kcmcrypto 0 - en to hr translation catalogue (170 entries)

en: X509 Certificate Export
hr: X509 izvoz potvrde

en: Format
hr: Oblikovanje

en: &Text
hr: &Tekst

en: Filename:
hr: Naziv datoteke:

en: &Export
hr: &Izvoz

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
hr: Interna pogreška. Molim da je prijavite na adresu kfm-devel@kde.org .

en: Error converting the certificate into the requested format.
hr: Pogreška tijekom pretvaranje potvrde u zahtjevani oblik.

en: Error opening file for output.
hr: Pogreška tijekom otvaranja ispisne datoteke.

en: %1 (%2 of %3 bits)
hr: %1 (%2 od %3 bitova)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
hr: <h1>Crypto</h1> Ovaj modul omogućuje konfiguriranje SSL-a za rad s KDE aplikacijama, kao i upravljanje vašim osobnim potvrdama i poznatim autoritetima za izdavanje potvrda.

en: KDE Crypto Control Module
hr: KDE modul za upravljanje šifriranjem

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
hr: © 2000–2001 George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
hr: SSL šifre za upotrebu

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
hr: Odaberite šifre koje želite omogućiti tijekom upotrebe SSL protokola. Prokotol koji će se zasta upotrebljavati, bit će dogovoren tijkom povezivanja s poslužiteljem.

en: Cipher Wizard
hr: Čarobnjak šifriranja

en: Strong Ciphers Only
hr: Samo jake šifre

en: Export Ciphers Only
hr: Samo šifre za izvoz

en: Enable All
hr: Omogući sve

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
hr: <qt>Rabite ove pripremljene konfiguracije da bi lakše podesili postavke SSL enkripcije. Možete odabrati između sljedećih načina: <ul><li><b>Samo jake šifre</b> Izaberite samo jake enkripcijske šifre  (&gt;=128 bitne)</li> <li><b>Samo izvozne šifre</b> Izaberite samo slabe enkripcijske šifre (&lt;=56 bitne)</li> <li><b>Omogući sve:</b> Izaberite sve SSL šifre i metode.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
hr: Upozori pri &ulasku u SSL način rada

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
hr: Ako je odabrano, bit ćete obaviješteni pri ulasku na lokaciju s omogućenim SSL-om.

en: Warn on &leaving SSL mode
hr: Upozori pri &izlasku iz SSL načina rada

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
hr: Ako je odabrano, bit ćete obaviješteni pri napuštanju lokacija s SSL-om.

en: Warn on sending &unencrypted data
hr: Upozori pri slanju &nešifriranih podataka

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
hr: Ako je odabrano, bit ćete obaviješteni prije slanja nešifriranih podataka putem web preglednika.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
hr: Upozori na &miješane SSL/ne-SSL stranice

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
hr: Ako je odabrano, bit ćete obaviješteni tiejkom pregledavanja stranice koja sadrži šifrirane i nešifrirane dijelove.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
hr: Putanja do djeljenih OpenSSL biblioteka

en: &Test
hr: &Provjeri

en: Use EGD
hr: Upotrijebi EGD

en: Use entropy file
hr: Upotrijebi datoteku entropije

en: Path to EGD:
hr: Putanja do EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
hr: Ako je odabrano, OpenSSL će upotreblajvati EGD (Entropy Gathering Daemon – Demon skupljača entropije) za inicijaliziranje generatora pseudo-slučajnih brojeva.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
hr: Ako je odabrano, od OpenSSL-a bit će zatraženo da upotrebljava odabranu datoteku za inicijaliziranje generatora pseudo-slučajnih brojeva.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
hr: Unesite putanju do priključka kojeg je izradio demon skupljača entropije ili do odgovarajuće datoteke.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
hr: Kliknite za pretraživanje EGD priključka/datoteke.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
hr: Ovaj popis prikazuje potvrde koje KDE prepoznaje. Potvrde možete jednostavno podešavati putem ovog popisa.

en: Common Name
hr: Zajednički ime

en: Email Address
hr: Adresa e-pošte

en: I&mport...
hr: &Uvoz…

en: &Export...
hr: &Izvoz…

en: Remo&ve
hr: U&kloni

en: &Unlock
hr: &Otključaj

en: Verif&y
hr: &Provjeri

en: Chan&ge Password...
hr: Promjeni &lozinku…

en: This is the information known about the owner of the certificate.
hr: Ovo su poznati podaci o vlasniku potvrde.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
hr: Ovo su poznati podaci o izdavaču potvrde.

en: Valid from:
hr: Vrijedi od:

en: Valid until:
hr: Vrijedi do:

en: The certificate is valid starting at this date.
hr: Potvrda vrijedi od navedenog datuma.

en: The certificate is valid until this date.
hr: Potvrda vrijedi do navedenog datuma.

en: MD5 digest:
hr: MD5 sažetak:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
hr: Presjek certifikata koji se upotrebljava za njegovu brzu identifikaciju.

en: On SSL Connection...
hr: Na SSL vezi…

en: &Use default certificate
hr: &Upotrebljavaj uobičajnu potvrdu

en: &List upon connection
hr: &Ispiši nakon povezivanja

en: &Do not use certificates
hr: &Ne upotrebljavaj potvrde

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
hr: Nije moguće upravljati SSL potvrdama jer ovaj modul nije povezan s OpenSSL-om.

en: Default Action
hr: Zadana aktivnost

en: &Send
hr: &Pošalji

en: &Prompt
hr: &Upitaj

en: Do &not send
hr: &Ne šalji

en: Default certificate:
hr: Zadana potvrda:

en: Host authentication:
hr: Autentifikacija računala:

en: Host
hr: Računalo

en: Certificate
hr: Potvrda

en: Policy
hr: Pravilo

en: Certificate:
hr: Potvrda:

en: Action
hr: Aktivnost

en: Send
hr: Pošalji

en: Prompt
hr: Upitaj

en: Do not send
hr: Ne šalji

en: Ne&w
hr: &Novo

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
hr: Ovaj popis prikazuje potvrde lokacija i osoba koje KDE prepoznaje. Potvrde možete jednostavno podešavati putem ovog popisa.

en: Organization
hr: Organizacija

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
hr: Ovaj gumb omogućuje izvoz odabranih potvrda u datoteke raznih oblika.

en: &Remove
hr: U&kloni

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
hr: Ovim gumbom uklanjate odabrane potvrde iz lokalne pohrane potvrda.

en: &Verify
hr: Pro&vjeri

en: This button tests the selected certificate for validity.
hr: Ovaj gumb provjerava valjanost odabranih potvrda.

en: Cache
hr: Pohrana

en: Permanentl&y
hr: Tra&jno

en: &Until
hr: &Sve do…

en: Select here to make the cache entry permanent.
hr: Ovime odabirete trajno čuvanje potvrda u lokalnoj pohrani.

en: Select here to make the cache entry temporary.
hr: Ovime odabirete privremeno čuvanje potvrda u lokalnoj pohrani.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
hr: Datum i vrijeme kada istječu unosi u lokalnoj pohrani.

en: Accep&t
hr: &Prihvati

en: Re&ject
hr: &Odbaci

en: Select this to always accept this certificate.
hr: Ovime odabrete trajno prihvaćanje ove potvrde.

en: Select this to always reject this certificate.
hr: Ovime odabirate trajno odbijanje ove potvrde.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
hr: Ovdje odabirete želite li biti upitani tijekom zaprimanja ove potvrde.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
hr: Ovaj popis prikazuje autoritete za izdavanje potvrda koje KDE prepoznaje. Potvrde možete jednostavno podešavati putem ovog popisa.

en: Organizational Unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Res&tore
hr: Obnov&i…

en: Accept for site signing
hr: Prihvati za potpisivanje lokacije

en: Accept for email signing
hr: Prihvati za potpisivanje poruka e-pošte

en: Accept for code signing
hr: Prihvati za potpisivanje koda

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
hr: Upozori na &samopotpisane potvrde ili nepoznate autoritete.

en: Warn on &expired certificates
hr: Upozori na &isteklu valjanost potvrda

en: Warn on re&voked certificates
hr: Upozori na &povučene potvrde

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
hr: Ovaj popis prikazuje popis lokacija čije ste potvrde odlučili prohvatiti iako njihove potvrde nisu zadovoljile provjeru valjanosti.

en: &Add
hr: &Dodaj

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
hr: Ove opcije nisu konfigurabilne jer ovaj modul nije povezan s OpenSSL-om.

en: Your Certificates
hr: Vaše potvrde

en: Authentication
hr: Autentifikacija

en: Peer SSL Certificates
hr: SSL potvrde točaka

en: SSL Signers
hr: SSL potpisnici

en: Validation Options
hr: Opcije provjere

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
hr: Ako ne odaberete najmanje jedno šifriranje, SSL neće raditi.

en: SSL Ciphers
hr: SSL šifrator

en: Could not open the certificate.
hr: Potvrdu nije bilo moguće otvoriti.

en: Error obtaining the certificate.
hr: Pogreška pri dohvaćanju potvrde.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
hr: Ova je potvrda uspješno zadovoljila provjeru valjanosti.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
hr: Ova potvrda nije zadovoljila provjeru valjanosti i trebala bi se smatrati nepravilnom.

en: Certificate Password
hr: Certifikacija zaporke

en: Certificate password
hr: Lozinka potvrde

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
hr: Potvrdu nije bilo moguće učitati. Želite li pokušati s drugom lozinkom?

en: Try
hr: Pokušaj

en: Do Not Try
hr: Ne pokušavaj

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
hr: Potvrda s tim nazivom već postoji. Jeste li sigurni da ju želite prepisati?

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Enter the certificate password:
hr: Unesite lozinku potvrde:

en: Password For '%1'
hr: Zaporka za '%1'

en: Decoding failed. Please try again:
hr: Dekodiranje nije uspjelo. Pokušajte ponovo:

en: Export failed.
hr: Izvoz nije uspio.

en: Enter the OLD password for the certificate:
hr: Unesite STARU lozinku potvrde:

en: Enter the new certificate password
hr: Unesite novu lozinku potvrde:

en: This is not a signer certificate.
hr: Ovo nije potvrda potpisnika:

en: You already have this signer certificate installed.
hr: Ovaj potpisnik potvrde već je instaliran.

en: The certificate file could not be loaded.
hr: Potvrdu nije bilo moguće učitati.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
hr: Želite li da ova potvrda bude na raspologanju i KMailu?

en: Make Available
hr: Učini raspoloživim

en: Do Not Make Available
hr: Nije raspoloživo

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
hr: Nije moguće izvršiti Kleopatru. Moglo bi biti potrebno instalirati ili ažurirati paket kdepim.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
hr: Na ovaj ćete način vratiti bazu podataka potpisnika potvrda na KDE zadanu.
    Ovaj postupak nije moguće poništiti.
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Revert
hr: Obnovi

en: Failed to load OpenSSL.
hr: Otvaranje OpenSSL-a nije uspjelo.

en: libssl was not found or successfully loaded.
hr: Biblioteka libssl nije pronađena ili nije uspješno učitana.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
hr: Biblioteka libcrypto nije pronađena ili nije uspješno učitana.

en: OpenSSL was successfully loaded.
hr: OpenSSL je uspješno učitan.

en: Path to entropy file:
hr: Putanja do datoteke s entropijom:

en: Personal SSL
hr: Osobni SSL

en: Server SSL
hr: Poslužiteljski SSL

en: SSL Personal Request
hr: Osobni SSL zahtjev

en: SSL Server Request
hr: Poslužiteljski SSL zahtjev

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
hr: Poslužiteljski CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
hr: Osobni CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
hr: Izbornik datuma i vremena

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
hr: Sat:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
hr: Minuta:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
hr: Sekunda:

note: i18n: file: certgen.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
hr: Čarobnjak za stvaranje potvrde

note: i18n: file: certgen.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
hr: Tip potvrde:

note: i18n: file: certgen.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
hr: Zaporka:

note: i18n: file: certgen.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
hr: Zaporka (potvrditi)

note: i18n: file: certgen.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
hr: Broj zemlje

note: i18n: file: certgen.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
hr: Savezna država ili provincija (puno ime):

note: i18n: file: certgen.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
hr: Grad:

note: i18n: file: certgen.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
hr: Ime organizacije:

note: i18n: file: certgen.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
hr: Organizacijska jedinica/grupa:

note: i18n: file: certgen.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
hr: Puno host ime servera:

note: i18n: file: certgen.ui:153 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
hr: Adresa e-pošte:

note: i18n: file: certgen.ui:167 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
hr: Vrijedi dana:

note: i18n: file: certgen.ui:191 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
hr: Vlastiti potpis

note: i18n: file: certgen.ui:201 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
hr: Kratak prikaz:

note: i18n: file: certgen.ui:221 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
hr: Koristi DSA umjesto RSA

note: i18n: file: certgen.ui:228 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
hr: Jakost u bitovima:

en: Don't Send
hr: Ne šalji
