KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (193 entries)

en: Audio Setup
hu: Hangbeállítás

en: Hardware &Information
hu: &Hardverjellemzők

en: Hide Mixer Window
hu: A keverőablak elrejtése

en: Configure &Channels...
hu: &Csatornabeállítás...

en: Select Master Channel...
hu: A mestercsatorna kiválasztása...

en: Save volume profile 1
hu: 1. hangprofil mentése

en: Save volume profile 2
hu: 2. hangprofil mentése

en: Save volume profile 3
hu: 3. hangprofil mentése

en: Save volume profile 4
hu: 4. hangprofil mentése

en: Load volume profile 1
hu: 1. hangprofil betöltése

en: Load volume profile 2
hu: 2. hangprofil betöltése

en: Load volume profile 3
hu: 3. hangprofil betöltése

en: Load volume profile 4
hu: 4. hangprofil betöltése

en: Increase Volume
hu: A hangerő növelése

en: Decrease Volume
hu: A hangerő csökkentése

en: Mute
hu: Elnémítva

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
hu: Nem adható hozzá nézet - érvénytelen GUIProfile.

en: View already exists. Cannot add View.
hu: A nézet már létezik, ezért nem adható hozzá.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
hu: A mestereszközt tartalmazó hangkártya el lett távolítva. Váltás a másodlagos kártyára: %2 (vezérlő: %1)

en: The last soundcard was unplugged.
hu: Az utolsó hangkártya is el lett távolítva.

en: Mixer Hardware Information
hu: A hangkeverő hardverének jellemzői

en: The helper application is either not installed or not working.
hu: A segédalkalmazás vagy nincs telepítve, vagy nem működik.

en: Error
hu: Hiba

en: No sound card is installed or currently plugged in.
hu: Nincs hangkártya telepítve, vagy jelenleg nincs csatlakoztatva.

en: KDE Mixer
hu: KDE keverő

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
hu: kmixctrl - a kmix hangerő-beállítását mentő és visszatöltő segédprogram

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
hu: © Stefan Schimanski, 2000.

en: Save current volumes as default
hu: A mostani beállítás mentése alapértelmezésként

en: Restore default volumes
hu: Az alapértelmezett hangerőbeállítás visszatöltése

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
hu: KMix - a KDE hangkeverője

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
hu: © A KMix szerzői, 1996-2013.

en: Original author and current maintainer
hu: Eredeti szerző és jelenlegi karbantartó

en: PulseAudio support
hu: PulseAudio-támogatás

en: Solaris support
hu: Solaris támogatás

en: Plasma Dataengine
hu: Plazma adatmodul

en: Temporary maintainer
hu: Ideiglenes karbantartó

en: Sebestyen Zoltan
hu: Sebestyén Zoltán

en: *BSD fixes
hu: *BSD javítások

en: Mute and volume preview, other fixes
hu: Elnémítás és hangerő-előnézet, kisebb javítások

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
hu: Javított támogatás emu10k1 alapú hangkártyákhoz

en: TerraTec DMX6Fire support
hu: TerraTec DMX6Fire-támogatás

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
hu: Letiltja a KMix főablak felfedését, ha a KMix fut.

en: Starts KMix in failsafe mode.
hu: Elindítja a KMix programot hibatűrő módban.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
hu: Nincs hozzáférési jogosultsága az ALSA keverőeszközhöz.
    Ellenőrizze, hogy a szükséges ALSA eszközök létre lettek-e hozva.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
hu: Az ALSA keverő nem található.
    Ellenőrizze, hogy a hangkártya és annak meghajtóprogramja
    megfelelően van-e telepítve.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
hu: Nincs hozzáférési joga a keverőeszközhöz.
    A jogosultság beállításának módját megtalálhatja az operációs rendszer dokumentációjában.

en: kmix: Could not write to mixer.
hu: kmix: nem sikerült írni a keverőre.

en: kmix: Could not read from mixer.
hu: kmix: nem sikerült olvasni a keverőről.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
hu: kmix: a keverő nem található.
    Ellenőrizze, hogy a hangkártya és annak meghajtóprogramja
    helyesen van-e telepítve.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
hu: kmix: ismeretlen hiba. Kérem küldjön hibajelentést arról, hogy a hiba hogyan következett be.

en: Recording level of the microphone input.
hu: A mikrofonbemenet felvételi szintje.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
hu: Az elülső vagy az összes hangszóró hangerejét szabályozza (hangkártyától függően). Digitális kimenet esetén szükség lehet az ADC vagy DAC vezérlésére. Sok hangkártyán külön lehet vezérelni a fejhallgató hangerejét.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
hu: A videók, az MP3-fájlok és sok más média lejátszása a PCM csatornán történik. Ezeknél a lejátszási hangerőt a PCM és a Mester vagy a Fejhallgató csatornák befolyásolják.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
hu: A fejhallgató hangerejét szabályozza. Néhány hangkártyánál külön kapcsolóval lehet engedélyezni a fejhallgató kimenetét.

en: Playback Streams
hu: Lejátszási adatfolyam

en: Volume
hu: Hangerő

en: Bass
hu: Mély

en: Treble
hu: Magas

en: Synth
hu: Szintet.

en: Speaker
hu: Hangszóró

en: Microphone
hu: Mikrofon

en: Line
hu: Vonal

en: Mix
hu: Keverő

en: RecMon
hu: FelvMon

en: IGain
hu: Erősítés be

en: OGain
hu: Erősítés ki

en: Line1
hu: 1. vonal

en: Line2
hu: 2. vonal

en: Line3
hu: 3. vonal

en: Digital1
hu: 1. digitális

en: Digital2
hu: 2. digitális

en: Digital3
hu: 3. digitális

en: PhoneIn
hu: Hang be

en: PhoneOut
hu: Hang ki

en: Video
hu: Videó

en: Radio
hu: Rádió

en: 3D-depth
hu: 3D-s mélység

en: 3D-center
hu: 3D-s középpont

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unused
hu: nem használt

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
hu: kmix: nincs jogosultsága a keverőeszköz eléréséhez.
    Jelentkezzen be root-ként és adja ki a 'chmod a+rw /dev/mixer*' parancsot.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
hu: kmix: a keverő nem található.
    Ellenőrizze, hogy a hangkártya és annak meghajtóprogramja
    helyesen van-e telepítve.
    Linux rendszerben esetleg az 'insmod' paranccsal kell betölteni a meghajtóprogramot.
    A 'soundon' parancs a kereskedelmi hangrendszerek bekapcsolására szolgál.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
hu: kmix: nem található keverő.
    Ellenőrizze, hogy a hangkártya meghajtóprogramja
    telepítve van-e és be van-e töltve.
    Egyes Linux rendszerekben az "insmod" paranccsal kell betölteni a meghajtóprogramot.
    A 4front cég OSS4 kereskedelmi hangrendszerénél a "soundon" paraccsal kell bekapcsolni a hangot.

en: Unknown Application
hu: Ismeretlen alkalmazás

en: Event Sounds
hu: Eseményhangok

en: Playback Devices
hu: Lejátszóeszközök

en: Capture Devices
hu: Felvevőeszközök

en: Capture Streams
hu: Felvételi adatfolyam

en: Volume Control Feedback Sound
hu: Hangerőszabályzó visszajelzési hang

en: Master Volume
hu: Mesterhangerő

en: Internal Speaker
hu: Belső hangszóró

en: Headphone
hu: Fejhallgató

en: Line Out
hu: Vonal ki

en: Record Monitor
hu: Felvételmonitor

en: Line In
hu: Vonal be

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
hu: kmix: nincs jogosultsága a keverőeszköz eléréséhez.
    Kérje meg a rendszergazdát, hogy ellenőrizze a /dev/audioctl eszköz hozzáférési jogosultságát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
hu: &Egyéni színek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
hu: Aktív állapotban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
hu: H&alk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
hu: &Hangos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
hu: Hát&tér:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
hu: Elnémítva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
hu: Han&gos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
hu: Hátté&r:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
hu: Ha&lk:

en: Sound drivers supported:
hu: Támogatott meghajtóprogramok:

en: Sound drivers used:
hu: Használt meghajtóprogramok:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
hu: A kísérleti többmeghajtós mód aktiválva

[ctx: Channel name]
en: Left
hu: Bal

[ctx: Channel name]
en: Right
hu: Jobb

[ctx: Channel name]
en: Center
hu: Közép

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
hu: Mélysugárzó

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
hu: Környezeti bal

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
hu: Környezeti jobb

[ctx: Channel name]
en: Side Left
hu: Bal oldalsó

[ctx: Channel name]
en: Side Right
hu: Jobb oldalsó

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
hu: Hátsó középső

en: All controls
hu: Összes vezérlő

en: Only playback controls
hu: Csak lejátszásvezérlők

en: Only capture controls
hu: Csak felvételvezérlők

en: Add View
hu: Nézet hozzáadása

en: Select mixer:
hu: Keverő kiválasztása:

en: Current mixer
hu: Jelenlegi keverő

en: Select the design for the new view:
hu: Válassza ki az új nézet látványtervét:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
hu: A hangmenüben megjelenítendő keverők kiválasztása

en: Select Mixers
hu: Keverők kiválasztása

en: Select Master Channel
hu: A mestercsatorna kiválasztása

en: Current mixer:
hu: Jelenlegi keverő:

en: Select the channel representing the master volume:
hu: Válassza ki a mesterhangerő csatornáját:

en: Automatic (%1 recommendation)
hu: Automatikus (%1 javaslat)

en: Configure Channels
hu: Csatornák beállítása

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
hu: A csatornák beállítása. Húzza az ikont a frissítéshez.

en: Visible channels
hu: Látható csatornák

en: Available channels
hu: Elérhető csatornák

en: Show the selected channel
hu: A kiválasztott csatorna megjelenítése

en: Hide the selected channel
hu: A kiválasztott csatorna elrejtése

en: Volume Control
hu: Hangerőszabályzó

en: M&ute
hu: E&lnémítás

en: Mixer cannot be found
hu: A keverő nem található

en: Volume at %1%
hu: Hangerő: %1%

en:  (Muted)
hu:  (néma)

en: Configure
hu: Beállítás

en: General
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdés

en: Sound Menu
hu: Hangmenü

en: Startup
hu: Indulás

en: Restore volumes on login
hu: A hangerő visszaállítása bejelentkezéskor

en: Restore all volume levels and switches.
hu: Az összes hangerőszint és kapcsoló visszaállítása.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
hu: A dinamikus vezérlés a Pulseaudio és MPRIS2 rendszerekből nem lesz visszaállítva.

en: Autostart
hu: Automatikus indítás

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
hu: Engedélyezi a KMix automatikus indítás szolgáltatást (kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
hu: &Vízszintesen

en: &Vertical
hu: &Függőlegesen

en: Behavior
hu: Működés

en: Volume Feedback
hu: Hangerő visszajelzés

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
hu: A hangerő visszajelzés csak a Pulseaudiohoz érhető el.

en: Volume Overdrive
hu: Hangerő túlhajtás

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
hu: Hangerő növelése legfeljebb 150%-ra (csak PulseAudio)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
hu: Újra kell indítania a KMix programot, hogy ez a beállítás érvényesüljön.

en: Visual
hu: Megjelenés

en: Show &tickmarks
hu: &Skálázás

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
hu: Skálázás használata a csúszkáknál

en: Show &labels
hu: A &feliratok mutatása

en: Enables/disables description labels above the sliders
hu: Felirat megjelenítése a csúszkák fölött

en: Show On Screen Display (&OSD)
hu: Képernyőkijelzés megjelenítése (&OSD)

en: Slider orientation:
hu: A csúszka tájolása:

en: Slider orientation (System tray volume control):
hu: A csúszka tájolása (rendszertálca hangerőszabályzó):

en: &Dock in system tray
hu: &Dokkolás a paneltálcába

en: Docks the mixer into the KDE system tray
hu: Bedokkolja a hangkeverő programot a paneltálcába

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
hu: Az automatikus indítást nem lehet engedélyezni, mert az automatikus indítás fájl (kmix_autostart.desktop) nincs telepítve.

en: &Hide
hu: &Elrejtés

en: C&onfigure Shortcuts...
hu: A billent&yűparancsok beállítása...

en: &Split Channels
hu: &Külön bal és jobb csatorna

en: &Muted
hu: El&némítva

en: Set &Record Source
hu: &Felvétel engedélyezése

en: Mo&ve
hu: &Mozgatás

en: Toggle Mute
hu: Némítás be/ki

en: capture
hu: felvétel

en: Capture/Uncapture %1
hu: Felvétel ki/be - %1

en: Mute/Unmute %1
hu: Némítás be/ki - %1

en: Capture
hu: Felvétel

en: %1 (capture)
hu: %1 (felvétel)

en: Automatic According to Category
hu: Kategória szerint automatikus

en: &Channels
hu: &Csatornák

en: Device Settings
hu: Eszközbeállítások

en: Mixer
hu: Keverő

en: Load volume profile %1
hu: %1. hangprofil betöltése

en: Nothing is capturing audio.
hu: Semmi sem vesz fel hangot.

en: Nothing is playing audio.
hu: Semmi sem játszik le hangot.

en: No capture devices.
hu: Nincsenek felvevőeszközök.

en: No playback devices.
hu: Nincsenek lejátszóeszközök.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó
