kppp 0 - en to hr translation catalogue (317 entries)

en: &Edit...
hr: &Uredi …

en: Allows you to modify the selected account
hr: Dozvoljava vam promjenu izabranog korisničkog računa

en: &New...
hr: &Novi …

en: Co&py
hr: Ko&piraj

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
hr: Pravi kopiju odabranog korisnički računa. Sva podešavanja
    odabranog korisničkog računa biti će kopirana u novi korisnički račun
    koji možete da podesite prema svojim
    potrebama

en: De&lete
hr: &Izbriši

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
hr: <p>Briše izabrani korisnički račun
    
    <font color="red"><b>Koristite oprezno!</b></font>

en: Phone costs:
hr: Telefonski troškovi:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
hr: Prikazuje kumulativne troškove
    izabranog korisničkog računa.
    
    <b>Važno</b>:Ako imate više od jednog korisničkog
    računa – oprez , ovo <b>NIJE<b> suma svih telefonskih
    troškova za sve korisničke račune!

en: Volume:
hr: Jačina zvuka:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
hr: Prikazuje broj prenesenih bajtova za izabrani
    korisnički račun (ne za sve vaše račune). Možete
    izabrati što želite prikazati u dialogu korisničkih računa.
    
    <link #volaccounting>Više o višestrukim korisničkim računima</link>

en: &Reset...
hr: Po&ništi …

en: &View Logs
hr: Pregledaj dne&vnike

en: Maximum number of accounts reached.
hr: Maksimalni broj korisničkih računa dosegnut.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
hr: Želite li koristiti čarobnjaka za izradu novog korisničkog računa ili uobičajeni
    postupak postavljanja pomoću dijaloga?
    Čarobnjak je jednostavniji i u većini slučajeva dovoljan. Trebate li posebna podešavanja
    vjerojatno ćete željeti koristiti uobičajeno postavljanje pomoću dijaloga.

en: Create New Account
hr: Dodaj novi račun

en: &Wizard
hr: &Čarobnjak

en: &Manual Setup
hr: Ručno podešava&nje

en: No account selected.
hr: Nije izabran nijedan račun.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati
    račun "%1"?

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: New Account
hr: Novi račun

en: Edit Account:
hr: Uredi račun:

en: Dial
hr: Biraj

en: Dial Setup
hr: Postava biranja

en: IP Setup
hr: Postava IP adrese

en: Gateway Setup
hr: Postava gatewaya

en: DNS Servers
hr: DNS poslužitelji

en: Login Script
hr: Prijavna skripta

en: Edit Login Script
hr: Uredi prijavnu skriptu

en: Execute
hr: Izvrši

en: Execute Programs
hr: Izvrši programe

en: Accounting
hr: Rad s računima

en: You must enter a unique
    account name
hr: Morate unijeti jedinstveno
    ime za korisnički račun

en: Login script has unbalanced loop Start/End
hr: Prijavna skripta ima neuravnoteženu petlju Start/End

en: Byte
hr: Bajt

en: Reset Accounting
hr: Poništi račune

en: What to Reset
hr: Što da poništim

en: Reset the accumulated p&hone costs
hr: &Poništi nagomilane telefonske troškove

en: Reset &volume accounting
hr: Postavi &obračun protoka na nulu

en: &Enable accounting
hr: &Omogući obradu računa

en: Check for rule updates
hr: Provjeri za osvježivanje pravila

en: Selected:
hr: Označeno

en: Volume accounting:
hr: Obrada računa:

en: No Accounting
hr: Bez obračuna

en: Bytes In
hr: Bajtova u

en: Bytes Out
hr: Bajtova van

en: Bytes In & Out
hr: Bajtova u i van

en: Available Rules
hr: Dostupna pravila

en: (none)
hr: (nijedan)

en: Connecting to:
hr: Spajanje na:

en: Unable to create modem lock file.
hr: Žao mi je, ne mogu stvoriti datoteku za zaključavanje modema.

en: Looking for modem...
hr: Tražim modem …

en: &Log
hr: &Dnevnik

en: Connecting to: %1
hr: Spajanje na: %1

en: Running pre-startup command...
hr: Izvršavam komandu prije pokretanja …

en: Modem device is locked.
hr: Žao mi je, modem je zaključan.

en: Initializing modem...
hr: Inicijalizacija modema …

en: Setting
hr: Postavljam

en: Setting speaker volume...
hr: Postavljam glasnoću zvuka …

en: Turning off dial tone waiting...
hr: Isključujem čekanje na ton za pozivanje …

en: Dialing %1
hr: Pozivam %1

en: Line busy. Hanging up...
hr: Linija je zauzeta. Prekidam …

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
hr: Linija je zauzeta. Čekam: %1 sek.

en: No Dial Tone
hr: Nema tona slobodne linije

en: No Carrier
hr: Nema signala "nosača"

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
hr: Otkrivena je odgovor  zaštite digitalne linije (DLP).
    Molimo, isključite telefonsku liniju.
    
    Nemojte priključivati ovaj modem na digitalnu liniju, inače može doći do njegova TRAJNOG  oštećenja.

en: Scanning %1
hr: Ispitujem %1

en: Saving %1
hr: Spremam %1

en: Sending %1
hr: Šaljem %1

en: Expecting %1
hr: Očekujem %1

en: Pause %1 seconds
hr: Pauza %1 sek.

en: Timeout %1 seconds
hr: Isteklo vrijeme %1 sek.

en: Hangup
hr: Prekidanje veze

en: Answer
hr: Odgovor

en: Password %1
hr: Lozinka %1

en: Prompting %1
hr: Odzivam %1

en: PW Prompt %1
hr: PW odzivni znak %1

en: Loop Start %1
hr: Početak petlje %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
hr: GREŠKA: Preduboko ugniježđeno, ignorirano.

en: Loops nested too deeply.
hr: Petlje ugniježđene preduboko!

en: Loop End %1
hr: Kraj petlje %1

en: Starting pppd...
hr: Pokrećem pppd …

en: Scan Var: %1
hr: Ispituj Var: %1

en: Found: %1
hr: Pronašao: %1

en: Looping: %1
hr: Kružim: %1

en: One moment please...
hr: Trenutak molim …

en: Script timed out.
hr: Vremenski istek skripte!

en: Scanning: %1
hr: Ispitujem: %1

en: Expecting: %1
hr: Očekujem: %1

en: Logging on to network...
hr: Prijavljivanje na mrežu …

en: Running startup command...
hr: Izvršavam komandu prije pokretanja …

en: Done
hr: Gotovo

en: None
hr: Nijedan

en: Hardware [CRTSCTS]
hr: Hardverska [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
hr: Naredba pppd + argumenti naredbne linije ukupno su duži od 2024 znaka.

en: Connected at:
hr: Spojen na:

en: Time connected:
hr: Trajanje veze:

en: Session bill:
hr: Račun sesije:

en: Total bill:
hr: Ukupni račun:

en: &Disconnect
hr: &Spoji

en: De&tails
hr: Detalji

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
hr: Veza: %1
    Spojen na: %2
    Trajanje veze: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
hr: 
    Račun trenutne veze: %1
    Ukupan račun: %2

en: Login Script Debug Window
hr: Prozor za ispravljanje prijavnog scenarija

en: Details
hr: Detalji

en: Disconnect
hr: Odspoji

en: Type in a unique name for this connection
hr: Unesite jedinstveno ime za ovu vezu

en: P&hone number:
hr: &Telefonski broj:

en: &Add...
hr: &Dodaj …

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
hr: Označava telefonski broj za zvanje. Možete
    unijeti više brojeva odvojenih zarezom. 
    Strelicama možete mijenjati raspored brojeva. 
    Kada je broj zauzet ili je spajanje neuspješno
    <i>kppp</i> će automatski pokušati slijedeći itd.

en: A&uthentication:
hr: &Provjera vjerodostojnosti:

en: Script-based
hr: Skriptna

en: Terminal-based
hr: Terminalska

en: Store &password
hr: &Pohrani lozinku

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
hr: Kada je ovo uključeno , vaša lozinka će biti
    spremljena u <i>kppp</i> konfiguracijsku datoteku,
    pa ju nećete morati utipkavati svaki puta.
    
    <b><font colo="red">Upozorenje:</font> vaša lozinka će biti spremljena
    kao običan tekst u konfiguracijskoj datoteci , koja je
    čitljiva samo vama. Osigurajte se da nitko nema 
    pristup toj datoteci !

en: &Before connect:
hr: &Prije spajanja:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
hr: Omogućuje vam da pokrenete program <b>prije</b>
    spajanja. Program je pozvan neposredno prije biranja
    brojeva.
    
    Korisno je za primjerice zaustavljanje HylaFAXa koji
    obično zaključava modem.

en: &Upon connect:
hr: &Nakon spajanja:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
hr: Omogućuje vam da pokrenete program <b>nakon</b> što se
    spojite. Kada je vaš program pozvan sve pripreme za
    vazu na internet su završene.
    
    Korisno je za skidanje pošte i novosti.

en: Before &disconnect:
hr: &Prije prekida veze:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
hr: Omogućuje vam da pokrenete program <b>prije</b> završetka
    veze. Veza ostaje uspostavljena dok vaš program 
    ne završi izvođenje.

en: U&pon disconnect:
hr: &Nakon prekida veze:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
hr: Dozvoljava da izvršavate program <b>nakon</b> prekidanja
    veze.

en: C&onfiguration
hr: &Podesiti izvor?

en: Dynamic IP address
hr: Dinamička IP adresa

en: Static IP address
hr: Statička IP adresa

en: &IP address:
hr: &IP adresa:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
hr: Ukoliko vaše računalo ima stalnu internet
    adresu, morate unijeti vašu IP adresu ovdje.

en: &Subnet mask:
hr: &Mrežna maska:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
hr: Ako vaše računalo ima statičku Internet adresu
    morate ovdje unesti mrežnu masku. U gotovo svim slučajevima
    ova maska će biti <b>255.255.255.0</b>
    
    Ako niste sigurni kontaktirajte svojeg ISP-a

en: Domain &name:
hr: &Ime domene:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
hr: Ako ovdje unesete ime domene, to ime će biti
    korišteno dok ste spojeni. Kada veza završi
    originalno ime računala će biti vraćeno.
    
    Ako polje ostavite prazno neće biti nikakvih promjena

en: C&onfiguration:
hr: &Postava:

en: Automatic
hr: Automatski

en: Manual
hr: Ručno

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
hr: <p>Omogućava vam da navedete novi DNS poslužitelj koji
    će biti korišten dok ste na vezi. Kada se veza
    prekine, ova DNS stavka će biti uklonjena.
    
    Da biste dodali DNS poslužitelj, unesite IP adresuDNS poslužitelja i kliknite na <b>Dodaj</b>

en: &Add
hr: &Dodaj

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
hr: Kliknite na ovaj gumb da dodate
    IP adresu DNS poslužitelja upisanog u polju iznad.
    Zapis će biti dodan na doljnji popis

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
hr: Kliknite na ovaj gumb kako biste uklonili
    izabrani DNS poslužitelj iz doljnjeg popisa

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
hr: Popis prikazuje sve definirane DNS poslužitelje
    koji će se koristiti tokom trajanja ove veze. Koristite
    <b>Dodaj</b> i <b>Ukloni</b> gumbe za mijenjane popisa

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
hr: Ukoliko izaberete ovu opciju, svi DNS
    poslužitelji koji su navedeni u <i>/etc/resolv.conf</i>
    su onemogućeni tokom trajanja PPP veze. Nakon zatvaranja
    veze, poslužitelji će ponovo biti omogućeni
    
    Obično nema potrebe koristiti ovu opciju
    međutim u određenim situacijama opcija može biti korisna.

en: Default gateway
hr: Podrazumjevani gateway

en: Static gateway
hr: Statički pristupnik

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
hr: <p>Omogućava vam da navedete koje računalo želite
    da koristite kao mrežni izlaz (pogledajte <i>Uobičajeni mrežni izlaz</i> gore)

en: &Assign the default route to this gateway
hr: &Dodijeli predefiniranu rutu za ovaj gateway

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
hr: Ukoliko je slijedeća opcija omogućena, svi paketi
    koji ne idu na lokalnu mrežu su usmjereni na 
    PPP vezu.
    
    U većini slučajeva treba ovu opciju treba omogućiti.

en: Add Phone Number
hr: Dodaj broj telefona

en: pppd version:
hr: pppd verzija:

en: pppd &timeout:
hr: pppd &prekoračenje vremena:

en:  sec
hr:  sek

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
hr: <i>kppp</i> će čekati ovaj broj sekundi
    na uspostavljanje PPP veze.
    Ukoliko veza nije uspostavljena u ovom roku,
    <i>kppp</i> će prekinuti vezu te ugasiti pppd.

en: Doc&k into panel on connect
hr: Pris&tani na ploču nakon spajanja

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
hr: <p>Kada je veza uspostavljena, prozor će
    se minimizirati i predstavljat će ga sličica
    u KDE panelu.
    
    Klikom na sličicu prozor će se vratiti
    na svoju originalnu lokaciju i veličinu.

en: A&utomatic redial on disconnect
hr: A&utomatski se spoji nakon odspajanja

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
hr: <p>Kad se uspostavljena veza zbog nekog razloga
    sama od sebe ugasi, <i>kPPP</i> će pokušati
    ponovno spajanje na isti korisnički račun.
    
    Pogledajte <a href="#redial">ovdje</a> za više detalja.

en: &Show clock on caption
hr: Pokaži &sat naslovnoj traci

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
hr: Ukoliko je ova opcija omogućena, naslovna
    traka prozora će prikazivati vrijeme
    trajanja veze. Opcija je vrlo korisna,
    pa preporučamo da ju omogućite.

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
hr: <p>Ukoliko omogućite ovu opciju sve
    otvorene PPP veze bit će zatvorene
    prilikom gašenja X-poslužitelja. Omogućite
    opciju osim ako imate poseban razlog protiv.
    
    Pogledajte <a href="#disxserver">ovdje</a> za više detalja.

en: &Quit on disconnect
hr: &Izađi nakon odspajanja

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
hr: Ukoliko omogućite ovu opciju <i>kPPP</i>
    prozor će biti zatvoren kod odspajanja

en: Minimi&ze window on connect
hr: S&manji prozor nakon spajanja

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
hr: Minimizira <i>kPPP</i>prozor nakon 
    uspostavljanja veze.

en: Modem de&vice:
hr: Modem&ski uređaj:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
hr: Ovo označava serijski izlaz na koji je priključen vaš modem.
    Na Linuxu/x86 to su obično /dev/ttyS0 (COM1 pod DOS-om)
    ili /dev/ttyS1 (COM2 pod DOS-om).
    
    Imate li ugrađenu ISDN karticu koja podržava AT naredbe
    (većina kartica pod Linuxom to podržava), izaberite
    jedan od /dev/ttyIx uređaja.

en: &Flow control:
hr: Kontrola &toka:

en: Software [XON/XOFF]
hr: Softverska [XON/XOFF]

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
hr: <p>Navodi način na koji serijski izlaz i modem
    komuniciraju. Ovo ne trebate mijenjati
    osim ako znate što radite :-).
    
    </b>Uobičajena vrijednost</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
hr: Završetak &linije:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
hr: <p>Navedite kako se AT naredbe šalju vašem
    modemu. Većina modema će raditi dobro sa
    uobičajenim <i>CR/LF</i>. Ako vaš modem
    ne odgovara na ovaj niz, trebalo bi da probate sa
    drugačijim podešavanjem.
    
    <b>Uobičajeno</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
hr: Brzi&na veze:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
hr: Navedite kojom brzinom vaš modem i serijski
    port komuniciraju. Trebalo bi početi sa
    uobičajenom brzinom od 115200 bita/sek (ili
    više ako znate da vaš serijski port podržava
    veće brzine). Ako budete imali problema sa vezom,
    pokušajte smanjiti ovu vrijednost.

en: &Use lock file
hr: Koristi datotek&u za zaključavanje

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
hr: <p>Ukoliko želite spriječiti pristup modemu
    drugim programima tokom trajanja PPP veze,
    kppp će stvoriti datoteku koja će drugim
    programima dati na znanje da se modem koristi.
    Primjerice na Linuxu to je datoteka 
    <i>/var/lock/LCK..ttyS1</i>
    Ovdje izabirete želite li omogućiti takvo ponašanje.
    
    </b>Uobičajena vrijednost</b>: Omogućeno

en: Modem &timeout:
hr: &Vremensko ograničenje modema:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
hr: Ovo namješta koliko dugo <i>kppp</i> čeka na 
    <i>CONNECT</i> odgovor modema. Preporučena
    vrijednost je 30 sekundi.

en: &Wait for dial tone before dialing
hr: Č&ekaj ton biranja prije pozivanja

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
hr: <p>Uobičajeno je da modem sačeka signal za
    slobodnu telefonsku liniju, što znači da može
    početi da okreće broj. Ako vaš modem ne može
    da prepozna taj signal, ili ga vaš telefonski
    sustav ne emitira, isključite ovu opciju.
    
    <b>Uobičajeno</b>: uključeno

en: B&usy wait:
hr: Ček&aj ako je linija zauzeta:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
hr: Određuje broj sekundi između ponovnog biranja
    veze ukoliko su birani brojevi zauzeti. Ovo je
    potrebno modemima koji se zablokiraju ukoliko je
    isti broj prečesto zauzet.
    
    Uobičajena vrijednost je 0 sekundi. Ako trebate
    slobodno ju promijenite.

en: Modem &volume:
hr: &Glasnoća modema:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
hr: Većina modema je dosta glasna prilikom
    ostvarivanja veze. Ako želite potpuno
    ugasiti zvučnik ili  samo smanjiti jačinu.
    koristite ovu opciju.
    
    Ukoliko ovo ne funkcionira na vašem modemu,
    morati ćete koristiti naredbe za kontrolu modema
    (ATM i ATL naredbe)

en: Modem asserts CD line
hr: Modem koristi CD signal.

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
hr: Ovo kontroliše kako <i>KPPP</i> dijetektuje da li modem
    odgovara. Ukoliko nemate problema sa ovom opcijom
    ne bi trebalo da je dirate.
    
    <b>Predefinirano</b>: isključeno

en: Mod&em Commands...
hr: Komand&e modema …

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
hr: Dozvoljava vam da promijenite AT naredbe
    vašeg modema.

en: &Query Modem...
hr: &Ispitaj modem …

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
hr: Većina modema podržava ATI skup komandi
    kako bi utvrdila proizvođača i verziju modema.
    
    Pritisnite ovaj gumb ako želite ispitati
    modem za nekim osnovnim informacijama koje
    vam mogu koristiti za podešavanje.

en: &Terminal...
hr: &Terminal …

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
hr: Otvara ugrađeni terminalski program koji
    možete koristiti za isprobavanje komandi
    vašeg modema.

en: &Enable throughput graph
hr: &Grafikon propusnosti veze

en: Graph Colors
hr: Boje grafikona

en: Bac&kground:
hr: Po&zadina:

en: &Text:
hr: &Tekst:

en: I&nput bytes:
hr: &Ulazni bajtovi:

en: O&utput bytes:
hr: &Izlazni bajtovi:

en: C&onnect to:
hr: &Spoji se na:

en: &Login ID:
hr: Prijavno &ime:

en: &Password:
hr: &Lozinka:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
hr: <p>Upišite lozinku koju ste dobili od svog ISP-a.
    To je posebno važno koristite li PAP ili CHAP protokole.
    Možete ju izostaviti ako koristite prijavu preko
     terminala ili skripte.
    
    <b>Važno:</b>Pazite na velika i mala slova:
    <i>lozinka</i> nije isto što i <i>LOzinKA</i>!

en: Show lo&g window
hr: Pokaži &proces spajanja

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
hr: <p>Ovo kontrolira da li će kppp prikazati proces
    spajanja. Proces spajanja pokazuje komunikaciju
    između <i>kppp-a</i> i vašeg modema i može vam 
    pomoći u otkrivanju problema kod spajanja. 
    
    Isključite ga ukoliko se <i>kppp</i> spaja bez
    ikakvih problema

en: Co&nfigure...
hr: &Podešavanje …

en: &Connect
hr: &Spoji

en: No such Account:
    %1
hr: Nema takvog računa:
    %1

en: KPPP Configuration
hr: KPPP Postavke:

en: &Accounts
hr: &Računi

en: Account Setup
hr: Postava korisničkog računa

en: &Graph
hr: &Graf

en: Throughput Graph
hr: Graf propusnosti veze

en: M&isc
hr: &Razno

en: Miscellaneous Settings
hr: Razne postavke

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
hr: Prekoračeno je vrijeme za podizanje PPP veze!

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
hr: <p>pppd daemon se neočekivano ugasio!</p>

en: <p>Exit status: %1
hr: <p>Izlazni status: %1

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
hr: Pomoćni proces KPPP-a je upravo prestao sa radom.
    Pošto bi dalje izvršavanje bilo besmisleno, KPPP će sada obustaviti rad.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
hr: Ne mogu pronaći pppd-daemon!
    Provjerite je li pppd instaliran i
    je li unešena ispravna putanja do njega.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
hr: kppp nije u stanju izvršiti:
     %1
    Molim vas provjerite jeste li kppp-u dali setuid dozvolu i da li je
    pppd izvršna datoteka.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
hr: KPPP ne može da pronađe:
    %1
    Provjerite jeste li modem ispravno podesili i/ili jeste li ispravno unijeli lokaciju gdje se nalazi modem (na tabumodem u podešavanjima).

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
hr: Ne mogu stvoriti PAP/CHAP datoteku
    provjere "%1"

en: You must specify a telephone number.
hr: Morate upisati telefonski broj !

en: Disconnecting...
hr: Prekidam vezu …

en: Executing command before disconnection.
hr: Izvršavam naredbu prije prekida veze.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
hr: Izlaz iz kPPP-a će zatvoriti vašu PPP sesiju.

en: Quit kPPP?
hr: Napusti kPPP?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
hr: Ne mogu učitati skup pravilaza rad nad korisničkim računima "%1"!

en: Recent Changes in KPPP
hr: Skorašnje promjene u kPPP

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
hr: Ovo je primjer <b>brze pomoći</b>.
    Ovaj prozor će ostati otvoren sve dok ne
    kliknete ili pritisnete neki tipka.

en: Login Terminal Window
hr: Prijavni terminal prozor

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
hr: © 1999–2002 KPPP Razvijatelji

en: Current maintainer
hr: Trenutni održavatelj

en: Original author
hr: Originalni autor

en: Connect using 'account_name'
hr: Spojite se koristeći 'account_name'

en: Terminate an existing connection
hr: Prekinite postojeću vezu

en: Quit after end of connection
hr: Izađi nakon odspajanja

en: Check syntax of rule_file
hr: Provjeri sintaksu rule_datoteke

en: Enable test-mode
hr: Uključi test-mode

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
hr: kppp je pronašao datoteku %1.
    
    To znači da vjerojatno postoji još jedna kopija
    kpppa koja se vrti pod process-id brojem  %2. 
    
    Provjerite da netko već nije pokrenuo kppp, ako nije
    samo izbrišite gornju datoteku te ponovo pokrenite kppp.

en: Exit
hr: Izađi

en: &Reset Modem
hr: &Resetiraj modem

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
hr: MiniTerm – emulator terminala za KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Program je izdan pod GNU GPL 
    (GNU Opća javna licenca)

en: Close MiniTerm
hr: Napusti MiniTerm

en: Reset Modem
hr: Resetiraj modem

en: Initializing Modem
hr: Inicijalizacija modema

en: Modem Ready
hr: Modem spreman

en: Hanging up...
hr: Prekidam …

en: Resetting Modem
hr: Resetiram modem

en: Edit Modem Commands
hr: Promjeni modemske komande

en: Pre-init delay (sec/100):
hr: Razmak prije inic. (sek/100):

en: Initialization string %1:
hr: Inicijalizacijski niz %1:

en: Post-init delay (sec/100):
hr: Razmak nakon inic. (sek/100):

en: Dialing speed (sec/100):
hr: Brzina biranja brojeva (sek/100):

en: Init &response:
hr: Odgovo&r inicijalizacije:

en: No di&al tone detection:
hr: Bez detekcije sign&ala slobodne linije:

en: Busy response:
hr: Odgovor na zaposlenost:

en: No carr&ier response:
hr: Odgovor nepostojanja nosećeg s&ignala:

en: No dial tone response:
hr: Odgovor na nepostojanje zvuka za slobodnu liniju:

en: Hangup response:
hr: Reakcija na prekidanje linije:

en: Answ&er string:
hr: Niz za odgovor:

en: Ring response:
hr: Reakcija na zvono:

en: Ans&wer response:
hr: Reakcija na odgovor:

en: Escape response:
hr: Reakcija na prekid:

en: Guard time (sec/50):
hr: Sigurnosna pauza (sek/50):

en: Volume off/low/high:
hr: Zvuk isključen/nizak/visok:

en: Unable to open modem.
hr: Ne mogu razgovarati s modemom

en: Unable to detect state of CD line.
hr: Žalim, ne mogu utvrditi stanje CD signala.

en: The modem is not ready.
hr: Modem nije spreman.

en: The modem is busy.
hr: Modem je zaposlen.

en: Modem Ready.
hr: Modem spreman.

en: The modem does not respond.
hr: Modem ne odgovara na upite.

en: Unknown speed
hr: brzina nepoznata

en: Select Modem Type
hr: Odaberite tip modema

en: <Generic>
hr: <generički>

en: Hayes(tm) compatible modem
hr: Hayes(tm) kompatibilan modem

en: ATI Query
hr: ATI ispitivanje

en: Modem query timed out.
hr: Vrijeme za upit modema je isteklo.

en: Modem Query Results
hr: Rezultati ispitivanja modema

en: &Device
hr: &Uređaj

en: Serial Device
hr: Serijski uređaj

en: Modem Settings
hr: Podešavanje modema

en: Customize pppd Arguments
hr: Prilagodite pppd argumente

en: Arg&ument:
hr: &Argument:

en: %1_copy
hr: %1_kopija

en: Cannot open any of the following logfiles:
hr: Ne mogu otvoriti slijedeće dnevnike:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
hr: Pokrenuli ste pppd prije nego što je udaljeno računalo bilo spremno uspostaviti PPP vezu.
    Molim upotrijebite terminalski login da potvrdite

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
hr: Poslali ste neispravnu opciju pppd-u. Pogledajte `man pppd' za cjelokupan popis važećih argumenata.

en: Unable to provide help.
hr: Ne mogu vam pomoći.

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
hr: Dijagnostička (debug) opcija je dodana. Pokušajtese sada ponovo spojiti. Ako ponovno bude neuspješnodobiti ćete PPP dnevnik koji vam može pomoćida utvrdite razloge neuspješnom spajanju.

en: PPP Log
hr: PPP dnevnik

en: Write to File
hr: Piši u datoteku

en: kppp's diagnosis (just guessing):
hr: kpppova dijagnoza (nagađanje):

en: kppp Statistics
hr: kppp statistike

en: Statistics
hr: Statistike

en: Local Addr:
hr: Lokalna adresa:

en: Remote Addr:
hr: Udaljena adresa:

en: bytes in
hr: bajtova u

en: bytes out
hr: bajtova van

en: packets in
hr: paketa u

en: packets out
hr: paketa van

en: vjcomp in
hr: vjcomp u

en: vjcomp out
hr: vjcomp van

en: vjunc in
hr: vjunc u

en: vjunc out
hr: vjunc van

en: %1 (max. %2) kb/sec
hr: %1 (maks. %2) kb/sek

en: unavailable
hr: nedostupno

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
hr: Odaberite lokaciju odakle želite da koristite ovaj
    korisnički račun. Ako vaša zemlja ili lokacija nije u listi,
    onda morate ručno napraviti korisnički račun koristeći ručno
    podešavanje.
    
    Ako kliknete na "Otkaži", biti ćete prebačeni na ručno
    podešavanje.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
hr: Izaberite svog ISP-a iz popisa.
    Ako ISP nije na popisu, trebate kliknuti
    na "Odustani" i napraviti račun preko
    postavljanja putem dijaloga.
    Kliknite na "Dalje" kad završite s izborom.

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Dial prefix:
hr: Prefiks biranja:

en: kppp: no rulefile specified
hr: kppp: nije navedena datoteka s pravilima

en: kppp: rulefile "%s" not found
hr: kppp: datoteka s pravilima "%s" nije pronađena

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
hr: kppp: datoteke s pravilima moraju imati sufiks ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
hr: kppp: greška kod interpretiranja skupa pravila

en: kppp: parse error in line %d
hr: kppp: greška u interpretiranju u liniji %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
hr: kppp: datoteka pravila ne sadrži uobičajeno pravilo

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
hr: kppp: datoteka s pravilima ne sadrži liniju " name=… "

en: kppp: rulefile is ok
hr: kppp: datoteka pravila je u redu
