kquitapp - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Command-line application quitter
he: סגירת יישומים דרך שורת־הפקודה

en: Quit a D-Bus enabled application easily
he: יציאה מיישום המשתמש ב־D-Bus בצורה נקייה

en: Current maintainer
he: מתחזק נוכחי

en: Full service name, overrides application name provided
he: שם השירות המלא, עוקף את שם היישום המסופק

en: Path in the D-Bus interface to use
he: הנתיב בממש ה־D-Bus לשימוש

en: The name of the application to quit
he: שם היישום לסגירה

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
he: היישום %1 לא נמצא משתמש בשירות %2 בנתיב %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
he: סגירת היישום %1 נכשלה. השגיאה שדווחה היא: 
    
         %2 : %3
