KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (326 entries)

en: Create Search Playlist
hu: Keresési lejátszólista létrehozása

en: Playlist name:
hu: A lejátszólista neve:

en: Search Criteria
hu: Keresési feltételek

en: Match any of the following
hu: Illeszkedés a következők legalább egyikéhez

en: Match all of the following
hu: Illeszkedés a következők mindegyikéhez

[ctx: additional search options]
en: More
hu: Több

en: Fewer
hu: Kevesebb

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
hu: A hanganyagok gyorstárában hiba történt. A programnak újra kell a gyorstárat építenie, ami egy kis időbe telik.

en: Collection List
hu: Gyűjtemények

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
hu: Ha eltávolít egy elemet a gyűjteményből, akkor az egyben az összes lejátszólistából is el fog tűnni. Biztosan ezt szeretné?
    
    Ha ezeknek a fájloknak a mappája szerepel az inicializálási mappák listájában, akkor a program indulásakor újból fel lesznek véve.

en: Show Playing
hu: A lejátszás megjelenítése

en: &lt;All Artists&gt;
hu: &lt;Minden előadó&gt;

en: Remove Cover
hu: Borító törlése

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
hu: Borítókezelő

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
hu: Előadó

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
hu[0]: <b>1</b> fájl kijelölve.
hu[1]: <b>%1</b> fájl kijelölve.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
hu: <qt>Ezek az elemek <b>véglegesen törölve lesznek</b> a merevlemezről.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
hu: <qt>Ezek az elemek át lesznek helyezve a Kukába.</qt>

en: &Send to Trash
hu: Áthelyezés a &Kukába

en: About to delete selected files
hu: A kijelölt fájlok törlése következik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezeket az elemeket?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a fájlok törléskor azonnal törlődnek, nem kerülnek be a Kukába

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
hu: <qt><p>Ha ez az opció be van jelölve, a fájlok törléskor <b>véglegesen törlődnek</b>, nem kerülnek be a Kukába.</p>
    
    <p><em>Figyelem</em>: a legtöbb fájlrendszertípusban nem lehet megbízhatóan törölt fájlokat helyreállítani.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
hu: A fájlok tény&leges törlése a Kukába helyezés helyett

en: Folder List
hu: Könyvtárlista

en: Music
hu: Zene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
hu: Válassza ki a mappákat, ahol a zenéit tárolja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
hu: Ezeket a mappákat ellenőrzi induláskor a program, új fájlokat keresve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
hu: Új mappa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
hu: A mappa törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
hu: Válassza ki azokat a mappákat, amelyeket ki szeretne hagyni a zenék kereséséből:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
hu: Lejátszólista importálása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
hu: Példa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
hu: Példatag-kiválasztás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
hu: Példatag-ek beolvasása fájlból:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
hu: Példatag-ek beírása:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
hu: Példatag-ek

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
hu: Előadó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
hu: Műfaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
hu: Sorszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
hu: Év:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
hu: Cím

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
hu: Műfaj

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
hu: A következő fájlok átnevezésére készül. Biztosan végre szeretné hajtani a műveletet?

en: Original Name
hu: Eredeti név

en: New Name
hu: Új név

en: No Change
hu: Ne legyen módosítás

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
hu: Beállítások

en: Insert folder separator
hu: Mappaelválasztó beszúrása

en: No file selected, or selected file has no tags.
hu: Nincs kijelölve fájl, vagy a kiválasztott fájlnak nincsenek tag-jei.

en: Hide Renamer Test Dialog
hu: Az átnevezési tesztablak elrejtése

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
hu: Átnevezési tesztablak megjelenítése

en: %1 to %2
hu: %1 - %2

en: The following rename operations failed:
hu: A következő átnevezések nem sikerültek:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
hu: A fájlátnevező beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
hu: Zenemappa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
hu: Album

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
hu: Előadó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
hu: Műfaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
hu: Cím

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
hu: A szám neve

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
hu: Év

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
hu: Kategória beszúrása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
hu: Kategória hozzáadása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
hu: Elválasztó:

en: File Renamer Options
hu: A fájlátnevező beállításai

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
hu: Beállítások: %1

en: %1 Format
hu: %1 formátum

en: When the Track's %1 is Empty
hu: Ha a szám %1 jellemzője üres

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
hu: A fájlátnevező használatakor a fájlok neve a számhoz tartozó %1 tag értéke lesz, hozzáfűzve az alább megadott sztringet.

en: File Renamer
hu: Fájlátnevező

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
hu: Példa helyettesítésre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
hu: Min&denképpen kerüljön be a fájlnévbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
hu: A fájl átne&vezésekor ezt a tag-et figyelmen kívül kell hagyni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
hu: Ez az é&rték legyen:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
hu: Üres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
hu: Számozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
hu: Elő lehet írni egy minimális hosszat a fájlnévbe kerülő számazonosítóhoz. Így a fájlkezelőkben könnyebb lesz rendezni a fájlokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
hu: A számjegyek minimális száma:

en: Time
hu: Idő

en: Your album art failed to download.
hu: Nem sikerült letölteni az albumgrafikát.

en: Your album art has finished downloading.
hu: Az albumgrafika letöltése befejeződött.

en: &Random Play
hu: Vé&letlenszerű lejátszás

en: &Disable Random Play
hu: A véletlensze&rű lejátszás letiltása

en: Use &Random Play
hu: Vé&letlenszerű lejátszás

en: Use &Album Random Play
hu: Vé&letlenszerű lejátszás az albumban

en: Remove From Playlist
hu: Eltávolítás a lejátszólistából

en: Crossfade Between Tracks
hu: Áttűnés a számok között

en: &Play
hu: Le&játszás

en: P&ause
hu: Szün&et

en: &Stop
hu: Á&llj

[ctx: previous track]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: next track]
en: &Next
hu: &Következő

en: &Loop Playlist
hu: A lista kö&rkörös lejátszása

en: &Resize Playlist Columns Manually
hu: A lejátszólista oszlopainak kézi átmérete&zése

[ctx: silence playback]
en: Mute
hu: Elnémítás

en: Volume Up
hu: Hangerő fel

en: Volume Down
hu: Hangerő le

en: Play / Pause
hu: Lejátszás / Szünet

en: Seek Forward
hu: Léptetés előre

en: Seek Back
hu: Léptetés vissza

en: Show / Hide
hu: Megjelenítés / elrejtés

en: Show Splash Screen on Startup
hu: Nyitókép indításkor

en: &Dock in System Tray
hu: &Dokkolás a paneltálcába

en: &Stay in System Tray on Close
hu: Bezárás után fusson tovább a program a p&aneltálcában

en: Popup &Track Announcement
hu: Felb&ukkanó bejelentőablak (minden számnál)

en: Save &Play Queue on Exit
hu: A lejátszási sor elmentése k&ilépéskor

en: &Tag Guesser...
hu: Ta&g-kitaláló…

en: &File Renamer...
hu: Fájlátne&vező…

en: &Configure scrobbling...
hu: &Továbbítás beállítása…

en: Track Position
hu: A pozíció követése

en: Volume
hu: Hangerő

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
hu: <qt>A főablak bezárása esetén a JuK tovább fog futni a paneltálcában. Válassza a Fájl menü Kilépés parancsát az alkalmazás bezárásához.</qt>

en: Docking in System Tray
hu: Dokkolás a paneltálcába

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: Fáj&l

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
hu: &Lejátszó

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
hu: Tag-&készítő

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
hu: Lejátszási eszköztár

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
hu: A kijelöltek hozzáadása hang- vagy adat-CD-hez

en: Unable to start K3b.
hu: A K3b-t nem sikerült elindítani.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
hu: Hang-CD-t szeretne létrehozni (hogy a lemez minden CD-lejátszóban működjön), vagy elsősorban számítógépes használatra alkalmas adat-CD-t?

en: Create K3b Project
hu: K3b projekt létrehozása

en: Audio Mode
hu: Hangmód

en: Data Mode
hu: Adatmód

en: Add Playlist to Audio or Data CD
hu: Lejátszólista hozzáadása hang- vagy adat-CD-hez

en: Configure Shortcuts
hu: A billentyűparancsok beállítása

en: Global Shortcuts
hu: Globális billentyűparancsok

en: &No keys
hu: &Nincs

en: &Standard keys
hu: Az ala&pértelmezett billentyűk

en: &Multimedia keys
hu: M&ultimédia-billentyűk

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
hu: Itt lehet kiválasztani, hogy mely billentyűparancsokkal lehet vezérelni a lejátszást

en: Show &Lyrics
hu: &Dalszöveg megjelenítése

en: <i>No file playing.</i>
hu: <i>Nincs fájl lejátszás.</i>

en: <i>Loading...</i>
hu: <i>Betöltés…</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
hu: <span style='color:red'>Hiba a dalszöveg lekérése közben!</span>

en: No lyrics available.
hu: Nem érhető el dalszöveg.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
hu: <br /><br /><i>A dalszöveget a <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a> biztosítja</i>

en: Jukebox and music manager by KDE
hu: Zenelejátszó és -szervező a KDE-hez

en: Author, chief dork and keeper of the funk
hu: Szerző és fő-fő-fő

en: Assistant super-hero, fixer of many things
hu: Elsőrangú segítő, sok apró javítás elvégzője

en: More KDE Platform 4 porting efforts
hu: További KDE Platform 4-es portolási feladatok

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
hu: Dokkolás a panelba, „inline” címkeszerkesztés,
    hibajavítások, népszerűsítés, lelki támasz stb.

en: GStreamer port
hu: GStreamer-átirat

en: Global keybindings support
hu: Globális billentyűparancsok kezelése

en: Track announcement popups
hu: Bejelentőablakok (minden számnál)

en: Automagic track data guessing, bugfixes
hu: Automatikus adatfelismerés a számoknál, hibajavítások

en: More automagical things, now using MusicBrainz
hu: További speciális dolgok, most már a MusicBrainzzel

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
hu: Társtettes a MusicBrainz elkövetésében

en: Friendly, neighborhood aRts guru
hu: Egy kedves aRts-guru a szomszédból

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
hu: A JuK barátságosabbá varázslása terabájtnyi zenehegyeknél

en: DCOP interface
hu: DCOP-felület

en: FLAC and MPC support
hu: FLAC- és MPC-támogatás

en: Album cover manager
hu: Fedőlap-kezelő

en: Gimper of splash screen
hu: A nyitóképernyő grafikája

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
hu: Elsőként kezdte el az átírást KDE 4-re

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
hu: Hibajavítások a címkeszerkesztőhöz.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
hu: Last.fm továbbítás támogatása, dalszöveg, készülődés a KDE keretrendszerhez.

en: MPRIS2 Interface implementation.
hu: MPRIS2 interfész implementációja.

en: File(s) to open
hu: A megnyitandó fájl(ok)

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
hu: A JuK dokkolt módban fut
    Használja a helyi menüt a rendszertálcán a visszaállításhoz.

en: JuK Docked
hu: JuK dokkolva

[ctx: open audio file]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Playlists
hu: Lejátszólisták

en: Querying MusicBrainz server...
hu: A MusicBrainz-kiszolgáló lekérdezése…

en: No matches found.
hu: Nincs találat.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
hu: Nem sikerült csatlakozni a MusicBrainz-kiszolgálóhoz.

en: back to playlist
hu: vissza a lejátszólistába

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
hu: A JuK nem képes lejátszani ezt a hangfájlt: <nl/><filename>%1</filename><nl/>. A hiba oka:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
hu: Nem sikerült menteni a(z) %1 fájlba.

en: Are you sure you want to delete these covers?
hu: Biztosan törölni szeretné ezeket a borítókat?

en: &Delete Covers
hu: A borítók &törlése

en: Select Cover Image File
hu: A borító kiválasztása

en: Could not delete these files
hu: Nem sikerült törölni ezeket a fájlokat

en: Could not move these files to the Trash
hu: Ezeket a fájlokat nem sikerült átmozgatni a Kukába

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
hu: A szám neve

en: Cover
hu: Borító

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
hu: Sorszám

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
hu: Év

en: Length
hu: Hossz

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Comment
hu: Megjegyzés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Name (full path)
hu: Fájlnév (teljes elérési úttal)

en: &Show Columns
hu: Az oszlopok meg&jelenítése

en: Add to Play Queue
hu: Hozzáadás a lejátszási sorhoz

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Create Playlist From Selected Items...
hu: Lejátszólista létrehozása adott elemekkel…

en: Edit '%1'
hu: Szerkesztés - „%1”

en: This will edit multiple files. Are you sure?
hu: Több fájl szerkesztése fog megkezdődni. Biztosan ezt szeretné?

en: Create New Playlist
hu: Új lejátszólista

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
hu: Az oszlopszélességek kézi állítása engedélyezve lett. A Nézet menüben lehet automatikus oszlopméretezésre váltani.

en: Manual Column Widths Enabled
hu: Kézi oszlopszélesség-beállítás engedélyezve

en: View Modes
hu: Nézeti módok

en: Show &History
hu: Az előzmények me&gjelenítése

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
hu: Másolat

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
hu: A lemezről is törölni szeretné ezeket a fájlokat?

en: Keep
hu: Megtartás

en: Could not delete these files.
hu: Nem sikerült törölni ezeket a fájlokat.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezeket a lejátszólistákat a gyűjteményből?

en: Remove Items?
hu: Eltávolítja az elemeket?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: Hid&e
hu: Elre&jtés

en: R&emove
hu: Eltáv&olítás

en: Dynamic List
hu: Dinamikus lista

en: Now Playing
hu: A lejátszás elkezdődött

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
hu: Ezeket az elemeket hozzá szeretné adni az aktuális listához vagy a gyűjtemények listájához?

[ctx: current playlist]
en: Current
hu: Aktuális

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Search Playlist
hu: Keresés a lejátszólistában

en: Create Folder Playlist
hu: Új mappaalapú lejátszólista

en: History
hu: Előzmények

en: Please enter a name for this playlist:
hu: Adjon egy nevet a lejátszólistának:

[ctx: new playlist]
en: &New
hu: Ú&j

en: &Empty Playlist...
hu: A lejátszólista ki&ürítése…

en: &Search Playlist...
hu: Keresés a l&ejátszási listában…

en: Playlist From &Folder...
hu: Lejátszólista köny&vtárból…

en: &Guess Tag Information
hu: A tag-adat&ok kitalálása

en: From &File Name
hu: Fá&jlnévből

en: From &Internet
hu: Az &internetről

en: Guess Tag Information From &File Name
hu: A tag-ek kitalálása a fá&jlnévből

en: Play First Track
hu: Az első szám lejátszása

en: Play Next Album
hu: A következő album lejátszása

en: Manage &Folders...
hu: &Mappák kezelése…

en: &Rename...
hu: Átne&vezés…

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
hu: Más&olat készítése…

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Edit Search...
hu: A keresés szerkesztése…

en: &Delete
hu: &Törlés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: &Rename File
hu: A fájl átn&evezése

en: &View Cover
hu: A b&orító megjelenítése

en: Get Cover From &File...
hu: Borító betöltése &fájlból…

en: Get Cover From &Internet...
hu: Borító letöltése az &internetről…

en: &Delete Cover
hu: A borító &törlése

en: Show Cover &Manager
hu: A b&orítókezelő megjelenítése

en: Show &Play Queue
hu: A lejátszási s&or megjelenítése

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Show &Search Bar
hu: A ker&esési sáv megjelenítése

en: Edit Track Search
hu: A keresés szerkesztése

en: Configure scrobbling...
hu: Továbbítás beállítása…

en: Test login...
hu: Bejelentkezés tesztelése…

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
hu: Adja meg a <a href="http://last.fm/">last.fm</a> bejelentkezési adatait:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
hu: A KWallet nem érhető el, a Last.fm hitelesítési adatai titkosítás nélkül lesznek eltárolva.

en: KWallet is unavailable
hu: A KWallet nem érhető el

en: Validating login...
hu: Bejelentkezés érvényesítése…

en: Login invalid.
hu: Érvénytelen bejelentkezés.

en: Login valid.
hu: Érvényes bejelentkezés.

en: Normal Matching
hu: Normál illeszkedés

en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Pattern Matching
hu: Mintailleszkedés

en: All Visible
hu: Minden látható

en: Search:
hu: Keresés:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
hu: A keresés nem támogatott ebben a fájlban az Ön hangbeállításaival.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
hu: Betöltés: %1

en: Jump to the currently playing item
hu: Ugrás az aktuális elemre

en: 1 day | %1 days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: %1 nap

en: 1 item | %1 items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: %1 elem

en: Redisplay Popup
hu: A felbukkanó ablak újbóli megjelenítése

en: Show &Tag Editor
hu: A címkeszerkesztő me&gjelenítése

en: &Save
hu: Men&tés

en: Do you want to save your changes to:
hu: El szeretné menteni a módosításokat ide:

en: Save Changes
hu: A módosítások mentése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
hu: Fáj&lnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
hu: &Szám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
hu: Az előa&dó neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
hu: Az album n&eve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
hu: Mű&faj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
hu: É&v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
hu: &Hossz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
hu: &Bitráta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
hu: Meg&jegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
hu: A szám &neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
hu: Bekapcsolás

en: Tag Guesser Configuration
hu: A tag-kitaláló beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
hu: A jelenleg használt fájlnév-sémák

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
hu: Itt láthatók azok a fájlnévképzési szabályok, melyek alapján a szám helyei menüjének „Tagek kitalálása a fájlnévből” bejegyzésekinyeri az adatokat a fájlnévből. A sztringek az alábbi helyettesítési szimbólumokat tartalmazhatják:<ul>
    <li>%t: cím</li>
    <li>%a: előadó</li>
    <li>%A: album</li>
    <li>%T: szám</li>
    <li>%c: megjegyzés</li>
    </ul>
    Ha például a fájlnévséma ez: „[%T] %a - %t”, akkor ennek megfelel a „[01] Deep Purple - Smoke on the water” de a „(Deep Purple) Smoke on the water” már nem. Ezt a második példát a „(%a) %t” szabály írja le.<p/>
    Nem mindegy, hogy a sémák milyen sorrendben állnak a listában, mert a program fentről lefelé haladva választja ki az első illeszkedő sémát.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
hu: A séma felfelé mozgatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
hu: Nyomja meg ezt a gombot, ha az éppen kijelölt sémát eggyel feljebb szeretné mozgatni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
hu: A séma lefelé mozgatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
hu: Nyomja meg ezt a gombot, ha az éppen kijelölt sémát eggyel lejjebb szeretné mozgatni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
hu: Új séma hozzáadása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
hu: Nyomja meg ezt a gombot, ha új fájlnévsémát szeretne hozzáadni a lista végéhez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
hu: &Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
hu: A séma módosítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
hu: Nyomja meg ezt a gombot, ha a kijelölt sémát módosítani szeretné.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
hu: Mó&dosítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
hu: A séma eltávolítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
hu: Nyomja meg ezt a gombot a kijelölt séma eltávolításához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
hu: Az következő helykitöltőket használhatja:
    %t: Cím
    %A: Album
    %a: Előadó
    %T: Szám
    %c: Megjegyzés

[ctx: song title]
en: Title
hu: Cím

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
hu: Ilyen nevű fájl már létezik.
    Felül szeretné írni?

en: File Exists
hu: A fájl már létezik

en: Replace
hu: Csere

en: The following files were unable to be changed.
hu: Az alábbi fájlokat nem sikerült megváltoztatni.

en: Error
hu: Hiba

en: Internet Tag Guesser
hu: Internetes tag-kitaláló

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
hu: A lehető legjobb illeszkedés kiválasztása

en: artist
hu: előadó

en: genre
hu: műfaj

en: You are about to change the %1 on these files.
hu: A fájlok %1 értékének megváltozatására készül.

en: Changing Track Tags
hu: A számok tag-jeinek megváltoztatása

en: Play Queue
hu: A sor lejátszása

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
hu: Rövid

en: Tree
hu: Fastruktúra

en: Artists
hu: Előadók

en: Albums
hu: Albumok

en: Genres
hu: Műfajok

en: Mute/Unmute
hu: Némítás be/ki

en: Volume: %1% (muted)
hu: Hangerő: %1% (elnémítva)

en: Volume: %1%
hu: Hangerő: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
hu: Borító keresése, kérem várjon…

en: Downloading cover. Please Wait...
hu: Borító letöltése, kérem várjon…

en: Cover found
hu: Borító megtalálva

en: Store
hu: Mentés

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
hu: Borító letöltve a <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>-ről.
