kopete - en to gl translation catalogue (3644 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
gl: Aprendo rapidamente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
gl: Descrición

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
gl: <h2>Benvido a Kopete</h2><p>A que servizo de mensaxería se quere conectar?</p>

en: Step Two: Account Information
gl: Paso dous: Información da conta

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
gl: <h2>Parabéns</h2><p>Rematou de configurar a conta. Pode engadir máis contas con <i>Opcións->Configurar</i>. Prema o botón «Rematar».</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
gl: Non foi posíbel cargar o complemento do protocolo %1.

en: Error While Adding Account
gl: Erro ao engadir unha conta

en: This protocol does not currently support adding accounts.
gl: Este protocolo non admite a adición de contas.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
gl: Paso 1: Escolla o servizo de mensaxería

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
gl: <h2>Benvido ao asistente para engadir contactos</h2>
    <p>Escolla un servizo de mensaxería da seguinte lista.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
gl: Rematado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
gl: <h2>Parabéns.</h2> 
    <p>Rematou de configurar a conta. Prema «Rematar».</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
gl: Empregar unha cor personalizada para esta conta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
gl: As contas xeralmente distínguense pola icona do protocolo. Pero, se ten varias contas dun mesmo protocolo, pode escoller un filtro de cor para a icona con tal de que se diferencien as contas do mesmo protocolo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
gl: Empregar unha &cor personalizada
    para a conta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
gl: Selector de cor personalizada para a conta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
gl: Conectar logo de premer Rematar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
gl: De se marcar, a conta lígase logo de premer <i>Rematar</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
gl: Co&nectar agora

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Save Conversation
gl: Gardar a conversa

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
gl: <qt>Non se puido abrir <b>%1</b> para escritura.</qt>

en: Error While Saving
gl: Produciuse un erro ao gardar.

en: User Has Left
gl: O usuario marchou.

en: Chat style could not be found, or is invalid.
gl: Non se atopa o estilo da interface de conversa ou este é incorrecto.

en: Save File as
gl: Gardar o ficheiro como

en: Wav file (*.wav)
gl: Ficheiro wav (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
gl: Compoñente de edición de texto de conversa

en: A simple rich text editor part
gl: Un compoñente para a edición simple de texto enriquecido

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
gl: <qt>Recibiu unha mensaxe de <b>%1</b> neste último segundo. Está seguro de que quere limpar esta conversa?</qt>

en: Unread Message
gl: Mensaxe sen ler

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
gl: Limpar a conversa

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
gl: <qt>Está a piques de deixar a sesión da conversa co grupo <b>%1</b>.<br />Non recibirá futuras mensaxes desta conversación.</qt>

en: Closing Group Chat
gl: Pechando a conversa co grupo.

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
gl: Pechar a conversa

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
gl: <qt>Acaba de recibir unha mensaxe de <b>%1</b> neste último segundo. Está seguro de que quere pechar a conversa?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
gl: Está a enviar unha mensaxe, envío que se cancelará se pecha a conversa. Está seguro de que quere pechala?

en: Message in Transit
gl: Mensaxe en tránsito

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
gl[0]: Hai outra persoa na conversa.
gl[1]: Hai outras %1 persoas na conversa.

en: %1 is typing a message
gl: %1 está a escribir unha mensaxe.

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
gl: %1 están a escribir unha mensaxe.

en: %1 is now known as %2
gl: %1 cambiou o nome a %2.

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
gl: %1 eliminou a súa mensaxe de estado.

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
gl: %1 cambiou a súa mensaxe de estado: %2

en: %1 has joined the chat.
gl: %1 uniuse á conversa.

en: %1 status message is %2
gl: A mensaxe de estado de %1 é:  %2

en: %1 has left the chat.
gl: %1 deixou a conversa.

en: %1 has left the chat (%2).
gl: %1 deixou a conversa (%2).

en: You are now marked as %1.
gl: Vostede está agora marcado como %1.

en: %2 is now %1.
gl: %2 está agora %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
gl: Participantes

[ctx: @action:button]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: @info:status]
en: Ready.
gl: Listo.

en: &Send Message
gl: Enviar a men&saxe

en: Send File...
gl: Enviar un ficheiro

en: Close All Chats
gl: Pechar todas as conversas

en: &Activate Next Active Tab
gl: &Activar a seguinte lapela activa

en: &Activate Next Tab
gl: &Activar a seguinte lapela

en: &Activate Previous Tab
gl: &Activar a lapela anterior

en: Nic&k Completion
gl: Completado do &alcume

en: &Detach Chat
gl: &Desprender a lapela

en: Close &All But This Tab
gl: Pech&ar as outras lapelas

en: &Move Tab to Window
gl: &Mover a lapela á xanela

en: &Tab Placement
gl: &Situación das lapelas

en: Previous History
gl: Historial previo

en: Next History
gl: Historial seguinte

en: Automatic Spell Checking
gl: Corrección ortográfica automática

en: Show Participants
gl: Listar os participantes

en: Co&ntacts
gl: Co&ntactos

en: Toolbar Animation
gl: Animación da barra de ferramentas

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
gl: Pechar a lapela

en: More...
gl: Máis…

en: Top
gl: Enriba

en: Bottom
gl: Embaixo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
gl: &Conversa

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
gl: &Formato

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
gl: &Lapelas

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
gl: Barra de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
gl: Estado

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
gl: Formato da barra de ferramentas

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
gl: Emitido cando a configuración da letra e as cores cambia.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
gl: Emitido cando cambien as configuracións da sobrescrita de mensaxes.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
gl: Emitido cando o estilo de xanela de conversa cambie.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
gl: Emitido cando a variante de ChatWindowStyle cambie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
gl: Nome do estilo de xanela de conversa Adium/Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
gl: Ruta relativa á variante CSS do estilo actual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
gl: Agrupar as mensaxes consecutivas no mesmo bloque cando sexan do mesmo usuario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
gl: Empregar unha variante compacta do estilo de conversa para as salas de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
gl: Cor de texto cando se aplique realce.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
gl: Cor de fondo para as mensaxes resaltadas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
gl: Desactivar o formato personalizado definido polos usuarios.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
gl: Cor do texto na conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
gl: Cor de fondo na conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
gl: Cor das ligazóns nas conversas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
gl: Fonte tipográfica na conversa.

en: Download
gl: Descargar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Play
gl: Reproducir

en: Save as
gl: Gardar como

en: << Prev
gl: << Previo

en: (0) Next >>
gl: (0) Seguinte >>

en: &Set Font...
gl: E&stabelecer o tipo de letra…

en: Set Text &Color...
gl: Estabelecer a &cor do texto…

en: Set &Background Color...
gl: Esta&belecer a cor do fondo…

en: Spacer for Animation
gl: Espazador para a animación

en: (%1) Next >>
gl: (%1) Seguinte >>

en: Cl&ose Chat
gl: Pe&char a conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
gl: Enviar

en: Reply
gl: Responder

en: Add Smiley
gl: Engadir unha emoticona

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
gl: F&ormato

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
gl: &Aliñamento

en: Input auto-resize
gl: Redimensionar automaticamente a entrada

en: Enable &Rich Text
gl: Activar o &texto enriquecido

en: Reset Font And Color
gl: Restablecer o tipo de letra e cor

en: Modify Account
gl: Modificar a conta

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
gl: Está seguro de que quere quitar a conta «%1»?

en: Remove Account
gl: Quitar a conta

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
gl: Está seguro de que quere eliminar a identidade «%1»?

en: Remove Identity
gl: Eliminar a identidade

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
gl: Antes de eliminar a identidade %1, debéselles asignar outra identidade ás contas seguintes:

en: Select an identity for the account:
gl: Seleccione outra identidade para a conta:

en: New Identity
gl: Nova identidade

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
gl: Copia de %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
gl: Copiar %1 a %2

en: &Add Account...
gl: Eng&adir unha conta…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
gl: &Modificar a conta…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
gl: &Eliminar a conta

en: &Switch Identity...
gl: &Trocar a identidade…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
gl: Estabelecer &cor…

en: Add &Identity...
gl: Engadir unha &identidade…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
gl: &Copiar a identidade…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
gl: M&odificar a identidade…

en: R&emove Identity
gl: &Eliminar a identidade

en: Set &Default
gl: Estabelecer como &predeterminado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
gl: Xestionar as contas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
gl: Este trebello mostra as súas identidades e contas de xeito xerárquico. Cada identidade configurada mostra as contas asociadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
gl: Identificador da conta

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
gl: <span style=" font-style:italic;">Márquese para incluír na conexión global</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
gl: Empregue arrastrar e soltar para aumentar ou minguar a prioridade das contas. As contas que estean por riba doutras teñen maior prioridade.
    
    A prioridade emprégase para determinar que contacto empregar cando prema un metacontacto. Kopete emprega o contacto que estea na conta con maior prioridade, sempre e canto todos os contactos teñan o mesmo estado de conexión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
gl: <span style=" font-style:italic;">A contas na cima da lista teñen a máxima prioridade</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
gl: Contas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
gl: Engadir unha conta nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
gl: Engadir unha conta
    KAction substitúe
    estas etiquetas!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
gl: Eliminar a conta seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
gl: Modificar a conta seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
gl: Permite configurar as propiedades das contas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
gl: Asociar a conta seleccionada con outra identidade

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
gl: Cada conta está asociada con exactamente unha identidade. Pode usar este botón para cambiar a asociación e cambiar a conta para outra identidade distinta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
gl: Trocar a &identidade…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
gl: Empregar unha cor personalizada para esta conta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
gl: Identidades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
gl: Engadir unha identidade nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
gl: &Engadir unha identidade…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
gl: Crear unha identidade nova baseándose nunha xa existente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
gl: Eliminar a identidade seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
gl: Modificar a identidade seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
gl: Permite modificar as propiedades da conta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
gl: Estabelecer a identidade seleccionada como identidade predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
gl: Es&tabelecer como predeterminado

en: Contact List
gl: Lista de contactos

en: Colors && Fonts
gl: Cores e tipos de letra

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Layout
gl: Disposición

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
gl: Lista de contactos avanzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
gl: Animacións da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
gl: A&nimar os cambios nos elementos da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
gl: Esvaecer/Contrastar os contactos cando &se conectaren/desconectaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
gl: &Afundir/Pór en relevo os contactos cando se desconectaren/conectaren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
gl: Agochar a lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
gl: Agochar automaticamente lista de contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
gl: Xa que as barras de desprazamento vertical ocupan espazo, engadiuse a posibilidade de agochalas automaticamente. As barras de desprazamento verticais non se mostran ata que se desprace o rato por riba da lista de contactos.<br>
    (<b>Desactivada</b> se a opción «<b>Agochar a barra de desprazamento vertical</b>» está marcada máis arriba).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
gl: Agochar a barra de desprazamento &vertical automaticamente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
gl: Valor do tempo de expiración para a lista de contactos e de agochar a barra de desprazamento.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
gl:  Seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
gl: despois de que o cursor deixe a xanela

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
gl: &Redimensionar a xanela da lista de contactos para axustarse aos contactos que haxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
gl: Redimensionar ancorando na &cima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
gl: Redimensionar ancorando no &fondo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
gl: Tipos de letra &personalizados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
gl: Fonte principal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
gl: Fonte pequena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
gl: Tinguir os &contactos ausentes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
gl: &Nomes dos grupos:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
gl: Aparencia da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
gl: Orde dentro dos grupos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
gl: Orde dos contactos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
gl: Empregar os avatares dos contactos cando estean &dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
gl: Bordos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
gl: Esquinas arredondadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
gl: Clasificar os metacontactos por &grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
gl: Mostrar os contactos desconectados nun grupo &separado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
gl: Mostrar as liñas da &póla da árbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
gl: &Indentar os contactos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
gl: <b>Sempre</b> desactiva a barra de desprazamento vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
gl: &Agochar a barra de desprazamento vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
gl: Mostrar as identidades na barra de estado no canto das contas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
gl: Cambiar os contidos dos &consellos

en: Show Icon
gl: Mostrar a icona

en: Unsaved data?
gl: Datos non gardados?

en: Reserved Layout Name
gl: Nome de disposición reservado

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
gl: A disposición «%1»  é unha das predefinidas e non se pode substituír. Escolla un nome distinto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
gl: Nome da disposición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
gl: Quitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
gl: Previsualización

en: Optimal width
gl: Anchura óptima

en: Small
gl: Pequeno

en: Bold
gl: Negra

en: Italic
gl: Cursiva

en: Center
gl: Centro

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Width
gl: Anchura

en: Tooltip Editor
gl: Editor de consellos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
gl: Use esta frecha para reordenar os elementos da lista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
gl: Use as frechas para engadir ou quitar elementos aos avisos emerxentes dos contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
gl: Ao empregar os botóns coas frechas pode pór os obxectos que queira ver na lista de contactos. Pode ademais ordenalos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
gl: <b>Aquí pode modificar os elementos da lista de contactos</b>

en: Reset sliders & options to default values
gl: Restablecer aos valores predeterminados

en: Execute
gl: Executar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
gl: Vídeo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
gl: Dispositivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
gl: Dispositivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
gl: Entrada:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
gl: Estándar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
gl: Seleccione o dispositivo de entrada para a imaxe de vídeo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
gl: Seleccione a partir de varias entradas das que dispoñen algúns dispositivos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
gl: Seleccione o estándar de vídeo a usar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
gl: Selectores

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
gl: Opció&ns

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
gl: Accións

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
gl: &Xeral

en: &Events
gl: &Acontecementos

en: A&way Settings
gl: Opcións de &ausencia

en: Cha&t
gl: &Conversar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
gl: Ausencia automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
gl: &Empregar a ausencia automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
gl: Declararse ausente tras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
gl: minutos de inactividade do usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
gl: Declararse dispoñíbel cando se detecte actividade de novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
gl: Confirmar antes de volver a estar dispoñíbel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
gl: Mensaxe de ausencia automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
gl: Mostrar a ú&ltima mensaxe de ausencia empregada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
gl: Mostrar a &seguinte mensaxe de ausencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
gl: Mensaxe:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
gl: Conversar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
gl: Mostrar os acontecementos na &xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
gl: D&estacar as mensaxes que conteñan o seu alcume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
gl: &Activar a revisión ortográfica automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
gl: Activar automaticamente o &texto enriquecido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
gl: &Mostrar sempre as lapelas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
gl: Preferencia da &interface

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
gl: &Política de agrupamento das xanelas de conversa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
gl: Cada conversa ten a súa xanela propia.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
gl: Abrir todas as mensaxes nunha xanela de conversa propia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
gl: Agrupar as mensaxes da mesma conta na mesma xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
gl: Agrupar todas as mensaxes na mesma xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
gl: Agrupar as mensaxes dos contactos do mesmo grupo na mesma xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
gl: Agrupar as mensaxes do mesmo metacontacto na mesma xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
gl: Mostrar as datas das mensaxes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
gl: Tr&uncar o nome do contacto con máis caracteres que:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
gl: Limitar o número máximo de liñas visíbeis nunha xanela de conversa para mellorar a velocidade das configuracións complexas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
gl: Número &máximo de liñas da xanela de conversa:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
gl: Non se pode aplicar a animación xa que a súa versión de Qt non é compatíbel co formato de vídeo mng.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
gl: Acontecementos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
gl: Notificacións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
gl: Animar a icona da bandexa do sistema cando se reciba unha nova mensaxe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
gl: Animar a icona da bandexa de sistema cada vez que se reciba unha mensaxe nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
gl: Mostrar a icona na bandexa do &sistema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
gl: Premer co botón esquerdo a icona da bandexa de sistema cando está animada abre a mensaxe en vez de restaurar ou minimizar a lista de contactos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
gl: Premer co botón esquerdo na icona da bandexa de sistema cando está animada abre a mensaxe en vez de restaurar ou minimizar a lista de contactos (por exemplo, para comprobar que enviou a mensaxe). Premer co botón central sempre abre a mensaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
gl: &Abrir as mensaxes co botón esquerdo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
gl: Animar a lista de contactos ou a icona da bandexa do sistema cando se reciban novas mensaxes e haxa unha conversa aberta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
gl: Animar se hai unha mensaxe nunha conversa aberta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
gl: Empregar unha única notificación para as mensaxes dunha mesma persoa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
gl: Cando se recibe unha mensaxe dun usuario que xa ten unha notificación activa doutra mensaxe anterior, esa notificación actualizase para indicar que se recibiu outra nova mensaxe no canto de crear unha notificación independente nova.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
gl: O botón «Ignorar» da notificación de nova mensaxe pecha a xanela de conversa para o remitente.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
gl: Se xa hai unha xanela de conversa aberta para o remitente da mensaxe mostrado na notificación, o botón «Ignorar» pecharaa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
gl: O botón «&Ignorar» nas notificacións de mensaxe nova pecha a conversa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
gl: Notificar só as mensaxes resaltadas nas conversas en grupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
gl: Nos grupos de conversa moi activos as mensaxes importantes poden ser  separadas excluíndo as mensaxes non resaltadas de seren notificadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
gl: Excluír as mensaxes n&on resaltadas nas conversas en grupo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
gl: Usar as mesma notificacións para os acontecementos na xanela activa da conversa que noutras xanelas de conversa do escritorio actual (habitualmente resulta menos intrusivo).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
gl: De se activar, os acontecementos das xanela de conversa que estiveren no escritorio actual xestiónanse como acontecementos da xanela de conversa activa: non se animan nin a icona na bandexa do sistema nin a icona na lista de contactos do autor da mensaxe senón que se emprega a notificación «Recepción dunha mensaxe na xanela activa». Tamén as xanelas de conversa doutros escritorios fan que se emitan notificacións.
    De non se activar todas as xanelas de conversa excepto a activa notificarano empregando animacións, se for o caso, de que aconteceu un acontecemento, indicándoo tamén coa notificación «Recepción dunha mensaxe».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
gl: Tratar todas as conversas do escri&torio actual como activas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
gl: Activar os acontecementos se o seu estado na conta for «Ausente».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
gl: Permitir as notificacións de acontecementos mesmo cando o seu estado sexa «Ausente» ou outros semellantes como «Non dispoñíbel» ou «Non molestar». Nótese que isto non afecta ao aviso mediante a animación da icona na bandexa de sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
gl: &Activar os acontecementos mentres se estiver ausente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
gl: Cambiar ao escritorio que contén a xanela de conversa con ese contacto cando se abra a súa mensaxe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
gl: Cando se reciba unha mensaxe nova, se xa existe unha xanela de conversa aberta para ese contacto a apertura da mensaxe fará que se cambie ao escritorio que a contén.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
gl: &Cambiar ao escritorio coa conversa aberta ao abrir a mensaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
gl: Pór en primeiro plano a xanela ou lapela cando se reciban novas mensaxes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
gl: Cando se reciba unha mensaxe nova, se xa existe unha xanela de conversa activa para ese contacto a xanela aparece no escritorio actual por riba de todas as demais xanelas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
gl: &Pór en primeiro plano as xanelas cando entren mensaxes novas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
gl: Bandexa do sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
gl: Mostrar a icona na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
gl: De maneira predeterminada, a icona da bandexa do sistema indica as mensaxes recibidas animándose e mostrando unha notificación. Ao premer a icona co botón central ou co esquerdo, ao igual que ao premer o botón «Ver» da mensaxe, ábrese unha xanela de conversa coas mensaxes novas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
gl: Mostrar a icona na &bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
gl: Iniciar coa xanela principal minimizada na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
gl: Iniciar coa xanela principal agochada. O único elemento visíbel é a icona da bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
gl: &Iniciar coa xanela principal agochada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
gl: Xestión das mensaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
gl: Abrir instantaneamente as mensaxes entrantes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
gl: Se non houber unha xanela de conversa aberta, ábrese unha nova cando entre unha mensaxe. Se houber unha xanela de conversa xa aberta para o remitente da mensaxe, aparece alí a mensaxe de xeito inmediato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
gl: Abrir as mensaxes au&tomaticamente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
gl: Empregar a quenda de mensaxes para almacenar as mensaxes entrantes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
gl: Almacenar as mensaxes recibidas nunha quenda de mensaxes. As mensaxes novas son aquelas mensaxes que non se poden mostrar nunha xanela existente. Só se avisa das mensaxes na quenda mediante unha xanela de conversa e a animación da icona na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
gl: Empregar a &quenda de mensaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
gl: Engadir tamén as mensaxes sen ler á quenda de mensaxes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
gl: As mensaxes sen ler son aquelas que aparecen nunha xanela de conversa xa aberta pero inactiva. Só se advirte das mensaxes recibidas na quenda cunha xanela de conversa e a animación da icona na bandexa do sistema. Con esta opción desactivada só as mensaxes novas recibidas entran na quenda de mensaxes, é dicir, as mensaxes que non se poden mostrar nunha xanela xa aberta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
gl: Almacenar as mensaxes &non lidas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
gl: Estado inicial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
gl: Estabelecer o estado inicial

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
gl: Cando se inicie Kopete, e sempre que o computador estiver conectado á rede, todas as contas conéctanse automaticamente. Pode excluír contas de maneira individual nas súas propiedades.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
gl: Fóra de liña

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
gl: En liña

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
gl: Ausente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
gl: Ocupado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
gl: Invisíbel

en: &Style
gl: &Estilo

en: &Emoticons
gl: &Emoticonas

en: (No Variant)
gl: (Sen variante)

en: Choose Chat Window Style to Install
gl: Escoller o estilo de xanela a instalar

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
gl: Non se pode abrir o ficheiro indicado.
    Asegúrese de que o ficheiro é un arquivo ZIP ou TAR.

en: Cannot Open Archive
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
gl: Non se puido atopar un lugar axeitado para instalar o estilo de xanela.

en: Cannot Find Styles Directory
gl: Non foi posíbel atopar o directorio de estilos.

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
gl: O ficheiro indicado non contén un estilo de xanela de conversa compatíbel.

en: Invalid Style
gl: Este estilo non é válido

en: The chat window style was successfully installed.
gl: O estilo de xanela de conversa instalouse correctamente

en: Install Successful
gl: Instalouse correctamente

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
gl: Houbo un erro descoñecido ao intentar instalar o estilo de xanela de conversa.

en: Unknown Error
gl: Erro descoñecido

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
gl: O estilo de xanela de conversa <resource>%1</resource> eliminouse correctamente.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o estilo de xanela de conversa <resource>%1</resource>. Pode que a súa conta non teña permiso para eliminalo.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
gl: Instalación do estilo de xanela de conversa <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
gl: Non se pode abrir o ficheiro <filename>%1</filename>.
    Asegúrese de que o ficheiro é un arquivo ZIP ou TAR.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
gl: Non se puido atopar un lugar axeitado para instalar o estilo de xanela de conversa <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> non contén un estilo de xanela de conversa válido.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
gl: Houbo un erro descoñecido cando se intentaba instalar o estilo de xanela de conversa <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
gl[0]: O estilo de xanela de conversa instalouse correctamente
gl[1]: %1 estilos de xanela de conversa instaláronse correctamente

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
gl: eumesmo@vistaprevia

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
gl: Eu mesmo

en: Jack
gl: Rosalía

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
gl: rosalia@vistaprevia

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
gl: Previsualizar unha sesión

en: Hello, this is an incoming message :-)
gl: Esta é unha mensaxe recibida.

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
gl: Esta é outra mensaxe, recibida xusto despois da anterior.

en: Ok, this is an outgoing message
gl: Esta é unha mensaxe enviada.

en: Ok, an outgoing consecutive message.
gl: Esta é unha segunda mensaxe, enviada xusto despois da anterior.

en: Message that is being sent.
gl: Mensaxe que se está a enviar.

en: Delivered message.
gl: Mensaxe enviada.

en: Message that cannot be delivered.
gl: Mensaxe que non se pode enviar.

en: Here is an incoming colored message.
gl: Esta é unha mensaxe recibida e colorada.

en: This is an internal message
gl: Esta é unha mensaxe interna.

en: performed an action
gl: fixo algo.

en: This is a highlighted message
gl: Esta é unha mensaxe resaltada.

en: Hello, this is an incoming file transfer request
gl: Esta é unha solicitude de recepción dun ficheiro.

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
gl: Esta é unha solicitude de recepción dun ficheiro desactivada.

en: Bye
gl: Ata logo

en: Configure Emoticon Themes
gl: Configurar os temas de emoticonas

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
gl: Tipos de letra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tipo de letra base da xanela de conversa</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
gl: Tipo de letra &principal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
gl: Usar letras de tamaño normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
gl: Empregar o tipo de letra do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
gl: Empregar un tipo de letra personalizado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
gl: A cor do texto normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
gl: &Resaltar o fondo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
gl: Cor de fondo das mensaxes resaltadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
gl: Cor para o fondo da xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
gl: &Cor do fondo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
gl: Cor de fondo das mensaxes resaltadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
gl: Resaltar o &fondo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
gl: Empregar cores para as ligazóns nas salas de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
gl: &Cor das ligazóns:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
gl: Substitucións de formato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
gl: Non respectar nin as cores (de fondo e primeiro plano) nin o tipo de letra (tamaño e tipo) das mensaxes entrantes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
gl: Ignorar o formato dos parceiros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
gl: De se marcar, as emoticonas representadas en texto cámbianse pola súa imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
gl: Empre&gar o tema de emoticonas seguinte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
gl: &Xestionar as emoticonas …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
gl: Aparencia da xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
gl: Mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
gl: Agrupar as mensaxes &consecutivas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
gl: E&stilo compacto nas salas de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
gl: Estilos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
gl: Variante do estilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
gl: Obter estilos novos para a xanela de conversa na Internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
gl: &Obter novo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
gl: &Instalar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
gl: Para cada lapela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
gl: Mostrar o nome do contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
gl: Mostrar o botón de pechar.

en: General Plugins
gl: Complementos xerais

en: &Manager
gl: &Xestor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
gl: Menú de estado de conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
gl: Menú de estado de conexión do protocolo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
gl: Como o menú de estado global

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
gl: Só os estados que coincidan coa categoría

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
gl: Todos os estados coa categoría pai

en: Free For Chat
gl: Libre para conversar

en: Extended Away
gl: Ausente moito tempo

en: Idle
gl: Ausente

en: Do Not Change
gl: Non cambiar

en: New Status
gl: Novo estado

en: New Group
gl: Novo grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
gl: Engadir un grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
gl: Categoría:

en: Title
gl: Título

en: Placeholder
gl: Marcador de posición

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
gl: Nome para mostrar

en: Status Title
gl: Título de estado

en: Status Message
gl: Mensaxe de estado

en: Contact Icons
gl: Icona de contacto

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
gl: A disposición «%1» é unha das predefinidas e non pode eliminarse.

en: Cannot Delete Default Layouts
gl: Non foi posíbel eliminar as disposicións predefinidas.

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
gl: <qt>Este contacto xa está na lista de contactos. É un contacto fillo de <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
gl: <qt>Está seguro de que quere fusionar os metacontactos?
     <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
gl: Fusión de metacontactos

en: Select Address Book
gl: Escolla o caderno de enderezos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
gl: Seleccionar o contacto

en: No writeable address book resource found.
gl: Non se atopou ningún recurso de caderno de enderezos con permiso de escritura.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
gl: Engadir ou activar un desde «Configuración do sistema».

en:  (already in address book)
gl:  (xa no caderno de enderezos)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
gl: Este panel axuda a exportar os contactos de mensaxería instantánea ao Caderno de enderezos de KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
gl: &Escolla o caderno de enderezos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
gl: Seleccione os contactos que quere engadir ao caderno de enderezos de KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
gl: Seleccionar &todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
gl: &Anular toda a selección

en: <Not Set>
gl: <Sen estabelecer>

en: Export to Address Book
gl: Exportar ao caderno de enderezos

en: Export
gl: Exportar

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
gl: Estabelecer os campos do caderno de enderezos empregando os datos seleccionados no Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
gl: Fusionar co caderno de enderezos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
gl: Nome de pía:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
gl: Teléfono da casa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
gl: Teléfono do traballo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
gl: Teléfono móbil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
gl: Apelidos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: Create New Group...
gl: Crear un grupo novo…

en: &Move To
gl: &Mover para

en: &Copy To
gl: &Copiar para

en: Merge Meta Contacts
gl: Fusionar metacontactos

en: Send Email...
gl: Enviar unha mensaxe de correo electrónico

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
gl: Renomear

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
gl: Eng&adir un contacto

en: Select Account
gl: Seleccionar unha conta

en: Add to Your Contact List
gl: Engadir á lista de contactos

en: &Properties
gl: &Propiedades

en: Please enter the name for the new group:
gl: Escriba o nome para o novo grupo:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere quitar a <b>%1</b> da lista de contactos?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere quitar o grupo <b>%1</b> e todos os seus integrantes da lista de contactos?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
gl: Está seguro de que quere quitar a estas persoas da lista de contactos?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
gl: Está seguro de que quere quitar estes grupos e persoas da lista de contactos?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
gl: A conta %1 está desconectada. Está seguro de que quere mover este metacontacto?

en: Move contact
gl: Mover o contacto

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
gl: Non hai ningún enderezo de correo para este contacto no caderno de enderezos de KDE.

en: No Email Address in Address Book
gl: Non ten enderezo de correo electrónico no caderno de enderezos

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
gl: Non se atopou este contacto no caderno de enderezos de KDE. Comprobe se o contacto está seleccionado no diálogo de propiedades.

en: Not Found in Address Book
gl: Non se atopou no caderno de enderezos

en: Rename Contact
gl: Renomear o contacto

en: Remove Contact
gl: Quitar o contacto

en: Send Single Message...
gl: Enviar unha soa mensaxe…

en: &Add Subcontact
gl: Eng&adir un subcontacto

en: Rename Group
gl: Renomear o grupo

en: Remove Group
gl: Quitar o grupo

en: Send Message to Group
gl: Enviar a mensaxe ao grupo

en: &Add Contact to Group
gl: Eng&adir un contacto ao grupo

en: Rename
gl: Renomear

en: Make Meta Contact
gl: Estabelecer o metacontacto

en: Add Contact
gl: Engadir un contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
gl: Iconas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
gl: Empregar &iconas personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
gl: A&brir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
gl: Pe&chado:

en: Properties of Group %1
gl: Propiedades do grupo %1

en: Custom &Notifications
gl: Notificacións &personalizadas

en: Properties of Meta Contact %1
gl: Propiedades do metacontacto %1

en: Sync KABC...
gl: Sincronizar KABC…

en: (custom name)
gl: (nome personalizado)

en: (nick name)
gl: (alcume)

en: (formatted name)
gl: (nome formatado)

en: (contact id)
gl: (identificador do contacto)

en: No Contacts with Photo Support
gl: Non hai contactos que admitan avatar.

en: No contacts were imported from the address book.
gl: Non se importaron contactos desde o caderno de enderezos.

en: No Change
gl: Sen cambios

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
gl: Ligazón do Caderno de Enderezos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
gl: Exportar os detalles do contacto ao Caderno de Enderezos de KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
gl: E&xportar os detalles…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
gl: Importar contactos desde o Caderno de Enderezos de KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
gl: &Importar contactos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
gl: Fonte do nome para mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
gl: Empregar o &nome do caderno de enderezos (necesítase unha ligazón ao caderno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
gl: Do contacto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
gl: Contacto co que sincronizar o nome de pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
gl: Personalizado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
gl: Fonte da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
gl: &Empregar o avatar do caderno de enderezos (necesita unha ligazón ao caderno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
gl: Avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
gl: Personalizado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
gl: Escolla…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
gl: &Sincronizar o avatar co caderno de enderezos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
gl: A&vanzado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
gl: Marque para estabelecer unha cor personalizada para esta conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
gl: Empregar &iconas de estado personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
gl: En li&ña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
gl: F&óra de liña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
gl: A&usente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
gl: Des&coñecido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
gl: &Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
gl: Entrada do caderno de enderezos:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
gl: Identidade da conta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
gl: Seleccione a identidade a empregar coas contas seguintes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
gl: <img name=foobar> A miña conta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
gl: Identidade

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
gl: Información detallada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
gl: Teléfono persoal:

en: Identity Information
gl: Información da identidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
gl: Sen avatar

en: General Information
gl: Información xeral

en: Detailed Information
gl: Información detallada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
gl: Información xeral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
gl: Escoller a imaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
gl: Quitar o avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
gl: Mostrar como:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
gl: Nome da identidade

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
gl: Prema para engadir unha conta

en: View
gl: Vista

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
gl: Barra de busca rápida

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
gl: &Outras accións

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
gl: &Grupos

en: Global status message
gl: Mensaxe global de estado

en: Service messages
gl: Mensaxes do servidor

en: &Export Contacts...
gl: &Exportar contactos…

en: &Away
gl: &Ausente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
gl: &Ocupado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
gl: &Invisíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
gl: En li&ña:

en: &Set Status
gl: &Estabelecer o estado

en: Configure &Global Shortcuts...
gl: Configurar os atallos &globais…

en: Show &All
gl: Mostralo &todo

en: Show Offline &Users
gl: Mostrar os &usuarios fóra de liña

en: Show Empty &Groups
gl: Mostrar os &grupos baleiros

en: Read Message
gl: Ler a mensaxe

en: Read the next pending message
gl: Ler a vindeira mensaxe pendente

en: Show/Hide Contact List
gl: Mostrar/agochar a lista de contactos

en: Show or hide the contact list
gl: Mostrar ou agochar a lista de contactos

en: Set Away/Back
gl: Pór como Ausente/De volta

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
gl: <qt>Ao pechar a xanela principal, Kopete mantense en execución na bandexa do sistema. Empregue «Saír» desde o menú «Ficheiro» para pechar o aplicativo.</qt>

en: Docking in System Tray
gl: Ancorado na bandexa do sistema.

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
gl: <b>Estado&nbsp;Título:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
gl: <br /><b>Mensaxe de&nbsp;Estado:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
gl: Kopete, O cliente de mensaxería instantánea de KDE

en: Developer and maintainer
gl: Desenvolvedor e mantedor.

en: Developer and Project founder
gl: Desenvolvedor e fundador do proxecto

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor do complemento de Yahoo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Developer, Connection status plugin author
gl: Desenvolvedor, autor do complemento do estado da conexión.

en: Developer, Video device support
gl: Desenvolvedor, funcionalidade de dispositivos de vídeo

en: Developer, MSN
gl: Desenvolvedor, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor do complemento de Gadu.

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
gl: Desenvolvedor principal, encargado do mantemento dos complementos de AIM e ICQ.

en: IRC plugin maintainer
gl: Encargado do complemento de IRC.

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
gl: Desenvolvedor principal, encargado dos complementos de Telepathy e Messenger.

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
gl: Desenvolvedor principal, mantedor do complemento de MSN.

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
gl: Artista e desenvolvedor, encargado do deseño

en: Developer, UI maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor da UI

en: Developer, WLM plugin maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor do complemento de WLM.

en: Developer, Jabber plugin maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor do complemento de Jabber.

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
gl: Desenvolvedor principal, mantedor de GroupWise.

en: Developer, AIM and ICQ
gl: Desenvolvedor, AIM e ICQ

en: Charles Connell
gl: Charles Connel

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
gl: Desenvolvedor, mantedor do complemento de Bonjour.

en: Konki style author
gl: Autor do estilo Konki

en: Hacker style author
gl: Autor do estilo Hacker

en: Kopete's icon author
gl: Autor da icona de Kopete

en: Sounds
gl: Sons

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
gl: Docu-deusa de Kopete; probas de fallos e parches.

en: Iris Jabber Backend Library
gl: Libraría da infraestrutura Iris de Jabber

en: OscarSocket author
gl: Autor do OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
gl: Código Kmerlin MSN

en: Former developer
gl: Desenvolvedor principal

en: Former developer, project co-founder
gl: Desenvolvedor principal, cofundador do proxecto

en: Misc bugfixes and enhancements
gl: Melloras e correccións miscelánea

en: Former developer, original Gadu plugin author
gl: Antigo desenvolvedor, autor orixinal do complemento de Gadu.

en: Former developer, Jabber plugin author
gl: Desenvolvedor principal, autor do complemento de Jabber.

en: Former developer, Oscar plugin
gl: Desenvolvedor principal, autor do complemento de Oscar.

en: Former developer and WinPopup maintainer
gl: Antigo desenvolvedor, mantedor de WinPopup.

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
gl: Non cargar os complementos. Esta opción anula todas as demais.

en: Disable auto-connection
gl: Desactivar a conexión automática

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
gl: Conectar automaticamente as contas indicadas. Empregue unha lista
    separada por comas para conectar automaticamente varias contas.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
gl: Non cargar o complemento indicado. Empregue unha lista
    separada por comas para desactivar varios complementos.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
gl: Cargar só os complementos indicados. Empregue unha lista
    separada por comas para cargar varios complementos.
    Esta opción non ten efecto cando se emprega o parámetro
    «--noplugins» e anula todas as outras opcións da liña de
    ordes relacionadas cos complementos.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
gl: URL para pasarlle a kopete / temas de emoticonas para instalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
gl: &Limpar

en: Edit Message
gl: Modificar a mensaxe

en: Edit Message...
gl: Modificar unha mensaxe

en: Edit Statuses...
gl: Editar os estados…

en: Configure Statuses
gl: Configurar os estados

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
gl: KiB do obxectivo

en: Flicker Reduction
gl: Redución da oscilación

en: Framerate
gl: Taxa de fotogramas

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
gl: Alternar USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
gl: Luces

en: Reset Camera
gl: Restablecer a cámara

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
gl: cromatismo agc

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
gl: combinación de filtros

note: i18n: Automute
en: automute
gl: silenciar automaticamente

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
gl: filtro de aniquilación “luma”

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
gl: esmagamento agc

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
gl: corte vcr

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
gl: esmagamento superior

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
gl: esmagamento inferior

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
gl: proporción de uv

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
gl: Gama de luminancia completa

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
gl: centralización

en: Invert
gl: Inverter

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
gl: compensación en y do campo impar

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
gl: compensación en y do campo par

note: i18n: Green Balance
en: green balance
gl: nivel de verde

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
gl: magnitude DAC

note: i18n: Band Filter
en: band filter
gl: filtro de grupo

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
gl: gamma rgb

note: i18n: Reset Level
en: reset level
gl: restablecer o nivel

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
gl: tendencia dos píxeles

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
gl: Supresión de ruído (alisado)

en: Minimum Clock Divider
gl: Separador de reloxo mínimo

en: Webcam Effects
gl: Efectos de cámara

en: Infrared
gl: Infravermello

note: i18n: Black/White
en: B/W
gl: B/N

en: Auto Luminance Control
gl: Control automático de luminosidade

en: Horizontal Edge Enhancement
gl: Mellora do bordo horizontal

en: Vertical Edge Enhancement
gl: Mellora do bordo vertical

en: Lens Shading Compensation
gl: Compensación pola sombra das lentes

en: Maximum Exposure Time
gl: Tempo máximo de exposición

en: Red Saturation
gl: Saturación de vermello

en: Blue Saturation
gl: Saturación de azul

en: Luminance Bandpass
gl: Luminosidade de grupo

en: Luminance Bandpass Weight
gl: Peso da luminosidade de grupo

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
gl: Centralización da luminosidade HF

en: Force Color ON
gl: Activar o forzar a cor

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
gl: Control de ganancia do cromatismo

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
gl: Constante de tempo VTR

en: Luminance Delay Compensation
gl: Compensación polo atraso da luminosidade

en: Vertical Noise Reduction
gl: Resolución de ruído vertical

en: Save User Settings
gl: Gardar as preferencias do usuario

en: Restore User Settings
gl: Restaurar as preferencias do usuario

en: Restore Factory Settings
gl: Restauras a configuración orixinal

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
gl: Modo de cor

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
gl: Contorno automático

en: Contour
gl: Contorno

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
gl: Compensación de contraluz

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
gl: Oscilación

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
gl: Redución de ruído

en: Compression Target
gl: Obxectivo a comprimir

en: Color Filter
gl: Filtro de cor

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
gl: Tempo da transacción (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
gl: Búfers por transacción

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
gl: Sen oscilación

en: Automatic
gl: Automático

en: Quality
gl: Calidade

en: Off
gl: Apagado

en: Both
gl: Ambos

en: On
gl: Acendido

en: Brightness
gl: Brillo

en: Hue
gl: Matiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
gl: Cor

en: Contrast
gl: Contraste

en: Whiteness
gl: Luminosidade

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
gl: Axuste automático do brillo e contraste

en: Automatic Color Correction
gl: Axuste automático da cor

en: Vertical Flip
gl: Volteo vertical

en: Horizontal Flip
gl: Volteo horizontal

en: Saturation
gl: Saturación

en: Balance
gl: Nivel

en: Bass
gl: Baixos

en: Treble
gl: Agudos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
gl: Silenciar

en: Loudness
gl: Ruído

en: Black Level
gl: Nivel negro

en: Automatic White Balance
gl: Nivel automático de branco

en: Do White Balance
gl: Nivelar o branco

en: Red Balance
gl: Nivel de vermello

en: Blue Balance
gl: Nivel de azul

en: Exposure
gl: Exposición

en: Automatic Gain
gl: Ganancia automática

en: Gain
gl: Ganancia

en: Horizontal Center
gl: Centrar horizontalmente

en: Vertical Center
gl: Centrar verticalmente

en: Power Line Frequency
gl: Frecuencia da liña de enerxía

en: Automatic Hue
gl: Matiz automático

en: White Balance Temperature
gl: Temperatura do nivel de branco

en: Sharpness
gl: Nitidez

en: Backlight Compensation
gl: Compensación de contraluz

en: Chroma AGC
gl: Cromatismo AGC

en: Color Killer
gl: Eliminador de cor

en: Color Effects
gl: Efectos de cor

en: Rotate
gl: Rotar

en: Background color
gl: Cor do fondo

en: Chroma Gain
gl: Ganancia cromática

en: Illuminator 1
gl: Iluminador 1

en: Illuminator 2
gl: Iluminador 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
gl: Perdeuse a conexión de rede, e o aplicativo está agora en modo fóra de liña. Quere que retome as operacións de rede cando esta volva estar dispoñíbel?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
gl: Este aplicativo está en modo fóra de liña. Quere poñelo en liña?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
gl: Este aplicativo está en modo fóra de liña. Quere poñelo en liña para efectuar esta operación?

en: Leave Offline Mode?
gl: Saír do modo &fóra de liña?

en: Connect
gl: Conectar

en: Stay Offline
gl: Permanecer fóra de liña

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
gl: Non se puido atopar o ficheiro «contactlist.xml» na información do aplicativo Kopete.

en: Could not open contact list file.
gl: Non se puido abrir o ficheiro da lista de contactos

en: Could not write contact list to a file.
gl: Non se puido escribir a lista de contactos ficheiro

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
gl: <qt>«%1» non está admitido por Kopete.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
gl: Non se puido sincronizar co Caderno de Enderezos de KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
gl: Non empregar

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
gl: <qt>Outro aplicativo engadiulle un enderezo a este contacto. <br />Gustaríalle empregalo en Kopete?<br /><b>Protocolo:</b> %1<br /><b>Enderezo:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
gl: Importar un enderezo do Caderno de Enderezos

en: Use
gl: Usar

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
gl: <qt>Unha ou máis contas que empregan %1 están desconectadas. A maioría dos sistemas teñen que estar conectados para engadiren contactos. Conecte estas contas e inténteo de novo.</qt>

en: Not Connected
gl: Non conectado

en: Choose Account
gl: Escoller unha conta

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
gl: <qt>Aínda non ten unha conta configurada para <b>%1</b>. Cree unha conta, conéctese e inténteo de novo.</qt>

en: No Account Found
gl: Non se atopou a conta

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel engadir o contacto.</qt>

en: Could Not Add Contact
gl: Non se puido engadir o contacto

en: You have been disconnected
gl: Foi desconectado.

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
gl: Conectouse desde outra máquina ou cliente á conta «%1»

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
gl: A maioría dos servizos privativos de mensaxería instantánea non lle permiten conectarse desde máis dun lugar. Comprobe que ninguén estea a usar a súa conta sen permiso. Se precisa un servizo que admita a conexión desde varios lugares á vez, use o protocolo Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
gl: Non lle está permitido engadirse a si mesmo á lista de contactos. A adición de «%1» á conta «%2» non se poderá facer.

en: Error Creating Contact
gl: Erro ao crear o contacto

en: Properties
gl: Propiedades

en: Edit Account
gl: Modificar a conta

en: You have been added
gl: Acaba de ser engadido

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
gl: Engadir…

en: Authorize
gl: Autorizar

en: Block
gl: Bloquear

en: Info...
gl: Información…

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
gl: O contacto <b>%1</b> engadiuno á súa lista de contactos

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
gl: Emitido cando cambie a presenza na lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
gl: Activar que se permitan as emoticonas en Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
gl: Se empregar o sistema tipográfico do sistema nas xanelas de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
gl: Cor empregada para identificar os contactos ausentes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
gl: Se usar ou non unha cor distinta para os contactos ausentes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
gl: Información sobre os contactos que se mostra nos seus menús informativos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
gl: Orde dos grupos na lista de contactos

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
gl: Iconas da lista de contactos. Ou ben é a icona do protocolo ou o avatar do contacto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
gl: Activar os bordes nos avatares dos contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
gl: Arredondar as esquinas dos avatares dos contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
gl: Dispoñer a lista de contactos en árbore.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
gl: Sangrar os contactos cando non se usen as liñas de árbore.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
gl: Agochar a barra de desprazamento vertical.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
gl: Ordenar os contactos por grupo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
gl: Empregar fontes tipográficas personalizadas na lista de contacto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
gl: Redimensionar automaticamente a xanela principal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
gl: Esquina na cal ancorar a xanela principal ao redimensionar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
gl: Fonte tipográfica normal para a lista de contactos

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
gl: Letra pequena para a lista de contactos (para o estado da mensaxe)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
gl: Cor para o nome do grupo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
gl: Animar os cambios nos elementos da lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
gl: Esvaecer/Contrastar os contactos ao cambiar o estado

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
gl: Efecto dobrar/desdobrar no cambio de estado dos contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
gl: Agochar a lista de contactos transcorrido un anaco.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
gl: Agochar a barra de desprazamento vertical automaticamente tras un anaco.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
gl: Tempo de espera do agochado automático.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
gl: Mostrar os usuarios desconectados na lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
gl: Mostrar os grupos baleiros na lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
gl: Mostrar as identidades na barra de estado no canto das contas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
gl: Mostrar os usuarios desconectados nun grupo separado.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
gl: Iniciar Kopete na bandexa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
gl: Mostrar Kopete na bandexa do sistema.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
gl: Empregar a quenda de mensaxes

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
gl: Almacenar as mensaxes da quenda.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
gl: Empregar a navegación co rato só na lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
gl: Reconectar ou desconectar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
gl: Elevar a xanela ao entraren mensaxes novas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
gl: Mostrar os acontecementos na xanela de conversa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
gl: Pór na quenda só as mensaxes resaltadas nas conversas en grupo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
gl: Pór na quenda só as mensaxes doutros escritorios

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
gl: Unha única notificación para todas as mensaxes dun mesmo remitente.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
gl: Pechar a vista de conversa ao ignorar as notificacións de mensaxes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
gl: Notificación animada na bandexa de sistema.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
gl: Premer co botón esquerdo na notificación animada da bandexa abre a mensaxe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
gl: Animar se hai unha mensaxe nunha conversa aberta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
gl: As notificacións da bandexa restauran a vista de conversa no escritorio actual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
gl: Activar os acontecementos mentres se estea ausente.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
gl: Política de agrupamento das xanelas de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
gl: Activar a revisión ortográfica automática.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
gl: Activar o texto enriquecido de maneira predeterminada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
gl: Mostrar o botón de enviar na xanela de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
gl: Mostrar as datas das mensaxes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
gl: Truncar o nome dos contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
gl: Truncar o nome do contacto por riba dun máximo de caracteres.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
gl: Número máximo de mensaxes mostradas na xanela de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
gl: Destacar as mensaxes que conteñan o seu alcume.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
gl: Complemento escollido para a vista da xanela de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
gl: Empregar a ausencia automática.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
gl: Tempo de espera da ausencia automática.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
gl: Declararse dispoñíbel cando se detecte actividade de novo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
gl: Confirmar antes de volver co modo de ausencia automática

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
gl: Cando se empregue a ausencia automática escoller a última mensaxe de ausencia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
gl: Cando se empregue a ausencia automática, empregar a mensaxe predefinida.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
gl: Título personalizado no modo de ausencia automática.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
gl: Mensaxe personalizada de ausencia automática.

en: I am gone right now, but I will be back later
gl: Marchei, veño máis tarde

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
gl: Activar o desprazamento suave na lista de contactos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
gl: Mostrar sempre as lapelas

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
gl: Mostrar o nome do contacto en cada lapela.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
gl: Mostrar o botón de pechar para cada lapela.

en: Outgoing Message Sent
gl: Mensaxe enviada

en: A contact sent you a buzz/nudge.
gl: Un contacto acáballe de facer un aceno

en: User <i>%1</i> is typing a message
gl: O usuario <i>%1</i> está a escribir unha mensaxe.

[ctx: @action]
en: Chat
gl: Conversar

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
gl: <qt>Produciuse un erro ao abrir unha xanela de conversa nova. Non se creou a xanela de conversa.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
gl: Erro ao abrir a xanela de conversa

en: Enter Arguments
gl: Introduza os argumentos

en: Enter the arguments to %1:
gl: Introduza os argumentos para %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
gl: O alias «%1» amplía información.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
gl[0]: «%2» require polo menos %1 argumento.
gl[1]: «%2» require polo menos %1 argumentos.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
gl[0]: «%2» ten un máximo de %1 argumento.
gl[1]: «%2» ten un máximo de %1 argumentos.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
gl: Non está autorizado para executar a orde «%1».

en: Command Error
gl: Houbo un erro coa orde.

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
gl: Uso: /help [<orde>] — Lista todas as ordes dispoñíbeis ou a axuda da orde indicada.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
gl: Uso: /url — Abre o último URL da conversa no navegador predeterminado.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
gl: Uso: /close — Pecha a vista actual.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
gl: Uso: /part — Pecha a vista actual.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
gl: Uso: /clear — Agocha as mensaxes anteriores da vista actual.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
gl: Uso: /away [<razón>] — Estabeléceo como ausente ou de volta só para a conta actual.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
gl: Uso: /awayall [<razón>] — Estabeléceo como ausente ou de volta para todas as contas.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
gl: Uso: /say <mensaxe> — Envía a mensaxe á conversa actual. É o mesmo que escribir unha mensaxe directamente na interface, pero pode resultar moi útil ao crear guións (scripts).

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
gl: Uso: /exec [-o] <orde> — Executa a orde indicada e mostra a saída no búfer da conversa. Co parámetro -o, a saída envíaselle a todos os participantes da conversa.

en: Available Commands:
gl: Ordes dispoñíbeis:

en: 
    Type /help <command> for more information.
gl: 
    Escriba /help <orde> para máis información.

en: There is no help available for '%1'.
gl: Non hai axuda dispoñíbel sobre «%1».

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
gl: Houbo un erro: o acceso ao terminal está restrinxido no sistema. A orde «/exec» non poderá empregarse.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
gl: Erro: non foi posíbel iniciar o proceso desde a orde «/exec».

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
gl: Ordes

en: &Add to Your Contact List
gl: &Engadir á lista de contactos

en: Visible when offline
gl: Visíbel fóra de liña

en: Move Contact
gl: Mover o contacto

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
gl: Escolla o metacontacto ao que quere mover este contacto:

en: Create a new metacontact for this contact
gl: Crear un metacontacto novo para este contacto.

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
gl: Se escolle esta opción, créase un contacto novo no primeiro nivel do grupo con nome deste contacto e o contacto móvese a el.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
gl: Este usuario non está dispoñíbel polo momento. Probe cun protocolo que admita o envío fóra de liña, ou agarde ata que o usuario estea en liña.

en: User is Not Reachable
gl: Non se pode contactar co usuario

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
gl: Está seguro de que quere quitar a «%1» da lista de contactos?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
gl: <br /><b>Nome completo:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
gl: <br /><b>Ausente:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
gl: <br /><b>Páxina web:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
gl:  <br /><b>Estado&nbsp;Título:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Idle Time
gl: Tempo inactivo

en: Online Since
gl: En liña desde:

en: Last Seen
gl: Visto por última vez

en: First Name
gl: Nome

en: Last Name
gl: Apelido

en: Private Phone
gl: Teléfono privado

en: Private Mobile Phone
gl: Teléfono móbil privado

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: Work Mobile Phone
gl: Teléfono móbil do traballo

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Nick Name
gl: Alcume

en: Custom Name
gl: Nome personalizado

en: Shown even if offline
gl: Mostrar mesmo cando estea fóra de liña

en: Top Level
gl: Nivel superior

en: Not in your contact list
gl: Non está na lista de contactos

en: Offline Users
gl: Usuarios desconectados

[ctx: Account tooltip information: <nobr>ICON <b>PROTOCOL:</b> NAME (<i>STATUS</i>)</nobr><br />]
en: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4"> <b>%1:</b> %2 (<i>%5</i>)</nobr><br />
gl: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4"> <b>%1:</b> %2(<i>%5</i>)<br/>

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
gl: Identidade predeterminada

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
gl: Este usuario non está dispoñíbel de momento. Comprobe que está conectado ou probe cun protocolo que permita o envío fóra de liña, ou ben agarde ata que o usuario estea en liña.

en: Status not available
gl: Estado non dispoñíbel

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
gl: <qt><i>%1</i> está agora %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
gl: Foi imposíbel atopar o ficheiro %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
gl: <qt>Foi imposíbel descargar o ficheiro solicitado; <br />comprobe se o enderezo %1 é correcto.</qt>

en: Connecting
gl: Conectando

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Password Required
gl: Requírese un contrasinal

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
gl: <qt>Kopete non puido gardar o contrasinal con seguranza na súa carteira.<br />Quere gardar o contrasinal no ficheiro de configuración, a pesar de <b>non ser moi seguro</b>?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
gl: É imposíbel almacenar o contrasinal de xeito seguro

en: Store &Unsafe
gl: Almacenar de maneira &non segura

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
gl: <b>O contrasinal é incorrecto:</b> volva introducir o contrasinal da conta %1 <b>%2</b>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
gl: <qt>Introduza o contrasinal para a conta %1 <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
gl: Conta fóra de liña

en: Sorry, I am busy right now
gl: Síntoo, agora estou ocupado.

en: Going Online - Kopete
gl: Conectándose - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
gl: Quere cambiar o estado a Dispoñíbel?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
gl: O tipo de menú do estado do protocolo.

en: Copying
gl: Copiando

en: Source
gl: Orixe

en: Destination
gl: Destino

en: File transfer %1 completed.
gl: Rematou a transferencia do ficheiro %1.

en: File transfer %1 failed.
gl: Fallou a transferencia do ficheiro %1.

en: You cancelled file transfer %1
gl: Cancelou a transferencia do ficheiro %1

en: File transfer %1 cancelled.
gl: Cancelouse a transferencia do ficheiro %1

en: Kopete File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros en Kopete

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
gl: Non se admite polo momento o envío de ficheiros non almacenados localmente a través deste protocolo.
    Copie este ficheiro para o computador e inténteo de novo.

en: File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros

en: You must provide a valid local filename
gl: Debe asignar un nome de ficheiro local válido

en: You do not have permission to write to selected file
gl: Non ten permisos dabondo para escribir no ficheiro escollido

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
gl: O ficheiro «%1» xa existe.
    Quéreo substituír?

en: Overwrite File
gl: Substituír o ficheiro

en: The directory %1 does not exist
gl: O directorio %1 non existe

en: You do not have permission to write to selected directory
gl: Non ten permisos dabondo para escribir no directorio escollido

en: You must provide a valid local directory
gl: Debe asignar un nome de directorio local válido

en: You have been disconnected.
gl: Foi desconectado.

en: Connection Lost.
gl: Perdeuse a conexión.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
gl: Kopete perdeu a canle usada para falar co sistema de mensaxería instantánea.
    Isto pódese deber a que a conexión de rede está caída, a que o servizo está experimentando problemas ou a que o servizo se desconectara porque intentase conectarse usando unha conta xa activa noutro lugar. Intente conectarse de novo máis tarde.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
gl: Non foi posíbel conectar cos servidores ou clientes de mensaxería instantánea.

en: Cannot connect.
gl: Non é posíbel conectarse.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
gl: Isto significa que Kopete non pode acadar o servidor ou clientes de mensaxería instantánea.
    Pode deberse a que o acceso a Internet estea caído ou a que o servidor está experimentando problemas. Intente conectarse de novo máis tarde.

en: More Information...
gl: Máis información…

en: + %1 more message | + %1 more messages
gl[0]: + %1 mensaxe máis
gl[1]: + %1 mensaxes máis

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
gl: <i>%1</i> solicitou enviarlle un ficheiro.

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
gl: Un usuario está a intentar enviarlle un ficheiro <filename>%1</filename>.

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
gl: Un usuario está a intentar enviarlle un ficheiro <filename>%1</filename> coa mensaxe:<nl/>«%2»

en: Incoming message from <i>%1</i>
gl: Recibiuse unha mensaxe de <i>%1</i>.

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
gl: Recibiuse unha mensaxe destacada de <i>%1</i>.

[ctx: @action]
en: View
gl: Ver

[ctx: @action]
en: Close
gl: Pechar

en: Choose the corresponding entry for '%1'
gl: Escolla a entrada correspondente a «%1».

en: Choose the corresponding entry in the address book
gl: Escolla a entrada correspondente do caderno de enderezos.

en: Address Book Association
gl: Asociación co Caderno de Enderezos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
gl: A entrada no caderno de enderezos de KDE asociada con este contacto de Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
gl: Escolla unha entrada do caderno de enderezos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
gl: Ca&mbiar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
gl: Correo electrónico

en: New Address Book Entry
gl: Nova entrada no caderno de enderezos

en: Name the new entry:
gl: Nome para a nova entrada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
gl: Crear unha entrada nova no caderno de enderezos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
gl: Crear unha &entrada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
gl: Escolla o contacto co que queira comunicarse mediante a Mensaxería Instantánea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
gl: Busca&r:

en: Select Avatar
gl: Seleccione o avatar

en: No Avatar
gl: Sen avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
gl: Engadir un avatar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
gl: Eliminar o avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
gl: Da cámara web

en: Take a photo
gl: Sacar unha foto

en: Someone Has Added You
gl: Alguén acaba de engadilo

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
gl: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> O contacto <b>%2</b> engadiuno á súa lista de contactos (conta %3).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
gl: O contacto XXX engadiuno na súa lista de contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
gl: Lea máis sobre deste contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
gl: Autorizar este contacto a ver o meu status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
gl: Engadir este contacto á lista de contactos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
gl: O nome para mostrar do contacto. Déixeo en branco se prefire empregar o alcume do contacto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
gl: Escriba o nome para mostrar do contacto. Así é como aparecerá este contacto na lista de contactos.
    Déixeo en branco se prefire que apareza co alcume como nome para mostrar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
gl: Nome para mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
gl: Insira o grupo no que quere engadir o contacto. Déixeo baleiro para engadilo ao grupo principal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
gl: No grupo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
gl: Escriba o grupo ao que engadir o contacto. Déixeo en branco para engadilo ao grupo superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
gl: Ligazón ao caderno de enderezos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
gl: Escriba unha mensaxe de ausencia, ou escolla unha das predefinidas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
gl: Información

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
gl: Marque isto e introduza o contrasinal abaixo se quere que se almacene na súa carteira. Deste xeito Kopete non lle preguntará por el de cada vez que sexa necesario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
gl: Introduza o contrasinal aquí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
gl: Introduza o contrasinal aquí. Se prefire non gardalo, desmarque enriba a opción de lembralo. Nese caso solicitaráselle cada vez que se necesite.

en: Start &Chat...
gl: Iniciar unha &conversa

en: &Send Single Message...
gl: &Enviar unha mensaxe

en: User &Info
gl: &Información do usuario

en: Send &File...
gl: Enviar un &ficheiro

en: View &History...
gl: Ver o &historial…

en: &Create Group...
gl: &Crear un grupo…

en: Cha&nge Meta Contact...
gl: Ca&mbiar o metacontacto…

en: &Delete Contact
gl: &Quitar da lista de contactos

en: Change A&lias...
gl: Cambiar o &alias…

en: &Block Contact
gl: &Bloquear este contacto

en: Un&block Contact
gl: Des&bloquear este contacto

en: Contacts
gl: Contactos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
gl: Empregar un subcartafol para cada contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
gl: Só os contactos seleccionados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
gl: Os contactos non seleccionados

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
gl: Engadir un alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
gl: Orde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
gl: Esta é a orde que quere que se execute ao empregar este alias.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
gl: <qt>Esta é a orde que quere que se execute ao empregar este alias.
    
    Pode empregar as variábeis <b>%1, %2, …, %9</b> na orde, que se substituirán polos parámetros do alias. A variábel <b>%s</b> substitúese por todos os parámetros. <b>%n</b> substitúese polo seu alcume.
    
    Non inclúa o «/» na orde (ignorarase se o fai).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
gl: Este é o alias que está a engadir (o que vai escribir despois do identificador de orde, «/»).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
gl: Este é o alias que está a engadir (o que vai escribir despois do identificador de orde, «/»). Non inclúa o «/» (omitirase se o fai).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
gl: &Gardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
gl: &Cancelar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
gl: Se quere que este alias estea activo só para certos protocolos, escolla eses protocolos aquí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
gl: Protocolos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
gl: Para os protocolos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
gl: Esta é a lista de alias personalizados e as ordes que xa engadiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
gl: Orde

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
gl: &Engadir un alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
gl: &Eliminar o seleccionado

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
gl: Modificar o alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
gl: Eng&adir

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
gl: <qt>Non se puido engadir o alias <b>%1</b>. Un alias non pode conter os caracteres «_» nin «=».</qt>

en: Invalid Alias Name
gl: O nome do alias é incorrecto

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
gl: <qt>Non se puido engadir o alias <b>%1</b>. Esta orde xa a está a empregar outro alias ou o propio Kopete.</qt>

en: Could Not Add Alias
gl: Non se puido engadir o alias

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
gl: <qt>Non se puido engadir o alias <b>%1</b>. Esta orde xa a está a empregar outro alias ou o propio Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
gl: Eliminar

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
gl: Está seguro de que quere eliminar os alias seleccionados?

en: Delete Aliases
gl: Eliminar os alias

[ctx: list_of_words_to_replace]
en: ur,your,r,are,u,you,theres,there is,arent,are not,dont,do not
gl: dsp, despois, hx,hoxe, agr,agora, xq, porque

en: Text
gl: Texto

en: Replacement
gl: Substitución

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
gl: Opcións de sentencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
gl: Engadir un punto á fin de cada liña enviada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
gl: Comezar con maiúscula cada liña enviada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
gl: Lista de substitucións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
gl: Quita&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
gl: &Texto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
gl: &Substitución:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
gl: Opcións de substitución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
gl: Substituír nas mensaxes entrantes automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
gl: Substituír nas mensaxes saíntes automaticamente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
gl: Notas do contacto

en: Notes about %1:
gl: Notas sobre %1:

en: &Notes
gl: &Notas

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
gl: Barra de criptografía

en: Cryptography
gl: Cifrado

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
gl: Cifrar as mensaxes

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
gl: Asinar as mensaxes

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
gl: Exportar as chaves do contacto ao caderno de enderezos

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
gl: Non escolleu unha chave privada para si mesmo, polo que non é posíbel asinar. Escolla unha chave privada do diálogo de configuración do cifrado.

en: No Private Key
gl: Non hai chave privada

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
gl: Este protocolo pode non funcionar con mensaxes que están cifradas. Isto é porque as mensaxes cifradas son moi longas, e o servidor ou parceiro pode recusalas debido á súa lonxitude. Para evitar ser expulsado ou que se lle suspenda temporalmente a conta, desactive o cifrado.

en: Cryptography Unsupported Protocol
gl: Protocolo de criptografía non admitido

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
gl[0]: Ten de escoller unha chave pública para %2 para poder enviarlle mensaxes cifradas.
gl[1]: Ten de escoller unha chave pública para estes metacontactos para poder enviarlles mensaxes cifradas:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
gl[0]: Falta a chave pública
gl[1]: Faltan as chaves públicas

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
gl: &Escoller a chave pública…

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
gl: E&xportar as chaves públicas ao caderno de enderezos…

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
gl: Este protocolo %1 pode non funcionar con mensaxes que están cifradas. Isto é porque as mensaxes cifradas son moi longas, e o servidor ou parceiro pode recusalas debido á súa lonxitude. Para evitar ser expulsado ou que se lle suspenda temporalmente a conta, desactive o cifrado.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
gl: Protocolo de criptografía %1 non admitido

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
gl: O complemento de cifrado atopou unha chave de cifrado para %1 (%2) no seu caderno de enderezos de KDE. Quere usar a chave %3 como chave pública deste contacto?

en: Public Key Found
gl: Atopouse unha chave pública

en: Public Keys Found
gl: Atopáronse varias chaves públicas

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
gl: O complemento de cifrado atopou varias chaves de cifrado para %1 (%2) no seu caderno de enderezos de KDE. Para usar unha destas chaves, escóllaa e prema Aceitar.

en: Private Key:
gl: Chave privada:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
gl: Escolla a chave que queira usar para asinar e cifrar mensaxes

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
gl: Escolla a chave que queira usar para asinar e cifrar mensaxes

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
gl: A chave privada usada para decifrar e asinar

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
gl: Mostra e cambia a chave privada usada para asinar e cifrar mensaxes usando o complemento de cifrado.

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
gl: <para>Antes de que poida asinar mensaxes ou receber mensaxes cifradas debe escoller unha chave privada para si.</para><para>Antes de poder enviar mensaxes cifradas a alguén, debe escoller as súas chaves públicas premendo co botón dereito o nome na lista de contactos e escoller «Escoller a chave pública».</para>

en: Sign messages in clearsign mode
gl: Asignar as mensaxes no modo clearsign

en: Select Contact's Public Key
gl: Escoller a chave pública do contacto

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
gl: Escolla a chave para cifrar as mensaxes para o destinatario

en: Select public key
gl: Escoller a chave pública

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
gl: Escolla a chave pública para %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
gl: Pegada dixital da chave privada do usuario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
gl: Asignar as mensaxes no modo clearsign.

en: Export Public Keys
gl: Exportar as chaves públicas

[ctx: @action:button]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
gl: Exportar as chaves marcadas ao caderno de enderezos

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
gl: &lt;Non hai metacontactos con chaves para exportar&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
gl: O complemento de cifrado exportará as chaves dos metacontactos escollidos. Se non ligou ningunha entrada do caderno de enderezos con cada metacontacto, crearase un.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
gl: Escolla as chaves para exportar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
gl: Marque a opción xunto ao nome e a chave de cada usuario que queira exportar ao caderno de enderezos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
gl: Escolla as chaves para usar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
gl: Escolla a chave para cifrar as mensaxes para o metacontacto

en: -New filter-
gl: -Novo filtro-

en: Rename Filter
gl: Cambiar o nome do filtro

en: Please enter the new name for the filter:
gl: Escriba o novo nome para o filtro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
gl: Filtros dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
gl: Cambiar o nome

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
gl: Criterios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
gl: Se a mensaxe contén:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
gl: Expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
gl: Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
gl: Acción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
gl: Estabelecer a importancia da mensaxe como:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
gl: Baixa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
gl: Destacada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
gl: Trocar a cor de fondo por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
gl: Trocar a cor do primeiro plano por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
gl: Elevar a xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
gl: Configurar as notificacións

en: Keep
gl: Manter

en: Would you like to remove the old history files?
gl: Quere quitar os ficheiros antigos do historial?

en: History Converter
gl: Conversor do historial

en: History converter
gl: Conversor do historial

en: Parsing the old history in %1
gl: Estase a analizar o historial antigo de %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
gl: Estase a interpretar o historial antigo de %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
gl: Mostrar nas conversas novas as mensaxes previas.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
gl: Número de mensaxes para mostrar.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
gl: Número de mensaxes por páxina

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
gl: Cor das mensaxes

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
gl: Estilo a empregar no visor do historial.

en: History for %1
gl: Historial de %1

en: All
gl: Todo

en: Loading...
gl: Estase a cargar…

en: Searching...
gl: Buscando…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
gl: &Buscar

en: History for All Contacts
gl: Historial de todos os contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
gl: Preparado

en: Latest History
gl: Historia recente

en: View &History
gl: Ver o &historial

en: Quote Last Message
gl: Citar a última mensaxe

en: Import History
gl: Importar historial

en: Import Listed Logs
gl: Importar os rexistros da lista

en: Get History From &Pidgin...
gl: Obter o historial desde &Pidgin…

en: Select log directory by hand
gl: Escoller o directorio de rexistro á man

en: Parsed History
gl: Historial analizado

en: Saving logs to disk ...
gl: Gardando os rexistros…

en: Abort Saving
gl: Cancelar o gardado

en: Saving
gl: Estase a gardar

en: Are You Sure?
gl: Seguro?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
gl: Xa importou os rexistros de Pidgin. Se o fai outra vez, as mensaxes volverán importarse e han estar duplicadas.
    Está seguro de que quere facelo aínda así?

en: Select Log Directory
gl: Escolla un directorio de rexistros

en: Parsing history from pidgin ...
gl: Interpretando o historial de Pidgin…

en: Abort parsing
gl: Cancelar a análise

en: Parsing history
gl: Estase a analizar o historial

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
gl: Aviso: en Kopete non existe ningún equivalente ao protocolo %1.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
gl: ADVERTENCIA: Non foi posíbel atopar unha conta que cadre con %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
gl: ADVERTENCIA: Non foi posíbel atopar %1 (%2) na lista de contactos. Os rexistros que se atoparon non se han de importar.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
gl: ADVERTENCIA: Non foi posíbel abrir o ficheiro %1. Ignórase.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
gl: ADVERTENCIA: Non foi posíbel analizar a data «%1». Quizais queira modificar manualmente o ficheiro que a contén (un exemplo de formato de data recoñecido sería «%2»).

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
gl: Información: supúxose que %1 é un dos alcumes que usa vostede.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
gl: Información: supúxose que %1 é un dos alcumes dos seus contactos.

en: Cannot map Nickname to Account
gl: Non é posíbel asociar o alcume coa conta

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
gl: Empregou algunha vez «%1» como alcume no seu historial?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
gl: ADVERTENCIA: O analizador XML deu un erro en %1 na liña %2, carácter %3: %4

en: History
gl: Historial

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
gl: Detectáronse ficheiros de historial de Kopete 0.6.x ou máis vellos.
    Quere importalos e convertelos ao novo formato de historial?

en: History Plugin
gl: Complemento de historial

en: Import && Convert
gl: Importar e converter

en: Do Not Import
gl: Non importar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
gl: Historial da conversa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
gl: O número de mensaxes que se mostran cando se navega no historial na xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
gl: Número de mensaxes por páxina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
gl: Cor das mensaxes de historial na xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
gl: Cora das mensaxes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
gl: Este é o número de mensaxes que se engadirán automaticamente na xanela de conversa cando se abra unha nova conversa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
gl: Número de mensaxes para mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
gl: O número de mensaxes que aparecen mentres se navega no historial da xanela de conversa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
gl: Cando se inicia unha nova conversa. automaticamente engadir as últimas mensaxes entre vostede e o contacto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
gl: Mostrar o historial da conversa nas conversas novas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
gl: Contacto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
gl: Importar o historial…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
gl: Filtro de mensaxes:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
gl: Todas as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
gl: Só as entrantes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
gl: Só as saíntes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
gl: Contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
gl: Buscar:

en: Get History From &Kopete...
gl: Obter o historial desde &Kopete…

en: Parsing history from kopete ...
gl: Estase a interpretar o historial de Kopete…

en: History2
gl: Historial 2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
gl: Importar o historial doutro complemento de historial, de Pidgin etc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
gl: Importar o historial

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
gl: Resolución de renderizado horizontal (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
gl: Resolución de renderizado vertical (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
gl: Ficheiro LaTeX incluído.

en: Preview Latex Images
gl: Previsualizar as imaxes Latex

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
gl: A mensaxe que esta escribindo non contén nada en LaTeX. Unha fórmula LaTeX  ten que estar pechada por dous pares de signos do dólar: $$fórmula$$

en: No LaTeX Formula
gl: Sen fórmula LaTeX

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
gl: <b>Previsualización da mensaxe LaTeX: </b> <br/>%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
gl: Non foi posíbel atopar o aplicativo «convert» de Magick, necesario para renderizar as fórmulas LaTeX.
    Consígao mediante o xestor de paquetes da súa distribución ou obtéñao de «imagemagick.org».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
gl: O complemento KopeteTeX permítelle a Kopete mostrar fórmulas LaTeX na xanela de conversa. O remitente debe pechar a fórmula entre dous pares de signos de dólar, é dicir, «$$fórmula$$».
    O complemento require o aplicativo de conversión ImageMagick para funcionar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
gl: Ficheiro LaTeX incluído:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
gl: Resolución de renderizado (DPI):

en: Unknown artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown track
gl: Pista descoñecida

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
gl: Cabeceira da mensaxe anunciada.

en: Now listening to:
gl: Escoitando

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
gl: Corpo da mensaxe anunciada.

en: %track( by %artist)( on %album)
gl: %track, do álbum %album de %artist

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
gl: Conxunción cando hai varias pistas en reprodución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
gl: , e

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
gl: Mostrar explicitamente a música actual cando se escoita a través dun menú ou da orde «/media».

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
gl: Publicar a música que se está a escoitar na xanela de conversa.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
gl: Actualizar a mensaxe de estado coa música que se estea a escoitar.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
gl: Engadir a música que se estea a escoitar a continuación da mensaxe de estado.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
gl: Empregar un reprodutor multimedia específico.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
gl: Reprodutor multimedia do que se colle a información de que se se está a escoitar.

en: Send Media Info
gl: Enviar información do recurso

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
gl: Ningún dos reprodutores multimedia con soporte (Amarok, KsCD, Juk, Kaffeine, Quod Libet ou Qmmp) están a reproducir nada.

en: Nothing to Send
gl: Nada para enviar

en: USAGE: /media - Displays information on current song
gl: Uso: /media — Mostra información sobre a canción actual.

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
gl: Escoitas para Kopete. Envía unha mensaxe aos outros participantes das conversas indicando o que se está a reproducir —sempre que se faga nun reprodutor compatíbel—.

en: Unknown player
gl: Intérprete descoñecido

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
gl: Estase a escoitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
gl: <b>Compartir o seu gusto musical</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
gl: Mensa&xe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
gl: Empregar esta mensaxe cando se anuncie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
gl: %track, %artist, %album, %player substituiranse se se coñecen.
    As expresións entre parénteses dependen de se se fai unha substitución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
gl: Comezar con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
gl: Estase a escoitar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
gl: Para cada pista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
gl: %track (por %artist)(en %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
gl: Conxunción (se >1 pista):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
gl: M&odo de anuncio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
gl: &Defínao mediante «Ferramentas ->Enviar información sobre os recursos», 
    ou escribindo «/media» na área de edición da xanela de conversa 
    .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
gl: Mostr&ar na xanela de conversa (automático)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
gl: Substituír a mensaxe de estado pola
    música que se estea a escoitar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
gl: &Engadir á mensaxe de estado

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
gl: Re&produtor multimedia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
gl: Empregar un reprodutor multimedia e&specífico

en: Waiting for %1...
gl: Estase a agardar por %1…

en: Checking if answers match...
gl: Estase a comprobar se as respostas casan…

en: Incoming authentication request from %1
gl: Solicitude de autenticación pedida por %1

en: Close
gl: Pechar

[ctx: @title]
en: Select authentication method
gl: Escolla o método de autenticación

en: Question and Answer
gl: Pregunta e resposta

en: Shared Secret
gl: Segredo compartido

en: Manual fingerprint verification
gl: Verificación manual da pegada dixital

[ctx: @title]
en: Question and Answer
gl: Pregunta e resposta

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
gl: Escriba unha pregunta que só saiba contestar %1:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
gl: Escriba a resposta á pregunta:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
gl: Autenticación con %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
gl: %1 quere verificar a súa autenticación. Responda a esta pregunta embaixo:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
gl: Segredo compartido

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
gl: Introduza un contrasinal secreto que só coñezan vostede e %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
gl: Autenticación con %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
gl: Introduza o contrasinal secreto que só coñecen vostede e %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
gl: Autenticación manual

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
gl: Contacte con %1 mediante outra canle segura e verifique que a seguinte pegada dixital é correcta:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
gl: Verifiquei

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
gl: Non verifiquei

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
gl: que esta é de feito a pegada dixital de %1

en: Authentication successful
gl: A autenticación é correcta

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
gl: Completouse correctamente a autenticación de %1. A conversa é agora mesmo segura.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
gl: <b>%1</b> autenticouno. Poida que queira autenticar este contacto tamén facéndolle facerlle a súa propia pregunta.

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
gl: Fallou a autenticación de %1. Para garantir que non está a falar cun impostor, probe de novo a empregar o método de comprobación manual da pegada dixital. Por agora a conversa non é segura.

en: Authentication aborted
gl: Abortouse a autenticación

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
gl: %1 abortou o proceso de autenticación. Para garantir que non está a falar cun impostor probe de novo a empregar o método de comprobación manual da pegada  dixital.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
gl: Fágalle unha pregunta a %1 cuxa resposta só saiban vostede e o outro. Se as respostas non coinciden poida que estea a falar cun impostor.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
gl: Escolla un segredo que só saiban vostede e %1. Se os segredos non coinciden, poida que estea a falar cun impostor. Non envíe o segredo pola xanela da conversa, ou este método de autenticación poderá ser comprometido con facilidade.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
gl: Verifique a pegada dixital de %1 manualmente. Por exemplo mediante unha chamada de teléfono ou mediante un correo electrónico asinado (e verificado).

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
gl: Estase a autenticar o contacto…

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
gl: Cifrar sempre as mensaxes saíntes

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
gl: Cifrar as mensaxes automaticamente se o outro lado admite OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
gl: Cifrar as mensaxes se o outro lado solicita unha conexión OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
gl: Non cifrar nunca as mensaxes saíntes

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
gl: Configuracións OTR

en: OTR Encryption
gl: Cifrado OTR

en: Start OTR Session
gl: Comezar unha sesión OTR

en: End OTR Session
gl: Rematar a sesión OTR

en: Authenticate Contact
gl: Autenticar o contacto

en: Refresh OTR Session
gl: Anovar sesión OTR

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
gl: <b>Recibiuse unha pegada dixital nova de <a>%1</a>. Debería autenticar este contacto.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
gl: <b>Comezou unha sesión OTR privada.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
gl: <b>Comezou unha sesión OTR non verificada.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
gl: <b>Rematou a sesión OTR. A conversa agora mesmo é insegura</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
gl: <b>Conexión OTR anovada correctamente.</b>

en: Error occurred encrypting message.
gl: Produciuse un erro ao cifrar a mensaxe.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
gl: Enviáronselle datos cifrados a %1, que non os agardaba.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
gl: Transmitiu unha mensaxe cifrada ilexíbel.

en: You transmitted a malformed data message.
gl: Transmitiu unha mensaxe malformada.

en: [resent]
gl: [reenviado]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
gl: Autenticación correcta con <b>%1</b>. A conversa é segura.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
gl: Fallou a autenticación con <b>%1</b>. A conversa é insegura.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
gl: Intentou enviar unha mensaxe non cifrada a %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
gl: Produciuse un erro ao cifrar a mensaxe, que non se enviou.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
gl: %1 xa pecho a conexión privada consigo. A mensaxe non se enviou. Pode ou rematar  a conversa privada  ou reiniciala.

en: OTR error
gl: Erro de OTR

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
gl: Estamos as recibir as nosas propias mensaxes OTR. Ou está a falar consigo mesmo ou alguén está a reflectirlle de volta as mensaxes.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
gl: <b>Reenviouse a última mensaxe para %1.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
gl: <b>A mensaxe cifrada recibida de %1 non é lexíbel, xa que non se está a comunicar en privado dun xeito correcto.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
gl: Recibiuse unha mensaxe cifrada ilexíbel de %1.

en: We received a malformed data message from %1.
gl: Recibiuse unha mensaxe malformada de %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
gl: <b>A seguinte mensaxe recibida de %1 <i>non</i> estaba cifrada: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
gl: %1 enviou unha mensaxe cifrada destinada a outra sesión. Se accedeu ao sistema varias veces, outra sesión debería ter recibido a mensaxe.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
gl: <b>%1</b> rematou unha sesión OTR. Debería facer o mesmo.

en: An error occurred while encrypting the message.
gl: Produciuse un erro ao cifrar a mensaxe.

en: Terminating OTR session.
gl: Rematou a sesión OTR.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
gl: <b>Cancelouse a autenticación. A conversa é agora mesmo insegura.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
gl: <b>Estase a autenticar o contacto…</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
gl: Non hai ningunha pegada dixital presente.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
gl: Desusado

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
gl: Privado

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
gl: Sen verificar

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
gl: Rematado

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
gl: Non privado

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
gl: Non

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
gl: &Política OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
gl: &Predefinido

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
gl: Se&mpre

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
gl: &Oportunista

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
gl: N&unca

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
gl: A política que estabeleceu non permite sesións cifradas con este contacto.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
gl: Intentando renovar a sesión OTR con <b>%1</b>…

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
gl: Intentando comezar unha sesión privada con <b>%1</b>…

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
gl: A conta escollida xa ten unha chave. Quere crear unha nova?

en: Overwrite key?
gl: Substituír a chave?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
gl: Contacte con %1 por medio dunha canle segura e verifique que a pegada dixital seguinte é correcta:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
gl: Está seguro de que quere confiar nesta pegada dixital?

en: Verify fingerprint
gl: Verificar a pegada dixital

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
gl: Configuración do complemento de OTR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
gl: Chaves privadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
gl: Conta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
gl: &Xerar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
gl: Pegada dixital:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
gl: Sen pegada dixital

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
gl: Política OTR predefinida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
gl: Cifrar sempre as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
gl: Sem&pre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
gl: &Manualmente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
gl: Cifrar as mensaxes automaticamente se o outro lado admite OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
gl: &Oportunista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
gl: Non cifrar nunca as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
gl: Nu&nca

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
gl: Pegadas dixitais &coñecidas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
gl: Identificador do contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
gl: Verificado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
gl: Pegada dixital

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
gl: Protocolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
gl: &Verificar a pegada dixital

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
gl: &Esquecer a pegada dixital

en: Please wait
gl: Agarde

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
gl: Agarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
gl: Agarde mentres se xeran as chaves privadas

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
gl: Recibida

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
gl: Saínte

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
gl: En ambas direccións

en: HTML Message Body
gl: Corpo da mensaxe HTML

en: Plain Text Message Body
gl: Corpo da mensaxe de texto simple

en: Kopete Message XML
gl: Mensaxe XML de Kopete

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
gl: Recibida

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
gl: Saínte

en: Path
gl: Ruta

en: Direction
gl: Dirección

en: Pipe Contents
gl: Canalizar o contido

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
gl: A canle %1 devolveulle ao complemento Pipes un ficheiro XML incorrecto. O erro é o seguinte:
    
    %2
    
    Situado na liña %3, columna %4.

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
gl: Escolla un aplicativo ou guión (script) para canalizar as mensaxes.

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
gl: Eng&adir…

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
gl: &Quitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
gl: Engadir un metacontacto existente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
gl: Indicar outro contacto:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
gl: Permitir que todos lle envíen mensaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
gl: Permitir mensaxes só de contactos da lista branca, e de ninguén máis.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
gl: Permitir todas as mensaxes agás as mensaxes de contactos da lista negra.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
gl: Contactos da lista branca.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
gl: Contactos da lista negra.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
gl: Ignorar as mensaxes que conteñan polo menos unha das palabras seguintes.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
gl: Palabras a buscar.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
gl: Ignorar mensaxes que conteñan todas as palabras seguintes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
gl: Filtrar por remitente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
gl: Permitir mensaxes só de contactos da lista branca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
gl: Lista negra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
gl: Permitir todas as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
gl: Só permitir as mensaxes dos contactos da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
gl: Permitir todas as mensaxes agás as mensaxes de contactos da lista negra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
gl: Lista branca:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
gl: Filtrar por contido (separar listas de palabras con comas)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
gl: Soltar as mensaxes que conteñan todas as palabras seguintes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
gl: Soltar as mensaxes que conteñan polo menos unha das palabras seguintes:

en: Add to WhiteList
gl: Engadir á lista branca

en: Add to BlackList
gl: Engadir á lista negra

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
gl: Rexeitouse unha mensaxe de %1 xa que non se atopa na lista branca.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
gl: Rexeitouse unha mensaxe de %1 xa que está na lista negra.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
gl: Rexeitouse unha mensaxe de %1 xa que non se atopa na lista de contactos.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
gl: Rexeitouse unha mensaxe de %1 xa que contiña unha palabra da lista de censuradas.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
gl: Rexeitouse unha mensaxe de %1 xa que contiña palabras da lista de censuradas.

en: Add Contact to Whitelist
gl: Engadir o contacto á lista branca

en: Add Contact to Blacklist
gl: Engadir o contacto á lista negra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
gl: Intimidade

en: Statistics for %1
gl: Estatísticas de %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
gl: Clave:  <font color="%1">Conectado</font>  <font color="%2">Ausente</font>  <font color="%3">Desconectado</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
gl: <h1>Estatísticas de %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
gl: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Resumo da vista xeral">Xeral</a></b><br><span title="Escolla o día ou o mes para o que quere ver as estatísticas"><b>Días: </b><a href="dayofweek:1">Luns</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Martes</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Mércores</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Xoves</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Venres</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Sábado</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Domingo</a><br><b>Meses: </b><a href="monthofyear:1">Xaneiro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Febreiro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Marzo</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Abril</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Maio</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Xuño</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">xullo</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">Agosto</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">Setembro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Outubro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">Novembro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Decembro</a>&nbsp;</span></div><br>">Novembro</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Decembro</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
gl: <div class="statgroup" title="Historial do contacto para hoxe"><h2>Hoxe</h2><table width="100%"><tr><td>Estado</td><td>De</td><td>a</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
gl: <b title="O tempo total que %1 estivo visíbel">Tempo total visíbel:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
gl: <b title="The total time %1 was online">Tempo total conectado:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
gl: <b title="The total time %1 was away">Tempo total ocupado:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
gl: <b title="The total time %1 was offline">Tempo total desconectado:</b> %2

en: General information
gl: Información xeral

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
gl[0]: <b>Lonxitude media das mensaxes:</b> %1 carácter.<br>
gl[1]: <b>Lonxitude media das mensaxes:</b> %1 caracteres.<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
gl[0]: <b>Tempo entre dúas mensaxes:</b> %1 segundo.
gl[1]: <b>Tempo entre dúas mensaxes:</b> %1 segundos.

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
gl: <b title="A última vez que falou con %1">Última conversa:</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
gl: <b title="A última vez que %1 estivo conectado ou ausente">Última vez presente:</b> %2 hora(s)

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
gl: Estado actual

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
gl: Está como <b>%1</b> desde <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
gl: Cando estivo este contacto visíbel?<br />Todas as táboas están en bloques de 24, un por hora, o cal abrangue o día enteiro. %1 está á esquerda e %2 está á dereita.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
gl: Entre %1 e %2, %3 estivo visíbel durante o %4% das horas.

en: Online time
gl: Tempo en liña

en: Away time
gl: Tempo de ausencia

en: Offline time
gl: Tempo fóra de liña

en: online
gl: en liña

en: away
gl: ausente

en: offline
gl: desconectado

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
gl: Entre %1 e %2, %3 estivo %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
gl: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Estado</td><td>Desde</td><td>Ata</td></tr>

en: View &Statistics
gl: Ver as &estatísticas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
gl: &Vista de calendario

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
gl: &Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
gl: Eng&adir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
gl: &Subir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
gl: &Baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
gl: Orde aleatoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
gl: Cambiar a cor global do texto en primeiro plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
gl: Cambiar a cor de cada letra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
gl: Cambiar a cor de cada palabra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
gl: Efectos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
gl: OnDaS MaIúScUlAs

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
gl: Primeiro idioma predeterminado

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
gl: Servizo de tradución

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
gl: Non traducir as mensaxes recibidas.

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
gl: Mostrar a mensaxe recibida orixinalmente

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
gl: Traducir as mensaxes recibidas directamente.

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
gl: Non traducir as mensaxes ao envialas.

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
gl: Mostrar a mensaxe enviada orixinalmente

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
gl: Traducir as mensaxes directamente ao envialas.

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
gl: Mostrar un diálogo antes de enviar as mensaxes.

en: Translator Plugin
gl: Complemento de tradución

en: Translate
gl: Traducir

en: Detect language
gl: Detectar o idioma

en: Afrikaans
gl: Africáner

en: Albanian
gl: Albanés

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: Azerbaijani
gl: Azerí

en: Basque
gl: Éuscaro

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Catalan
gl: Catalán

en: Chinese (Simplified)
gl: Chinés (simplificado)

en: Chinese (Traditional)
gl: Chinés (tradicional)

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checo

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Neerlandés

en: English
gl: Inglés

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Finnish
gl: Finlandés

en: French
gl: Francés

en: Galician
gl: Galego

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Haitian Creole
gl: Crioulo haitiano

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Italian
gl: Italiano

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Latvian
gl: Letón

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Malay
gl: Malaio

en: Maltese
gl: Maltés

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Persian
gl: Persa

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Serbian
gl: Serbio

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Spanish
gl: Castelán

en: Swahili
gl: Suahili

en: Swedish
gl: Sueco

en: Thai
gl: Tailandés

en: Turkish
gl: Turco

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Urdu
gl: Urdú

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Welsh
gl: Galés

en: Set &Language
gl: Estabe&lecer o idioma

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
gl: %2
    Tradución automática:
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
gl: %2<br/>Tradución automática:<br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
gl: Servizo de tradución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
gl: Primeiro idioma predeterminado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
gl: Mensaxes entrantes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
gl: Non traducir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
gl: Mostrar a mensaxe orixinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
gl: Traducir directamente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
gl: Mensaxes saíntes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
gl: Mostrar o diálogo antes de enviar

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
gl: Número máximo de previsualizacións

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
gl: Se a imaxe se ten que escalar

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
gl: O número de previsualización ten que ser restrinxido?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
gl: Escalar as imaxes á anchura

en: Preview of:
gl: Previsualización:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
gl: Preferencias da previsualización de imaxes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
gl: De se marcar, só se descargan e mostran como previsualización a cantidade seleccionada de imaxes.
    De non se marcar xérase un número indefinido de previsualizacións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
gl: &Restrinxir o número de previsualizacións:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
gl: O máximo número de imaxes a descargar e previsualizar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
gl: Escala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
gl: De se marcar, as previsualizacións das imaxes escálanse á anchura indicada.
    De non se marcar, as imaxes non se escalan e aparecen no seu tamaño orixinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
gl: Es&calar a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
gl: Tamaño ao cal se escalan as imaxes. As imaxes pequenas non se escalan e aparecen co seu tamaño orixinal.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
gl:  píxel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
gl: Previsualización das ligazóns

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
gl: Crea unha previsualización da imaxe da &ligazón.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
gl: Activar as previsualización das &ligazóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
gl: Desactivar a creación posterior de pre&visualizacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
gl: Desactivase automaticamente transcorrido o tempo estabelecido para a creación da previsualización.
    Empregue 0 segundos se quere que nunca se cancele a creación destas.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
gl:  segundos

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
gl: Demora en segundos antes de actualizar o ficheiro

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
gl: O URL á que se ha de subir o ficheiro

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
gl: Formatado HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
gl: Formatado XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
gl: Formatado XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
gl: Transformación XML empregando unha folla XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
gl: Folla XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
gl: Substituír o texto do protocolo con imaxes en (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
gl: Empregar un dos seus nomes de mensaxería como nome para mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
gl: Empregar outro nome como nome para mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
gl: Nome para mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
gl: Incluír o enderezo de mensaxería instantánea

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
gl: Houbo un erro mentres se actualizaba a páxina de presenza.
    Comprobe a ruta de destino e os permisos de escritura nela.

en: Not yet known
gl: Aínda non se coñece

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
gl: Estase a subir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
gl: Subir &a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
gl: Formato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
gl: HTML 4.01 Transitional empregando o sistema de codificación de caracteres ISO-8859-1 (coñecida como Latin 1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
gl: HTML 4.01 Transitional empregando a codificación do conxunto de caracteres ISO-8859-1 (coñecida como Latin 1).
    
    Esta versión debería ser tratada correctamente pola maioría dos navegadores web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
gl: HTML (es&tilo simple)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
gl: XHTML 1.0 Estrito

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
gl: A páxina resultante empregará a recomendación estrita do W3C para XHTML 1.0. A codificación de caracteres é UTF-8.
    
    Lembre que algúns navegadores web non recoñecen o XHTML. Deberíase asegurar ademais de que o servidor web o envíe no tipo MIME correcto, como «application/xhtml+xml».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
gl: XHMTL (estilo simple)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
gl: Garde o resultado en formato XML empregando o conxunto de caracteres UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
gl: Garde o resultado en formato XML empregando a codificación UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
gl: Transformación XML &empregando esta folla XSLT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
gl: Substitúe os nomes do protocolo, como MSN e IRC, por imaxes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
gl: Substitúe os nomes do protocolo, como MSN e IRC, por imaxes.
     
    Lembre que ten que copiar manualmente os ficheiros PNG ao lugar.
    
    De maneira predeterminada empréganse os seguintes ficheiros:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
gl: &Substitúe o texto do protocolo con imaxes en (X)HTML.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
gl: Empregar un dos &seus nomes de mensaxería

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
gl: &Incluír o enderezo de mensaxería instantánea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
gl: Empregar outro &nome:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
gl: Non se puido publicar o servizo Bonjour. De momento o complemento só funciona con Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
gl: Non se puido conectar ao servidor mDNS local. Asegúrese que de o daemon Avahi esta executándose

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
gl: Configuración da conta — Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
gl: Configuración b&ásica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
gl: Información da conta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
gl: Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
gl: kde@exemplo.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
gl: O protocolo Bonjour necesita que indique polo menos un nome. O nome pode ter a forma «Nome completo@Servidor».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">O protocolo Bonjour non permite engadir contactos. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Os contactos aparecen segundo se vaian conectando.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Se esperaba ver un contacto e non aparece</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Asegúrese de que o seu servidor mDNS (avahi-daemon) está a se executar correctamente.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Execute"<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> en Konsole e comprobe se pode ver o contacto alí.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Asegúrese de que os portos 5353/UDP e 5298/TCP están abertos na súa devasa</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
gl: En li&ña

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
gl: Ausente

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
gl: &Ausente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
gl: &Fóra de Liña

en: &Search for Friends
gl: &Buscar contactos

en: Export Contacts to Server
gl: Exportar os contactos ao servidor

en: Import Contacts from Server
gl: Importar os contactos do servidor

en: Delete Contacts from Server
gl: Eliminar os contactos do servidor

en: Export Contacts to File...
gl: Exportar os contactos a un ficheiro…

en: Import Contacts from File...
gl: Importar os contactos dun ficheiro…

en: Only for Friends
gl: Só para amizades

en: Go O&nline
gl: Pórse en &liña

en: Set &Busy
gl: Pór &Ocupado

en: Set &Invisible
gl: Pór &Invisíbel

en: Go &Offline
gl: Pór &Fóra de Liña

en: Set &Description...
gl: Pór &Descrición…

en: Export Contacts on change
gl: Exportar os contactos cando haxa modificacións

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
gl: Non foi posíbel a conexión empregando SSL, inténtase sen el.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
gl: foi imposíbel conectar ao servidor Gadu-Gadu («%1»).

en: Connection Error
gl: Erro na conexión

en: Imported contacts list is empty.
gl: A lista de contactos importada está baleira.

en: Contacts imported.
gl: Contactos importados.

en: Contacts exported.
gl: Contactos exportados.

en: Contacts deleted from the server.
gl: Contactos eliminados do servidor.

en: Save Contacts List for Account %1 As
gl: Gardar a lista de contactos da conta %1 como

en: Unable to create temporary file.
gl: Foi imposíbel crear un ficheiro temporal.

en: Save Contacts List Failed
gl: Non foi posíbel gardar a lista de contactos

en: Load Contacts List for Account %1 As
gl: Importar a lista de contactos para a conta %1 como

en: Contacts List Load Has Failed
gl: Fallou a carga da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
gl: Diálogo de ausencia

en: Unable to retrieve token.
gl: Foi imposíbel obter o elemento.

en: Registration FAILED
gl: Fallou o rexistro

en: Unknown connection error while retrieving token.
gl: Houbo un erro descoñecido na conexión durante o intento de rexistro.

en: Token retrieving status: %1
gl: Estado de recuperación de elementos: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
gl: Problema de obtención de obxectos Gadu Gadu

en: Unknown connection error while registering.
gl: Houbo un erro descoñecido na conexión durante o intento de rexistro.

en: Registration status: %1
gl: Estado do rexistro: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
gl: Erro de rexistro de Gadu-Gadu

en: Registration Finished
gl: Rematou o rexistro

en: Registration has been completed successfully.
gl: O rexistro completouse satisfactoriamente.

en: Registration Error
gl: Erro de rexistro

en: Incorrect data sent to server.
gl: Enviouse información errada ao servidor.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
gl: Rematou prematuramente a lembranza de contrasinal debido a un erro de conexión.

en: Success
gl: Éxito

en: Unsuccessful. Please retry.
gl: Sen éxito. Inténteo de novo.

en: Remind Password
gl: Lembrar o contrasinal

en: Remind password finished:
gl: Recuperación do contrasinal rematado:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
gl: Rematou prematuramente o cambio de contrasinal debido a un erro de conexión.

en: State Error
gl: Erro de estado

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
gl: Rematou prematuramente o cambio de contrasinal debido a un problema relacionado coa sesión (inténteo de novo máis tarde).

en: Changed Password
gl: Contrasinal cambiado

en: Your password has been changed.
gl: Cambiouse o contrasinal.

en: Show Profile
gl: Mostrar o perfil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
gl: <qt>Ten que estar en liña para quitar a alguén da lista de contactos.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
gl: Complemento para Gadu-Gadu

en: &Resume
gl: &Continuar

en: Over&write
gl: S&obrescribir

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
gl: O ficheiro %1 xa existe, quéreo recuperar ou substituír?

en: File Exists: %1
gl: O ficheiro %1 xa existe.

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
gl: Rexeitouse a conexión co parceiro. Pode que non atenda a conexións entrantes.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
gl: O parceiro non permitiu a transferencia de ficheiros.

en: File-transfer handshake failure.
gl: Non se puido iniciar a transferencia de ficheiros.

en: File transfer had problems with the file.
gl: A transferencia de ficheiros tivo problemas co ficheiro.

en: There was network error during file transfer.
gl: Houbo un erro de conexión durante a transferencia.

en: Unknown File-Transfer error.
gl: Erro descoñecido de transferencia de ficheiros.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
gl: <p align="center">Recibindo datos do servidor</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
gl: <b>FALLOU o Rexistro.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
gl: <b>Introduza o UIN</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
gl: <b>UIN debe ser un número positivo.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
gl: <b>Introduza o contrasinal</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
gl: <b>Fallou o inicio da lectura do socket DCC; dcc non está a traballar agora mesmo.</b>

en: Edit Contact's Properties
gl: Modificar as propiedades do contacto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
gl: Bloqueado

en: A&way
gl: &Ausente

en: B&usy
gl: O&cupado

en: I&nvisible
gl: I&nvisíbel

en: Search &More...
gl: Buscar &máis…

en: Gadu-Gadu Public Directory
gl: Directorio público Gadu-Gadu

en: &New Search
gl: &Nova busca

en: S&earch
gl: &Buscar

en: &Add User...
gl: Eng&adir un usuario…

en: &Close
gl: &Pechar

en: Register New Account
gl: Rexistrar unha conta nova

en: &Register
gl: &Rexistrar

en: Retrieving token
gl: Estase a obter un token

en: Please enter a valid E-Mail Address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo electrónico válido.

en: Please enter the same password twice.
gl: Introduza o contrasinal novo dúas veces.

en: Password entries do not match.
gl: Os contrasinais non coinciden.

en: Please enter the verification sequence.
gl: Introduza a secuencia de verificación.

en: Account created; your new UIN is %1.
gl: Creouse a conta, o seu novo UIN é %1.

en: Registration failed: %1
gl: Fallou o rexistro: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
gl: O rexistro non é correcto; inténteo de novo.

en: You are not connected to the server.
gl: Non está conectado ao servidor.

en: You have to be connected to the server to change your status.
gl: Ten que estar conectado ao servidor para cambiar o seu estado.

en: idle
gl: ausente

en: resolving host
gl: estase a resolver o servidor

en: connecting
gl: está a conectar

en: reading data
gl: estanse a ler os datos

en: error
gl: erro

en: connecting to hub
gl: conectando co concentrador

en: connecting to server
gl: estase a conectar co servidor

en: retrieving key
gl: estase a obter a chave

en: waiting for reply
gl: estase a agardar pola resposta

en: connected
gl: conectado

en: sending query
gl: estase a enviar a petición

en: reading header
gl: estase a ler a cabeceira

en: parsing data
gl: estase a analizar a información

en: done
gl: feito

en: TLS connection negotiation
gl: Negociación da conexión TLS

en: unknown
gl: descoñecido

en: Resolving error.
gl: Erro de resolución.

en: Connecting error.
gl: Erro na conexión.

en: Reading error.
gl: Erro na lectura.

en: Writing error.
gl: Erro na escritura.

en: Unknown error number %1.
gl: Número de erro descoñecido %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
gl: Foi imposíbel resolver o enderezo do servidor. Fallo do DNS.

en: Unable to connect to server.
gl: Foi imposíbel conectar co servidor.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
gl: O servidor enviou datos incorrectos. Erro de protocolo.

en: Problem reading data from server.
gl: Problema ao ler os datos do servidor.

en: Problem sending data to server.
gl: Problema ao enviar os datos ao servidor.

en: Incorrect password.
gl: Contrasinal incorrecta.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
gl: Foi imposíbel conectar mediante unha canle cifrada.
    Intente desactivar a funcionalidade de cifrado nas opcións da conta de Gadu e reconéctese.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
gl: O identificador de usuario da conta Gadu-Gadu que queira engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
gl: O identificador de usuario da conta Gadu-Gadu que queira engadir.  Debe ter a forma dun número (sen decimais e sen espazos).  Este campo é obrigatorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
gl: <i>(por exemplo: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
gl: O nome do contacto que queira engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
gl: O nome propio do contacto que queira engadir.  Pode conter opcionalmente un segundo nome.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
gl: Os apelidos do contacto a engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
gl: Os apelidos do contacto a engadir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
gl: &Apelidos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
gl: Un alcume do contacto a engadir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
gl: Alc&ume:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
gl: Enderezo de correo electrónico deste contacto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
gl: &Enderezo de correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
gl: &Número de teléfono:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
gl: Marque isto se quere excluír a este contacto do estado «Só para amigos».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
gl: Fóra de liña para o contacto cando se estabeleza «&Só para amigos».

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
gl: Grupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
gl: Escolla un estado. En caso de omitilo, seleccionarase «En liña». 
    Deste xeito só precisa escribir a descrición. 
    Se escolle o estado «Fóra de liña» desconectarase, coa descrición dada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
gl: Estabelecer o seu estado como «En liña».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
gl: Estabelecer o seu estado como «En liña», indicando que está dispoñíbel para conversar con calquera.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
gl: Cambiar o estado a «ocupado».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
gl: Cambiar o estado a «ocupado», o que significa que non quere que o amolen con conversas triviais e que poida que non responda inmediatamente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
gl: Cambiar o estado a «invisíbel», co cal agocharase dos outros usuarios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
gl: Cambiar o estado a «invisíbel», co cal agocharase dos outros usuarios (verano como se estivese fóra de liña). Porén, poderá conversar igual e facer que algúns o vexan como en liña.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
gl: Escolla este estado para desconectar coa descrición escrita embaixo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
gl: Descrición do estado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
gl: Descrición do estado (máis de 70 caracteres).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
gl: &Mensaxe:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
gl: Configuración da conta — Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
gl: O identificador de usuario da súa conta Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
gl: O identificador de usuario da súa conta Gadu-Gadu. Debe consistir nun número sen decimais nin espazos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
gl: Marque isto para conectarse automaticamente cando se inicie Kopete. Se o activa, pódese conectar a esta conta manualmente empregando a icona do baixo da xanela principal de Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
gl: Ex&cluír de conectar todos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
gl: Rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
gl: Para conectar coa rede Gadu-Gadu precisará unha conta Gadu-Gadu. <br><><br>
    Se non ten na actualidade unha conta Gadu-Gadu, prema o botón para crear unha.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
gl: Rexistrar unha conta nova nesta rede.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
gl: Rexistrar unha conta &nova

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
gl: Configu&ración da conta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
gl: Configuración da conexión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
gl: Caché de información de conexión para cada servidor ao que se conecta en caso de que falle o servidor principal de balance de carga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
gl: Esta opción emprégase cando falla o servidor de balance de carga primario do Gadu-Gadu. Se isto se marca, Kopete intentará conectarse co servidor actual directamente empregando a información deste gardada na cache. Isto evita os problemas de conexión derivados da non resposta do servidor de balance de carga primario. Na práctica isto só é de axuda moi raramente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
gl: Información do servidor &caché

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
gl: &Empregar conexións directas (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
gl: Manter sincronizadas a lista de contactos local e do servidor. Calquera alteración na lista local resulta na exportación da lista ao servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
gl: &Exportar a lista de contactos despois de cada alteración

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
gl: Kopete importa a súa lista en cada conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
gl: I&mportar a lista de contactos no inicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
gl: &Ignorar a xente que non estea na lista de contactos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
gl: Se quere ou non activar a comunicación cifrada SSL co servidor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
gl: Se quere ou non activar a comunicación cifrada SSL co servidor.  Note que non é un cifrado entre usuarios, senón unha comunicación cifrada co servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
gl: Empregar o protocolo de cifra&do (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
gl: Cando estea dispoñíbel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
gl: Requirido

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
gl: I&nformación do usuario

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
gl: Información do usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
gl: <p align="center">Ten que estar conectado para poder cambiar a súa información persoal.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
gl: Apelido de solteira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
gl: Localidade de nacemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
gl: Os valores inferiores empregaranse na busca pero omitiranse nos resultados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
gl: Apelido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
gl: Xénero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
gl: Ano de nacemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
gl: Localidade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
gl: Muller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
gl: Varón

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
gl: Transferencia de &ficheiro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
gl: Opcións globais de DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
gl: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Estas opcións afectan a <b>todas</b> as contas Gadu-Gadu.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
gl: &Anular a configuración predefinida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
gl: Enderezo &IP Local /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
gl: po&rto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
gl: Rexistrar unha conta nova - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
gl: Unha confirmación do contrasinal que quere empregar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
gl: Unha confirmación do contrasinal que quere empregar para esta conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
gl: Repetir o con&trasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
gl: O contrasinal que quere empregar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
gl: O contrasinal que quere empregar para esta conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
gl: O seu enderezo de correo electrónico.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
gl: O enderezo de correo electrónico que quere empregar para rexistrar esta conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
gl: &Enderezo de correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
gl: O texto da imaxe de embaixo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
gl: O texto da imaxe de embaixo.  Isto emprégase para previr os rexistros abusivos automatizados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
gl: &Secuencia de verificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
gl: &Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
gl: Erro de rexistro de Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
gl: Este campo contén unha imaxe co número que precisa introducir no campo <b>Secuencia de verificacións</b> de enriba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
gl: <i>Escriba as letras e números que aparecen na imaxe no campo <b>Secuencia de Verificación</b>. Isto emprégase para evitar rexistros automatizados abusivos.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
gl: Buscar cos datos indicados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
gl: Idade entre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
gl: e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
gl: Solicitar información sobre o usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
gl: Número de usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
gl: Buscar só estre aqueles que estean en liña.

en: &Set Auto-Reply...
gl: E&stabelecer a contestación automática…

en: &Join Channel...
gl: &Entrar nunha canle

en: &Manage Privacy...
gl: X&estionar a intimidade

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
gl: SSL non se puido iniciar para a conta %1. Débese probabelmente a que o complemento QCA TLS non está instalado.

en: GroupWise SSL Error
gl: Erro SSL de GroupWise

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
gl: Kopete non conseguiu enviar a mensaxe da conta «%1». 
    Se for posíbel, envíe a saída de Kopete na consola a <wstephenson@novell.com> para que o analice.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
gl: Foi imposíbel enviar as mensaxes da conta «%1».

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
gl: Kopete: Cambios conflitivos feitos estando desconectado

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
gl: Houbo un cambio na lista de contactos mentres estaba desconectado que foi imposíbel procesar.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
gl: Kopete non se puido conectar co servidor do GroupWise Messenger para a conta %1
    Comprobe o servidor e a configuración de portos e inténteo de novo.

en: Unable to Connect '%1'
gl: Foi imposíbel ligar con «%1».

en: The host name does not match the one in the certificate.
gl: O nome de servidor da máquina non coincide co do certificado.

en: The certificate is invalid.
gl: O certificado non é válido.

en: No certificate was presented.
gl: Non se presentou ningún certificado.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
gl: A autoridade certificadora rexeitou o certificado.

en: The certificate is not trusted.
gl: O certificado non é seguro.

en: The signature is invalid.
gl: A sinatura non é válida.

en: The Certificate Authority is invalid.
gl: A autoridade certificadora non é válida.

en: Invalid certificate purpose.
gl: O propósito do certificado non é válido

en: The certificate is self-signed.
gl: O certificado está asinado con seguranza.

en: The certificate has been revoked.
gl: O certificado foi revogado.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
gl: Excedeuse o máximo de lonxitude de cadea no certificado.

en: The certificate has expired.
gl: O certificado caducou.

en: The Certificate Authority has expired.
gl: A autoridade certificadora xa caducou.

en: Validity is unknown.
gl: Descoñécese a validez.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
gl: <qt><p>A identidade e o certificado do servidor %1 non se puideron validar para a conta %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Quere continuar?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
gl: <qt><p>A identidade e o certificado do servidor %1 non se puideron validar para a conta %2: %3</p><p>Quere continuar?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
gl: Problema co certificado de conexión no GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
gl: Resposta automatizada de %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
gl: Mensaxes difundidas desde %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
gl: Mensaxes de sistema difundidas desde %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
gl: O contacto %1 non se puido engadir á lista de contactos; a mensaxe de erro é: %2

en: Error Adding Contact
gl: Erro ao engadir un contacto

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
gl: Kopete: Conectado como %1 noutro lugar

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
gl: Foi desconectado do GroupWise Messenger xa que está conectado desde outro lugar como %1

en: %1 has been invited to join this conversation.
gl: %1 convidouno a que se una a esta conversa.

en: Enter Auto-Reply Message
gl: Escriba unha mensaxe de resposta automática

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
gl: Escriba unha mensaxe que se lle enviará automaticamente aos usuarios que lle escriban mentres estea ausente ou ocupado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
gl: Nome d&a conta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
gl: O nome da conta a engadir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
gl: Tipo de contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
gl: &Eco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
gl: Ollo!, Só unha opción. Podería arrastrar e engadir algo?

en: Unblock User
gl: Desbloquear o usuario

en: Block User
gl: Bloquear o usuario

en: %1|Blocked
gl: %1|Bloqueado

en: &Invite
gl: Conv&idar

en: Security Status
gl: Estado de seguranza

en: Conversation is secure
gl: A conversa é segura

en: Archiving Status
gl: Estase a arquivar o estado

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
gl: Producise un erro ao intentar comezar unha conversa: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
gl: Non se puido enviar a mensaxe. Non se poden enviar mensaxes mentres o seu estado sexa «Aparecer desconectado».

en: &Other...
gl: &Outro…

en: Enter Invitation Message
gl: Escriba unha mensaxe de invitación

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
gl: Escriba o motivo da invitación ou ben déixeo en branco:

en: Search for Contact to Invite
gl: Buscar o contacto que convidar

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
gl: (pendente]

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
gl: Todos os demais participante marcharon e hai outras invitacións pendentes. As mensaxes non se enviarán ata que alguén máis se una á conversa.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
gl: %1 rexeitou a invitación a unirse a esta conversa.

en: Conversation is being administratively logged
gl: A conversa está a ser tramitada administrativamente

en: Conversation is not being administratively logged
gl: A conversa non está a ser tramitada administrativamente

en: This conversation is secured with SSL security.
gl: A conversa está protexida mediante tecnoloxía SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
gl: A conversa está sendo tramitada administrativamente.

en: A&vailable
gl: &Dispoñíbel

en: Appear Offline
gl: Aparecer desconectado

en: A&ppear Offline
gl: A&parecer desconectado

en: Invalid Status
gl: O estado non é válido

en: Auto Reply Message
gl: Mensaxe de resposta automática

en: Common Name
gl: Nome común

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Password expired
gl: O contrasinal caducou

en: Invalid password
gl: O contrasinal non é válido

en: User not found
gl: Non se atopou ese usuario

en: Attribute not found
gl: Non se atopou ese atributo

en: User not enabled
gl: O usuario non está activado

en: Directory failure
gl: Fallo de directorio

en: Host not found
gl: Non se atopou a máquina

en: Locked by admin
gl: Bloqueado polo administrador

en: Duplicate participant
gl: Participante duplicado

en: Server busy
gl: Servidor ocupado

en: Object not found
gl: Obxecto non atopado

en: Directory update
gl: Renovación do directorio

en: Duplicate folder
gl: Cartafol duplicado

en: Contact list entry already exists
gl: Esa entrada xa existe na lista de contactos.

en: User not allowed
gl: Usuario bloqueado

en: Too many contacts
gl: Demasiados contactos

en: Conference not found
gl: Non se atopa a conferencia.

en: Too many folders
gl: Demasiados cartafoles

en: Server protocol error
gl: Erro de protocolo do servidor

en: Conversation invitation error
gl: Houbo un erro coa invitación á conversa.

en: User is blocked
gl: Usuario bloqueado

en: Master archive is missing
gl: Falta o arquivo principal.

en: Expired password in use
gl: Estase a empregar un contrasinal caduco

en: Credentials missing
gl: Faltan as credenciais

en: Eval connection limit
gl: Limite de avaliación de conexión

en: Unsupported client version
gl: Non se recoñece esta versión do cliente

en: A duplicate chat was found
gl: Atopouse unha conversa duplicada

en: Chat not found
gl: Non se atopa a sala

en: Invalid chat name
gl: O nome de sala non é válido

en: The chat is active
gl: A conversa está activa

en: Chat is busy; try again
gl: A conversa está saturada; probe de novo

en: Tried request too soon after another; try again
gl: Intentouse de novo demasiado pronto; prove de novo

en: Server's chat subsystem is not active
gl: O subsistema de conversa non está activo

en: The chat update request is invalid
gl: A petición de renovación de conversa non é válida

en: Write failed due to directory mismatch
gl: A escritura fallou debido a un erro nos directorios

en: Recipient's client version is too old
gl: A versión que emprega o receptor é demasiado antiga

en: Chat has been removed from server
gl: Eliminouse a sala do servidor.

en: Unrecognized error code: %1
gl: Erro de código non recoñecido: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
gl: Configuración da conta — Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
gl: O nome da súa conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
gl: &Identificador de usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
gl: Marque isto para desactivar o inicio automático. De se marcar pódese conectar a esta conta manualmente empregando a icona no fondo da xanela principal de Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
gl: O enderezo IP ou o nome do servidor ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
gl: O enderezo IP ou o nome do servidor ao que se quere conectar (por exemplo im.asuaempresa.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
gl: Ser&vidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
gl: O porto do servidor ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
gl: O porto do servidor ao que se quere conectar (por omisión o 5222).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
gl: Po&rto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
gl: &Opcións avanzadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
gl: Aceptar s&empre as invitacións

en: You need to be connected to be able to add contacts.
gl: Precisa conectarse para ser quen de engadir contactos.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
gl: Conéctese a GroupWise Messenger e inténteo de novo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
gl: &Básico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
gl: Engadir uso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
gl: Un nome completo ou parcial. Ignóranse os asteriscos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
gl: Escriba todo ou parte do nome do contacto. Os resultados listaranse embaixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
gl: &Identificador de usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
gl: Nome de &usuario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
gl: Un identificador de usuario válido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
gl: Empregue este campo para engadir un contacto novo se xa sabe o identificador de usuario exacto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
gl: Propiedades da conversa GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
gl: NOME PARA MOSTRAR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
gl: O usuario que creou a sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
gl: Pregunta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
gl: Tópico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
gl: Aviso sobre das condicións que rexen na sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
gl: Propietario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
gl: Tema actual da discusión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
gl: DESCOÑECIDO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
gl: Máximo de usuarios:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
gl: Creado o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
gl: Responsabilidades:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
gl: Descrición xeral da sala de conversa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
gl: Máximo de usuarios permitidos ao mesmo tempo nesta sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
gl: Creador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
gl: Data e hora de creación da sala de conversa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
gl: Indica se a sala de conversa está activa no servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
gl: Arquivado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
gl: O dono desta sala de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
gl: Acceso predefinido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
gl: Permisos xeral para ler mensaxes na sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
gl: Ler mensaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
gl: Permisos xerais para escribir mensaxes na sala de conversas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
gl: Escribir mensaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
gl: Permisos xerais para modificar a lista de control de accesos á sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
gl: Modificar o acceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
gl: Lista de control de acceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
gl: Permisos de acceso para determinados usuarios

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
gl: Engadir unha nova entrada ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
gl: Modificar unha entrada ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
gl: Eliminar unha entrada ACL

en: Chatroom properties
gl: Propiedades do contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
gl: &Anovar

en: Search Chatrooms
gl: Buscar salas

en: Updating chatroom list...
gl: Estase a actualizar a lista de salas…

en: Contact Properties
gl: Propiedades do contacto

en: Telephone Number
gl: Número de teléfono

en: Department
gl: Departamento

en: Location
gl: Lugar

en: Personal Title
gl: Título persoal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
gl: Cambiar o nome para mostrar que se usa para este contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
gl: &Nome para mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
gl: Propiedades adicionais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
gl: Nova columna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
gl: Buscar GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
gl: &Nome de pía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
gl: &Identificador de usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
gl: &Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
gl: &Departamento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
gl: contén

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
gl: comeza por

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
gl: equivale a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
gl: A&pelidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
gl: Lim&par

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
gl: &Resultados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
gl: &Detalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
gl: Atopáronse 0 usuarios coincidentes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
gl: &Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
gl: Mensaxe de &ausencia:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
gl: Os cambios que fixo non terá efecto ata a vindeira vez que se conecte con GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
gl: A configuración de GroupWise cambiou mentres se identificaba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
gl: Os que poden ver o meu estado e enviarme mensaxes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
gl: &Permitido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
gl: &Bloquear >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
gl: <<P&ermitir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
gl: Enga&dir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
gl: Blo&queado

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
gl: Xestionar a intimidade de %1

en: Privacy settings have been administratively locked
gl: A configuración da intimidade bloqueouse administrativamente.

en: <Everyone Else>
gl: <Todos os demais>

en: Search for Contact to Block
gl: Buscar contactos que bloquear

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
gl: Só pode modificar a configuración da intimidade mentres estea identificado no servidor de GroupWise Messenger.

en: '%1' Not Logged In
gl: «%1» non está rexistrado.

en: Invitation to Conversation
gl: Convidar a unha conversa

en: User ID
gl: Identificador de usuario

en: Searching
gl: Buscando

en: 1 matching user found | %1 matching users found
gl[0]: Atopouse 1 usuario coincidente
gl[1]: Atopáronse %1 usuarios coincidentes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
gl: <p align="right">De:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
gl: <p align="right">Enviado:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
gl: Data da invitación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
gl: Nome de contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
gl: Mensaxe da invitación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
gl: Quérese unir á conversa?

en: Temporary Network - %1
gl: Rede temporal, %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
gl: Rede importada dunha sesión anterior de Kopete, ou un URI do IRC

en: Join Channel...
gl: Entrar nunha canle

en: Search Channels...
gl: Buscar &canles…

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
gl: <qt>A rede asociada a esta conta non ten servidores válidos. Asegúrese de que a conta ten unha rede válida.</qt>

en: Network is Empty
gl: A rede está en branco

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
gl: <qt>A rede asociada a esta conta, <b>%1</b>, non ten servidores válidos. Asegúrese de que a conta ten unha rede válida.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
gl: <qt>Kopete non puido conectar con ningún dos servidor na rede asociada a esta conta (<b>%1</b>). Inténteo de novo máis tarde.</qt>

en: Network is Unavailable
gl: A rede non está dispoñíbel

en: Join Channel
gl: Entrar na canle

en: Please enter the name of the channel you want to join:
gl: Escriba o nome da canle na que queira entrar:

en: Password Incorect
gl: Contrasinal Incorrecto

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
gl[0]: Hai 1 operador en liña.
gl[1]: Hai %1 operadores en liña.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
gl[0]: Hai 1 conexión descoñecida.
gl[1]: Hai %1 conexións descoñecidas.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
gl[0]: Formouse 1 canle.
gl[1]: Formáronse %1 canles.

en: Server was too busy to execute %1.
gl: O servidor estaba moi ocupado como para executar %1.

en: You have been marked as being away.
gl: Vostede está agora marcado como ausente.

en: %1 is a registered nick.
gl: %1 é un alcume rexistrado.

en: %1 is an IRC operator.
gl: %1 é un operador do IRC.

en: You cannot send messages to channel %1.
gl: Non pode enviar mensaxes á canle %1.

en: Nickname %1 is already in use.
gl: O alcume %1 xa está sendo usado.

en: You are not on channel %1.
gl: Non está na canle %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
gl: Non é posíbel entrar en %1, a canle esta chea.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
gl: Non é  posíbel entrar en %1 sen invitación.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
gl: Non é posíbel entrar en %1, está bloqueado nesa canle.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
gl: Non foi posíbel entrar en %1, o contrasinal non é correcto.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
gl[0]: Hai un operador en liña.
gl[1]: Hai %1 operadores en liña.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
gl[0]: Hai unha conexión descoñecida.
gl[1]: Hai %1 conexións descoñecidas.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
gl[0]: Formouse 1 canle.
gl[1]: Formáronse %1 canles.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
gl: O tamaño coñecido é maior que o tamaño de ficheiro esperado

en:  members
gl:  membros

en: Channel
gl: Canle

en: Users
gl: Usuarios

en: Topic
gl: Tópico

en: Search for:
gl: Buscar:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
gl: Escriba aquí un texto para buscar canles no servidor de IRC.

en: Channels returned must have at least this many members.
gl: As canles mostradas deben ter como mínimo esta cantidade de usuarios.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
gl: Escriba aquí texto co que buscar canles no servidor de IRC. Por exemplo, podería escribir «linux» para atopar canles que teñan algo que ver con GNU/Linux.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
gl: Escriba aquí un texto para buscar canles no servidor de IRC.

en: Perform a channel search.
gl: Buscar canles.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
gl: Efectuar unha busca de canles. Dependendo do número de canles con que conte o servidor, isto pode levar un tempo.

en: Double click on a channel to select it.
gl: Prema dúas veces seguidas unha canle para seleccionala.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
gl: Debe conectarse ao servidor de IRC para listar as canles.

en: You have been disconnected from the IRC server.
gl: Foi desconectado do servidor IRC.

en: Disconnected
gl: Desconectado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
gl: O nome do contacto IRC ou a canle que lle gustaría engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
gl: O nome do contacto de IRC ou a canle que lle gustaría engadir. Podería escribir simplemente o alcume da persoa, ou o nome dunha canle, precedido dun signo («#»).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
gl: &Identificador/canle a engadir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
gl: <i>(por exemplo: rosalía ou #algunhacanle)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
gl: Buscar &canles

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
gl: <qt>Ten que indicar unha canle na que entrar ou unha busca que realizar.</qt>

en: You Must Specify a Channel
gl: Debe indicar unha canle.

en: The nickname %1 is already in use
gl: O alcume %1 xa está en uso

en: IRC Plugin
gl: Complemento de IRC

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
gl: O alcume %1 xa está en uso. Escriba un alcume alternativo:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
gl: «%1» é unha canle incorrecta. As canles deben comezar con '#', '!', '+', ou '&'.

en: Channel List for %1
gl: Lista de canles de %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
gl: O servidor IRC está actualmente moi ocupado para responder á petición.

en: Server is Busy
gl: O servidor está ocupado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
gl: Este será o nome que todos vexan cando diga algo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
gl: &Alcumes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
gl: Nome &real:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
gl: O nome de usuario que preferiría empregar no IRC, se o sistema non é compatíbel con identd. Déixeo en branco para empregar o nome da conta do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
gl: Nome de &usuario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
gl: O nome de usuario que preferiría empregar no IRC, se o sistema non é compatíbel con identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
gl: O alcume que queira empregar no IRC. Pode cambialo unha vez conectado mediante a orde «/nick».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
gl: Rede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
gl: &Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
gl: <p><b>Nota:</b> a maioría dos servidores de IRC non requiren un contrasinal, e só se precisa un alcume da súa escolla para conectarse.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
gl: C&onexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
gl: Con&xunto de caracteres predeterminado:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
gl: Se activa esta opción esta conta non se conectará cando prema o botón«Conectar todo»  nin tampouco no caso de que activase a conexión automática no inicio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
gl: &Preferir as conexións baseadas en SSL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
gl: Executar as seguintes ordes ao conectarse.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
gl: Calquera orde presente aquí executarase tras conectarse ao servidor IRC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
gl: &Engadir unha orde

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
gl: Configuración a&vanzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
gl: Respostas CTCP personalizadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
gl: Pode usar este diálogo para engadir respostas personalizadas para cando a  xente lle envíe peticións CTCP. Pode tamén usar este diálogo para anular as xa configuradas para VERSION, USERINFO, e CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
gl: &Resposta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
gl: Engadir unha resp&osta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
gl: Mensaxes predeterminadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
gl: A mensaxe que queira que vexa a xente cando vostede se desconecte do servidor de IRC se dar unha razón. Deixe isto en branco para empregar a mensaxe predeterminada de Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
gl: A mensaxe que quere que vexa a xente cando vostede saia dunha canle sen dar unha razón. Deixe isto en branco para empregar a mensaxe predeterminada de Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
gl: Mensaxe de &saída:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
gl: Mensaxe de &partida:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
gl: xanelas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
gl: Destinos da mensaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
gl: Mostrar automaticamente as xanelas anónimas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
gl: Mostrar a xanela do servidor automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
gl: Mensaxes do servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
gl: Noticias do servidor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
gl: xanela activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
gl: xanela do servidor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
gl: xanela anónima

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
gl: Ignorar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
gl: Mensaxes de erro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
gl: Respostas de información:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
gl: <qt>Debe escribir un alcume.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
gl: Configuración da rede

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
gl: Con&figuracións do servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
gl: &Nova…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
gl: Os servidores de IRC asociados a esta rede

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
gl: Os servidores de IRC asociados a esta rede. Empregue os botóns «Enriba» e «Embaixo» para alterar a orde na que se intenta estabelecer as conexións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
gl: Baixar este servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
gl: Diminuír a prioridade de conexión con este servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
gl: Subir este servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
gl: Aumentar a prioridade de conexión con este servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
gl: Subir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
gl: Marque isto para activar SSL para esta conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
gl: Empregar SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
gl: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
gl: Por&to:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
gl: &Descrición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
gl: No&vo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
gl: Cambiar o no&me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
gl: &Quitar

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere eliminar a rede <b>%1</b>?<br>Calquera conta que empregue esta rede terá que modificarse.</qt>

en: Deleting Network
gl: Eliminando a rede.

en: &Delete Network
gl: &Eliminar a rede

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere eliminar o servidor <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
gl: Eliminando o servidor.

en: &Delete Host
gl: &Eliminar o servidor

en: New Host
gl: Novo servidor

en: Enter the hostname of the new server:
gl: Escriba o nome do novo servidor:

en: A host already exists with that name
gl: Xa existe un servidor chamado así

en: Rename Network
gl: Cambiar o nome do servidor

en: Enter the new name for this network:
gl: Escriba o novo nome desta rede:

en: A network already exists with that name
gl: Xa existe unha rede chamada así

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
gl: Non se puido conectar o xestor de transferencias de ficheiros de Jabber ao porto local. Asegúrese de que o porto para o xestor de transferencia de ficheiros non estea a ser usado xa por outro aplicativo, ou cambie o porto na configuración da conta.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
gl: Non se puido iniciar o xestor de transferencia de ficheiros de Jabber

en: Join Groupchat...
gl: Unirse a unha conversa de grupo

en: Services...
gl: Servizos…

en: XML Console
gl: Consola XML

en: Edit User Info...
gl: Modificar a información do usuario…

en: Set Mood
gl: Estabelecer o estado de ánimo

en: Jabber Error
gl: Erro de Jabber

en: Please connect first.
gl: Primeiro conéctese.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
gl: Non se puido iniciar SSL para a conta %1. Débese probabelmente a que non se dispón de TLS para QCA.

en: Jabber SSL Error
gl: Erro SSL de Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
gl: Problema de certificación da conexión Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
gl: Non se puido estabelecer unha conexión cifrada co servidor Jabber.

en: Jabber Connection Error
gl: Erro na conexión a Jabber

en: Malformed packet received.
gl: O paquete recibido non está ben escrito.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
gl: Produciuse un erro irrecuperábel no protocolo.

en: Generic stream error.
gl: Erro xenérico de fluxo.

en: There was a conflict in the information received.
gl: Produciuse un conflito coa información recibida.

en: The stream timed out.
gl: Esgotouse o tempo de espera do fluxo.

en: Internal server error.
gl: Erro interno do servidor.

en: Stream packet received from an invalid address.
gl: Paquete recibido dun enderezo non válido.

en: Malformed stream packet received.
gl: Paquete recibido mal escrito.

en: Policy violation in the protocol stream.
gl: Violación do protocolo de procedemento.

en: Resource constraint.
gl: Restrición do recurso

en: System shutdown.
gl: Apagar o sistema.

en: Unknown reason.
gl: Razón descoñecida.

en: There was an error in the protocol stream: %1
gl: Produciuse un erro no protocolo de procedemento: %1

en: Host not found.
gl: Non se atopou o servidor.

en: Address is already in use.
gl: O recurso xa está en uso.

en: Connection refused.
gl: A conexión foi rexeitada.

en: Connection attempt already in progress.
gl: Intento de conexión aínda en progreso.

en: Network failure.
gl: Erro de conexión.

en: Socket timed out.
gl: Esgotouse o tempo de espera do socket.

en: Remote closed connection.
gl: Pechouse a conexión remota.

en: Unexpected error condition (%1).
gl: Condición de erro inesperada (%1).

en: There was a connection error: %1
gl: Produciuse un erro de conexión: %1

en: Unknown host.
gl: Descoñécese este servidor.

en: Could not connect to a required remote resource.
gl: Non se pode conectar co recurso remoto requirido.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
gl: Parece ser que se nos enviou a outro servidor. Kopete non está preparado para solucionar esta situación.

en: Unsupported protocol version.
gl: Non se pode utilizar esta versión do protocolo.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: There was a negotiation error: %1
gl: Produciuse un erro de negociación: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
gl: O servidor rexeitou a nosa petición de comezar o protocolo TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
gl: Fallou o estabelecemento dunha conexión segura.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
gl: Produciuse un erro no Transport Layer Security (TSL):%1

en: Login failed with unknown reason.
gl: Fallou a conexión por unha razón descoñecida.

en: No appropriate authentication mechanism available.
gl: Non hai un mecanismo axeitado de autenticación dispoñíbel.

en: Bad SASL authentication protocol.
gl: Fallou o protocolo de autenticación SASL.

en: Server failed mutual authentication.
gl: O servidor fallou a autenticación mutua.

en: Encryption is required but not present.
gl: Requírese cifrado pero non está presente.

en: Invalid user ID.
gl: O identificador de usuario non é válido.

en: Invalid mechanism.
gl: O mecanismo non é válido.

en: Invalid realm.
gl: O ámbito non é válido.

en: Mechanism too weak.
gl: O mecanismo é demasiado feble.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
gl: As credenciais fornecidas eran incorrectas (comprobe o seu identificador de usuario e o contrasinal)

en: Temporary failure, please try again later.
gl: Fallo temporal, inténteo de novo máis tarde.

en: There was an error authenticating with the server: %1
gl: Produciuse un erro mentres se autenticaba no servidor: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
gl: Problema co Transport Layer Security (TSL).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
gl: Problema do Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
gl: Produciuse un erro no nivel de seguranza: %1

en: No permission to bind the resource.
gl: Non hai permiso para ligar o recurso.

en: The resource is already in use.
gl: O recurso xa está en uso.

en: Could not bind a resource: %1
gl: Non se puido ligar o servizo %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
gl: Kopete: Problema de conexión co servidor de Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
gl: O usuario de Jabber %1 eliminou a subscrición con %2. Desde esta conta non poderá saber se o usuario está en liña ou non. Quere quitalo da lista de contactos?

en: Notification
gl: Notificación

en: Waiting for authorization
gl: Esperando pola autorización.

en: A password is required to join the room %1.
gl: Necesitase un contrasinal para entrar na sala de conversa %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
gl: Produciuse un erro ao intentar conectarse a %1: o alcume %2 xa está a ser usado.

en: Provide your nickname
gl: Forneza o seu alcume

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
gl: Non pode entrar na sala %1, prohibíuselle a entrada.

en: Jabber Group Chat
gl: Conversa en grupo Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
gl: Non pode entrar na sala %1, acadouse o aforo máximo.

en: No reason given by the server
gl: O servidor non dou o motivo

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
gl: Produciuse un erro ao procesar a petición para a sala %1. Razón: %2. Código: %3.

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
gl: Quere tamén dar de baixa a «%1» no servidor Jabber?
    No caso de que se dea de baixa, a lista de contactos eliminarase completamente do servidor e non volverá poder conectarse con esta conta a través de ningún aplicativo.

en: Unregister
gl: Dar de baixa

en: Remove and Unregister
gl: Quitar e dar de baixa

en: Remove only from Kopete
gl: Quitar só de Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar quitar a conta:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
gl: Baixa de conta de Jabber

en: You cannot see each others' status.
gl: Non pode ver os estado dos outros.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
gl: Pode ver o estado do contacto pero el ou ela non poden ver o seu.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
gl: Este contacto pode ver o seu estado pero vostede non pode ver o seu.

en: You can see each others' status.
gl: Pode ver o estado de todos, o mesmo que eles.

en: Client
gl: Cliente

en: User Mood
gl: Estado de ánimo

en: Groupchat
gl: Conversa en grupo

en: Rich text messages
gl: Mensaxe de texto enriquecido

en: Data Forms
gl: Formularios de datos

en: Message Events
gl: Acontecementos de mensaxe

en: Message Delivery Receipts
gl: Notificacións de entrega de mensaxes

en: File transfers
gl: Transferencia de ficheiros

en: Service Discovery
gl: Descubrimento de servizos

en: Supported Features
gl: Funcionalidades admitidas

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Message
gl: Mensaxe

en: Failed to download Jabber contact photo.
gl: Fallou a descarga da imaxe do contacto de Jabber.

en: Edit Bookmarks...
gl: Editar os marcadores…

en: Groupchat Bookmark
gl: Marcador de conversa en grupo

en: Show audio calls
gl: Mostrar as chamadas

en: Start audio call
gl: Iniciar a chamada de son

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
gl: Autorización

en: (Re)send Authorization To
gl: Enviarlle autorización

en: (Re)request Authorization From
gl: Solicitarlle autorización

en: Remove Authorization From
gl: Quitarlle a autorización

en: Call contact
gl: Chamar o contacto

en: Set Availability
gl: Estabelecer a dispoñibilidade

en: Free to Chat
gl: Ceibe para conversar

en: Do Not Disturb
gl: Non amolar

en: Select Resource
gl: Escoller o recurso

en: Automatic (best/default resource)
gl: Automático (mellor recurso ou predeterminado)

en: Test action
gl: Probar a acción

en: Jingle Audio call
gl: Son da chamada

en: Jingle Video call
gl: Son da chamada con vídeo

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
gl: A mensaxe orixinal é: <i>« %1 »</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
gl: <qt><i>%1</i> convidouno a unirse á conferencia <b>%2</b>.<br />%3<br />Se quere aceptar e unirse só ten que <b>escribir o seu alcume</b> e premer «Aceptar».<br />Se non quere entrar prema «Cancelar».</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
gl: Convidado a unha conferencia — Complemento de Jabber

en: Message has been displayed
gl: Mostrouse a mensaxe.

en: Message has been delivered
gl: Enviouse a mensaxe

en: Message stored on the server, contact offline
gl: Gardouse a mensaxe no servidor; o contacto está desconectado

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
gl: %1 saíu da conversa na sala.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
gl: A mensaxe non se puido enviar: «%1». Razón: «%2».

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
gl: Está seguro de que quere quitar a «%1» da lista de contactos?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
gl: Acaba de preseleccionar unha acción para o contacto %1 pero aínda ten unha xanela de conversa aberta para este. A acción seleccionada só se aplicará ás xanelas de conversa novas.

en: Jabber Resource Selector
gl: Selector de recursos de Jabber

en: You have been invited to %1
gl: Foi convidado a %1

en: Change nickname
gl: Cambiar de alcume

en: Change nickname - Jabber Plugin
gl: Modificar o alcume — Complemento para Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
gl: Escriba o nome que quere ter na sala <i>%1</i>

en: Free for Chat
gl: Ceibe para conversar

en: Do not Disturb
gl: Non amolar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
gl: Subscrición

en: Authorization Status
gl: Estado da autorización

en: Available Resources
gl: Recursos dispoñíbeis

en: vCard Cache Timestamp
gl: Caché da marca de tempo da tarxeta vCard

en: Jabber ID
gl: ID de Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
gl: Aniversario

en: Timezone
gl: Zona horaria

en: Homepage
gl: Páxina Web

en: Company name
gl: Nome da empresa

en: Company Departement
gl: Departamento da empresa

en: Company Position
gl: Cargo na empresa

en: Company Role
gl: Responsabilidade na empresa

en: Work Street
gl: Rúa do traballo

en: Work Extra Address
gl: Enderezo extra do traballo

en: Work PO Box
gl: Apartado dos correos do traballo

en: Work City
gl: Localidade de traballo

en: Work Postal Code
gl: Código postal do traballo

en: Work Country
gl: País de traballo

en: Work Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico do traballo

en: Home Street
gl: Rúa do fogar

en: Home Extra Address
gl: Enderezo extra do fogar

en: Home PO Box
gl: Apartado dos correos do fogar

en: Home City
gl: Localidade de residencia

en: Home Postal Code
gl: Código postal do fogar

en: Home Country
gl: País natal

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
gl: Sobre

en: Choose an account to handle the URL %1
gl: Escolla unha conta para xestionar o URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
gl: Quere engadir o usuario %1 á lista de contactos?

en: Do Not Add
gl: Non engadir

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
gl: Quere quitar a «%1» da lista de contactos?

en: Do Not Remove
gl: Deixar

en: Please enter your nickname for the room %1
gl: Escriba o alcume que vai usar na sala %1:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
gl: xanela principal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Audio
gl: Son

en: Choose the contents you want to accept:
gl: Escolla os contidos que queira aceptar:

en: New Jingle session from %1
gl: Nova sesión de Jingle de %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
gl: Non é posíbel iniciar o proceso %1. Comprobe que Kopete está correctamente instalado.

en: Answer for incoming call
gl: Resposta ás chamadas entrantes

en: Accepted
gl: Aceptado

en: Calling...
gl: Chamando…

en: Rejected
gl: Rexeitado

en: Call in progress
gl: Chamada en progreso

en: Other side hung up
gl: Do outro lado en espera

en: Waiting...
gl: Agardando…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
gl: Chamada por libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
gl: Chamar con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
gl: Estado da chamada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
gl: Aceptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
gl: Rexeitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
gl: Colgar

en: None
gl: Ningún

en: Afraid
gl: Asustado

en: Amazed
gl: Sorprendido

en: Angry
gl: Anoxado

en: Annoyed
gl: Enfurruñado

en: Anxious
gl: Ansioso

en: Aroused
gl: Excitado

en: Ashamed
gl: Avergoñado

en: Bored
gl: Aburrido

en: Brave
gl: Valente

en: Calm
gl: Tranquilo

en: Cold
gl: Frío

en: Confused
gl: Confundido

en: Contented
gl: Contentado

en: Cranky
gl: Excéntrico

en: Curious
gl: Curioso

en: Depressed
gl: Deprimido

en: Disappointed
gl: Descontento

en: Disgusted
gl: Desgustado

en: Distracted
gl: Distraído

en: Embarrassed
gl: Avergoñado

en: Excited
gl: Excitado

en: Flirtatious
gl: Ligón/Ligona

en: Frustrated
gl: Frustrado

en: Grumpy
gl: Irascíbel

en: Guilty
gl: Culpábel

en: Happy
gl: Feliz

en: Hot
gl: Sexual

en: Humbled
gl: Humilde

en: Humiliated
gl: Humillado

en: Hungry
gl: Famento

en: Hurt
gl: Ferido

en: Impressed
gl: Impresionado

en: In awe
gl: Orgulloso

en: In love
gl: Namorado

en: Indignant
gl: Indignado

en: Interested
gl: Interesado

en: Intoxicated
gl: Bébedo

en: Invincible
gl: Invencíbel

en: Jealous
gl: Celoso

en: Lonely
gl: Solitario

en: Mean
gl: Malo

en: Moody
gl: Infeliz

en: Nervous
gl: Nervioso

en: Neutral
gl: Neutro

en: Offended
gl: Ofendido

en: Playful
gl: Xoguetón/Xoguetona

en: Proud
gl: Orgulloso

en: Relieved
gl: Aliviado

en: Remorseful
gl: Con remorsos

en: Restless
gl: Inquieto

en: Sad
gl: Triste

en: Sarcastic
gl: Sarcástico

en: Serious
gl: Serio

en: Shocked
gl: Pampo

en: Shy
gl: Tímido

en: Sick
gl: Doente

en: Sleepy
gl: Somnolento

en: Stressed
gl: Farto

en: Surprised
gl: Sorprendido

en: Thirsty
gl: Sedento

en: Worried
gl: Preocupado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
gl: Engadir contactos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
gl: O identificador de Jabber da conta que quere engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
gl: O identificador de Jabber da conta que quere engadir.  Lembre que debe incluír o nome de usuario e o dominio (como o enderezo de correo electrónico), xa que hai moitos servidores Jabber.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
gl: Identificador de &Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
gl: <i>(por exemplo: rosalía@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
gl: Actualizar

en: Execute command
gl: Executar unha orde

en: Command executing
gl: A orde está a executarse.

en: Finish
gl: Rematado

en: Next
gl: Seguinte

en: Previous
gl: Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
gl: Contrasinal actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
gl: Novo contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
gl: Introduza o contrasinal actual
    e despois o novo, dúas veces.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
gl: Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
gl: &Consultar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
gl: Nome da sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
gl: Descrición da sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
gl: Cuarto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
gl: Rexistrarse no servizo Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
gl: Formulario de rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
gl: Estabelecendo a conexión co servidor…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
gl: &Executar

en: Group Chat Name
gl: Nome da conversa de grupo

en: Enter a name for the group chat:
gl: Escriba un nome para a conversa de grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
gl: Alternan a unión automática

en: Change Jabber Password
gl: Cambiar o contrasinal de Jabber

en: You entered your current password incorrectly.
gl: Introduciu o contrasinal actual incorrecto.

en: Password Incorrect
gl: O contrasinal é incorrecto

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
gl: Os novos contrasinais non casan. Introdúzaos de novo.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
gl: Por motivos de seguranza non se lle permite empregar un contrasinal baleiro.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
gl: As contas teñen que estar conectadas antes de que se lles poida cambiar os contrasinais. Quere conectarse a elas agora?

en: Jabber Password Change
gl: Cambiar o contrasinal de Jabber

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
gl: Cambiouse o contrasinal correctamente. Teña en conta que o cambio pode non ser instantáneo. Se ten problemas conectándose co novo contrasinal contacte co administrador.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
gl: Non se puido cambiar o contrasinal. Ou ben o servidor non conta con dita funcionalidade ou ben o administrador non lle permite cambialo.

en: Join Jabber Groupchat
gl: Unirse á conversa de grupo de Jabber

en: Join
gl: Unirse

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
gl: Foi imposíbel obter a lista de salas de conversa.

en: List Chatrooms
gl: Lista de salas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
gl: Escoller o servidor - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
gl: Configuración da conta — Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
gl: Configuración b&ásica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
gl: O identificador de Jabber da conta que quere empregar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
gl: O identificador de Jabber para a conta que quere empregar. Note que debe incluír o nome de usuario e o dominio (como o enderezo de correo-e), xa que hai moitos servidores Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
gl: O identificador de Jabber para a conta que quere empregar.  Note que debe incluír un nome de usuario e o dominio (por exemplo, rosalia@jabber.org), xa que hai moitos servidores Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
gl: Marque isto para desactivar a conexión automática. De se marcar, pódese conectar manualmente a esta conta usando a icona do fondo da xanela principal de Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
gl: Para  se conectar á rede Jabber, precisa unha conta nun servidor Jabber. Se aínda non ten unha conta prema o botón para crear unha.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
gl: Cambiar o contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
gl: &Cambiar o contrasinal…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
gl: Se xa ten unha conta Jabber e quere cambiarlle o contrasinal pode empregar este botón para introducir un contrasinal novo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
gl: Co&nexión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
gl: Marque isto para activar a comunicación co servidor con cifrado SSL. Isto só é necesario para servidores vellos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
gl: Usar o &vello cifrado SSL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
gl: Permitir a autenticación do contrasinal con te&xto en limpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
gl: &Anular a información predeterminada do servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
gl: O enderezo IP ou o nome do servidor ao que se quere conectar (por exemplo jabber.org).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
gl: Configuracións locais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
gl: O nome do recurso que quere empregar na rede Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
gl: O nome do recurso que queira empregar na rede Jabber.  Jabber permite entrar coa mesma conta desde varios sitios con distintos nomes. Escriba aquí o nome do sitio desde o que está a entrar, como por exemplo «Casa» ou «Traballo».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
gl: R&ecurso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
gl: P&rioridade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
gl: <qt>Cada recurso pode ter distintos niveis de <b>prioridade</b>. As mensaxes envíanse ao recurso co maior nivel de prioridade.
    
    Se dous recursos teñen a mesma prioridade as mensaxes envíanse ao último que se conectase.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
gl: Na súa ausencia, axustar a prioridade a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
gl: Xuntar todas as mensaxes de todos os recursos nunha xanela ou lapela.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
gl: &Transferencia de ficheiro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
gl: Opcións da transferencia de ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
gl: Pro&xy do JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
gl: Enderezo &IP público:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
gl: <i><ul><li>A información dos campos de «enderezo IP público» e «porto» aplícanse a todos os enderezos de Jabber.</li>
    <li>Pode deixar o «enderezo IP público» se o seu computador está directamente conectado á Internet.</li>
    <li>Tamén se admiten os nomes de servidor.</li>
    <li>Os cambios nestes campos só terán efecto a próxima vez que inicie Kopete.</li>
    <li>Pódese configurar o «JID do Proxy» para cada conta.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
gl: Rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
gl: Detectar automaticamente o enderezo IP externo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
gl: Primeiro porto a empregar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
gl: Indique o primeiro porto entrante a empregar nas sesións de Jingle.
    Un tipo de medio emprega 2 portos e cada nova sesión de Jingle empregará os seguintes 2 portos dispoñíbeis.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
gl: Recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
gl: Micrófono a empregar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
gl: Saída de son:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Libjingle
gl: &libjingle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
gl: Configuracións de libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
gl: Isto activa as chamadas por libjingle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
gl: Activar a integración con libjingle.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
gl: I&ntimidade

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
gl: Intimidade xeral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
gl: De maneira predeterminada Kopete dá algúns detalles do sistema e de si mesmo a outros usuarios. Pode marcar esta opción para agochar esa información.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
gl: &Agochar información de sistema e cliente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
gl: Marque esta opción se quere que sempre se envíen notificacións aos seus contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
gl: Enviar no&tificacións sempre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
gl: <qt>Marque esta opción para enviar a <b>notificación de envío</b> aos seus contactos. Cando unha mensaxe se está a enviar Kopete é quen de notificarlle que o contacto recibiu a mensaxe.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
gl: Enviar notificacións de envío &sempre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
gl: <qt>Marque esta opción para enviar a <b>notificación de lectura</b> aos seus contactos. Cando unha mensaxe se mostra en Kopete, o aplicativo pode notificarlle aos seus contactos que se recibiu a mensaxe.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
gl: Mostrar sempre as notificacións de envío

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
gl: <qt>Marque esta opción para enviar a <b>notificación de escritura</b> aos seus contactos: cando estea a escribir unha mensaxe poida que queira se os seus contactos saiban que está a escribir e que polo tanto ha de contestar.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
gl: Enviar sempre notificacións de e&scritura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
gl: Enviar sempre as notificacións de &ausencia (pechar a xanela)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
gl: Listas de intimidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
gl: Cando o destinatario non goce de compatibilidade con OpenPGP XEP-0027, arrodear o corpo da mensaxe nun bloque PGP.

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
gl: Foi imposíbel obter o formulario de rexistro.
    Razón: «%1»

en: Registration sent successfully.
gl: Rexistro enviado satisfactoriamente.

en: Jabber Registration
gl: Rexistro Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
gl: O servidor rexeitou o formulario de rexistro.
    Razón: «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
gl: Rexistrar unha conta nova - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
gl: &Escoller…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
gl: &Identificador de Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
gl: Contra&sinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
gl: &Repetir o contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
gl: &Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
gl: &Servidor:

en: Services
gl: Servizos

en: Register...
gl: Rexistrar…

en: Search...
gl: Buscar

en: Execute...
gl: Executar…

en: Jabber vCard
gl: Tarxeta vCard de Jabber

en: &Save User Info
gl: &Gardar a información do usuario

en: Fetch vCard
gl: Obter a tarxeta vCard

en: Saving vCard to server...
gl: Gardando a tarxeta vCard no servidor…

en: vCard successfully saved.
gl: A tarxeta vCard gardouse correctamente.

en: Error: Unable to save vCard.
gl: Houbo un erro: non se puido gardar a tarxeta vCard.

en: Fetching contact vCard...
gl: Obtendo a tarxeta vCard do contacto…

en: vCard successfully retrieved.
gl: A tarxeta vCard obtívose correctamente.

en: No vCard available.
gl: Non hai ningunha tarxeta vCard dispoñíbel.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
gl: Houbo un erro: non se puido obter correctamente a tarxeta vCard.
    Asegúrese de que a conexión co servidor Jabber funciona correctamente.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
gl: <qt>Houbo un erro mentres se intentaba cambiar o avatar.<br />Asegúrese de que seleccionou o ficheiro de imaxe correcto.</qt>

en: Register
gl: Rexistrar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
gl: Buscar

en: Please wait while retrieving search form...
gl: Obtendo o formulario de busca…

en: Unable to retrieve search form.
gl: Non se puido obter o formulario de busca.

en: The Jabber server rejected the search.
gl: O servidor de Jabber rexeitou a busca.

en: Jabber Search
gl: Busca de Jabber

en: Nickname
gl: Alcume

[ctx: First name]
en: First
gl: Nome

[ctx: Last name]
en: Last
gl: Apelido

en: e-mail
gl: Correo electrónico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
gl: Nó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
gl: &Solicitar ao servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
gl: Nó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
gl: Nome completo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
gl: Identificador de Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
gl: Páxina web:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
gl: Aniversario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
gl: Zona horaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
gl: &Escoller unha imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
gl: Quitar o &avatar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
gl: &Enderezo do fogar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
gl: Rúa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
gl: Apartado dos correos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
gl: Código postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
gl: País:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
gl: &Enderezo do traballo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
gl: Información do &traballo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
gl: Empresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
gl: Departamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
gl: Cargo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
gl: Rol:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
gl: N&úmeros de teléfono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
gl: Fogar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
gl: Traballo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
gl: Móbil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
gl: So&bre

en: Loading instructions from gateway...
gl: Estanse a cargar as instrucións desde a pasarela…

en: Connect to the Jabber network and try again.
gl: Conecte á rede de Jabber e vólvao intentar.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
gl: Produciuse un erro ao cargar as instrución desde a pasarela.

en: Choose Jabber Server
gl: Escoller o servidor de Jabber

en: Retrieving server list...
gl: Estase a obter a lista de servidores…

en: Could not retrieve server list.
gl: Non se puido obter a lista do servidor.

en: Could not parse the server list.
gl: Non se puido analizar a lista do servidor.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
gl: Os cambios que fixo non terán efecto ata a vindeira vez que se conecte con Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
gl: Cambios de Jabber durante a sesión en liña de Jabber

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
gl: O identificador de Jabber que escolleu non é válido. Asegúrese de que é da forma usuario@jabber.org, como un enderezo de correo electrónico.

en: Invalid Jabber ID
gl: O identificador de Jabber non é válido

en: Register New Jabber Account
gl: Rexistrar unha conta Jabber nova

en: Please enter a server name.
gl: Introduza o nome do servidor.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
gl: Introduza un identificador de Jabber válido ou prema escoller.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
gl: Non sendo que saiba o que fai, o seu JID debería ter a forma «nomedeusuario@servidor.com». Non seu caso, por exemplo, «usuario@%1».

en: Connecting to server...
gl: Estase a ligar co servidor…

en: Protocol error.
gl: Erro do protocolo.

en: Connected successfully, registering new account...
gl: Conexión correcta, a rexistrar unha conta nova…

en: Registration successful.
gl: Rexistro satisfactorio.

en: Registration failed.
gl: Fallou o rexistro.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
gl: Foi imposíbel crear unha conta no servidor. Ese identificador de Jabber probabelmente xa estea collido.

en: Jabber Account Registration
gl: Rexistro de conta de Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
gl: Configuración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
gl: Lista predefinida (todas as sesións):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
gl: Listas activas (sesión actual):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
gl: Editor de listas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
gl: Lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
gl: Nova lista…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
gl: Eliminar a lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
gl: Activar isto automaticamente  ao se conectar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
gl: Regras

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
gl: Aplicar

en: %1: Privacy Lists
gl: %1: listas de intimidade.

en: <None>
gl: <Ningunha>

en: There was an error changing the list.
gl: Produciuse un erro ao cambiar a lista

en: Error
gl: Erro

en: There was an error processing your request.
gl: Produciuse un erro ao procesar a petición.

en: New List
gl: Nova lista

en: Enter the name of the new list:
gl: Escriba o nome da nova lista:

en: A list with this name already exists.
gl: Xa existe unha lista con ese nome.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
gl: Modificar a regra de intimidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
gl: Despois:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
gl: Mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
gl: Consultas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
gl: Presenza enviada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
gl: Presenza entrante

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
gl: Denegar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
gl: Permitir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
gl: Se:

en: Edit Privacy List Rule
gl: Modificar as regras da lista de intimidade

en: From
gl: De

en: To
gl: A

en: &Change Status Message
gl: &Cambiar a mensaxe de estado

en: Meanwhile Plugin: Message from server
gl: Complemento de Meanwhile: mensaxe do servidor

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
gl: <qt>Debe fornecer un nome de pantalla válido.</qt>

en: Meanwhile Plugin
gl: Complemento para Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
gl: <qt>Ten que desmarcar recordar contrasinal ou introducir un válido.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
gl: <qt>Debe introducir o nome ou enderezo do servidor.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
gl: <qt>0 non é un número de porto válido.</qt>

en: Could not connect to server
gl: Non se puido conectar ao servidor

en: Could not connect to redirected server
gl: Non se puido conectar ao servidor redirixido

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
gl: Complemento para Meanwhile: invitación a unha conferencia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
gl: Engadir un contacto Sametime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
gl: O identificador de usuario do contacto que queira engadir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
gl: Buscar usuarios polo seu identificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
gl: &Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
gl: <i>(por exemplo: domingos.salgueiro)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
gl: Editar unha conta Meanwhile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
gl: Identificador de Sametime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
gl: Nome de usuario de &Meanwhile

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
gl: Conexión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
gl: O enderezo IP ou máscara do servidor Sametime ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
gl: O porto do servidor Sametime ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
gl: O porto do servidor Sametime ao que se quere conectar. Normalmente é o 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
gl: Identificador do cliente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
gl: Empregar un identificador de cliente personalizado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
gl: Identificador do cliente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
gl: Versión do cliente (maior.menor):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
gl: Restabelecer os valores do servidor e porto aos predeterminados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
gl: Restablecer o &predeterminado

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
gl: Visite o sitio web de Kopete en <a href="http://kopete.kde.org">kopete.kde.org</a>.

en: Join Chat...
gl: Unirse a unha conversa

en: In&visible
gl: I&nvisíbel

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
gl: Non se pode modificar a súa información de usuario xa que non está conectado.

en: Unable to edit user info
gl: É imposíbel modificar a información de usuario

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
gl: Non pode entrar nunha sala de AIM mentres está desconectado.

en: Unable to Join AIM Chat Room
gl: É imposíbel conectase á sala de conversas de AIM

en: &Warn User
gl: &Advertir o usuario

en: Always &Visible To
gl: Sempre &visíbel para

en: Always &Invisible To
gl: Sempre &invisíbel para

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
gl: <qt>Quere advertir a %1 anonimamente ou co seu nome?<br>(Advertir a un usuario no AIM resulta no incremento de «Nivel de advertencias» do usuario ao que advirte. Unha vez que se acada certo punto non poderá conectarse. Non abuse desta función, está pensada para usos lexítimos.)</qt>

en: Warn User %1?
gl: Advertir ao usuario %1?

en: Warn Anonymously
gl: Advertir anonimamente

en: Warn
gl: Advertir

en: Join AIM Chat Room
gl: Entrar na sala de conversa de AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
gl: É imposíbel conectarse á sala de conversas %1 xa que a conta para %2 non está conectada.

en: User Profile
gl: Perfil de usuario

en: Connecting...
gl: Estase a conectar…

en: Waiting for Authorization
gl: Agardando pola autorización

en: &Do Not Disturb
gl: &Non amolar

en: O&ccupied
gl: O&cupado

en: Occupied
gl: Ocupado

en: Not Available
gl: Non dispoñíbel

en: Not A&vailable
gl: Non &dispoñíbel

en: &Free for Chat
gl: &Ceibe para conversar

en: Mobile
gl: Móbil

en: User Information on %1
gl: Información do usuario en %1

en: &Save Profile
gl: Gardar o &perfil

en: Requesting User Profile, please wait...
gl: Estase a solicitar o perfil do usuario; agarde un anaco…

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
gl: <html><body><I>Non se forneceu información do usuario</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
gl: Necesita estar conectado para engadir contactos.
    Conéctese á rede AIM e inténteo de novo.

en: ICQ Plugin
gl: Complemento para ICQ

en: You must enter a valid ICQ number.
gl: Debe introducir un número de ICQ válido

en: You must enter a valid AOL screen name.
gl: Debe escribir un alcume permitido en AOL

en: No Screen Name
gl: Non hai nome de pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
gl: Nome visíbel en AOL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
gl: Número ICQ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
gl: Configuración da conta — AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
gl: Para conectar á rede de Mensaxería Instantánea de AOL, precisa empregar un nome de pantalla de AIM, AOL ou Mac. <br><br>Se non ten aínda un nome de pantalla AIM, pode rexistrarse no sitio ligado embaixo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
gl: O nome de pantalla da conta AIM.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
gl: O nome público da súa conta AIM.  Pode ter letras, números e espazos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
gl: &Nome de pantalla AIM:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
gl: &Configuración da conta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
gl: O enderezo IP ou máscara do servidor AIM ao que se queira conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
gl: O enderezo IP ou máscara do servidor AIM ao que se queira conectar.  Normalmente quererá a predeterminada (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
gl: O porto do servidor AIM ao que se queira conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
gl: O porto do servidor AIM ao que se queira conectar.  Normalmente é o 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
gl: Opcións de conexión directa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
gl: Os portos que se empregarán nas conexión directas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
gl: Portos que empregar cando se obteña información desde conexións directas. Non poden estar bloqueados por unha devasa ou un router.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
gl: Intervalo de po&rtos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
gl: Comezo do intervalo de portos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
gl: O comezo do intervalo de portos. Normalmente é o 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
gl: Final do intervalo de portos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
gl: Final do intervalo de portos. Normalmente isto é 5199

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
gl: Empregar servidores proxy AOL en vez de conexións directas. Se está tras un router que non controla, probabelmente lle interese.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
gl: Empregue o servidor proxy de AOL para cousas que normalmente necesitan dunha conexión directa, como o envío de ficheiros. Ha de querer isto no caso de que se atope tras unha devasa ou un router que bloquee as conexións do computador e non o poida cambiar. Se a conexión directa falla hase de probar cunha conexión proxy, independentemente desta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
gl: &Empregar proxy no seu lugar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
gl: Tempo de erro para as conexións directas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
gl: Número de segundos a esperar para obter unha conexión correcta antes de cambiar a un método directo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
gl: T&empo de espera (seg):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
gl: Empregar a seguinte c&odificación para as mensaxes de maneira predeterminada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
gl: Opcións de visibilidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
gl: Permitir só os da lista visíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
gl: Permitir só usuarios da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
gl: Permitir todos os usuarios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
gl: Bloquear todos os usuarios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
gl: Bloquear os usuarios de AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
gl: Bloquear só da lista de invisíbeis

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
gl: Visíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
gl: Sempre visíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
gl: Contacto que engadir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
gl: Sempre invisíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
gl: Nome de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
gl: Nivel de precaución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
gl: Minutos de ausencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
gl: En liña desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
gl: Mensaxe de ausencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
gl: Perfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
gl: Escriba o nome da canle na que queira entrar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
gl: Nome da &sala:

en: &Ignore
gl: &Ignorar

en: Select Encoding...
gl: Escoller a codificación…

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
gl: Estabelecer o estado en Xtraz

en: Set Status...
gl: Estabelecer o estado…

en: User %1 is reading your status message
gl: O usuario %1 está a ler a súa mensaxe de estado.

en: Request Authorization
gl: Solicitar autorización

en: Reason for requesting authorization:
gl: Razón para pedir autorización:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
gl: Autorízame para que che poida engadir á miña lista de contactos

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
gl: O usuario %1 aceptou a solicitude de autorización.
    Razón: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
gl: O usuario %1 rexeitou a solicitude de autorización.
    Razón: %2

en: RTF-Messages
gl: Mensaxes RTF

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
gl: <qt>Ten que entrar na rede ICQ para poder enviarlle unha mensaxe a un usuario.</qt>

en: Not Signed On
gl: Non inscrito

en: &Request Authorization
gl: &Solicitar autorización

en: &Grant Authorization
gl: &Conceder autorización

en: You must be online to add a contact.
gl: Precisa conectarse para ser quen de engadir contactos.

en: '%1'
gl: «%1»

en: '%1' (%2)
gl: «%1» (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
gl: Quere engadir a %1 á lista de contactos?

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Ascension Island
gl: Illa de Asunción

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: Canary Islands
gl: Illas Canarias

en: Cocos-Keeling Islands
gl: Illas Cocos-Keeling

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

en: French Antilles
gl: Antillas Francesas

en: Antilles
gl: Antillas

en: French Guiana
gl: Guaiana Francesa

en: Mayotte Island
gl: Illas Mayotte

en: Reunion Island
gl: Illa Reunión

en: Rota Island
gl: Illa de Rota

en: Saipan Island
gl: Illas Saipan

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: St. Kitts
gl: San Kitts

en: Tinian Island
gl: Illa Tinian

en: Wales
gl: Gales

en: Scotland
gl: Escocia

en: Yugoslavia - Serbia
gl: Iugoslavia -Serbia

en: Yugoslavia - Montenegro
gl: Iugoslavia -Montenegro

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
gl: Congo, República Democrática do (Zaire)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
gl: Cantonés

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
gl: Punxabi

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
gl: Mandarín

en: Taiwanese
gl: Taiwanés

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
gl: Bielorruso

en: euc-JP Japanese
gl: Xaponés euc-JP

en: euc-KR Korean
gl: Coreano euc-KR

en: GB-2312 Chinese
gl: Chinés GB-2312

en: GBK Chinese
gl: Chinés GBK

en: GB18030 Chinese
gl: Chinés GB18030

en: JIS Japanese
gl: Xaponés JIS

en: Shift-JIS Japanese
gl: Xaponés Shift-JIS

en: KOI8-R Russian
gl: Ruso KOI8-R

en: KOI8-U Ukrainian
gl: Ucraíno KOI8-U

en: ISO-8859-1 Western
gl: Occidental ISO-8859-1

en: ISO-8859-2 Central European
gl: Centro europeo ISO-8859-2

en: ISO-8859-3 Central European
gl: Centro europeo ISO-8859-3

en: ISO-8859-4 Baltic
gl: Báltico ISO-8859-4

en: ISO-8859-5 Cyrillic
gl: Cirílico ISO-8859-5

en: ISO-8859-6 Arabic
gl: Árabe ISO-8859-6

en: ISO-8859-7 Greek
gl: Grego ISO-8859-7

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
gl: Hebreo, ordenado visualmente ISO-8859-8

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
gl: Hebreo, ordenado lóxicamente ISO-8859-8-I

en: ISO-8859-9 Turkish
gl: Turco ISO-8859-9

en: ISO-8859-15 Western
gl: Occidental ISO-8859-15

en: Windows-1250 Central European
gl: Centro europeo Windows-1250

en: Windows-1251 Cyrillic
gl: Cirílico Windows-1251

en: Windows-1252 Western
gl: Occidental Windows-1252

en: Windows-1253 Greek
gl: Grego Windows-1253

en: Windows-1254 Turkish
gl: Turco Windows-1254

en: Windows-1255 Hebrew
gl: Hebreo Windows-1255

en: Windows-1256 Arabic
gl: Árabe Windows-1256

en: Windows-1257 Baltic
gl: Báltico Windows-1257

en: Windows-1258 Viet Nam
gl: Vietnamita Windows-1258

en: TIS-620 Thai
gl: Tailandés TIS-620

en: UTF-8 Unicode
gl: UTF-8 Unicoide

en: Single
gl: Solteiro

en: Long term relationship
gl: Relación estábel

en: Engaged
gl: Comprometido

en: Married
gl: Casado

en: Divorced
gl: Divorciado

en: Separated
gl: Separado

en: Widowed
gl: Viúvo

en: Art
gl: Arte

en: Cars
gl: Coches

en: Celebrity Fans
gl: Fans de famosos

en: Collections
gl: Coleccións

en: Computers
gl: Informática

en: Culture
gl: Cultura

en: Fitness
gl: En forma

en: Games
gl: Xogos

en: Hobbies
gl: Lecer

en: ICQ - Help
gl: ICQ - Axuda

en: Lifestyle
gl: Estilo de vida

en: Movies and TV
gl: Películas e tele

en: Music
gl: Música

en: Outdoors
gl: Exteriores

en: Parenting
gl: Coidador

en: Pets and Animals
gl: Mascotas e animais

en: Religion
gl: Relixión

en: Science
gl: Ciencia

en: Skills
gl: Habilidades

en: Sports
gl: Deportes

en: Web Design
gl: Deseño Web

en: Ecology
gl: Ecoloxía

en: News and Media
gl: Novas e media

en: Government
gl: Goberno

en: Business
gl: Negocios

en: Mystics
gl: Mitos

en: Travel
gl: Viaxes

en: Astronomy
gl: Astronomía

en: Space
gl: Espazo

en: Clothing
gl: Roupa

en: Parties
gl: Festas

en: Women
gl: Mulleres

en: Social science
gl: Ciencias sociais

en: Finance and Corporate
gl: Finanzas e empresas

en: Entertainment
gl: Ocio

en: Consumer Electronics
gl: Electrodomésticos de consumo

en: Retail Stores
gl: Tendas

en: Health and Beauty
gl: Saúde e beleza

en: Household Products
gl: Produtos de limpeza do fogar

en: Mail Order Catalog
gl: Pedidos por catálogo

en: Business Services
gl: Sector servizos

en: Audio and Visual
gl: Audiovisual

en: Sporting and Athletic
gl: Deportes e atletismo

en: Publishing
gl: Publicación

en: Home Automation
gl: Automatización do fogar

en: Academic
gl: Académico

en: Administrative
gl: Administrativo

en: Art/Entertainment
gl: Arte e ocio

en: College Student
gl: Universitario

en: Community & Social
gl: Comunidade e social

en: Education
gl: Educación

en: Engineering
gl: Enxeñaría

en: Financial Services
gl: Servizos financeiros

en: High School Student
gl: Estudante de instituto

en: Home
gl: Fogar

en: ICQ - Providing Help
gl: ICQ - Ofrecendo axuda

en: Law
gl: Dereito

en: Managerial
gl: Xestión

en: Manufacturing
gl: Artesanado

en: Medical/Health
gl: Medicina/Saúde

en: Military
gl: Exército

en: Non-Government Organization
gl: Organizacións non gobernamentais

en: Other Services
gl: Outros servizos

en: Professional
gl: Profesional

en: Retail
gl: Venda

en: Retired
gl: Xubilado

en: Science & Research
gl: Ciencias e investigación

en: Technical
gl: Técnico

en: University Student
gl: Estudante universitario

en: Web Building
gl: Deseño Web

en: Alumni Org.
gl: Organizacións estudantís

en: Charity Org.
gl: Organización de caridade

en: Club/Social Org.
gl: Organizacións sociais/Club

en: Community Org.
gl: Organizacións comunitarias

en: Cultural Org.
gl: Organizacións Culturais

en: Fan Clubs
gl: Clubs de fans

en: Fraternity/Sorority
gl: Asociacións universitarias

en: Hobbyists Org.
gl: Organizacións lúdicas

en: International Org.
gl: Organizacións internacionais

en: Nature and Environment Org.
gl: Organizacións medioambientais

en: Other
gl: Outros

en: Professional Org.
gl: Organizacións profesionais

en: Scientific/Technical Org.
gl: Organizacións científicas ou técnicas

en: Self Improvement Group
gl: Grupo de axuda persoal

en: Spiritual/Religious Org.
gl: Organización espiritual ou relixiosa

en: Sports Org.
gl: Organización deportiva

en: Support Org.
gl: Organización de apoio

en: Trade and Business Org.
gl: Organización comercial

en: Union
gl: Sindicato

en: Voluntary Org.
gl: Organización de voluntariado

en: Elementary School
gl: Escola primaria

en: High School
gl: Instituto

en: College
gl: Universidade laboral

en: University
gl: Universidade

en: Past Work Place
gl: Antigo lugar de traballo

en: Past Organization
gl: Organización anterior

en: &Fetch Again
gl: &Obter de novo

en: '%2' Message for %1
gl: Mensaxe de «%2» para %1.

en: Fetching '%2' Message for %1...
gl: Recibindo unha mensaxe de «%2» para %1…

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
gl: anoxado

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
gl: ducha

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
gl: cansado

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
gl: festa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
gl: cervexa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
gl: está a pensar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
gl: está a comer

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
gl: estase a ver a tele

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
gl: nunha reunión

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
gl: café

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
gl: música

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
gl: traballo

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
gl: disparando

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
gl: de troula

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
gl: teléfono

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
gl: está a xogar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
gl: está a estudar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
gl: de compras

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
gl: enfermo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
gl: está a durmir

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
gl: surfeando

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
gl: está en internet

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
gl: está a traballar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
gl: escribindo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
gl: pícnic

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
gl: está a cociñar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
gl: está a fumar

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
gl: estou ledo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
gl: ser ou non ser

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
gl: amor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
gl: Tamén pode probar a buscar nas páxinas brancas de ICQ:

en: Authorization Reply
gl: Resposta de autorización

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
gl: <b>%1</b>solicitou permiso para engadilo á súa lista de contactos.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
gl: Resposta de autorización para <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
gl: Resposta da autorización ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
gl: %1 pediulle permiso para engadilo á súa lista de contactos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
gl: Razón da solicitude:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
gl: Algunha razón…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
gl: &Conceder autorización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
gl: &Denegar autorización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
gl: Razón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
gl: Introduza primeiro o contrasinal actual
    e logo introduza o novo, dúas veces.
    O contrasinal debe ter entre 6 e 8 caracteres.

en: Change ICQ Password
gl: Cambiar o contrasinal de ICQ

en: ICQ Password Change
gl: Cambio de contrasinal ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
gl: O contrasinal novo ten que ter entre 6 e 8 caracteres.

en: Your password could not be changed.
gl: Non se puido cambiar o contrasinal.

en: Your password has been changed successfully.
gl: Cambiouse o contrasinal.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
gl: Configuración da conta — ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
gl: Configuración b&ásica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
gl: Configuración da conta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
gl: O identificador de usuario da súa conta ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
gl: O identificador de usuario da súa conta ICQ. Debe ser un número sen decimais nin espazos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
gl: UIN de IC&Q:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
gl: Para se conectar á rede ICQ precisa unha conta ICQ.<br><br>
    Se non ten na actualidade unha conta ICQ, podería rexistrarse no sitio ligado embaixo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
gl: Cambiar o contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
gl: Se ten xa unha conta en ICQ e quere cambiar o contrasinal, pode empregar este botón para introducir un contrasinal novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
gl: Cambiar o contrasinal…

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
gl: Configuración da co&nta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
gl: Opcións de intimidade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
gl: Activar o requisito de autorización para non permitir que os usuarios o engadan á súa lista de contactos sen previamente dar o seu consentimento.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
gl: Activar o requisito de autorización para non permitir que os usuarios o engadan á súa lista de contactos sen previamente dar o seu consentimento. Marque esta caixa e terá que confirmarlle a calquera usuario que o engada á súa lista antes de que poida ver o seu estado en liña.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
gl: &Solicitar autorización antes de que ninguén poida engadilo á súa lista de contactos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
gl: Marque isto para agochar o seu enderezo IP aos demais usuarios que están a ler a súa información de usuario.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
gl: Ao marcar esta opción, o seu enderezo IP non aparecerá no seu perfil público de ICQ que contén outros datos tales como o nome, o enderezo ou a idade.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
gl: Agochar o enderezo &IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
gl: Marque isto para activar a funcionalidade de Conciencia de Rede.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
gl: Marque isto para activar a funcionalidade de “conciencia de rede” de ICQ, que permite á xente ver o seu estado en liña desde unha páxina web de ICQ e enviarlle unha mensaxe sen teren eles necesariamente ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
gl: Facer visíbel o meu estado a través do Centro Integrado de Mensaxería do ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
gl: Usar cifrado SSL.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
gl: O enderezo IP ou a máscara do servidor ICQ ao que queira conectarse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
gl: O enderezo IP ou a máscara do servidor ICQ ao que queira conectarse. O predeterminado é «slogin.icq.com» ou «login.icq.com».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
gl: Ser&vidor /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
gl: O porto do servidor ICQ ao que se queira conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
gl: O porto do servidor ICQ ao que se queira conectar.  Normalmente é da forma 443 ou 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
gl: Sobrepor a configuración de proxy do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
gl: O servidor proxy é de tipo SOCKS5.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
gl: O enderezo IP ou a máscara do servidor proxy que queira usar para conectarse a un servidor ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
gl: O enderezo IP ou a máscara do servidor proxy que queira usar para conectarse a un servidor ICQ. O servidor proxy debe contar coa orde CONNECT e permitir conexións ao porto do servidor ICQ (443 ou 5190 normalmente).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
gl: O porto no que escoita o servidor proxy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
gl: O porto no que escoita o servidor proxy. Normalmente é o 3128 ou o 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
gl: O porto no que escoita o servidor proxy. Normalmente é o 3128, 8080 ou o 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
gl: Opcións de conexión entre parceiros

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
gl: Visíbel

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
gl: Invisíbel

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
gl: Ignorar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
gl: Ignorar:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
gl: <qt>Ten que introducir un número correcto de ICQ.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
gl: Información persoal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
gl: &UIN #

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
gl: &Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
gl: &Nome de pía:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
gl: &Apelidos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
gl: &Xénero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
gl: Estado civil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
gl: &Zona horaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
gl: Día:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
gl: Mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
gl: Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
gl: &Idade:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
gl: Idiomas falados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
gl: Nome de pía:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
gl: Segundo nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
gl: Terceiro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
gl: Localización e información de contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
gl: &Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
gl: &Localidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
gl: &Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
gl: &Código postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
gl: &País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
gl: T&eléfono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
gl: M&óbil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
gl: F&ax:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
gl: &Páxina web:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
gl: Orixe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
gl: Intereses

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
gl: Tipo de organización

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
gl: Traballo anterior

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
gl: Enderezos de correo electrónico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
gl: Enviar novidades e información promocional do ICQ ao meu correo principal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
gl: Empregarase un correo non enviado para a recuperación de contrasinais

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
gl: Busca nas páxinas brancas de ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
gl: &Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
gl: &Xénero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
gl: &Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
gl: &País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
gl: Só buscar contactos conectados

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
gl: Busca por UIN

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
gl: Aquí é onde se mostran os resultados da busca. Ao premer dúas veces seguidas unha ligazón, a xanela de busca péchase e escóllese o UIN do contacto seleccionado para engadir a través do panel de «Engadir un contacto». Só se pode engadir un contacto de cada vez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
gl: Buscar o texto nas páxinas brancas de ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
gl: Limpar os resultados e os campos de busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
gl: Deter a busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
gl: Parar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
gl: Mostra información sobre os contactos seleccionados

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
gl: Información do usuario

en: ICQ User Search
gl: Busca de usuarios de ICQ

en: Add the selected user to your contact list
gl: Engadir os contactos seleccionados á lista de contactos

en: Requires Authorization
gl: Require autorización

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
gl: Ten que estar en liña para efectuar buscas nas páxinas brancas do ICQ.

en: You must enter a valid UIN.
gl: Ten que introducir un UIN válido

en: You must enter search criteria.
gl: Ten que escribir un texto a buscar.

en: You must be online to display user info.
gl: Ten que estar conectado para mostrar a información do usuario.

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: ICQ User Information
gl: Información do usuario de ICQ

en: General ICQ Information
gl: Información xeral de ICQ

en: Home Info
gl: Información do fogar

en: Home Information
gl: Información do fogar

en: Work Info
gl: Información do traballo

en: Work Information
gl: Información do traballo

en: Other Info
gl: Outra Información

en: Other ICQ Information
gl: Outra información de ICQ

en: Interest Info
gl: Información de intereses

en: Interest Information
gl: Información dos intereses

en: Org & Aff Info
gl: Información laboral

en: Organization & Affiliation Information
gl: Información laboral

en: Type
gl: Tipo

en: Publish Email/Email
gl: Publicar correo electrónico/Correo electrónico

[ctx: Primary email address]
en: Primary
gl: Principal

[ctx: Other email address]
en: More
gl: Máis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
gl: Información de contacto empresa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
gl: Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
gl: Código postal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
gl: Información persoal do traballo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
gl: Ocupación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
gl: Teléfono:

en: Xtraz Status Editor
gl: Editor de estado de Xtraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
gl: Iconas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
gl: Engadir ao menú

en: file is empty:
gl: o ficheiro está baleiro:

en: Bad Request
gl: A petición é mala

en: Request Timed Out
gl: Esgotouse o tempo de espera da petición

en: Acceptance Period Timed Out
gl: Esgotouse o tempo de espera da aceptación

en: Unknown Error:
gl: Erro descoñecido:

en: missing IP or port
gl: porto ou IP descoñecido

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: Adding contacts
gl: Estanse a engadir contactos

en: Adding contacts to ICQ server list.
gl: Estanse a engadir os contactos á lista do servidor ICQ.

en: Adding contacts to AIM server list.
gl: Estanse a engadir os contactos á lista do servidor AIM.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
gl: Engadíronse %1 de %2.

en: Chat Room Invitation
gl: Invitación a unha sala de conversa

en: ICQ Email Express
gl: Correo Express de ICQ

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
gl: Kopete: %1 desconectada

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
gl: Produciuse un erro no manexo do protocolo; non foi fatal así que non ha ser desconectado.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
gl: Produciuse un erro no manexo do protocolo; estase a proceder á reconexión

en: Kopete: OSCAR Protocol error
gl: Kopete: Erro do protocolo OSCAR

[ctx: AIM user id]
en: screen name
gl: nome de pantalla

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
gl: Identificouse máis dunha vez co mesmo %1, a conta %2 está agora desconectada.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
gl: O rexistro fallou ben porque o seu %1 ou contrasinal son incorrectos. Comprobe a configuración da conta %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
gl: O servizo %1 non está dispoñíbel temporalmente. Inténteo de novo máis tarde.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
gl: Non se puido entrar en %1 coa conta %2 porque o contrasinal era incorrecto.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
gl: Non se puido entrar en %1 coa conta %2 porque non hai tal conta.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
gl: Non se puido entrar en %1 porque a conta %2 caducou.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
gl: Non se puido entrar en %1 porque a conta %2 está suspendida nestes momentos.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
gl: Non se puido entrar en %1 porque hai demasiadas conexións desde o mesmo computador.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
gl: A conta %1 foi bloqueada no servidor %2 por enviar mensaxes demasiado rápido. Agarde 10 minutos e volva intentalo. Se continua a intentar, precisará agardar mesmo máis tempo.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
gl: A conta %1 foi bloqueada no servidor %2 por volver conectarse demasiado rápido. Agarde 10 minutos e volva intentalo. Se continua a intentar, precisará agardar mesmo máis tempo.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
gl: Fallou a identificación en %1 coa conta %2.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
gl: O servidor %1 pensa que o cliente que está a empregar é demasiado vello. Informe deste erro en http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
gl: A conta %1 foi desactivada no servidor %2 pola súa idade (menos de 13 anos).

en: Buddy icons
gl: Iconas das amizades

en: Group chat
gl: Conversa en grupo

en: Voice chat
gl: Conversa con voz

en: Send buddy list
gl: Enviar a lista de contactos

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
gl: O usuario %1 require autorización antes de engadirse á súa lista de contactos. Quere enviar unha petición de autorización?
    
    Motivo para pedir autorización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
gl: Empregar esta c&odificación cando converse con este contacto:

en: Select Encoding
gl: Escoller a codificación

en: Default
gl: Predefinido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
gl: Os contactos seguintes non están na lista de contactos. Quere engadilos?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
gl: Non &mo preguntar máis

en: Add Contacts to Server List
gl: Engadir contactos á lista do servidor

en: Do &Not Add
gl: &Non engadir

en: Client Features
gl: Características do cliente

en: Buddy Icon MD5 Hash
gl: Hash MD5 da icona de amizades

en: Contact Encoding
gl: Codificación do contacto

en: Member Since
gl: Membro desde

en: Protocol Version
gl: Versión do protocolo

en: Show my own video...
gl: Mostrar o vídeo propio…

en: View Contact's Webcam
gl: Ver a cámara do contacto

en: Send Webcam
gl: Dar acceso á cámara

en: Country
gl: País

en: State
gl: Estado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
gl: Enderezo do fogar

en: Zipcode
gl: Código postal

en: Age
gl: Idade

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
gl: Produciuse un erro ao conectarse ao servidor QQ.
    Mensaxe do erro:

en: Unable to lookup %1
gl: É imposíbel consultar %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
gl: O código de erro QQ non é manexábel %1 
    Forneza unha descrición detallada nun informe de erro e, se é posíbel, a derradeira saída de depuración de consola.

en: QQ vCard
gl: vCard QQ

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
gl: Aviso: esta tarxeta vCard pode conter datos desfasados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
gl: Nome do &contacto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
gl: Configuración da conta — QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
gl: O identificador de usuario de QQ que quere empregar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
gl: O identificador de usuario do contacto MSN que queira empregar. Debe ser da forma dun enderezo de correo electrónico válido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
gl: Identificador de &QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
gl: Se marca a casiña a conta non se conectará cando prema o botón de «Conectar todo» ou cando a conexión automática ao inicio estea activada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
gl: Ver e actualizar a tarxeta vCard persoal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
gl: Para conectarse á rede QQ necesitará un identificador de QQ.
    
    Cree un se non ten actualmente ningún identificador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
gl: Modifique só estes valores se quere empregar un servidor de IM proxy especial, como SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
gl: Opcións globais de QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
gl: <qt><b>Nota:</b> Estas opcións aplícanse a todas as contas de QQ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
gl: Esta opción notifica cando un contacto comece a escribir unha mensaxe, antes de que a remate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
gl: Abrir &automaticamente unha xanela de conversa cando alguén inicie unha  conversa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
gl: <qt><p>Estabelece cando Kopete debe de descargar as imaxes que teñen postas os contactos</p>
    <dl><dt>Só</dt><dd>A imaxe non se descarga automaticamente a non ser que se lle pida</dd>
    <dt>Cando se abra unha conversa</dt><dd>Descárgase a imaxe cando se abra unha xanela de conversa co contacto.</dd>
    <dt>Automaticamente</dt><dd>Sempre que o usuario teña unha imaxe, descárgaa. <b>Nota:</b>isto abre un socket que permite saber que se está a descargar a imaxe.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
gl: Descargar a imaxe de QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
gl: <qt><p>Indique cando debe descargar Kopete as imaxes dos contactos.</p>
    <dl><dt>Só manualmente<dl><dd>A imaxe non se descarga automaticamente, só cando o usuario o solicite.</dd>
    <dt>Ao abrir unha conversa</dt><dd>Intentar descargar a imaxe do contacto sempre que se abra unha instancia de conversa, por exemplo, cando se abre unha xanela de conversa.</dd>
    <dt>Automaticamente</dt><dd>Intentar descargar a imaxe do contacto sempre que exista. <b>Nota:</b>isto abre un conector (socket) que permite que o outro usuario saiba que está a descargar a súa imaxe.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
gl: Só manualmente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
gl: Cando haxa unha conversa aberta (predeterminado)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
gl: Automaticamente (lea a axuda)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
gl: QQ Messenger permítelles aos usuarios descargar e usar emoticonas personalizadas. Se escolle esta opción, Kopete descarga esas emoticonas e móstraas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
gl: Descargar e mostrar as emoticonas &personalizadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
gl: Exportar todos os temas de emoticonas como iconas personalizadas (só funciona con emoticonas no formato PNG).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
gl: E&xportar o tema de emoticonas actual aos usuarios

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
gl: <qt>Debe introducir un enderezo de correo electrónico válido.</qt>

en: QQ Plugin
gl: Complemento de QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
gl: Imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
gl: Identificador de QQ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
gl: Idade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
gl: N/D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
gl: Sinatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
gl: Código postal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
gl: Números de teléfono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
gl: Rata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
gl: Boi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
gl: Tigre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
gl: Coello

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
gl: Dragón

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
gl: Serpe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
gl: Cabalo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
gl: Carneiro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
gl: Mono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
gl: Galo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
gl: Can

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
gl: Porco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
gl: Estudos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
gl: Zodíaco:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
gl: Tauro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
gl: Xéminis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
gl: Cáncer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
gl: Escorpión

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
gl: Saxitario

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
gl: Capricornio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
gl: Acuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
gl: Horóscopo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
gl: Introdución:

en: Webcam for %1
gl: Cámara de %1

en: No webcam image received
gl: Non se reciben imaxes da cámara.

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
gl: Esta versión de Skype é demasiado antiga. Considere actualizala.

en: Skype protocol
gl: Protocolo Skype

en: Does not have multi-user chat capability
gl: Non permite realizar chamadas multiusuario

en: Chat denied
gl: Conversa denegada

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido.

en: Misc error
gl: Erro diverso

en: User or phone number does not exist
gl: Non existen o número ou o usuario

en: User is offline
gl: Usuario desconectado

en: No proxy found
gl: Non se atopou o proxy

en: Session terminated
gl: Sesión rematada

en: No common codec found
gl: Non se atopa codec común

en: Sound I/O error
gl: Erro de E/S do son

en: Problem with remote sound device
gl: Problemas co dispositivo remoto de son

en: Call blocked by recipient
gl: Chamada bloqueada polo receptor

en: Recipient not a friend
gl: Quen se chama non é un contacto

en: User not authorized by recipient
gl: Usuario non autorizado polo receptor

en: Sound recording error
gl: Houbo un erro durante a gravación de son.

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
gl: Esta versión de Skype non admite a adición de usuarios á conversa.

en: Skype Protocol
gl: Protocolo Skype

en: Could not ping Skype
gl: Non se puido contactar con Skype

en: Skype did not accept this application
gl: Skype non aceptou este aplicativo.

en: Skype API syntax error
gl: Erro de sintaxe na API de Skype

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
gl: A API de Skype aínda non está lista, espere un pouco máis

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
gl: Non é posíbel rexistrar a comunicación de Skype para Kopete en DBus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
gl: Non se puido iniciar o Skype.
    Ten que instalar o binario orixinal ligado dinamicamente da versión 2.0 do Skype desde http://.www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
gl: Non se atopa o Skype.
    Ten que instalar o binario orixinal ligado dinamicamente da versión 2.0 do Skype desde http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
gl: Non se puido contactar con Skype.
    Poida que non se estea a executar.
    Produciuse un erro ao enviar unha mensaxe a Skype (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
gl: Non se puido enviar a mensaxe a Skype (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
gl: Perdeuse a conexión con Skype.
    Ten que identificarse no servizo.

en: Please login to Skype first
gl: Primeiro conéctese a Skype

en: Skype Me
gl: Fale comigo

en: Make Test Call
gl: Facer unha chamada de proba

en: Cannot open info about user %1
gl: Non é posíbel abrir a información do usuario %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
gl: A acción é descoñecida para SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
gl: Aínda non é posíbel engadir contactos de SkypeActionHandler

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
gl: Aínda non é posíbel o correo con voz de SkypeActionHandler

en: You must connect to Skype first.
gl: Primeiro ten que se conectar en Skype

en: Wrong Information
gl: A información é errónea

en: You must write the contact's name.
gl: Debe escribir o nome do contacto.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
gl: Non é necesario contactar 123. Pode facer unha chamada de proba nas acción do protocolo Skype.

en: This contact already exists in this account.
gl: Xa existe un contacto con esa conta.

en: You cannot add yourself as a contact.
gl: Non se pode engadir a si mesmo como contacto.

en: Call with %1
gl: Chamar con %1

en: Canceled
gl: Cancelada

en: Other person is busy
gl: A outra persoa está ocupada

en: Refused
gl: Rexeitada

en: Call Back
gl: Devolver a chamada

en: Missed
gl: Perdida

en: Resume
gl: Continuar

en: On hold (local)
gl: Á espera (local)

en: On hold (remote)
gl: Á espera (remota)

en: On hold
gl: Á espera

en: Hold
gl: Á espera

en: In progress
gl: En progreso

en: Ringing
gl: Está a chamar

en: Failed
gl: Fallou

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
gl: Datos anticipados (a agardar polo operador…)

en: Failed (%1)
gl: Fallou (%1)

en: %1 active
    %2 total
gl: %1 activo
    %2 total

en: Skypeout inactive
gl: Skypeout está inactivo

en: Call
gl: Chamar

en: Conference Call
gl: Conferencia

en: Block contact
gl: Bloquear este contacto

en: Details for User %1
gl: Información do usuario %1

en: You can have only one skype account
gl: Só pode ter unha conta de skype

en: Configure Skype client
gl: Configurar o cliente de Skype

en: Please enter your skype user name
gl: Introduza o nome de usuario de Skype

en: You must enter your skype user name
gl: Debe introducir o nome de usuario de Skype

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
gl: Non foi posíbel crear ou abrir o ficheiro %1 para configurar o cliente de Skype

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
gl: Completouse o proceso
    Skype está configurado agora para Kopete
    Ten que reiniciar o cliente de Skype para que teña efecto.

en: Not in Skype list
gl: Non está na súa lista de Skype.

en: Not authorized
gl: Non autorizado

en: SkypeOut contact
gl: Contacto de SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
gl: Engadir un contacto de Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
gl: Nome en Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
gl: A función de busca aínda non está dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
gl: Busc&ar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
gl: Chamada Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
gl: Nome dos participantes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
gl: Nome doutros participantes na chamada (unha lista de nomes se é unha conferencia)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
gl: Tempo total transcorrido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
gl: Hora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
gl: Crédito dispoñíbel de SkyOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
gl: Duración total da chamada/<br />(é dicir, tanto o tempo falado como en espera.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
gl: Créditos de SkypeOut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
gl: Aceptar a chamada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
gl: Aceptar todas as chamadas entrantes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
gl: Finalizar a chamada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
gl: Rematar a chamada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
gl: Colg&ar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
gl: Pór a chamada en espera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
gl: Interromper a chamada polo momento e continuar despois.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
gl: P&ór en espera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
gl: Abrirlle a conversa á persoa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
gl: Abrir unha conversa coa persoa coa que está a falar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
gl: Comezar/Para vídeo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
gl: Información do usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
gl: Identificador de Skype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
gl: Autorizado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
gl: Non autorizado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
gl: Está autorizado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
gl: Nome para mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
gl: Sexo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
gl: Marque isto se non se quere conectar con outros protocolos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
gl: Ex&cluír da conexión

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
gl: Nota importante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
gl: O complemento de Skype serve de ponte a unha copia externa de Skype. É por iso que para que funcione necesita ter Skype aberto e só se pode empregar unha conta de Skype.<br /><br />Lembre que ten que instalar a versión 2.0 ou 2.1 dinamicamente ligadas de Skype, que poderá obter de <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a>.<br /><br />Este complemento só funciona se a interface de Skype está en inglés. Kopete mostra as notificacións (chamada entrante, mensaxe, etc.), polo que pode desactivar as notificacións en Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
gl: Desactivar as notificacións de Skype e poñer a interface en inglés.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
gl: &Iniciar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
gl: Pode estabelecer cando e como Kopete inicia Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
gl: Executar Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
gl: Cando &non se estea a executar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
gl: N&unca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
gl: Orde para executar Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
gl: Tempo de espera de inicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
gl: Espere antes de intentar conectarse a Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
gl: intentándoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
gl: Se se lle informa dun erro debido a que non se atopou Skype aínda cando o aplicativo estea a executarse, revise as instrucións de <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Lembre que só o binario de Skype ligado dinamicamente é compatíbel con este complemento.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
gl: Cada aplicativo que solicite empregar Skype ten que identificarse ante Skype, así que ao usuario váiselle preguntar se permite que ese aplicativo acceda a Skype.<br>De maneira predeterminada, Kopete identifícase como «kopete» pero, se sospeita que outro aplicativo intenta conectarse a Skype con este nome cambie o nome de Kopete aquí e denegue o acceso aos aplicativos que pretendan identificarse como «kopete».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
gl: Autorización &non estándar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
gl: Bus que queira empregar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
gl: Que D-Bus quere empregar para se conectar con Skype?<br>Sesión: Para un mesmo, outras persoas non o poden empregar (use --use-session-dbus para iniciar Skype nese bus).<br>Sistema: compartir con outras persoas no mesmo computador. Isto é o que fai Skype de maneira predeterminada.<br>Ten que indicar o D-Bus que emprega Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
gl: &Sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
gl: S&istema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
gl: Teña en conta que Kopete detense mentres Skype lle pregunta se permite que Kopete acceda a el. Isto é normal e, no caso de que lle permita acceder para sempre —marcando a opción «Lembrar» no diálogo de Skype—, non volverá repetirse.<br /><br />Skype aínda non engadiu a opción de «Bus do sistema».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
gl: &Actividade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
gl: Mostrar todas as mensaxes recibidas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
gl: Isto mostra as mensaxes recibidas por Skype. No caso de as desactivar móstranse só se pertencen á conversa que comezou en Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
gl: Mostrar todas as &mensaxes recibidas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
gl: Isto marca as mensaxes entrantes como lidas así que, se tiver configurado Skype para non mostrar os avisos de conversa, non aparecerá a icona da exclamación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
gl: &Marcar como lido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
gl: Se isto está marcado, Kopete preguntaralle a Skype cando se conecte se hai mensaxes que non se mostrasen. De as haber, móstraas. Isto resultaralle útil cando inicie Kopete antes que Skype e cando este estea configurado para non mostrar as mensaxes recibidas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
gl: Buscar a&s non lidas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
gl: Mostrar a xanela de control de chamadas para todas as chamadas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
gl: Isto mostra o control de xanela para cada chamada, tanto entrantes como saíntes. Cando isto se desactiva pode seguir chamando desde Kopete pero ten que xestionar a chamada desde Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
gl: &Mostrar o control de chamadas (isto tamén agocha o diálogo de chamadas do cliente de Skype)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
gl: Pechar automaticamente a xanela de control de chamadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
gl: Isto pecha a xanela de control de chamadas automaticamente ao rematar as chamadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
gl: &Peche automático

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
gl: Tempo de espera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
gl: Se escolle esta opción, Kopete vixía se Skype está activo ou non.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
gl: Isto vixía se Skype está a se executar ou non. Desactivar isto só ten sentido se está intentando obter unha saída de depuración non sobresaturada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
gl: Co&ntactar con Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
gl: Non saír dunha conversa ao saír da xanela

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
gl: Non saír dunha conversa ao saír da xanela. Só resulta relevante nas conversas con máis de dous participantes, nas que —de estar marcada esta opción— seguirá a recibir as mensaxes do resto de participantes tras pechar a xanela.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
gl: &Chamadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
gl: E&xecutar antes de chamar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
gl: Isto fai que se espere a que remate a orde antes de iniciar ou coller a chamada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
gl: Isto fai que se espere pola orde para rematar antes de aceptar ou realizar a chamada.<br>
    Nótese que Kopete hase parar mentres espera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
gl: Esperar a a&cabar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
gl: Executar despois de chamar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
gl: Habitualmente isto non ten consecuencias pero se hai algunha outra chamada en espera só se executa para a chamada que se rematase de última.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
gl: Só para a &última chamada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
gl: Executar coas &chamadas entrantes

en: Could not load service %1.
gl: Non se puido cargar o servizo %1.

en: Error Loading Service
gl: Erro ao cargar o servizo

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
gl: <qt>GSMLib é unha biblioteca —e ferramentas— para enviar mensaxes SMS a través de dispositivos GSM. Pode atoparse en <a href="%1">%1</a>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
gl: Configuracións de GSMLib

en: Could Not Send Message
gl: Non se puido enviar a mensaxe

en: No provider configured
gl: Non hai ningún fornecedor configurado

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
gl: <qt>SMSClient é un aplicativo para enviar mensaxes SMS co módem. Pode atoparse en <a href="%1">%1</a>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
gl: Opcións do ClienteSMS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
gl: A&plicativo ClienteSMS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
gl: Forn&ecedor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
gl: Ruta de &configuración do ClienteSMS:

en: No provider configured.
gl: Non hai ningún fornecedor configurado.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
gl: Non se estabeleceu un prefixo para SMSSend; cámbieo no diálogo de configuración.

en: No Prefix
gl: Sen prefixo

en: %1 Settings
gl: Configuración de %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
gl: <qt>SMSSend é un aplicativo para enviar mensaxes SMS a través de pasarelas da web. Pode atoparse en <a href="%1">%2</a>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
gl: Opcións do envío de SMS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
gl: Prefi&xo de envío de SMS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
gl: Opcións do fornecedor

en: Could not determine which argument should contain the message.
gl: Non se puido determinar que argumento debe conter a mensaxe.

en: Could not determine which argument should contain the number.
gl: Non se puido determinar que argumento debe conter o número.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
gl: Esta mensaxe é máis longa do que lonxitude máxima (%1). Deberíase dividir en %2 mensaxes?

en: Message Too Long
gl: A mensaxe é demasiado longa

en: Divide
gl: Dividir

en: Do Not Divide
gl: Non dividir

en: Message too long.
gl: Mensaxe moi longa.

en: Something went wrong while sending the message.
gl: Algo fallou no envío da mensaxe.

en: &Contact Settings
gl: &Opcións do contacto

en: User Preferences
gl: Preferencias do usuario

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
gl: Configuración da conta — SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
gl: Un nome único desta conta SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
gl: Servizo de envío de &SMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
gl: O servizo de envío que quere empregar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
gl: O servizo de envío que queira empregar. Teña en conta que terá que ter o aplicativo instalado para poder empregar a conta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
gl: &Descrición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
gl: Descrición do servizo de envío de SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
gl: Descrición do servizo de envío de SMS, incluíndo as localizacións de descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
gl: Para empregar SMS precisará unha conta cun servizo de envío.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
gl: Configuración da mensaxería

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
gl: Se a mensaxe é demasiado &longa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
gl: O que debería pasar se escribe unha mensaxe demasiado longa para caber nunha mensaxe SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
gl: O que debería pasar se escribe unha mensaxe demasiado longa para caber nunha mensaxe SMS.  Pode escoller dividila en mensaxes máis pequenas automaticamente, cancelar o envío da mensaxe ou facer que Kopete lle pregunte cada vez que escriba unha mensaxe demasiado longa.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
gl: Preguntar (recoméndase)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
gl: Dividir en varias

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
gl: Cancelar o envío

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
gl: &Activar a internacionalización do número de teléfono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
gl: Marque isto se quere activar a internacionalización do número de teléfono.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
gl: Marque isto se quere activar a internacionalización do número de teléfono. Sen esta opción, só será quen de empregar SMS para contas do seu país.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
gl: Substituír o &cero inicial co código:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
gl: O que sexa que teña que substituír por un cero.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
gl: O número de teléfono do contacto que lle gustaría engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
gl: O número de teléfono do contacto que lle gustaría engadir.  Debería ser un número co servizo SMS dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
gl: No&me de contacto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
gl: Alguén

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
gl: O número de teléfono do contacto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
gl: O número de teléfono do contacto.  Debe ser un número co servizo SMS dispoñíbel.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
gl: O directorio de traballo %1 non existe.
    Se aínda non configurou nada (samba) vexa a información sobre
    Instalar en Samba (Configurar…> Conta > Editar)
    que o informará de como o facer.
    Deberíase crear o directorio? (Poida que requira do contrasinal de administrador)

en: Create Directory
gl: Crear un directorio

en: Do Not Create
gl: Non crear

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
gl: Os permisos do directorio de traballo %1 son erróneos.
    Non recibirá mensaxes se di que Non.
    Pode corrixir isto manualmente (chmod 0777 %1) e reiniciar Kopete.
    Arranxar? (Poida que requira do contrasinal de administrador)

en: Fix
gl: Arranxar

en: Do Not Fix
gl: Non arranxar

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
gl: Fallou a conexión co servidor local.
    Asegúrese de que o servidor Samba estea a funcionar.

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
gl: Non se puido eliminar un ficheiro de mensaxe. Poida que os permisos estean mal
    Quere arranxalo (pode que requira o contrasinal de administrador)?

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
gl: Segue se poder eliminarse, terá que arranxalo manualmente.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
gl: Engadir un contacto WinPopup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
gl: O nome de servidor que quere empregar para enviar mensaxes WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
gl: Nome de servidor da &máquina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
gl: O grupo de traballo ou dominio da máquina á que quere enviar mensaxes Winpopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
gl: &Grupo de traballo/dominio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
gl: O grupo de traballo ou dominio da máquina á que quere enviar mensaxes Winpopup.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
gl: Configuración da conta — WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
gl: Configuración bási&ca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
gl: O nome de servidor que quere empregar para enviar mensaxes WinPopup.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
gl: O nome de servidor que quere empregar para enviar mensaxes WinPopup.  Note que non ten por que ser o nome de servidor da máquina para enviar mensaxes, pero si para recibilas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
gl: N&ome do servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
gl: Instale a compatibilidade en Samba para activar este servizo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
gl: I&nstalar en Samba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
gl: Para recibir mensaxes WinPopup desde outras máquinas precisa que o nome de servidor concorde co nome de servidor real da máquina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
gl: O servidor samba ten que estar configurado e activo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
gl: «Instalar en Samba» é un método sinxelo para crear o directorio dos ficheiros temporais de mensaxes e configurar o servidor de samba.<br>
    Porén, o método recomendado é que lle solicite ao administrador que cree ese directorio («mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup») e que vostede engada
    «message command = _RUTA_A_/winpopup-send %s %m %t &» (substitúa_RUTA_A_ pola ruta real) á sección [global] do ficheiro «smb.conf».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
gl: Configuración do protocolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
gl: segundo(s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
gl: Frecuencia de comprobación do &servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
gl: Ruta ao executábel «smbclient»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
gl: <i>Esta opcións aplícanse a todas as contas WinPopup.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
gl: O nome do computador deste contacto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
gl: &Nome do computador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
gl: Nome do computador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
gl: Buscando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
gl: O grupo de traballo ou o dominio no que está a máquina do contacto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
gl: O sistema operativo no que se está a executar a máquina do contacto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
gl: &Sistema operativo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
gl: O aplicativo que está a usar o contacto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
gl: Aplicativo do ser&vidor:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
gl: <qt>Debe escribir un nome de servidor correcto.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
gl: <qt>Non se permite ter o servidor local como un contacto.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
gl: <qt>Ten que introducir unha ruta de smbclient correcta.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
gl: Modificouse o ficheiro de configuración de Samba.

en: Configuration Successful
gl: Configuración satisfactoria

en: Updating the Samba configuration file failed.
gl: Fallou a actualización do ficheiro de configuración de Samba.

en: Configuration Failed
gl: Fallou a configuración

en: User Info for %1
gl: Información de usuario para %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
gl: Configuración da conta — WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
gl: Pasaporte WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
gl: Para conectarse á rede Microsoft, precisará un Microsoft Passport. <br><br>Se non ten actualmente un Passport, prema embaixo para obter un.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
gl: Contactos bloqueados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
gl: Contactos admitidos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Os contactos en letra <span style=" font-style:italic;">cursiva</span> non están na lista de contactos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
gl: ATENCIÓN: precisa estar conectado para modificar esta páxina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
gl: Configuración da conexión (para usuarios expertos)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
gl: Activar o proxy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
gl: Servidor /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
gl: porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
gl: Opcións globais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
gl: Non enviar emoticonas personalizadas a outros contactos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
gl: Non mostrar emoticonas personalizadas doutros contactos.

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
gl: <qt>Debe introducir un contrasinal WLM válido.</qt>

en: MSN Plugin
gl: Complemento para MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
gl: Pasaporte &WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
gl: <i>(por exemplo: rosalia@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
gl: Complemento para WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
gl: Mensaxe persoal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
gl: Teléfonos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
gl: Móbil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
gl: Mostrar se vostede está na lista de contactos deste usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
gl: Se está marcado, vostede está na lista de contactos do usuario.
    Se non, o usuario non o engadiu á súa lista, ou quitouno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
gl: E&stou na lista de contactos deste contacto

en: Open Inbo&x...
gl: Abrir a cai&xa de entrada…

en: &Change Display Name...
gl: &Cambiar o nome para mostrar…

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
gl: Abrir o sitio do estado do servizo MS&N

en: Buddies
gl: Amizades

en: Change Display Name - MSN Plugin
gl: Cambiar o nome para mostrar — Complemento para MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
gl: Escriba o novo nome para mostrar co que queira que o vexan os seus contactos de MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
gl: <qt>O novo nome para mostrar é demasiado longo, empregue un máis curto.
    O nome para mostrar <b>non</b> cambiou.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
gl[0]: Ten unha mensaxe sen ler na caixa de entrada de Hotmail.
gl[1]: Ten %1 mensaxes sen ler na caixa de entrada de Hotmail.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
gl: Abrir a caixa de entrada

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
gl: Ten unha nova mensaxe de %1 na caixa de entrada de Hotmail.<p>Asunto: %2

en: Send Nudge
gl: Enviar un &aceno

en: Send &Voice
gl: Enviar &voz

en: Sound card not detected
gl: Non se detectou a placa de son

en: Stop &recording
gl: Deter a g&ravación

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
gl: O outro contacto ten que estar en liña para recibir gravacións de voz.

en: You cannot send voice clips in invisible status
gl: Non se poden enviar gravacións de voz no estado «Invisíbel».

en: The maximum recording time is 15 seconds
gl: O tempo máximo de gravación son 15 segundos.

en: The voice clip must be longer
gl: A gravación de voz ten que ser máis longa.

en: has sent a nudge
gl: envioulle un aceno

en: has sent you a nudge
gl: acáballe de facer un aceno

en: Send Ink
gl: Enviar tinta

en: Select the pen's color
gl: Escolla a cor da tinta

en: Block Contact
gl: Bloquear este contacto

en: Update Photo
gl: Actualizar o avatar

en: &Block custom emoticons
gl: &Bloquear as emoticonas personalizadas

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
gl: <qt>Ten que estar en liña para quitar a alguén da lista de contactos. O contacto volverá aparecer cando o vostede volva estar en liña.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
gl: Este contacto non o ten na lista de contactos.

en: This contact is blocked
gl: Este contacto está bloqueado

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
gl: Este contacto non o ten na lista de contactos e está bloqueado.

en: Be Right Back
gl: Volvo axiña

en: Be &Right Back
gl: Volvo &axiña

en: On the Phone
gl: Ao teléfono

en: On The &Phone
gl: Ao &teléfono

en: Out to Lunch
gl: Fóra comendo

en: Out To &Lunch
gl: Fóra &comendo

en: &Idle
gl: &Ausente

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
gl: Está a escoitar

en: File transfer cancelled.
gl: Cancelouse a transferencia do ficheiro.

en: An error occurred while saving the address book entry.
gl: Produciuse un erro mentres se gardaba a entrada no caderno de enderezos.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
gl: Non se puido gardar a entrada no caderno de enderezos de Yahoo:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
gl: Non se puido crear a entrada no caderno de enderezos de Yahoo:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
gl: Non se puido eliminar a entrada do caderno de enderezos de Yahoo:
    %1 — %2

en: The picture was not successfully uploaded
gl: Non se puido subir a imaxe

en: Could not open file for writing.
gl: Non se puido abrir para escribir

en: An error occurred while downloading the file.
gl: Produciuse un erro ao descargar o ficheiro.

en: Unable to connect to file transfer server
gl: Non se pode conectar co servidor de transferencia de ficheiros

en: An error occurred while sending the file.
gl: Produciuse un erro ao enviar o ficheiro.

en: An error occurred while sending the message
gl: Produciuse un erro ao enviar a mensaxe.

en: The message is empty.
gl: Esta mensaxe está baleira.

en: Error opening file: %1
gl: Erro ao abrir o ficheiro: %1

en: An unknown error has occurred.
gl: Houbo un erro descoñecido.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
gl: Non se puido estabelecer a conexión coa cámara do usuario %1.
    
    Volva a conectarse e inténteo de novo.

en: An error occurred closing the webcam session.
gl: Produciuse un erro ao pechar a sesión coa cámara.

en: You tried to close a connection that did not exist.
gl: Pretendía pechar unha conexión que non existía.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
gl: Non se puido ler a información do caderno de enderezos do servidor para obter a información do usuario.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
gl: Produciuse un erro ao descargar a icona do contacto (%1)

en: Could not join chat
gl: Non se puido unirse á conversa.

en: The room is full. Please choose another one.
gl: A sala está chea. Escolla outra sala.

en: Invalid user.
gl: O usuario non é válido.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
gl: Houbo un erro descoñecido ao intentar entrar na sala de conversa.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
gl: Engadir un contacto Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
gl: O nome da conta de Yahoo a engadir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
gl: O nome da conta de Yahoo a engadir. Non pode ter espazos en branco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
gl: Nome de usuario de &Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
gl: <i>(por exemplo: breo8765)</i>

en: Choose a chat room...
gl: Escolla unha sala de conversa

en: Yahoo Chat rooms
gl: Salas de conversa de Yahoo

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
gl: Usuarios: %1. Con cámara: %2. Con micrófono: %3.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
gl: Escoller unha sala de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
gl: Sala de conversa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
gl: Categorías:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
gl: Configuración da conta — Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
gl: O nome da conta da conta de Yahoo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
gl: O nome da súa conta de Yahoo. Non pode ter espazos en branco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
gl: Para conectarse á rede Yahoo precisa dunha conta de Yahoo. <br> <br>Se non ten na actualidade unha conta de Yahoo, pode rexistrarse para obter unha premendo a ligazón de embaixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
gl: Rexistrar unha conta &nova

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
gl: Configuración da con&ta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
gl: An&ular a información predeterminada do servidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
gl: O enderezo IP ou a máscara do servidor Yahoo ao que queira conectarse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
gl: O enderezo IP ou máscara do servidor Yahoo ao que se queira conectar.  Normalmente quererá a predeterminada (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
gl: O porto do servidor ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
gl: O porto do servidor ICQ ao que se queira conectar.  Normalmente é da forma 5050 pero Yahoo tamén permite o porto 80 nos casos nos que se estea tras unha devasa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
gl: P&orto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
gl: O porto no servidor de Yahoo ao que se quere conectar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
gl: Icona de contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
gl: E&nviar a imaxe de usuario a outros usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
gl: Escolla a imaxe…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
gl: Información de contacto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
gl: Correo &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
gl: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
gl: Correo &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
gl: Adicional:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
gl: Información local

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
gl: Aniversario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
gl: Identificador de Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
gl: Segundo nome:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
gl: Invitar contactos á conferencia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
gl: Participantes da conferencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
gl: Engadir >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
gl: Quitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
gl: Lista de convidados á conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
gl: Lista de amizades

en: Invite
gl: Convidar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
gl: Nota 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
gl: Nota 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
gl: Nota 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
gl: Nota 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
gl: Comentarios do contacto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
gl: Mostrarme como

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
gl: F&óra de liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
gl: Fóra de liña s&empre

en: Yahoo User Information
gl: Informacións de usuario de Yahoo

en: Save and Close
gl: Gardar e pechar

en: Merge with existing entry
gl: Integrar coa entrada existente

en: General Yahoo Information
gl: Información xeral de Yahoo

en: Other Yahoo Information
gl: Outra información de Yahoo

en: Replace existing entry
gl: Substituír a entrada actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
gl: A súa conta ten que ser verificada debido aos moitos intentos falsos de identificación.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
gl: Escriba os caracteres que aparecen na imaxe:

en: %1 has stopped broadcasting
gl: %1 deixou de emitir

en: %1 has cancelled viewing permission
gl: %1 cancelou os permisos de visión

en: %1 has declined permission to view webcam
gl: %1 non lle deu permiso para ver a través da súa cámara.

en: %1 does not have his/her webcam online
gl: %1 non ten a cámara acesa.

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
gl: Non se pode ver a cámara de %1 por razóns descoñecidas.

en: 1 viewer | %1 viewers
gl[0]: 1 espectador
gl[1]: %1 espectadores

en: Open &Address book...
gl: Abrir o &caderno de enderezos…

en: &Edit my contact details...
gl: &Editar a miña información…

en: &Join chat room...
gl: &Entrar nunha canle

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
gl: Non se lle puido identificar no servizo de Yahoo: a conta está bloqueada.
    Visite %1 para reactivala.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
gl: Non se lle puido identificar no servizo de Yahoo: o usuario indicado é incorrecto.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
gl: Saíu do servizo de yahoo, posibelmente debido a unha conexión duplicada.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
gl: Non se lle puido identificar no servizo de Yahoo. Código do erro: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
gl: %1 desconectouse.
    Mensaxe de erro.
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
gl: Produciuse un erro durante a conexión de %1 ao servidor de Yahoo.
    Mensaxe do erro:
    %2 — %3

en: %1
    
    Reason: %2
gl: %1
    
    Motivo: %2

en: Yahoo Plugin
gl: Complemento para Yahoo

en: User %1 has granted your authorization request.
gl: O usuario %1 aceptou a petición de autorización.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
gl: O usuario %1 rexeitou a solicitude de autorización.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
gl: Zoáronche

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
gl: %1 invitouno a unirse a unha conferencia con %2.
    
    A mensaxe: %3
    
    Quere aceptar?

[ctx: @action]
en: Accept
gl: Aceptar

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
gl: %1 non quixo unirse á conferencia: «%2»

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
gl[0]: Ten unha mensaxe sen ler na caixa de entrada de Yahoo.
gl[1]: Ten %1 mensaxes sen ler na caixa de entrada de Yahoo.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
gl: %1 ten unha nova mensaxe de %2 na caixa de entrada de Yahoo. <br><br>Asunto: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
gl: %1 invitouno a ver a través da súa cámara. Quere?

en: Webcam for %1 is not available.
gl: A cámara de %1 non está dispoñíbel.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
gl: <qt>Non se puido abrir a imaxe de contacto de usuario seleccionada.<br /> Escolla outra imaxe de contacto.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
gl: Houbo un erro durante o intento de cambiar a imaxe.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
gl: %1 quere ver a través da súa cámara. Déixalle?

en: You are now in %1 (%2)
gl: Vostede está agora en %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
gl: Conversa de Yahoo:

en: Yahoo Chat: %1
gl: Conversa de Yahoo: %1

en: Buzz Contact
gl: Facerlle un aceno

en: Show User Info
gl: Mostrar a información do usuario

en: Request Webcam
gl: Solicitar acceso á cámara

en: Invite to view your Webcam
gl: Convidar a ver a través da súa cámara

en: Yahoo Display Picture
gl: Imaxe en Yahoo

en: &Invite others
gl: Conv&idar outros

en: %1|Stealthed
gl: %1|Feito invisíbel

en: View &Webcam
gl: Ver a &cámara

en: &Buzz Contact
gl: &Facerlle un aceno

en: &Stealth Setting
gl: &Modo silencioso

en: &Invite to Conference
gl: &Convidar a unha conferencia

en: &View Yahoo Profile
gl: &Ver o perfil de Yahoo

en: Stealth Setting
gl: Modo silencioso

en: Buzz
gl: Zoar

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
gl: <qt>Debe introducir un contrasinal válido.</qt>

en: Be right back
gl: Volvo axiña

en: Not at home
gl: Non estou na casa

en: Not at my desk
gl: Non estou no meu escritorio

en: Not in the office
gl: Fóra da oficina

en: On the phone
gl: No teléfono

en: On vacation
gl: De vacacións

en: Out to lunch
gl: Ausente para comer

en: Stepped out
gl: Saín

en: I'm On SMS
gl: Estou en SMS

en: Custom
gl: Personalizado

en: Buddy Icon Checksum
gl: Comprobación de imaxe de contacto

en: Buddy Icon Expires
gl: Caduca a imaxe do contacto

en: Buddy Icon Remote URL
gl: Imaxe de contacto en URL remoto

en: YAB Id
gl: Identificador de YAB

en: Pager number
gl: Número de páxina

en: Fax number
gl: Número de fax

en: Additional number
gl: Números adicionais

en: Alternative email 1
gl: Correo alternativo 1

en: GoogleTalk
gl: Google Talk

en: Private Address
gl: Enderezo propio

en: Private City
gl: Localidade de residencia

en: Private State
gl: Estado propio

en: Private ZIP
gl: Código postal propio

en: Private Country
gl: País propio

en: Private URL
gl: URL propio

en: Corporation
gl: Empresa

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: Work State
gl: Estado de traballo

en: Work ZIP
gl: Código postal do traballo

en: Work URL
gl: URL de traballo

en: Anniversary
gl: Aniversario

en: Notes
gl: Notas

en: Additional 1
gl: Adicional 1

en: Additional 2
gl: Adicional 2

en: Additional 3
gl: Adicional 3

en: Additional 4
gl: Adicional 4

en: Account Verification - Yahoo
gl: Verificación da conta - Yahoo
