kcmkdnssd - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: ZeroConf configuration
hr: ZeroConf konfiguracija

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
hr: © 2004–2007 Jakub Stachowski

en: Setup services browsing with ZeroConf
hr: Postavke pretraživanja usluga pomoću ZeroConf-a

note: i18n: file: configdialog.ui:29 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: file: configdialog.ui:44 i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
hr: Dodatne domene

note: i18n: file: configdialog.ui:41 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
hr: Lista internetskih domena na kojima će se, uz pretpostavljenu domenu (tipično lokalna mreža), tražiti usluge.
