kcm_platform - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Platform
hr: Platforma

note: i18n: file: platform.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
hr: Platformski poseban konfiguracijski modul

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: file: platform.ui:35 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
hr: Prozorska ljuska radne površine

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: file: platform.ui:41 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
hr: Izvorna ljuska Windows Explorera

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: file: platform.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
hr: Izvorna ljuska radne površine

note: i18n: file: platform.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
hr: Sustavski zadana ljuska radne površine

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: file: platform.ui:61 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
hr: Koristi KDE-ovu ljusku radne površine kakva je i u GNU/Linuxu.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: file: platform.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
hr: Plasma ljuska radne površine

note: i18n: file: platform.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
hr: KDE4 Plasma ljuska radne površine

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: file: platform.ui:81 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
hr: Vaša prilagođena ljuska radne površine

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: file: platform.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
hr: Prilagođena ljuska radne površine

note: i18n: file: platform.ui:94 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
hr: Ova ljuska je rezervirana za korisnički prilagođenu ljusku. Pritisnite gumb "Postavke..." da podesite vašu omiljenu ljusku.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: file: platform.ui:109 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
hr: Pritisnite za podešavanje vaše prilagođene ljuske radne površine

note: i18n: file: platform.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
hr: Postav…

note: i18n: file: platform.ui:146 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
hr: Integracija u sustav

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:161 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
hr: Ovo će omogućiti automatsko obnavljanje stavki u  Start izborniku Windowsa za aplikacije KDE-a

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
hr: Omogući automatsku regeneraciju stavki Start izbornika

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
hr: Koristi izvorne Windows datotečne dijaloške prozore umjesto KDE-ovih

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
hr: Koristi izvorne sustavne datotečne dijaloške prozore

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:199 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
hr: Instaliraj Postavke sustava u kontrolni panel Windowsa.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:205 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
hr: Instaliraj kao dio kontrolnog panela

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:212 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
hr: Instaliraj Oxygen pokazivače kao sheme pokazvača u Windowsu.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
hr: Instaliraj Oxygen pokazivačke sheme

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:225 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
hr: Ova će opcija instalirati pozadinske slike KDE-a u vaš direktorij "My Pictures"

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
hr: Instaliraj Oxygen pozadinske slike

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: file: platform.ui:238 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
hr: Ovo će pokrenuti bitne procese KDE-a prilikom prijave u sustav

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: file: platform.ui:244 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
hr: Učitaj KDE prilikom prijave korisnika u sutav

note: i18n: file: shellEdit.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
hr: Postavke prilagođene ljuske

note: i18n: file: shellEdit.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hr: Naziv:

note: i18n: file: shellEdit.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
hr: Naredba:

note: i18n: file: shellEdit.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
hr: Opis:

en: KDE System Settings
hr: KDE Postavke sustava

en: All KDE settings in one place
hr: Sve KDE postavke su na jednom mjestu

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
hr: Ova je ljuska rezervirana za korisnički prilagođenu ljusku. Pritisnite gumb "Postavke" kako biste podesili vašu omiljenu ljusku.
