filetypes 0 - en to hr translation catalogue (68 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
hr: Radnja lijevog klika (samo za upravitelj datoteka Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
hr: Datoteku prikaži u ugrađenom pregledniku

en: Show file in separate viewer
hr: Datoteku prikaži u odvojenom pregledniku

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
hr: Ovdje možete podesiti što će Konqueror učiniti kad kliknete datoteku koja pripada ovoj grupi. Konqueror može prikazati datoteku u ugrađenom pregledniku ili pokrenuti odvojenu aplikaciju. Ovu postavku možete izmijeniti za svaku vrstu datoteke putem kartice 'Ugrađivanje' pri podešavanju vrsti datoteka. Dolphin uvijek prikazuje datoteke u odvojenom pregledniku.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
hr: Ovaj gumb prikazuje ikonu pridruženu s odabranom vrstom. Da biste odabrali drugu ikonu kliknite postojeću ikonu.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
hr: Ovaj gumb prikazuje ikonu pridruženu s odabranom vrstom datoteke. Da biste odabrali drugu ikonu kliknite postojeću ikonu.

en: Filename Patterns
hr: Uzorci naziva

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
hr: Ovaj okvir sadržava popis uzoraka koje je moguće upotrijebiti za prepoznavanje datoteka odabrane vrste. Npr. uzorak *.txt pridružen je vrsti 'text/plain' (tekst/običan). Sve datoteke čiji naziv završava s '.txt' bit će prepoznate kao obične tekstualne datoteke.

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Add a new pattern for the selected file type.
hr: Dodavanje novog uzorka za odabranu vrstu datoteke.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove the selected filename pattern.
hr: Uklanjanje odabranog uzorka naziva.

en: Description:
hr: Opis:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
hr: Ovdje možete dodati kratak opis datoteci odabrane vrste (npr. 'HTML stranica'). Taj će se opis upotrebljavati u aplikacijama poput Konquerora, za prikazivanje sadržaja mape.

en: Left Click Action in Konqueror
hr: Radnja lijevog klika u Konqueroru

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
hr: Pitaj je li potrebno spremiti na disk (samo za preglednik Koqnueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
hr: Ovdje možete podesiti što će Konqueror učiniti kad kliknete datoteku ove vrste. Konqueror može datoteku prikazati u ugrađenom pregledniku ili pokrenuti drugu aplikaciju. Ako je postavljeno 'Upotrijebi postavke grupe G', Konqueror će se ponašati u skladu s postavkama grupe kojoj ova vrsta pripada. Npr. 'image'  (slika) ako je trenutna vrsta 'image/png'. Dolphin uvijek prikazuje datoteke u odvojenom pregledniku.

en: &General
hr: &Opće

en: &Embedding
hr: &Ugrađivanje

en: Add New Extension
hr: Dodaj novu ekstenziju

en: Extension:
hr: Ekstenzija:

en: File type %1
hr: Vrsta datoteke %1

en: Use settings for '%1' group
hr: Upotrijebi postavke grupe '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
hr: <p><h1>Pridruživanja</h1> Ovaj modul omogućuje odabir pridruživanja aplikacija pojedinim vrstama datoteka. Vrste datoteka ponekad se nazivaju i MIME vrste (MIME je kratica za "Multipurpose Internet Mail Extensions" – Višenamjenske ekstenzije internetske pošte.)</p><p> Pridruživanje datoteke sastoji se od sljedećeg: <ul><li> Pravila za određivanje MIME vrste datoteke, npr. uzorak naziva *.kwd podrazumijeva 'sve datoteke čiji naziv završava s *.kwd pridružene su MIME vrsti  "x-kword". </li> <li>Kratak opis MIME vrste, npr. opis MIME vrste "x-kword" je 'KWord dokument'. </li> <li>Ikona koja se upotrebljava za prikaz datoteka dane MIME vrste, za potrebe jednostavnijeg raspoznavanja u, npr. Konqueroru (barem za datoteke koje često upotrebljavate). </li> <li>Popis aplikacija koje se mogu upotrijebiti za otvaranje datoteka dane MIME vrste. Ako se može upotrijebiti više od jedne aplikacije popis je ispunjen po prioritetu. </li></ul>Postoje MIME vrste koje nemaju pridružene uzorke datoteka. U takvim slučajevima Konqueror ima mogućnost određivanja MIME vrste izravnim ispitivanjem sadržaja datoteke.</p>

en: Find file type or filename pattern
hr: &Pronađi vrstu datoteke ili uzorak naziva:

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
hr: Unesite dio uzorka naziva datoteke i na popisu će se pojaviti samo vrste s podudarnim uzorkom. Također možete unijeti dio naziva vrste datoteke, kako je prikazan na popisu.

en: Known Types
hr: Poznate vrste

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
hr: Ovdje možete vidjeti hijerarhijski popis vrsta datoteka poznatih vašem sustavu. Da biste raširili kategoriju kliknite znak '+' ili znak '-' za njezino sklapanje. Odaberite vrstu datoteke (npr. text/html za HMTL datoteke) da bite pregledali/uredili podatke o toj vrsti datoteke, pomoću kontrola s desne strane.

en: Click here to add a new file type.
hr: Kliknite za dodavanje nove vrste datoteke.

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: Select a file type by name or by extension
hr: Odaberite vrstu datoteke po nazivu ili ekstenziji

en: &Revert
hr: &Vrati

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
hr: Vrati ovaj tip datoteke na njegovu prvotnu sustavsku definiciju

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
hr: Kliknite ovdje da biste vratili ovaj tip datoteka na njegovu prvotnu sustavsku definiciju, koja poništava sve promjene koje ste napravili nad ovim tipom datoteka. Primijetite da sustavki tipovi ne mogu biti izbrisani. Međutim, možete isprazniti popis uzoraka, kako biste smanjili šansu da budu korišteni.

en: Delete this file type definition completely
hr: Izbriši ovu definiciju tipa podatka u potpunosti

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
hr: Kliknite ovdje da biste u potpunosti izbrisali ovu definiciju tipa datoteke. To je moguće samo za korisničko definirane tipove podataka. Sustavksi tipovi podataka ne mogu biti izbrisani. Međutim, možete isprazniti popis uzoraka, kako biste smanjili šansu da budu korišteni.

en: KEditFileType
hr: KEdit datoteka

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
hr: KDE uređivač vrsti datoteka – pojednostavljena verzija za uređivanje jedne vrste datoteke

en: (c) 2000, KDE developers
hr: © 2000 KDE programeri

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
hr: Čini dijalog kratkotrajnim za prozor kojeg je odredio 'winid'

en: File type to edit (e.g. text/html)
hr: Vrsta datoteke za uređivanje (npr. text/html)

en: %1 File
hr: %1 datoteka

en: Edit File Type %1
hr: Uređivanje vrste datoteke %1

en: Create New File Type %1
hr: Izradi novu vrstu datoteke %1

en: Application Preference Order
hr: Preferirani raspored aplikacija

en: Services Preference Order
hr: Preferirani raspored usluga

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
hr: Ovo je popis aplikacija pridružen datotekama odabrane vrste. Ovaj je popis vidljiv u kontekstualnom izborniku Konqerera pri odabiru opcije "Otvori s…". Ako je uz ovu vrstu datoteka pridruženo više od jedne aplikacije, popis ima redoslijed po prioritetu stavki.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
hr: Ovo je popis usluga pridružen datotekama odabrane vrste. Ovaj je popis vidljiv u kontekstualnom izborniku Konqerera pri odabiru opcije "Pregled s…". Ako je uz ovu vrstu datoteka pridruženo više od jedne aplikacije, popis ima redoslijed po prioritetu stavki.

en: Move &Up
hr: Prema &vrhu

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
hr: Odabranoj aplikaciji dodjeljuje viši prioritet,
    pomičući ju prema vrhu popisa. Napomena:
    Ovo utječe na odabranu aplikaciju samo ako je
    odabranoj vrsti datoteke pridruženo više aplikacija.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
hr: Odabranoj usluzi dodjeljuje viši prioritet,
    pomičući je prema vrhu popisa.

en: Move &Down
hr: Prema &dnu

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
hr: Odabranoj aplikaciji dodjeljuje niži prioritet,
    pomičući ju prema dnu popisa. Napomena:
    Ovo utječe na odabranu aplikaciju samo ako je
    odabranoj vrsti datoteke pridruženo više aplikacija.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
hr: Odabranoj usluzi dodjeljuje niži prioritet,
    pomičući je prema dnu popisa.

en: Add a new application for this file type.
hr: Dodaj novu aplikaciju za ovu vrstu datoteke.

en: Edit...
hr: Uredi…

en: Edit command line of the selected application.
hr: Uređivanje naredbenog retka odabrane aplikacije.

en: Remove the selected application from the list.
hr: Uklanjanje odabrane aplikacije s popisa.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
hr: Ni jedna

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
hr: Ni jedna

en: You are not authorized to remove this service.
hr: Nemate dopuštenja za uklanjanje ove usluge.

en: Add Service
hr: Dodaj uslugu

en: Select service:
hr: Odaberite uslugu:

en: Create New File Type
hr: Izrada nove vrste datoteke

en: Group:
hr: Grupa:

en: Select the category under which the new file type should be added.
hr: Odaberite kategoriju unutar koje želite dodati novu vrstu datoteke.

en: Type name:
hr: Naziv vrste:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
hr: Unesite naziv vrste datoteke. Na primjer, ako kao kategoriju odaberete 'image' (Slika) i ovjde upišete 'custom' (Prilagođeno), izradit će se vrsta datoteke 'image/custom'.
