KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
hu: Befejezett feladatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
hu: Áthelyezés más listába

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
hu: Megjelenés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
hu: Minden feladat kilistázása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
hu: Minden feladat kilistázása fastruktúrába szervezve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
hu: Külön ablakok

en: %1 file | %1 files
hu[0]: %1 fájl
hu[1]: %1 fájl

en: %1 folder | %1 folders
hu[0]: %1 könyvtár
hu[1]: %1 könyvtár

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
hu: Áthelyezés más listába

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
hu: Eltávolítás.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
hu: Minden feladat megjelenítése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
hu: Minden feladat megjelenítése fastruktúrába szervezve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
hu: Megjelenítés külön ablakokban.

en: Job Manager
hu: Feladatkezelő

en: KDE Job Manager
hu: KDE feladatkezelő

en: (C) 2000-2009, KDE Team
hu: (c) A KDE fejlesztői, 2000-2009.

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Former Maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Former maintainer
hu: Korábi karbantartó

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: %1 of %2 processed at %3/s
hu: %2 / %1 feldolgozva - %3/s

en: %1 of %2 processed
hu: %2 / %1 feldolgozva

en: %1 processed at %2/s
hu: %1 feldolgozva - %2/s

en: %1 processed
hu: %1 feldolgozva

en: Clear
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Pause
hu: Szünet

en: Resume
hu: Folytatás

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
hu: Futó fájlátvitelek és feladatok listája (kuiserver)

en: Behavior
hu: Működés
