KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
hu: Bal kattintáshoz rendelt művelet (csak Konqueror fájlkezelőhöz)

en: Show file in embedded viewer
hu: a fájl megjelenítése a beágyazott nézegetővel

en: Show file in separate viewer
hu: a fájl megjelenítése külső nézegetővel

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
hu: Itt lehet beállítani, hogy a Konqueror fájlkezelő mit fog tenni, ha rákattint egy, ehhez a csoporthoz tartozó fájlra. A Konqueror megjelenítheti a fájlt a beágyazott vagy egy külső nézegetőprogrammal. Ez a beállítás minden fájltípusra megadható egyesével, a fájltípusok beállításánál, a „Beágyazás” fülön.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
hu: Ez a gomb megmutatja a fájltípushoz társított ikont. A gombra kattintással lehet másik ikont kiválasztani.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
hu: Ez a gomb megmutatja a fájltípushoz társított ikont. A gombra kattintással lehet másik ikont kiválasztani.

en: Filename Patterns
hu: Fájlnévminták

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
hu: Ebben az ablakban a fájltípust azonosító fájlkiterjesztések szerepelnek. Pl. a „text/plain” fájlokat azonosító minta a *.txt, így minden „.txt”-re végződő fájlt egyszerű szöveges fájlként ismer fel a rendszer.

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Add a new pattern for the selected file type.
hu: Új minta hozzáadása a kijelölt fájltípushoz.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove the selected filename pattern.
hu: A kijelölt fájlnévminta eltávolítása.

en: Description:
hu: Leírás:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
hu: Itt meg lehet adni egy rövid leírást a kijelölt fájltípushoz (pl. „HTML oldal”). Ezt a leírást használják az alkalmazások, például a Konqueror, amikor a könyvtártartalmat jelenítik meg.

en: Left Click Action in Konqueror
hu: Bal kattintáshoz rendelt művelet a Konquerorban

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
hu: Rákérdezés a lemezre mentésre (kizárólag Konqueror böngészőre)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
hu: Itt lehet megadni, hogy mit tegyen a Konqueror fájlkezelő, ha Ön rákattint egy ilyen típusú fájlra. A Konqueror megjelenítheti a fájlt egy beágyazott nézegetővel vagy elindíthat egy külső alkalmazást. Ha „A(z) G csoport beállításainak használata” lehetőség van kiválasztva, a Konqueror a fájltípus csoportjához tartozó beállításnak megfelelően fog viselkedni, például az „image” csoportnak megfelelően, ha a típus image/png. A Dolphin mindig egy külön nézegetőben jeleníti meg a fájlokat.

en: &General
hu: Általáno&s

en: &Embedding
hu: &Beágyazás

en: Add New Extension
hu: Új kiterjesztés hozzáadása

en: Extension:
hu: Kiterjesztés:

en: File type %1
hu: Fájltípus: %1

en: Use settings for '%1' group
hu: A(z) „%1” csoport beállításainak használata

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
hu: <p><h1>Fájltársítások</h1> Ebben a modulban lehet beállítani, hogy az alkalmazások mely fájltípusokkal legyenek társítva. A fájltípust MIME-típusnak is nevezik (a MIME szó a „Multipurpose Internet Mail Extensions” angol kifejezés mozaikszava).</p><p> Egy fájltársítás a következőkből áll: <ul><li>Szabályok, amelyek alapján egy fájl MIME-típusa meghatározható. Például a *.kwd minta, amely azt jelenti: „minden .kwd-re végződő nevű fájl”, az „x-kword” MIME-típushoz van rendelve.</li> <li>Egy rövid leírás. Például az „x-kword” MIME-típus leírása egyszerűen „KWord-dokumentum”.</li> <li>Egy ikon, amelyet a MIME-típus reprezentálásához használhatnak a programok (például egy Konqueror-nézetben). </li> <li>Egy lista azokról a programokról, amelyek meg tudják nyitni az adott MIME-típusú fájlokat. Ha több ilyen alkalmazás is van, akkor a sorrend a prioritási sorrendet jelzi.</li></ul> Előfordulhat, hogy egy MIME-típushoz nincsen fájlnévminta rendelve. Ezekben az esetekben a Konqueror a MIME-típust a fájl tartalmának vizsgálatával határozza meg.</p>

en: Find file type or filename pattern
hu: Fájltípus- vagy fájlnévminta keresése

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
hu: Adjon meg egy névminta-részletet. Csak a mintához illeszkedő nevű fájlok fognak megjelenni az alábbi listában. Hasonló módon a fájltípus egy részlete is megadható.

en: Known Types
hu: Ismert típusok

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
hu: Itt látható egy hierarchikus lista az ismert fájltípusokról. A „+” jelre kattintással kinyithatja a listát, a „-” jellel pedig bezárhatja. Ha kiválaszt egy fájltípust (pl. text/html a HTML fájlokhoz), akkor a lista jobb oldalán levő ablakokban végezhet módosításokat rajta.

en: Click here to add a new file type.
hu: Kattintson ide egy új fájltípus hozzáadásához.

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: Select a file type by name or by extension
hu: Válasszon egy fájltípust a név vagy a kiterjesztés szerint

en: &Revert
hu: &Visszaállítás

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
hu: Ennek a fájl típusnak a visszaállítása egy kezdeti, rendszer egészére vonatkozó definícióra

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
hu: Kattintson ide ennek a fájltípusnak a kezdeti rendszer szintű visszaállításához, amely visszavon bármilyen módosítást, ami ebben a fájltípusban készült. Ne felejtse el, hogy rendszer szintű fájlt típusokat nem lehet törölni. Bár megpróbálhatja kiüríteni a minta listát, a használatuk esélyének minimalizálásához. (de a fájltípus meghatározás a fájl tartalomból még mindig megelőzheti a használatukat).

en: Delete this file type definition completely
hu: Ennek a fájl típus definíciónak a teljes törlése

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
hu: Kattintson ide ennek a fájltípus definíciónak a teljes törléséhez. Ez csak felhasználó által definiált fájltípusokra lehetséges. A rendszer szintű fájltípusokat nem lehet törölni. Bár megpróbálhatja kiüríteni a minta listát a használatuk esélyének a minimalizáláshoz (de a fájltípus meghatározás a fájl tartalmakból még mindig véget vethet a használatuknak).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
hu: KDE fájltípus-szerkesztő - egyszerűsített változat egyetlen fájltípus szerkesztéséhez

en: (c) 2000, KDE developers
hu: (C) A KDE fejlesztői, 2000.

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
hu: A párbeszédablak tranziens lesz a megadott azonosítójú ablakra nézve

en: File type to edit (e.g. text/html)
hu: A szerkesztendő fájltípus (pl.: text/html)

en: %1 File
hu: %1 fájl

en: Edit File Type %1
hu: A(z) %1 fájltípus szerkesztése

en: Create New File Type %1
hu: Új fájltípus (%1) létrehozása

en: Application Preference Order
hu: Használt alkalmazássorrend

en: Services Preference Order
hu: Az alkalmazások kívánt sorrendje

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
hu: Ez egy lista azokról az alkalmazásokról, amelyekkel a kiválasztott fájltípus társítva van. Ez a lista jelenik meg a Konqueror felbukkanó menüjében, ha a „Megnyitás mással” menüpontot választja. Ha több alkalmazással is társítva van a fájltípus, akkor a lista egyben a prioritási sorrendet is meghatározza: a legfelső megelőzi a többit.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
hu: Ez egy lista azokról a szolgáltatásokról, amelyekkel a kiválasztott fájltípus társítva van. Ez a lista jelenik meg a Konqueror helyi menüjében, ha a „Gyorsnézet” menüpontot választja. Ha több alkalmazással is társítva van a fájltípus, akkor a lista egyben a prioritási sorrendet is meghatározza, a legfelső megelőzi a többit.

en: Move &Up
hu: &Fel

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
hu: Nagyobb prioritást rendelhet a kiválasztott alkalmazáshoz 
    a listában feljebb mozgatással. Ha az alkalmazáshoz 
    más fájltípusok is tartoznak, akkor ez a beállítás csak 
    a kijelölt fájltípust érinti.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
hu: Magasabb prioritást rendelhet a kiválasztott
    szolgáltatáshoz a listában feljebb mozgatással.

en: Move &Down
hu: &Le

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
hu: Alacsonyabb prioritást rendelhet a kiválasztott alkalmazáshoz,
    ha lejjebb mozgatja a listában. Megjegyzés: ha az alkalmazáshoz más
    fájltípusok is tartoznak, akkor ez a beállítás csak a
    kijelölt fájltípust érinti.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
hu: Alacsonyabb prioritást rendelhet a kiválasztott
    szolgáltatáshoz a listában lejjebb mozgatással.

en: Add a new application for this file type.
hu: Új alkalmazás hozzárendelése ehhez a fájltípushoz.

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Edit command line of the selected application.
hu: A kijelölt alkalmazás parancssorának szerkesztése.

en: Remove the selected application from the list.
hu: A kijelölt alkalmazás eltávolítása a listából.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
hu: Nincs

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
hu: Nincs

en: You are not authorized to remove this service.
hu: Nincs jogosultsága a szolgáltatás eltávolításához.

en: Add Service
hu: Szolgáltatás felvétele

en: Select service:
hu: Szolgáltatás kiválasztása:

en: Create New File Type
hu: Új fájltípus létrehozása

en: Group:
hu: Csoport:

en: Select the category under which the new file type should be added.
hu: Válassza ki azt a kategóriát, amelybe az új fájltípus tartozni fog.

en: Type name:
hu: A típus neve:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
hu: Írja be egy fájltípus nevét. Például az „image” kategóriában állva beírható a „custom” típus. Így az "image/custom" fájltípus fog létrejönni.
