kcmcgi - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
he: נתיבים אל תוכניות CGI מקומיות

en: Add...
he: הוסף...

en: Remove
he: הסר

en: CGI KIO Slave Control Module
he: מודול בקרת פרוטוקול ה־CGI

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
he: כל הזכויות שמורות 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
he: <h1>תסריטי CGI</h1>הלקוח של CGI KIO מאפשר לך להפעיל תוכניות CGI מקומיות ללא צורך בהפעלת שרת רשת. במודול בקרה זה באפשרותך להגדיר את הנתיבים בהם יתבצע חיפוש אחר תסריטי CGI.
