KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Use of Icon
hu: Ikonhasználat

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Size:
hu: Méret:

en: Animate icons
hu: Animált ikonok

en: Set Effect...
hu: Effektus beállítása…

en: Desktop
hu: Asztal

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Small Icons
hu: Kis ikonok

en: Dialogs
hu: Párbeszédablakok

en: All Icons
hu: Az összes ikon

en: Setup Default Icon Effect
hu: Az alapértelmezett ikoneffektus beállítása

en: Setup Active Icon Effect
hu: Az aktív ikoneffektus beállítása

en: Setup Disabled Icon Effect
hu: A letiltott ikonok effektusának beállítása

en: &Effect:
hu: &Effektus:

en: No Effect
hu: Nincs effektus

en: To Gray
hu: Szürkítés

en: Colorize
hu: Színezés

en: Gamma
hu: Gamma-növelés

en: Desaturate
hu: Telítettségcsökkentés

en: To Monochrome
hu: Monokrómra

en: &Semi-transparent
hu: &Félig átlátszó

en: Preview
hu: Előnézet

en: Effect Parameters
hu: Az effektus paraméterei

en: &Amount:
hu: Menny&iség:

en: Co&lor:
hu: &Szín:

en: &Second color:
hu: Más&odik szín:

en: Name
hu: Név

en: Description
hu: Leírás

en: Install Theme File...
hu: Új téma telepítése…

en: Install a theme archive file you already have locally
hu: Egy helyi témafájlt telepít

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
hu: Ha van egy telepíthető helyi témaarchívuma, ezzel a gombbal tudja telepíteni a KDE-be

en: Get New Themes...
hu: Új téma letöltése…

en: Get new themes from the Internet
hu: Új téma letöltése az internetről

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
hu: Letöltéshez csatlakozva kell lenni az internethez. Egy listában megjelennek a http://www.kde.org címről letölthető témák nevei. Ha egy témát telepíteni szeretne, kattintson a Telepítés gombra.

en: Remove Theme
hu: A téma eltávolítása

en: Remove the selected theme from your disk
hu: A kijelölt téma törlése

en: This will remove the selected theme from your disk.
hu: Eltávolítja a kijelölt témát a helyi lemezről.

en: Select the icon theme you want to use:
hu: Válasszon egy ikontémát:

en: Drag or Type Theme URL
hu: Ejtse ide vagy írja be a téma URL-jét

en: Unable to find the icon theme archive %1.
hu: Nem található a(z) %1 nevű ikontéma-archívum.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
hu: Nem sikerült letölteni a megadott ikontéma-archívumot.
    Ellenőrizze, hogy valóban ez-e a helyes cím: %1.

en: The file is not a valid icon theme archive.
hu: A fájl nem ikontéma-archívum.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
hu: Hiba történt a telepítés közben, de az archívumban található legtöbb téma telepítése megtörtént.

en: Installing icon themes
hu: Új ikontéma telepítése

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
hu: <qt>A(z) <strong>%1</strong> téma telepítése</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
hu: <qt>Biztosan el szeretné távolítani ezt az ikontémát: <strong>%1</strong>?<br /><br />Az ikontémához tartozó fájlok törlődni fognak.</qt>

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: &Theme
hu: &Téma

en: Ad&vanced
hu: Spe&ciális

en: Icons
hu: Ikonok

en: Icons Control Panel Module
hu: Ikonbeállító panelmodul

en: (c) 2000-2003 Geert Jansen
hu: (C) Geert Jansen, 2000-2003.

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
hu: <h1>Ikonok</h1>Ebben a modulban a KDE munkaasztalon használt ikonokat lehet kiválasztani.<p>Ikontéma kiválasztásához kattintson a téma nevére és nyomja meg az „Alkalmazás” gombot. Ha nem szeretné megtartani a módosítást, kattintson az „Alapállapot” gombra a változtatások eldobásához.</p><p>Ha az „Témafájl telepítése…” gombra kattint, meg kell adni az új téma elérési útját közvetlen beírással vagy a tallózási ablakból kiválasztva. Ezután kattintson az „OK” gombra a telepítés elkezdéséhez.</p><p>„A téma eltávolítása” gomb csak akkor aktiválódik, ha olyan témát választott, amelyet ezzel a modullal telepítettek. A globálisan telepített rendszertémákat itt nem lehet eltávolítani.</p><p>Az ikonok megjelenítésénél használt effektusokat is ki lehet választani.</p>
