kppp - en to gl translation catalogue (404 entries)

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: Allows you to modify the selected account
gl: Permítelle modificar a conta seleccionada

en: &New...
gl: &Nova…

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
gl: Crear unha conexión telefónica
    a Internet

en: Co&py
gl: Co&piar

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
gl: Fai unha copia da conta seleccionada. Todas as
    opcións da conta seleccionada son copiadas a unha
    nova conta que pode modificar para axustala
    ás súas necesidades

en: De&lete
gl: B&orrar

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
gl: <p>Borra a conta seleccionada
    
    <font color="red"><b>Emprégueo con coidado!</b></font>

en: Phone costs:
gl: Custes telefónicos:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
gl: <p>Isto mostra o custo acumulado do teléfono
    para a conta escollida.
    
    <b>Importante</b>: Se ten máis dunha conta 
    - coidado, este <b>NON</b> é a suma dos custos 
    telefónicos de todas as súas contas!

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
gl: <p>Isto mostra o número de bytes transferidos
    para a conta escollida (non para todas as súas
    contas). Pode escoller o que mostras no
    diálogo de contas.
    
    <a href="#volaccounting">Máis sobre a contabilidade de volumes</a>

en: &Reset...
gl: &Restabelecer…

en: &View Logs
gl: &Ver os rexistros

en: Maximum number of accounts reached.
gl: Número máximo de contas acadado.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
gl: Quere empregar o asistente para crear unha nova conta ou a configuración estándar baseada en diálogos?
    O asistente é máis doado e resulta de abondo na maioría dos casos. Se precisa opcións moi especiais, podería querer empregar a configuración estándar.

en: Create New Account
gl: Crear unha conta nova

en: &Wizard
gl: &Asistente

en: &Manual Setup
gl: Configuración &manual

en: No account selected.
gl: Non se seleccionou ningunha conta.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
gl: Está seguro de que quere borrar
    a conta «%1»?

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Delete
gl: Borrar

en: New Account
gl: Nova conta

en: Edit Account:
gl: Editar a conta:

en: Dial
gl: Marcación

en: Dial Setup
gl: Configuración da marcación

en: IP Setup
gl: Configuración IP

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Gateway Setup
gl: Configuración da pasarela

en: DNS Servers
gl: Servidores DNS

en: Login Script
gl: Script de inicio de sesión

en: Edit Login Script
gl: Editar o script de inicio de sesión

en: Execute
gl: Executar

en: Execute Programs
gl: Executar os programas

en: Accounting
gl: Contas

en: You must enter a unique
    account name
gl: Debe introducir un nome único
    de conta

en: Login script has unbalanced loop Start/End
gl: O script de acceso ten un ciclo Start/End desequilibrado

en: Reset Accounting
gl: Reiniciar a conta

en: What to Reset
gl: O que restabelecer

en: Reset the accumulated p&hone costs
gl: Restabelecer os custos de tele&fonía acumulados

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
gl: Marque esta opción para pór os custos telefónicos
    a cero. Quererá facer isto normalmente
    unha vez ao mes.

en: Reset &volume accounting
gl: Reiniciar a contabilidade de &volumes

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
gl: Marque esta opción para pór os custos telefónicos
    a cero. Quererá facer isto normalmente
    unha vez ao mes.

en: &Enable accounting
gl: &Activar a contabilidade

en: Check for rule updates
gl: Marque isto para dispor actualizacións

en: Selected:
gl: Escollidas:

en: Volume accounting:
gl: Contabilidade de volumes:

en: No Accounting
gl: Sen contabilidade

en: Bytes In
gl: Bytes recibidos

en: Bytes Out
gl: Bytes enviados

en: Bytes In & Out
gl: Bytes enviados e recibidos

en: Available Rules
gl: Regras dispoñíbeis

en: (none)
gl: (ningunha)

en: Connecting to:
gl: Conectando a:

en: Unable to create modem lock file.
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro de bloqueo do módem.

en: Looking for modem...
gl: Buscando un módem…

en: &Log
gl: &Rexistro

en: Connecting to: %1
gl: Conectando a: %1

en: Running pre-startup command...
gl: Executando a orde de preinicio…

en: Modem device is locked.
gl: O dispositivo do módem está bloqueado.

en: Initializing modem...
gl: Inicializando o módem…

en: Setting
gl: Estabelecendo

en: Setting speaker volume...
gl: Estabelecendo o volume do altofalante…

en: Turning off dial tone waiting...
gl: Desactivando a espera de ton de chamada…

en: Waiting for callback...
gl: Esperando a resposta…

en: Dialing %1
gl: Chamando a %1

en: Line busy. Hanging up...
gl: Liña ocupada. Abandonando…

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
gl: Liña ocupada. Agardando: %1 segundos

en: No Dial Tone
gl: Non hai ton de marcado

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
gl: Sen portadora. Agardando: %1 segundos

en: No Carrier
gl: Sen portadora

en: Digital Line Protection Detected.
gl: Protección dixital de liña detectada.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
gl: Detectouse un erro de resposta da Protección Dixital da Liña (DLP).
    Desconecte a liña de teléfono.
    
    NON conecte este módem a unha liña telefónica dixital ou podería danar permanentemente o módem

en: Scanning %1
gl: Estase a analizar %1

en: Saving %1
gl: Estase a gardar %1

en: Sending %1
gl: Estase a enviar %1

en: Expecting %1
gl: Estase a agardar %1

en: Pause %1 seconds
gl: Pausar %1 segundos

en: Timeout %1 seconds
gl: Tempo de espera %1 segundos

en: Hangup
gl: Rematar a conexión

en: Answer
gl: Responder

en: Password %1
gl: Contrasinal %1

en: Prompting %1
gl: Estase a preguntar %1

en: PW Prompt %1
gl: Pregunta de contrasinal %1

en: Loop Start %1
gl: Comezo de ciclo %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
gl: ERRO: Aniñamento fondo de máis, ignórase.

en: Loops nested too deeply.
gl: Ciclos aniñados fondo de máis.

en: Loop End %1
gl: Fin de ciclo %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
gl: LoopEnd sen o Start correspondente. Liña: %1

en: Starting pppd...
gl: Estase a iniciar pppd…

en: Scan Var: %1
gl: Examinando a variábel: %1

en: Found: %1
gl: Atopado: %1

en: Looping: %1
gl: Ciclando: %1

en: One moment please...
gl: Agarde un momento…

en: Script timed out.
gl: O script esgotou o tempo.

en: Scanning: %1
gl: Analizando: %1

en: Expecting: %1
gl: Agardando: %1

en: Logging on to network...
gl: Entrando na rede…

en: Running startup command...
gl: Executando a orde de inicio…

en: Done
gl: Feito

en: None
gl: Ningún

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
gl: a orde pppd + argumentos da liña de ordes exceden os 2024 caracteres de lonxitude.

en: Connected at:
gl: Conectado a:

en: Time connected:
gl: Tempo conectado:

en: Session bill:
gl: Factura da sesión:

en: Total bill:
gl: Factura total:

en: &Disconnect
gl: &Desconectar

en: De&tails
gl: De&talles

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
gl: Conexión: %1
    Conectado a: %2
    Tempo conectado: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
gl: 
    Factura da sesión: %1
    Factura total: %2

en: Login Script Debug Window
gl: Xanela de depuración do script de acceso

en: &Close
gl: &Pechar

en: Details
gl: Detalles

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Connection &name:
gl: &Nome da conexión:

en: Type in a unique name for this connection
gl: Introduza un nome único para esta conexión

en: P&hone number:
gl: Número de telé&fono:

en: &Add...
gl: Eng&adir…

en: &Remove
gl: &Eliminar

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
gl: <p>Indica os números de teléfono aos que chamar. 
    Aquí pode indicar múltiplos números, simplemente
    prema «Engadir». Pode ordenar os números cos
    botóns de frecha.
    
    Cando un número está ocupado ou falla, <i>kppp</i>
    intentará co seguinte e sucesivamente

en: A&uthentication:
gl: A&utenticación:

en: Script-based
gl: Baseada en script

en: Terminal-based
gl: Baseada en terminal

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
gl: <p>Indica o método usado para identificarse ante o servidor
    PPP. A maioría das universidades aínda usan autenticación
    baseada en <b>Terminal</b> ou <b>Script</b>,
    mentres que a maioría dos ISP usan <b>PAP</b> e/ou <b>CHAP</b>.
    Se non está seguro, contacte co seu ISP.
    
    Se pode escoller entre PAP e CHAP,
    escolla CHAP, porque é máis segura. Se non sabe cal das dúas é a correcta, escolla PAP/CHAP.

en: Store &password
gl: Gardar o &contrasinal

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
gl: <p>Cando active isto, o seu contrasinal para o ISP
    gardarase no ficheiro de configuración de <i>kppp</i>,
    polo que non terá que escribilo cada vez.
    
    <b><font color="red">Aviso:</font> o seu contrasinal
    ha ser gardado como texto simple no ficheiro de configuración, que só é lexíbel por vostede. Asegúrese de que ninguén obtén
    acceso a este ficheiro!

en: &Callback type:
gl: Tipo de &rechamada:

en: Administrator-defined
gl: Definida polo administrador

en: User-defined
gl: Definida polo usuario

en: Callback type
gl: Tipo de rechamada

en: Call&back number:
gl: Número ao que voltar a &chamar:

en: Callback phone number
gl: Número de teléfono ao que voltar a chamar

en: Customize &pppd Arguments...
gl: Personalizar os argumentos de &pppd…

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
gl: Aquí pode escoller as ordes a executar en certos momentos
    da conexión. As ordes execútanse coa súa id de usuario real,
    polo que aquí non poderá executar ningunha orde que requira de
    permisos de root (a non ser que sexa root).
    
    Asegúrese de fornecer a rota completa ao programa ou kppp
    pode non ser quen de atopalo.

en: &Before connect:
gl: &Antes de conectar:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
gl: Permítelle executar un programa <b>antes</b> de estabelecer
    unha conexión. Chámase inmediatamente antes de comezar a chamar.
    
    Isto pode ser útil, p.ex. para facer que HylaFAX deixe de
    bloquear o módem.

en: &Upon connect:
gl: &Tras conectar:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
gl: Permítelle executar un programa <b>despois</b> de estabelecer
    unha conexión. Cando o seu programa é chamado, todos os
    preparativos para a conexión a internet están rematados.
    
    Isto é moi útil para obter o correo e novas

en: Before &disconnect:
gl: Antes de &desconectar:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
gl: Permítelle executar un programa <b>antes</b> de rematar
    unha conexión. A conexión estará aberta ata saír do programa.

en: U&pon disconnect:
gl: T&ras desconectar:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
gl: Permítelle executar un programa <b>tras</b> rematar
    unha conexión.

en: C&onfiguration
gl: C&onfiguración

en: Dynamic IP address
gl: Enderezo IP dinámico

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
gl: Escolla esta opción cando o seu computador obteña
    un enderezo de internet (IP) cada vez que faga
    unha conexión.
    
    Case todos os ISP usan este método, polo que debería estar activado.

en: Static IP address
gl: Enderezo IP estático

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
gl: Escolla esta opción se o seu computador ten un
    enderezo IP fixo. A maioría dos computadores non
    teñen isto, polo que probabelmente debera escoller
    o enderezo IP dinámico a non ser que saiba o que está a facer.

en: &IP address:
gl: Enderezo &IP:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
gl: Se o computador ten un enderezo de internet
    permanente debe indicalo aquí.

en: &Subnet mask:
gl: Máscara de &subrede:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
gl: <p>Se o seu computador ten un enderezo de Internet estático,
    debe fornecer a máscara de rede aquí. En case que todos os
    casos esa máscara é <b>255.255.255.0</b>,
    pero podería non sela.
    
    Se non está seguro, contacte que seu ISP

en: &Auto-configure hostname from this IP
gl: &Configurar automaticamente o nome de servidor desde esta IP

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
gl: <p>Sempre que se conecte, isto reconfigura
    o seu nome de máquina para axustarse ao enderezo
    IP que obtivo do servidor PPP. Isto pode ser útil
    se precisa usar un protocolo que tamén dependa
    desta información, pero tamén pode causar varios
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problemas</a>.
    
    Non active isto a non ser que precise del.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
gl: Se escolle isto pode provocar algúns problemas estraños co servidor X e aplicativos mentres kppp estea conectado. Non o use ata que saiba o que está a facer!
    Para máis información consulte o manual (ou axuda) na sección «Preguntas de uso frecuente».

en: Warning
gl: Aviso

en: Domain &name:
gl: &Nome do dominio:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
gl: Se introduce aquí un nome de dominio, este nome
    de dominio usarase para o seu computador mentres
    estea conectado. Cando peche a conexión, o nome
    de dominio orixinal do seu computador ha
    restaurarse.
    
    Se deixa este campo en branco, non se farán cambios
    no nome de dominio.

en: C&onfiguration:
gl: C&onfiguración:

en: Automatic
gl: Automática

en: DNS &IP address:
gl: Enderezo IP do &DNS:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
gl: <p>Permítelle especificar un novo servidor DNS para
    ser usado mentres estea conectado. Cando se peche
    a conexión, esta entrada de DNS eliminarase de
    novo.
    
    Para engadir un servidor DNS, escriba aquí o enderezo
    ID do servidor DNS e prema <b>Engadir</b>

en: &Add
gl: Eng&adir

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
gl: Prema este botón para engadir o servidor DNS
    especificado no campo de riba. A entrada será
    entón engadida á lista en baixo

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
gl: Prema este botón para eliminar a entrada do
    servidor DNS da lista en baixo

en: DNS address &list:
gl: &Lista de enderezos de DNS:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
gl: <p>Isto mostra todos os servidores DNS que indicase
    para usar mentres estea conectado. Use os botón
    <b>Engadir</b> e <b>Eliminar</b> para modificar a lista

en: &Disable existing DNS servers during connection
gl: &Desactivar os servidores DNS existentes durante a conexión

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
gl: <p>Cando esta opción está escollida, todos os servidores
    DNS especificados en <tt>/etc/resolv.conf</tt> 
    desactivaranse temporalmente mentres a conexión telefónica
    está estabelecida. Tras pechar a conexión, os servidores
    han ser activados de novo
    
    Tipicamente, non hai razón para usar esta opción, pero
    pode ser útil baixo algunhas circunstancias.

en: Default gateway
gl: Pasarela predeterminada

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
gl: Isto fai que o computador parceiro do PPP (o computador
    ao que está conectado co seu módem) actúe como unha
    pasarela. O seu computador enviará todos os paquetes
    que non vaian a un computador na súa rede local para
    este computador, que enrotará estes paquetes.
    
    Este é o predeterminado para a maioría dos ISP, polo
    que probabelmente deba deixar esta opción activada.

en: Static gateway
gl: Pasarela estática

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
gl: <p>Permítelle especificar o computador que queira usar como
    pasarela (consulte <i>Pasarela predeterminada</i> en riba)

en: Gateway &IP address:
gl: Enderezo &IP da pasarela:

en: &Assign the default route to this gateway
gl: &Asigna a rota predeterminada a esta pasarela

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
gl: Se escolle esta opción, todos os paquetes que non vaian para a rede local han ser
    enrutados a través da conexión PPP.
    
    Normalmente, debería activar isto

en: &Insert
gl: &Inserir

en: Add Phone Number
gl: Engadir un número de teléfono

en: Enter a phone number:
gl: Introduza un número de teléfono:

en: pppd version:
gl: versión de pppd:

en: pppd &timeout:
gl: &tempo de espera de pppd:

en:  sec
gl:  seg

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
gl: <i>kppp</i> agardará este número de segundos
    para ver se se estabeleceu a conexión PPP.
    Se non se estabelece a conexión durante este período,
    <i>kppp</i> abandonará e matará pppd.

en: Doc&k into panel on connect
gl: &Acoplar no panel cando se conecte

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
gl: <p>Tras estabelecer unha conexión, a xanela
    minimizarase e unha pequena icona no panel
    de KDE representaraa.
    
    Se preme esta icona restauraraa
    no seu lugar e tamaño orixinais.

en: A&utomatic redial on disconnect
gl: Chamar de novo a&utomaticamente tras dunha desconexión

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
gl: <p>Cando se estabelece unha conexión e
    por algún motivo se desconecta, <i>kppp</i>
    intentará conectar de novo á mesma conta.
    
    Consulte <a hreg="#redial">isto</a> para máis axuda sobre este asunto.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
gl: Chamar de novo automaticamente tras un NO &CARRIER

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
gl: <p>Cando se chama e o módem devolve NO CARRIER
    o programa fará un novo intento de chama no canto
    de agardar a que o usuario prema o botón <CANCELAR>.

en: &Show clock on caption
gl: Mo&strar o reloxo no título

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
gl: Se marca esta opción, mostrarase un reloxo
    no título da xanela desde que se estabeleza
    a conexión. Moi útil, así que pode
    activalo

en: Disco&nnect on X server shutdown
gl: Desco&nectar cando se apague o servidor X

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
gl: <p>Marcar esta opción pechará calquera conexión
    aberta cando o servidor das X se apague. Debería
    activar esta opción a non ser que saiba o que está
    a facer.
    
    Consulte <a href="#disxserver">isto</a> para máis axuda.

en: &Quit on disconnect
gl: &Saír ao desconectar

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
gl: Cando se activa esta opción, <i>kppp</i>
    pecharase despois de desconectarse

en: Minimi&ze window on connect
gl: Minimi&zar a xanela ao conectar

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
gl: Iconifica a xanela de <i>Kppp</i> cando
    se estabeleza a conexión

en: Modem &name:
gl: &Nome do módem:

en: Type in a unique name for this modem
gl: Introduza un nome único para este módem

en: Modem de&vice:
gl: Dispositivo do mód&em:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
gl: Isto especifica o porto serie ao que está conectado o seu módem. 
    En Linux/x86 é normalmente /dev/ttyS0 
    (COM1 en DOS) ou /dev/ttyS1 (COM2 en DOS).
    
    Se ten unha tarxeta interna RDSI con emulación de ordes
    AT (a maior parte das tarxetas en Linux é compatíbel), pode
    seleccionar un dos dispositivos /dev/ttyIx.

en: &Flow control:
gl: Control de &fluxo:

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
gl: <p>Especifica como se comunican o porto serie
    e o módem. Non debería cambiar isto a non ser
    que saiba o que está a facer.
    
    <b>Por omisión</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
gl: Terminación de &liña:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
gl: <p>Indica como son enviadas as ordes AT ao 
    módem. A maioría dos módems funcionarán ben co
    predeterminado <i>CR/LF</i>. Se o seu módem non
    reacciona á cadea de inicio, debería intentar unha
    configuración diferente aquí
    <b>Por omisión</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
gl: Velocidade da co&nexión:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
gl: Especifica a velocidade coa que falan o seu módem e
    o porto serie entre si. Debería comezar con polo
    menos 115200 bits/s (ou máis se sabe que o seu porto
    serie admite velocidades maiores. Se ten problemas
    coa conexión, probe a reducir este valor.

en: &Use lock file
gl: &Empregar ficheiro de bloqueo

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
gl: <p>Para evitar que outros programas acedan ao módem
    mentres ten unha conexión estabelecida, pode crearse
    un ficheiro para indicar que o módem está a ser usado.
    En Linux un ficheiro de exemplo sería
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Aquí pode escoller se desexa facer este bloqueo.
    
    <b>Por omisión</b>: Activado

en: Modem &timeout:
gl: Tempo de a&garda do módem:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
gl: Isto especifica canto esperará <i>kppp</i> por unha
    resposta <i>CONNECT</i> do seu módem. O valor
    recomendado é de 30 segundos.

en: &Wait for dial tone before dialing
gl: &Agardar polo ton de chamada antes de chamar

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
gl: <p>Normalmente o módem agarda por un ton de liña
    da súa liña telefónica, que indica que pode comezar
    a marcar un número. Se o seu módem non recoñece
    este son, ou o sistema local de telefonía non
    emite este son, desmarque esta opción
    
    <b>Por omisión</b>: Activado

en: B&usy wait:
gl: Tempo de agarda por número &ocupado:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
gl: Indica cantos segundos esperar antes de chamar de
    novo se todos os números marcados están ocupados.
    Isto é preciso porque algúns módems atáscanse se
    o mesmo número está ocupado a miúdo de máis.
    
    Por omisión é 0 segundos, non o debería cambiar a non
    ser que o precise.

en: Modem &volume:
gl: &Volume do módem:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
gl: A maioría dos módems teñen un altofalante que
    fai moito ruído cando chama. Aquí pode escoller
    ou apagalo por completo ou escoller un volume menor.
    
    Se isto non funciona co seu módem, deberá
    modificar a orde de volume do módem.

en: Modem asserts CD line
gl: O módem imponse á liña CD

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
gl: Isto controla como detecta <i>kppp</i> que o módem
    non está a responder. A non ser que teña problemas
    con isto, non modifique esta configuración.
    
    <b>Por omisión</b>: Desactivado

en: Mod&em Commands...
gl: Ordes do &módem…

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
gl: Permítelle cambiar a orde AT do seu
    módem.

en: &Query Modem...
gl: &Pescudar o módem…

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
gl: A maioría dos módems modernos admiten o conxunto
    de ordes ATI para adiviñar o fabricante e
    revisión do seu módem.
    
    Prema este botón para preguntarlle ao seu módem
    esta información. Pode ser útil para axudarlle
    a configurar o módem

en: &Terminal...
gl: &Terminal…

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
gl: Abre o programa de consola incorporado. Pode
    usar isto se quere xogar coas ordes AT do seu
    módem

en: &Enable throughput graph
gl: &Activar o gráfico de tránsito

en: Graph Colors
gl: Cores do gráfico

en: Bac&kground:
gl: &Fondo:

en: &Text:
gl: &Texto:

en: I&nput bytes:
gl: Bytes de &entrada:

en: O&utput bytes:
gl: Bytes de Sa&ída:

en: C&onnect to:
gl: C&onectar a:

en: Use &modem:
gl: Usar o &módem:

en: &Login ID:
gl: ID de &acceso:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
gl: <p>Introduza o nome de usuario que obtivo
    do seu ISP. Isto é especialmente importante para PAP
    e CHAP. Podería omitir isto cando empregue
    autenticacións baseadas en guións ou terminais.
    
    <b>Importante</b>: as maiúsculas importan aquí:
    <i>omeunomedeusuario</i> non é o mesmo que <i>OMeuNomeDeUsuario</i>.

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
gl: <p>Introduza o contrasinal que obtivo
    do seu ISP. Isto é especialmente importante para PAP
    e CHAP. Podería omitir isto cando empregue
    autenticacións baseadas en guións ou terminais.
    
    <b>Importante</b>: as maiúsculas importan aquí:
    <i>omeucontrasinal</i> non é o mesmo que <i>OMeuContrasinal</i>.

en: Show lo&g window
gl: Mostrar a xanela de re&xisto

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
gl: <p>Isto controla se se mostra unha xanela de rexistro.
    Unha xanela de rexistro mostra a comunicación entre 
    <i>kppp</i> e o seu modem. Isto axudaralle a resolver
    algúns problemas.
    
    Desactíveo se <i>kppp</i> conecta con normalidade sen
    problemas

en: Co&nfigure...
gl: Co&nfigurar…

en: &Connect
gl: &Conectar

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
gl: Non hai tal módem:
    %1
    Retornando ao predefinido

en: No such Account:
    %1
gl: Non hai tal Conta:
    %1

en: KPPP Configuration
gl: Configuración de KPPP

en: &Accounts
gl: &Contas

en: Account Setup
gl: Configuración da conta

en: &Modems
gl: &Módems

en: Modems Setup
gl: Configuración dos módems

en: &Graph
gl: &Gráfico

en: Throughput Graph
gl: Gráfico de tránsito

en: M&isc
gl: &Diversos

en: Miscellaneous Settings
gl: Configuracións diversas

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
gl: Rematou o tempo de agarda mentres se intentaba levantar a interface de PPP.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
gl: <p>O daemon pppd morreu inesperadamente!</p>

en: <p>Exit status: %1
gl: <p>Estado da saída: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
gl: </p><p>Consulte «man pppd» para unha explicación dos códigos de erro ou olle a FAQ de kppp en <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
gl: Erro

en: &Details
gl: &Detalles

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
gl: O proceso auxiliar de kppp morreu.
    Xa que non ten sentido continuar, kppp pecharase agora.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
gl: Non foi posíbel atopar o daemon PPP!
    Verifique que ten instalado pppd e que introduciu a rota correcta.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
gl: kppp non puido executar:
     %1
    Por favor, asegúrese de que deu permisos setuid a kppp e de que pppd é executábel.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
gl: kppp non puido atopar:
     %1
    Por favor, asegúrese de que configurou o seu módem axeitadamente e/ou axustou a localización do dispositivo do módem na páxina módem do diálogo de configuración.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
gl: Escolleu o método de autenticación PAP ou CHAP. Isto require que proporcione un nome de usuario e un contrasinal.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de autenticación PAP/CHAP
    «%1»

en: You must specify a telephone number.
gl: Debe especificar un número de teléfono.

en: Disconnecting...
gl: Desconectando…

en: Executing command before disconnection.
gl: Executando a orde antes da desconexión.

en: Announcing disconnection.
gl: Estase a anunciar a desconexión.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
gl: Se sae de kPPP pecharase a súa sesión PPP.

en: Quit kPPP?
gl: Saír de KPPP?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
gl: Non foi posíbel cargar o conxunto de regras da conta «%1».

en: Recent Changes in KPPP
gl: Cambios recentes en KPPP

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
gl: Desde a versión 1.4.8 e diante, kppp ten unha nova
    funcionalidade chamada «Axuda rápida». É semellante
    a unha axudiña, pero pode activala sempre que queira.
    
    Para activala, simplemente prema nun control como un
    botón ou un texto co botón dereito do rato. Se o elemento
    ten Axuda Rápida, mostrarase un menú contextual que
    o conducirá a ela.
    
    Para probala, prema co botón dereito neste texto.

en: Do not show this hint again
gl: Non mostrar esta axuda de novo

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
gl: Este é un exemplo da <b>Axuda rápida</b>.
    Esta xanela estará aberta ata que prema
    nun botón do rato ou nunha tecla.

en: Login Terminal Window
gl: Xanela da terminal de acceso

en: A dialer and front-end to pppd
gl: Un marcador e interface par pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
gl: © 1999-2002, Os desenvolvedores de KPPP

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Connect using 'account_name'
gl: Conectar usando «account_name»

en: Connect using 'modem_name'
gl: Conectar usando «modem_name»

en: Terminate an existing connection
gl: Rematar unha conexión existente

en: Quit after end of connection
gl: Saír despois de rematar a conexión

en: Check syntax of rule_file
gl: Verificar a sintaxe de rule_file

en: Enable test-mode
gl: Activar o modo de probas

en: Use the specified device
gl: Usar o dispositivo especificado

en: kppp can not create or read from
    %1.
gl: kppp non pode crear ou ler desde
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
gl: kppp detectou un ficheiro %1.
    Parece que hai outra instancia do kppp a executarse co ID de proceso %2.
    Por favor, prema Saír, verifique que non está a executar outro kppp, borre o ficheiro pid, e inicie de novo kppp.
    Opcionalmente, se determinou que non hai outro kppp a executarse, prema Continue para comezar.

en: Exit
gl: Saír

en: Kppp Mini-Terminal
gl: Mini-Terminal de Kppp

en: &Reset Modem
gl: &Reiniciar o módem

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
gl: MiniTerm - Un emulador de terminal para KPPP
    
    © 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    © 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    © 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Este programa é publicado baixo a GNU GPL
    (GNU General Public License)

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Modem
gl: &Módem

en: Close MiniTerm
gl: Pechar MiniTerm

en: Reset Modem
gl: Reiniciar o módem

en: Help
gl: Axuda

en: Initializing Modem
gl: Inicializando o módem

en: Modem Ready
gl: Módem listo

en: Hanging up...
gl: Pechando a conexión…

en: Resetting Modem
gl: Restabelecendo o módem

en: Unable to open modem.
gl: Non foi posíbel abrir o módem.

en: Unable to detect state of CD line.
gl: Non foi posíbel detectar o estado da liña de CD.

en: The modem is not ready.
gl: O módem non está listo.

en: The modem is busy.
gl: O módem está ocupado.

en: Modem Ready.
gl: Módem listo.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
gl: Non é posíbel restaurar as opción tty: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
gl: O módem non responde.

en: Unknown speed
gl: Velocidade descoñecida

en: Edit Modem Commands
gl: Editar as ordes do módem

en: Pre-init delay (sec/100):
gl: Atraso de preinicialización (s/100):

en: Initialization string %1:
gl: Cadea de inicialización %1:

en: Post-init delay (sec/100):
gl: Atraso de pos-inicialización (s/100):

en: Dialing speed (sec/100):
gl: Velocidade de marcación (s/100):

en: Init &response:
gl: &Resposta de inicio:

en: No di&al tone detection:
gl: &Detección de falta do ton de marcación:

en: Dial &string:
gl: Cadea de &marcación:

en: Co&nnect response:
gl: Resposta de co&nexión:

en: Busy response:
gl: Resposta de ocupado:

en: No carr&ier response:
gl: Resposta de falta de &portadora:

en: No dial tone response:
gl: Resposta de falta de ton de marcación:

en: &Hangup string:
gl: Cadea de &remate de conexión:

en: Hangup response:
gl: Resposta de fin de conexión:

en: Answ&er string:
gl: Cadea de r&esposta:

en: Ring response:
gl: Resposta a chamada:

en: Ans&wer response:
gl: Resposta de &contestación:

en: DLP response:
gl: Resposta DLP:

en: Escape strin&g:
gl: Ca&dea de escape:

en: Escape response:
gl: Resposta de escape:

en: Guard time (sec/50):
gl: Tempo de garda (s/50):

en: Volume off/low/high:
gl: Volume desactivado/baixo/alto:

en: Select Modem Type
gl: Escolla o tipo de módem

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
gl: Para configurar o seu módem, primeiro escolla o seu fabricante na lista á esquerda, e logo escolla o modelo na lista da dereita. Se non sabe que módem ten, pode probar cun dos «Xenéricos».

en: <Generic>
gl: <Xenérico>

en: Hayes(tm) compatible modem
gl: Módem compatíbel Hayes(tm)

en: ATI Query
gl: Consulta ATI

en: Modem query timed out.
gl: Esgotouse o tempo límite da consulta no módem.

en: Modem Query Results
gl: Resultados da consulta do módem

en: Maximum number of modems reached.
gl: Número máximo de módems acadados.

en: No modem selected.
gl: Non se seleccionou ningún módem.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
gl: Está seguro de que quere borrar
    o módem «%1»?

en: New Modem
gl: Novo módem

en: Edit Modem:
gl: Editar o módem:

en: &Device
gl: &Dispositivo

en: Serial Device
gl: Dispositivo serie

en: Modem Settings
gl: Configuración do módem

en: You must enter a unique
    modem name
gl: Debe introducir un nome único
    de módem

en: Customize pppd Arguments
gl: Personalizar os argumentos de pppd

en: Arg&ument:
gl: Arg&umento:

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de configuración específico do aplicativo nin no modo lectura-escrita nin só lectura.
    Quizais o superusuario teña que cambiar a súa propiedade executando a seguinte orde no seu directorio persoal:
    chown {oSeuNomeDeUsuario} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
gl: %1_copia

en: Cannot open any of the following logfiles:
gl: Non foi posíbel abrir ningún dos seguintes ficheiros de rexistro:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
gl: Iniciou pppd antes que que o servidor remoto estivese preparado para estabelecer unha conexión PPP.
    Por favor, use o acceso baseado en terminal para verificar isto

en: You have not started the PPP software on the peer system.
gl: Non iniciou o software PPP no sistema parceiro.

en: Check that you supplied the correct username and password.
gl: Comprobe que forneceu o nome de usuario e contrasinal correctos.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
gl: Non debería pasar «lock» como argumento a pppd. Revise /etc/ppp/options e ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
gl: O sistema remoto non semella responder ao
    pedido de configuración! Contacte co seu fornecedor.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
gl: Pasou unha opción non válida a pppd. Consulte «man pppd» para unha lista completa de argumentos válidos.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
gl: Lembre que o sistema remoto enviou a seguinte mensaxe:
    «%1»
    Isto podería darlle unha pista da causa do fallo da conexión.

en: Unable to provide help.
gl: Non foi posíbel dar axuda.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
gl: KPPP non puido preparar un rexistro PPP. Seguramente pppd foi iniciado sen a opción de «depuración».
    Se esta opción é moi difícil atopar os problemas de PPP así que polo xeral deberíase activar.
    Desexa activar a depuración agora e reiniciar pppd?

en: Restart pppd
gl: Reiniciar pppd

en: Do Not Restart
gl: Non reiniciar

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
gl: A opción «depurar» foi engadida. Debería intentar conectar de novo agora. Se iso falla de novo, terá un rexistro PPP que lle podería axudar a resolver o problema de conexión.

en: PPP Log
gl: Rexistro de PPP

en: Write to File
gl: Escribir nun ficheiro

en: kppp's diagnosis (just guessing):
gl: Diagnóstico de kppp (só adiviñando):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
gl: O rexistro de PPP gardouse
    como «%1»!
    
    Para enviar un informe de erro, ou se
    ten problemas para conectarse a Internet,
    anexe este ficheiro. Axudará aos mantedora atopar o erro e mellorar KPPP

en: kppp Statistics
gl: Estatísticas de kppp

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Local Addr:
gl: Enderezo local:

en: Remote Addr:
gl: Enderezo remoto:

en: bytes in
gl: bytes de entrada

en: bytes out
gl: bytes de saída

en: packets in
gl: paquetes de entrada

en: packets out
gl: paquetes de saída

en: vjcomp in
gl: vjcomp de entrada

en: vjcomp out
gl: vjcomp de saída

en: vjunc in
gl: vjunc de entrada

en: vjunc out
gl: vjunc de saída

en: %1 (max. %2) kb/sec
gl: %1 (máx. %2) kb/s

en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
gl: Preguntaránselle unha poucas cuestións para obter a
    información precisa para estabelecer unha conexión a Internet
    co seu Fornecedor de Servizos de Internet (ISP).
    
    Asegúrese de que ten o formulario de alta no seu ISP
    á man. Se ten algún problema, intente coa axuda
    en liña primeiro. Se falta algunha información, contacte
    co seu ISP.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
gl: Escolla a localidade onte ten previsto empregar esta
    conta na lista de embaixo. Se o seu país ou 
    localidade non está listado, terá que crear a conta coa
    configuración normal baseada en diálogos.
    
    Se preme «Cancelar», comezarase coa configuración
    baseada en diálogos.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
gl: Escolla o seu Fornecedor de Servizos de Internet (ISP)
    na lista de embaixo. Se o ISP non está nesta lista,
    ten que premer «Cancelar» e crear esta conta empregando
    a configuración normal, baseada en diálogos.
    
    Prema «Seguinte» cando remate a súa
    selección.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
gl: Para acceder no seu ISP, kppp precisa o nome de usuario
    e o contrasinal que obtivo do seu ISP. Introduza
    esta información nos campos de embaixo.
    
    As maiúsculas son importantes aquí.

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
gl: Se precisa un prefixo de marcado especial (p.e. se
    está a empregar un switch) pode especificalo
    aquí. Este prefixo márcase xusto antes do 
    número de teléfono.
    
    Se ten un switch telefónico, precisará escribir probabelmente
    «0» ou «0,» aquí.

en: Dial prefix:
gl: Prefixo de marcado:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
gl: Rematado!
    
    Creouse unha nova conta. Prema «Rematar» para
    ir ao diálogo de configuración. Se quere comprobar as
    opcións da conta recentemente creada,
    pode empregar «Editar» no diálogo de configuración.

en: kppp: no rulefile specified
gl: kppp: non se especificou ningún ficheiro de regras

en: kppp: rulefile "%s" not found
gl: kppp: non se atopou o ficheiro de regras «%s»

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
gl: kppp: os ficheiros de regras deben ter a extensión «.rst»

en: kppp: error parsing the ruleset
gl: kppp: erro ao procesar o conxunto de regras

en: kppp: parse error in line %d
gl: kppp: erro de procesamento na liña %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
gl: kppp: o ficheiro de regras non contén unha por omisión

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
gl: kppp: o ficheiro de regras non contén unha liña «name=…»

en: kppp: rulefile is ok
gl: kppp: o ficheiro de regras é correcto

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
gl: Non se lle permite chamar mediante kppp.
    Contacte co seu administrador de sistema.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
gl: Non foi posíbel atopar o daemon de PPP.
    Asegúrese de que ten instalado pppd.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
gl: Non ten permisos para iniciar pppd.
    Contacte co seu administrados de sistema e pídalle acceso a pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
gl: Non ten permisos de abondo para executar %1.
    Asegúrese de que kppp é propiedade de root e de que ten o bit SUID.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
gl: Falta %1 ou non se pode ler.
    Pídalle ao seu administrador de sistema que críe este ficheiro (pode estar baleiro) cos permisos de lectura e escrita apropiados.
