kdeqt - en to gl translation catalogue (1849 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
gl: Formulario

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
gl: Papel

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
gl: Tamaño da páxina:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
gl: Anchura:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
gl: Altura:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
gl: Fonte do papel:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
gl: Orientación

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
gl: Retrato

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
gl: Apaisado

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
gl: Apaisado invertido

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
gl: Retrato invertido

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
gl: Marxes

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
gl: marxe superior

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
gl: marxe esquerda

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
gl: marxe dereita

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
gl: marxe inferior

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
gl: Impresora

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
gl: P&ropiedades

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
gl: Lugar:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
gl: Ficheiro de &saída:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, fileBrowser)
en: ...
gl: …

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
gl: Páxina

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
gl: Copias

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
gl: Intervalo de impresión

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
gl: Imprimir todas

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
gl: As páxinas da

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
gl: ata a

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printCurrentPage)
en: Current Page
gl: Páxina actual

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
gl: Selección

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
gl: Configuración da saída

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
gl: Copias:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
gl: Xuntar

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
gl: Inverter

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
gl: Modo da cor

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
gl: Cor

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
gl: Escala de grises

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
gl: Impresión polas dúas caras

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
gl: Non empregar

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
gl: Lado longo

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
gl: Lado curto

[ctx: QXml]
en: no error occurred
gl: non aconteceu ningún erro

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
gl: erro lanzado polo consumidor

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
gl: fin inesperada do ficheiro

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
gl: máis dunha definición do tipo de documento

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
gl: aconteceu un erro ao interpretar o elemento

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
gl: desemparellamento de etiqueta

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
gl: aconteceu un erro ao interpretar o contido

[ctx: QXml]
en: unexpected character
gl: carácter inesperado

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
gl: nome non válido para procesar a instrución

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
gl: versión agardada ao ler a declaración XML

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
gl: valor incorrecto da declaración senlleira

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
gl: agardábase unha declaración de codificación ou unha declaración autónoma ao ler a declaración XML

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
gl: agardábase unha declaración autónoma ao ler a declaración XML

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
gl: aconteceu un erro mentres se interpretaba a definición do tipo de documento

[ctx: QXml]
en: letter is expected
gl: agárdase unha letra

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
gl: aconteceu erro mentres se interpretaba o comentario

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
gl: aconteceu un erro mentres se interpretaba a referencia

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
gl: non se permiten referencias á entidade xeral interna no DTD

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
gl: non se permiten referencias a unha entidade xeral externa procesada no valor do atributo

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
gl: non se permiten referencias a unha entidade xeral externa procesada no DTD

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
gl: aparece un referencia a unha entidade non procesada no contexto errado

[ctx: QXml]
en: recursive entities
gl: entidades recursivas

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
gl: erro na declaración de texto dunha entidade externa

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
gl: Non é posíbel asignar á propiedade inexistente «%1»

en: GestureArea: nested objects not allowed
gl: GestureArea: non se permite aniñar obxectos

en: GestureArea: syntax error
gl: GestureArea: erro de sintaxe

en: GestureArea: script expected
gl: GestureArea: agárdase un script

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
gl: Non foi posíbel crear o BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
gl: Non foi posíbel escribir o BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
gl: Non foi posíbel abrir o BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
gl: Non foi posíbel ler o BLOB

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
gl: Non foi posíbel atopar o array

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
gl: Non foi posíbel obter o array de datos

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
gl: Non foi posíbel obter a información da consulta

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
gl: Non foi posíbel comezar a transacción

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
gl: Non foi posíbel remitir a transacción

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
gl: Non foi posíbel asignar memoria á sentenza

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
gl: Non foi posíbel describir a sentenza de entrada

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
gl: Non foi posíbel describir a sentenza

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
gl: Non foi posíbel pechar a sentenza

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
gl: Non foi posíbel executar a consulta

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
gl: Non foi posíbel acadar o seguinte elemento

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
gl: Non foi posíbel obter información da sentenza

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
gl: Aconteceu un erro ao abrir a base de datos

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
gl: Non foi posíbel comezar a transacción

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
gl: Non foi posíbel remitir a transacción

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
gl: Non foi posíbel regresar a transacción

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
gl: QODBCResult::reset: Non foi posíbel estabelecer «SQL_CURSOR_STATIC» como atributo da sentenza. Comprobe a configuración do controlador ODBC

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
gl: Non foi posíbel acadar

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
gl: Non foi posíbel acadar o seguinte

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
gl: Non foi posíbel acadar o primeiro

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
gl: Non foi posíbel acadar o anterior

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
gl: Non foi posíbel acadar o último

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
gl: Non foi posíbel asociar a variábel

en: Unable to connect
gl: Non foi posíbel conectar

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
gl: Non foi posíbel conectar xa que o controlador non é compatíbel con todas as funcionalidades requiridas

en: Unable to disable autocommit
gl: Non foi posíbel desactivar a entrega automática

en: Unable to commit transaction
gl: Non foi posíbel remitir a transacción

en: Unable to rollback transaction
gl: Non foi posíbel regresar a transacción

en: Unable to enable autocommit
gl: Non foi posíbel activar a entrega automática

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
gl: Aconteceu un erro ao obter a cantidade de columnas

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
gl: Aconteceu un erro ao obter o nome da columna

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
gl: Aconteceu un erro ao obter o tipo da columna

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
gl: Non foi posíbel acadar a fila

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
gl: A sentenza non está preparada

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
gl: Non foi posíbel reiniciar a sentenza

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
gl: Non foi posíbel asociar os parámetros

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
gl: O número de parámetros non coincide

en: Invalid option:
gl: Opción non válida:

en: Error opening database
gl: Aconteceu un erro ao abrir a base de datos

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
gl: POLICY_DB_DEFAULT debe definirse antes de poder usar ningunha outra definición de POLICY

en: Unable to begin transaction
gl: Non foi posíbel comezar a transacción

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
gl: Non foi posíbel acadar os resultados

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
gl: Non foi posíbel asociar a variábel

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
gl: Non foi posíbel traer o rexistro %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
gl: Non foi posíbel acadar o seguinte

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
gl: Non foi posíbel acadar o primeiro

en: Unable to set autocommit
gl: Non foi posíbel activar a remisión automática

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
gl: Non foi posíbel acadar os datos

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
gl: Non foi posíbel executar a consulta

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
gl: Non foi posíbel gardar os resultados

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
gl: Non foi posíbel executar a seguinte consulta

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
gl: Non foi posíbel gardar o seguinte resultado

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
gl: Non foi posíbel reiniciar a sentenza

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
gl: Non foi posíbel asociar o valor

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
gl: Non foi posíbel asociar os outvalues

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
gl: Non foi posíbel gardar os resultados da sentenza

en: Unable to open database '
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos «

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
gl: Non foi posíbel acadar a fila

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
gl: Non hai consulta

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
gl: Non foi posíbel executar varias sentenzas á vez

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
gl: Non foi posíbel reiniciar a sentenza

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
gl: Non foi posíbel asociar os parámetros

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
gl: O número de parámetros non coincide

en: Error closing database
gl: Aconteceu un erro ao pechar a base de datos

en: Unable to open connection
gl: Non foi posíbel abrir a conexión

en: Unable to use database
gl: Non foi posíbel empregar a base de datos

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
gl: Non foi posíbel crear a consulta

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

en: Could not begin transaction
gl: Non foi posíbel comezar a transacción

en: Could not commit transaction
gl: Non foi posíbel remitir a transacción

en: Could not rollback transaction
gl: Non foi posíbel regresar a transacción

en: Unable to subscribe
gl: Non foi posíbel subscribirse

en: Unable to unsubscribe
gl: Non foi posíbel anular a subscrición

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
gl: Non foi posíbel asociar a columna para executar o lote

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza en lote

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
gl: Non foi posíbel ir para o seguinte

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
gl: Non foi posíbel reservar memoria para a sentenza

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
gl: Non foi posíbel preparar a sentenza

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
gl: Non foi posíbel obter o tipo da sentenza

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
gl: Non foi posíbel asociar o valor

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
gl: Non foi posíbel executar a sentenza

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
gl: Non foi posíbel inicializar

en: Unable to logon
gl: Non foi posíbel identificarse

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
gl: Non foi posíbel comezar a transacción

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
gl: Non foi posíbel remitir a transacción

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
gl: Non foi posíbel regresar a transacción

en: Invalid empty URL
gl: URL baleiro non válido

en: createObject: value is not an object
gl: createObject: o valor non é un obxecto

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
gl: Asignación de propiedade non válida: «%1» é unha propiedade só para lectura

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
gl: Asignación de propiedade non válida: enumeración descoñecida

en: Invalid property assignment: string expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase unha cadea

en: Invalid property assignment: url expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un URL

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un unsigned int

en: Invalid property assignment: int expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un int

en: Invalid property assignment: number expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un número

en: Invalid property assignment: color expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase unha cor

en: Invalid property assignment: date expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase unha date

en: Invalid property assignment: time expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un time

en: Invalid property assignment: datetime expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un datetime

en: Invalid property assignment: point expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un punto

en: Invalid property assignment: size expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un tamaño

en: Invalid property assignment: rect expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un rect

en: Invalid property assignment: boolean expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un booleano

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un vector 3D

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
gl: Asignación de propiedade non válida: tipo non permitido «%1»

en: Element is not creatable.
gl: O elemento non é creábel.

en: Component elements may not contain properties other than id
gl: Os elementos compoñentes non poden conter máis propiedades que o id

en: Invalid component id specification
gl: Especificación non válida do id dun compoñente

en: id is not unique
gl: O id non é único

en: Invalid component body specification
gl: Especificación non válida do corpo dun compoñente

en: Component objects cannot declare new properties.
gl: Os obxectos compoñentes non poden declarar novas propiedades.

en: Component objects cannot declare new signals.
gl: Os obxectos compoñentes non poden declarar novas sinais.

en: Component objects cannot declare new functions.
gl: Os obxectos compoñentes non poden declarar novas funcións.

en: Cannot create empty component specification
gl: Non é posíbel crear unha especificación de compoñente baleira

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
gl: «%1.%2» non está dispoñíbel en %3.%4.%5.

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
gl: «%1.%2» non está dispoñíbel debido ás versións das compoñentes.

en: Incorrectly specified signal assignment
gl: Especificouse incorrectamente a asignación de sinal

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
gl: Non foi posíbel asignar un valor a un sinal (agardábase que se executase un script)

en: Empty signal assignment
gl: Asignación baleira de sinal

en: Empty property assignment
gl: Asignación baleira de propiedade

en: Attached properties cannot be used here
gl: As propiedades anexas non se poden empregar aquí

en: Non-existent attached object
gl: Anexáronse propiedades inexistentes

en: Invalid attached object assignment
gl: Asignación de obxecto anexo non válido

en: Cannot assign to non-existent default property
gl: Non é posíbel asignar a unha propiedade predeterminada inexistente

en: Invalid use of namespace
gl: Uso non válido do espazo de nomes

en: Not an attached property name
gl: Non é un nome de propiedade anexa

en: Invalid use of id property
gl: Uso non válido da propiedade id

en: Property has already been assigned a value
gl: Xa se lle asignou un valor a esta propiedade

en: Invalid grouped property access
gl: Acceso non válido a unha propiedade agrupada

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
gl: Non se pode asignar directamente un valor a unha propiedade agrupada

en: Invalid property use
gl: Uso non válido da propiedade

en: Property assignment expected
gl: Agardábase unha asignación de propiedade

en: Single property assignment expected
gl: Agardábase unha única asignación a propiedade

en: Unexpected object assignment
gl: Asignación de obxecto inesperada

en: Cannot assign object to list
gl: Non é posíbel asignar un obxecto a unha lista

en: Can only assign one binding to lists
gl: Só se pode asignar unha combinación ás listas

en: Cannot assign primitives to lists
gl: Non é posíbel asignar primitivas ás listas

en: Cannot assign multiple values to a script property
gl: Non se poden asignar varios valores a unha propiedade de script

en: Invalid property assignment: script expected
gl: Asignación de propiedade non válida: agardábase un script

en: Cannot assign multiple values to a singular property
gl: Non se poden asignar varios valores a unha propiedade singular

en: Cannot assign object to property
gl: Non é posíbel asignar un obxecto a unha propiedade

en: "%1" cannot operate on "%2"
gl: «%1» non pode operar en «%2»

en: Duplicate default property
gl: Propiedade predeterminada duplicada

en: Duplicate property name
gl: Nome de propiedade duplicado

en: Property names cannot begin with an upper case letter
gl: Os nomes das propiedades non poden comezar por maiúscula

en: Illegal property name
gl: Nome ilegal de propiedade

en: Duplicate signal name
gl: Nome de sinal duplicado

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
gl: Os nomes de sinal non poden comezar por maiúscula

en: Illegal signal name
gl: Nome ilegal de sinal

en: Duplicate method name
gl: Nome de método duplicado

en: Method names cannot begin with an upper case letter
gl: Os nomes de método non poden comezar por maiúscula

en: Illegal method name
gl: Nome ilegal de método

en: Property value set multiple times
gl: O valor dunha propiedade indicouse varias veces

en: Invalid property nesting
gl: Aniñamento non válido de propiedade

en: Cannot override FINAL property
gl: Non é posíbel sobrescribir a propiedade FINAL

en: Invalid property type
gl: Tipo de propiedade non válido

en: Invalid empty ID
gl: ID baleiro non válido

en: IDs cannot start with an uppercase letter
gl: Os ID non poden iniciar por unha maiúscula

en: IDs must start with a letter or underscore
gl: Os ID deben comezar por unha letra ou por un guión baixo

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
gl: Os ID só deben conter letras, números e guións baixos

en: ID illegally masks global JavaScript property
gl: O ID enmascara ilegalmente unha propiedade JavaScript global

en: No property alias location
gl: Falta a localización dun alcume dunha propiedade

en: Invalid alias location
gl: Localización non válida dun alcume

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
gl: Referencia non válida a un alcume. Unha referencia a un alcume debe especificarse como <id>, <id>.<property> ou <id>.<value property>.<property>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
gl: Referencia non válida a un alcume. Non foi posíbel atopar o id «%1»

en: Alias property exceeds alias bounds
gl: A propiedade do alcume supera os límites deste

en: Binding loop detected for property "%1"
gl: Detectouse un ciclo de unión para a propiedade «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
gl: Erro de sintaxe

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
gl: Token «%1» non agardado.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
gl: Agardábase o token «%1»

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
gl: Secuencia de escape unicode ilegal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
gl: Carácter ilegal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
gl: Cadea non pechada no fin dunha liña

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
gl: Secuencia de escape ilegal

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
gl: Comentario non pechado no final do ficheiro

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
gl: Sintaxe ilegal para números exponenciais

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
gl: O identificador non pode comezar con literais numéricos

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
gl: Expresión regular literal non terminada

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
gl: Indicador («%0») de expresión regular non válido

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
gl: Secuencia de expresión regular non terminada con contrabarra

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
gl: Clase de expresión regular non terminada

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
gl: Detectouse un ciclo de combinacións para a propiedade «%1»

en: Script %1 unavailable
gl: O script %1 non está dispoñíbel

en: Type %1 unavailable
gl: O tipo %1 non está dispoñíbel

en: Namespace %1 cannot be used as a type
gl: O espazo de nomes %1 non se pode empregar como un tipo

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
gl: non foi posíbel cargar o complemento para o módulo «%1»: %2

en: module "%1" plugin "%2" not found
gl: non se atopou o complemento «%2» do módulo «%1»

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
gl: a versión %2.%3 do módulo «%1» non está instalada

en: module "%1" is not installed
gl: o módulo «%1» non está instalado

en: "%1": no such directory
gl: «%1»: non hai tal directorio

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
gl: import "%1" non ten qmldir nin espazo de nomes

en: - %1 is not a namespace
gl: : %1 non é un espazo de nomes

en: - nested namespaces not allowed
gl: : non se permiten os espazos de nomes aniñados

en: local directory
gl: directorio local

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
gl: é ambiguo. Atopouse en %1 e en %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
gl: é ambiguo. Atopouse en %1 nas versións %2.%3 e %4.%5

en: is instantiated recursively
gl: é instanciada de xeito recursivo

en: is not a type
gl: non é un tipo

en: File name case mismatch for "%1"
gl: Non casan as maiúsculas no nome do ficheiro «%1»

en: executeSql called outside transaction()
gl: chamouse a executeSql fora dunha transaction()

en: Read-only Transaction
gl: Transacción só para lectura

en: Version mismatch: expected %1, found %2
gl: Non se corresponden as versións: agardábase a %1 pero atopouse a %2

en: SQL transaction failed
gl: Fallou a transacción SQL

en: transaction: missing callback
gl: transacción: falta a chamada de retorno

en: SQL: database version mismatch
gl: SQL: a versión da base de datos non se corresponde

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
gl: Non foi posíbel crear un obxecto do tipo %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
gl: Non é posíbel asignar o valor %1 á propiedade %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
gl: Non é posíbel asignar un obxecto do tipo %1 sen método predeterminado

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
gl: Non é posíbel conectar o sinal e rañura non coincidentes %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
gl: Non é posíbel asignar un obxecto á propiedade de sinal %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
gl: Non é posíbel asignar un obxecto a unha lista

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
gl: Non é posíbel asignar un obxecto a unha propiedade dunha interface

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
gl: Non foi posíbel crear o obxecto anexo

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
gl: Non é posíbel definir propiedades de %1 porque é nulo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
gl: O valor dunha propiedade indicouse varias veces

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
gl: Agardábase o nome dun tipo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
gl: ID do cualificador de importación non válido

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
gl: O nome reservado «Qt» non se pode empregar como cualificador

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
gl: Os cualificadores de importación de script deben ser únicos.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
gl: A importación de script require dun cualificador

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
gl: A importación de bibliotecas require dunha versión

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
gl: Agardábase un tipo de parámetro

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
gl: Modificador de tipo da propiedade non válido

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
gl: Modificador do tipo da propiedade non agardado

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
gl: Agardábase o tipo dunha propiedade

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
gl: Aínda non se permite o só para lectura

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
gl: Declaración de JavaScript fora dun elemento Script

en: Could not load cursor delegate
gl: Non foi posíbel cargar o delegado do cursor

en: Could not instantiate cursor delegate
gl: Non foi posíbel instanciar o delegado do cursor

en: front is a write-once property
gl: front é unha propiedade só para escrita

en: back is a write-once property
gl: back é unha propiedade só para escrita

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
gl: Qt construíuse sen compatibilidade con QMovie

en: KeyNavigation is only available via attached properties
gl: KeyNavigation só está dispoñíbel mediante as propiedades anexadas

en: Keys is only available via attached properties
gl: Keys só está dispoñíbel mediante as propiedades anexadas

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
gl: LayoutMirroring só está dispoñíbel mediante propiedades anexas

en: Loader does not support loading non-visual elements.
gl: O cargador non permite cargar elementos non visuais.

en: LayoutDirection attached property only works with Items
gl: A propiedade anexa LayoutDirection só funciona con Items

en: Delegate component must be Item type.
gl: O compoñente delegado debe ser do tipo Item.

en: Possible anchor loop detected on fill.
gl: Detectouse un posíbel ciclo de enganche no recheo.

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
gl: Detectouse un posíbel ciclo de enganche en centerIn.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
gl: Non é posíbel enganchar a un elemento que non é pai nin irmao.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
gl: Detectouse un posíbel ciclo de enganche no enganche vertical.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
gl: Detectouse un posíbel ciclo de enganche no enganche horizontal.

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
gl: Non é posíbel especificar os enganches esquerdo, dereito e hcenter.

en: Cannot anchor to a null item.
gl: Non é posíbel enganchar a un elemento nulo.

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
gl: Non é posíbel enganchar un contorno horizontal a un vertical.

en: Cannot anchor item to self.
gl: Non é posíbel enganchar o elemento consigo mesmo.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
gl: Non é posíbel especificar os enganches superior, inferior e vcenter.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
gl: O enganche de liña de base non se pode empregar xunto cos enganches
    superior, inferior nin vcenter.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
gl: Non é posíbel enganchar un contorno vertical a un horizontal.

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
gl: Non é posíbel cambiar a animación asignada a un Behavior.

en: Error decoding: %1: %2
gl: Aconteceu un erro ao descodificar: %1: %2

en: Failed to get image from provider: %1
gl: Fallou a obtención da imaxe do provedor: %1

en: Cannot open: %1
gl: Non foi posíbel abrir %1

en: Cannot animate non-existent property "%1"
gl: Non é posíbel animar a propiedade inexistente «%1»

en: Cannot animate read-only property "%1"
gl: Non é posíbel animar a propiedade só para lectura «%1»

en: Cannot set a duration of < 0
gl: Non é posíbel indicar unha duración < 0

en: Unable to preserve appearance under complex transform
gl: Non é posíbel conservar a aparencia con transformación complexa

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
gl: Non é posíbel conservar a aparencia con escalado non uniforme

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
gl: Non é posíbel conservar a aparencia con escala de 0

en: remove: index %1 out of range
gl: eliminar: o índice %1 está fora do intervalo

en: insert: value is not an object
gl: inserir: o valor non é un obxecto

en: insert: index %1 out of range
gl: inserir: o índice %1 está fora do intervalo

en: move: out of range
gl: mover: fora do intervalo

en: append: value is not an object
gl: engadir: o valor non é un obxecto

en: set: value is not an object
gl: definir: o valor non é un obxecto

en: set: index %1 out of range
gl: definir: o índice %1 está fora do intervalo

en: ListElement: cannot contain nested elements
gl: Elemento de lista: non pode conter elementos aniñados

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
gl: Elemento de lista: non pode empregar a propiedade «id» porque está reservada

en: ListElement: cannot use script for property value
gl: Elemento de lista: non pode empregar script como valor de propiedade

en: ListModel: undefined property '%1'
gl: Modelo de lista: a propiedade «%1» non está definida

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
gl: «%1» duplica un nome de rol anterior e desactivarase.

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
gl: Unha pescuda XmlListModel non pode comezar por «/» nin por «//»

en: invalid query: "%1"
gl: pescuda non válida: «%1»

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
gl: PropertyChanges non permite crear obxectos específicos dun estado.

en: Cannot assign to read-only property "%1"
gl: Non é posíbel asignar a unha propiedade só para lectura «%1»

en: Application is an abstract class
gl: Application é unha clase abstracta

en: Animation is an abstract class
gl: A animación é unha clase abstracta

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
gl: Qt construíuse sen compatibilidade con xmlpatterns

en: Connections: nested objects not allowed
gl: Conexións: non se permiten obxectos aniñados

en: Connections: syntax error
gl: Conexións: erro de sintaxe

en: Connections: script expected
gl: Conexións: agardábase un script

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
gl: [Array de lonxitude %1]

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
gl: <non definido>

en: Activate
gl: Activar

en: Activates the program's main window
gl: Activa a xanela principal do programa

en: Go Back
gl: Atrás

en: < &Back
gl: < &Anterior

en: Continue
gl: Continuar

en: &Next
gl: &Seguinte

en: &Next >
gl: &Seguinte >

en: Commit
gl: Remitir

en: Done
gl: Feito

en: &Finish
gl: &Finalizar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Help
gl: Axuda

en: &Help
gl: &Axuda

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
gl: Configuración da páxina

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
gl: Imp Pant

en: &Options >>
gl: &Opcións >>

en: &Print
gl: &Imprimir

en: &Options <<
gl: &Opcións <<

en: Print to File (PDF)
gl: Imprimir nun ficheiro (PDF)

en: Print to File (Postscript)
gl: Imprimir nun ficheiro (Postscript)

en: Local file
gl: Ficheiro local

en: Write %1 file
gl: Escribir no ficheiro %1

en: Print To File ...
gl: Imprimir nun ficheiro…

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
gl: %1 é un directorio.
    Escolla outro nome para o ficheiro.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
gl: Non se pode escribir no ficheiro %1.
    Escolla outro nome de ficheiro.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: %1 xa existe.
    Quere sobrescribilo?

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
gl: Nome

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
gl: Valor

en: Show Details...
gl: Mostrar os detalles…

en: Hide Details...
gl: Agochar os detalles…

[ctx: QMessageBox]
en: OK
gl: Aceptar

[ctx: QMessageBox]
en: Help
gl: Axuda

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
gl: <h3>Sobre Qt</h3><p>Este programa emprega a versión %1 de Qt.</p>

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
gl: <p>Qt é un toolkit de C++ para o desenvolvemento de programas multiplataforma.</p><p>Qt permite que un mesmo código funcione en todos os sistemas operativos de escritorio principais. Tamén está dispoñíbel para sistemas Linux incrustados e sistemas operativos móbiles.</p><p>Qt está dispoñíbel en tres opcións de licenzas distintas deseñadas para adaptarse ás necesidades dos distintos usuarios.</p><p>Qt distribuída baixo os termos da nosa licenza comercial é adecuada para o desenvolvemento de software privativo ou comercial, software cuxo código non quere compartir con terceiros ou que por algún outro motivo non pode cumprir os termos das licenzas GNU LGPL versión 3 nin da GNU LGPL versión 2.1.</p> <p>Qt baixo a licenza GNU LGPL versión 3 é apropiada para o desenvolvemento de programas Qt, sempre que poida cumprir cos termos e condicións da licenza GNU LGPL versión 3.</p><p>Qt baixo a licenza GNU LGPL versión 2.1 é apropiada para o desenvolvemento de programas Qt, sempre que poida cumprir cos termos e condicións da licenza GNU LGPL versión 2.1.</p><p>Consulte <a href="http://%2/">%2</a> para ler un resumo das licenzas de Qt.</p> <p>© %1 The Qt Company Ltd e outros colaboradores.</p> <p>Qt e o logo de Qt son marcas rexistradas de The Qt Company Ltd.</p> <p>Qt é un produto de The Qt Company Ltd desenvolvido en forma de proxecto libre. Consulte <a href="http://%3/">%3</a> para máis información.</p>

en: About Qt
gl: Sobre Qt

en: OK
gl: Aceptar

en: Invalid filename
gl: O nome do ficheiro non é válido

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
gl: <b>O nome «%1» non pode ser usado.</b><p>Probe con outro nome, máis curto ou sen signos de puntuación.

en: Name
gl: Nome

en: Size
gl: Tamaño

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
gl: Tipo

[ctx: All other platforms]
en: Type
gl: Tipo

en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: What's This?
gl: Que é isto?

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
gl: Vista previa do impreso

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
gl: Seguinte páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
gl: Páxina anterior

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
gl: Primeira páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
gl: Última páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
gl: Axustar á anchura

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
gl: Axustar á páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
gl: Ampliar

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
gl: Reducir

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
gl: Retrato

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
gl: Apaisado

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
gl: Mostrar unha só páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
gl: Mostrar as páxinas opostas

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
gl: Mostrar un resumo de todas as páxinas

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
gl: Imp Pant

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
gl: Configuración da páxina

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
gl: Exportar a PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
gl: Exportar a PostScript

en: Select Font
gl: Seleccionar o tipo de letra

en: &Font
gl: Tipo de &letra

en: Font st&yle
gl: &Estilo de letra

en: &Size
gl: &Tamaño

en: Effects
gl: Efectos

en: Stri&keout
gl: &Riscada

en: &Underline
gl: &Subraiada

en: Sample
gl: Mostra

en: Wr&iting System
gl: Sistema de es&crita

en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
gl: <qt>Quere sobrescribilo?</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
gl: A4 (210 x 297 mm, 8,26 x 11,7 polgadas)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
gl: B5 (176 x 250 mm, 6,93 x 9,84 polgadas)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
gl: Executive (7,5 x 10 polgadas, 191 x 254 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
gl: Legal (8,5 x 14 polgadas, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
gl: Carta (8,5 x 11 polgadas, 216 x 279 mm)

en: Tabloid (279 x 432 mm)
gl: Tabloide (279 x 432 mm)

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
gl: Sobre US Common #10 (105 x 241 mm)

en: Print selection
gl: Imprimir a selección

en: Print current page
gl: Imprimir a páxina actual

en: Letter
gl: Carta

en: Tabloid
gl: Tabloide

en: US Common #10 Envelope
gl: Sobre US Common núm. 10

en: Custom
gl: Personalizado

en: Centimeters (cm)
gl: Centímetros (cm)

en: Millimeters (mm)
gl: Milímetros (mm)

en: Inches (in)
gl: Polgadas (pol)

en: Points (pt)
gl: Puntos (pt)

en: Enter a value:
gl: Introduza un valor:

en: Print
gl: Imprimir

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
gl: O valor «de» non pode ser maior do que o valor «ata».

en: Remove
gl: Eliminar

en: locally connected
gl: conectado localmente

en: Aliases: %1
gl: Alcumes: %1

en: unknown
gl: descoñecido

en: <empty>
gl: <baleiro>

en: Undo %1
gl: Desfacer %1

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo %1
gl: Refacer %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
gl: Facer de novo

en: Home
gl: Inicio

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
gl: O meu computador

en: False
gl: Falso

en: True
gl: Verdadeiro

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
gl: Unidade

[ctx: QFileDialog]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
gl: Cartafol

[ctx: All other platforms]
en: Folder
gl: Cartafol

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
gl: Alcume

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
gl: Atallo

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Unshade
gl: Despregar

en: Shade
gl: Pregar

en: Restore Down
gl: Restaurar para abaixo

en: Restore
gl: Restaurar

en: Close
gl: Pechar

en: Menu
gl: Menú

en: &Restore
gl: &Restaurar

en: &Move
gl: &Mover

en: Mi&nimize
gl: Mi&nimizar

en: Ma&ximize
gl: Ma&ximizar

en: Stay on &Top
gl: Manter &enriba

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Select All
gl: Escoller &todo

en: &Step up
gl: &Subir

en: Step &down
gl: &Baixar

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
gl: Barra de ferramentas no canto

en: (Untitled)
gl: (Sen título)

en: Actions
gl: Accións

en: Scroll here
gl: Desprazar cara aquí

en: Left edge
gl: Borde esquerdo

en: Top
gl: Cume

en: Right edge
gl: Borde dereito

en: Bottom
gl: Fondo

en: Page left
gl: Páxina á esquerda

en: Page up
gl: Páxina en riba

en: Page right
gl: Páxina á dereita

en: Page down
gl: Páxina en baixo

en: Scroll left
gl: Desprazar cara á esquerda

en: Scroll up
gl: Desprazar cara arriba

en: Scroll right
gl: Desprazar cara á dereita

en: Scroll down
gl: Desprazar cara abaixo

en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Redo
gl: &Refacer

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Paste
gl: A&pegar

en: Delete
gl: Borrar

en: Select All
gl: Escoller todo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
gl: &Aceptar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
gl: Aceptar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
gl: &Gardar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
gl: &Cancelar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
gl: &Pechar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
gl: Aplicar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
gl: Reiniciar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
gl: Non gardar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
gl: Pechar sen gardar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
gl: Descartar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
gl: &Si

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
gl: Si a &todo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
gl: &Non

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
gl: Non a to&do

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
gl: Gardar todo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
gl: Interromper

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
gl: Intentar de novo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
gl: Restaurar os valores predeterminados

en: Sh&ade
gl: &Repregar

en: &Unshade
gl: &Despregar

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
gl: LTR

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
gl: Servizos

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
gl: Agochar %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
gl: Agochar os outros

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
gl: Mostrar todos

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
gl: Preferencias…

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
gl: Saír de %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
gl: Sobre %1

en: Exit
gl: Saír

[ctx: QShortcut]
en: Space
gl: Espazo

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
gl: Tab atrás

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
gl: Borrar

[ctx: QShortcut]
en: Return
gl: Intro

[ctx: QShortcut]
en: Enter
gl: Intro

[ctx: QShortcut]
en: Del
gl: Supr

[ctx: QShortcut]
en: Pause
gl: Pausa

[ctx: QShortcut]
en: Print
gl: Imp Pant

[ctx: QShortcut]
en: SysReq
gl: Pet Sis

[ctx: QShortcut]
en: Home
gl: Inicio

[ctx: QShortcut]
en: End
gl: Fin

[ctx: QShortcut]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: QShortcut]
en: Up
gl: Subir

[ctx: QShortcut]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: QShortcut]
en: Down
gl: Baixar

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
gl: RePáx

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
gl: AvPáx

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
gl: Bloq Maiús

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
gl: Bloq Núm

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
gl: Bloq Despr

[ctx: QShortcut]
en: Menu
gl: Menú

[ctx: QShortcut]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: QShortcut]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: QShortcut]
en: Forward
gl: Adiante

[ctx: QShortcut]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
gl: Refrescar

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
gl: Baixar o volume

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
gl: Silenciar

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
gl: Subir o volume

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
gl: Potenciador de graves

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
gl: Subir os graves

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
gl: Baixar os graves

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
gl: Treble Subir

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
gl: Treble Baixar

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
gl: Multimedia Reproducir

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
gl: Multimedia Parar

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
gl: Multimedia Anterior

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
gl: Multimedia Seguinte

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
gl: Multimedia Gravar

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
gl: Multimedia Pausa

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
gl: Multimedia Reproducir/Pausar

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
gl: Páxina de inicio

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
gl: Favoritos

[ctx: QShortcut]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: QShortcut]
en: Standby
gl: Espera

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
gl: Abrir un URL

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
gl: Iniciar o correo

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
gl: Iniciar o medio

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
gl: Iniciar (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
gl: Iniciar (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
gl: Iniciar (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
gl: Iniciar (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
gl: Iniciar (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
gl: Iniciar (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
gl: Iniciar (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
gl: Iniciar (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
gl: Iniciar (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
gl: Iniciar (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
gl: Iniciar (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
gl: Iniciar (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
gl: Iniciar (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
gl: Iniciar (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
gl: Iniciar (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
gl: Iniciar (F)

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
gl: Subir o brillo do monitor

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
gl: Baixar o brillo do monitor

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
gl: Acender/Apagar a luz do teclado

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
gl: Subir o brillo do teclado

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
gl: Baixar o brillo do teclado

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
gl: Apagar

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
gl: Espertar

[ctx: QShortcut]
en: Eject
gl: Expulsar

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
gl: Durmir

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
gl: Punto de luz

[ctx: QShortcut]
en: Shop
gl: Mercar

[ctx: QShortcut]
en: History
gl: Historial

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
gl: Engadir aos favoritos

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
gl: Ligazóns quentes

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
gl: Axustar o brillo

[ctx: QShortcut]
en: Finance
gl: Finanzas

[ctx: QShortcut]
en: Community
gl: Comunidade

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
gl: Rebobinar o son

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
gl: Voltar atrás

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
gl: Aplicativo da esquerda

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
gl: Aplicativo da dereita

[ctx: QShortcut]
en: Book
gl: Libro

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
gl: Calculadora

[ctx: QShortcut]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
gl: Limpar o collido

[ctx: QShortcut]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: QShortcut]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: QShortcut]
en: Cut
gl: Cortar

[ctx: QShortcut]
en: Display
gl: Pantalla

[ctx: QShortcut]
en: Documents
gl: Documentos

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
gl: Folla de cálculo

[ctx: QShortcut]
en: Browser
gl: Navegador

[ctx: QShortcut]
en: Game
gl: Xogo

[ctx: QShortcut]
en: Go
gl: Ir para

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
gl: Saír

[ctx: QShortcut]
en: Market
gl: Tenda

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
gl: Reunión

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
gl: Menú do teclado

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
gl: Menú PB

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
gl: Os meus sitios

[ctx: QShortcut]
en: News
gl: Noticias

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
gl: Casa oficina

[ctx: QShortcut]
en: Option
gl: Opción

[ctx: QShortcut]
en: Paste
gl: Apegar

[ctx: QShortcut]
en: Phone
gl: Teléfono

[ctx: QShortcut]
en: Reply
gl: Responder

[ctx: QShortcut]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
gl: Xirar as xanelas

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
gl: Xiro PB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
gl: Xiro KB

[ctx: QShortcut]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: QShortcut]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
gl: Corrector ortográfico

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
gl: Dividir a pantalla

[ctx: QShortcut]
en: Support
gl: Asistencia

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
gl: Panel de tarefas

[ctx: QShortcut]
en: Tools
gl: Utilidades

[ctx: QShortcut]
en: Travel
gl: Viaxes

[ctx: QShortcut]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
gl: Procesador de textos

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
gl: Ampliar

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
gl: Reducir

[ctx: QShortcut]
en: Away
gl: Ausente

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
gl: Mensaxería

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
gl: Cámara web

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
gl: Reenvío de correo

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: QShortcut]
en: Music
gl: Música

[ctx: QShortcut]
en: Battery
gl: Batería

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
gl: Sen fíos

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
gl: Banda moi larga

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
gl: Avanzar o son

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
gl: Repetir o son

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
gl: Reprodución aleatoria de son

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
gl: Subtítulo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
gl: Repetir as pistas de son

[ctx: QShortcut]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: QShortcut]
en: Select
gl: Escoller

[ctx: QShortcut]
en: View
gl: Vista

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
gl: Menú na parte de riba

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
gl: Suspender

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
gl: Hibernar

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
gl: Impr Pant

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
gl: Subir Páxina

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
gl: Baixar Páxina

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
gl: Bloqueo de maiúsculas

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
gl: Bloqu num

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
gl: Bloqueo numérico

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
gl: Bloqueo de desprazamento

[ctx: QShortcut]
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: QShortcut]
en: Delete
gl: Borrar

[ctx: QShortcut]
en: System Request
gl: Pedido ao Sistema

[ctx: QShortcut]
en: Yes
gl: Si

[ctx: QShortcut]
en: No
gl: Non

[ctx: QShortcut]
en: Context1
gl: Contexto1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
gl: Contexto2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
gl: Contexto3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
gl: Contexto4

[ctx: QShortcut]
en: Call
gl: Chamar

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
gl: Colgar

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
gl: Conmutar chamar/colgar

[ctx: QShortcut]
en: Flip
gl: Inverter

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
gl: Chamar mediante voz

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
gl: Rechamar

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
gl: Disparador da cámara

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
gl: Focalizador da cámara

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana Katakana
gl: Hirgana Katakana

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
gl: Bloquear os Kana

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
gl: Cambiar a Kana

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
gl: Cambiar a Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
gl: Conmutar Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Code input
gl: Entrada de código

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
gl: Candidatos múltiplos

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
gl: Candidato anterior

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
gl: Hangul inicio

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
gl: Hangul fin

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
gl: Hanjul Jeonja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
gl: Halgul PostHanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
gl: Hangul especial

en: Shift
gl: Maiúsculas

en: Select
gl: Escoller

en: Copy &Link Location
gl: Copiar o &enderezo da ligazón

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
gl: LRM Marca de esquerda cara á dereita

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
gl: RLM Marca de dereita cara á esquerda

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
gl: ZWJ Nexo de anchura nula

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
gl: ZWNJ Non-nexo de anchura nula

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
gl: ZWSP Espazo de anchura nula

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
gl: LRE Inicio de incrustación da esquerda cara á dereita

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
gl: RLE Inicio de incrustación da dereita cara á esquerda

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
gl: LRO Inicio de excepción de esquerda cara á dereita

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
gl: RLO Inicio de excepción de dereita cara á esquerda

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
gl: PDF Sacar a formatación direccional

en: Insert Unicode control character
gl: Inserir un carácter de control Unicode

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
gl: Letra grosa

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
gl: Negra

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
gl: Lixeira

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
gl: Itálica

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
gl: Oblicua

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
gl: Calquera

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
gl: Latino

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
gl: Grego

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
gl: Cirílico

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
gl: Armenio

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
gl: Árabe

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
gl: Sirio

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
gl: Devanagárico

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
gl: Bengalí

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
gl: Guxaratí

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
gl: Orixa

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
gl: Tailandés

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
gl: Tibetano

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
gl: Xeorxiano

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
gl: Chinés simplificado

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
gl: Chinés tradicional

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
gl: Xaponés

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
gl: Coreano

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
gl: Vietnamita

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
gl: Símbolo

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
gl: Runas

en: XIM input method
gl: Método de entrada XIM

en: Windows input method
gl: Método de entrada de Windows

en: Mac OS X input method
gl: Método de entrada de Mac OS X

en: S60 FEP input method
gl: Método de entrada FEP de S60

en: New
gl: Novo

en: Toggle Breakpoint
gl: Conmutar o punto de parada

en: Disable Breakpoint
gl: Desactivar o punto de parada

en: Enable Breakpoint
gl: Activar o punto de parada

en: Breakpoint Condition:
gl: Condición do punto de parada:

en: Loaded Scripts
gl: Scripts cargados

en: Breakpoints
gl: Puntos de parada

en: Stack
gl: Pila

en: Locals
gl: Locais

en: Console
gl: Consola

en: Debug Output
gl: Saída de depuración

en: Error Log
gl: Rexistro de erros

en: Search
gl: Buscar

en: View
gl: Ver

en: Qt Script Debugger
gl: Depurador de Qt Script

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
gl: Condición

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
gl: Ignorar a cantidade

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
gl: Acción única

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
gl: Cantidade de alcances

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Case Sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

en: Whole words
gl: Palabras completas

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
gl: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;A busca retornou

en: Go to Line
gl: Ir para a liña

en: Line:
gl: Liña:

en: Interrupt
gl: Interromper

en: Shift+F5
gl: Maiús.+F5

en: Step Into
gl: Entrar

en: Step Over
gl: Pasar por riba

en: Step Out
gl: Saír

en: Shift+F11
gl: Maiús.+F11

en: Run to Cursor
gl: Executar ata o cursor

en: Run to New Script
gl: Executar ata o novo script

en: Clear Debug Output
gl: Limpar a saída de depuración

en: Clear Error Log
gl: Limpar o rexistro de erros

en: Clear Console
gl: Limpar a consola

en: &Find in Script...
gl: Buscar no &script…

en: Find &Next
gl: Buscar o &seguinte

en: Find &Previous
gl: Buscar o &anterior

en: Shift+F3
gl: Maiús.+F3

en: Debug
gl: Depurar

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
gl: Nome

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
gl: Valor

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
gl: Nivel

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
gl: Nome

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
gl: Pedido de abertura do ficheiro non local %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
gl: Aconteceu un erro ao abrir %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
gl: Aconteceu un erro de escrita ao escribir en %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
gl: Non é posíbel abrir %1: a ruta é un directorio

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
gl: Aconteceu un erro ao ler en %1: %2

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
gl: Aconteceu un erro ao abrir %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
gl: URI non válida: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
gl: Non se coñece o protocolo «%1»

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
gl: Erro da sesión de rede.

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
gl: erro de arrinque da infraestrutura

en: Temporary network failure.
gl: Fallo temporal da rede.

en: Operation canceled
gl: Cancelouse a operación

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
gl: O acceso á rede está desactivado.

en: No suitable proxy found
gl: Non se atopou ningún proxy axeitado

en: Cannot open %1: is a directory
gl: Non é posíbel abrir %1: é un directorio

en: Logging in to %1 failed: authentication required
gl: Fallou o acceso a %1: debe autenticarse

en: Error while downloading %1: %2
gl: Aconteceu un erro ao descargar %1: %2

en: Error while uploading %1: %2
gl: Aconteceu un erro ao enviar %1: %2

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
gl: Aconteceu un erro de escrita ao escribir en %1: %2

en: Socket error on %1: %2
gl: Aconteceu un erro de socket en %1: %2

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
gl: O servidor remoto pechou prematuramente a conexión en %1

en: Connection to proxy refused
gl: A conexión co proxy foi rexeitada

en: Connection to proxy closed prematurely
gl: A conexión co proxy pechouse antes de tempo

en: Proxy host not found
gl: Non se atopou o servidor proxy

en: Connection to proxy timed out
gl: A conexión co proxy esgotou o tempo-límite

en: Proxy authentication failed
gl: Fallou a autenticación co proxy

en: Proxy authentication failed: %1
gl: Fallou a autenticación no proxy: %1

en: SOCKS version 5 protocol error
gl: Erro do protocolo SOCKS versión 5

en: Host not found
gl: Non se atopou o servidor

en: General SOCKSv5 server failure
gl: Fallo xeral do servidor SOCKSv5

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
gl: O servidor SOCKSv5 non permitiu a conexión

en: Network unreachable
gl: Non foi posíbel acadar a rede

en: Connection refused
gl: A conexión foi rexeitada

en: TTL expired
gl: Esgotouse o TTL

en: SOCKSv5 command not supported
gl: A orde SOCKSv5 non se permite

en: Address type not supported
gl: Tipo de enderezo non permitido

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
gl: Código de erro descoñecido (0x%1) do proxy SOCKSv5

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
gl: A operación de rede esgotou o tempo-límite

en: Unable to initialize non-blocking socket
gl: Non foi posíbel inicializar o socket non bloqueante

en: Unable to initialize broadcast socket
gl: Non foi posíbel inicializar o socket de broadcast

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
gl: Intentouse usar un sócket IPv6 nunha plataforma incompatíbel con IPv6.

en: The remote host closed the connection
gl: O servidor remoto pechou a conexión

en: Network operation timed out
gl: A operación de rede esgotou o tempo-límite

en: Out of resources
gl: Esgotáronse os recursos

en: Unsupported socket operation
gl: Operación de socket non permitida

en: Protocol type not supported
gl: Tipo de protocolo non permitido

en: Invalid socket descriptor
gl: Descritor de socket non válido

en: Host unreachable
gl: Non foi posíbel acadar o servidor

en: Permission denied
gl: Permiso negado

en: Connection timed out
gl: A conexión esgotou o tempo-límite

en: The bound address is already in use
gl: O enderezo de conexión xa está en uso

en: The address is not available
gl: O enderezo non está dispoñíbel

en: The address is protected
gl: O enderezo está protexido

en: Datagram was too large to send
gl: O datagrama é grande de máis para envialo

en: Unable to send a message
gl: Non foi posíbel enviar unha mensaxe

en: Unable to receive a message
gl: Non foi posíbel recibir unha mensaxe

en: Unable to write
gl: Non foi posíbel escribir

en: Network error
gl: Erro de rede

en: Another socket is already listening on the same port
gl: Xa hai outro socket a escoitar o mesmo porto

en: Operation on non-socket
gl: Operación nun non socket

en: The proxy type is invalid for this operation
gl: O tipo de proxy non é válido para esta operación

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: This platform does not support IPv6
gl: Esta plataforma non admite IPv6

en: Operation on socket is not supported
gl: A operación no socket non se permite

en: Socket operation timed out
gl: A operación do socket esgotou o tempo-límite

en: Socket is not connected
gl: O socket non está conectado

en: The address is invalid for this operation
gl: O enderezo non é válido para esta operación

en: The specified network session is not opened
gl: A sesión de rede que se especificou non está aberta

en: No error
gl: Sen erros

en: The issuer certificate could not be found
gl: Non se atopou o certificado do expendedor

en: The certificate signature could not be decrypted
gl: Non foi posíbel descifrar a sinatura do certificado

en: The public key in the certificate could not be read
gl: Non foi posíbel ler a chave pública no certificado

en: The signature of the certificate is invalid
gl: A sinatura do certificado non é válida

en: The certificate is not yet valid
gl: O certificado aínda non é válido

en: The certificate has expired
gl: O certificado caducou

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
gl: O campo notBefore do certificado contén unha data non válida

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
gl: O campo notAfter do certificado contén unha data non válida

en: The certificate is self-signed, and untrusted
gl: O certificado está auto-asinado e non é fiábel

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
gl: O certificado raíz da cadea de certificados está auto-asinado e non é fiábel

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
gl: Non foi posíbel atopar o certificado emisor dun certificado que se buscou localmente

en: No certificates could be verified
gl: Non foi posíbel verificar ningún certificado

en: One of the CA certificates is invalid
gl: Un dos certificados da CA non é válido

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
gl: Superouse a lonxitude da ruta do parámetro basicConstraints

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
gl: O certificado fornecido non é apropiada para este propósito

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
gl: A autoridade de certificación raíz do certificado non é de confianza para este propósito

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
gl: A autoridade de certificación raíz do certificado está instruída para rexeitar o propósito especificado

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
gl: O certificado emisor do candidato actual rexeitouse porque o nome do asunto non coincide co do emisor do certificado actual

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
gl: O certificado emisor do candidato actual rexeitouse porque o nome do emisor e o número de serie están presentes pero non coinciden co identificador da autoridade da chave do certificado actual

en: The peer did not present any certificate
gl: O parceiro non presentou certificado ningún

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
gl: O nome do servidor non coincide con ningún dos válidos para este certificado

en: The peer certificate is blacklisted
gl: O certificado do parceiro está na lista negra

en: Error creating SSL context (%1)
gl: Aconteceu un erro ao crear o contexto SSL (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
gl: A lista de cifras ou non é válida ou está baleira (%1)

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
gl: Non é posíbel fornecer un certificado sen chave, %1

en: Error loading local certificate, %1
gl: Aconteceu un erro ao cargar o certificado local, %1

en: Error loading private key, %1
gl: Aconteceu un erro ao cargar a chave privada, %1

en: Private key does not certify public key, %1
gl: A chave privada non certifica a chave pública, %1

en: Error creating SSL session, %1
gl: Aconteceu un erro ao crear a sesión SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
gl: Aconteceu un erro ao crear a sesión SSL: %1

en: Unable to write data: %1
gl: Non foi posíbel escribir os datos: %1

en: Unable to decrypt data: %1
gl: Non foi posíbel descifrar os datos: %1

en: The TLS/SSL connection has been closed
gl: Pechouse a conexión TLS/SSL

en: Error while reading: %1
gl: Aconteceu un erro ao ler: %1

en: Error during SSL handshake: %1
gl: Aconteceu un erro durante a negociación SSL: %1

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
gl: Non se indicou o nome do servidor

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
gl: O nome do servidor non é válido

en: Unknown address type
gl: Tipo de enderezo descoñecido

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
gl: Non se indicou o nome do servidor

en: Unknown error (%1)
gl: Erro descoñecido (%1)

en: No host name given
gl: Non se indicou o nome do servidor

en: Invalid hostname
gl: O nome do servidor non é válido

en: Invalid configuration.
gl: A configuración non é válida.

en: Extra content at end of document.
gl: Contido adicional na fin do documento.

en: Invalid entity value.
gl: O valor da entidade non é válido.

en: Invalid XML character.
gl: O carácter XML non é válido.

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
gl: Non se permite a secuencia «]]>» no contido.

en: Encountered incorrectly encoded content.
gl: Atopouse contido codificado incorrectamente.

en: Namespace prefix '%1' not declared
gl: Prefixo de espazo de nomes «%1» non declarado

en: Illegal namespace declaration.
gl: Declaración ilegal de espazo de nomes.

en: Attribute redefined.
gl: Atributo definido de novo.

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
gl: Carácter «%1» inesperado no texto público de identidade.

en: Invalid XML version string.
gl: Cadea de versión do XML non válida.

en: Unsupported XML version.
gl: Versión de XML non permitida.

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
gl: O pseudo atributo de autonomía debe aparecer despois da codificación.

en: %1 is an invalid encoding name.
gl: %1 é un nome de codificación incorrecto.

en: Encoding %1 is unsupported
gl: A codificación %1 non se permite

en: Standalone accepts only yes or no.
gl: O atributo de autonomía só acepta «yes» ou «no».

en: Invalid attribute in XML declaration.
gl: Atributo non válido na declaración XML.

en: Premature end of document.
gl: Fin prematuro do documento.

en: Invalid document.
gl: Documento non válido.

en: Expected
gl: Agardábase

en: , but got '
gl: , pero obtívose «

en: Unexpected '
gl: Non se agardaba «

en: Expected character data.
gl: Agardábanse datos de carácter.

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
gl: Negouse o permiso

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
gl: Demasiados ficheiros abertos

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
gl: Non existe ese ficheiro nin directorio

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
gl: Non queda espazo no dispositivo

en: Missing initial state in compound state '%1'
gl: Falta o estado inicial no estado composto «%1»

en: Missing default state in history state '%1'
gl: Falta o estado predeterminado no estado histórico «%1»

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
gl: Non hai antecesor común para o destino e orixe da transición desde o estado «%1»

en: %1: already exists
gl: %1: xa existe

en: %1: doesn't exists
gl: %1: non existe

en: %1: invalid size
gl: %1: tamaño non válido

en: %1: out of resources
gl: %1: esgotou os recursos

en: %1: permission denied
gl: %1: negouse o permiso

en: %1: unknown error %2
gl: %1: erro descoñecido %2

en: %1: key is empty
gl: %1: a chave está baleira

en: %1: unable to set key on lock
gl: %1: non foi posíbel modificar a tecla por bloqueo

en: %1: create size is less then 0
gl: %1: o tamaño a crear é menor que 0

en: %1: unable to lock
gl: %1: non foi posíbel bloquear

en: %1: unable to unlock
gl: %1: non foi posíbel desbloquear

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
gl: %1: xa existe

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
gl: %1: non existe

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
gl: %1: esgotou os recursos

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
gl: %1: negouse o permiso

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
gl: %1: erro descoñecido %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
gl: %1: erro de nome

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
gl: %1: a chave está baleira

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
gl: %1: non foi posíbel crear a chave

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
gl: %1: fallou ftok

en: %1: doesn't exist
gl: %1: non existe

en: %1: size query failed
gl: %1: fallou o tamaño da consulta

en: %1: UNIX key file doesn't exist
gl: %1: non existe o ficheiro de chave de UNIX

en: %1: ftok failed
gl: %1: fallou ftok

en: %1: unable to make key
gl: %1: non foi posíbel crear a chave

en: %1: system-imposed size restrictions
gl: %1: restricións de tamaño impostas polo sistema

en: %1: bad name
gl: %1: nome incorrecto

en: %1: not attached
gl: %1: non anexado

en: Cannot load library %1: %2
gl: Non foi posíbel cargar a biblioteca %1: %2

en: Cannot unload library %1: %2
gl: Non foi posíbel descargar a biblioteca %1: %2

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
gl: Non é posíbel resolver o símbolo «%1» en %2: %3

en: The plugin was not loaded.
gl: O complemento non se cargou.

en: The shared library was not found.
gl: Non se atopou a biblioteca compartida.

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
gl: Erro de concordancia na verificación dos datos do complemento en «%1»

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
gl: O ficheiro «%1» non é un complemento válido de Qt.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
gl: O complemento «%1» utiliza unha biblioteca Qt non compatíbel. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
gl: O complemento «%1» utiliza unha biblioteca Qt non compatíbel. Agardábase a chave de compilación «%2», obtívose a «%3»

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
gl: O complemento «%1» utiliza unha biblioteca Qt non compatíbel (Non é posíbel mesturar as bibliotecas de depuración coas publicadas).

en: '%1' is not an ELF object (%2)
gl: «%1» non é un obxecto ELF (%2)

en: '%1' is not an ELF object
gl: «%1» non é un obxecto ELF

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
gl: %1 é un obxecto ELF incorrecto (%2)

en: Error reading from process
gl: Aconteceu un erro ao ler do proceso

en: Error writing to process
gl: Aconteceu un erro ao escribir no proceso

en: Process crashed
gl: O proceso pechouse inesperadamente

en: No program defined
gl: Non definiu programa ningún

en: Could not open input redirection for reading
gl: Non foi posíbel abrir a redirección da entrada para lectura

en: Could not open output redirection for writing
gl: Non foi posíbel abrir a redirección da entrada para escribir

en: Resource error (fork failure): %1
gl: Erro do recurso (fallou o fork): %1

en: Process operation timed out
gl: A operación de procesamento esgotou o tempo-límite

en: Destination file exists
gl: O ficheiro de destino xa existe

en: Will not rename sequential file using block copy
gl: Non se cambiará o nome do ficheiro secuencial empregando a copia de bloques.

en: Cannot remove source file
gl: Non é posíbel eliminar o ficheiro de orixe

en: Cannot open %1 for input
gl: Non é posíbel abrir %1 como entrada

en: Cannot open for output
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de saída

en: Failure to write block
gl: Non foi posíbel escribir o bloque

en: Cannot create %1 for output
gl: Non foi posíbel crear %1 para a saída

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
gl: Oo non hai dispoñíbel ningún motor de ficheiro ou o motor non permite usar UnMapExtension

en: Process failed to start: %1
gl: Fallou a carga do proceso: %1

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
gl: non aconteceu ningún erro

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
gl: úsase unha funcionalidade desactivada

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
gl: sintaxe incorrecta para a clase char

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
gl: sintaxe incorrecta para a busca cara diante

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
gl: as buscas cara diante non se permiten, consulte QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
gl: sintaxe incorrecta para a repetición

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
gl: valor octal non válido

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
gl: falta o delimitador esquerdo

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
gl: final inesperado

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
gl: acadouse un límite interno

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
gl: intervalo non válido

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
gl: categoría non válida

en: System
gl: Sistema

en: Restore up
gl: Restaurar

en: Restore down
gl: Minimizar

en: Contains commands to manipulate the window
gl: Contén ordes para manipular a xanela

en: Puts a minimized window back to normal
gl: Volta unha xanela minimizada ao tamaño normal

en: Moves the window out of the way
gl: Vota a un lado a xanela

en: Puts a maximized window back to normal
gl: Volta unha xanela maximizada ao tamaño normal

en: Makes the window full screen
gl: Pon a xanela a pantalla completa

en: Closes the window
gl: Pecha a xanela

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
gl: Mostra o nome da xanela e contén controis para manipulala

en: More
gl: Máis

en: Less
gl: Menos

en: Line up
gl: Aliñar en riba

en: Position
gl: Posición

en: Line down
gl: Aliñar en baixo

en: SpeedoMeter
gl: Velocímetro

en: SliderHandle
gl: Asa da barra deslizante

en: Scroll Left
gl: Desprazar cara a esquerda

en: Scroll Right
gl: Desprazar cara a dereita

en: Press
gl: Premer

en: Close the tab
gl: Pechar a lapela

en: Activate the tab
gl: Activar a lapela

en: Open
gl: Abrir

en: Uncheck
gl: Desmarcar

en: Check
gl: Marcar

en: Toggle
gl: Conmutar

en: Execute
gl: Executar

en: Dock
gl: Acoplar

en: Float
gl: Flutuante

en: Could not read image data
gl: Non foi posíbel ler os datos da imaxe

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
gl: Non se permiten dispositivos secuenciais (por ex. un socket) para ler imaxes

en: Seek file/device for image read failed
gl: Fallou o salto no ficheiro ou dispositivo para ler a imaxe

en: Image mHeader read failed
gl: Fallou a lectura da mHeader da imaxe

en: Image type not supported
gl: Non se admite ese tipo de imaxe

en: Image depth not valid
gl: A profundidade da imaxe non é válida

en: Could not seek to image read footer
gl: Non foi posíbel saltar para ler o pé da imaxe

en: Could not read footer
gl: Non foi posíbel ler o rodapé

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
gl: Non se admite este tipo de imaxe (non é TrueVision 2.0)

en: Could not reset to start position
gl: Non foi posíbel voltar para a posición inicial

en: Select IM
gl: Escolla o método de entrada

en: Multiple input method switcher
gl: Selector de múltiplos métodos de entrada

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
gl: Selector entre métodos de entrada que usa o menú contextual dos trebellos de texto

en: Zoom to &100%
gl: Ampliar ao &100%

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Items
gl: Elementos

en: Inspector Mode
gl: Modo de inspección

en: Play/Pause Animations
gl: Reproducir/Deter as animacións

en: Select (Marquee)
gl: Escoller (Marquesiña)

en: Zoom
gl: Achegar

en: Color Picker
gl: Selector de cores

en: Apply Changes to QML Viewer
gl: Aplicar as modificacións no visualizador de QML

en: Apply Changes to Document
gl: Aplicar as modificacións ao documento

en: Tools
gl: Utensilios

en: Copy Color
gl: Copiar a cor

en: Unknown session error.
gl: Erro descoñecido da sesión.

en: The session was aborted by the user or system.
gl: A sesión abortouse polo usuario ou polo sistema.

en: The requested operation is not supported by the system.
gl: A operación pedida non se permite polo sistema.

en: The specified configuration cannot be used.
gl: A configuración especificada non se pode empregar.

en: Roaming was aborted or is not possible.
gl: A itinerancia abortouse ou non é posíbel.

en: Roaming error
gl: Erro da itinerancia

en: Session aborted by user or system
gl: A sesión abortouse polo usuario ou polo sistema

en: Unidentified Error
gl: Erro non identificado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Defaults
gl: Predefinicións

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Insert
gl: Inserir

en: Update
gl: Actualizar

[ctx: QSql]
en: Delete
gl: Borrar

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
gl: Desexa borrar este rexistro?

[ctx: QSql]
en: Yes
gl: Si

[ctx: QSql]
en: No
gl: Non

[ctx: QSql]
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: QSql]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: QSql]
en: Save edits?
gl: Desexa gardar as modificacións?

[ctx: QSql]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: QSql]
en: Confirm
gl: Confirmar

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
gl: Desexa cancelar as súas modificacións?

en: More...
gl: Máis…

en: Customize...
gl: Personalizar…

en: Operation stopped by the user
gl: Operación detida polo usuario

en: Clear
gl: Limpar

en: %1, %2 not defined
gl: %1, %2 non definido

en: Ambiguous %1 not handled
gl: Non se xestionou o %1 ambiguo

en: JavaScript Alert - %1
gl: Alerta de JavaScript: %1

en: JavaScript Confirm - %1
gl: Confirmación de JavaScript: %1

en: JavaScript Prompt - %1
gl: Pregunta de JavaScript: %1

en: JavaScript Problem - %1
gl: Problema de JavaScript: %1

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
gl: Parece que o script nesta páxina ten problemas. Quere detelo?

en: Move the cursor to the next character
gl: Mover o cursor ao seguinte carácter

en: Move the cursor to the previous character
gl: Mover o cursor ao anterior carácter

en: Move the cursor to the next word
gl: Mover o cursor á seguinte palabra

en: Move the cursor to the previous word
gl: Mover o cursor á palabra anterior

en: Move the cursor to the next line
gl: Mover o cursor á seguinte liña

en: Move the cursor to the previous line
gl: Mover o cursor á liña anterior

en: Move the cursor to the start of the line
gl: Mover o cursor ao comezo da liña

en: Move the cursor to the end of the line
gl: Mover o cursor ao final da liña

en: Move the cursor to the start of the block
gl: Mover o cursor ao comezo do bloque

en: Move the cursor to the end of the block
gl: Mover o cursor ao final do bloque

en: Move the cursor to the start of the document
gl: Mover o cursor ao comezo do documento

en: Move the cursor to the end of the document
gl: Mover o cursor ao final do documento

en: Select to the next character
gl: Escoller ata o seguinte carácter

en: Select to the previous character
gl: Escoller ata o anterior carácter

en: Select to the next word
gl: Escoller ata a seguinte palabra

en: Select to the previous word
gl: Escoller ata a anterior palabra

en: Select to the next line
gl: Escoller ata a seguinte liña

en: Select to the previous line
gl: Escoller ata a liña anterior

en: Select to the start of the line
gl: Escoller ata o comezo da liña

en: Select to the end of the line
gl: Escoller ata o final da liña

en: Select to the start of the block
gl: Escoller ata o comezo do bloque

en: Select to the end of the block
gl: Escoller ata o final do bloque

en: Select to the start of the document
gl: Escoller ata o comezo do documento

en: Select to the end of the document
gl: Escoller ata o final do documento

en: Delete to the start of the word
gl: Escoller ata o comezo da palabra

en: Delete to the end of the word
gl: Borrar ata o final da palabra

en: Insert a new paragraph
gl: Inserir un parágrafo novo

en: Insert a new line
gl: Inserir unha liña nova

en: Paste and Match Style
gl: Estilo de apegar e casar

en: Remove formatting
gl: Eliminar o formatado

en: Strikethrough
gl: Riscada

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Insert Bulleted List
gl: Inserir unha lista con viñetas

en: Insert Numbered List
gl: Inserir unha lista numerada

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Quitar sangría

en: Center
gl: Centro

en: Justify
gl: Xustificado

en: Align Left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align Right
gl: Aliñar á dereita

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
gl: Inspector de webs: %2

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
gl: Enviar

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
gl: Reiniciar

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
gl: Este é un índice con capacidade de busca. Introduza as palabras chave da busca:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
gl: Enviar

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
gl: Escoller un ficheiro

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
gl: Non escolleu ningún ficheiro

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
gl: Abrir nunha xanela nova

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
gl: Gardar o ligado…

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
gl: Copiar a ligazón

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
gl: Abrir a imaxe

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
gl: Copiar a imaxe

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
gl: Copiar o enderezo da imaxe

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
gl: Abrir o vídeo

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
gl: Abrir o son

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
gl: Copiar o vídeo

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
gl: Copiar o son

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
gl: Conmutar os controis

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
gl: Conmutar a repetición

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
gl: Ver a pantalla completa

[ctx: Play]
en: Play
gl: Reproducir

[ctx: Pause]
en: Pause
gl: Deter

[ctx: Mute]
en: Mute
gl: Silenciar

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
gl: Abrir o marco

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
gl: Atrás

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
gl: Adiante

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
gl: Cortar

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
gl: Apegar

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
gl: Seleccionar todo

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
gl: Non se atoparon conxecturas

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
gl: Engadir ao dicionario

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
gl: Buscar na web

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
gl: Buscar no dicionario

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
gl: Abrir a ligazón

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
gl: Ortografía

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
gl: Mostrar a ortografía e a gramática

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
gl: Agochar a ortografía e a gramática

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
gl: Verificar a ortografía

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
gl: Verificar a ortografía mentres se escribe

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
gl: Comprobar a gramática xunto coa ortografía

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
gl: Tipos de letra

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
gl: Letra grosa

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
gl: Itálica

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
gl: Subraiado

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
gl: Contorno

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
gl: Dirección

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
gl: Dirección do texto

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
gl: Predeterminada

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
gl: Da esquerda cara a dereita

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
gl: Da dereita cara a esquerda

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
gl: Inspeccionar

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
gl: Non hai buscas recentes

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
gl: Buscas recentes

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
gl: Limpar as buscas recentes

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
gl: Falta o complemento

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
gl: %1 (%2x%3 píxeles)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
gl: Estase a cargar…

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
gl: Retransmisión ao vivo

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
gl: Elemento de son

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
gl: Elemento de vídeo

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
gl: Botón de silenciar

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
gl: Botón de quitar o silencio

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
gl: Botón de reproducir

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
gl: Botón de pausar

[ctx: Media controller element]
en: Slider
gl: Barra deslizante

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
gl: Barra deslizante con miniaturas

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
gl: Botón de rebobinar

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
gl: Botón de voltar ao tempo-real

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
gl: Tempo transcorrido

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
gl: Tempo a faltar

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
gl: Visor do estado

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
gl: Botón de pantalla completa

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
gl: Botón de busca cara diante

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
gl: Botón de busca cara atrás

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
gl: Visor dos controis da reprodución do elemento de son e do estado

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
gl: Visor dos controis da reprodución do elemento de imaxe e do estado

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
gl: Silenciar as pistas de son

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
gl: Desilenciar as pistas de son

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
gl: Comeza a reprodución

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
gl: Pór a reprodución en pausa

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
gl: Cursor do filme

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
gl: Miniatura do cursor de posición do filme

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
gl: Rebobinar o filme

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
gl: Voltar a tempo-real o filme en retransmisión

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
gl: Momento actual do filme

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
gl: Tempo a faltar do filme

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
gl: Estado actual do filme

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
gl: Reproducir o filme no modo a pantalla completa

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
gl: Buscar cara atrás rapidamente

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
gl: Buscar cara diante rapidamente

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
gl: Duración indefinida

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
gl: %1 días %2 horas %3 minutos %4 segundos

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
gl: %1 horas %2 minutos %3 segundos

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
gl: %1 minutos %2 segundos

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
gl: %1 segundos

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
gl: Acadouse o límite de redireccións

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
gl: Desprazar cara aquí

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
gl: Borde esquerdo

[ctx: QWebPage]
en: Top
gl: Cume

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
gl: Borde dereito

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
gl: Fondo

[ctx: QWebPage]
en: Page left
gl: Páxina á esquerda

[ctx: QWebPage]
en: Page up
gl: Páxina en riba

[ctx: QWebPage]
en: Page right
gl: Páxina á dereita

[ctx: QWebPage]
en: Page down
gl: Páxina en baixo

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
gl: Desprazar cara á esquerda

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
gl: Desprazar cara arriba

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
gl: Desprazar cara á dereita

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
gl: Desprazar cara abaixo

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
gl: Non é posíbel reproducir.
    
    Comprobe a instalación de GStreamer e verifique
    que ten instalado libgstreamer-plugins-base.

en: Missing codec helper script assistant.
gl: Falta o asistente do script auxiliar do códec.

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
gl: Fallou a instalación do complemento dun códec: %0

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
gl: Falta un codec requirido, polo que deberá instalar os seguintes codecs para reproducir este contido: %0

en: Could not open media source.
gl: Non foi posíbel abrir a orixe dos medios.

en: Invalid source type.
gl: Tipo de orixe non válido.

en: Could not locate media source.
gl: Non foi posíbel atopar a orixe do medio.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
gl: Non foi posíbel abrir o dispositivo de son. O dispositivo xa está en uso.

en: Could not decode media source.
gl: Non foi posíbel descodificar a fonte do medio.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
gl: Aviso: Non semella ter instalado o paquete gstreamer0.10-plugins-good.
             Desactiváronse algunhas funcionalidades de vídeo.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
gl: Aviso: Non semella ter instaladas os complementos de GStreamer.
               Desactiváronse todas as funcionalidades de imaxe e son.

en: Pause failed
gl: Fallou o pór en pausa

en: Seek failed
gl: Fallou o salto

en: Getting position failed
gl: Fallou a obtención da posición

en: Opening clip failed
gl: Fallou a abertura do clip

en: Enabled
gl: Activado

en: Level (%)
gl: Nivel (%)

en: Decay HF ratio (%)
gl: Taxa de decaemento de HF (%)

en: Decay time (ms)
gl: Período de decaemento (ms)

en: Density (%)
gl: Densidade (%)

en: Diffusion (%)
gl: Difusión (%)

en: Reflections delay (ms)
gl: Retardo dos reflexos (ms)

en: Reflections level (mB)
gl: Nivel dos reflexos (mB)

en: Reverb delay (ms)
gl: Retardo da reverberación (ms)

en: Reverb level (mB)
gl: Nivel da reverberación (mB)

en: Room HF level
gl: Nivel de HF da sala

en: Room level (mB)
gl: Nivel da sala (mB)

en: Not ready to play
gl: Non está preparado para reproducir

en: Error opening file
gl: Aconteceu un erro ao abrir o ficheiro

en: Error opening URL
gl: Aconteceu un erro ao abrir o URL

en: Error opening resource
gl: Aconteceu un erro ao abrir o recurso

en: Error opening source: resource not opened
gl: Erro ao abrir o recurso: non se abriu o recurso

en: Setting volume failed
gl: Fallou a configuración do volume

en: Loading clip failed
gl: Fallou a carga do clip

en: Playback complete
gl: Completouse a reprodución

en: Download error
gl: Erro na descarga

en: Not found
gl: Non atopado

en: Out of memory
gl: Esgotouse a memoria

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Overflow
gl: Desbordamento

en: Underflow
gl: Esgotamento

en: Already exists
gl: Xa existe

en: Path not found
gl: Non se atopou a ruta

en: In use
gl: En uso

en: Not ready
gl: Non preparado

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Could not connect
gl: Non foi posíbel conectar

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Insufficient bandwidth
gl: Largura de banda insuficiente

en: Network unavailable
gl: Rede non dispoñíbel

en: Network communication error
gl: Erro de comunicación pola reda

en: Streaming not supported
gl: Non se permite a retransmisión

en: Server alert
gl: Alerta do servidor

en: Invalid protocol
gl: Protocolo non válido

en: Invalid URL
gl: URL non válido

en: Multicast error
gl: Erro de multicast

en: Proxy server error
gl: Erro do servidor proxy

en: Proxy server not supported
gl: O servidor proxy non se permite

en: Audio output error
gl: Erro da saída de son

en: Video output error
gl: Erro da saída de imaxe

en: Decoder error
gl: Erro do descodificador

en: Audio or video components could not be played
gl: Non foi posíbel reproducir as compoñentes de son nin de video

en: DRM error
gl: Erro da DRM

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
gl: Saída de son

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
gl: O dispositivo de saída do son

en: Video display error
gl: Erro na visualización do vídeo

en: Error opening source: type not supported
gl: Erro ao abrir a fonte: tipo non permitido

en: Error opening source: resource is compressed
gl: Erro ao abrir a fonte: o recurso está comprimido

en: Error opening source: resource not valid
gl: Erro ao abrir a fonte: o recurso non é válido

en: Error opening source: media type could not be determined
gl: Erro ao abrir a fonte: non foi posíbel determinar o tipo de medio

en: Failed to set requested IAP
gl: Fallou a configuración da IAP pedida

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
gl: Use esta barra deslizante para axustar o volume. A posición á esquerda é o 0%, a da dereita o %1%

en: Muted
gl: Silenciado

en: PulseAudio Sound Server
gl: Servidor de son PulseAudio

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
gl: <html>O dispositivo de reprodución de son <b>%1</b> non funciona.<br/>No seu lugar usarase o <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
gl: <html>Cambiando ao dispositivo de reprodución de son <b>%1</b><br/>que acaba de pórse dispoñíbel e ten maior preferencia.</html>

en: Revert back to device '%1'
gl: Estase a voltar para o dispositivo «%1»

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
gl: <html>Cambiando ao dispositivo de reprodución de son <b>%1</b><br/>que ten máis preferencia ou está configurado especificamente para este fluxo.</html>

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
gl: Notificacións

[ctx: Phonon::]
en: Music
gl: Música

[ctx: Phonon::]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: Phonon::]
en: Communication
gl: Comunicación

[ctx: Phonon::]
en: Games
gl: Xogos

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Element %1 is not allowed at this location.
gl: Neste lugar non se permite o elemento %1.

en: Text nodes are not allowed at this location.
gl: Neste lugar non se permiten nodos de texto.

en: Parse error: %1
gl: Erro de procesamento: %1

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
gl: O valor do atributo da versión de XSL-T debe ser un valor do tipo %1, e %2 non o é.

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
gl: Estase a executar unha folla de estilos XSL-T 1.0 cun procesador 2.0.

en: Unknown XSL-T attribute %1.
gl: Non se coñece o atributo XSL-T %1.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
gl: Os atributos %1 e %2 exclúense mutuamente.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
gl: Nun módulo de folla de estilos simplificada debe estar presente o atributo %1.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
gl: Se o elemento %1 non ten o atributo %2 non pode ter os atributos %3 nin %4.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
gl: O elemento %1 debe ter polo menos un dos atributos %2 ou %3.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
gl: Debe especificarse polo menos un modo no atributo %1 do elemento %2.

en: Element %1 must come last.
gl: O elemento %1 debe ir o último.

en: At least one %1-element must occur before %2.
gl: Debe estar presente polo menos un elemento %1 antes de %2.

en: Only one %1-element can appear.
gl: Só pode aparecer un elemento %1.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
gl: Debe estar presente polo menos un elemento %1 dentro de %2.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
gl: Non se pode empregar un construtor de secuencia cando o atributo %1 está presente en %2.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
gl: O elemento %1 debe ter ou un atributo %2 ou un construtor de secuencia.

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
gl: Non se pode subministrar un valor predeterminado mediante un atributo %1 nin un construtor de secuencia cando se require un parámetro.

en: Element %1 cannot have children.
gl: O elemento %1 non pode ter fillos.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
gl: O elemento %1 non pode ter un construtor de secuencia.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
gl: O atributo %1 non pode aparecer en %2 cando é filla de %3.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
gl: Non se pode declarar como túnel un parámetro nunha función.

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
gl: Este procesador non é coñecedor do Schema e polo tanto %1 non pode empregarse.

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
gl: Os elementos da folla de estilo de máximo nivel debe estar nun espazo de nomes non nulo, e %1 non o é.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
gl: O valor do atributo %1 no elemento %2 debe ser %3 ou %4, non %5.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
gl: O atributo %1 non pode ter o valor %2.

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
gl: O atributo %1 só pode aparecer no primeiro elemento %2.

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
gl: Debe aparecer cando menos un elemento %1 como fillo de %2.

en: The variable %1 is unused
gl: A variábel %1 non é usada

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
gl: O atributo %1 non pode aparecer no elemento %2, só poden aparecer os atributos estándar.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
gl: O atributo %1 non pode aparecer no elemento %2, só se permite %3 e os elementos estándar.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
gl: O atributo %1 non pode aparecer no elemento %2, só se permiten %3, %4 e os elementos estándar.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
gl: O atributo %1 non pode aparecer no elemento %2. Permítense %3 e os elementos estándar.

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
gl: Os atributos de XSL-T nos elementos de XSL-T deben estar no espazo de nomes nulo, non no espazo de nomes %1 que é XSL-T.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
gl: O atributo %1 debe aparecer no elemento %2.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
gl: O elemento co nome local %1 non existe en XSL-T.

en: W3C XML Schema identity constraint selector
gl: Selector de restrición de identidade do esquema XML do W3C

en: W3C XML Schema identity constraint field
gl: Campo de restrición de identidade do esquema XML do W3C

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
gl: Atopouse unha construción que non está permitida na linguaxe actual (%1).

en: %1 is an unknown schema type.
gl: %1 é un tipo de esquema descoñecido.

en: A template with name %1 has already been declared.
gl: Xa se declarou un modelo co nome %1.

en: %1 is not a valid numeric literal.
gl: %1 non é un texto numérico válido.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
gl: Só pode haber unha declaración de %1 no prólogo da busca.

en: The initialization of variable %1 depends on itself
gl: A inicialización da variábel %1 depende de si mesma

en: No variable with name %1 exists
gl: Non hai ningunha variábel chamada %1

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
gl: Non se permite a versión %1. A versión permitida de XQuery é a 1.0.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
gl: A codificación %1 non é válida. Só debe conter caracteres Latinos, non pode conter espazos, e debe casar coa expresión regular %2.

en: No function with signature %1 is available
gl: Non está dispoñíbel ningunha función coa sinatura %1

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
gl: Debe haber unha declaración dun espazo de nomes predeterminado antes das declaracións de funcións, variábeis e opcións.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
gl: Debe haber declaracións dun espazo de nomes antes das declaracións de funcións, variábeis e opcións.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
gl: As importacións de módulos deben estar antes das declaracións de funcións, variábeis e opcións.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
gl: A palabra clave %1 só pode aparecer con calquera outro nome de modo.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
gl: O valor do atributo %1 debe ser do tipo %2 e %3 non o é.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
gl: Non é posíbel declarar de novo o prefixo %1.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
gl: Non foi posíbel vincular o prefixo %1. Por omisión, xa está vinculado co espazo de nomes %2.

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
gl: O prefixo %1 xa está declarado no prólogo.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
gl: O nome dunha opción debe ter un prefixo. Non hai un espazo de nomes predeterminado para as opcións.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
gl: A funcionalidade de Importación de Esquema non se permite, polo tanto non pode haber declaracións %1.

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
gl: O espazo de nomes de destino dun %1 non pode estar en branco.

en: The module import feature is not supported
gl: A funcionalidade de importación de módulos non se permite

en: A variable with name %1 has already been declared.
gl: Xa foi declarada unha variábel co nome %1.

en: No value is available for the external variable with name %1.
gl: Non se dispón de ningún valor para a variábel externa chamada %1.

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
gl: As funcións de folla de estilo deben ter un nome con prefixo.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
gl: O espazo de nomes das funcións definidas polo usuario non pode estar en branco (probe co prefixo predefinido %1, que está para casos como este)

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
gl: O espazo de nomes %1 está reservado; polo tanto as funcións definidas polo usuario non poden usalo. Inténteo co prefixo predefinido %2, que está para casos como este.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
gl: O espazo de nomes dunha función definida polo usuario nun módulo de biblioteca debe ser equivalente ao espazo de nomes do módulo. Con outras verbas: debe ser %1 no canto de %2

en: A function already exists with the signature %1.
gl: Xa existe unha función coa sinatura %1.

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
gl: Non se permiten as funcións externas. Todas as funcións permitidas poden ser usadas directamente, non fai falla declaralas como externas

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
gl: Xa foi declarado un argumento co nome %1. O nome de cada argumento debe ser único.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
gl: Cando se emprega unha función %1 para buscar nun patrón, o argumento debe ser unha referencia variábel ou unha cadea literal.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
gl: Nun patrón XSL-T, o primeiro argumento da función %1 cando sexa empregada para facer buscas debe ser unha cadea de texto.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
gl: Nun patrón XSL-T, o primeiro argumento da función %1 cando sexa empregada para facer buscas debe ser unha cadea de texto ou unha referencia variábel.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
gl: Nun patrón XSL-T, a función %1 non pode ter un terceiro argumento.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
gl: Nun patrón XSL-T, só pode empregar para buscas as funcións %1 e %2, non a %3.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
gl: Nun patrón XSL-T non pode empregarse o eixo %1, só os %2 e %3.

en: %1 is an invalid template mode name.
gl: %1 é un nome de modo incorrecto do modelo.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
gl: O nome dunha variábel asociada a unha expresión for debe ser distinta da variábel posicional. Por isto, as dúas variábeis chamadas %1 chocan.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
gl: Non se permite a funcionalidade de Validación do Esquema. Polo tanto, as expresións %1 non poden ser usadas.

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
gl: Non se permite ningunha das expresións pragma. Polo tanto, debe haber presente unha expresión de reserva

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
gl: Os nomes dos parámetros do modelo deben ser únicos, %1 está duplicado.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
gl: Non se permite o eixo %1 en XQuery

en: No function with name %1 is available.
gl: Non hai ningunha función chamada %1.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
gl: A URI do espazo de nomes non pode ser unha cadea valeira cando se estea a asociar cun prefixo, %1.

en: %1 is an invalid namespace URI.
gl: %1 é unha URI incorrecta de espazo de nomes.

en: It is not possible to bind to the prefix %1
gl: Non é posíbel asociar co prefixo %1

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
gl: O espazo de nomes %1 só pode estar vinculado a %2 (e está, en calquera caso, predeclarado).

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
gl: O prefixo %1 só pode estar vinculado a %2 (e está, en calquera caso, predeclarado).

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
gl: Dous atributos na declaración dun espazo de nomes teñen o mesmo nome: %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
gl: A URI do espazo de nomes debe ser constante e non pode conter expresións.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
gl: Xa apareceu un atributo co nome %1 neste elemento.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
gl: Hai un construtor directo dun elemento que non está ben formado. %1 remata con %2.

en: The name %1 does not refer to any schema type.
gl: O nome %1 non se refire a ningún tipo de esquema.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
gl: %1 é un tipo complexo. Non é posíbel converter a tipos complexos. Porén, si que pode converter a tipos atómicos como %2.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
gl: %1 non é un tipo atómico. Só é posíbel converter a tipos atómicos.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
gl: %1 non é un nome válido para unha instrución de procesamento.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
gl: %1 non está nas declaracións de atributos ao alcance. Lembre que non se permite a funcionalidade de importación de esquemas.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
gl: O nome dunha expresión de extensión debe estar nun espazo de nomes.

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
gl: Non é posíbel procesar o elemento %1, os elementos agardados son: %2.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
gl: Non se permite o elemento %1 neste ámbito, os elementos posíbeis son: %2.

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
gl: O elemento fillo falta nese ámbito, os posíbeis son: %1.

en: Document is not a XML schema.
gl: O documento non é un esquema XML.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
gl: O atributo %1 do elemento %2 ten contido non válido: {%3} non é un valor do tipo %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
gl: O atributo %1 do elemento %2 ten contido non válido: {%3}.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
gl: O espazo de nomes de destino %1 do esquema incluído é distinto do %2, que se especificou no esquema incluínte.

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
gl: O espazo de nomes de destino %1 do esquema importado é distinto do %2, que se especificou no esquema importador.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
gl: Non se permite que o elemento %1 teña o mesmo valor do atributo %2 que o espazo de nomes de destino %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
gl: Non se permite un elemento %1 sen o atributo %2 dentro dun esquema sen espazo de nomes de destino.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
gl: Non se permite o elemento %1 dentro do elemento %2 se está presente o atributo %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
gl: O elemento %1 non ten nin o atributo %2 nin o elemento fillo %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
gl: Un elemento %1 cun elemento fillo %2 non pode ter un atributo %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe ser %3 ou %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe ter un valor de %3.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe ter un valor de %3 ou %4.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
gl: O elemento %1 non debe ter á vez os atributos %2 e %3.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
gl: O contido do atributo %1 do elemento %2 non debe proceder do espazo de nomes %3.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
gl: O atributo %1 do elemento %2 non debe ser %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe ter o mesmo valor %3 porque se indicou o atributo %4.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
gl: Indicar use='prohibited' dentro dun grupo de atributos non ten efecto.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
gl: O elemento %1 debe ter o do atributo %2 ou o %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
gl: O elemento %1 debe ter ou o atributo %2 ou un elemento fillo %3 ou %4.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
gl: O elemento %1 require o atributo %2 ou o %3.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
gl: Non se permite referencias nin texto nin a entidades dentro dun elemento %1

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe conter %3, %4 ou unha lista de URI.

en: %1 element is not allowed in this context.
gl: Non se permite o elemento %1 neste contexto.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
gl: O atributo %1 do elemento %2 ten un valor maior do que o atributo %3.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
gl: Non se definiu o prefixo do nome cualificado %1.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
gl: O atributo %1 do elemento %2 debe conter %3 ou os outros valores.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
gl: Xa se definiu anteriormente unha compoñente co ID %1.

en: Element %1 already defined.
gl: Xa se definiu o elemento %1.

en: Attribute %1 already defined.
gl: Xa se definiu o atributo %1.

en: Type %1 already defined.
gl: Xa se definiu o tipo %1.

en: Attribute group %1 already defined.
gl: Xa se definiu o grupo de atributos %1.

en: Element group %1 already defined.
gl: Xa se definiu o grupo de elementos %1.

en: Notation %1 already defined.
gl: Xa se definiu a notación %1.

en: Identity constraint %1 already defined.
gl: Xa se definiu a restrición de identidade %1.

en: Duplicated facets in simple type %1.
gl: Hai facetas duplicadas no tipo simple %1.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
gl: Unha partícula baleira non pode derivarse dunha non baleira.

en: Derived particle is missing element %1.
gl: Na partícula derivada falta o elemento %1.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
gl: No elemento derivado %1 falta a restrición aos valores definida na partícula de base.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
gl: O elemento derivado %1 ten unha restrición aos valores máis feble do que a da súa partícula de base.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
gl: A restrición de valor fixo do elemento %1 é distinta da de valor da partícula base.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
gl: O elemento derivado %1 non se pode anular porque o elemento de base non se pode anular.

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
gl: O bloque de restricións do elemento derivado %1 non pode ser máis feble do que son as do elemento de base.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
gl: O tipo simple do elemento derivado %1 non se pode derivar con validez a partir do elemento de base.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
gl: O tipo complexo do elemento derivado %1 non se pode derivar con validez a partir do elemento de base.

en: Element %1 is missing in derived particle.
gl: Falta o elemento %1 na partícula derivada.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
gl: O elemento %1 non casa coa restrición do espazo de nomes de comodín na partícula de base.

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
gl: O comodín da partícula derivada non é un subconxunto válido do da partícula de base.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
gl: O processContent do comodín na partícula derivada é máis feble que o do comodín na partícula de base.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
gl: A partícula derivada permite contido non permitido na partícula de base.

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
gl: Requírese o atributo de base %1 pero non o derivado.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
gl: O tipo do atributo derivado %1 non se pode derivar con validez a partir do tipo do atributo de base.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
gl: A restrición de valores do atributo derivado %1 non casa coa do atributo de base.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
gl: O atributo derivado %1 non existe na definición da base.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
gl: O atributo derivado %1 non casa co carácter de substitución na definición da base.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
gl: Requírese o atributo de base %1 pero falta na definición derivada.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
gl: A definición derivada contén un elemento %1 que non existe na definición da base

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
gl: O carácter de substitución derivado non é un conxunto do de base.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
gl: O %1 do comodín derivado non é unha restrición válido do %2 do comodín base

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
gl: O atributo %1 do tipo base falta no tipo derivado.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
gl: O tipo do atributo derivado %1 é distinto do tipo do atributo base.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
gl: A definición base contén un elemento %1 que falta na definición derivada

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
gl: %1 fai referencia a un %4 dun elemento %2 ou %3 descoñecido.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
gl: %1 fai referencia á restrición de identidade %2 que non é nin un elemento %3 nin %4.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
gl: %1 ten unha cantidade distinta de campos que a restrición de identidade %2 á que fai referencia.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: O tipo base %1 do elemento %2 non se pode resolver.

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: O tipo de elemento %1 de %2 non se pode resolver.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: O tipo de membro %1 de %2 non se pode resolver.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: O tipo %1 do elemento %2 non se pode resolver.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
gl: O tipo base %1 do tipo complexo non se pode resolver.

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
gl: %1 non pode ter un tipo de base complexo que teña un %2.

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
gl: O modelo de contido do tipo complexo %1 contén o elemento %2, polo que non se pode derivar por extensión dun tipo non baleiro.

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
gl: Non é posíbel derivar o tipo complexo %1 mediante extensión de %2 xa que este contén elementos %3 no seu modelo de contido.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
gl: O tipo do elemento %1 debe ser un tipo simple, e %2 non o é.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: Non é posíbel resolver o grupo de substitución %1 do elemento %2.

en: Substitution group %1 has circular definition.
gl: O grupo de substitución %1 ten unha definición circular.

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
gl: Hai nomes de elementos %1 duplicados no elemento %2.

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
gl: A referencia %1 do elemento %2 non se pode resolver.

en: Circular group reference for %1.
gl: Grupo de referencias circulares para %1.

en: %1 element is not allowed in this scope
gl: Non se permite o elemento %1 neste ámbito

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
gl: O elemento %1 non pode ter o atributo %2 cun valor distinto de %3.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
gl: O elemento %1 non pode ter o atributo %2 cun valor distinto de %3 ou de %4.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
gl: Nin atributo %1 nin o %2 da referencia %3 casan coa declaración do atributo %4.

en: Attribute group %1 has circular reference.
gl: O grupo de atributo %1 ten unha referencia circular.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
gl: O atributo %1 en %2 debe ter un uso de %3 como no tipo base %4.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
gl: O carácter de substitución de atributo de %1 non é unha restrición válida de carácter de substitución de atributo do tipo de base %2.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
gl: %1 ten un carácter de substitución de atributo pero o seu tipo de base %2 non o ten.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
gl: A unión do carácter de substitución de atributo do tipo %1 e o do seu tipo de base %2 é inexpresábel.

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
gl: A faceta de enumeración ten contido non válido: {%1} non é un valor do tipo %2.

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
gl: Non está á definido o prefixo do espazo de nomes do nome cualificado %1.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
gl: O elemento %1 %2 non é unha restrición válida do elemento %3 que redefine: %4.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
gl: %1 ten un bucle de herdanza no seu tipo base %2.

en: Circular inheritance of base type %1.
gl: Herdanza circular do tipo de base %1.

en: Circular inheritance of union %1.
gl: Herdanza circular da unión %1.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
gl: Non se permite que %1 derive de %2 debido a unha restrición xa que o este defíneo como final.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
gl: Non se permite que %1 derive de %2 por extensión debido a unha restrición xa que o este defíneo como final.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
gl: O tipo base do tipo simple %1 non pode ser do tipo complexo %2.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
gl: O tipo simple %1 non pode ter unha base directa do tipo %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
gl: Ao tipo simple %1 non se lle permite ter unha base do tipo %2.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
gl: O tipo simple %1 só pode ter un tipo atómico simple como tipo de base.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
gl: O tipo simple %1 non pode derivar do %2 xa que este define a restrición como final.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
gl: A variedade do tipo de elemento de %1 debe ser ou ou atómico ou unión.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
gl: A variedade dos tipos membro de %1 debe sen atómica.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
gl: Non se permite que %1 derive de %2 por lista xa que esta defínea como final.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
gl: Só se permite que o tipo simple %1 teña a faceta %2.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
gl: O tipo base do tipo simple %1 debe ser variedade do tipo lista.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
gl: O tipo base do tipo simple %1 definiu a derivación por restrición como final.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
gl: O tipo de elemento do tipo de base non casa co tipo de elemento de %1.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
gl: O tipo simple %1 contén unha faceta non permitida do tipo %2.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
gl: Non se permite que %1 derive de %2 por unión xa que este defínea como final.

en: %1 is not allowed to have any facets.
gl: %1 non pode ter ningunha faceta.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
gl: O tipo de base %1 do tipo simple %2 debe ser unha variedade de unión.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
gl: Non se permite que o tipo base %1 do tipo simple %2 teña restrición no atributo %3.

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
gl: O tipo membro %1 non se pode derivar do tipo membro %2 do tipo base %4 de %3.

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
gl: O método de derivación  de %1 debe ser por extensión porque o tipo base %2 é un tipo simple.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
gl: O tipo complexo %1 contén por duplicado o elemento %2 no seu modelo de contido.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
gl: O tipo complexo %1 ten contido non determinista.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
gl: Os atributos do tipo complexo %1 non son unha extensión válida dos atributos do tipo base %2: %3.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
gl: O modelo de contido do tipo complexo %1 non é unha extensión válida do modelo de contido de %2.

en: Complex type %1 must have simple content.
gl: O tipo complexo %1 debe ter contido simple.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
gl: O tipo complexo %1 debe ter o mesmo tipo simple que a súa clase de base %2.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
gl: O tipo complexo %1 non pode derivarse do tipo de base %2%3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
gl: Os atributos do tipo complexo %1 non son unha restrición válida baseada nos atributos do tipo base %2: %3.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
gl: O tipo complexo %1 con contido simple non se pode derivar do tipo de base complexo %2.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
gl: O tipo de elemento do tipo simple %1 non pode ser un tipo complexo.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
gl: O tipo membro do tipo simple %1 non pode ser un tipo complexo.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
gl: Non se permite que %1 teña un tipo membro co mesmo nome ca el.

en: %1 facet collides with %2 facet.
gl: A faceta %1 entra en conflito doa %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 debe ter o mesmo valor que a %2 do tipo de base.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 debe ser maior ou igual que a %2 do tipo de base.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 debe ser menor que ou igual que a %2 do tipo de base.

en: %1 facet contains invalid regular expression
gl: A faceta %1 contén unha expresión regular non válida

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
gl: Empregouse a notación non válida %1 na faceta %2.

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
gl: A faceta %1 contén o valor non válido %2: %3.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
gl: A faceta %1 non pode ser %2 nin %3 se a faceta %4 do tipo de base é %5.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
gl: A faceta %1 non pode ser %2 se a faceta %3 do tipo de base é %4.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
gl: A faceta %1 debe ser menor que ou igual que a %2.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 debe ser menor que a faceta %2 do tipo de base.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
gl: As facetas %1 e %2 non poden aparecer xuntas.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 debe ser maior que a faceta %2 do tipo de base.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
gl: A faceta %1 debe ser menor que a %2.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
gl: A faceta %1 deber ser maior ou igual que a faceta %2 do tipo de base.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
gl: O tipo simple contén a faceta non permitida %1.

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
gl: As facetas %1, %2, %3, %4, %5 e %6 non están permitidas cando se deriva por lista.

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
gl: Só se permiten as facetas %1 e %2 cando se deriva por unión.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
gl: %1 contén a faceta %2 con datos non válidos: %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
gl: O grupo de atributos %1 contén o atributo %2 dúas veces.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
gl: O grupo de atributos %1 contén dous atributos distintos con tipos derivados de %2.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
gl: O grupo de atributos %1 contén o atributo %2, que ten restrición de valores pero un tipo que herda de %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
gl: O tipo complexo %1 contén o atributo %2 dúas veces.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
gl: O tipo complexo %1 contén dous atributos distintos con tipos derivados de %2.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
gl: O tipo complexo %1 contén o atributo %2, que ten restrición de valores pero un tipo que herda de %3.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
gl: O elemento %1 non se lle permite ter unha restrición de valores se o seu tipo de base é complexo.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
gl: O elemento %1 non se lle permite ter unha restrición de valores se o seu tipo deriva de %2.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
gl: A restrición aos valores do elemento %1 non é do tipo elementos: %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
gl: Non se permite que o elemento %1 teña afiliación a grupo de substitución xa que non é un elemento global.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
gl: O tipo do elemento %1 non pode derivarse do tipo de afiliación ao grupo de substitución.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
gl: A restrición aos valores do atributo %1 non é ao tipo do atributo: %2.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
gl: O atributo %1 ten restrición de valores pero ten tipo derivado de %2.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
gl: O atributo %1 no tipo complexo derivado debe ser %2 como no tipo de base.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
gl: O atributo %1 do tipo complexo derivado debe ter unha restrición de valores %2 como no tipo de base.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
gl: O atributo %1 do tipo complexo derivado debe ter a mesma restrición a valores %2 como no tipo de base.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
gl: O atributo %1 no tipo complexo derivado debe ter a restrición a valores %2.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
gl: O processContent do comodín de base debe ser máis feble que o do comodín de derivado.

en: Element %1 exists twice with different types.
gl: O elemento %1 existe dúas veces con tipos distintos.

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
gl: A partícula contén caracteres de substitución non deterministas.

en: %1 is not valid according to %2.
gl: %1 non é válido segundo %2.

en: String content does not match the length facet.
gl: O contido da cadea non coincide coa faceta «length».

en: String content does not match the minLength facet.
gl: O contido da cadea non coincide coa faceta «minLength».

en: String content does not match the maxLength facet.
gl: O contido da cadea non coincide coa faceta «maxLength».

en: String content does not match pattern facet.
gl: O contido da cadea non coincide coa faceta «pattern».

en: String content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da cadea non está enumerado na enumeración de facetas.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta minInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta minExclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non está na faceta de enumeración.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta padrón.

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
gl: O contido do número enteiro con signo non casa coa faceta totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta minInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta minExclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non está na faceta de enumeración.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta padrón.

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
gl: O contido do número enteiro sen signo non casa coa faceta totalDigits.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non casa coa faceta maxInclusive.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non casa coa faceta maxExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non casa coa faceta minInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non casa coa faceta minExclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non está na faceta de enumeración.

en: Double content does not match pattern facet.
gl: O contido do número de lonxitude dupla non casa coa faceta padrón.

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
gl: O contido do número decimal non casa coa faceta fractionDigits.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
gl: O contido do número decimal non casa coa faceta totalDigits.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
gl: O contido da data e hora non casa coa faceta maxInclusive.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
gl: O contido da data e hora non casa coa faceta maxExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
gl: O contido da data e hora non casa coa faceta minInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
gl: O contido da data e hora non casa coa faceta minExclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da data e hora non está na faceta de enumeración.

en: Date time content does not match pattern facet.
gl: O contido da data e hora non casa coa faceta padrón.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
gl: O contido da duración non casa coa faceta maxInclusive.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
gl: O contido da duración non casa coa faceta maxExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
gl: O contido da duración non casa coa faceta minInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
gl: O contido da duración non casa coa faceta minExclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da duración non está na faceta de enumeración.

en: Duration content does not match pattern facet.
gl: O contido da duración non casa coa faceta padrón.

en: Boolean content does not match pattern facet.
gl: O contido booleano non casa coa faceta padrón.

en: Binary content does not match the length facet.
gl: O contido binario coa faceta «length».

en: Binary content does not match the minLength facet.
gl: O contido binario coa faceta «minLength».

en: Binary content does not match the maxLength facet.
gl: O contido binario coa faceta «maxLength».

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido binario non está na faceta de enumeración.

en: Invalid QName content: %1.
gl: Contido non válido do QName: %1

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido do QName non está na faceta de enumeración.

en: QName content does not match pattern facet.
gl: O contido do QName non casa coa faceta padrón.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da notación non está na faceta de enumeración

en: List content does not match length facet.
gl: O contido da lista non coincide coa faceta «length».

en: List content does not match minLength facet.
gl: O contido da lista non coincide coa faceta «minLength».

en: List content does not match maxLength facet.
gl: O contido da lista non coincide coa faceta «maxLength».

en: List content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da lista non está na faceta de enumeración.

en: List content does not match pattern facet.
gl: O contido da lista non casa coa faceta padrón.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
gl: O contido da unión non está na faceta de enumeración.

en: Union content does not match pattern facet.
gl: O contido da unión non casa coa faceta padrón.

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
gl: Non se permite que os datos do tipo %1 esteas baleiros.

en: Element %1 is missing child element.
gl: Ao elemento %1 fáltalle un elemento fillo.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
gl: Hai un valor IDREF sen o ID correspondente: %1.

en: Loaded schema file is invalid.
gl: O ficheiro de esquema que se cargou non é válido.

en: %1 contains invalid data.
gl: %1 contén datos non válidos.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
gl: O espazo de nomes %1 de xsi:schemaLocation xa apareceu antes no documento de instancia.

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
gl: xsi:noNamespaceSchemaLocation non pode aparecer despois do primeiro elemento ou atributo que non sexa un espazo de nomes.

en: No schema defined for validation.
gl: Non se definiu ningún esquema para a validación.

en: No definition for element %1 available.
gl: Non hai dispoñíbel ningunha definición do elemento %1.

en: Specified type %1 is not known to the schema.
gl: O tipo especificado %1 non se coñece neste esquema.

en: Element %1 is not defined in this scope.
gl: O elemento %1 non está definido neste ámbito.

en: Declaration for element %1 does not exist.
gl: Non existe a declaración do elemento %1.

en: Element %1 contains invalid content.
gl: O elemento %1 ten contido non válido.

en: Element %1 is declared as abstract.
gl: O elemento %1 declarouse como abstracto.

en: Element %1 is not nillable.
gl: O elemento %1 non é anulábel.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
gl: O atributo %1 contén datos non válidos: %2

en: Element contains content although it is nillable.
gl: O elemento ten contido a pesar de ser anulábel.

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
gl: Non se permite a restrición de valor fixo se o elemento é anulábel.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
gl: O tipo especificado %1 non se pode substituír dun xeito válido por elementos do tipo %2.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
gl: Non se permite que o tipo complexo %1 sexa abstracto.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
gl: O elemento %1 contén atributos non permitidos.

en: Element %1 contains not allowed child element.
gl: O elemento %1 contén un elemento fillo non permitido.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
gl: O contido do elemento %1 non casa coa definición do tipo: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
gl: O contido do elemento %1 non casa coa restrición de valores definida.

en: Element %1 contains not allowed child content.
gl: O elemento %1 ten contido fillo non permitido.

en: Element %1 contains not allowed text content.
gl: O elemento %1 ten contido de texto non permitido.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
gl: O elemento %1 non pode conter outros elementos porque o seu contido é fixo.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
gl: Ao elemento %1 fáltalle o atributo requirido %2.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
gl: O atributo %1 non casa co carácter de substitución do atributo.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
gl: Non existe a declaración do atributo %1.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
gl: O elemento %1 contén dous atributos do tipo %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
gl: O atributo %1 ten contido non válido.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
gl: O elemento %1 contén o atributo descoñecido %2.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
gl: O contido do atributo %1 non casa coa definición do tipo: %2.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
gl: O contido do atributo %1 non casa coa restrición de valores definida.

en: Non-unique value found for constraint %1.
gl: Atopouse un valor non único para a restrición %1.

en: Key constraint %1 contains absent fields.
gl: A restrición de chave %1 contén campos ausentes.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
gl: A restrición de chave %1 contén referencias ao elemento anulábel %2.

en: No referenced value found for key reference %1.
gl: Non se atopou ningún valor referido para a referencia de chave %1.

en: More than one value found for field %1.
gl: Atopouse máis dun valor para o campo %1.

en: Field %1 has no simple type.
gl: O campo %1 non ten un tipo simple.

en: ID value '%1' is not unique.
gl: O valor do ID «%1» non é único.

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
gl: O atributo «%1» contén contido non válido para un QName: %2.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
gl: O desprazamento de zona debe estar no intervalo %1..%2 inclusive. %3 está fora de intervalo.

en: %1 is not a whole number of minutes.
gl: %1 non é un número absoluto de minutos.

en: %1 is an invalid %2
gl: %1 é un %2 incorrecto

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
gl: Se o primeiro argumento é a secuencia baleira ou unha cadea de lonxitude cero (sen espazo de nomes), non se pode especificar un prefixo. Especificouse o prefixo %1.

en: It will not be possible to retrieve %1.
gl: Non será posíbel acadar %1.

en: The default collection is undefined
gl: Non se definiu a colección predeterminada

en: %1 cannot be retrieved
gl: Non é posíbel acadar %1

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
gl: O primeiro argumento de %1 non pode ser do tipo %2.

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
gl: %1 debe estar seguido por %2 ou %3, non na fin da cadea substituta.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
gl: Na cadea substituta, %1 debe ir seguido de cando menos un díxito cando non estea escapada.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
gl: Na cadea substituta %1 só pode ser usado para escaparse a si mesmo ou a %2, non a %3.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
gl: O primeiro argumento de %1 non pode ser do tipo %2. Debe ser un tipo numérico, xs:yearMonthDuration ou xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
gl: O primeiro argumento de %1 non pode ser do tipo %2. Debe ser de tipo %3, %4 ou %5.

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
gl: O segundo argumento de %1 non pode ser do tipo %2. Debe ser de tipo %3, %4 ou %5.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
gl: %1 non é un carácter válido de XML 1.0.

en: The URI cannot have a fragment
gl: A URI non pode ter un anaco

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
gl: O nodo raíz do segundo argumento da función %1 debe ser un nodo documento. %2 non é un nodo documento.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
gl: Se ambos os dous valores teñen desprazamentos de zona, deben ter o mesmo. %1 e %2 non son iguais.

en: %1 was called.
gl: Chamouse a %1.

en: %1 matches newline characters
gl: %1 casa con caracteres de nova liña

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
gl: %1 e %2 casan con comezo e fin de liña.

en: Matches are case insensitive
gl: As concordancias non son sensíbeis ás maiúsculas

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
gl: Os espazos en branco son eliminados, excepto se aparecen en clases de caracteres

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
gl: %1 é un padrón non válido de expresión regular: %2

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
gl: %1 é unha bandeira non válida de expresión regular. As valedoiras son:

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
gl: A forma de normalización %1 non se permite. As formas permitidas son %2, %3, %4, %5 e ningunha, i.e. a cadea en branco (sen normalización).

en: empty
gl: baleiro

en: zero or one
gl: cero ou un

en: exactly one
gl: exactamente un

en: one or more
gl: un ou máis

en: zero or more
gl: cero ou máis

en: Required type is %1, but %2 was found.
gl: O tipo requirido é %1, pero atopouse %2.

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
gl: Converter de %1 a %2 pode causar perda de precisión.

en: The focus is undefined.
gl: O foco non está definido.

en: The item %1 did not match the required type %2.
gl: O elemento %1 non é do tipo requirido %2.

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
gl: A cardinalidade requirida é %1; obtívose a cardinalidade %2.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
gl: O ano %1 non é válido porque comeza con %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
gl: O día %1 está fora do intervalo %2..%3.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
gl: O mes %1 está fora do intervalo %2..%3.

en: Overflow: Can't represent date %1.
gl: Desbordamento: Non é posíbel representar a data %1.

en: Day %1 is invalid for month %2.
gl: O día %1 non é válido para o mes %2.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
gl: A hora 24:%1:%2.%3 non é válida. A hora é 24, pero os minutos, segundos e milisegundos non son todos 0;

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
gl: A hora %1:%2:%3.%4 non é válida.

en: Overflow: Date can't be represented.
gl: Desbordamento: Non se pode representar a data.

en: At least one component must be present.
gl: Debe estar presente polo menos unha compoñente.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
gl: Debe aparecer cando menos unha compoñente de tempo tras o delimitador %1.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
gl: Non pode calcularse o Valor Booleano Efectivo dunha secuencia que contén dous ou máis valores atómicos.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
gl: Un valor do tipo %1 non pode ter un Valor Booleano Efectivo.

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
gl: A división de enteiros (%1) por cero (%2) non está definida.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
gl: A división (%1) por cero (%2) non está definida.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
gl: A división modular (%1) por cero (%2) non está definida.

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
gl: Non se permite dividir un valor do tipo %1 por %2 (non número).

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
gl: Non se permite dividir un valor do tipo %1 por %2 nin por %3 (máis ou menos cero).

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
gl: Non se permite multiplicar un valor do tipo %1 por %2 nin por %3 (máis ou menos infinito).

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
gl: Non hai operando nunha división de enteiros, %1, pode ser %2.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
gl: O primeiro operando nunha división de enteiros, %1, non pode ser infinito (%2).

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
gl: O segundo operando nunha división, %1, non pode ser cero (%2).

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
gl: Un valor do tipo %1 debe conter un número par de díxitos. O valor %2 non o ten.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
gl: %1 non é valido como valor do tipo %2.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
gl: Non é posíbel engadir atributos tras calquera outro tipo de nodo.

en: An attribute by name %1 has already been created.
gl: Xa se creou un atributo co nome %1.

en: %1 is an unsupported encoding.
gl: A codificación %1 non se permite.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
gl: %1 contén octetos que non están permitidos na codificación pedida, %2.

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
gl: O código %1, que aparece en %2 coa codificación %3 é un carácter XML incorrecto.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
gl: Xa se declarou un atributo %1 co valor %2.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
gl: Un atributo %1 debe ter un %2 válido por valor, e %3 non o é.

en: Network timeout.
gl: A rede esgotou o tempo-límite.

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
gl: Aviso en %1, na liña %2 e columna %3: %4

en: Warning in %1: %2
gl: Aviso en %1: %2

en: Unknown location
gl: Lugar descoñecido

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
gl: Erro %1 en %2, na liña %3 e columna %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
gl: Aconteceu %1 en %2: %3

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
gl: O elemento %1 non pode ser serializado porque aparece fora do elemento documento.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
gl: O atributo %1 non pode ser serializado porque aparece no nivel máximo.

en: No namespace binding exists for the prefix %1
gl: Non existe ningunha asociación cun espazo de nomes para o prefixo %1

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
gl: Os datos dunha instrución de procesamento non poden conter a cadea %1

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
gl: O último paso nunha ruta debe conter ou nodos ou valores atómicos. Non pode ser unha mestura dos dous.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
gl: Non pode avaliarse directamente un módulo de biblioteca. Debe ser importada desde un módulo principal.

en: No template by name %1 exists.
gl: Non hai ningún modelo chamado %1.

en: A comment cannot contain %1
gl: Un comentario non pode conter %1.

en: A comment cannot end with a %1.
gl: Un comentario non pode rematar cun %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
gl: A URI dun espazo de nomes no nome dun atributo calculado non pode ser %1.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
gl: O nome dun atributo calculado non pode ter a URI %1 de espazo de nomes co nome local %2.

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
gl: O valor do espazo de nomes nun construtor de espazos de nome non pode ser unha cadea en branco.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
gl: O prefixo debe ser un %1 válido por valor, e %2 non o é.

en: The prefix %1 cannot be bound.
gl: Non foi posíbel vincular o prefixo %1.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
gl: O prefixo %1 só pode estar vinculado a %2 e viceversa.

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
gl: Aconteceu un erro de tipo na conversión, agardábase %1, recibiuse %2.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
gl: Cando se convertía a %1 ou a un tipo derivado deste, o valor de orixe debe ser do mesmo tipo, ou debe ser unha cadea de texto. Non se permite o tipo %2.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
gl: Os valores do tipo %1 non poden ser predicados. Un predicado debe ter ou tipo numérico ou Valor Booleano Efectivo.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
gl: Un predicado posicional debe avaliarse a un único valor numérico.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
gl: Non se poden facer comparacións que involucren o tipo %1.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
gl: O operador %1 non está dispoñíbel entre valores atómicos dos tipos %2 nin %3.

en: Ambiguous rule match.
gl: Coincidencia de regra ambigua.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
gl: Un nodo atributo non pode ser un fillo dun nodo documento. Polo tanto, o atributo %1 está fora de lugar.

en: No casting is possible with %1 as the target type.
gl: Non é posíbel converter ao tipo de destino %1.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
gl: Non é posíbel converter de %1 en %2.

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
gl: Non é posíbel converter en %1 porque é un tipo abstracto, e polo tanto nunca pode ser instanciado.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
gl: Non é posíbel converter o valor %1 do tipo %2 a %3

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
gl: Produciuse un erro ao converter de %1 en %2: %3

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
gl: O operador %1 non pode ser usado co tipo %2.

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
gl: O operador %1 non pode ser usado en valores atómicos dos tipos %2 nin %3.

en: Circularity detected
gl: Detectouse unha regra circular

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
gl: Pasouse o parámetro %1, pero non existe o %2 correspondente.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
gl: Requírese o parámetro %1, pero non se forneceu o %2 que lle corresponde.
