KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
hu: A helyi CGI programok elérési útjai

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: CGI KIO Slave Control Module
hu: CGI KDE-protokoll beállítómodul

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
hu: (c) Cornelius Schumacher, 2002.

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
hu: <h1>CGI programok</h1> A CGI KDE-protokoll segítségével webkiszolgáló használata nélkül lehet a helyi gépen CGI programokat futtatni. Ebben a modulban a CGI programok elérési útjait lehet megadni.
