KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (172 entries)

en: X509 Certificate Export
hu: X509 tanúsítvány exportálása

en: Format
hu: Formátum

en: &Text
hu: egyszerű szö&veg

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: &Export
hu: &Exportálás

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
hu: Belső hiba. Kérjük, jelezze a hibát a kfm-devel@kde.org címen.

en: Error converting the certificate into the requested format.
hu: A tanúsítványt nem sikerült átkonvertálni a kért formátumra.

en: Error opening file for output.
hu: Nem sikerült megnyitni a kimeneti fájlt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
hu: Tanúsítványvarázsló

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
hu: Tanúsítványtípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
hu: Jelszó (ellenőrzéshez):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
hu: Országkód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
hu: Állam vagy megye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
hu: Helység:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
hu: Szervezet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
hu: Szervezeti egység/csoport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
hu: A kiszolgáló teljes neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
hu: E-mail cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
hu: Ennyi napig érvényes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
hu: Önaláírás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
hu: Ellenőrző összeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
hu: Alias név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
hu: DSA használata RSA helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
hu: Bitszám:

en: %1 (%2 of %3 bits)
hu: %1 (%2 / %3 bit)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
hu: <h1>Titkosítás</h1> Ebben a modulban az SSL titkosítási módszer beállításait lehet módosítani, ezenkívül a biztonsági tanúsítványok és az ismert tanúsítványkiadók megadása is elvégezhető.

en: KDE Crypto Control Module
hu: KDE titkosítási beállítómodul

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
hu: © George Staikos, 2000-2001.

en: SSL Ciphers to Use
hu: A használható SSL-es kódolások

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
hu: Válassza ki azokat a kódolási módokat, amelyeket az SSL protokollal használni szeretne. A ténylegesen használt kódolás csak csatlakozáskor dől el, a kiszolgáló és a kliens közötti kommunikáció során.

en: Cipher Wizard
hu: Kódolásválasztási varázsló

en: Strong Ciphers Only
hu: Csak az erős kódolások

en: Export Ciphers Only
hu: Csak a gyenge kódolások

en: Enable All
hu: Az összes kódolás

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
hu: <qt>Az egyszerűbb választás érdekében kódoláscsoportokat állítottunk össze. Ezek közül lehet választani:<ul><li><b>Csak az erős kódolások:</b> Csak az erős (&gt;= 128 bit) kódolások tartoznak bele.</li><li><b>Csak a gyenge kódolások:</b> Csak a gyenge kódolások (&lt;= 56 bit) tartoznak ide.</li><li><b>Az összes kódolás:</b> Minden kódolás használható.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
hu: Fi&gyelmeztetés SSL-módba váltáskor

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
hu: Ha kiválasztja ezt az opciót, figyelmeztető üzenetet kap SSL site-ra lépéskor

en: Warn on &leaving SSL mode
hu: Figyelmeztetés az SSL-mód &elhagyásakor

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
hu: Ha kiválasztja ezt az opciót, figyelmeztető üzenetet kap SSL site elhagyásakor

en: Warn on sending &unencrypted data
hu: Fig&yelmeztetés nem titkosított adat küldésekor

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
hu: Ha kiválasztja ezt az opciót, figyelmeztető üzenetet kap, ha nem titkosított adatot készül küldeni a webböngészőn keresztül.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
hu: Figyelmeztetés &vegyes SSL és nem SSL oldalaknál

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
hu: Ha kiválasztja ezt az opciót, figyelmeztető üzenetet kap olyan oldalnál, amely titkosított és titkosítás nélküli részt is tartalmaz.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
hu: Az OpenSSL programkönyvtárak elérési útja

en: &Test
hu: &Próba

en: Use EGD
hu: Az EGD használata

en: Use entropy file
hu: Entrópiafájl használata

en: Path to EGD:
hu: Az EGD elérési útja:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor az OpenSSL az entrópiagyűjtő szolgáltatást (EGD-t) fogja használni a pszeudovéletlenszám-generátor inicializálásához.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor az OpenSSL a megadott fájlt fogja használni a pszeudovéletlenszám-generátor inicializálásához.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
hu: Adja meg az entrópiagyűjtő szolgáltatás által létrehozott aljazat (vagy az entrópiafájl) elérési útját.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
hu: Kattintson ide, ha az EGD aljazatfájl szeretné kiválasztani.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
hu: Ebben a listában találhatók a telepített biztonsági tanúsítványok. A tanúsítványok könnyen kezelhetők innen.

en: Common Name
hu: Megnevezés

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: I&mport...
hu: &Importálás…

en: &Export...
hu: &Exportálás…

en: Remo&ve
hu: Elt&ávolítás

en: &Unlock
hu: A zárolás &megszüntetése

en: Verif&y
hu: Ellen&őrzés

en: Chan&ge Password...
hu: A &jelszó megváltoztatása…

en: This is the information known about the owner of the certificate.
hu: Ezek a tanúsítvány tulajdonosának ismert adatait.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
hu: Ezek a tanúsítványt kiadó szervezet ismert adatai.

en: Valid from:
hu: Az érvényesség kezdete:

en: Valid until:
hu: Az érvényesség vége:

en: The certificate is valid starting at this date.
hu: A tanúsítvány ettől a dátumtól kezdve érvényes.

en: The certificate is valid until this date.
hu: A tanúsítvány eddig a dátumig érvényes.

en: MD5 digest:
hu: MD5-ös összeg:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
hu: A tanúsítvány gyors ellenőrzéséhez használt ellenőrzőösszeg.

en: On SSL Connection...
hu: A következő SSL kapcsolat esetén…

en: &Use default certificate
hu: az &alapértelmezett tanúsítvány használata

en: &List upon connection
hu: a &lista megjelenítése csatlakozáskor

en: &Do not use certificates
hu: nem kell &tanúsítványt használni

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
hu: Az SSL tanúsítványokat nem lehet kezelni, mert ez a modul nincs összekapcsolva az OpenSSL-lel.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
hu: Az alapértelmezett művelet

en: &Send
hu: &küldés

en: &Prompt
hu: rákérde&zés

en: Do &not send
hu: &nincs küldés

en: Default certificate:
hu: Az alapértelmezett tanúsítvány:

en: Host authentication:
hu: Kiszolgálóazonosítás:

en: Host
hu: Gépnév

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

en: Policy
hu: Házirend

en: Host:
hu: Gépnév:

en: Certificate:
hu: Tanúsítvány:

en: Action
hu: Művelet

en: Send
hu: küldés

en: Prompt
hu: rákérdezés

en: Do not send
hu: nincs küldés

en: Ne&w
hu: Ú&j

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
hu: Ebben a listában látszanak a telepített internetes és személyes tanúsítványok. A tanúsítványok könnyen kezelhetők innen.

en: Organization
hu: Szervezet

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
hu: Itt lehet fájlba exportálni a tanúsítványt (többféle formátum is választható).

en: &Remove
hu: Elt&ávolítás

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
hu: Itt lehet eltávolítani a kijelölt tanúsítványt a gyorstárból.

en: &Verify
hu: Ellenő&rzés

en: This button tests the selected certificate for validity.
hu: Itt lehet leellenőrizni a kijelölt tanúsítvány érvényességét.

en: Cache
hu: Gyorstár

en: Permanentl&y
hu: ko&rlátlan ideig

en: &Until
hu: megadott dát&umig

en: Select here to make the cache entry permanent.
hu: Itt lehet megadni, hogy a bejegyzés korlátlan ideig megmaradjon.

en: Select here to make the cache entry temporary.
hu: Itt lehet megadni, hogy a bejegyzés meddig maradjon meg.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
hu: Az az időpont, ameddig a tanúsítványbejegyzés érvényes marad.

en: Accep&t
hu: elfoga&dás

en: Re&ject
hu: vissza&utasítás

en: Select this to always accept this certificate.
hu: Ha ezt választja, akkor a tanúsítványt mindig automatikusan el fogja fogadni a program.

en: Select this to always reject this certificate.
hu: Ha ezt választja, akkor a program mindig vissza fogja utasítani a tanúsítványt.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
hu: Ha ezt választja, akkor a program mindig meg fogja kérdezni, hogy elfogadja-e a tanúsítványt.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
hu: Ebben a listában látszanak a telepített tanúsítványkiadói igazolások. Az igazolások könnyen kezelhetők innen.

en: Organizational Unit
hu: Szervezeti egység

en: Res&tore
hu: &Visszaállítás

en: Accept for site signing
hu: Elfogadás site-aláírásnak

en: Accept for email signing
hu: Elfogadás üzenetek elektronikus aláírásának

en: Accept for code signing
hu: Elfogadás programkód-aláírásnak

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
hu: Figyelmeztetés s&aját magukkal hitelesített tanúsítványok és ismeretlen tanúsítványkiadók esetében

en: Warn on &expired certificates
hu: Figyelmeztetés lejárt &tanúsítványoknál

en: Warn on re&voked certificates
hu: Figyelmeztetés viss&zavont tanúsítványoknál

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
hu: Ebben a listában láthatók azok a helyek, ahonnan el akarja fogadja a tanúsítványt akkor is, ha valamilyen okból a szokásos ellenőrzési eljárás nem fogadná el azt.

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
hu: Ezeket a beállításokat nem lehet módosítani, mert ez a modul nincs összefűzve az OpenSSL-lel.

en: Your Certificates
hu: Saját tanúsítványok

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Peer SSL Certificates
hu: A partnerek SSL tanúsítványai

en: SSL Signers
hu: SSL kibocsátók

en: Validation Options
hu: Ellenőrzési lehetőségek

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
hu: Legalább egy kódolási módot engedélyezni kell, különben az SSL nem fog működni.

en: SSL Ciphers
hu: SSLv2 kódolási módok

en: Could not open the certificate.
hu: Nem sikerült megnyitni a tanúsítványt.

en: Error obtaining the certificate.
hu: Nem sikerült letölteni a tanúsítványt.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
hu: A biztonsági ellenőrzések sikeresen lefutottak a tanúsítványon.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
hu: A biztonsági ellenőrzések nem futottak le hibátlanul a tanúsítványon, ezért az nem tekinthető érvényesnek.

en: Certificate Password
hu: A tanúsítványhoz tartozó jelszó

en: Certificate password
hu: A tanúsítványhoz tartozó jelszó

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
hu: A tanúsítványfájl betöltése nem sikerült. Megpróbálja még egyszer, más jelszóval?

en: Try
hu: Igen, megpróbálom

en: Do Not Try
hu: Nem próbálom meg

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
hu: Már létezik ilyen nevű tanúsítvány. Felül szeretné írni?

en: Replace
hu: Felülírás

en: Enter the certificate password:
hu: Adja meg a tanúsítványhoz tartozó jelszót:

en: Password For '%1'
hu: Jelszó - „%1”

en: Decoding failed. Please try again:
hu: A dekódolás nem sikerült. Próbálja meg még egyszer:

en: Export failed.
hu: Az exportálás nem sikerült.

en: Enter the OLD password for the certificate:
hu: Adja meg a tanúsítvány régi jelszavát:

en: Enter the new certificate password
hu: Adja meg az új jelszót

en: This is not a signer certificate.
hu: Ez nem kiadói tanúsítvány.

en: You already have this signer certificate installed.
hu: Ez a kiadói tanúsítvány már telepítve van.

en: The certificate file could not be loaded.
hu: A tanúsítványfájl betöltése nem sikerült.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
hu: Ezt a tanúsítványt a KMailben is elérhetővé szeretné tenni?

en: Make Available
hu: Igen

en: Do Not Make Available
hu: Nem

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
hu: Nem sikerült elindítani a Kleopatrát. Ellenőrizze, hogy a kdepim csomag megfelelően telepítve van-e.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
hu: Ez a művelet visszaállítja a KDE alapértelmezett kiadói adatbázisát.
    Az utasítás később nem vonható vissza!
    Biztosan el akarja végezni a műveletet?

en: Revert
hu: Visszavonás

en: Failed to load OpenSSL.
hu: Az OpenSSL betöltése nem sikerült.

en: libssl was not found or successfully loaded.
hu: A libssl nem található vagy nem sikerült betölteni.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
hu: A libcrypto nem található vagy nem sikerült betölteni.

en: OpenSSL was successfully loaded.
hu: Az OpenSSL betöltése sikerült.

en: Path to entropy file:
hu: Az entrópiafájl elérési útja:

en: Personal SSL
hu: Személyes SSL

en: Server SSL
hu: Kiszolgálóoldali SSL

en: SSL Personal Request
hu: SSL személyes kérés

en: SSL Server Request
hu: SSL kiszolgálóoldali kérés

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
hu: Kiszolgáló CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
hu: Személyes CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
hu: Nincs

en: Don't Send
hu: nincs küldés

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
hu: Dátum- és időválasztás

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
hu: Óra:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
hu: Perc:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
hu: Másodperc:
