kmix 0 - en to hr translation catalogue (125 entries)

en: &Channels
hr: &Kanali

en: Device Settings
hr: Postavke uređaja

en: Select Master Channel
hr: Odaberi glavni kanal

en: Current mixer:
hr: Trenutni mikseta:

en: Current mixer
hr: Trenutna mikseta

en: Select the channel representing the master volume:
hr: Odaberite kanal koji predstavlja glavni izlaz:

en: &Split Channels
hr: &Podijeli kanale

en: &Hide
hr: &Sakrij

en: &Muted
hr: &Utišano

en: Set &Record Source
hr: Izaberi izvor za &snimanje

en: Mo&ve
hr: Prem&jestiti

en: C&onfigure Shortcuts...
hr: P&odesite prečace…

en: Increase Volume
hr: Pojačaj

en: Decrease Volume
hr: Stišaj

en: Toggle Mute
hr: Uključi/isključi zvuk

en: capture
hr: snimanje

en: Capture/Uncapture %1
hr: Snimanj/ne snimaj %1

en: Mute/Unmute %1
hr: Utišaj/Ne utišaj %1

en: Capture
hr: Snimanje

en: %1 (capture)
hr: %1 (snimanje)

en: Automatic According to Category
hr: Automatski prema Kategoriji

en: Invalid mixer
hr: Neispravna mikseta

en: Configure
hr: Podesi

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: &Dock in system tray
hr: &Usidri u sistemsku traku

en: Docks the mixer into the KDE system tray
hr: Usidruje miksetu u sustavsku traku KDE-a

en: Enable system tray &volume control
hr: Uključi sustavsku traku za kontrolu z&vuka

en: Allows to control the volume from the system tray
hr: Omogućuje kontroliranje glasnoće iz sistemske trake.

en: Restore volumes on login
hr: Obnovi glasnoću prilikom prijave

en: Visual
hr: Vizualno

en: Show &tickmarks
hr: Prikaži &tickmarke

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
hr: Uključi/Isključi tickmark skale na slajderima

en: Show &labels
hr: Prikaži &oznake

en: Enables/disables description labels above the sliders
hr: Uključuje/Isključuje opise iznad slajdera

en: Slider orientation:
hr: Orijentacija klizača:

en: &Horizontal
hr: &Vodoravno

en: &Vertical
hr: &Okomito

en: M&ute
hr: &Utišan zvuk

en: Select Master Channel...
hr: Odaberi glavni kanal…

en: Mixer cannot be found
hr: Nije moguće pronaći miksetu

en: Volume at %1%
hr: Glasnoća na %1%

en:  (Muted)
hr:  (Utišan)

en: Configuration of the channels.
hr: Konfiguracija kanala.

en: Available channels
hr: Dostupni kanali

en: Visible channels
hr: Vidljivi kanali

en: Mixer
hr: Mikseta

en: Sound drivers supported:
hr: Podržani zvučni upravljački programi:

en: Sound drivers used:
hr: Korišteni zvučni upravljački programi:

en: unknown
hr: nepoznato

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
hr: KMix – KDE-ova potpuno funkcionalna mini mikseta

en: Current maintainer
hr: Trenutni održavatelj

en: Co-maintainer, Alsa 0.9x port
hr: Do-održavatelj, Alsa 0.9x port

en: Temporary maintainer
hr: Priviremeni održavatelj

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
hr: Poboljšana podrška za zvučne kartice bazirane na emu10k1

en: *BSD fixes
hr: Popravke za BSD

en: ALSA port
hr: Port za ALSA

en: Mute and volume preview, other fixes
hr: Utišavanje i pregled glasnoća, druge ispravke

en: PulseAudio support
hr: Podrška za PulseAudio

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
hr: Spriječi otkrivanje glavnog prozora KMixa ako je KMix već pokrenut.

en: Hardware &Information
hr: &Informacije o hardveru

en: Hide Mixer Window
hr: Sakrij prozor miksete

en: Configure &Channels...
hr: Podesi &kanale…

en: Mute
hr: Utišaj

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
hr: Zvučna kartica koja sadrži glavni uređaj je odspojena. Mijenjanje na kontrolu %1 kartice %2.

en: The last soundcard was unplugged.
hr: Zadnja je zvučna kartica odspojena.

en: Mixer Hardware Information
hr: Infomacije o hardveru miksete

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
hr: kmixctrl – kmixov alat za spremanje/vraćanje razine glasnoće

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
hr: © 2000 by Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
hr: Sačuvaj ovu razinu zvuka kao standardnu

en: Restore default volumes
hr: Vrati standardnu razinu zvuka

en: Volume
hr: Razina Zvuka

en: Treble
hr: Visokotonac

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Line
hr: Linija

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Mix
hr: Miks

en: Line1
hr: Linija1

en: Line2
hr: Linija2

en: Line3
hr: Linija3

en: Digital1
hr: Digitalni1

en: Digital2
hr: Digitalni2

en: Digital3
hr: Digitalni3

en: PhoneIn
hr: Telefon ulaz

en: PhoneOut
hr: Telefon izlaz

en: 3D-depth
hr: 3D-dubina

en: 3D-center
hr: 3D-centar

en: unused
hr: nekorišteno

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
hr: kmix: Nemate prava koristiti uređaj miksete.
    Prijavite se kao root i pokrenite 'chmod a+rw /dev/mixer*' da dozvolite pristup.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
hr: kmix: Nije moguće pronaći mikser.
    Molim da provjerite je li zvučna kartica instalirana i
    da li su upravljački programi za zvučnu učitani.
    Na Linuxu možda morate pokrenuti 'insmod' da učitate
    upravljačke programe. Koristite 'soundon' ako koristite komercijalni OSS.

en: Master Volume
hr: Glavni izlaz

en: Internal Speaker
hr: Unutrašnji Zvučnik

en: Headphone
hr: Slušalice

en: Line Out
hr: Izlazna ldinija

en: Record Monitor
hr: Monitor snimanja

en: Line In
hr: Ulazna linija

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
hr: kmix: Nemate prava koristiti uređaj miksete.
    Pitajte vašeg sistemskog administratora da popravi
    /dev/audioctl i da vam dozvoli pristup.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
hr: Nemate dozvolu za pristupanje alsa-inom uređaju za miksanje.
    Provjerite jesu li uređaji alsa-e napravljeni pravilno.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
hr: Nije moguće pronaći Alsa miksetu.
    Molim provjerite je li instalirana zvučna kartica i je li
    učitan upravljački program.

en: Recording level of the microphone input.
hr: Nivo snimanja s mikrofonskog ulaza.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
hr: Kontrolira glasnoću prednjih zvučnika ili svih zvučnika (ovisno o modelu vaše zvučne kartice). Ako koristite digitalni izlaz, možda bi ste trebali također koristiti i druge kontrole kao ADC ili DAC. Za slučalice, zvučne karice često nude kontrolu slušalica.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
hr: Većina medija, kao MP3 ili video, reproduciraju se koristeći kanal PCM. Stoga se glasnoća reprodukcije takvih medija kontrolira ovim i glavnim kanalom ili kanalom slušalica.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
hr: Kontrolira glasnoću slušalica. Neke zvučne kartice uključuju prekidač koji se mora ručno aktivirati kako bi se omogućio izlaz za slušalice.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
hr: kmix: Nemate prava pristupa uređaju miksete.
    Molim provjerite priručnik operacijskog sustava kako biste omogućili pristup.

en: kmix: Could not write to mixer.
hr: kmix: Nije moguće pisati u miksetu.

en: kmix: Could not read from mixer.
hr: kmix: Nije moguće čitati iz miksete.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
hr: kmix: Nije moguće pronaći mikser.
    Molim da provjerite je li zvučna kartica instalirana i
    da li su upravljački programi za zvučnu učitani.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
hr: kmix: Nepoznat problem. Molim da prijavite kako ste uzrokovali ovaj problem.

en: Unknown Application
hr: Nepoznata aplikacija

en: Event Sounds
hr: Zvukovi događaja

en: Playback Devices
hr: Uređaji za reporodukciju

en: Capture Devices
hr: Uređaji za snimanje

en: Playback Streams
hr: Reprodukcija tokova

en: Capture Streams
hr: Snimaj tokove

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
hr: kmix: Nije moguće pronaći mikser.
    Molim da provjerite je li zvučna kartica instalirana i
    da li su upravljački programi za zvučnu učitani.
    Na Linuxu možda morate pokrenuti 'insmod' da učitate
    upravljačke programe.
    Upotrijebite 'soundon' ako koristite 4frontov OSS4.

note: i18n: file: kmixui.rc:10 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: file: kmixui.rc:21 i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hr: &Pomoć

note: i18n: file: colorwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
hr: &Koristi podešene boje

note: i18n: file: colorwidget.ui:30 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
hr: Aktivan

note: i18n: file: colorwidget.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
hr: &Tiho:

note: i18n: file: colorwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
hr: G&lasno:

note: i18n: file: colorwidget.ui:112 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
hr: &Pozadina:

note: i18n: file: colorwidget.ui:131 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
hr: Utišano

note: i18n: file: colorwidget.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
hr: &Glasno:

note: i18n: file: colorwidget.ui:159 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
hr: Pozadi&na

note: i18n: file: colorwidget.ui:175 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
hr: Ti&ho
