klinkstatus - en to gl translation catalogue (229 entries)

en: New Session
gl: Nova sesión

en: Open URL...
gl: Abrir un URL…

en: Close Session
gl: Pechar a sesión

en: Download New Stylesheets...
gl: Obter novas follas de estilos…

en: Configure KLinkStatus...
gl: Configurar KLinkStatus…

en: About KLinkStatus
gl: Sobre KLinkStatus

en: &Report Bug...
gl: Informar dun &erro…

en: All...
gl: Todos…

en: Broken...
gl: Rotos…

en: Create Site Map...
gl: Crear un mapa do sitio…

en: &Follow Last Link
gl: &Seguir a última ligazón

en: Follow last Link checked (slower)
gl: Seguir a última ligazón comprobada (máis lento)

note: i18n("&Do not follow last Link checked"), "go-jump", "Do not follow last Link checked (faster)"); toggle_action->setCheckedState(item); this action must be in the tabwidget because the slot can't be connected to a particular sessionWidget
en: &Hide Search Panel
gl: &Agochar o panel de buscas

note: i18n("&Show Search Panel"), "go-top", "Show Search Panel"); toggle_action->setCheckedState(item);
en: &Reset Search Options
gl: &Restablecer as opcións de busca

en: &Disable Updates on Results Table
gl: &Desactivar as actualización na táboa de resultados

en: Disable Updates on Results Table (faster)
gl: Desactivar as actualizacións na táboa de resultados (máis rápido)

note: i18n("&Enable Updates on Results Table"), "view-refresh", "Enable Updates on Results Table (slower)"); toggle_action->setCheckedState(item); *************** Search menu *********************
en: &Start Search
gl: &Comezar a busca

en: &Pause Search
gl: &Pausar a busca

en: St&op Search
gl: De&ter a busca

en: Search in Background
gl: Buscar no fondo

en: Check Links in background and update results when finished (faster)
gl: Comprobar as ligazóns e actualizar os resultados ao rematar (máis rápido)

en: &Broken Links
gl: Ligazóns &rotas

en: &Displayed Links
gl: Ligazóns &mostradas

en: &Unreferred Documents...
gl: Documentos non &referidos…

en: &Fix All...
gl: &Corrixir todos…

en: Check Links
gl: Comprobar as ligazóns

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Unreferred Documents
gl: Documentos non referidos

en: Previous View
gl: Anterior vista

en: Next View
gl: Seguinte vista

en: Previous Session
gl: Sesión anterior

en: Next Session
gl: Seguinte sesión

en: Change View
gl: Cambiar a vista

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: Whether to use the system real name and e-mail
gl: Indica se debe usar o nome autentico e o correo electrónico

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The name associated to the user
gl: O nome asociado ao usuario

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The email associated to the user
gl: O enderezo de correo asociado co usuario

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of entries in the combo url.
gl: Número máximo de entradas na lista de URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of simultaneous connections.
gl: Número máximo de conexións simultáneas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Timeout on getting an URL.
gl: Tempo de espera para obter un URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: History of combo url.
gl: Historial de URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum depth to check.
gl: Profundidade máxima para verificar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check parent folders.
gl: Indica se debe verificar os cartafoles pai.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check external links.
gl: Indica se debe verificar as ligazóns externas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to remember the check settings like depth, and so on, on exit.
gl: Indica se debe lembrar as configuracións de verificación, como a profundidade, ao saír.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether preview prefix in Quanta project is used to set the URL to check.
gl: Indica se debe utilizar o prefixo da vista previa do proxecto en Quanta no URL a verificar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to display a tree view or a flat view in the results view.
gl: Indica se debe mostrar unha vista en árbore ou unha vista simple cos resultados.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to automatically adjust the width of the result columns (Not used).
gl: Axustar ou non automaticamente a anchura da columna de resultados (Non utilizado).

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the viewport of the result view should follow the last link checked.
gl: Indica se a vista de resultados debe seguir a última ligazón verificada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to send an User-Agent in HTTP requests.
gl: Indica se debe indicar o programa cliente na petición HTTP.

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (klinkstatus)
en: Defines the HTTP User-Agent to send.
gl: Define o programa cliente para enviar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the user can see if the markup is valid by showing a column with an icon indicator.
gl: Indica se o usuario pode ver se a etiqueta é válida mediante unha columna cunha icona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Available Stylesheets for exporting the results in HTML
gl: Follas de estilo dispoñíbeis para exportar os resultados en HTML

note: i18n: ectx: label, entry (PreferedStylesheet), group (klinkstatus)
en: Defines the stylesheet to use when exporting results to HTML
gl: Define a folla de estilo a usar cando se exportan os resultados a HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the number of spaces Tidy uses to indent content, when indentation is enabled.
gl: Esta opción indica o número de espazos que Tidy usa para sangrar o contido, se activa o sangrado.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: Whether to do line wrapping.
gl: Indica se deben dividirse as liñas longas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the right margin Tidy uses for line wrapping. Tidy tries to wrap lines so that they do not exceed this length.
gl: Esta opción indica a marxe dereita que Tidy usará na división das liñas longas. Tidy intenta dividir as liñas para que non superen esta lonxitude.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output tag names in upper case. The default is no, which results in lower case tag names, except for XML input, where the original case is preserved.
gl: Esta opción indica se Tidy debe pór os nomes das etiquetas en maiúsculas. Non o fai de maneira predeterminada, polo que estarán en minúsculas, excepto as entradas en XML, que conservan a forma orixinal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output attribute names in upper case. The default is no, which results in lower case attribute names, except for XML input, where the original case is preserved.
gl: Esta opción indica se Tidy debe pór os nomes dos atributos en maiúsculas. Non o fai de maneira predeterminada, polo que estarán en minúsculas, excepto as entradas en XML, que conservan a forma orixinal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the DOCTYPE declaration generated by Tidy. If set to "omit" the output won't contain a DOCTYPE declaration. If set to "auto" (the default) Tidy will use an educated guess based upon the contents of the document. If set to "strict", Tidy will set the DOCTYPE to the strict DTD. If set to "loose", the DOCTYPE is set to the loose (transitional) DTD. Alternatively, you can supply a string for the formal public identifier (FPI).
gl: Esta opción indica a declaración DOCTYPE xerada por Tidy. Se a pon como «omitir» a saída non conterá unha declaración DOCTYPE. Se a pon como «automática» (predeterminado) Tidy adiviñaraa con base nos contidos do documentos. Se a pon como «estrito», Tidy porá como DOCTYPE o DTD estrito. Se a pon como «relaxado» porá como DOCTYPE o DTD relaxado («transitional»). Opcionalmente, pode indicar unha cadea para o identificador formal público (FPI).

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should pretty print output, writing it as well-formed XML. Any entities not defined in XML 1.0 will be written as numeric entities to allow them to be parsed by a XML parser. The original case of tags and attributes will be preserved, regardless of other options.
gl: Esta opción indica se Tidy debe adornar a saída, escribíndoa como XML ben formatado. Calquera entidade non definida en XML 1.0 ha escribirse como entidade numérica para permitir que sexan procesadas por un procesador de XML. As maiúsculas e minúsculas orixinais das etiquetas e dos atributos preservaranse, á marxe de outras opcións.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should strip out surplus presentational tags and attributes replacing them by style rules and structural markup as appropriate. It works well on the HTML saved by Microsoft Office products.
gl: Esta opción indica de Tidy debe retirar as etiquetas e atributos de presentación sobrantes substituíndoas por regras de estilo e marcas estruturais segundo sexa apropriado. Funciona correctamente co HTML xerado polos produtos de Microsoft Office.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the character encoding Tidy uses for both the input and output.
gl: Esta opción indica a codificación de caracteres que usará Tidy tanto para a entrada como para a saída.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Name of the configuration, e.g. kdewebdev
gl: O nome da configuración, por ex. kdewebdev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Periodicity of the check
gl: Periodicidade da comprobación

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Hour in which the task will be executed
gl: A hora á que se executará a tarefa

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: URL of the site to check
gl: O URL do sitio que se vai comprobar

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: For protocols different than HTTP, specify the root of your files, e.g. '/var/www'
gl: Para protocolos distintos a HTTP, especifique a raíz dos ficheiros, por ex. «/var/www»

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Depth of recursive search, -1 is unlimited
gl: A profundidade da busca recursiva, -1 é sen límite

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check links in parent folders
gl: Indica se debe verificar os cartafoles pai.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check external links
gl: Indica se debe comprobar as ligazóns externas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: The URLs that match the regexp will not be checked
gl: Os URL que casen coa expresión regular non se comprobarán

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: Whether to include only broken links in the result
gl: Indica se debe incluír no resultado só as ligazóns rotas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The directory where the results will be saved
gl: O directorio onde se gardarán os resultados

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The e-mail address to where results will be emailed
gl: O enderezo de correo electrónico a onde se enviarán os resultados

en: OK
gl: Aceptar

en: No Content
gl: Sen contido

en: redirection
gl: redirección

en: Could not find the KLinkStatus part; did you configure with '--prefix=/$KDEDIR' and perform 'make install'?
gl: Non foi posíbel atopar a compoñente KLinkStatus; Configurouna con «--prefix=/$KDEDIR» e fixo «make install»?

en: A Link Checker
gl: Un verificador de ligazóns

en: Check
gl: Verificar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Results
gl: Resultados

en: Identification
gl: Identificación

en: Configure the way KLinkstatus reports itself
gl: Configura como se identifica KLinkstatus a si mesmo

en: Mail Transport
gl: Transporte de correo

en: KLinkStatus Part
gl: Compoñente de KLinkStatus

en: (C) 2004 Paulo Moura Guedes
gl: © 2004 Paulo Moura Guedes

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (file_export_html)
en: Export to HTML
gl: Exportar como HTML

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
gl: &Buscar

note: i18n: ectx: Menu (recheck)
en: Recheck
gl: Verificar de novo

note: i18n: ectx: Menu (validate)
en: &Validate
gl: Va&lidar

note: i18n: ectx: Menu (manual_validation)
en: Manual Fix
gl: Corrixir manualmente

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
gl: &Xanela

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
gl: Navegación

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (linksToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

en: A Link Checker.
    
    KLinkStatus belongs to the kdewebdev module from KDE.
gl: Un verificador de ligazóns.
    
    KlinkStatus pertence ao módulo kdewebdev de KDE.

en: (C) 2004-2008 Paulo Moura Guedes
gl: © 2004-2008 Paulo Moura Guedes

en: Document to open
gl: Documento para abrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSystemIdentity)
en: Use System Identity
gl: Usar a identidade do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Real name
gl: Nome real

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail address
gl: Enderezo de correo

en: Configure PIM information
gl: Configurar a información de PIM

en: User Information
gl: Información do usuario

en: Hourly
gl: Horaria

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scheduling
gl: Planificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Periodicity
gl: Periodicidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Hour
gl: Hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BrokenLinksOnly)
en: Show Broken Links Only
gl: Mostrar só as ligazóns rotas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Results Folder
gl: Cartafol dos resultados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: E-Mail Recipient
gl: Destinatario do correo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Search Options
gl: Opcións de busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Document Root
gl: Raíz do documento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Depth
gl: Profundidade

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_Depth) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spinbox_depth)
en: Unlimited
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check Parent Folders
gl: Comprobar os cartafoles pai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check External Links
gl: Comprobar as ligazóns externas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RegularExpression)
en: Do not check Regular Expression
gl: Non comprobar a expresión regular

en: Configure Site check Automation
gl: Configurar a automatización da comprobación do sitio

en: New...
gl: Novo…

en: Remove
gl: Eliminar

en: empty
gl: baleiro

en: Could not delete configuration file %1
gl: Non foi posíbel borrar o ficheiro de configuración %1

en: Recurring Check Name
gl: Comprobación recursiva do nome

en: Schedule Link Checks...
gl: Planificar as comprobacións da ligazón…

en: Edit Script Actions...
gl: Editar as accións do script…

en: Reset Script Actions...
gl: Restabelecer as accións do script…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Links Checked
gl: Ligazóns comprobadas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Status
gl: Estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Good
gl: Bon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Broken
gl: Estragado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Undetermined
gl: Non determinado

note: i18n: tag script attribute text
en: Statistics
gl: Estatísticas

note: i18n: tag script attribute comment
en: Statistics Script
gl: Script das estatísticas

en: Choose a Document Root
gl: Escoller un documento raíz

en: As you are using a protocol other than HTTP, 
    there is no way to guess where the document root is, 
    in order to resolve relative URLs like the ones started with "/".
    
    Please specify one:
gl: Está a usar un protocolo que non é o HTTP, non hai maneira de adiviñar onde está o documento raíz,
    para poder resolver os URL relativos, como os que comezan con «/».
    
    Por favor, especifique un:

en: Login Input
gl: Entrada de acceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain
gl: Dominio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Should be the same as the action attribute in the form element, e.g.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O URL que se ha enviar co pedido HTTP POST, por ex. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier  New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Debera ser o mesmo que o atributo de acción no elemento do formulario, por ex.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: POST URL
gl: URL de POST

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O URL que se ha enviar co pedido HTTP POST, por ex. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: POST Data
gl: Datos de POST

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the fields to send to the POST request. Typically, the keys are <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> and <span style=" font-weight:600;">button</span> 'name' attributes in the <span style=" font-weight:600;">input</span> elements inside the form definition</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insire os campos para enviar co pedido POST. Tipicamente, as chaves son <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> e <span style=" font-weight:600;">button</span>, os nomes dos atributos nos elementos de <span style=" font-weight:600;">entrada</span> da definición do formulario</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Key
gl: Chave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Value
gl: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonAdd)
en: Add
gl: Engadir

en: S&earch:
gl: &Buscar:

en: Status:
gl: Estado:

en: All Links
gl: Todas as ligazóns

en: Good Links
gl: Ligazóns válidas

en: Broken Links
gl: Ligazóns rotas

en: Malformed Links
gl: Ligazóns malformadas

en: Undetermined Links
gl: Ligazóns sen determinar

en: Clear filter
gl: Limpar o filtro

en: Enter the terms to filter the result link list
gl: Introduza os termos para filtrar os resultados da lista de ligazóns

en: Choose what kind of link status to show in result list
gl: Elixa o tipo de estado de ligazón que se debe mostrar na lista de resultados

en: Markup
gl: Etiquetas

en: Label
gl: Etiqueta

en: Javascript not supported
gl: Non se admite Javascript

en: Checking...
gl: Estase a comprobar…

en: Cowardly refusing to check an empty URL.
gl: Rexeitouse a verificación dun URL baleiro.

en: Stopped
gl: Detido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_progressbar) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: Ready
gl: Listo

en: Finished checking %1
gl: Rematouse de comprobar %1

en: Paused
gl: En pausa

en: Adding level...
gl: Estase a engadir un nivel…

en: Resuming
gl: Estase a continuar

en: Export Results as HTML
gl: Exportar os resultados como HTML

en: Create XML Site Map
gl: Crear un mapa XML do sitio

en: Use a protocol other than HTTP, e.g. file, ftp, sftp, fish, etc., so the files can be saved.
gl: Use un protocolo distinto do HTTP, p. ex., file, ftp, sftp, fish etc., para poder gardar os ficheiros.

en: Checking %1
gl: Estase a comprobar %1

en: Done rechecking %1
gl: Completouse a recomprobación de %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Cookie based authentication, only possible with HTTP based protocol.
gl: Autenticación baseada en cookies, só é posíbel cun protocolo baseado en HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Login
gl: Identificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Depth)
en: Depth:
gl: Profundidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_subdirs_only)
en: Do &not check parent folders
gl: &Non verificar os cartafoles pai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_external_links)
en: Chec&k external links
gl: C&omprobar as ligazóns externas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do not check regular expression:
gl: Non verificar a expresión regular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_checked_links)
en: Checked Links:
gl: Ligazóns comprobadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elapsedTimeLabel)
en: Elapsed time:
gl: Tempo transcorrido:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTTP Identification
gl: Identificación HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SendIdentification)
en: Send Identification
gl: Enviar a identificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: User-Agent
gl: Programa cliente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDefault)
en: Default
gl: Predeterminado

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Identity
gl: Identidade

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: View
gl: Vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayTreeView)
en: Tree
gl: Árbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayFlatView)
en: Flat (faster)
gl: Simple (rápida)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup13_2)
en: Misc
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FollowLastLinkChecked)
en: Follow Last Link Checked
gl: Seguir a última ligazón comprobada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Export Results
gl: Exportar os resultados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred Style Sheet:
gl: Folla de estilo preferida:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
gl: Rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Number of simultaneous connections:
gl: Número de conexións simultáneas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Timeout in seconds:
gl: Tempo de espera en segundos:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Input
gl: Entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check external links
gl: Verificar as ligazóns externas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of items in URL history:
gl: Número de elementos no historial de URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check parent folders
gl: Verificar os cartafoles pai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Check this one if you want to use Quanta's project preview prefix in the URL to check
gl: Marque esta opción se quere empregar o prefixo da vista previa do proxecto de Quanta para o URL que se vai verificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Use preview prefix
gl: Usar o prefixo de vista previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberCheckSettings)
en: Remember settings when exit
gl: Lembrar as preferencias ao saír

en: Open new tab
gl: Abrir unha páxina nova

en: Close the current tab
gl: Pechar esta páxina

en: Session%1
gl: Sesión %1

en: KLinkStatus - Link Checker
gl: KLinkStatus, un verificador de ligazóns

en: Invalid URL.
gl: URL non válido.

en: ROOT URL.
gl: URL raíz.

en: Edit Referrer
gl: Editar o referente

en: All
gl: Todo

en: Open URL
gl: Abrir o URL

en: Open Referrer URL
gl: Abrir o URL de referencia

en: Copy URL
gl: Copiar o URL

en: Copy Referrer URL
gl: Copiar o URL de referencia

en: Copy Cell Text
gl: Copiar o texto da cela

en: Delete checked Documents
gl: Borrar os documentos comprobados

en: Delete All Documents
gl: Borrar todos os documentos

en: Cannot crawl through directories using HTTP.
    
    Try using file, ftp, sftp or fish, for example.
gl: Non é posíbel gatear polos directorios mediante HTTP.
    
    Probe a usar file, ftp, sftp ou fish, por exemplo.

en: Crawling folders...
gl: Gatear os cartafoles…

en: Matching results...
gl: Resultados que casan…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UnreferredDocumentsWidget)
en: Unreferred DocumentsWidget
gl: Trebello dos documentos non referidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: Base Folder:
gl: Cartafol base:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KListWidgetSearchLine, documentSearchLine)
en: Filter Documents...
gl: Filtrar os documentos…
