kded_phononserver - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Invalid Driver
he: מנהל התקן לא תקין

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
he: <html dir="rtl">ההתקן הזה כרגע לא זמין (הוא אינו מחובר או מנהל ההתקן שלו לא טעון).</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
he: <html dir="rtl">ההתקנים הבאים יבדקו, והראשון שיעבוד יהיה זה בשימוש: <ol>%1</ol></html>

[ctx: unknown sound card]
en: Unknown
he: לא ידוע

en: Output: %1
he: השמעה: %1

en: Capture: %1
he: הקלטה: %1

en: Video: %1
he: וידאו: %1

en: Removed Sound Devices
he: התקני שמע שהוסרו

en: Removed Video Devices
he: התקני וידאו שהוסרו

en: Forget about the sound devices.
he: שכח מהתקני השמע.

en: Forget about the video devices
he: שכח מהתקני הוידאו.

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
he: נהל התקנים

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
he: פתח את עמוד הגדרות המערכת של הגדרות ההתקנים שם באפשרותך להסיר ידנית התקנים שהוסרו מהמטמון.

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
he: <html><p dir="rtl">KDE שהתקן קול אחד או יותר הוסרו.</p><p><b>האם ברצונך ש־KDE ישכח מההתקנים הללו לצמיתות?</b></p><p>להלן רשימת ההתקנים ש־KDE מצאה לנכון להסיר:<ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
he: אל תשאל שוב אודות ההתקנים הללו
