KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (141 entries)

en: Country Selector
hu: Országválasztó

en: without name
hu: név nélkül

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
hu: Nincs beállítva (Általános angol)

en: Localization options for KDE applications
hu: Lokalizációs beállítások a KDE-s alkalmazásokhoz

en: Copyright 2010 John Layt
hu: Copyright John Layt, 2010.

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
hu: Önnek a(z) „%1” kódú nyelve van a fordításhoz használt nyelvek listájában, de a lokalizációs fájlok nem találhatók hozzá. A nyelv eltávolításra került a beállításából. Ha szeretné ismét hozzáadni, telepítse hozzá a lokalizációs fájlokat és adja hozzá újra a nyelvet.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
hu: A megváltoztatott nyelvi beállítások csak újonnan indított alkalmazások
    esetén érvényesek. Az összes program nyelvének beállításához újra kell
    indítani az ablakkezelőt.

en: Applying Language Settings
hu: A nyelvi beállítások használata

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
hu: <h1>Ország/régió és nyelv</h1>
    <p>Itt állíthatja be a lokalizációs beállításokat, mint a nyelv, számformátumok, dátum- és időformátumok, stb. Az ország kiválasztásával betöltődnek az alapértelmezett beállítások, melyeket később megváltoztathat. A saját beállításai érvényesek maradnak akkor is, ha másik országot választ. A visszaállítás gomb lehetővé teszi személyes beállításainak visszaállítását az ország alapértelmezett értékeire.</p>

en: Reset item to its default value
hu: Az alapértelmezések visszaállítása

[ctx: No separator symbol]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
hu: Ország

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
hu: Nyelvek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
hu: Számok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
hu: Pénz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
hu: Naptár

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
hu: Dátum és idő

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
hu: Számok:

en: This is how positive numbers will be displayed.
hu: Így jelennek meg a pozitív számok.

en: This is how negative numbers will be displayed.
hu: Így jelennek meg a negatív számok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
hu: Pénz:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
hu: Így jelennek meg a pozitív pénzösszegek.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
hu: Így jelennek meg a negatív pénzösszegek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
hu: Dátum:

en: This is how long dates will be displayed.
hu: Így jelennek meg a hosszú dátumok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
hu: Rövid dátum:

en: This is how short dates will be displayed.
hu: Így jelennek meg a rövid dátumok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
hu: Idő:

en: This is how time will be displayed.
hu: Így jelennek meg az időértékek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
hu: Ország:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
hu: <p>Az ország ahol él. A KDE munkaterület ennek az országnak vagy régiónak a beállításait fogja használni.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
hu: Ország (%1)

en: No Country (Default Settings)
hu: Nincs ország (alapértelmezett beállítások)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
hu: Felosztás:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
hu: <p>Az országfelosztás, ahol él, például állam vagy tartomány. A KDE munkaterület ezt a beállítást fogja használni a helyi információ szolgáltatásokhoz mint a munkaszüneti napokhoz.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
hu: Elérhető nyelvek:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
hu: <p>Ez a KDE munkaterület telepített, jelenleg nem használt nyelvi fordításainak listája. A nyelvi fordítás használatához mozgassa azt az „Elsődleges nyelvek” listájába a használni kívánt sorrendben. Ha a megfelelő nyelv nincs a listában, akkor további nyelvi csomagok telepítése lehet szükséges a szokásos telepítési módszerrel.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
hu: Elsődleges nyelvek:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
hu: <p>Ez a KDE munkaterület jelenleg használt telepített nyelvi fordításainak listája preferencia szerinti sorrendben. Ha egy fordítás nem érhető el a listában lévő első nyelvhez, a következő nyelv lesz használatban. Ha nem érhető el egyéb fordítás, akkor az Amerikai angol lesz használatban.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
hu: %1 (alapértelmezett)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
hu: További nyelvek telepítése

en: <p>Click here to install more languages</p>
hu: <p>Kattintson ide további nyelvek telepítéséhez</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
hu: Számjegyek csoportosítása:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a számoknál használt számjegyek csoportosítását.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegeknél használt számjegyek csoportosítását külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
hu: Csoportelválasztó:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a számoknál használt számjegyek csoportelválasztóját.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegeknél használt számjegyek csoportelválasztóját külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
hu: Tizedesjel:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a tizedesjelet (a legtöbb országban ez pont vagy vessző szokott lenni).</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegekben használt tizedesjelet külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
hu: Tizedesjegyek:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni tizedes jegyek számát, amely a numerikus értékek megjelenítéséhez szükséges, azaz a számjegyek száma a tizedesjel <em>után</em>.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzbeli értékek megjelenítéséhez használt tizedes jegyeket külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
hu: Pozitív jel:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a pozitív számok előtagjánál használt szöveget. A legtöbb területi beállítás ezt üresen hagyja.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegeknél használt pozitív jelet külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
hu: Negatív jel:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a negatív számok előtagjánál használt szöveget. Ez nem lehet üres, hogy meg tudja különböztetni a pozitív és negatív számokat. Általában a mínusz (-) van beállítva.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegeknél használt negatív jelet külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
hu: Számjegyhalmaz:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a számok megjelenítéséhez használt számjegyek készletét. Ha az arabtól eltérő számjegyeket választ ki, csak akkor fognak megjelenni, ha az alkalmazás nyelvén használja vagy olyan szövegrészben, ahol szám látható.</p><p>Megjegyzendő, hogy a pénzösszegeknél használt számjegykészletet külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
hu: Pénznem:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
hu: <p>Itt választhatja ki a pénzbeli értékek megjelenítéséhez használt pénznemet, például amerikai dollár vagy font sterling.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
hu: Pénznem szimbólum:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
hu: <p>Itt választhatja ki a pénzbeli értékek megjelenítéséhez használt szimbólumot, például $, US$ vagy USD.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a pénzösszegeknél használt számjegy csoportosítást.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt számjegy csoportosítást külön kell meghatározni (lásd a „Számok” lapot).</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a pénzösszegeknél használt csoport elválasztót.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt ezres elválasztót külön kell meghatározni (lásd a „Számok” lapot).</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a pénzösszegeknél használt tizedes elválasztót.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt tizedes elválasztót külön kell meghatározni (lásd a „Számok” lapot).</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni tizedes jegyek számát, amely a pénzösszegek megjelenítéséhez szükséges, azaz a számjegyek száma a tizedesjel <em>után</em>.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt tizedes jegyeket külön kell beállítani (nézze meg a „Pénz” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
hu: Pozitív formátum:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a pénzösszegeknél használt pozitív formátumot.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt pozitív jelet külön kell meghatározni (lásd a „Számok” lapot).</p>

en: Sign position:
hu: Az előjel helye:

en: Parentheses Around
hu: zárójelben

en: Before Quantity Money
hu: az összeg előtt

en: After Quantity Money
hu: az összeg után

en: Before Money
hu: a pénznem-szimbólum előtt

en: After Money
hu: a pénznem-szimbólum után

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
hu: Itt lehet kiválasztani, hogy hová kerüljön a pozitív előjel. Csak pénzösszegekre vonatkozik.

en: Prefix currency symbol
hu: A pénznem-szimbólum elöl álljon

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor pozitív számoknál a pénzjel az összeg elé (tőle balra) fog kerülni, ellenkező esetben utána (az összegtől jobbra).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
hu: Negatív formátum:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet megadni a pénzösszegeknél használt negatív formátumot.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számok megjelenítéséhez használt negatív jelet külön kell meghatározni (lásd a „Számok” lapot).</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
hu: Itt lehet kiválasztani, hogy hová kerüljön a negatív előjel. Csak pénzösszegekre vonatkozik.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor negatív számoknál a pénzjel az összeg elé (tőle balra) fog kerülni, ellenkező esetben utána (az összegtől jobbra).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a pénzösszegek megjelenítéséhez használt számjegyek készletét Ha az arabtól eltérő számjegyeket választ ki, csak akkor fognak megjelenni, ha az alkalmazás nyelvén használja vagy olyan szövegrészben, ahol szám látható.</p><p>Megjegyzendő, hogy az egyéb számoknál használt számjegykészletet külön kell beállítani (nézze meg a „Számok” lapot).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
hu: Naptárrendszer:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
hu: <p>Itt állíthatja be a dátumok megjelenítéséhez használt naptárrendszert.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
hu: Common Era használata

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
hu: <p>Ez a beállítás határozza meg, hogy a Common Era (CE/BCE) legyen használva a Christian Era (AD/BC) helyett.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
hu: Rövid év ablak:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
hu: ->

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy milyen évtartományban legyen értelmezve a kétjegyű dátum, például az 1950 és 2049 közötti tartományban a 10-es értéket 2010-ként kell értelmezni. Ez a tartomány csak akkor alkalmazható, ha a rövid év (YY) dátumformátumot olvassa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
hu: Hetek száma rendszer:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
hu: <p>Ez a beállítás határozza meg, hogy a hetek száma hogyan legyen kiszámítva. Négy opció érhető el:</p><ul><li><b>ISO hét</b> Az ISO szabványú hetek száma. A beállítás mindig hétfővel kezdi az ISO hetet. Ez a leggyakrabban használt rendszer.</li><li><b>Teljes első hét</b> Az év első hete <i>a hét első napjának</i> első előfordulásakor kezdődik és hét napig tart. Az 1. hét előtti bármely nap az előző év utolsó hetének részeként lesz figyelembe véve. Ezt a rendszert leggyakrabban az Amerikai Egyesült Államokban használják.</li><li><b>Részleges első hét</b> Az első hét az év első napján kezdődik. Az év második hete <i>a hét első napjának</i> első előfordulásán kezdődik és hét napig tart. Az első hét nem biztos, hogy hét napot tartalmaz.</li><li><b>Egyszerű hét</b> Az első hét az év első napján kezdődik és hét napig tart. Minden új hét ugyanazon a hétköznapon kezdődik mint az év első napja.</li></ul>

en: ISO Week
hu: ISO hét

en: Full First Week
hu: Első teljes hét

en: Partial First Week
hu: Első részleges hét

en: Simple Week
hu: Egyszerű hét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
hu: A hét első napja:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
hu: <p>Ez a beállítás határozza meg, hogy melyik nap legyen a hét első napjaként figyelembe véve.  Ez az érték hatással lehet a Hetek száma rendszerre.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
hu: A hét első munkanapja:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
hu: <p>Ez határozza meg, hogy a hét napjai közül melyik számít az első munkanapnak.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
hu: A hét utolsó munkanapja:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
hu: <p>Ez határozza meg, hogy a hét napjai közül melyik számít az utolsó munkanapnak.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
hu: Vallási szertartásnak fenntartott nap:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
hu: <p>Ez a beállítás határozza meg, hogy a hét napjai közül melyik van fenntartva vallási szertartásnak.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
hu: Nincs / Nincs részlegesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
hu: Időformátum:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
hu: <p>Ebben a szövegdobozban lévő szöveg az idő karakterláncának formázásához használható. A lenti sorozatok ki lesznek cserélve:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>Az óra decimális számként 24 órás alakban, vezető nullával (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>Az óra (24 órás alakban) decimális számként (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>Az óra decimális számként 12 órás alakban, vezető nullával (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>Az óra (12 órás alakban) decimális számként (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>A perc értéke decimális számként (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>A másodperc értéke decimális számként (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>A „de.” vagy „du.” szimbólum az időtől függően. A dél „du.”-nak számít, az éjfél „de.”-nek.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
hu: HH.MM.SS
    pH.MM.SS AMPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
hu: AM szimbólum:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
hu: <p>Itt állíthatja be az AM-hez megjelenített szöveget.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
hu: PM szimbólum:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
hu: <p>Itt állíthatja be a PM-hez megjelenített szöveget.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
hu: Hosszú dátumformátum:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
hu: <p>Ebben a szövegdobozban lévő szöveg a hosszú dátumok formázásához használható. A lenti sorozatok ki lesznek cserélve:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Az év a századdal együtt decimális számként.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Az év a század nélkül decimális számként (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>A hónap decimális számként (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>A hónap decimális számként (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>A hónapnév első három karaktere.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>A teljes hónapnév.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>A hónap napja decimális számként  (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>A hónap napja decimális számként  (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>A hét napja nevének első három karaktere.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>A hét napjának teljes neve.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Az év korszaka helyi formában (például Kr. e. 2000.).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>A korszak rövid neve.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Az év a korszakban decimális számként.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Az év napja decimális számként.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>Az ISO hét decimális számként.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>Az ISO hét napja decimális számként.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
hu: YYYY. MONTH dD., WEEKDAY
    YYYY. MONTH dD., SHORTWEEKDAY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
hu: Rövid dátumformátum:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
hu: <p>Ebben a szövegdobozban lévő szöveg a rövid dátumok formázásához használható. Például ez használható fájlok listázásakor. A lenti sorozatok ki lesznek cserélve:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Az év a századdal együtt decimális számként.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Az év a század nélkül decimális számként (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>A hónap decimális számként (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>A hónap decimális számként (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>A hónapnév első három karaktere.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>A teljes hónapnév.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>A hónap napja decimális számként  (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>A hónap napja decimális számként  (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>A hét napja nevének első három karaktere.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>A hét napjának teljes neve.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Az év korszaka helyi formában (például Kr. e. 2000.).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>A korszak rövid neve.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Az év a korszakban decimális számként.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Az év napja decimális számként.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>Az ISO hét decimális számként.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>Az ISO hét napja decimális számként.</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
hu: Birtokos hónapnevek:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
hu: <p>Ez határozza meg, hogy dátumoknál a hónapnevek birtokos alakját kell-e használni.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
hu: <p>Itt lehet meghatározni a dátum és idő megjelenítéséhez használt számjegyek készletét Ha az arabtól eltérő számjegyeket választ ki, csak akkor fognak megjelenni, ha az alkalmazás nyelvén használja vagy olyan szövegrészben, ahol dátum és idő látható.</p><p>Megjegyzendő, hogy a számoknál és pénzösszegeknél használt számjegykészletet külön kell beállítani (nézze meg a „Számok” vagy a „Pénz” lapot).</p>

en: Page size:
hu: Lapméret:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
hu: <p>Itt tudja meghatározni az új dokumentumokban használt alapértelmezett papírméretet.</p><p>Megjegyzendő, hogy ez a beállítás nincs hatással a nyomtató papírméretére.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
hu: C5 boríték

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
hu: US Common #10 boríték

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
hu: DLE boríték

[ctx: Page size]
en: Custom
hu: Egyéni

en: Measurement system:
hu: Mértékegységrendszer:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
hu: <p>Itt határozhatja meg a használni kívánt mértékegységrendszert.</p>

en: Metric System
hu: Metrikus rendszer

en: Imperial System
hu: Angolszász rendszer

en: Byte size units:
hu: Bájt mértékegység:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
hu: <p>Ez változtatja meg a legtöbb KDE programban használt egységet, amely bájtokban jeleníti meg a számokat. Hagyományosan a „kilobájt” az 1024-gyel számított egységet jelenti a metrikus 1000 helyett a legtöbb (de nem az összes) bájt méretnél.<ul><li>A zavar csökkentése érdekében használhatja a nemrég szabványosított IEC egységeket, amelyek mindig az 1024 többszörösei.</li><li>Választhatja a metrikust is, amely mindig 1000-rel számol.</li><li>A JEDEC választása visszaállítja a KDE 3.5-ben és néhány más operációs rendszerben használt régi stílusú egységeket.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
hu: IEC mértékegységek (KiB, MiB, stb.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
hu: JEDEC mértékegységek (KB, MB, stb.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
hu: Metrikus mértékegységek (kB, MB, stb.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
hu: Példa: 2000 bájt = %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
hu: Lapméret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
hu: Mértékegységrendszer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
hu: Bájt mértékegység
