kuiserver - en to hr translation catalogue (32 entries)

en: %1 file | %1 files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

en: %1 folder | %1 folders
hr[0]: %1 mapa
hr[1]: %1 mape
hr[2]: %1 mapa

en: Job Manager
hr: Upravitelj poslova

en: KDE Job Manager
hr: KDE-ov upravitelj poslova

en: (C) 2000-2009, KDE Team
hr: © 2000–2009 KDE Tim

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Former Maintainer
hr: Prijašnji održavatelj

en: Former maintainer
hr: Prijašnji održavatelj

en: Developer
hr: Programer

en: %1 of %2 processed at %3/s
hr: %1 od %2 procesiran brzinom %3/s

en: %1 of %2 processed
hr: %1 od %2 procesiran

en: %1 processed at %2/s
hr: %1 procesiran brzinom %2/s

en: %1 processed
hr: %1 procesiran

en: Clear
hr: Izbriši

en: Cancel
hr: Odustani

en: Pause
hr: Pauza

en: Resume
hr: Nastavi

note: i18n: file: configdialog.ui:31 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
hr: Završeni poslovi

note: i18n: file: configdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
hr: Pomakni ih u drugi popis

note: i18n: file: configdialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
hr: Ukloni ih

note: i18n: file: configdialog.ui:60 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
hr: Izgled

note: i18n: file: configdialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
hr: Prikaži sve poslove u popisu

note: i18n: file: configdialog.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
hr: Prikaži sve poslove u stablu

note: i18n: file: configdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
hr: Prikaži odvojene prozore

note: i18n: file: kuiserversettings.kcfg:8 i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
hr: Pomakni ih u drugi popis.

note: i18n: file: kuiserversettings.kcfg:12 i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
hr: Ukloni ih.

note: i18n: file: kuiserversettings.kcfg:16 i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
hr: Prikaži sve poslove u popisu.

note: i18n: file: kuiserversettings.kcfg:20 i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
hr: Prikaži sve poslove u stablu.

note: i18n: file: kuiserversettings.kcfg:24 i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
hr: Prikaži odvojene prozore.

en: Configure...
hr: Konfiguriranje …

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
hr: Lista pokrenutih prijenosa datoteka/poslova (kuiserver)

en: Behavior
hr: Ponašanje
