kreadconfig - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
he: קריאת רשומות KGlobal - לשימוש בתסריטי מעטפת

en: Use <file> instead of global config
he: השתמש בקובץ <file> במקום בהגדרות הגלובליות

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
he: קבוצה לחיפוש. השתמש בקבוצות מקוננות באופן תכוף.

en: Key to look for
he: המפתח אותו יש לחפש

en: Default value
he:     ערך ברירת מחדל

en: Type of variable
he:      טיפוס המשתנה
