kio_help4 - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Output file
he: קובץ פלט

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
he: יצירת יישויות DocBook עבור קיצורי מקשים של פעולות סטנדרטיות.

en: There is no documentation available for %1.
he: אין תיעוד זמין עבור %1.

en: Looking up correct file
he: מחפש את הקובץ המתאים

en: Preparing document
he: מכין מסמך

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
he: לא ניתן לפרש את קובץ העזרה המבוקש: <br />%1

en: Saving to cache
he: שומר במטמון

en: Using cached version
he: משתמש בגרסה שבמטמון

en: Looking up section
he: מחפש פרק

en: Could not find filename %1 in %2.
he: אין אפשרות למצוא את שם הקובץ %1 ב־%2.

en: Stylesheet to use
he: גיליון סגנון לשימוש

en: Output whole document to stdout
he: הדפסת המסמך כולו לפלט הסטנדרטי (stdout)

en: Output whole document to file
he: הדפסת המסמך כולו לתוך קובץ

en: Create a ht://dig compatible index
he: יצירת אינדקס תואם ht://dig

en: Check the document for validity
he: בדיקת תקינות המסמך

en: Create a cache file for the document
he: יצירת קובץ מטמון עבור המסמך

en: Set the srcdir, for kdelibs
he: הגדרת תיקיית המקור, עבור kdelibs

en: Parameters to pass to the stylesheet
he: פרמטרים שיש להעביר לגיליון הסגנון

en: The file to transform
he: הקובץ להמרה

en: XML-Translator
he: מתרגם XML

en: KDE Translator for XML
he: מתרגם XML עבור KDE

en: Could not write to cache file %1.
he: אין אפשרות לכתוב לקובץ המטמון %1.

en: Parsing stylesheet
he: מפענח גיליון סגנון

en: Parsing document
he: מפענח מסמך

en: Applying stylesheet
he: מחיל את גיליון הסגנון

en: Writing document
he: כותב מסמך
