nepomuk - en to hr translation catalogue (51 entries)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
hr: <filename>%1</filename><nl/>(bit će indeksiran za pretragu računala)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
hr: <filename>%1</filename><nl/> (<emphasis>neće</emphasis> biti indeksiran za pretragu računala)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
hr: Prilagođavam mape indeksiranja

[ctx: 'Home' as in 'Home path', i.e. /home/username]
en: Home
hr: Osobna mapa

en: some subfolders excluded
hr: neke podmape su isključene

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
hr: Copyright 2007. – 2010. Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
hr: Onemogući automatske sigurnosne kopije

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
hr: Dnevna sigurnosna kopija

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
hr: Tjedna sigurnosna kopija

en: 1 existing backup | %1 existing backups
hr[0]: %1 postojeća sigurnosna kopija
hr[1]: %1 postojeće sigurnosne kopije
hr[2]: %1 postojećih sigurnosnih kopija

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
hr: Najstarija: %1

en: 1 file in index | %1 files in index
hr[0]: %1 datoteka u indeksu
hr[1]: %1 datoteke u indeksu
hr[2]: %1 datoteka u indeksu

note: i18n: file: indexfolderselectionwidget.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:196 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
hr: Odaberite lokalne direktorije koje sadrže datoteke koje će biti indeksirane za brzu pretragu računala

note: i18n: file: indexfolderselectionwidget.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
hr: Uključite ovo da biste mogli vidjeti skrivene direktorije

note: i18n: file: indexfolderselectionwidget.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
hr: Prikaži skrivene direktorije

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:17 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
hr: Osnovne postavke

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:23 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
hr: Semantička radna površina Nepomuk

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
hr: Semantička radna površina Nepomuk omogućuje označivanje i ocjenjivanje datoteka uključenih u Pretraživanje radne povrišine.

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
hr: Omogući semantičku radnu površinu Nepomuk

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:92 i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
hr: Detalji…

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:184 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Desktop Query
hr: Upit radne površine

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:190 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
hr: Indeksiranje datoteka

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:223 i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize index folders...
hr: Prilagodi mape indeksiranja…

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:301 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryNeverOpened)
en: Show the latest never opened files
hr: Prikaži najnovije nikad otvorene datoteke

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:304 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryNeverOpened)
en: Never opened
hr: Nikad otvorena

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:314 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryFancy)
en: Tries to show the most important files.
hr: Pookušava prikazati najvažnije datoteke.

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:317 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryFancy)
en: Most important files
hr: Najvažnije datoteke

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:327 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryLastModified)
en: Show the most recently modified files.
hr: Prikaži najnovije izmijenjene datoteke.

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:330 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryLastModified)
en: Last modified files
hr: Zadnje izmijenjene datoteke

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:348 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_checkRootQueryCustom)
en: Custom query
hr: Prilagođeni upit

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:376 i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonEditCustomQuery)
en: Edit...
hr: Uredi…

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:418 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the maximum number of results that should be listed in query folders.
hr: Navedite najveći broj rezultata koje valja prikazati u mapama upita.

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:421 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum number of results in listing:
hr: Najveći broj rezultata u ispisu:

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:437 i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntNumInput, m_spinMaxResults)
en: Show all results
hr: Prikaži sve rezultates

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:463 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
hr: Sigurnosna kopija

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:469 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
hr: Automatske sigurnosne kopije

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:487 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
hr: Frekvencija sigurnosnih kopija:

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:497 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
hr: Koliko često treba izraditi sigurnosnu kopiju Nepomukove baze podataka

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:504 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
hr: Vrijeme sigurnosne kopije:

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:519 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
hr: Kada bi trebala biti izrađena sigurnosna kopija

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:528 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
hr: Najveći broj sigurnosnih kopija:

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:540 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
hr: Koliko prethodnih sigurnosnih kopija treba zadržati

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:570 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
hr: Alati

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:576 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
hr: Ručna sigurnosna kopija…

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:583 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
hr: Vrati iz sigurnosne kopije…

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:620 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Advanced Settings
hr: Napredne postavke

note: i18n: file: nepomukconfigwidget.ui:626 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Memory Usage
hr: Upotreba memorije

note: i18n: file: statuswidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Nepomuk Repository Details
hr: Detalji Nepomukovog repozitorija

note: i18n: file: statuswidget.ui:23 i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Status of the KDE metadata store
hr: Stanje KDE-ove pohrane metapodataka

note: i18n: file: statuswidget.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Indexed files:
hr: Indeksirane datoteke:

note: i18n: file: statuswidget.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFileCount)
en: Calculating...
hr: Računam …
