kdebugdialog - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Debug Settings
hi: डिबग विन्यास

en: File
hi: फ़ाइल

en: Message Box
hi: संदेश बक्सा

en: Shell
hi: शेल

en: Syslog
hi: सिसलॉग

en: None
hi: कुछ नहीं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
hi: सभी डिबग आउटपुट अक्षम करें

en: &Select All
hi: सभी चुनें (&S)

en: &Deselect All
hi: सभी अचयनित करें (&D)

en: KDebugDialog
hi: के-डिबग-संवाद

en: A dialog box for setting preferences for debug output
hi: डिबग आउटपुट के लिए प्राथमिकताएँ विन्यासित करने का एक संवाद बक्सा.

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
hi: सर्वाधिकार 1999-2009, डेविड फ़ॉउर <email>faure@kde.org</email>

en: David Faure
hi: डेविड फ़ॉउर

en: Maintainer
hi: मेंटेनर

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
hi: डिफ़ॉल्ट सूची संवाद के बजाए संपूर्ण संवाद दिखाएँ.

en: Turn area on
hi: क्षेत्र चालू करें

en: Turn area off
hi: क्षेत्र बन्द करें
