imagerename_plugin - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
hr: Sliku na lijevoj strani želite presnimiti slikom s desne strane.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
hr: Ova slika nije pohranjena
    na lokalnom računalu.
    Za učitavanje pritisnite ovu oznaku.

en: Unable to load image
hr: Učitavanje slike nije moguće

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
hr: Dubina: %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
hr: Dimenzije: %1x%2
