kcmlocale 0 - en to hr translation catalogue (153 entries)

en: Country Selector
hr: Odabir države

en: without name
hr: bez imena

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
hr: Nije podešeno (generički engleski)

en: Localization options for KDE applications
hr: Lokalizacijske opcije za aplikacije u KDE-u

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
hr: U Vašoj listi jezika za prijevod imate jezik s kôdom '%1', no nije moguće pronaći lokalizacijske datoteke za dotični jezik. Taj je jezik uklonjen iz Vaše konfiguracije. Ako ga želite ponovno dodati, instalirajte lokalizacijske datoteke za taj jezik i ponovno ga dodajte.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
hr: Promijenjene jezične postavke primijenjuju se samo na novo pokrenute aplikacije.
    Ako želite promijeniti jezik u svim programima morate se prvo odjaviti.

en: Applying Language Settings
hr: Primjena jezičnih postavki

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
hr: <h1>Zemlja i jezik</h1>
    <p>Ovdje možete postaviti vaše lokalizacijske postavke kao što su jezik, brojčani formati, formati datuma i vremena itd. Odabir zemlje će učitati skup zadanih formata koje možete prilagoditi vlastitim željama i one će biti zapamćene i kad promijenite zemlju. Gumbi za povratak na uobičajeno omogućuju Vam da lako uočite gdje imate prilagođene postavke i da ih vratite na zadane vrijednosti za određenu zemlju.</p>

en: Reset item to its default value
hr: Vrati stavku na zadanu vrijednost

[ctx: No separator symbol]
en: None
hr: Ništa

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
hr: Jedan razmak

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
hr: Država

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:104 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
hr: Jezici

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:154 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
hr: Brojevi

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:437 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
hr: Novac

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:792 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
hr: Kalendar

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1128 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
hr: Datum &i vrijeme

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1406 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
hr: Ostalo

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1540 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
hr: Brojevi:

en: This is how positive numbers will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazani pozitivni brojevi.

en: This is how negative numbers will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazani negativni brojevi.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1561 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
hr: Novac:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazane pozitivne novčane vrijednosti.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazane negativne novčane vrijednosti.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1575 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
hr: Datum:

en: This is how long dates will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazane vrijednosti s datumima.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1589 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
hr: Kratki datum:

en: This is how short dates will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazane vrijednosti s kratkim datumima.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1603 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
hr: Vrijeme:

en: This is how time will be displayed.
hr: Ovako će biti prikazano vrijeme.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
hr: Država:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
hr: <p>Ovo je država u kojoj živite.  KDE-ov radni prostor će koristiti postavke za ovu državu ili regiju.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
hr: Država u sustavu (%1)

en: No Country (Default Settings)
hr: Nema države (uobičajene postavke)

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
hr: Podrazred:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
hr: <p>Ovo je podrazred država gdje živite, npr. savezna država ili pokrajina.  KDE-ov radni prostor će koristiti ove postavke za servise za lokalne informacije kao što su praznici.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:110 i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
hr: Dostupni jezici:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
hr: <p>Ovo je lista instaliranih prijevoda KDE-ovog radnog prostora koji se trenutno ne koriste. Kako biste koristili neki jezik, premjestite ga u listu 'Preferirani jezici' na željeno mjesto. Ako nije naveden ni jedan Vama prikladan jezik, možda ćete trebati instalirati dodatne jezične pakete koristeći uobičajeni instalacijski postupak.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:113 i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
hr: Preferirani jezici:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
hr: <p>Ovo je lista instaliranih prijevoda KDE-ovog radnog prostora koji se trenutno koriste, navedenih željenim redoslijedom. Ako nije dostupan prijevod za prvi jezik u listi, koristit će se sljedeći jezik. Ako nije dostupan ni jedan drugi prijevod, koristit će se američki engleski.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
hr: %1 (zadano)

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
hr: Instaliraj više jezika

en: <p>Click here to install more languages</p>
hr: <p>Ovdje kliknite kako biste instalirali više jezika</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:163 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:524 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
hr: Grupiranje znamenki:

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:196 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:557 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
hr: Razdjelnica grupa:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete odrediti razdjelnicu grupa znamenki za prikaz brojeva.</p><p>Primijetite da razdjelnik grupa znamenki za prikaz novčanih vrijednosti treba podesiti posebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:596 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
hr: Decimalna razdjelnica:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete odrediti decimalnu razdjelnicu za prikaz brojeva (točka ili zarez u mnogim zemljama).</p><p>Primijetite da decimalna razdjelnica za prikaz novčanih vrijednosti valja definirati posebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:274 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:635 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
hr: Decimalnih mjesta:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti broj decimalnih mjesta za prikaz brojčanih vrijednosti, odnosno broj znamenki <em>nakon</em> decimalne razdjelnice.</p><p>Primijetite da decimalna mjesta za prikaz novčanih vrijednosti valja podesiti posebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:322 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
hr: Pozitivni predznak:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete navesti tekst koji će biti prefiks pozitivnim brojevima. Većina zemalja ima prazan tekst.</p><p>Primijetite da pozitivni predznak za prikaz novčanih vrijednosti valja postavitiposebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
hr: Ništa

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:364 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
hr: Negativni predznak:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete navesti tekst koji će biti prefiks negativnim brojevima. Ovo ne bi smjelo biti prazno kako biste mogli razlikovati pozitivne od negativnih brojeva. Obično se postavlja minus (-).</p><p>Primijetite da negativni predznak za prikaz novčanih vrijednosti valja postaviti posebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
hr: Ništa

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:406 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:761 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1378 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDi
en: Digit set:
hr: Brojevni sustav:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete odrediti brojevni sustav za prikaz brojeva. Ako je izabran nearapski brojevni sustav, prikazat će se samo ako je korišten u jeziku aplikacije ili dijelu teksta u kojem je prikazan broj.</p> <p>Primijetite da brojevni sustav za prikaz novčanih vrijednosti valja definirati posebno (vidjeti karticu 'Novac').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:452 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
hr: Valuta:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
hr: <p>Ovdje možete odabrati valutu za prikaznovčanih vrijednosti, npr. dolar Sjedinjenih Država ili funta Ujedinjenog Kraljevstva.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:494 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
hr: Novčani simbol:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
hr: <p>Ovdje možete odabrati simbol za prikaz novčanih vrijednosti, npr. $, US$ ili USD.</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete definirati razdjelnicu grupa za prikaz novčanih vrijednosti.</p><p>Primijetite da razdjelnica tisuća za prikaz drugih brojeva treba definirati posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete definirati decimalnu razdjelnicu za prikaz novčanih vrijednosti.</p><p>Primijetite da decimalnu razdjelnicu za prikaz drugih brojeva treba podesiti posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti broj decimalnih mjesta za prikaz novčanih vrijednosti, odnosno broj znamenki <em>nakon</em> decimalne razdjelnice.</p><p>Primijetite da decimalna mjesta za prikaz drugih brojeva treba definirati posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:683 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
hr: Pozitivni oblik:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti format pozitivnih novčanih vrijednosti.</p><p>Primijetite da pozitivni predznak za prikaz drugih brojeva valja definirati posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

en: Sign position:
hr: Položaj predznaka:

en: Parentheses Around
hr: Zagrade okolo

en: Before Quantity Money
hr: Prije količine novca

en: After Quantity Money
hr: Poslije količine novca

en: Before Money
hr: Prije novca

en: After Money
hr: Poslije novca

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
hr: Ovdje birate kako će znak za pozitivno biti postavljen. Ovdje podešeno će ujtecati samo na novčane vrijednosti.

en: Prefix currency symbol
hr: Predznak novčanog simbola

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
hr: Ako ovdje odaberete, znak valute će se pisati kao prefix (slijeva) za sve pozitivne vrijednosti novca. U suprotnom, on će biti zdesna.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:722 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
hr: Negativni oblik:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti format negativnih novčanih vrijednosti.</p><p>Primijetite da negativnih predznak za prikaz drugih brojeva valja definirati posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
hr: Ovdje možete odabrati smještaj znaka negativnosti. Ovo se odnosi samo na novačane vrijednosti.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
hr: Ako ovdje omogućite, znak za valutu će biti stavljen ispred (slijeva) negativnih novčanih vrijednosti. U surotnom, biti će stavljen straga (zdesna).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hr: <p>Ovdje možete odabrati brojevni sustav za prikaz novčanih vrijednosti. Ako je izabran nearapski brojevni sustav, pokazat će se ako je korišten u jeziku aplikacije ili dijelu teksta u kojem je prikazan broj.</p><p>Primijetite da brojevni sustav za prikaz drugih brojeva treba podesiti posebno (vidjeti karticu 'Brojevi').</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:801 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
hr: Kalendarski sustav:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti kalendarski sustav koji će se koristiti za prikaz datuma.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:852 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
hr: Koristi "Naša era"

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
hr: <p>Ova opcija određuje da li se koristi "Naša era" (CE/BCE) umjesto "Kršćanska era" (AD/BC).</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:864 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
hr: Kratki okvir godina:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:895 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
hr: do

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje koje se razdoblje godina podrazumijeva za dvije znamenke, npr. u razdoblju od 1950. do 2049. vrijednost 10. predstavlja 2010. godinu.  Ovo se koristi samo pri formatu kratkog prikaza godine (YY).</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
hr: Sustav brojanja tjedana:

en: ISO Week
hr: ISO tjedan

en: Full First Week
hr: Puni prvi tjedan

en: Partial First Week
hr: Djelomični prvi tjedan

en: Simple Week
hr: Jednostavni tjedan

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1000 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
hr: Prvi dan u tjednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje koji se dan smatra prvim danom tjedna. Ova vrijednost može utjecati na Sustav brojanja tjedana.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1016 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
hr: Prvi radni dan u tjednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje koji dan se smatra prvim radnim danom u tjednu.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1078 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
hr: Zadnji radni dan u tjednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje koji se dan smatra zadnjim radnim danom u tjednu.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
hr: Dan u tjednu za posebne vjerske obrede:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje koji će se dan u tjednu smatrati danom u tjednu za posebne vjerske obrede.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
hr: Ni jedan posebno istaknut

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
hr: Oblik vremena:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
hr: <p>Tekst u ovom tekstualnom polju koristi se za oblikovanje oznaka vremena. Sljedeći nizovi bit će zamijenjeni:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>Sat kao decimalni broj kod 24-satnog formata (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>Sat (24-satni prikaz) kao decimalni broj (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>Sat kao decimalni broj kod 12-satnog formata (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>Sat (12-satni prikaz) kao decimalni broj (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Minute kao decimalni broj (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Sekunde kao decimalni broj (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Ili 'AM' ili 'PM' ovisno o danom vremenu. Podne je 'PM', a ponoć je 'AM'.</td></tr></table>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1179 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
hr: Simbol prijepodneva:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti tekst koji će se prikazati za prijepodne.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1209 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
hr: Simbol poslijepodneva:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
hr: <p>Ovdje možete postaviti tekst koji će se prikazati za poslijepodne.</p>

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
hr: Oblik datuma:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
hr: <p>Tekst u ovom tekstualnom polju koristit će se u formatiranju dugih datuma. Niže navedeni nizovi bit će zamijenjeni:</p><table><tr><td><b>GGGG</b></td><td>Godina sa stoljećem kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>GG</b></td><td>Godina bez stoljeća kao decimalni broj (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mjesec kao decimalni broj (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mjesec kao decimalni broj (1-12).</td></tr><tr><td><b>KRATKIMJESEC</b></td><td>Prva tri slova iz naziva mjeseca. </td></tr><tr><td><b>MJESEC</b></td><td>Puni naziv mjeseca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Dan u mjesecu kao decimalni broj (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Dan u mjesecu kao decimalni broj (1-31).</td></tr><tr><td><b>KRATKIDAN</b></td><td>Prva tri slova imena dana.</td></tr><tr><td><b>DANUTJEDNU</b></td><td>Puni naziv dana u tjednu.</td></tr><tr><td><b>ERAGODINA</b></td><td>Godina ere u lokalnom formatu (npr. 2000. AD).</td></tr><tr><td><b>KRATKINAZIVERE</b></td><td>Kratki naziv ere.</td></tr><tr><td><b>GODINAUERI</b></td><td>Godina u eri kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>DANGODINE</b></td><td>Dan u godini kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>ISOTJEDAN</b></td><td>ISO tjedan kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>DANISOTJEDNA</b></td><td>Dan ISO tjedna kao decimalni broj.</td></tr></table>

en: YYYY
hr: GGGG

en: YY
hr: GG

en: SHORTMONTH
hr: KRATKIMJESEC

en: MONTH
hr: MJESEC

en: SHORTWEEKDAY
hr: KRATKIDAN

en: WEEKDAY
hr: DANUTJEDNU

en: ERAYEAR
hr: ERAGODINA

en: YEARINERA
hr: GODINAUERI

en: SHORTERANAME
hr: KRATKINAZIVERE

en: DAYOFYEAR
hr: DANGODINE

en: ISOWEEK
hr: ISOTJEDAN

en: DAYOFISOWEEK
hr: DANISOTJEDNA

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
hr: DAN dD. MJESEC GGGG.
    KRATKIDAN dD. MJESEC GGGG.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1287 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
hr: Kratki oblik datuma:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
hr: <p>Tekst u ovom tekstualnom polju koristit će se u formatiranju kratkih datuma. Na primjer, ovo se koristi pri izlistavanju datoteka. Niže navedeni nizovi bit će zamijenjeni:</p><table><tr><td><b>GGGG</b></td><td>Godina sa stoljećem kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>GG</b></td><td>Godina bez stoljeća kao decimalni broj (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mjesec kao decimalni broj (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mjesec kao decimalni broj (1-12).</td></tr><tr><td><b>KRATKIMJESEC</b></td><td>Prva tri slova iz naziva mjeseca.</td></tr><tr><td><b>MJESEC</b></td><td>Puni naziv mjeseca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Dan u mjesecu kao decimalni broj (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Dan u mjesecu kao decimalni broj (1-31).</td></tr><tr><td><b>KRATKIDAN</b></td><td>Prva tri znaka naziva dana u tjednu.</td></tr><tr><td><b>DANUTJEDNU</b></td><td>Puni naziv dana u tjednu.</td></tr><tr><td><b>ERAGODINA</b></td><td>Godina u eri u lokalnom formatu (npr. 2000. AD).</td></tr><tr><td><b>KRATKINAZIVERE</b></td><td>Kratki naziv ere.</td></tr><tr><td><b>GODINAUERI</b></td><td>Godina u eri kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>DANGODINE</b></td><td>Dan u godini kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>ISOTJEDAN</b></td><td>ISO tjedan kao decimalni broj.</td></tr><tr><td><b>DANISOTJEDNA</b></td><td>Dan u ISO tjednu kao decimalni broj.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
hr: GGGG-MM-DD
    dD.mM.GGGG
    DD.MM.GGGG.

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1332 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
hr: Genitivi naziva mjeseci:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
hr: <p>Ova opcija određuje da li se u datumima koristi duži oblik imena mjeseca.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Number' or 'Money' tabs).</p>
hr: <p>Ovdje možete odrediti brojevni sustav za prikaz datuma i vremena. Ako je izabran nearapski brojevni sustav, prikazat će se samo ako je korišten u jeziku aplikacije ili dijelu teksta u kojem je prikazan datum ili vrijeme.</p><p> Primijetite da brojevni sustav za prikaz brojčanih i novčanih vrijednosti valja postaviti posebno (vidjeti kartice 'Brojevi' i 'Novac').</p>

en: Page size:
hr: Veličina papira:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
hr: <p>Ovdje možete definirati zadanu veličinu stranice koja će se koristiti u novim dokumentima.</p>  <p>Primijetite da ova postavka nema utjecaj na veličinu papira pisača.</p>

[ctx: Page size]
en: US Letter
hr: Američko pismo

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
hr: Omotnica C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
hr: Uobičajena američka omotnica 10

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
hr: Omotnica DLE

[ctx: Page size]
en: Executive
hr: Rukovoditelj

[ctx: Page size]
en: Ledger
hr: Knjiga salda

[ctx: Page size]
en: US Legal
hr: Američki pravni

[ctx: Page size]
en: Custom
hr: Prilagođena

en: Measurement system:
hr: Mjerni sustav:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
hr: <p>Ovdje možete odabrati koji mjerni sustav će se koristiti.</p>

en: Metric System
hr: Metrički sustav

en: Imperial System
hr: Imperijalni sustav

en: Byte size units:
hr: Jedinice veličine bajta:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></p>
hr: <p>Ovo mijenja jedinice koje koristi većina KDE-ovih programa za prikaz brojeva u bajtovima. Tradicionalni "kilobajt" je značio 1024 jedinica, umjesto metričkih 1000 za većinu (ali ne svih) bajtnih veličina.<ul><li>Kako bi smanjili zbunjenost, možete koristiti nedavno standardizirane jedinice IEC-a koje su uvijek višekratnici od 1024.</li><li>Također možete odabrati metričke koje su uvijek u jedincama po 1000.</li><li>Odabiranjem JEDEC-a vraćate stare jedinice koje su se koristile u KDE-u 3.5 i u nekim drugim operacijskim sustavima.</li></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
hr: IEC jedinice (KiB, MiB itd.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
hr: JEDEC jedinice (KB, MB itd.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
hr: Metričke jedinice (kB, MB itd.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
hr: Primjer: 2000 bajtova je %1

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1418 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
hr: Veličina papira

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1457 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
hr: Mjerni sustav

note: i18n: file: kcmlocalewidget.ui:1513 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
hr: Jedinice veličine bajta
