kcmkdnssd - en to hi translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
hi: अतिरिक्त डोमेन

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
hi: डिफ़ॉल्ट डोमेन के अतिरिक्त (विशेष रूप से स्थानीय नेटवर्क) इंटरनेट डोमेन नामों की सूची जिन्हें सेवाओं के लिए ब्राउज किया जाएगा.

en: ZeroConf configuration
hi: ज़ीरोकॉन्फ़ कॉन्फ़िगरेशन

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
hi: जेकब स्टाचोव्स्की

en: Setup services browsing with ZeroConf
hi: ज़ीरोकॉन्फ़ के साथ सेटअप सेवा ब्राउज किया जा रहा है
