kurifilter - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Name
hr: Naziv

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: None
hr: Ništa

en: No preferred search providers were found.
hr: Nije pronađen ni jedan preferirani pretraživački pružatelj.

en: No search providers were found.
hr: Nije pronađen ni jedan pretraživački pružatelj.

en: Search F&ilters
hr: F&iltri traženja:

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:19 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <qt>
    Enable shortcuts that allow you to quickly search for information on the web. For example, entering the shortcut <b>gg:KDE</b> will result in a search for the word <b>KDE</b> on the Google(TM) search engine.
    </qt>
hr: <qt>
    Omogućite prečace koji Vam omogućuju brzo pretraživanje informacija na Internetu- Na primjer, unošenjem prečice <b>gg:KDE</b> će rezultirati traženjem riječi <b>KDE</b> na Google(TM) tražilici.
    </qt>

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
hr: &Omogući web prečace

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use selected shortcuts only
hr: Koristi sam&o odabrane prečace

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:63 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a search provider.
hr: Dodaj tražilicu

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
hr: &Novi …

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:76 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify a search provider.
hr: Promijeni tražilicu.

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
hr: Promjena …

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:89 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the selected search provider.
hr: Izbriši odabranu tražilicu.

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:92 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
hr: Ob&riši

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:130 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine) i18n: file: ikwsopts_ui.ui:160 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
hr: <qt>
    Odaberite tražilicu za korištenje u poljima koja pružaju uslugu automatske pretrage dok unosite tekst u njih umjesto URL-a. Za isključenje te mogućnosti, odaberite <b>Ništa</b> iz popisa.
    </qt>

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default &search engine:
hr: Uobičajena &tražilica:

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:176 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter) i18n: file: ikwsopts_ui.ui:198 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
hr: Odaberite razdvojnik koji razdvaja ključnu riječ od fraze ili riječi koja se pretražuje.

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:179 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
hr: R&azdvojnik:

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:202 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
hr: Dvotočka

note: i18n: file: ikwsopts_ui.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
hr: Razmak

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:20 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:36 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:39 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
hr: Ovdje unesite čitljivo ime tražilice:

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Search &provider name:
hr: Ime &Tražilice:

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:49 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:74 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
hr: <qt>
    Ovdje unesite URI koji se koristi za traženje na tražilici.<br/> Cijeli tekst za pretragu se može odrediti kao \{@} ili \{0}.<br/> 
    Preporučeno je \{@}, jer on ukloni sve varijable upita (ime=vrijednost) iz rezultata, dok će \{0} biti zamijenjen sa nepromijenjenim upitom.<br/> Možete koristiti \{1}… \{n} za specificiranje određenih riječi iz upita i \{ime} za specificiranje vrijednosti dobivene kao 'ime=vrijednost' iz korisničkog upita.<br/> Također je moguće specificirati više referenci (imena, brojevi i tekstovi) odjednom (\{ime1, ime2,…, "neki nekst"}).<br/> Prva podudarna vrijednost (s lijeva) će se koristiti kao zamjenska vrijednost za rezultirajući URI.<br/> Tekst pod navodnicima se može koristiti kao uobičajena vrijednost ako se ništa iz referentnog popisa ne podudara s lijeva.
    </qt>

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Search &URI:
hr: &URI traženja:

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:86 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:104 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:109 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leS
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
hr: <qt>
    Ovdje uneseni prečaci mogu biti korišteni kao polu-URI shema u KDE-u. Na primjer, prečac <b>av</b> može biti korišten kao u <b>av</b>:<b>moja pretraga</b>
    </qt>

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: UR&I shortcuts:
hr: UR&I prečice:

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:119 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
hr: Odaberite skup znakova koji će biti korišten za kodiranje Vašeg upita tražilici

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:122 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
hr: S&kup znakova:

note: i18n: file: searchproviderdlg_ui.ui:141 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
hr: Odaberite skup znakova koji će biti korišten za kodiranje Vašeg upita tražilici.

en: Default
hr: Uobičajeni

en: Modify Search Provider
hr: Promijeni tražilicu

en: New Search Provider
hr: Nova tražilica

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
hr: Prečac "%1" je već pridružen na "%2". Molim odaberite drugačiji prečac.

en: The URI does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of what the user types.
hr: URI ne sadrži \…} oznaku za korisnički upit.
    To znači da će se uvijek posjetiti ista stranica, što god korisnik upisao.

en: Keep It
hr: Sačuvaj
