kuiserver - en to hi translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
hi: सम्पन्न जॉब

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
hi: उन्हें एक अन्य सूची पर ले जाएँ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
hi: उन्हें मिटाएँ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
hi: रूप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
hi: सभी जॉब सूची में दिखाएँ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
hi: सभी जॉब शाखाओं में दिखाएँ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
hi: पृथक विंडोज़ दिखाएँ.

en: %1 file | %1 files
hi[0]: %1 फ़ाइल
hi[1]: %1 फ़ाइल

en: %1 folder | %1 folders
hi[0]: %1 फ़ोल्डर
hi[1]: %1 फ़ोल्डर

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
hi: उन्हें एक अन्य सूची पर ले जाएँ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
hi: उन्हें मिटाएँ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
hi: सभी जॉब सूची में दिखाएँ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
hi: में सभी जॉब शाखाओं में दिखाएँँ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
hi: पृथक विंडोज़ दिखाएँ.

en: Job Manager
hi: कार्य प्रबंधक

en: KDE Job Manager
hi: केडीई कार्य प्रबंधक

en: (C) 2000-2009, KDE Team
hi: (c) 2000-2009 केडीई टीम

en: Shaun Reich
hi: शॉन रैक

en: Maintainer
hi: मेंटेनर

en: Rafael Fernández López
hi: राफेल फर्नांडीज लोपेज

en: Former Maintainer
hi: पुर्व मेंटेनर

en: David Faure
hi: डेविड फॉउरे

en: Former maintainer
hi: पूर्व मेंटेनर

en: Matej Koss
hi: मातेज कॉस

en: Developer
hi: डेवलपर

en: %1 of %2 processed at %3/s
hi: %3/s पर %2 में से %1 प्रोसेस की गई है

en: %1 of %2 processed
hi: %2 में से %1 प्रोसेस कर ली गईं

en: %1 processed at %2/s
hi: %1 को %2/s पर प्रोसेस किया गया

en: %1 processed
hi: %1 प्रोसेस किया गया

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Pause
hi: ठहरें

en: Resume
hi: पुनरारंभ

en: Configure...
hi: कॉन्फ़िगर...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
hi: चालु फ़ाइल हस्तांतरण/कार्य (kuiserver) की सूची

en: Behavior
hi: बर्ताव
