kcmnotify - en to he translation catalogue (11 entries)

en: <h1>System Notifications</h1>KDE allows for a great deal of control over how you will be notified when certain events occur. There are several choices as to how you are notified:<ul><li>As the application was originally designed.</li><li>With a beep or other noise.</li><li>Via a popup dialog box with additional information.</li><li>By recording the event in a logfile without any additional visual or audible alert.</li></ul>
he: <h1>הודעות מערכת</h1>  סביבת שולחן העבודה KDE מאפשרת מידה רבה של שליטה על הדרך שבה תיודע כאשר קורים אירועים מסוימים. ישנן אפשרויות רבות בנוגע לדרכי ההודעה: <ul> <li>בדרך בה היישום תוכנן לפעול במקור.</li><li>באמצעות צפצוף או צליל אחר.</li><li>באמצעות תיבת דו־שיח מוקפצת עם מידע נוסף.</li><li>באמצעות שמירת האירוע בקובץ רישום וללא כל התרעה חזותית או קולית נוספת.</li></ul>

en: Event source:
he: מקור האירוע:

en: &Applications
he: &יישומים

en: &Player Settings
he: הגדרות ה&נגן

en: System Notification Control Panel Module
he: מודול לוח בקרה להודעות מערכת

en: (c) 2002-2006 KDE Team
he: כל הזכויות שמורות ‎(c) 2002-2006 הצוות של KDE

en: Original implementation
he: יישום מקורי

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbSoundSystem)
en: Use the &KDE sound system
he: השתמש ב&מערכת השמע של KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbExternal)
en: &Use an external player
he: השתמש ב&נגן חיצוני

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Player:
he: &נגן:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbNone)
en: &No audio output
he: &ללא פלט שמע
