plasma_scriptengine_qscript - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Images
hi: चित्र

en: Configuration Definitions
hi: कॉन्फ़िगरेशन परिभाषाएँ

en: User Interface
hi: उपयोक्ता अंतरफलक

en: Data Files
hi: डाटा फ़ाइलें

en: Executable Scripts
hi: चलाने-योग्य स्क्रिप्ट्स

en: Translations
hi: अनुवाद

en: Animation scripts
hi: एनिमेशन स्क्रिप्ट

en: Main Script File
hi: मुख्य स्क्रिप्ट फ़ाइल

en: Unable to load script file: %1
hi: स्क्रिप्ट फ़ाईल नही खोल पाए: %1

en: debug takes one argument
hi: debug एक तर्क लेता है

en: print() takes one argument
hi: print() एक तर्क लेता है

en: listAddons takes one argument: addon type
hi: listAddons एक तर्क लेता है: addon प्रकार

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
hi: loadAddon दो तर्क लेता है: addon प्रकार व addon नाम जिसे लोड करना है

en: Failed to find Addon %1 of type %2
hi: Addon %1 का प्रकार %2 को खोल नही पाए

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
hi: एड्डोन %1 का स्क्रिप्ट फ़ाईल खोल नही पाए: %2

en: setData() takes at least one argument
hi: setData() कम से कम एक तर्क लेता है

en: Could not extract the DataEngineObject
hi: DataEngineObject को निकाल नहीं पाए

en: Could not extract the DataEngine
hi: DataEngine नहीं निकाल पाए

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
hi: removeAllData() कम से कम एक तर्क लेता है (स्रोत नाम)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
hi: removeData() दो तर्क लेता है (स्रोत व कुंजी नाम)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
hi: सेवा को कमसे कम एक मान चाहिए: सेवा का नाम

en: Requested service %1 was not found in the Package.
hi: निवेदित सेवा %1 पैकेज में नहीं मिली.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
hi: निवेदित एक्सटेंशन '%1' को जरूरी अनुमोदन अस्वीकार किया है.

en: loadui() takes one argument
hi: loadui() एक तर्क लेता है

en: Unable to open '%1'
hi: %1 को खोल नहीं पाए

en: Constructor takes at least 1 argument
hi: निर्माता कम से कम 1 तर्क लेता है

en: dataEngine() takes one argument
hi: dataEngine() एक तर्क लेता है

en: Could not extract the Applet
hi: एप्लेट खींच नहीं सका

en: service() takes two arguments
hi: service() दो तर्क लेता है

en: service() takes one argument
hi: service() एक तर्क लेता है

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
hi: %1 में त्रुटि है, पंक्ति %2 पर.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
hi: animation() एक तर्क लेता है

en: %1 is not a known animation type
hi: %1 एक ज्ञाप्त एनिमेशन प्रकार नहीं है

en: i18n() takes at least one argument
hi: i18n() कम से कम एक तर्क लेता है

en: i18nc() takes at least two arguments
hi: i18nc() कम से कम दो तर्क लेता है

en: i18np() takes at least two arguments
hi: i18np() कम से कम दो तर्क लेता है

en: i18ncp() takes at least three arguments
hi: i18ncp() कम से कम तीन तर्क लेता है
