juk - en to gl translation catalogue (328 entries)

en: Create Search Playlist
gl: Crear lista de reprodución por busca

en: Playlist name:
gl: Nome da lista de temas:

en: Search Criteria
gl: Criterio da busca

en: Match any of the following
gl: Coincida con calquera do seguinte

en: Match all of the following
gl: Coincida con todo o seguinte

[ctx: additional search options]
en: More
gl: Máis

en: Fewer
gl: Menos

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
gl: Corrompeuse a caché de datos musicais. JuK precisa examinala de novo agora. Isto pode levar algún tempo.

en: Collection List
gl: Lista de coleccións

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
gl: Se borra un elemento da colección tamén o borrará de todas as súas listas de temas. Está seguro de que quere continuar?
    
    Lembra, porén, que se o directorio onde están eses ficheiros está na túa lista de «examinar ao inicio» engadiranse de novo ao arrancar.

en: Show Playing
gl: Mostrar o tema actual

en: &lt;All Artists&gt;
gl: &lt;Todos os artistas&gt;

en: Remove Cover
gl: Borrar a portada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
gl: Xestor de portadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
gl: Artista

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
gl[0]: Escolleuse <b>1</b> ficheiro.
gl[1]: Escolléronse <b>%1</b> ficheiros.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
gl: <qt>Estes elementos <b>borraranse permanentemente</b> do teu disco duro.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
gl: <qt>Estes elementos hanse botar no Lixo.</qt>

en: &Send to Trash
gl: &Tirar ao lixo

en: About to delete selected files
gl: Estás a piques de borrar os ficheiros escollidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
gl: Está seguro de que quere eliminar estes elementos?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
gl: Se a marcas, os ficheiros borraranse permanentemente no canto de ser tirados no lixo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
gl: <qt><p>Se marcas esta opción, os ficheiros <b>borraranse permanentemente</b> no canto de ser tirados no lixo.</p>
    
    <p><em>Emprega esta opción con coidado</em>: A maioría dos sistemas de ficheiros non son quen de recuperar os ficheiros borrados.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
gl: &Borrar os ficheiros no canto de tiralos no lixo

en: Folder List
gl: Lista de cartafoles

en: Music
gl: Música

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
gl: Escolle os cartafoles onde garda a súa música:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
gl: Estes cartafoles examinaranse no inicio en busca de novos ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
gl: Engadir un cartafol…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
gl: Borrar un cartafol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
gl: Escolla os cartafoles que se deben excluír da busca de música:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
gl: Importar listas de temas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
gl: Exemplo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
gl: Selección de etiqueta de exemplo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
gl: Obter etiquetas de exemplo deste ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
gl: Inserir etiquetas de exemplo manualmente:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
gl: Etiquetas de exemplo

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
gl: Artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
gl: Álbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
gl: Xénero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
gl: Número de pista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
gl: Ano:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Album
gl: Álbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
gl: Xénero

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
gl: Aviso

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
gl: Está a piques de cambiar o nome dos seguintes ficheiros. Está seguro de que quere continuar?

en: Original Name
gl: Nome orixinal

en: New Name
gl: Nome novo

en: No Change
gl: Sen cambios

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
gl: Eliminar

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
gl: Opcións

en: Insert folder separator
gl: Inserir un separador de cartafol

en: No file selected, or selected file has no tags.
gl: Ou non hai ningún ficheiro escollido ou o ficheiro escollido non ten etiquetas.

en: Hide Renamer Test Dialog
gl: Agochar o diálogo de proba dos cambios de nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
gl: Mostrar o diálogo de proba dos cambios de nome

en: %1 to %2
gl: %1 a %2

en: The following rename operations failed:
gl: Fallaron os seguintes cambios de nome:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
gl: Configuración de cambio de nomes de ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
gl: Cartafol de música:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
gl: Etiqueta de álbum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
gl: Etiqueta de artista

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
gl: Etiqueta de xénero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
gl: Etiqueta de título

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
gl: Etiqueta de pista

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
gl: Etiqueta de ano

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
gl: Inserir unha categoría

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
gl: Engadir a categoría:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
gl: Separador:

en: File Renamer Options
gl: Opcións de cambio de nomes de ficheiros

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
gl: Opcións de %1

en: %1 Format
gl: Formato de %1

en: When the Track's %1 is Empty
gl: Cando o %1 da pista estea en branco

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
gl: Cando se use o cambio de ficheiros os seus ficheiros cambiarán o seu nome polos valores que ten na etiqueta de pista %1, ademais de calquera texto adicional que especifique aquí en baixo.

en: File Renamer
gl: Cambiador de nome de ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
gl: Exemplo de substitución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
gl: Incluír aínda así no nome de &ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
gl: &Ignorar esta etiqueta cando se cambie o nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
gl: Usar &este valor:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
gl: Baleiro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
gl: Numeración das pistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
gl: JuK pode forzar a pista usada nun nome de ficheiro para que teña un número mínimo de díxitos. Poida que queira facer isto para unha mellor ordenación nos xestores de ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
gl: Número mínimo de díxitos:

en: Time
gl: Tempo

en: Your album art failed to download.
gl: Fallou a descarga das imaxes do seu álbum.

en: Your album art has finished downloading.
gl: A descarga de imaxes do seu álbum rematou.

en: &Random Play
gl: &Reprodución aleatoria

en: &Disable Random Play
gl: &Desactivar a reprodución aleatoria

en: Use &Random Play
gl: Usar a &reprodución aleatoria

en: Use &Album Random Play
gl: Usar a reprodución &aleatoria do álbum

en: Remove From Playlist
gl: Eliminar da lista de temas

en: Crossfade Between Tracks
gl: Decaemento entre pistas

en: &Play
gl: &Reproducir

en: P&ause
gl: &Pausar

en: &Stop
gl: &Deter

[ctx: previous track]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: next track]
en: &Next
gl: &Seguinte

en: &Loop Playlist
gl: &Repetir a lista de temas

en: &Resize Playlist Columns Manually
gl: Cambiar o &tamaño das columnas da lista manualmente

[ctx: silence playback]
en: Mute
gl: Silencio

en: Volume Up
gl: Subir o volume

en: Volume Down
gl: Baixar o volume

en: Play / Pause
gl: Reproducir / Pausar

en: Seek Forward
gl: Buscar cara diante

en: Seek Back
gl: Buscar cara atrás

en: Show / Hide
gl: Mostrar / Agochar

en: Show Splash Screen on Startup
gl: Mostrar a benvida ao inicio

en: &Dock in System Tray
gl: &Acoplar na bandexa do sistema

en: &Stay in System Tray on Close
gl: &Manter na bandexa do sistema ao pechar

en: Popup &Track Announcement
gl: Anunciar a &pista cunha notificación

en: Save &Play Queue on Exit
gl: Gardar a fila de &temas ao saír

en: &Tag Guesser...
gl: &Adiviñador de etiquetas…

en: &File Renamer...
gl: Cambiador de nome de &ficheiros…

en: &Configure scrobbling...
gl: &Configurar o envío de escoitas

en: Track Position
gl: Posición da pista

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
gl: <qt>Se pechas a xanela principal Juk seguirá a executarse na bandexa do sistema. Usa o botón Saír do menú Ficheiro para saír do aplicativo.</qt>

en: Docking in System Tray
gl: Ancorar na bandexa do sistema

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
gl: &Reprodutor

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
gl: &Etiquetador

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
gl: Barra de ferramentas de reprodución

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
gl: Engadir os elementos escollidos ao CD de son ou datos

en: Unable to start K3b.
gl: Non foi posíbel iniciar K3b.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
gl: Crear un CD de son axeitado para os reprodutores de CD, ou un CD de datos axeitado para computadores e outros reprodutores de música?

en: Create K3b Project
gl: Crear un proxecto de K3b

en: Audio Mode
gl: Modo de son

en: Data Mode
gl: Modo de datos

en: Add Playlist to Audio or Data CD
gl: Engadir a lista de temas ao CD de son ou de datos

en: Configure Shortcuts
gl: Configurar os atallos

en: Global Shortcuts
gl: Atallos globais

en: &No keys
gl: &Sen atallos

en: &Standard keys
gl: A&tallos estándar

en: &Multimedia keys
gl: Teclas &multimedia

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
gl: Aquí podes escoller as teclas usadas como atallos globais para controlar o reprodutor

en: Show &Lyrics
gl: Mostrar as &letras

en: <i>No file playing.</i>
gl: <i>Non se está a reproducir ningún ficheiro.</i>

en: <i>Loading...</i>
gl: <i>Estase a cargar…</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
gl: <span style='color:red'>Produciuse un error ao  obter as letras!</span>

en: No lyrics available.
gl: Non se dispón da letra.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
gl: <br /><br /><i>Letras fornecidas por <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by KDE
gl: Xestor e reprodutor de música fornecido por KDE

en: Author, chief dork and keeper of the funk
gl: Autor, encargado e vixiante do ambiente

en: Assistant super-hero, fixer of many things
gl: Asistente superheroe: arranxou moitas cousas

en: More KDE Platform 4 porting efforts
gl: Máis esforzos na migración a KDE Platform 4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
gl: Ancorado na área de notificacións, edición de etiquetas «en liña»,
    corrección de erros, evanxelización, e asistencia moral.

en: GStreamer port
gl: Adaptación a GStreamer

en: Global keybindings support
gl: Funcionalidade de atallos globais

en: Track announcement popups
gl: Notificacións emerxentes das pistas

en: Automagic track data guessing, bugfixes
gl: Adiviña automática dos datos da pista e corrección de erros

en: More automagical things, now using MusicBrainz
gl: Máis cousas automáticas, agora usando MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
gl: Co-conspirador da maxia de MusicBrainz

en: Friendly, neighborhood aRts guru
gl: Amigábel gurú da veciñanza de aRts

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
gl: Facendo JuK máis amigábel á xente con terabytes de música

en: DCOP interface
gl: Interface DCOP

en: FLAC and MPC support
gl: Compatibilidade con FLAC e MPC

en: Album cover manager
gl: Xestor de portadas dos álbums

en: Gimper of splash screen
gl: Pantalla de benvida

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
gl: Portou a KDE4 cando non había ninguén máis

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
gl: Correccións de erros moi importantes no editor de etiquetas.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
gl: Funcionalidade de envío das escoitas a Last.fm, letras, preparación para as infraestruturas de KDE.

en: MPRIS2 Interface implementation.
gl: Implementación da interface MPRIS2.

en: © 2002–2016, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
gl: © 2002–2016 Scott Wheeler, Michael Pyne e outros

en: File(s) to open
gl: Ficheiro(s) a abrir

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
gl: JuK está a executarse en modo acoplado
    Use o menú contextual na bandexa do sistema para restauralo.

en: JuK Docked
gl: JuK está na bandexa.

[ctx: open audio file]
en: Open
gl: Abrir

en: Playlists
gl: Listas de temas

en: Querying MusicBrainz server...
gl: Estase a consultar no servidor MusicBraniz…

en: No matches found.
gl: Non se atoparon coincidencias.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
gl: Aconteceu un erro ao conectar co servidor MusicBrainz.

en: back to playlist
gl: volver á lista

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
gl: JuK non é capaz de reproducir o ficheiro se son<nl/> <filename>%1</filename><nl/> debido ao seguinte motivo:<nl/> <message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
gl: Non foi posíbel gardar no ficheiro %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
gl: Está seguro de que quere borrar estas portadas?

en: &Delete Covers
gl: &Borrar as portadas

en: Select Cover Image File
gl: Escoller a imaxe da portada

en: Could not delete these files
gl: Non foi posíbel borrar estes ficheiros

en: Could not move these files to the Trash
gl: Non foi posíbel deitar estes ficheiros no lixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
gl: Nome da pista

en: Cover
gl: Portada

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
gl: Pista

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
gl: Ano

en: Length
gl: Duración

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Comment
gl: Comentario

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: File Name (full path)
gl: Nome do ficheiro (ruta absoluta)

en: &Show Columns
gl: &Mostrar as columnas

en: Add to Play Queue
gl: Engadir á cola de reprodución

en: Edit
gl: Editar

en: Create Playlist From Selected Items...
gl: Crear unha lista de temas cos elementos escollidos…

en: Edit '%1'
gl: Editar «%1»

en: This will edit multiple files. Are you sure?
gl: Isto editará múltiples ficheiros. Está seguro de que quere isto?

en: Create New Playlist
gl: Crear unha lista de temas nova

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
gl: Activouse ao axuste manual da anchura das columnas. Podes volver aos tamaños automáticos desde o menú «Vista».

en: Manual Column Widths Enabled
gl: Activar as anchuras manuais de columna

en: View Modes
gl: Modos de vista

en: Show &History
gl: Mostrar o &historial

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
gl: Duplicada

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
gl: Quere borrar estes ficheiros tamén do disco?

en: Keep
gl: Manter

en: Could not delete these files.
gl: Non foi posíbel borrar estes ficheiros.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
gl: Está seguro de que quere borrar estas listas de temas da súa colección?

en: Remove Items?
gl: Eliminar os elementos?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
gl: &Eliminar

en: Hid&e
gl: &Agochar

en: R&emove
gl: &Eliminar

en: Dynamic List
gl: Lista dinámica

en: Now Playing
gl: Estase a reproducir

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
gl: Quere engadir estes elementos á lista actual ou á lista da colección?

[ctx: current playlist]
en: Current
gl: Actual

en: Collection
gl: Colección

en: Rename
gl: Cambiar o nome

en: Search Playlist
gl: Buscar lista de temas

en: Create Folder Playlist
gl: Crear cartafol de lista de temas

en: History
gl: Historial

en: Please enter a name for this playlist:
gl: Escribe un nome para esta lista de reprodución:

[ctx: new playlist]
en: &New
gl: &Nova

en: &Empty Playlist...
gl: Lista de reprodución &baleira…

en: &Search Playlist...
gl: &Buscar lista de reprodución…

en: Playlist From &Folder...
gl: Lista de reprodución desde o &cartafol…

en: &Guess Tag Information
gl: &Adiviñar a información das etiquetas

en: From &File Name
gl: A partir do &nome do ficheiro

en: From &Internet
gl: Desde &internet

en: Guess Tag Information From &File Name
gl: Adiviñar a información da etiqueta a partir do &nome do ficheiro

en: Play First Track
gl: Reproducir a primeira pista

en: Play Next Album
gl: Reproducir o seguinte álbum

en: Manage &Folders...
gl: Xestionar os &cartafoles…

en: &Rename...
gl: Cambia&r o nome…

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
gl: D&uplicar…

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Edit Search...
gl: Editar a busca…

en: &Delete
gl: &Borrar

en: Refresh
gl: Anovar

en: &Rename File
gl: Cambia&r o nome do ficheiro

en: &View Cover
gl: &Ver a portada

en: Get Cover From &File...
gl: Obter a portada do &ficheiro…

en: Get Cover From &Internet...
gl: Obter a portada de &internet…

en: &Delete Cover
gl: &Borrar a portada

en: Show Cover &Manager
gl: Mostrar o &xestor de portadas

en: Show &Play Queue
gl: Mostrar a &fila de temas

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Show &Search Bar
gl: Mostrar a &barra de buscas

en: Edit Track Search
gl: Editar a busca de pista

en: Configure scrobbling...
gl: Configurar o envío de escoitas

en: Test login...
gl: Comprobar o acceso…

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
gl: Introduce as túas credenciais de acceso en <a href="http://last.fm/">last.fm</a>:

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
gl: KWallet non está dispoñíbel, os seus credenciais de Last.fm almacenaranse sen cifrar.

en: KWallet is unavailable
gl: KWallet non está dispoñíbel

en: Validating login...
gl: Validando o acceso…

en: Login invalid.
gl: Acceso non válido

en: Login valid.
gl: Acceso correcto.

en: Normal Matching
gl: Coincidencia normal

en: Case Sensitive
gl: Distingue maiúsculas de minúsculas

en: Pattern Matching
gl: Coincidencia con padrón

en: All Visible
gl: Todo o visíbel

en: Search:
gl: Buscar:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
gl: O posicionamento non se permite na súa configuración de son.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
gl: Estase a cargar: %1

en: Jump to the currently playing item
gl: Saltar ao elemento que se está a reproducir

en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

en: 1 item | %1 items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %1 elementos

en: Redisplay Popup
gl: Mostrar de novo a notificación

en: Show &Tag Editor
gl: Mostrar o &editor de etiquetas

en: &Save
gl: &Gardar

en: Do you want to save your changes to:
gl: Quere gardar as súas modificacións a:

en: Save Changes
gl: Gardar as modificacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
gl: Nome do f&icheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
gl: P&ista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
gl: Nome do &artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
gl: &Nome do álbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
gl: &Xénero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
gl: &Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
gl: &Duración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
gl: Taxa de &bits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
gl: &Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
gl: Nome da &pista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
gl: Activar

en: Tag Guesser Configuration
gl: Configuración do adiviñador de etiquetas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
gl: Esquemas de nomes de ficheiro actualmente usados

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
gl: Aquí pode ver os sistemas de nome de ficheiro actualmente configurados usados polo botón «Adiviñar a información das etiquetas a partir do nome do ficheiro» para extraer información da etiqueta dun nome de ficheiro. Cada cadea pode conter unha das seguintes
    marcas de substitución:<ul>
    <li>%t: Título</li>
    <li>%a: Artista</li>
    <li>%A: Álbum</li>
    <li>%T: Pista</li>
    <li>%c: Comentario</li>
    </ul>
    Por exemplo, o sistema de nomes de ficheiro «[%T] %a - %t» coincidirá con «[01] Skornabois - Dallecandallecadadelaemiña» pero non con «(Skornabois) Dallecandallecacadelaemiña». Para este segundo nome, pode usar o sistema  «(%a) %t».<p/>
    Lembre que a orde na que se mostran os esquemas na lista é relevante, xa que o adiviñador de etiquetas percorrerá a lista de riba cara baixo, e usará o primeiro esquema que coincida.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
gl: Subir o esquema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
gl: Prema este botón para subir o esquema escollido un posto cara arriba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
gl: Baixar o esquema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
gl: Prema este botón para baixar o esquema escollido un posto cara a baixo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
gl: Engadir un novo esquema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
gl: Prema este botón para engadir un novo esquema de nome de ficheiro ao final desta lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
gl: Eng&adir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
gl: Modificar o esquema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
gl: Preme este botón para modificar o esquema escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
gl: &Modificar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
gl: Borrar o esquema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
gl: Preme este botón para borrar da lista o esquema actualmente escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
gl: Podes usar as seguintes marcas de substitución:
    %t: Título
    %A: Álbum
    %a: Artista
    %T: Pista
    %c: Comentario

[ctx: song title]
en: Title
gl: Título

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
gl: Este ficheiro xa existe.
    Quere substituílo?

en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Replace
gl: Substituír

en: The following files were unable to be changed.
gl: Non foi posíbel cambiar os seguintes ficheiros.

en: Error
gl: Erro

en: Internet Tag Guesser
gl: Adiviñador de etiquetas por internet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
gl: Escoller a mellor coincidencia posíbel

en: artist
gl: artista

en: genre
gl: xénero

en: album
gl: álbum

en: You are about to change the %1 on these files.
gl: Estása piques de cambiar o %1 nestes ficheiros.

en: Changing Track Tags
gl: Cambiando as etiquetas da pista

en: Play Queue
gl: Reproducir a lista

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
gl: Compacto

en: Tree
gl: Árbore

en: Artists
gl: Artistas

en: Albums
gl: Álbums

en: Genres
gl: Xéneros

en: Mute/Unmute
gl: Silenciar/Desilenciar

en: Volume: %1% (muted)
gl: Volume: %1% (silenciado)

en: Searching for cover. Please Wait...
gl: Buscando as portadas. Agarda…

en: Downloading cover. Please Wait...
gl: Descargando as portadas. Agarda…

en: Cover found
gl: Atopouse a portada

en: Store
gl: Almacenamento

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
gl: Buscar as portadas en <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
