libplasma - en to gl translation catalogue (157 entries)

en: animation() takes one argument
gl: animation() require un argumento

en: %1 is not a known animation type
gl: %1 non é un tipo de animación coñecido

en: Script initialization failed
gl: Fallou a inicialización do script

en: Unable to load the widget
gl: Non foi posíbel cargar o trebello

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Widget
gl: Trebello descoñecido

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Configure...
gl: Configurar…

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: OK
gl: Aceptar

en: Activate %1 Widget
gl: Activar o trebello de %1

en: Widget Settings
gl: Configuración do trebello

en: Remove this Widget
gl: Eliminar este trebello

en: Run the Associated Application
gl: Executar o aplicativo asociado

en: Settings
gl: Configuración

en: %1 Settings
gl: Configuración de %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
gl: Configuración de %1

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Application Launchers
gl: Iniciadores de aplicativos

en: Astronomy
gl: Astronomía

en: Date and Time
gl: Data e hora

en: Development Tools
gl: Ferramentas de desenvolvemento

en: Education
gl: Educación

en: Environment and Weather
gl: Medio ambiente e clima

en: Examples
gl: Exemplos

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Fun and Games
gl: Lecer e xogos

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Language
gl: Lingua

en: Mapping
gl: Mapas

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Online Services
gl: Servizos con conexión

en: Productivity
gl: Produtividade

en: System Information
gl: Información do sistema

en: Utilities
gl: Utensilios

en: Windows and Tasks
gl: Xanelas e tarefas

en: Keyboard Shortcut
gl: Atallo de teclado

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
gl: %1 en %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
gl: Eliminar este %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
gl: Configuración de %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
gl: Non foi posíbel crear un ScriptEngine de %1 para o trebello %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
gl: Non foi posíbel abrir o paquete %1 requirido polo trebello %2.

en: This object could not be created.
gl: Non foi posíbel crear este obxecto.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
gl: Non foi posíbel crear este obxecto polo seguinte motivo:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
gl: Eliminar este panel

en: Remove this Activity
gl: Eliminar esta actividade

en: Activity Settings
gl: Configuración da actividade

en: Add Widgets...
gl: Engadir trebellos…

en: Next Widget
gl: Trebello seguinte

en: Previous Widget
gl: Trebello anterior

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
gl: Opcións de %1

en: Fetching file type...
gl: Estase a obter o tipo do ficheiro…

en: Widgets
gl: Trebellos

en: Icon
gl: Icona

en: Wallpaper
gl: Fondo de escritorio

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
gl: Eliminar %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
gl: Está seguro de que quere eliminar este %1?

en: Could not find requested component: %1
gl: Non foi posíbel atopar o compoñente pedido: %1

en: This plugin needs to be configured
gl: Este complemento precisa ser configurado

en: Unknown ContainmentActions
gl: ContainmentActions descoñecidas

en: Lock Widgets
gl: Trancar os trebellos

en: Unlock Widgets
gl: Desatrancar os trebellos

en: Shortcut Settings
gl: Configuración do atallo de teclado

en: Unnamed
gl: Sen nome

en: Show this group.
gl: Mostrar este grupo.

en: Hide this group.
gl: Agochar este grupo.

en: Expand this widget
gl: Expandir este trebello

en: Collapse this widget
gl: Recoller este trebello

en: Reattach
gl: Conectar de novo

en: Close
gl: Pechar

en: This system does not support OpenGL widgets.
gl: Este sistema non admite trebellos OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
gl: A súa máquina non admite trebellos OpenGL.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
gl: Non é válido

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
gl: Produciuse un erro ao intentar executar o aplicativo asociado con este trebello.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
gl: O token non é válido.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
gl: Requírese un contrasinal que coincida.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
gl: Denegouse o acceso.

en: Unknown error.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

en: Images
gl: Imaxes

en: Themed Images
gl: Imaxes con tema

en: Configuration Definitions
gl: Definicións de configuración

en: User Interface
gl: Interface de usuario

en: Data Files
gl: Ficheiros de datos

en: Executable Scripts
gl: Scripts executábeis

en: Translations
gl: Traducións

en: Main Config UI File
gl: Ficheiro principal de configuración da interface

en: Configuration XML file
gl: Ficheiro XML de configuración

en: Main Script File
gl: Ficheiro de script principal

en: Default configuration
gl: Configuración predeterminada

en: Animation scripts
gl: Scripts de animación

en: Service Descriptions
gl: Descricións de servizo

en: Images for dialogs
gl: Imaxes para diálogos

en: Generic dialog background
gl: Fondo de diálogo xenérico

en: Theme for the logout dialog
gl: Tema do diálogo de saída

en: Wallpaper packages
gl: Paquetes de fondo de escritorio

en: Images for widgets
gl: Imaxes para trebellos

en: Background image for widgets
gl: Imaxe de fondo para os trebellos

en: Analog clock face
gl: Aspecto do reloxo analóxico

en: Background image for panels
gl: Imaxe de fondo para os paneis

en: Background for graphing widgets
gl: Fondo dos trebellos de debuxo

en: Background image for tooltips
gl: Imaxe de fondo para as axudas

en: Opaque images for dialogs
gl: Imaxes opacas para diálogos

en: Opaque generic dialog background
gl: Fondo opaco de diálogo xenérico

en: Opaque theme for the logout dialog
gl: Tema opaco para o diálogo de saída

en: Opaque images for widgets
gl: Imaxes opacas para os trebellos

en: Opaque background image for panels
gl: Imaxe opaca de fondo para os paneis

en: Opaque background image for tooltips
gl: Imaxe opaca de fondo para as axudas

en: Low color images for dialogs
gl: Imaxes de pouca cor para os diálogos

en: Low color generic dialog background
gl: Fondo xenérico de pouca cor para os diálogos

en: Low color theme for the logout dialog
gl: Tema de pouca cor para o diálogo de saída

en: Low color background image for widgets
gl: Imaxe de fondo de pouca cor para os trebellos

en: Low color analog clock face
gl: Aspecto de pouca cor do reloxo analóxico

en: Low color background image for panels
gl: Imaxe de fondo de pouca cor para os paneis

en: Low color background for graphing widgets
gl: Fondos de pouca cor para os trebellos de debuxo

en: Low color background image for tooltips
gl: Imaxe de fondo de pouca cor para as axudas

en: KColorScheme configuration file
gl: Ficheiro de configuración de KColorScheme

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Recommended wallpaper file
gl: Ficheiro de fondo de escritorio recomendado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
gl: Introduza un contrasinal abaixo. Introduza o mesmo contrasinal no dispositivo co que está a intentar conectar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
gl: Permitirlle a este usuario acceder a calquera servizo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
gl: Lembrar este usuario

en: Incoming connection request
gl: Solicitude de conexión entrante

en: Connect with remote widget
gl: Conectar co trebello remoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
gl: Compartir un trebello na rede permítelle acceder a este trebello desde outro computador como se for un control remoto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
gl: Compartir este trebello na rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
gl: Permitirlle a todo o mundo acceder libremente a este trebello

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
gl: A tarefa xa non é válida, polo que a operación está desactivada.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
gl: A tarefa xa non é válida porque os parámetros non son válidos.

en: Timeout.
gl: Esgotou o tempo límite.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
gl: O servizo non é válido (nulo); non é posíbel realizar ningunha operación.

en: The "%1" widget is not installed.
gl: O trebello «%1» non está instalado.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
gl: O servidor enviou un paquete de plasmoide non válido.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
gl: Está a piques de abrir un trebello remoto no.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
gl: <tr><td align="right"><b>Nome:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
gl: <tr><td align="right"><b>Descrición:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
gl: <tr><td align="right"><b>Autor:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
gl: <tr><td align="right"><b>Servidor:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
gl: <br><br>Está seguro de que quere abrir este trebello neste sistema?

en: Remote Widget
gl: Trebello remoto

en: Open Widget
gl: Abrir o trebello

en: Reject Widget
gl: Rexeitar o trebello

en: User rejected
gl: Rexeitado polo usuario

en: Timeout
gl: Esgotou o tempo límite

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
gl: O sistema non permite utilizar a funcionalidade «trebellos remotos». Produciuse un erro ao acceder.

en: Allow everybody access to %1.
gl: Permitirlle a todo o mundo acceder libremente a %1.

en: Deny everybody access to %1
gl: Negarlle a todo o mundo o acceso a %1

en: Allow %1 access to all services.
gl: Permitirlle a %1 acceder a todos os servizos.

en: Deny %1 access to all services.
gl: Negarlle a %1 o acceso a todos os servizos.

en: Allow access to %1, by %2.
gl: Permitirlle acceder a %1, por %2.

en: Deny access to %1, by %2.
gl: Negar o acceso a %1, por %2.

en: Allow access to %1, by %2?
gl: Desexa permitirlle o acceso a %1, por %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
gl: Pediu acceder ao %1 aloxado en %2.

en: search term
gl: termo a buscar

en: Unknown Wallpaper
gl: Fondo de escritorio descoñecido
