en: Delete File
gl: Eliminar o ficheiro

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
gl[0]: Está seguro de que quere eliminar este elemento?
gl[1]: Está seguro de que quere eliminar estes %1 elementos?

en: Delete Files
gl: Eliminar os ficheiros

en: You did not select a file to trash.
gl: Non escolleu un ficheiro para botar no lixo.

en: Nothing to Trash
gl: Non hai nada para botar no lixo

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere botar no lixo
    <b>«%1»</b>?</qt>

en: Trash File
gl: Deitar o ficheiro no lixo

[ctx: to trash]
en: &Trash
gl: Deitar no &Lixo

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
gl[0]: vergalludo!
gl[1]: Está seguro de que quere botar no lixo estes %1 elementos?

en: Trash Files
gl: Botar no lixo os ficheiros

en: The specified folder does not exist or was not readable.
gl: O cartafol especificado non existe ou non é lexíbel.

en: Menu
gl: Menú

en: Parent Folder
gl: Cartafol superior

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

en: Delete
gl: Eliminar

en: Sorting
gl: Ordenación

en: By Name
gl: Polo nome

en: By Size
gl: Polo tamaño

en: By Date
gl: Pola data

en: By Type
gl: Polo tipo

en: Descending
gl: Descendente

en: Folders First
gl: Os cartafoles primeiro

en: Icon Position
gl: Posición das iconas

en: Next to File Name
gl: Xunto ao nome do ficheiro

en: Above File Name
gl: Sobre o nome do ficheiro

en: Short View
gl: Vista abreviada

en: Detailed View
gl: Vista detallada

en: Tree View
gl: Vista en árbore

en: Detailed Tree View
gl: Vista en árbore detallada

en: Show Hidden Files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: Show Aside Preview
gl: Mostrar a vista previa a un lado

en: Show Preview
gl: Mostrar a vista previa

en: Open File Manager
gl: Abrir o xestor de ficheiros

en: Properties
gl: Propiedades

en: &View
gl: &Vista

[ctx: folder name]
en: New Folder
gl: Cartafol novo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
gl: Crear un cartafol novo en:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
gl: Escoller un cartafol

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
gl: Mostrar os cartafoles agochados

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
gl: Propiedades

en: *|All Files
gl: *|Todos os ficheiros

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros admitidos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Add Places Entry
gl: Engadir a entrada a Lugares

en: Edit Places Entry
gl: Editar a entrada en Lugares

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
gl: <qt>Este é o texto que aparecerá no panel de Lugares.<br /><br />A etiqueta debería consistir nunha ou dúas palabras que o axuden a lembrar aquelo a que se refire esta entrada. Se non introduce unha etiqueta, obterase do URL do lugar.</qt>

en: L&abel:
gl: &Etiqueta:

en: Enter descriptive label here
gl: Escriba unha etiqueta descritiva

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
gl: <qt>Este é o lugar asociado coa entrada. Pode usar calquera URL válido. Por exemplo:<br /><br />%1<br/>http://www.kde.org<br/>ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Se preme o botón xunto ao campo de texto poderá navegar ata un URL axeitado.</qt>

en: &Location:
gl: &Lugar:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
gl: <qt>Esta é a icona que aparecerá no panel de Lugares.<br /><br />Prema o botón para escoller unha icona diferente.</qt>

en: Choose an &icon:
gl: &Escoller unha icona:

en: &Only show when using this application (%1)
gl: Mostrar só cando se use este &aplicativo (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
gl: <qt>Escolla esta opción se quere que esta entrada só sexa mostrada cando estea no aplicativo actual (%1).<br /><br />Se non escolle esta opción, a entrada estará dispoñíbel en todos os aplicativos.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
gl: Cartafol persoal

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
gl: Rede

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
gl: Raíz

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
gl: Lixo

en: &Release '%1'
gl: &Liberar «%1»

en: &Safely Remove '%1'
gl: Eliminar con &seguranza «%1»

en: &Unmount '%1'
gl: &Desmontar «%1»

en: &Eject '%1'
gl: &Expulsar «%1»

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
gl: O dispositivo «%1» non é un disco, polo que non é posíbel expulsalo.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
gl: Produciuse un erro ao acceder a «%1»; o sistema respondeu: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
gl: Produciuse un erro ao acceder a «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Add Entry...
gl: Engadir unha entrada…

en: &Edit Entry '%1'...
gl: &Editar a entrada «%1»…

en: &Hide Entry '%1'
gl: &Agochar a entrada «%1»

en: &Show All Entries
gl: &Mostrar todas as entradas

en: &Remove Entry '%1'
gl: &Eliminar a entrada «%1»

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
gl: Está seguro de que quere baleirar o lixo? Hanse eliminar todos os elementos.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Show Hidden Folders
gl: Mostrar os cartafoles agochados

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
gl: <qt>Mentres escribe na área de texto, poden mostrárselle posíbeis terminacións. Esta funcionalidade pode controlarse premendo co botón secundario do rato e escollendo un modo preferido no menú <b>Completado de texto</b>.</qt>

en: Drive: %1
gl: Unidade: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
gl: <qt>Prema este botón para entrar no cartafol superior.<br /><br />Por exemplo, se o lugar actual é file:/home/%1 ao premer este botón irá para file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
gl: Prema este botón para moverse un paso cara tras no historial de navegación.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
gl: Prema este botón para moverse un paso cara diante no historial de navegación.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
gl: Prema este botón para cargar de novo os contidos do lugar actual.

en: Click this button to create a new folder.
gl: Prema este botón para crear un cartafol novo.

en: Show Places Navigation Panel
gl: Mostrar o panel de lugares de navegación

en: Show Bookmarks
gl: Mostrar os marcadores

en: Options
gl: Opcións

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
gl: <qt>Este é o menú de configuración do diálogo de ficheiro. Pode acceder a varias opcións incluíndo: <ul><li>como ordenar os ficheiros na lista</li> <li>tipos de vista, incluíndo iconas e lista</li><li>mostrar os ficheiros agochados</li><li>o panel de lugares de navegación</li><li>vistas previas dos ficheiros</li><li>separar os cartafoles dos ficheiros</li></ul></qt>

en: Zoom out
gl: Reducir

en: Zoom in
gl: Ampliar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
gl: &Nome:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
gl: <qt>Este é o filtro para aplicar á lista de ficheiros. Os nomes dos ficheiros que non concorden co filtro non se mostrarán.<p>Pode escoller un dos filtros predefinidos na lista despregábel, ou introducir un personalizado directamente na área de texto.</p><p>Permítense caracteres de substitución como * e ?.</p></qt>

en: &Filter:
gl: &Filtro:

en: You can only select one file
gl: Só pode escoller un ficheiro

en: More than one file provided
gl: Especificouse máis dun ficheiro

en: You can only select local files
gl: Só pode escoller ficheiros locais

en: Remote files not accepted
gl: Non se aceptan ficheiros remotos

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
gl: Escolleu máis dun cartafol e este diálogo non acepta cartafoles, polo que non é posíbel decidir en cal entrar. Escolla só un cartafol para facer a lista

en: More than one folder provided
gl: Especificouse máis dun cartafol

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
gl: Escolleu polo menos un cartafol e un ficheiro. Os ficheiros escollidos ignoraranse e farase a lista do cartafol.

en: Files and folders selected
gl: Escolléronse ficheiros e cartafoles

en: The file "%1" could not be found
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro «%1»

en: Cannot open file
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: This is the name to save the file as.
gl: Este é o nome co que gardar o ficheiro.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
gl: Esta é a lista de ficheiros para abrir. Pode indicar máis dun ficheiro nunha lista, separados por espazos.

en: This is the name of the file to open.
gl: Este é o nome do ficheiro para abrir.

[ctx: @title:window]
en: Places
gl: Lugares

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: O ficheiro «%1» xa existe. Desexa sobrescribilo?

en: Overwrite File?
gl: Desexa sobrescribir o ficheiro?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
gl: Os nomes de ficheiros escollidos
    non semellan ser válidos.

en: Invalid Filenames
gl: Nomes non válidos de ficheiros

en: You can only select local files.
gl: Só pode escoller ficheiros locais.

en: Remote Files Not Accepted
gl: Non se aceptan ficheiros remotos

en: *|All Folders
gl: *|Todos os cartafoles

en: &Open
gl: &Abrir

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
gl: Tamaño da icona: %1 píxeles (tamaño estándar)

en: Icon size: %1 pixels
gl: Tamaño da icona: %1 píxeles

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
gl: &Escoller automaticamente a extensión do ficheiro (%1)

en: the extension <b>%1</b>
gl: a extensión <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
gl: &Escoller automaticamente a extensión do nome do ficheiro

en: a suitable extension
gl: unha extensión apropriada

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
gl: Esta opción activa algunhas opcións de utilidade para gardar ficheiros con extensión:<br/><ol><li>Calquera extensión indicada na área de texto <b>%1</b> actualizarase se cambia o tipo de ficheiro no que gardar.<br/><br/></li> <li>Se non indica ningunha extension na área de texto <b>%2</b> cando prema <b>Gardar</b>, engadirase %3 ao nome do ficheiro (se o nome de ficheiro aínda non existe). Esta extensión está baseada no tipo do ficheiro no que escollese gardar.<br/><br/>Se non quere que KDE forneza unha extensión para o nome, pode ou desactivar esta opción ou suprimila engadíndolle un punto (.) no fin do nome do ficheiro (o punto suprimirase automaticamente).</li></ol>Se non está seguro, manteña activada esta opción xa que fará máis manexábeis os seus ficheiros.

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
gl: <qt>Este botón permítelle marcar lugares específicos. Prémao para abrir o menú de marcadores, onde poderá engadir, editar ou escoller un marcador.<br /><br />Estes marcadores son específicos do diálogo de ficheiro, polo demais funcionan como os demais marcadores de KDE.</qt>

en: Sorry
gl: Desculpe

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
gl: <qt>Non existe o ficheiro de modelo <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
gl: Crear o directorio

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
gl: Introducir un nome diferente

en: Create hidden directory?
gl: Desexa crear un directorio agochado?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
gl: O nome «%1» comeza cun punto, polo que por omisión hase agochar este directorio.

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: Create Symlink
gl: Crear unha ligazón simbólica

en: Create link to URL
gl: Creado unha ligazón a un URL

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
gl: As ligazóns básicas só poden apuntar para ficheiros ou directorios locais.
    Empregue «Ligazón a un lugar (URL)».

en: Create New
gl: Crear novo

en: Link to Device
gl: Ligazón a un dispositivo

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Create new folder in:
    %1
gl: Crear un cartafol novo en:
    %1

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Apegar

en: Edit
gl: Editar

en: Navigate
gl: Navegar

en: Show Full Path
gl: Mostrar a ruta completa

en: Custom Path
gl: Ruta personalizada

[ctx: @action:inmenu]
en: More
gl: Máis

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
gl: Dispositivos

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
gl: Outros

en: Click for Location Navigation
gl: Premer para navegar polo lugar

en: Click to Edit Location
gl: Premer para editar o lugar

en: Setting ACL for %1
gl: Estase a asignar a ACL de %1

en: Could not change permissions for
    %1
gl: Non foi posíbel mudar os permisos de
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
gl: Non se introduciu ou non se recoñece ningún medio.

en: "vold" is not running.
gl: «vold» non está a executarse.

en: Could not find program "mount"
gl: Non foi posíbel atopar o programa «mount»

en: mounting is not supported by wince.
gl: wince non admite montar.

en: Could not find program "umount"
gl: Non foi posíbel atopar programa «umount»

en: unmounting is not supported by wince.
gl: wince non admite desmontar.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
gl: Non é posíbel copiar o ficheiro de %1 en %2. (N.º erro: %3)

en: No media in device for %1
gl: Non hai ningún medio no dispositivo para %1

en: Could not get user id for given user name %1
gl: Non foi posíbel obter a id do usuario especificado, %1

en: Could not get group id for given group name %1
gl: Non foi posíbel obter a id do grupo especificado, %1

en: Opening connection to host %1
gl: Estase a abrir unha conexión co servidor %1

en: Connected to host %1
gl: Conectado co servidor %1

en: %1.
    
    Reason: %2
gl: %1.
    
    Razón: %2

en: Sending login information
gl: Estase a enviar a información de inicio de sesión

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
gl: Mensaxe enviada:
    Acceso usando o nome de usuario=%1 e contrasinal=[agochada]
    
    O servidor respondeu:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
gl: Debe indicar un nome de usuario e contrasinal para acceder a este sitio.

en: Site:
gl: Sitio:

en: Login OK
gl: Inicio de sesión correcto

en: Could not login to %1.
gl: Non foi posíbel acceder a %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
gl: Debe indicar un nome de usuario e contrasinal para o servidor proxy listado en baixo antes que se lle permita acceder a ningún sitio.

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
gl: <b>%1</b> en <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
gl: Fallou a autenticación co proxy.

en: No host specified.
gl: Non se especificou ningún servidor.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
gl: Polo demais, o pedido teríase satisfeito.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
gl: averiguar os valores das propiedades

[ctx: request type]
en: set property values
gl: estabelecer os valores das propiedades

[ctx: request type]
en: create the requested folder
gl: crear un cartafol pedido

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
gl: copiar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
gl: mover o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
gl: buscar no cartafol especificado

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
gl: trancar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
gl: desatrancar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
gl: eliminar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
gl: preguntar as capacidades do servidor

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
gl: obter os contidos do ficheiro ou cartafol especificados

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
gl: executar un informe no cartafol especificado

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
gl: Aconteceu un erro inesperado (%1) mentres se intentaba %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
gl: O servidor non admite o protocolo WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
gl: Produciuse un erro ao intentar %1, %2. En baixo atopará un resumo das razóns.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
gl: Denegouse o acceso ao intentar %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
gl: Non é posíbel crear un recurso no destino ata que se creen unha ou máis coleccións (cartafoles) intermedias.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
gl: O servidor non foi capaz de manter a validez das propiedades listadas no elemento XML propertybehaviour, ou intentou sobrescribir un ficheiro cando pedira que os ficheiros non foses sobrescritos. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
gl: Non foi posíbel conceder o tranque pedido. %1

en: The server does not support the request type of the body.
gl: O servidor non permite utilizar o tipo de corpo pedido.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
gl: Non foi posíbel %1 porque o recurso está trancado.

en: This action was prevented by another error.
gl: Esta acción foi evitada por outro erro.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
gl: Non foi posíbel %1 porque o servidor de destino négase a aceptar o ficheiro ou cartafol.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
gl: O recurso de destino non ten espazo de abondo para rexistrar o estado do recurso tras a execución deste método.

en: The resource cannot be deleted.
gl: Non é posíbel eliminar o recurso.

[ctx: request type]
en: upload %1
gl: enviar %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
gl: Aconteceu un erro inesperado (%1) mentres se intentaba %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
gl: Contactouse con %1. Agardando a resposta…

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
gl: <p>Está a piques de acceder a «%1» como usuario «%2», pero ese sitio web non require de autenticación. Isto pode ser un intento de enganalo.</p><p>É «%1» o sitio que quere visitar?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
gl: Confirmar acceso a sitio web

en: Server processing request, please wait...
gl: O servidor está a procesar o pedido, agarde un momento…

en: Sending data to %1
gl: Estanse  enviar os datos para %1

en: Retrieving %1 from %2...
gl: Estase a obter %1 de %2…

en: Authentication Failed.
gl: Fallou a autenticación.

en: Authorization failed.
gl: Fallou a autorización.

en: Unknown Authorization method.
gl: Método descoñecido de autorización.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
gl: Ferramenta de mantemento da caché HTTP de KDE

en: Empty the cache
gl: Baleirar a caché

en: Display information about cache file
gl: Mostrar información sobre o ficheiro de caché

en: Cookie Alert
gl: Alerta de cookie

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
gl[0]: <p>Recibiu unha cookie de<br/><b>%2%3</b><br/> Quere aceptala ou rexeitala?</p>
gl[1]: <p>Recibiu %1 cookies de<br/><b>%2%3</b><br/> Quere aceptalas ou rexeitalas?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
gl:  [Dominio cruzado]

en: Apply Choice To
gl: Aplicar a escolla a

en: &Only this cookie
gl: Só &esta cookie

en: &Only these cookies
gl: Só &estas cookies

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar só esta cookie. Preguntaráselle de novo cando volte a recibir outra.

en: All cookies from this do&main
gl: Todas as cookies deste &dominio

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar todas as cookies deste sitio. Se escolle esta opción engadirase unha nova política para o sitio onde se orixinase esta cookie. Esta política será permanente ata que a cambie manualmente na Configuración do Sistema.

en: All &cookies
gl: &Todas as cookies

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar todas as cookies de calquera lado. Se escolle esta opción mudará a política global das cookies na Configuración do Sistema.

en: &Accept
gl: &Aceptar

en: Accept for this &session
gl: Aceptar para esta &sesión

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
gl: Acepta as cookies ata o final desta sesión

en: &Reject
gl: &Rexeitar

en: See or modify the cookie information
gl: Ver ou modificar a información da cookie

en: Cookie Details
gl: Detalles da cookie

en: Name:
gl: Nome:

en: Value:
gl: Valor:

en: Expires:
gl: Caduca:

en: Path:
gl: Ruta:

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Exposure:
gl: Exposición:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
gl: &Seguinte >>

en: Show details of the next cookie
gl: Mostra os detalles da seguinte cookie

en: Not specified
gl: Non especificada

en: End of Session
gl: Fin da sesión

en: Secure servers only
gl: Só servidores seguros

en: Secure servers, page scripts
gl: Servidores seguros, scripts da páxina

en: Servers
gl: Servidores

en: Servers, page scripts
gl: Servidores, scripts da páxina

en: HTTP Cookie Daemon
gl: Daemon de cookies HTTP

en: HTTP cookie daemon
gl: Daemon de cookies HTTP

en: Shut down cookie jar
gl: Apagar o xestor de cookies

en: Remove cookies for domain
gl: Borrar todas as cookies do dominio

en: Remove all cookies
gl: Borrar todas as cookies

en: Reload configuration file
gl: Cargar de novo o ficheiro de configuración

en: No metainfo for %1
gl: Non hai metainformación para %1

en: --- separator ---
gl: --- separador ---

[ctx: @action:button]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
gl: Propiedades do marcador

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
gl: Engadir un marcador

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
gl: &Novo cartafol…

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
gl: Engadir marcadores

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
gl: Lugar:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
gl: Comentario:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
gl: Crear un novo marcador de cartafoles

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
gl: Crear un novo cartafol de marcadores en %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
gl: Novo cartafol:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: *.html|HTML Files (*.html)
gl: *.html|Ficheiros HTML (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
gl: <!-- Este ficheiro foi xerado por Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
gl: *.adr|Marcadores de Opera (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
gl: Non foi posíbel gardar os marcadores en %1. O erro recibido foi: %2. Esta mensaxe de erro só se mostrará unha vez. A causa do erro debe ser corrixida tan axiña como se poida, posibelmente sexa un disco duro cheo.

en: Add Bookmark Here
gl: Engadir aquí un marcador

en: Open Folder in Bookmark Editor
gl: Abrir o cartafol no editor de marcadores

en: Delete Folder
gl: Eliminar o cartafol

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Delete Bookmark
gl: Eliminar o marcador

en: Open Folder in Tabs
gl: Abrir o cartafol nesta páxina

en: Cannot add bookmark with empty URL.
gl: Non é posíbel engadir un marcador do URL en branco.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
gl: Está seguro de que quere eliminar o cartafol de marcadores
    «%1»?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
gl: Está seguro de que quere eliminar o marcador
    «%1»?

en: Bookmark Folder Deletion
gl: Borrado dun cartafol de marcadores

en: Bookmark Deletion
gl: Borrado dun marcador

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
gl: Abrir cada marcador neste cartafol nunha páxina nova.

en: Bookmark Tabs as Folder...
gl: Marcar estas páxinas nun cartafol…

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
gl: Engade un cartafol de marcadores con todas as páxinas abertas.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
gl: Editar a súa colección de marcadores nunha xanela separada

en: New Bookmark Folder...
gl: Novo cartafol de marcadores…

en: Create a new bookmark folder in this menu
gl: Crea un novo cartafol de marcadores neste menú

en: Hide in toolbar
gl: Agochar na barra de ferramentas

en: Show in toolbar
gl: Mostrar na barra de ferramentas

en: Open in New Window
gl: Abrir nunha xanela nova

en: Open in New Tab
gl: Abrir nunha páxina nova

en: Receiving corrupt data.
gl: Estanse a recibir datos corrompidos.

en: Owner
gl: Dono

en: Owning Group
gl: Grupo proprietario

en: Others
gl: Outros

en: Mask
gl: Máscara

en: Named User
gl: Usuario con nome

en: Named Group
gl: Grupo con nome

en: Edit Entry...
gl: Editar a entrada…

en: Delete Entry
gl: Eliminar a entrada

en:  (Default)
gl:  (Predeterminado)

en: Edit ACL Entry
gl: Editar a entrada na ACL

en: Entry Type
gl: Tipo da entrada

en: Default for new files in this folder
gl: Por omisión para os novos ficheiros neste cartafol

en: Named user
gl: Usuario con nome

en: Named group
gl: Grupo con nome

en: User:
gl: Usuario:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Type
gl: Tipo

en: Name
gl: Nome

en: Effective
gl: Efectivo

[ctx: @label]
en: Add Comment...
gl: Engadir un comentario…

[ctx: @label]
en: Change...
gl: Cambiar…

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
gl: Cambiar o comentario

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
gl: Engadir un comentario

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Open
gl: Abrir

en: Save As
gl: Gardar como

en: *|All files
gl: *|Todos os ficheiros

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
gl[0]: %1 elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: @label]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: @label]
en: Modified
gl: Modificación

[ctx: @label]
en: Owner
gl: Dono

[ctx: @label]
en: Permissions
gl: Permisos

[ctx: @label]
en: Rating
gl: Puntuación

[ctx: @label]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @label]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @label]
en: Total Size
gl: Tamaño total

[ctx: @label]
en: Type
gl: Tipo

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
gl: KFileMetaDataReader pode empregarse para ler metadatos dun ficheiro

en: (C) 2011, Peter Penz
gl: © 2011, Peter Penz

en: Current maintainer
gl: Mantenedor na actualidade

en: Only the meta data that is part of the file is read
gl: So se len o metadatos que son parte do ficheiro

en: List of URLs where the meta-data should be read from
gl: Lista de URL de onde se deben ler os metadatos

en: <Error>
gl: <Erro>

en: &Share
gl: &Compartir

en: Only folders in your home folder can be shared.
gl: Só pode compartir subcartafoles do seu cartafol persoal.

en: Not shared
gl: Non compartido

en: Shared
gl: Compartido

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
gl: Compartir este cartafol fai que estea dispoñíbel en Linux/UNIX (NFS) e Windows (Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
gl: Tamén pode reconfigurar a autorización para compartir ficheiros.

en: Configure File Sharing...
gl: Configurar a compartición de ficheiros…

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
gl: Produciuse un erro ao executar «filesharelist». Comprobe que estea instalado e na $PATH ou en /usr/bin.

en: You need to be authorized to share folders.
gl: Debe ter autorización para compartir cartafoles.

en: File sharing is disabled.
gl: A compartición de ficheiros está desactivada.

en: Sharing folder '%1' failed.
gl: Produciuse un erro ao compartir o cartafol «%1».

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
gl: Produciuse un erro ao intentar compartir o cartafol «%1». Asegúrese de que o script Perl «fileshareset» estea como suid root.

en: Unsharing folder '%1' failed.
gl: Fallou o deixar de compartir o cartafol «%1».

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
gl: Produciuse un erro ao intentar deixar de compartir o cartafol «%1». Asegúrese de que o script Perl «fileshareset» estea como suid root.

en: Select Icon
gl: Seleccionar a icona

en: Icon Source
gl: Orixe das iconas

en: S&ystem icons:
gl: &Iconas do sistema:

en: O&ther icons:
gl: Ou&tras iconas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
gl: &Examinar…

en: &Search:
gl: &Buscar:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
gl: Buscar interactivamente os nomes das iconas (p.ex. cartafol).

en: Actions
gl: Accións

en: Animations
gl: Animacións

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Categories
gl: Categorías

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emotes
gl: Emocións

en: Filesystems
gl: Sistemas de ficheiros

en: International
gl: Internacional

en: Mimetypes
gl: Tipos mime

en: Places
gl: Lugares

en: Status
gl: Estado

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
gl: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ficheiros de icona (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
gl: Configurar os datos mostrados

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
gl: Escolla os datos que desexe ver:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
gl: Configurar…

[ctx: @title:tab]
en: Information
gl: Información

[ctx: @label creation date]
en: Created
gl: Creación

[ctx: @label file content size]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
gl: Depende de

[ctx: @label]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
gl: Xerador

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
gl: Ten partes

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
gl: Ten partes lóxicas

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
gl: Parte de

[ctx: @label]
en: Keyword
gl: Palabra chave

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
gl: Modificación

[ctx: @label]
en: MIME Type
gl: Tipo mime

[ctx: @label]
en: Content
gl: Contido

[ctx: @label]
en: Related To
gl: Está relacionado con

[ctx: @label]
en: Subject
gl: Asunto

[ctx: @label music title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @label file URL]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: @label]
en: Creator
gl: Creador

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
gl: Taxa de bits media

[ctx: @label]
en: Channels
gl: Canais

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
gl: Caracteres

[ctx: @label]
en: Codec
gl: Códec

[ctx: @label]
en: Color Depth
gl: Profundidade de cor

[ctx: @label]
en: Duration
gl: Duración

[ctx: @label]
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

[ctx: @label]
en: Height
gl: Altura

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
gl: Modo de interlace

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
gl: Liñas

[ctx: @label]
en: Programming Language
gl: Linguaxe de programación

[ctx: @label]
en: Sample Rate
gl: Taxa de exemplo

[ctx: @label]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: @label number of words]
en: Words
gl: Palabras

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
gl: Abertura

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
gl: Valor de compensación da exposición

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
gl: Tempo de exposición

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
gl: Distancia focal

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
gl: Distancia focal 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
gl: Velocidades ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
gl: Fabricante

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
gl: Método de medición

[ctx: @label EXIF]
en: Model
gl: Modelo

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
gl: Balance de brancos

[ctx: @label music genre]
en: Genre
gl: Xénero

[ctx: @label music album]
en: Album
gl: Álbum

[ctx: @label]
en: Performer
gl: Artista

[ctx: @label]
en: Release Date
gl: Data de publicación

[ctx: @label music track number]
en: Track
gl: Pista

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
gl: Data de creación do recurso

[ctx: @label]
en: Sub Resource
gl: Subrecurso

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
gl: Data de modificación do recurso

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
gl: Puntuación numérica

[ctx: @label]
en: Copied From
gl: Copiado desde

[ctx: @label]
en: First Usage
gl: Primeira utilización

[ctx: @label]
en: Last Usage
gl: Última utilización

[ctx: @label]
en: Usage Count
gl: Cantidade de utilizacións

[ctx: @label]
en: Unix File Group
gl: Grupo Unix de ficheiros

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
gl: Modo Unix do ficheiro

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
gl: Dono Unix do ficheiro

[ctx: @label file type]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
gl: Traducións dubidosas

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
gl: Último tradutor

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
gl: Traducións obsoletas

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
gl: Data do orixinal da tradución

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
gl: Traducións totais

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
gl: Traducidas

[ctx: @label]
en: Translation Date
gl: Data da tradución

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
gl: Sen traducir

en: Known Applications
gl: Aplicacións coñecidas

en: Open With
gl: Abrir con

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla o programa que desexe usar para abrir <b>%1</b>. Se o programa non estiver na lista, introduza o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
gl: Escolla o nome do programa co que abrir os ficheiros escollidos.

en: Choose Application for %1
gl: Escolla o aplicativo para %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla o programa para o tipo de ficheiro <b>%1</b>. Se o programa non estiver na lista, introduza o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: Choose Application
gl: Escoller un aplicativo

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla un programa. Se o programa non estiver na lista, introduza o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
gl: Tras a orde pode pór varias marcas de substitución que se substituirán polos valores reais cando se execute o programa:
    %f : un nome de ficheiro
    %F : unha lista de ficheiros; use con programas que poidan abrir varios ficheiros locais dunha vez
    %u : un único URL
    %U : unha lista de URL
    %d : o directorio do ficheiro que se vai abrir
    %D : unha lista de directorios
    %i : a icona
    %m : a mini-icona
    %c : o comentario

en: Run in &terminal
gl: Executar nunha &terminal

en: &Do not close when command exits
gl: Non pechar cando a orde &saia

en: &Remember application association for this type of file
gl: &Lembrar a asociación co aplicativo para este tipo de ficheiros

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
gl: Non foi posíbel extraer o nome do executábel de «%1». Indique un nome válido de programa.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
gl: Non se atopou «%1». Indique un nome válido de programa.

en: P&review
gl: Pre&visualizar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
gl: Marque esta opción se o aplicativo que quere executar é en modo texto ou se quere coñecer a información fornecida pola xanela de emulación da terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
gl: &Executar nunha terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
gl: &Opcións da terminal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
gl: Marque esta opción se o aplicativo en modo texto ofrece información importante ao saír. Manter o emulador da terminal aberto permítelle recuperar esta información.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
gl: &Non pechar cando a orde saia

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
gl: Usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
gl: Marque esta opción se quere executar este aplicativo coa id de outro usuario. Cada proceso ten unha id de usuario asociada con el. Esta determina os permisos de acceso a ficheiros, entre outros. Requírese o contrasinal do usuario para usar esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
gl: Executar como outro &usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
gl: Introduza o nome do usuario co que quere executar o aplicativo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
gl: &Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
gl: Introduza aquí o nome do usuario co que quere executar ao aplicativo.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
gl: Inicio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
gl: Marque esta opción se quere deixar claro que o seu aplicativo se iniciou. Esta indicación visual pode aparecer como un cursor atarefado ou na barra de tarefas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
gl: Activar a &reacción ao inicio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
gl: Marque esta opción se quere pór o aplicativo na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
gl: Emprazar na &bandexa do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
gl: Rexistro en &D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
gl: Múltiplas instancias

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
gl: Instancia única

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
gl: Executar ata que remate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
gl: Escriba aquí o nome que queira darlle a este aplicativo. Este aplicativo aparecerá con este nome no menú de aplicativos e no panel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
gl: Escriba aquí a descrición deste aplicativo, con base no seu uso. Exemplos: unha ferramenta para facer chamadas telefónicas (KPPP) sería «Ferramenta para chamar».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
gl: &Descrición:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
gl: Escriba aquí calquera comentario que considere útil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
gl: Co&mentario:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
gl: Escriba aquí a orde para iniciar este programa.
    
    Tras a orde, pode pór varias marcas de substitución que se substituirán polos valores reais cando se execute o programa:
    %f : un nome de ficheiro
    %F : unha lista de ficheiros; úseo con programas que poidan abrir varios ficheiros locais dunha vez
    %u : un único URL
    %U : unha lista de URL
    %d : o directorio do ficheiro que se ha abrir
    %D : unha lista de directorios
    %i : a icona
    %m : a mini-icona
    %c : o título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
gl: &Orde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
gl: Prema aquí para examinar o sistema de ficheiros en busca do executábel que desexe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
gl: Estabelece o directorio de traballo do aplicativo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
gl: Cartafol de &traballo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
gl: <qt><p>Esta lista mostra os tipos de ficheiro que pode xestionar o aplicativo. Esta lista está organizada segundo os <u>tipos mime</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose, Internet (e)Mail Extension, é un protocolo estándar para identificar o tipo dos datos baseándose nas extensións do nome do ficheiro e nos <u>tipos mime</u> correspondentes. Exemplo: a parte «bmp» que vai tras do punto en flow.bmp indica que é un tipo particular de imaxe, <u>image/x-bmp</u>. Para saber que aplicativo debe abrir cada tipo de ficheiro, o sistema debe estar informado sobre as posibilidades de cada aplicativo para xestionar estas extensións e tipos mime.</p> <p>Se quere asociar este aplicativo cun ou máis tipos mime que non están na lista, prema o botón <b>Engadir</b> de baixo. Se hai un ou máis tipos mime que o aplicativo non poida manexar, pode retiralos da lista co botón <b>Eliminar</b> en baixo.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
gl: Tipos de ficheiro &admitidos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
gl: Tipo mime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
gl: Descrición

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
gl: Prema este botón se quere engadir un tipo de ficheiro (tipo mime) para ser xestionado por este aplicativo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
gl: Se quere quitar un tipo de ficheiro (tipo mime) que o aplicativo non pode xestionar, escóllao na lista de riba e prema este botón.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
gl: Prema aquí para modificar o xeito en que este aplicativo se executará, indicará que foi iniciado, as súas opcións de D-Bus ou para executalo como outro usuario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
gl: Opcións a&vanzadas

en: Properties for %1
gl: Propiedades de %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
gl[0]: Propiedades de un elemento
gl[1]: Propiedades dos %1 elementos escollidos

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
gl: &Xeral

en: Type:
gl: Tipo:

en: Create New File Type
gl: Crear un tipo novo de ficheiro

en: File Type Options
gl: Opcións do tipo de ficheiro

en: Contents:
gl: Contidos:

en: Location:
gl: Lugar:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Calculate
gl: Calcular

en: Stop
gl: Deter

en: Refresh
gl: Refrescar

en: Points to:
gl: Apunta a:

en: Created:
gl: Creado o:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Accessed:
gl: Accedido o:

en: Mounted on:
gl: Montado en:

en: Device usage:
gl: Utilización do dispositivo:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
gl: %1 de %2 libres (%3% empregado)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
gl: Estase a calcular… %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
gl[0]: 1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
gl[0]: 1 subcartafol
gl[1]: %1 subcartafoles

en: Calculating...
gl: Estase a calcular…

en: At least %1
gl: Polo menos %1

en: The new file name is empty.
gl: O nome do novo ficheiro está baleiro.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel gardar as propiedades. Non ten acceso de abondo para escribir en <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
gl: Prohibido

en: Can Read
gl: Pode ler

en: Can Read & Write
gl: Pode ler e escribir

en: Can View Content
gl: Pode ver os contidos

en: Can View & Modify Content
gl: Pode ver e modificar os contidos

en: Can View Content & Read
gl: Pode ver os contidos e lelos

en: Can View/Read & Modify/Write
gl: Pode ver/ler e modificar/escribir

en: &Permissions
gl: &Permisos

en: Access Permissions
gl: Permisos de acceso

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
gl[0]: Este ficheiro é unha ligazón e non ten permisos.
gl[1]: Todos os ficheiros son ligazóns e non teñen permisos.

en: Only the owner can change permissions.
gl: Só o dono pode cambiar os permisos.

en: O&wner:
gl: &Dono:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
gl: Indica as accións que pode facer o dono.

en: Gro&up:
gl: &Grupo:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
gl: Indica as accións que poden facer os membros do grupo.

en: O&thers:
gl: &Outros:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
gl: Indica as accións que poden facer todos os usuarios, que non sexan nin o dono nin pertenzan ao grupo.

en: Only own&er can rename and delete folder content
gl: Só o dono pode &cambiar o nome e eliminar contido do cartafol

en: Is &executable
gl: É &executábel

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
gl: Escolla esta opción para permitir que só o dono do cartafol borre ou mude o nome dos ficheiros e cartafoles que conteña. Os outros usuarios só poderán engadir novos ficheiros, se teñen o permiso de «Modificar o contido».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
gl: Escolla esta opción para pór o ficheiro como executábel. Isto só ten sentido para programas e scripts. Requírese para executalo.

en: A&dvanced Permissions
gl: Permisos &avanzados

en: Ownership
gl: Posesión

en: User:
gl: Usuario:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
gl: Aplicar os cambios a todos os subcartafoles e aos seus contidos

en: Advanced Permissions
gl: Permisos avanzados

en: Class
gl: Clase

en: Show
    Entries
gl: Mostrar as
    entradas

en: Read
gl: Lectura

en: This flag allows viewing the content of the folder.
gl: Esta bandeira permite ver o contido do cartafol.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
gl: A bandeira de Lectura permite ver o contido do ficheiro.

en: Write
    Entries
gl: Escribir as
    entradas

en: Write
gl: Escrita

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
gl: Esta bandeira permite engadir, borrar e mudar o nome dos ficheiros. Lembre que borrar e mudar o nome poden ser limitados mediante a bandeira de Pegañento.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
gl: A bandeira de Escrita permite modificar o contido do ficheiro.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
gl: Entrar

en: Enable this flag to allow entering the folder.
gl: Active este indicador para permitir a entrada no cartafol.

en: Exec
gl: Execución

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
gl: Active este indicador para permitir executar o ficheiro como un programa.

en: Special
gl: Especial

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
gl: Bandeira especial. Válida para todo o cartafol, o seu significado exacto pode verse na columna da dereita.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
gl: Indicador especial. O significado exacto pode verse na columna da dereita.

en: User
gl: Usuario

en: Group
gl: Grupo

en: Set UID
gl: Pór como UID

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
gl: Se sinala esta bandeira, o dono deste cartafol será o dono de todos os novos ficheiros.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
gl: Se o ficheiro é executábel e activa este indicador, executarase cos permisos do dono.

en: Set GID
gl: Pór como GID

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
gl: Se activa este indicador o grupo deste cartafol será o de todos os novos ficheiros.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
gl: Se o ficheiro é executábel e activa este indicador executarase cos permisos do grupo.

[ctx: File permission]
en: Sticky
gl: Pegañento

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
gl: Se activa o indicador de Pegañento nun cartafol, só o dono e root poderán borrar ou mudar o nome dos seus ficheiros. En caso contrario calquera usuario con permisos de escrita poderá facelo.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
gl: A bandeira de Pegañento nun ficheiro é ignorada en Linux, pero pode ser usada en outros sistemas

en: Link
gl: Ligazón

en: Varying (No Change)
gl: Estase a variar (sen cambios)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
gl[0]: Este ficheiro usa permisos avanzados
gl[1]: Estes ficheiros usan permisos avanzados

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
gl[0]: Este cartafol usa permisos avanzados.
gl[1]: Estes cartafoles usan permisos avanzados.

en: These files use advanced permissions.
gl: Estes ficheiros usan permisos avanzados.

en: De&vice
gl: &Dispositivo

en: Device (/dev/fd0):
gl: Dispositivo (/dev/fd0):

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Read only
gl: Só lectura

en: File system:
gl: Sistema de ficheiros:

en: Mount point (/mnt/floppy):
gl: Punto de montaxe (/mnt/floppy):

en: Mount point:
gl: Punto de montaxe:

en: &Application
gl: &Aplicativo

en: Add File Type for %1
gl: Engadir un tipo de ficheiro para %1

en: Select one or more file types to add:
gl: Escolla un ou máis tipos de ficheiro para engadir:

en: Only executables on local file systems are supported.
gl: Só se permite utilizar executábeis en sistemas de ficheiros locais.

en: Advanced Options for %1
gl: Opcións avanzadas para %1

en: Open file dialog
gl: Diálogo para abrir ficheiros

en: Blocked request.
gl: Bloqueouse o pedido.

en: Unknown HTTP verb.
gl: Verbo de HTTP descoñecido.

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel mudar o dono do ficheiro <b>%1</b>. Non ten os permisos necesarios para facer o cambio neste ficheiro.</qt>

en: &Skip File
gl: Omitir o &ficheiro

en: Unable to create io-slave: %1
gl: Non foi posíbel crear o ioslave: %1

en: Folder Already Exists
gl: O cartafol xa existe

en: File Already Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Already Exists as Folder
gl: Xa existe como un cartafol

en: Creating directory
gl: Estase a crear o directorio

en: Directory
gl: Directorio

en: Moving
gl: Estase a mover

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
gl: Destino

en: Deleting
gl: Estase a eliminar

en: File
gl: Ficheiro

en: Und&o
gl: &Desfacer

en: Und&o: Copy
gl: &Desfacer: Copiar

en: Und&o: Link
gl: &Desfacer: Ligar

en: Und&o: Move
gl: &Desfacer: Mover

en: Und&o: Rename
gl: &Desfacer:Mudar o nome

en: Und&o: Trash
gl: &Desfacer:Botar no lixo

en: Und&o: Create Folder
gl: &Desfacer:Crear un cartafol

en: Und&o: Create File
gl: &Desfacer:Crear un ficheiro

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
gl: O ficheiro %1 foi copiado desde %2, pero aparentemente foi modificado con posterioridade o %3.
    Desfacer a copia eliminará o ficheiro e todas as modificacións perderanse.
    Está seguro de que quere borrar %4?

en: Undo File Copy Confirmation
gl: Confirmación de desfacer a copia do ficheiro

en: 1 day %2 | %1 days %2
gl[0]: 1 día %2
gl[1]: %1 días %2

en: %1 Item | %1 Items
gl[0]: %1 elemento
gl[1]: %1 elementos

en: 1 Folder | %1 Folders
gl[0]: 1 cartafol
gl[1]: %1 cartafoles

en: 1 File | %1 Files
gl[0]: 1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: Could not read %1.
gl: Non foi posíbel ler %1.

en: Could not write to %1.
gl: Non foi posíbel escribir en %1.

en: Could not start process %1.
gl: Non foi posíbel iniciar o proceso %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
gl: Produciuse un erro interno
    Por favor, envíe un informe de fallos completo desde http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
gl: O formato do URL %1 non é válido.

en: The protocol %1 is not supported.
gl: O protocolo %1 non está admitido.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
gl: O protocolo %1 é só un protocolo de filtrado.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
gl: %1 é un cartafol, pero agardábase un ficheiro.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
gl: %1 é un ficheiro, pero agardábase un cartafol.

en: The file or folder %1 does not exist.
gl: O ficheiro ou cartafol %1 non existe.

en: A file named %1 already exists.
gl: Xa existe un ficheiro chamado %1.

en: A folder named %1 already exists.
gl: Xa existe un cartafol chamado %1.

en: No hostname specified.
gl: Non se especificou ningún servidor.

en: Unknown host %1
gl: O servidor %1 é descoñecido

en: Access denied to %1.
gl: Acceso denegado a %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
gl: Acceso denegado.
    Non foi posíbel escribir en %1.

en: Could not enter folder %1.
gl: Non foi posíbel entrar no cartafol %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
gl: O protocolo %1 non incorpora un servizo de cartafoles.

en: Found a cyclic link in %1.
gl: Atopouse unha ligazón cíclica en %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
gl: Atopouse unha ligazón cíclica ao copiar %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
gl: Non foi posíbel crear o socket para acceder a %1.

en: Could not connect to host %1.
gl: Non foi posíbel conectar co servidor %1.

en: Connection to host %1 is broken.
gl: A conexión co servidor %1 está rota.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
gl: O protocolo %1 non é un protocolo de filtrado.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
gl: Non foi posíbel montar o dispositivo.
    O erro do que se informa foi:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
gl: Non foi posíbel desmontar o dispositivo.
    O erro do que se informa foi:
    %1

en: Could not read file %1.
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro %1.

en: Could not write to file %1.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro %1.

en: Could not bind %1.
gl: Non foi posíbel asociar %1.

en: Could not listen %1.
gl: Non foi posíbel escoitar %1.

en: Could not accept %1.
gl: Non foi posíbel aceptar %1.

en: Could not access %1.
gl: Non foi posíbel acceder a %1.

en: Could not terminate listing %1.
gl: Non foi posíbel terminar de listar %1.

en: Could not make folder %1.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol %1.

en: Could not remove folder %1.
gl: Non foi posíbel eliminar o cartafol %1.

en: Could not resume file %1.
gl: Non foi posíbel continuar o ficheiro %1.

en: Could not rename file %1.
gl: Non foi posíbel mudar o nome do ficheiro %1.

en: Could not change permissions for %1.
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos de %1.

en: Could not change ownership for %1.
gl: Non foi posíbel cambiar os donos de %1.

en: Could not delete file %1.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
gl: O proceso para o protocolo %1 morreu inesperadamente.

en: Error. Out of memory.
    %1
gl: Aconteceu un erro. Esgotouse a memoria.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
gl: O servidor proxy é descoñecido
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
gl: A autorización fallou, non se admite a autenticación %1

en: User canceled action
    %1
gl: O usuario cancelou a acción
    %1

en: Internal error in server
    %1
gl: Produciuse un erro interno no servidor
    %1

en: Timeout on server
    %1
gl: Esgotouse o tempo no servidor
    %1

en: Unknown error
    %1
gl: Erro descoñecido
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
gl: Interrupción descoñecida
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro orixinal %1.
    Revise os permisos.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro parcial %1.
    Revise os permisos.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
gl: Non foi posíbel mudar o nome do ficheiro orixinal %1.
    Revise os permisos.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
gl: Non foi posíbel mudar o nome do ficheiro parcial %1.
    Revise os permisos.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
gl: Non foi posíbel crear a ligazón simbólica %1.
    Revise os permisos.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro %1.
    O disco está completo.

en: The source and destination are the same file.
    %1
gl: A orixe e o destino son o mesmo ficheiro.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
gl: O servidor require %1, pero non está dispoñíbel.

en: Access to restricted port in POST denied.
gl: Denegouse o acceso no POST a un porto restrinxido.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
gl: A información requirida de tamaño do contido non se forneceu para a operación de POST.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
gl: Código de erro %1 descoñecido
    %2
    Por favor, envíe un informe do fallo en http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite abrir de conexións co protocolo %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite o peche de conexións co protocolo %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite o acceso a ficheiros co protocolo %1.

en: Writing to %1 is not supported.
gl: Non se admite a escrita en %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
gl: Non hai accións especiais dispoñíbeis para o protocolo %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
gl: Non se admite listar cartafoles co protocolo %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
gl: Non se admite a obtención de datos de %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
gl: Non se admite a obtención de información do tipo mime desde %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
gl: Non se admite mudar o nome nin mover ficheiros dentro de %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a creación de ligazóns simbólicas co protocolo %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
gl: Non se admite o copiado de ficheiros dentro de %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
gl: Non se admite eliminar ficheiros de %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a creación de cartafoles co protocolo %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite o cambio dos atributos dos ficheiros co protocolo %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite o cambio dos donos dos ficheiros co protocolo %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
gl: Non se admite o uso de sub-URL con %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
gl: Non se admiten as obtencións múltiplas co protocolo %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a abertura de ficheiros co protocolo %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
gl: O protocolo %1 non inclúe a acción %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: <b>Technical reason</b>:
gl: <b>Motivo técnico</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
gl: <b>Detalles do pedido</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
gl: <li>Protocolo: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
gl: <li>Data e hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
gl: <li>Información adicional: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
gl: <b>Posíbeis motivos</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
gl: <b>Posíbeis solucións</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
gl: Contacte co servizo técnico apropiado do computador, sexa o administrador do sistema, ou unha empresa de servizo técnico para máis axuda.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
gl: Contacte co administrador do servidor para máis axuda.

en: Check your access permissions on this resource.
gl: Comprobe os permisos de acceso a este recurso.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
gl: Os seus permisos de acceso poden non ser axeitados para realizar a operación pedida neste recurso.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
gl: Poida que o ficheiro estea a ser usado (e polo tanto estaría trancado) por outro usuario ou aplicativo.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
gl: Comprobe que ningún outro aplicativo ou usuario estea a usar o ficheiro ou teña trancado o ficheiro.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
gl: Aínda que é improbábel, poida que sexa un erro do hardware.

en: You may have encountered a bug in the program.
gl: Poida que atopase un fallo no programa.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
gl: Isto posibelmente sexa debido a un fallo no programa. Por favor, intente enviar un informe de fallos completo como se describe en baixo.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
gl: Actualice o software para a última versión. A distribución debera fornecer ferramentas para actualizar o software.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
gl: Se todo o demais falla, pense en axudarlle á equipa de KDE ou ao mantenedor deste software enviándolle un bon informe do fallo. Se o software é fornecido por un terceiro, contacte con el directamente. Polo demais, primeiro mire a ver se o mesmo fallo foi enviado por outra persoa facendo unha busca na <a href="http://bugs.kde.org/">Web de informe de fallos de KDE</a>. Se non o está, tome nota dos detalles indicados en riba, e inclúaos no seu informe do fallo, xunto con tantos outros detalles como pense que poidan axudar.

en: There may have been a problem with your network connection.
gl: Puidera ser que xurdise un problema coa conexión de rede.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
gl: Puidera ser que xurdise un problema coa configuración da rede. Se accedeu recentemente a Internet sen problemas, isto é improbábel.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
gl: Puidera ser que xurdise un problema nalgún punto da ruta pola rede entre o servidor e este computador.

en: Try again, either now or at a later time.
gl: Probe de novo, sexa agora ou máis tarde.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
gl: Aconteceu un erro do protocolo ou unha incompatibilidade.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
gl: Asegúrese de que este recurso exista, e inténteo de novo.

en: The specified resource may not exist.
gl: O recurso especificado non existe.

en: You may have incorrectly typed the location.
gl: Escribiu o lugar de xeito incorrecto.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
gl: Comprobe que escribise o lugar correcto e inténteo de novo.

en: Check your network connection status.
gl: Comprobe o estado a súa conexión de rede.

en: Cannot Open Resource For Reading
gl: Non foi posíbel abrir o recurso para lectura

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
gl: Isto significa que non foi posíbel obter o contido do ficheiro ou cartafol que pediu, <strong>%1</strong>, xa que non foi posíbel obter acceso de lectura.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
gl: Non ten permisos para ler o ficheiro nin abrir o cartafol.

en: Cannot Open Resource For Writing
gl: Non foi posíbel abrir o recurso para escribir nel

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
gl: Isto significa que non foi posíbel escribir no ficheiro <strong>%1</strong>, xa que non foi posíbel obter acceso de escrita.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
gl: Non é posíbel iniciar o protocolo %1

en: Unable to Launch Process
gl: Non foi posíbel iniciar o proceso

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
gl: Non foi posíbel iniciar o programa no seu computador que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong>. Polo xeral isto é debido a motivos técnicos.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
gl: O programa que fornece compatibilidade con este protocolo pode non ter sido actualizado a última vez que anovou KDE. Isto pode facer que o programa sexa incompatíbel coa versión actual e polo tanto non inicie.

en: Internal Error
gl: Erro interno

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
gl: O programa do seu computador que dá acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro interno.

en: Improperly Formatted URL
gl: URL formatado incorrectamente

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non estaba correctamente formatado. O formato dun URL polo xeral é:<blockquote><strong>protocolo://usuario:contrasinal@www.exemplo.org:porto/cartafol/ficheiro.extensión?pesquis=valor</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
gl: Protocolo %1 non soportado

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
gl: O protocolo <strong>%1</strong> Non se admite polos programas de KDE que ten instalados neste computador.

en: The requested protocol may not be supported.
gl: O protocolo pedido pode non estar admitido.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
gl: As versións do protocolo %1 admitidas por este computador e polo servidor poden sen incompatíbeis.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
gl: Pode buscar en internet un programa de KDE (chamado un kioslave ou un ioslave) que soporte este protocolo. Os lugares onde buscar inclúen <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> e <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
gl: O URL non se refire a un recurso.

en: Protocol is a Filter Protocol
gl: O protocolo é un protocolo de filtrado

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non se refire a un recurso específico.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
gl: KDE é capaz de comunicarse mediante un protocolo dentro doutro; o protocolo especificado é só para ser usado nesas situacións, porén este non é un deses casos. Este é un acontecemento raro, e probabelmente indique un erro de programación.

en: Unsupported Action: %1
gl: Acción non soportada: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
gl: A acción requirida Non se admite polo programa de KDE que implementa o protocolo <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
gl: Este erro depende moito do programa de KDE. A información adicional debería darlle máis información da que está dispoñíbel para a arquitectura de entrada/saída de KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
gl: Intento de atopar outro xeito de acadar o mesmo resultado.

en: File Expected
gl: Agardábase un ficheiro

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
gl: O pedido agardaba un ficheiro, no canto atopouse o cartafol <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
gl: Isto pode ser un erro no lado servidor.

en: Folder Expected
gl: Agardábase un cartafol

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
gl: O pedido agardaba un cartafol, no canto atopouse o ficheiro <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
gl: O ficheiro ou cartafol non existe

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
gl: O ficheiro ou cartafol <strong>%1</strong> non existe.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro pedido porque xa existe un ficheiro co mesmo nome.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
gl: Probe primeiro a quitar do medio o ficheiro actual, entón probe de novo.

en: Delete the current file and try again.
gl: Elimine o ficheiro actual e probe de novo.

en: Choose an alternate filename for the new file.
gl: Escolla outro nome para o novo ficheiro.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol pedido porque xa existe un co mesmo nome.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
gl: Probe primeiro a quitar do medio o cartafol actual, entón probe de novo.

en: Delete the current folder and try again.
gl: Elimine o cartafol actual e probe de novo.

en: Choose an alternate name for the new folder.
gl: Escolla outro nome para o novo cartafol.

en: Unknown Host
gl: Servidor descoñecido

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
gl: Un erro de servidor descoñecido indica que non foi posíbel atopar en internet o servidor co nome pedido, <strong>%1</strong>.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
gl: O nome que escribiu, %1, pode non existir: puidera estar mal escrito.

en: Access Denied
gl: Acceso denegado

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
gl: Negouse o acceso ao recurso especificado, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
gl: Ou indicou detalles incorrectos para a autenticación, ou non indicou ningún detalle.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
gl: Poida que a súa conta non teña permisos para acceder ao recurso especificado.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
gl: Intente de novo o pedido e garanta que os datos de autenticación son inseridos correctamente.

en: Write Access Denied
gl: Negouse o acceso de escrita

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
gl: Isto significa que se rexeitou un intento de escribir no ficheiro <strong>%1</strong>.

en: Unable to Enter Folder
gl: Non foi posíbel entrar no cartafol

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
gl: Isto significa que se reexitou un intento de abrir o cartafol que se pediu, <strong>%1</strong>.

en: Folder Listing Unavailable
gl: Non é posíbel listar os contidos do cartafol

en: Protocol %1 is not a Filesystem
gl: O protocolo %1 non é un sistema de ficheiros

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
gl: Isto significa que se fixo un pedido que require determinar os contidos do cartafol, e o programa de KDE que permite utilizar este protocolo non é capaz de facelo.

en: Cyclic Link Detected
gl: Detectouse unha ligazón cíclica

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
gl: Os entornos UNIX polo xeral permiten ligar un ficheiro ou cartafol con outro nome e/ou lugar. KDE detectou unha ligazón ou serie de ligazóns que xeran un ciclo infinito, é dicir, o ficheiro foi ligado consigo mesmo (posibelmente con outras ligazóns polo medio).

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
gl: Elimine unha parte do ciclo para rachar o ciclo infinito, e inténteo de novo.

en: Request Aborted By User
gl: Pedido interrompido polo usuario

en: The request was not completed because it was aborted.
gl: O pedido non se completou porque foi interrompido.

en: Retry the request.
gl: Intentar de novo o pedido.

en: Cyclic Link Detected During Copy
gl: Detectouse un ciclo infinito durante a copia

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
gl: Os entornos UNIX polo xeral permiten ligar un ficheiro ou cartafol con outro nome e/ou lugar. Durante a operación de copia que pediu, KDE detectou unha ligazón ou serie de ligazóns que xeran un ciclo infinito, é dicir, o ficheiro foi ligado consigo mesmo (posibelmente con outras ligazóns no medio).

en: Could Not Create Network Connection
gl: Non foi posíbel crear a conexión de rede

en: Could Not Create Socket
gl: Non foi posíbel crear o socket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
gl: Este é un erro bastante técnico causado porque non foi posíbel crear un dispositivo requirido para as comunicacións pola rede (un socket).

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
gl: Poida que a conexión de rede estea incorrectamente configurada, ou que a interface de rede non estea activada.

en: Connection to Server Refused
gl: Rexeitouse a conexión co servidor

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
gl: O servidor <strong>%1</strong> negouse a permitir que este computador estabelecese unha conexión.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
gl: O servidor, aínda que está conectado a internet, pode non estar configurado para admitir pedidos.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
gl: O servidor, aínda que está conectado a internet, pode non estar a executar o servizo pedido (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
gl: Poida que intervise unha devasa (un dispositivo que restrinxe os pedidos a internet), que protexendo a súa rede ou a rede do servidor, evitase este pedido.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
gl: A conexión co servidor foi pechada inesperadamente

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
gl: Aínda que se estabeleceu conexión con <strong>%1</strong>, foi pechada nun punto inesperado da comunicación.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
gl: Aconteceu un erro de protocolo, que fixo que o servidor pechase a conexión como resposta ao erro.

en: URL Resource Invalid
gl: O recurso do URL non é válido

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
gl: O protocolo %1 non é un protocolo de filtrado

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non se refería a un mecanismo válido para acceder ao recurso específico, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
gl: KDE é capaz de comunicarse mediante un protocolo cun protocolo. Este pedido especificou que un protocolo fose usado deste xeito, porén este protocolo non é capaz de tal cousa. Este é un suceso raro, e probabelmente indique un erro de programación.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
gl: Non foi posíbel inicializar o dispositivo de entrada/saída

en: Could Not Mount Device
gl: Non foi posíbel montar o dispositivo

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
gl: Non foi posíbel inicializar («montar») o dispositivo que pediu. O erro informado foi: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
gl: O dispositivo pode non estar preparado, por exemplo quizais non haxa disco nun dispositivo extraíbel (p. ex., lector de CD sen CD-ROM), ou no caso dun dispositivo periférico/portábel, poida que non estea correctamente conectado.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
gl: Poida que non teña permisos para inicializar («montar») o dispositivo. En sistemas UNIX, normalmente requírense privilexios de administrador para inicializar un dispositivo.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
gl: Comprobe que o dispositivo estea preparado; as unidades extraíbeis deben conter medios, e os dispositivos portábeis deben estar conectados e acendidos; e inténteo de novo.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
gl: Non foi posíbel desinicializar o dispositivo de entrada/saída

en: Could Not Unmount Device
gl: Non foi posíbel desmontar o dispositivo

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
gl: Non foi posíbel desinicializar («desmontar») o dispositivo. O erro informado foi: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
gl: Poida que o dispositivo estea atarefado, é dicir, a ser usado por outro aplicativo ou usuario. Cousas como ter unha xanela de navegador aberta nun lugar deste dispositivo pode facer que o dispositivo siga a ser usado.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
gl: Poida que non teña permisos para desinicializar («desmontar») o dispositivo. Nos sistemas UNIX, polo xeral precísanse privilexios de administrados para desinicializar un dispositivo.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
gl: Comprobe ningún aplicativo estea a acceder ao dispositivo, e inténteo de novo.

en: Cannot Read From Resource
gl: Non é posíbel ler do recurso

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
gl: Isto significa que foi posíbel abrir o recurso <strong>%1</strong>, pero produciuse un erro ao ler os seus contidos.

en: You may not have permissions to read from the resource.
gl: Poida que non teña permisos para ler no recurso.

en: Cannot Write to Resource
gl: Non foi posíbel escribir non recurso

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
gl: Isto significa que foi posíbel abrir o recurso <strong>%1</strong>, pero produciuse un erro ao escribir nel.

en: You may not have permissions to write to the resource.
gl: Poida que non teña permisos para escribir no recurso.

en: Could Not Listen for Network Connections
gl: Non foi posíbel escoitar as conexións de rede

en: Could Not Bind
gl: Non foi posíbel asociar

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
gl: Este é un erro bastante técnico causado porque non foi posíbel facer que un dispositivo requirido para as comunicacións pola rede (un socket) escoitase as conexións de rede entrantes.

en: Could Not Listen
gl: Non foi posíbel escoitar

en: Could Not Accept Network Connection
gl: Non foi posíbel aceptar conexións de rede

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
gl: Este é un erro bastante técnico no cal se produciu un erro ao intentar aceptar unha conexión de rede entrante.

en: You may not have permissions to accept the connection.
gl: Poida que non teña permisos para aceptar a conexión.

en: Could Not Login: %1
gl: Non foi posíbel autenticar: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
gl: Fallou un intento de acceder para realizar a operación pedida.

en: Could Not Determine Resource Status
gl: Non foi posíbel determinar o estado do recurso

en: Could Not Stat Resource
gl: Non foi posíbel coñecer o estado do recurso

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
gl: Fallou un intento de determinar información sobre o estado do recurso <strong>%1</strong>, como o nome, tipo, tamaño etc.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
gl: O recurso indicado pode non existir ou non ser accesíbel.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
gl: Non foi posíbel cancelar o listar

en: FIXME: Document this
gl: FIXME: Documente isto

en: Could Not Create Folder
gl: Non foi posíbel crear o cartafol

en: An attempt to create the requested folder failed.
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol pedido.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
gl: Non existe o lugar onde se debía crear o cartafol.

en: Could Not Remove Folder
gl: Non foi posíbel borrar o cartafol

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o cartafol especificado, <strong>%1</strong>.

en: The specified folder may not exist.
gl: Poida que non exista o cartafol especificado.

en: The specified folder may not be empty.
gl: Poida que o cartafol especificado non estea baleiro.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
gl: Asegúrese de que o cartafol existe e estea baleiro, e inténteo de novo.

en: Could Not Resume File Transfer
gl: Non foi posíbel continuar a transferencia de ficheiro

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
gl: O pedido especificado requiría que a transferencia do ficheiro <strong>%1</strong> fose continuada nun certo punto. Isto non era posíbel.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
gl: Poida que o protocolo, ou o servidor, non permitan a continuación de ficheiros.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
gl: Inténteo de novo sen probar a continuar a transferencia.

en: Could Not Rename Resource
gl: Non foi posíbel mudar o nome do recurso

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: Produciuse un erro ao mudar o nome do recurso especificado, <strong>%1</strong>.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
gl: Non foi posíbel mudar os permisos do recurso

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: Produciuse un erro ao mudar os permisos do recurso especificado <strong>%1</strong>.

en: Could Not Change Ownership of Resource
gl: Non foi posíbel cambiar os donos do recurso

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: Produciuse un erro ao cambiar os donos do recurso especificado <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Resource
gl: Non foi posíbel eliminar o recurso

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o recurso especificado <strong>%1</strong>.

en: Unexpected Program Termination
gl: Terminación inesperada do programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
gl: O programa do seu computador que fornece o acceso ao protocolo <strong>%1</strong> terminou inesperadamente.

en: Out of Memory
gl: Memoria esgotada

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
gl: O programa do seu computador que fornece o acceso ao protocolo <strong>%1</strong> non foi capaz de obter a memoria que require para continuar.

en: Unknown Proxy Host
gl: Servidor proxy descoñecido

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
gl: Atopouse un erro de Servidor Descoñecido ao obter información sobre o servidor proxy especificado, <strong>%1</strong>. O erro de servidor descoñecido indica que non foi posíbel atopar en internet o nome requirido.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
gl: Quizais teña acontecido un problema coa súa configuración de rede, especificamente co nome do seu servidor proxy. Se accedeu recentemente a internet sen problemas, isto é moi improbábel.

en: Double-check your proxy settings and try again.
gl: Comprobe a súa configuración do proxy e inténteo de novo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
gl: Fallou a autenticación: O método %1 Non se admite

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
gl: Aínda que fornecese os datos correctos para a autenticación, esta fallou porque o método que o servidor está a usar Non se admite polo programa de KDE que implementa o protocolo %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
gl: Por favor, envíe un informe de fallo en <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> para informar á equipa de KDE do método de autenticación non soportado.

en: Request Aborted
gl: Pedido interrompido

en: Internal Error in Server
gl: Erro interno no servidor

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
gl: O programa no servidor que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro interno: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
gl: Isto probabelmente sexa causado por un fallo no programa do servidor. Por favor, envíe un informe de fallos como se detalla en baixo.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
gl: Contacte co administrador do servidor para avisalo do problema.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
gl: Se sabe quen son os autores do software do servidor, envíelles o informe do fallo directamente a eles.

en: Timeout Error
gl: Erro de tempo esgotado

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
gl: Aínda que se estabeleceu contacto co servidor, non se recibiu unha resposta dentro do tempo reservado para o pedido como segue: <ul><li>Tempo límite para estabelecer unha conexión: %1 segundos</li> <li>Tempo límite para recibir unha resposta: %2 segundos</li> <li>Tempo límite para acceder ao servidor proxy: %3 segundos</li></ul> Lembre que pode mudar estes tempos límite na Configuración do sistema de KDE, en Configuración da Rede -> Preferencias da conexión.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
gl: O servidor estaba ocupado de máis respondendo outros pedidos para poder responderlle ao seu.

en: Unknown Error
gl: Erro descoñecido

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
gl: O programa do seu computador que dá acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro descoñecido: %2.

en: Unknown Interruption
gl: Interrupción descoñecida

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
gl: O programa no seu computador que dá acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dunha interrupción dun tipo descoñecido: %2.

en: Could Not Delete Original File
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro orixinal

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
gl: A operación pedida requiría da eliminación do ficheiro orixinal, posibelmente tras unha operación de mover. Non foi posíbel mover o ficheiro orixinal, <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Temporary File
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
gl: A operación pedida requiría da creación dun ficheiro temporal no que gardar o novo ficheiro mentres se descargaba. Non foi posíbel eliminar este ficheiro temporal, <strong>%1</strong>.

en: Could Not Rename Original File
gl: Non foi posíbel mudar o nome do ficheiro orixinal

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
gl: A operación pedida requiría mudar o nome do ficheiro orixinal, <strong>%1</strong>, porén non foi posíbel mudarllo.

en: Could Not Rename Temporary File
gl: Non foi posíbel mudar o nome do ficheiro temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
gl: A operación pedida requiría da creación dun ficheiro temporal <strong>%1</strong>, porén, non foi posíbel crealo.

en: Could Not Create Link
gl: Non foi posíbel crear unha ligazón

en: Could Not Create Symbolic Link
gl: Non foi posíbel crear unha ligazón simbólica

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
gl: Non foi posíbel crear a ligazón simbólica %1 que pediu.

en: No Content
gl: Sen contidos

en: Disk Full
gl: Disco cheo

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro requirido <strong>%1</strong> porque non hai espazo no disco.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
gl: Libere espazo de abondo no disco 1)eliminando ficheiros temporais non desexados; 2)arquivando ficheiros en medios de almacenaxe extraíbeis como CD-R; ou 3) obteña máis capacidade de almacenaxe.

en: Source and Destination Files Identical
gl: Os ficheiros de orixe e destino son idénticos

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
gl: Non foi posíbel completar a operación porque os ficheiros de orixe e de destino son o mesmo ficheiro.

en: Choose a different filename for the destination file.
gl: Escolla outro nome para o ficheiro de destino.

en: Undocumented Error
gl: Erro non documentado

[ctx: @title job]
en: Moving
gl: Estase a mover

[ctx: @title job]
en: Copying
gl: Estase a copiar

[ctx: @title job]
en: Creating directory
gl: Estase a crear o directorio

[ctx: @title job]
en: Deleting
gl: Estase a eliminar

[ctx: @title job]
en: Examining
gl: Estase a examinar

[ctx: @title job]
en: Transferring
gl: Estase a transferir

[ctx: @title job]
en: Mounting
gl: Estase a montar

en: Device
gl: Dispositivo

en: Mountpoint
gl: Punto de montaxe

[ctx: @title job]
en: Unmounting
gl: Estase a desmontar

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
gl: Quere eliminar permanentemente todos os elementos do lixo? Non é posíbel desfacer esta acción.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
gl[0]: Está seguro de que quere deitar este elemento no lixo?
gl[1]: Está seguro de que quere deitar estes %1 elementos no lixo?

[ctx: Verb]
en: &Trash
gl: Deitar no &lixo

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
gl: A cadea do certificado SSL do parceiro semella estar corrompida.

en: Updating System Configuration
gl: Estase a actualizar o sistema de configuración

en: Updating system configuration.
gl: Estase a actualizar o sistema de configuración.

en: No service implementing %1
gl: Non hai ningún servizo que implemente %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 non ten ningunha entrada Type=…

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
gl: A entrada de escritorio de tipo %1 é descoñecida.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 é do tipo FSDevice, pero non ten ningunha entrada Dev=…

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 é do tipo Ligazón, pero non ten ningunha entrada URL=…

en: Mount
gl: Montar

en: Eject
gl: Expulsar

en: Unmount
gl: Desmontar

en: Malformed URL
    %1
gl: O URL está mal escrito:
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
gl: Non é posíbel listar o URL
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @title:column]
en: Date
gl: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
gl: Permisos

[ctx: @title:column]
en: Owner
gl: Dono

[ctx: @title:column]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: @title:column]
en: Type
gl: Tipo

en: Default
gl: Predeterminado

en: (Symbolic Link to %1)
gl: (Ligazón simbólica con %1)

en: (%1, Link to %2)
gl: (%1, ligazón para %2)

en:  (Points to %1)
gl:  (Apunta a %1)

en: Link to %1 (%2)
gl: Ligazón con %1 (%2)

en: Owner:
gl: Dono:

en: Permissions:
gl: Permisos:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
gl: &Accións

en: &Open with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
gl: &Abrir con

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
gl: &Outro…

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
gl: &Abrir con…

en: Open &with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: All Pictures
gl: Todas as imaxes

en: Mime Type
gl: Tipo mime

en: Comment
gl: Comentario

en: Patterns
gl: Padróns

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
gl: Prema este botón para mostrar o editor de KDE para os tipos mime.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel entrar en <b>%1</b>.
    Non ten permiso de acceso a este lugar.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
gl: <qt>O ficheiro <b>%1</b> é un programa executábel. Por seguranza non se iniciará.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
gl: <qt>Non ten permisos para executar <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
gl: Non está autorizado a escoller un aplicativo co que abrir este ficheiro.

en: Open with:
gl: Abrir con:

en: You are not authorized to execute this file.
gl: Non está autorizado para executar este ficheiro.

en: Launching %1
gl: Estase a iniciar %1

en: Error processing Exec field in %1
gl: Produciuse un erro ao procesar o campo Exec en %1

en: You are not authorized to execute this service.
gl: Non está autorizado para executar este servizo.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
gl: Isto iniciará o programa:

en: If you do not trust this program, click Cancel
gl: Se non confía neste programa, prema Cancelar

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
gl: Non foi posíbel facer executábel o servizo %1 polo que se interrompe a instalación.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel executar a orde especificada. O ficheiro ou cartafol <b>%1</b> non existe.</qt>

en: Could not find the program '%1'
gl: Non foi posíbel atopar o programa «%1»

en: Acquire Image
gl: Tomar a imaxe

en: OCR Image
gl: OCR da imaxe

en: The desktop is offline
gl: O escritorio está sen conexión

en: File '%1' is not readable
gl: O ficheiro «%1» non é lexíbel

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
gl: ERRO: Protocolo descoñecido «%1»

en: Authorization Dialog
gl: Diálogo de autorización

en: Filename for clipboard content:
gl: Ficheiro para o contido do portapapeis:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
gl: O portapapeis cambiouse desde que usou «apegar»: non é posíbel aplicar o formato de datos escollido. Copie de novo o que queira apegar.

en: The clipboard is empty
gl: O portapapeis está baleiro

en: &Paste File | &Paste %1 Files
gl[0]: A&pegar o ficheiro
gl[1]: A&pegar %1 ficheiros

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
gl[0]: A&pegar o URL
gl[1]: A&pegar %1 URLs

en: &Paste Clipboard Contents
gl: A&pegar o contido do portapapeis

en: Data format:
gl: Formato dos datos:

en: Appl&y to All
gl: Apl&icar a todo

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
gl: Ao escoller isto, o botón premido aplícase a todos os conflitos de cartafoles subseguintes durante o resto do traballo en curso.
    A non ser que prema Omitir, seguiráselle preguntando no caso de conflitos cun ficheiro existente no directorio.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
gl: Ao escoller isto, o botón premido aplícase a todos os conflitos subseguintes durante o resto do traballo en curso.

en: &Rename
gl: Muda&r o nome

en: Suggest New &Name
gl: Suxerir un &nome novo

en: &Skip
gl: &Omitir

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
gl: Non copiar nin mover este cartafol, pasar no canto ao seguinte elemento

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
gl: Non copiar nin mover este ficheiro, pasar no canto ao seguinte elemento

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
gl: &Gardar en

en: &Overwrite
gl: &Sobrescribir

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
gl: Os ficheiros e cartafoles copiaranse no cartafol xa existente, xunto co contido que xa teña.
    Volverá preguntárselle se houbese algún conflito con algún ficheiro xa existente no cartafol.

en: &Resume
gl: &Continuar

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
gl: Esta acción sobrescribiría «%1» consigo mesmo.
    Introduza un nome novo de ficheiro:

en: C&ontinue
gl: &Continuar

en: This action will overwrite the destination.
gl: Esta acción sobrescribirá o destino.

en: Source
gl: Orixe

en: Destination
gl: Destino

en: Warning, the destination is more recent.
gl: Advertencia: o destino é máis recente.

en: An older item named '%1' already exists.
gl: Xa existe un elemento máis vello que «%1».

en: A similar file named '%1' already exists.
gl: Xa existe un ficheiro semellante chamado «%1».

en: A more recent item named '%1' already exists.
gl: Xa existe un elemento máis novo que «%1» co mesmo nome.

en: Rename:
gl: Mudar o nome:

en: Information
gl: Información

en: Skip
gl: Omitir

en: AutoSkip
gl: Omitir automaticamente

en: Unknown protocol '%1'.
gl: Non se coñece o protocolo «%1».

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
gl: Non foi posíbel atopar o ioslave para o protocolo «%1».

en: Cannot talk to klauncher: %1
gl: Non foi posíbel comunicar con klauncher: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
gl: Non foi posíbel crear o ioslave:
    klauncher dixo: %1

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: &Details
gl: &Detalles

en: &Forever
gl: Para &sempre

en: Co&ntinue
gl: &Continuar

en: &Current Session only
gl: Só nesta &sesión

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
gl: Está a piques de abandonar o modo seguro. As transmisións deixarán de estar cifradas.
    Isto significa que outra persoa podería observar os datos en tránsito.

en: Security Information
gl: Información de seguranza

en: C&ontinue Loading
gl: Continuar a &cargar

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
gl: %1: Fallou a negociación SSL.

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
gl: Está a piques de entrar no modo seguro. Cifraranse todas as transmisións a non ser que se indique o contrario.
    Isto significa que ningunha outra persoa poderá observar facilmente os datos transferidos.

en: Display SSL &Information
gl: Ver a &información de SSL

en: C&onnect
gl: &Conectar

en: Enter the certificate password:
gl: Introduza o contrasinal do certificado:

en: SSL Certificate Password
gl: Contrasinal de certificado SSL

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
gl: Non foi posíbel abrir o certificado. Probar con outro contrasinal?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
gl: Fallou o procedemento para estabelecer o certificado do cliente para a sesión.

en: The server failed the authenticity check (%1).
gl: O servidor fallou a proba de autenticidade (%1).

en: Server Authentication
gl: Autenticación do servidor

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
gl: Desexa aceptar este certificado para sempre sen que se lle volte a preguntar?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
gl: Indicou que desexa aceptar este certificado, pero non foi expendido para o servidor que o está a presentar. Desexa continuar cargando?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
gl: O certificado SSL está a ser recusado, como pediu. Pode desactivar isto na Configuración do Sistema de KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
gl: Nome común:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
gl: Organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
gl: Unidade da organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
gl: Departamento de fraudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
gl: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
gl: Canadá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
gl: Organización / Nome normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
gl: Unidade da organización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
gl: Mostrar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, disableSelection)
en: Disable
gl: Desactivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
gl: Activar

en: System certificates
gl: Certificados do sistema

en: User-added certificates
gl: Certificados engadidos polo usuario

en: Pick Certificates
gl: Coller certificados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
gl: <b>Información sobre o asunto</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
gl: <b>Información sobre o expedidor</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
gl: <b>Outro</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
gl: Período de validez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
gl: Número de serie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
gl: Resumo MD5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
gl: Resumo SHA1

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
gl: Desde o %1 ata o %2

en: SSL Configuration Module
gl: Módulo de configuración de SSL

en: SSL Signers
gl: Asinantes de SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
gl: Indicou que quere obter ou mercar un certificado seguro. Este asistente guiarao a través do proceso. Pode interrompelo a calquera altura, co que interromperá a transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
gl: Agora debe fornecer un contrasinal para o pedido de certificado. Por favor, escolla un contrasinal moi seguro xa que se usará para cifrar a súa chave privada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
gl: &Repetir o contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
gl: &Escoller o contrasinal:

en: Certificate
gl: Certificado

en: Save selection for this host.
gl: Gardar a selección para este servidor.

en: Send certificate
gl: Enviar o certificado

en: Do not send a certificate
gl: Non enviar un certificado

en: KDE SSL Certificate Dialog
gl: Diálogo de KDE para certificados SSL

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
gl: O servidor <b>%1</b> require un certificado.<br /><br />Escolla un na lista en baixo para usalo:

en: Signature Algorithm:
gl: Algoritmo de sinatura:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Signature Contents:
gl: Contidos da sinatura:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
gl: Descoñécese o algoritmo da chave

en: Key type: RSA (%1 bit)
gl: Tipo da chave: RSA (%1 bits)

en: Modulus:
gl: Módulo:

en: Exponent: 0x
gl: Expoñente: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
gl: Tipo da chave: DSA (%1 bits)

en: Prime:
gl: Primo:

en: 160 bit prime factor:
gl: Factor primo de 160 bits:

en: Public key:
gl: Chave pública:

en: The certificate is valid.
gl: O certificado é válido.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gl: Produciuse un erro ao recuperar o certificado do expendedor. Isto significa que non se atopou o certificado da CA (Autoridade de Certificación).

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
gl: Produciuse un erro ao recuperar a CRL (Lista de revogado de certificados). Isto significa que non se atopou a CRL da CA (Autoridade de Certificación).

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gl: Produciuse un erro ao descifrar o asinante do certificado. Isto significa que podería mesmo non ter sido calculado, en contra de simplemente non atopar o resultado agardado.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gl: Produciuse un erro ao descifrar a sinatura da CRL (Lista de Revogado do Certificado). Isto significa que podería mesmo non ter sido calculada, en contra de simplemente non atopar o resultado agardado.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
gl: Produciuse un erro ao descodificar a chave pública do expendedor. Isto significa que non é posíbel usar o certificado da CA (Autoridade de Certificación) para verificar o certificado que quere usar.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
gl: A sinatura do certificado non é válida. Isto significa que non é posíbel verificar o certificado.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
gl: A CRL (Lista de Revogado do Certificado) non é válida. Isto significa que non é posíbel verificar a CRL.

en: The certificate is not valid, yet.
gl: O certificado non é válido, aínda.

en: The certificate is not valid, any more.
gl: O certificado non é válido, nunca máis.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
gl: A CRL (Lista de Revogado do Certificado) non é válida, aínda.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «notBefore» do certificado non é válido.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «notAfter» do certificado non é válido.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «lastUpdate» da CRL (Lista de Revogado do Certificado) non é válido.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «nextUpdate» da CRL (Lista de Revogado do Certificado) non é válido.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
gl: O proceso OpenSSL esgotou a memoria.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
gl: O certificado está autoasinado e non está na lista de certificados verificados. Se quere aceptar este certificado, impórteo á lista de certificados verificados.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gl: O certificado está autoasinado. Aínda que se podería construír a cadea de confianza,non é posíbel atopar a CA (Autoridade de Certificación) raíz do certificado.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
gl: Non é posíbel atopar a CA (Autoridade de Certificación) do certificado. Posibelmente se estragase a súa cadea de confianza.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
gl: Non é posíbel verificar o certificado xa que é o único na cadea de confianza e non está autoasinado. Se autoasina o certificado asegúrese de importalo á lista de certificados de confianza.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
gl: A cadea do certificado é máis longa que a profundidade máxima especificada.

en: The certificate has been revoked.
gl: O certificado foi revogado.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado non é válida.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
gl: A lonxitude da cadea de confianza supera a do parámetro «pathlength» da EC (Entidade de Certificación), facendo que todas as demais sinaturas non sexan válidas.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
gl: O certificado non foi asinado para o propósito que o intentou usar. Isto significa que a CA (Autoridade de Certificación) non permite este uso.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) raíz non está validada para o propósito que intentou usar este certificado.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) raíz foi sinalada como rexeitada para o propósito que intentou usar este certificado.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado non coincide co nome da CA do certificado.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gl: A ID do certificado da CA (Autoridade de Certificación) non coincide coa ID da sección «Issuer» do certificado que está a intentar usar.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gl: O ID e o nome do certificado da CA (Autoridade de Certificación) non coinciden co ID e o nome na sección «Issuer» do certificado que está a intentar usar.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado non está autorizada a asinar certificados.

en: OpenSSL could not be verified.
gl: Non foi posíbel verificar a OpenSSL.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gl: Fallou a proba da sinatura deste certificado. Isto pode significar que a sinatura deste certificado ou de algún na súa cadea de confianza non sexa válida, non poida ser descodificada ou que a CRL (Lista de Revogado do Certificado) non poida ser verificada. Se ve esta mensaxe, fágalle saber o autor do programa que está a usar que debería usar as novas mensaxes, máis específicas.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gl: Este certificado ou calquera na súa cadea de confianza ou na CRL (Lista de Revogado do Certificado) da súa EC (Entidade Certificadora) non é válido. Calquera deles pode non ser válido aínda ou non voltar ser válido nunca máis. Se ve esta mensaxe, fágalle saber ao autor do programa que está a usar que debería usar as novas mensaxes, máis específicas.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
gl: Non foi posíbel atopar os ficheiros raíz da autoridade asinante polo que o certificado non está verificado.

en: SSL support was not found.
gl: Non se atopou compatibilidade con SSL.

en: Private key test failed.
gl: Fallou a proba da chave privada.

en: The certificate has not been issued for this host.
gl: O certificado non foi expendido para este servidor.

en: This certificate is not relevant.
gl: Este certificado non é relevante.

en: The certificate is invalid.
gl: O certificado non é válido.

en: KDE SSL Information
gl: Información SSL de KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
gl: Asunto

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
gl: Emisor

en: Current connection is secured with SSL.
gl: A conexión actual está protexida con SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
gl: A conexión actual non está protexida con SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
gl: A compatibilidade con SSL non está dispoñíbel nesta compilación de KDE.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
gl: A maior parte deste documento está cifrada con SSL, pero algunhas partes non o están.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
gl: Algunhas partes deste documento están cifradas con SSL, pero a parte principal non o está.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
gl[0]: estase a empregar %1 bit
gl[1]: estanse a empregar %1 bits

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
gl[0]: dunha chave de %1 bits
gl[1]: dunha chave de %1 bits

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
gl: NON, houbo erros:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
gl: Si

en: KDE Certificate Request
gl: Pedido de certificado de KDE

en: KDE Certificate Request - Password
gl: Pedido de certificado de KDE - Contrasinal

en: Unsupported key size.
gl: Tamaño de chave non soportado.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
gl: Agarde mentres se xeran as chaves de cifraxe…

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
gl: Desexa gardar a frase de paso no seu ficheiro de carteira?

en: Store
gl: Gardar

en: Do Not Store
gl: Non gardar

en: 2048 (High Grade)
gl: 2048 (alta seguranza)

en: 1024 (Medium Grade)
gl: 1024 (seguranza media)

en: 768  (Low Grade)
gl: 768  (seguranza baixa)

en: 512  (Low Grade)
gl: 512  (seguranza baixa)

en: No SSL support.
gl: Non hai compatibilidade con SSL.

en: Certificate password
gl: Contrasinal do certificado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
gl: [bloqueo do touchpad]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
gl: Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
gl: Enderezo IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
gl: Cifraxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
gl: Detalles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
gl: Versión de SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
gl: Cadea do certificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
gl: Validado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
gl: Período de validez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
gl: Número de serie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
gl: Resumo MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
gl: Resumo SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
gl: O servidor remoto non enviou ningún certificado SSL.
    Interrómpese porque non é posíbel estabelecer a identidade do servidor.

en: Mail service
gl: Servizo de correo

en: Could not find a usable proxy configuration script
gl: Non foi posíbel atopar un script de configuración do proxy usábel

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
gl: Non foi posíbel descargar o script de configuración do proxy:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
gl: Non foi posíbel descargar o script de configuración do proxy

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
gl: O script de configuración do proxy non é válido:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
gl: O script de configuración do proxy devolveu un erro:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
gl: Non foi posíbel atopar «FindProxyForURL» nin «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1
gl: Obtívose unha resposta non válida cando se chamaba a %1

en: Error connecting to server.
gl: Produciuse un erro ao conectar co servidor.

en: Not connected.
gl: Non conectado.

en: Connection timed out.
gl: A conexión expirou.

en: Time out waiting for server interaction.
gl: Esgotouse o tempo límite da interacción do servidor.

en: Server said: "%1"
gl: O servidor dixo: «%1»

en: Sends a bug report by email
gl: Envía un informe de fallos por correo electrónico

en: (c) 2000 Stephan Kulow
gl: © 2000 Stephan Kulow

en: Author
gl: Autor

en: Subject line
gl: Liña do asunto

en: Recipient
gl: Destinatario

en: telnet service
gl: servizo telnet

en: telnet protocol handler
gl: xestor do protocolo telnet

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
gl: Non ten permisos para acceder ao protocolo %1.
