KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (3638 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
hu: Gyorsan tanulok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
hu: Név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
hu: Leírás

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
hu: <h2>Üdvözöljük a Kopetében!</h2><p>Melyik szolgáltatóhoz szeretne csatlakozni?</p>

en: Step Two: Account Information
hu: Második lépés: bővítőmodul-információ

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
hu: <h2>Gratulálunk!</h2><p>Sikeresen befejeződött az azonosító beállítása. További azonosítók vehetők fel itt: <i>Beállítás->Beállítások</i>. Kattintson a „Befejezés” gombra.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %1 protokollmodult.

en: Error While Adding Account
hu: Hiba az azonosító létrehozásakor

en: This protocol does not currently support adding accounts.
hu: Ez a protokoll nem támogatja azonosítók felvételét.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
hu: Első lépés: válassza ki az üzenetküldő szolgáltatást

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
hu: <h2>Üdvözöljük a partnerfelvételi varázslóban!</h2>
    <p>Válasszon ki a listából egy üzenetküldő szolgáltatást.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
hu: Kész

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
hu: <h2>Gratulálunk!</h2>
    <p>Az azonosító beállítása sikeresen befejeződött. Kattintson a „Befejezés” gombra.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
hu: Egyéni szín használata ehhez az azonosítóhoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
hu: Az azonosítók megkülönböztetését segíti a hozzájuk tartozó ikon. Azonban ha több azonosító használja ugyanazt a protokollt, akkor érdemes egyedi színt rendelni az azonosítók ikonjához a jobb szétválaszthatóság érdekében.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
hu: &Egyéni szín használata
    ehhez az azonosítóhoz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
hu: Egyéni szín választása az azonosítóhoz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
hu: Csatlakozás a Befejezés gomb megnyomása után

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, az azonosító csatlakoztatása megtörténik a <i>Befejezés</i> gomb megnyomása után.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
hu: &Csatlakozás

en: Copy Link Address
hu: A link címének kimásolása

en: Save Conversation
hu: Beszélgetés elmentése

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
hu: <qt>Nem tudom megnyitni írásra ezt: <b>%1</b>.</qt>

en: Error While Saving
hu: Hiba történt mentés közben

en: User Has Left
hu: A felhasználó kilépett

en: Chat style could not be found, or is invalid.
hu: Nem található vagy érvénytelen a megadott csevegési stílus.

en: Save File as
hu: Fájl mentése másként

en: Wav file (*.wav)
hu: WAV-fájl (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
hu: Csevegési szövegszerkesztő objektum

en: A simple rich text editor part
hu: Egy szövegszerkesztő komponens

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
hu: <qt>Az utolsó pillanatban üzenet érkezett a(z) <b>%1</b> felhasználótól, biztosan törölni szeretné ezt a beszélgetést?</qt>

en: Unread Message
hu: Olvasatlan üzenet

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
hu: Csevegés törlése

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
hu: <qt>Ki szeretne lépni ebből a csevegésből: <b>%1</b>?<br />Innen nem fog több üzenetet kapni.</qt>

en: Closing Group Chat
hu: Csoportos csevegés bezárása

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
hu: Csevegés &bezárása

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
hu: <qt>Az utolsó pillanatban üzenet érkezett a(z) <b>%1</b> felhasználótól, biztosan be szeretné fejezni ezt a beszélgetést?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
hu: Egy üzenet elküldése még folyamatban van, ha bezárja ezt a csevegést, akkor ez megszakad. Biztos, hogy bezárja ezt a csevegést?

en: Message in Transit
hu: Üzenetátvitel folyamatban

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
hu[0]: Egy személy cseveg
hu[1]: %1 személy cseveg

en: %1 is typing a message
hu: %1 üzenetet ír be

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
hu: %1 üzenetet írnak be

en: %1 is now known as %2
hu: %1 most már ezen a néven ismert: %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
hu: %1 törölte az állapotüzenetét

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
hu: %1 megváltoztatta az állapotüzenetét: %2

en: %1 has joined the chat.
hu: %1 csatlakozott a csevegéshez.

en: %1 status message is %2
hu: %1 állapotüzenete: %2

en: %1 has left the chat.
hu: %1 kilépett a csevegésből.

en: %1 has left the chat (%2).
hu: %1 kilépett a csevegésből (%2).

en: You are now marked as %1.
hu: Ön most már így van megjelölve: %1.

en: %2 is now %1.
hu: %2 most már %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
hu: Résztvevők

[ctx: @action:button]
en: Send
hu: Küldés

[ctx: @info:status]
en: Ready.
hu: Kész.

en: &Send Message
hu: Üzenet &küldése

en: Send File...
hu: Fájl küldése…

en: Close All Chats
hu: Minden csevegőablak bezárása

en: &Activate Next Active Tab
hu: &Következő aktív lap

en: &Activate Next Tab
hu: &Következő lap

en: &Activate Previous Tab
hu: &Előző lap

en: Nic&k Completion
hu: Bece&név kiegészítése

en: &Detach Chat
hu: &Chat leválasztása

en: Close &All But This Tab
hu: &Csak ez a lap maradjon

en: &Move Tab to Window
hu: &Lap kiemelése külön ablakba

en: &Tab Placement
hu: Lap el&helyezése

en: Previous History
hu: Előző előzmények

en: Next History
hu: Következő előzmények

en: Automatic Spell Checking
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: Show Participants
hu: A résztvevők megjelenítése

en: Co&ntacts
hu: P&artnerek

en: Toolbar Animation
hu: Az eszköztár animálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
hu: Az aktuális lap bezárása

en: More...
hu: Egyéb…

en: Top
hu: Felül

en: Bottom
hu: Alul

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
hu: &Csevegés

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
hu: &Formátum

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
hu: &Lapok

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
hu: Csevegési eszköztár

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
hu: Állapot

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
hu: Formátum eszköztár

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
hu: Akkor bocsátódik ki, ha megváltoznak a betűtípus- és színbeállítások.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
hu: Akkor bocsátódik ki, ha megváltoznak az üzenetek felülbírálási beállításai.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
hu: Akkor bocsátja ki a program, ha az ablakstílus megváltozik.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
hu: Akkor bocsátja ki a program, ha a ChatWindowStyle variáns értéke megváltozik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
hu: Az Adium/Kopete-féle csevegőablak-stílus neve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
hu: Az aktuális stílus CSS-variánsának elérési útja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
hu: Az egy partnertől származó egymás utáni üzenetek csoportosítása egy blokkba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
hu: A csevegőstílus kompakt változatának használata csevegőszobáknál.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
hu: Kiemeléshez használt szövegszín.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
hu: A kiemelt üzenetek háttérszíne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
hu: A felhasználók egyéni formázásainak letiltása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
hu: Csevegési szövegszín.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
hu: Csevegési háttérszín.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
hu: A csevegési linkek színe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
hu: Csevegési betűtípus.

en: Download
hu: Letöltés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Play
hu: Lejátszás

en: Save as
hu: Mentés másként

en: << Prev
hu: << Előző

en: (0) Next >>
hu: (0) Következő >>

en: &Set Font...
hu: A &betűtípus beállítása…

en: Set Text &Color...
hu: Szövegszín &beállítása…

en: Set &Background Color...
hu: Háttérszín &beállítása…

en: Spacer for Animation
hu: Animációhely

en: (%1) Next >>
hu: (%1) Következő >>

en: Cl&ose Chat
hu: Cse&vegés bezárása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
hu: Küldés

en: Reply
hu: Válasz

en: Add Smiley
hu: Smiley hozzáadása

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
hu: F&ormátum

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
hu: &Igazítás

en: Input auto-resize
hu: Bemenet automatikus átméretezés

en: Enable &Rich Text
hu: Formázott szövegek &engedélyezése

en: Reset Font And Color
hu: A szín és a betűtípus alapállapotba

en: Modify Account
hu: Azonosító szerkesztése

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezt az azonosítót: „%1”?

en: Remove Account
hu: Azonosító eltávolítása

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezt az identitást: „%1”?

en: Remove Identity
hu: Identitás eltávolítása

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
hu: Az identitás (%1) eltávolítása előtt az alábbi azonosítókat más identitáshoz kell rendelni:

en: Select an identity for the account:
hu: Válasszon egy identitást az azonosítóhoz:

en: New Identity
hu: Új identitás

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
hu: Másolás: %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
hu: Másolás: %1 / %2

en: &Add Account...
hu: Azonosító &hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
hu: Azonosító &módosítása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
hu: Azonosító &eltávolítása

en: &Switch Identity...
hu: A&zonosítóváltás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
hu: Szín&beállítás…

en: Add &Identity...
hu: Ú&j identitás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
hu: Identitás má&solása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
hu: I&dentitás módosítása…

en: R&emove Identity
hu: Identitás &eltávolítása

en: Set &Default
hu: Beállítás &alapértelmezettnek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
hu: Azonosítók kezelése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
hu: Ez az elem fastruktúrában kilistázza az identitásokat és az azonosítókat. Minden identitásnál megjelennek a vele társított azonosítók.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
hu: Azonosító

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
hu: <span style=" font-style:italic;">Jelölje be ezt az opciót, ha induláskori csatlakoztatást szeretne.</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
hu: Húzással és ejtéssel meg lehet változtatni az azonosítók prioritását (a listában fentről lefelé haladva csökken a prioritás).
    
    A prioritás határozza meg, melyik névjegyet kell használni, ha a felhasználó rákattint egy metanévjegyre. A Kopete mindig a legnagyobb prioritású névjegyet használja a metanévjegyből (ha mindegyik elérhető állapotú).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
hu: <span style=" font-style:italic;">A lista elején álló névjegyek prioritása nagyobb</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
hu: Azonosítók

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
hu: Új azonosító hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
hu: Azonosító hozzáadása
    A KAction lecseréli
    ezeket a címkéket!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
hu: A kijelölt azonosító eltávolítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
hu: A kijelölt azonosító módosítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
hu: Az azonosító tulajdonságai itt módosíthatók.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
hu: A kijelölt azonosító átmozgatása más identitás alá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
hu: Minden azonosító pontosan egy identitáshoz tartozhat. Ezzel a gombbal lehet egy azonosítót más identitás alá rendelni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
hu: Áthelyezés más &identitás alá…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
hu: Egyedi szín használata ennél az azonosítónál

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
hu: Identitások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
hu: Új identitás felvétele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
hu: Identitás &hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
hu: Új azonosító létrehozása egy meglévő alapján

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
hu: A kijelölt identitás eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
hu: A kijelölt identitás módosítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
hu: Az azonosító tulajdonságai módosíthatók legyenek.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
hu: Beállítás alapértelmezett identitásnak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
hu: Beállítás &alapértelmezettnek

en: Contact List
hu: Partnerlista

en: Colors && Fonts
hu: Színek és betűtípusok

en: Advanced
hu: Speciális

en: Layout
hu: Elrendezés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
hu: Névjegylista - speciális beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
hu: Névjegylista-animációk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
hu: A névjegylista módosításait an&imáció kísérje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
hu: A névjegyek hal&ványítása ki és be megjelenítéskor és elrejtéskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
hu: A névjegyek k&ibontása és összecsukása, ahogy megjelennek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
hu: A névjegylista automatikus elrejtése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
hu: A névjegylista automatikus e&lrejtése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
hu: A függőleges gördítősávok helyet foglalnak el, ezért mód van azok automatikus elrejtésére. A függőleges gördítősávok csak akkor válnak elérhetővé, ha a partnerlista fölé viszi az egérmutatót.<br>
    (<b>Le van tiltva</b>, ha „<b>A függőleges gördítősáv elrejtése</b>” opció be van jelölve.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
hu: A függőleges gör&dítősáv automatikus elrejtése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
hu: A partnerlista és a gördítősáv automatikus elrejtéséig eltelő idő.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
hu:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
hu: az ablak elhagyása után

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
hu: A partnerlista ablaka automatikusan méreteződjön át a látható névjegyek számának megfelelően.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
hu: Átméretezés &fentről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
hu: Átméretezés &lentről

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
hu: &Egyedi betűtípusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
hu: Alap betűtípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
hu: Kis betűtípus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
hu: Színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
hu: Az inaktív partnerek á&rnyalása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
hu: Cs&oportnevek:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
hu: A partnerlista megjelenítési módja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
hu: Csoportrendezés:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
hu: Kézi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
hu: Névjegyrendezés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
hu: A &fénykép felhasználása a névjegyekből (ha elérhető)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
hu: Szegélyek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
hu: A met&apartnerek csoportonkénti elrendezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
hu: A nem elérhető partnerek megjelenítése külön c&soportban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
hu: F&astruktúra-vonalak megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
hu: Partnerek be&húzása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
hu: <b>Mindig</b> letiltja a függőleges gördítősávot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
hu: A &függőleges gördítősáv elrejtése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
hu: Az identitás látszódjon az állapotsorban az azonosító helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
hu: A &tippek módosítása…

en: Show Icon
hu: Ikon mutatása

en: Unsaved data?
hu: Nem mentett adatok

en: Reserved Layout Name
hu: Foglalt elrendezésnév

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
hu: A megadott elrendezésnév („%1”) megegyezik az egyik alapértelmezett elrendezés nevével, amely nem írható felül. Válasszon más nevet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
hu: Elrendezésnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
hu: Előnézet

en: Optimal width
hu: Optimális szélesség

en: Small
hu: Kicsi

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Center
hu: Középre

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Width
hu: Szélesség

en: Tooltip Editor
hu: Tippszerkesztő

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
hu: Ezzel a nyíllal lehet átrendezni a lista elemeit.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
hu: Ezekkel a nyilakkal lehet elemeket felvenni és eltávolítani a névjegyek tippjeiben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
hu: A nyílgombok segítségével lehet átvinni a jobb oldali listába a partnerek tippjeiben megjelenítendő elemeket. Ezután a lista tetszés szerint rendezhető.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
hu: <b>Itt lehet testre szabni a névjegyekhez tartozó tippet</b>

en: Reset sliders & options to default values
hu: Csúszkák és beállítások visszaállítása az alapértelmezett értékre

en: Execute
hu: Végrehajtás

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
hu: Videó

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
hu: Eszköz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
hu: Eszköz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
hu: Bemenet:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
hu: Szabvány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
hu: Válassza ki a videoeszközt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
hu: Az eszközön belül egy bemenet kijelölése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
hu: Válassza ki a videoformátumot

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
hu: Csúszkák

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
hu: Beá&llítások

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
hu: Műveletek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
hu: Á&ltalános

en: &Events
hu: &Események

en: A&way Settings
hu: Távolléti b&eállítások

en: Cha&t
hu: &Csevegés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
hu: Automatikus távollét-kezelés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
hu: Automatikus váltás &távolléti módra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
hu: Távolléti állapotra váltás ennyi inaktivitás után:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
hu: perc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
hu: Aktivitás észlelése esetén visszaváltás Elérhető állapotba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
hu: Megerősítés elérhető állapotba váltás előtt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
hu: Automatikus távolléti üzenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
hu: A legutóbb használt &távolléti üzenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
hu: E&gyedi üzenet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
hu: Cím

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
hu: Üzenet:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
hu: Csevegés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
hu: Az &események megjelenítése a csevegőablakban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
hu: A saját &becenevem tartalmazó üzenetek legyenek kiemelve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
hu: Automatikus &helyesírás-ellenőrzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
hu: Formázott szövegek &engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
hu: Mindig legyenek la&pok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
hu: A ke&zelőfelület beállításai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
hu: A csevegőablakok &csoportosítási módja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
hu: Minden csevegés külön ablakban jelenik meg.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
hu: Az összes üzenetet új csevegőablakban kell megnyitni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
hu: Az azonos partnertől érkező üzenetek egy ablakban jelenjenek meg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
hu: Az összes üzenet egy ablakban jelenjen meg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
hu: Az azonos csoportbeli partnerektől érkező üzenetek egy ablakban jelenjenek meg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
hu: Az azonos metapartnertől érkező üzenetek egy ablakban jelenjenek meg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
hu: Az üzenetek dátumának megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
hu: A partnernév lerö&vidítése, ha hosszabb ennél:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
hu: A maximális sorok számának korlátozása egy csevegőablakban, ezáltal összetett ablakkiosztásnál a sebesség növelhető.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
hu: A &sorok maximális száma egy csevegőablakban:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
hu: A rendszerben telepített Qt nem támogatja MNG típusú videók lejátszását.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
hu: Események

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
hu: Értesítések

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
hu: Animáció lejátszása a panelikonon új üzenet érkezésekor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
hu: A panelikon animációt játszik le új üzenet érkezésekor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
hu: Animált ikon a paneltál&cán

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
hu: A bal egérgombbal történő kattintás megnyitja a bejövő üzenetet, ahelyett, hogy visszaállítaná vagy minimalizálná a partnerlistát

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
hu: Ha a bal egérgombbal rákattint a villogó paneltálca-ikonra, a bejövő üzenet nyílik meg a partnerlista visszaállítása/minimalizálása helyett (pl. az üzenet küldőjének ellenőrzéséhez). Ha a középső gombbal kattint, mindig megnyílik az üzenet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
hu: &Kattintás a bal gombbal: az üzenet megnyitása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
hu: Animáció lejátszása a névjegylistában vagy a panelikonon új üzenet érkezésekor, ha meg van nyitva csevegőablak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
hu: A nyitott csevegőablak üzenetei animáltak legyenek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
hu: Az egy küldőtől származó üzenetekről csak egy értesítő üzenet érkezzen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
hu: Ha attól a személytől érkezik üzenet, akinek egy üzenetéről már meg van nyitva értesítő, akkor a nyitott értesítő fog frissülni, ahelyett, hogy új értesítő jelenne meg.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
hu: A „Figyelmen kívül hagyás” gomb az értesítő ablakban bezárja a küldőnek megnyitott csevegőablakot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
hu: Ha meg van nyitva egy csevegőablak az üzenet küldőjének, az értesítő ablakban megjelenő „Figyelmen kívül hagyás” gombbal bezárható a csevegőablak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
hu: A „&Figyelmen kívül hagyás” gomb bezárja a csevegőablakot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
hu: Csoportos csevegésnél csak a kiemelt üzenetekről legyen értesítés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
hu: Nagy forgalmú csoportos csevegések kezelésénél segíthet, ha a nem kiemelt üzenetekről nem kér értesítést.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
hu: A nem kiemelt üzenetek ki&zárása a csoportos csevegésekből

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
hu: Egyforma értesítések küldése az aktív csevegőablakban és az asztalon található egyéb csevegőablakokban (általában kevéssé zavaró)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
hu: Ha be van jelölve, akkor az aktív asztalon levő összes csevegőablakban ugyanolyan formában történik az értesítés, mint az aktív csevegőablakban: a tálcaikon és a küldő ikonja a partnerlistában nem lesz animált, és a „Bejövő üzenet az aktív csevegőablakban” esemény jut el mindegyik ablakba. A más asztalokon levő csevegőablakok azonban kiváltanak értesítést.
    Ha nincs bejelölve, akkor a nem aktív csevegőablakok animált értesítéssel jeleznek (ha az engedélyezett) és a „Bejövő üzenet” eseményt küldik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
hu: Az aktuális asztalon megnyitott csevegőablakok &aktívnak számítsanak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
hu: Az események engedélyezése akkor is, ha a „Távollét” mód aktív

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
hu: Az értesítő üzenetek engedélyezése akkor is, ha az állapot „Távollét” vagy annál alacsonyabb, például „Nem elérhető” vagy „Ne zavarjanak”. Megjegyzés: ez nem befolyásolja a paneltálca-ikon felvillantását.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
hu: Az események engedélyezése távollét &alatt is

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
hu: Ha megnyit egy üzenetet, a program átvált arra az asztalra, ahol az üzenet küldőjének megnyitott csevegőablak található

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
hu: Ha már meg van nyitva egy csevegőablak az üzenet küldőjének, akkor az üzenet megnyitásakor a program átvált arra az asztalra, ahol az ablak található.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
hu: Üzenet megnyitásakor &váltás a csevegőablakot tartalmazó asztalra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
hu: A csevegőablak vagy -lap előrehozása új bejövő üzenet esetén

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
hu: Ha már meg van nyitva egy csevegőablak egy bejövő üzenet küldőjének, akkor az átkerül az aktuális asztalra, a többi ablak fölé.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
hu: Az ablak elő&rehozása új bejövő üzenet esetén

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
hu: Paneltálca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
hu: Alapértelmezés szerint a paneltálca ikonja jelzi az új bejövő üzeneteket animáció kíséretében. Ha a bal vagy középső egérgombbal rákattint az ikonra, az üzenet megnyílik egy új ablakban. Ugyanezt váltja ki, ha megnyomja a „Megtekintés” gombot az értesítő ablakban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
hu: Ikon megjelenítése a paneltál&cán

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
hu: Induláskor a főablak a paneltálcába kerüljön, minimalizálva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
hu: A főablak induláskor legyen rejtve, csak a paneltálca ikonjaként látszódjon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
hu: Indítás rejtett &főablakkal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
hu: Üzenetkezelés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
hu: A bejövő üzenetek azonnali megnyitása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
hu: Ha nincs megnyitva csevegőablak, új ablak nyílik meg új üzenet érkezésekor. Ha már meg van nyitva egy csevegőablak az üzenet küldője számára, akkor az üzenet azonnal megjelenik abban az ablakban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
hu: Az üzenetek megnyitása a&zonnal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
hu: Üzenetsor használata a bejövő üzenetek tárolására

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
hu: Az új bejövő üzenetek üzenetsorba kerüljenek. Az új üzenetek azok, amelyek nem jeleníthetők meg egy már megnyitott csevegőablakban. Csak a sorban álló üzenetek váltanak ki értesítő üzenetet a csevegőablakban vagy a paneltálcán.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
hu: Üzenet&sor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
hu: Az olvasatlan üzenetek is kerüljenek be a sorba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
hu: Az olvasatlan üzenetek azok, amelyek megjelenítésre várnak egy megnyitott, de inaktív csevegőablakban. Csak a sorban álló bejövő üzenetek váltanak ki animált értesítőt a paneltálcán. Ha ez az opció ki van kapcsolva, csak az új bejövő üzenetek kerülnek be a sorba, tehát azok, amelyek nem tudnak megjelenni egy már megnyitott csevegőablakban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
hu: Az &olvasatlan üzenetek sorba helyezése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
hu: Kezdeti állapot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
hu: A kezdeti állapot beállítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
hu: A Kopete indulásakor, ha van internetkapcsolat,  minden azonosító az itt megadott állapotba vált. Az azonosítók egyesével kihagyhatók ebből a folyamatból a tulajdonságlapjukon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
hu: Nem elérhető

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
hu: Elérhető

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
hu: Távollét

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
hu: Elfoglalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: &Style
hu: &Stílus

en: &Emoticons
hu: &Emotikonok

en: (No Variant)
hu: (Nincs variáns)

en: Choose Chat Window Style to Install
hu: Válassza ki a telepítendő csevegőablak-stílust

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
hu: A megadott archívumot nem sikerült megnyitni.
    A fájl ZIP vagy TAR formátumú lehet.

en: Cannot Open Archive
hu: Nem sikerült megnyitni az archívumot

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
hu: Nem található megfelelő mappa a csevegőablak-stílus telepítéséhez.

en: Cannot Find Styles Directory
hu: Nem található a stílusok mappája

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
hu: A megadott archívum nem tartalmaz érvényes csevegőablak-stílust.

en: Invalid Style
hu: Érvénytelen stílus

en: The chat window style was successfully installed.
hu: A csevegőablak-stílus telepítése sikeresen befejeződött.

en: Install Successful
hu: A telepítés sikerült.

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
hu: Ismeretlen hiba történt a csevegőablak-stílus telepítése közben.

en: Unknown Error
hu: Ismeretlen hiba

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
hu: A következő stílus törlése sikeresen befejeződött: <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
hu: Hiba történt egy stílus törlésekor: <resource>%1</resource>. Lehet, hogy nincs megfelelő jogosultsága a törléshez.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
hu: A következő stílus telepítése: <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
hu: Az archívumot nem sikerült megnyitni: <filename>%1</filename>
    A fájl ZIP vagy TAR formátumú lehet.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
hu: Nem található megfelelő célkönyvtár egy csevegőablak-stílus telepítéséhez: <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
hu: A megadott archívum (<filename>%1</filename>) nem tartalmaz érvényes csevegőablak-stílust.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
hu: Ismeretlen hiba történt egy csevegőablak-stílus (<resource>%1</resource>) telepítése közben.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
hu[0]: Egy csevegőablak-stílus telepítése sikeresen befejeződött.
hu[1]: %1 csevegőablak-stílus telepítése sikeresen befejeződött.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
hu: en@elonezet

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
hu: Én

en: Jack
hu: István

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
hu: istvan@elonezet

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
hu: István

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
hu: Előnézet

en: Hello, this is an incoming message :-)
hu: Ez egy bejövő üzenet :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
hu: Ez egy bejövő üzenet folytatása.

en: Ok, this is an outgoing message
hu: Ez egy kimenő üzenet

en: Ok, an outgoing consecutive message.
hu: Ez egy kimenő üzenet folytatása.

en: Message that is being sent.
hu: Elküldés alatt álló üzenet.

en: Delivered message.
hu: Kézbesített üzenet.

en: Message that cannot be delivered.
hu: Nem kézbesíthető üzenet.

en: Here is an incoming colored message.
hu: Ez egy színes bejövő üzenet.

en: This is an internal message
hu: Ez egy belső üzenet

en: performed an action
hu: végrehajtottam egy tennivalót

en: This is a highlighted message
hu: Ez egy kiemelt üzenet

en: Hello, this is an incoming file transfer request
hu: Ez egy kérés kívülről érkező fájlátvitelre

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
hu: Ez egy letiltott kérés kívülről érkező fájlátvitelre

en: Bye
hu: Viszlát

en: Configure Emoticon Themes
hu: Emotikon-téma telepítése

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
hu: Betűtípus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Alap betűtípus a csevegőablakban</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
hu: &Alap betűtípus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
hu: A normál képernyő betűkészletének használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
hu: A rendszerbetűtípus használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
hu: Egyedi betűtípus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
hu: A normál szöveg színe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
hu: &Kiemelési előtérszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
hu: A kiemelt üzenetek szövegszíne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
hu: A csevegőablak háttérszíne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
hu: &Háttérszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
hu: A kiemelt üzenetek háttérszíne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
hu: Kiemelt háttérs&zín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
hu: A linkek színe csevegőablakban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
hu: A &linkek színe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
hu: A formázás felülbírálása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
hu: A bejövő üzenetek színeinek (háttér és előtér) és a betűkészletének (méret és típus) figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
hu: Partnerek formázásainak mellőzése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
hu: Ha ez be van jelölve, a szövegben előforduló emotikonok képpel lesznek helyettesítve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
hu: &Emotikontéma kiválasztása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
hu: &Emotikonok…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
hu: A csevegőablak megjelenése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
hu: Megjelenítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
hu: Az egymás utáni üzenetek csoportosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
hu: &Kompakt mód csevegőszobákban

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
hu: Stílusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
hu: Stílusváltozat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
hu: Új csevegőablak-stílus letöltése az internetről

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
hu: Ú&j kiegészítők letöltése…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
hu: Tele&pítés…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
hu: &Törlés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
hu: Minden lapon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
hu: Partner nevének megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
hu: Bezáró gomb megjelenítése

en: General Plugins
hu: Általános bővítőmodulok

en: &Manager
hu: &Kezelő

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
hu: Elérhetőségi menü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
hu: A protokoll állapotmenüje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
hu: Globális elérhetőségi menü

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
hu: Csak a kategóriának megfelelő állapotok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
hu: Minden állapot kategóriánként

en: Free For Chat
hu: Szabadon cseveghet

en: Extended Away
hu: Kiterjesztett távollét

en: Idle
hu: Inaktív

en: Do Not Change
hu: Maradjon ez

en: New Status
hu: Új szöveg

en: New Group
hu: Új csoport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
hu: Kategória:

en: Title
hu: Megnevezés

en: Placeholder
hu: Helyjelölő

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
hu: Megjelenítendő név

en: Status Title
hu: Állapotsor

en: Status Message
hu: Állapotüzenet

en: Contact Icons
hu: Névjegyikonok

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
hu: Az elrendezés neve („%1”) megegyezik az egyik alapértelmezett, nem törölhető elrendezés nevével.

en: Cannot Delete Default Layouts
hu: Nem törölhető alapértelmezett elrendezés

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
hu: <qt>Ez a névjegy már szerepel a listában. A következő elem alatt van: <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
hu: <qt>Biztosan össze szeretné vonni a kijelölt metanévjegyeket?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
hu: Igen, összevonás

en: Select Address Book
hu: Válasszon egy címjegyzéket

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
hu: Válasszon ki egy partnert

en: No writeable address book resource found.
hu: Nem található írható címjegyzék-erőforrás.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
hu: Adjon hozzá vagy engedélyezzen legalább egy írható erőforrást a KDE Rendszerbeállításokban.

en:  (already in address book)
hu:  (már szerepel a címjegyzékben)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
hu: Ez a varázsló segít Önnek a csevegési partnerek adatait átemelni a KDE címjegyzékébe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
hu: Válasszon egy &címjegyzéket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
hu: A kiválasztott partnerek hozzá lesznek adva a KDE címjegyzékéhez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
hu: Min&den kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
hu: A k&ijelölések megszüntetése

en: <Not Set>
hu: <Nincs beállítva>

en: Export to Address Book
hu: Exportálás címjegyzékbe

en: Export
hu: Exportálás

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
hu: Címmezők kitöltése a Kopetében kijelölt adatokkal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
hu: Összeolvasztás a címjegyzékkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
hu: Családnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
hu: Otthoni telefonszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
hu: Munkahelyi telefonszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
hu: Mobil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
hu: Utónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
hu: E-mail:

en: Create New Group...
hu: Új csoport létrehozása…

en: &Move To
hu: &Mozgatás ide

en: &Copy To
hu: Máso&lás ide

en: Merge Meta Contacts
hu: Metanévjegyek összevonása

en: Send Email...
hu: E-mail küldése…

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
hu: Átnevezés

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
hu: Partner &felvétele

en: Select Account
hu: Azonosító kiválasztása

en: Add to Your Contact List
hu: Hozzáadás a partnerlistához

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: Please enter the name for the new group:
hu: Adjon nevet az új csoportnak:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
hu: <qt>Biztosan el szeretné távolítani a(z) <b>%1</b> névjegyet a partnerlistából?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
hu: <qt>Biztosan el szeretné távolítani a(z) <b>%1</b> csoportot és a benne található összes névjegyet?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezeket a névjegyeket a partnerlistából?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezeket a csoportokat és partnereket a partnerlistából?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
hu: A(z) %1 fiók nem érhető el. Valóban át szeretné helyezni ezt a metapartnert?

en: Move contact
hu: Partner áthelyezése

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
hu: Nincs beállítva e-mail cím ehhez a névjegyhez a KDE címjegyzékében.

en: No Email Address in Address Book
hu: Nincs e-mail cím a címjegyzékben

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
hu: A névjegy nem található a KDE címjegyzékében. Ellenőrizze, ki van-e választva egy névjegy a tulajdonságablakban.

en: Not Found in Address Book
hu: Nem található a címjegyzékben

en: Rename Contact
hu: Partner átnevezése

en: Remove Contact
hu: A partner eltávolítása

en: Send Single Message...
hu: Üzenet küldése…

en: &Add Subcontact
hu: Alárendelt névje&gy hozzáadása

en: Rename Group
hu: Csoport eltávolítása

en: Remove Group
hu: A csoport eltávolítása

en: Send Message to Group
hu: Üzenet küldése a csoportnak

en: &Add Contact to Group
hu: &Partner hozzáadása a csoporthoz

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Make Meta Contact
hu: Metanévjegy létrehozása

en: Add Contact
hu: Partner hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
hu: Né&v:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
hu: Ikonok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
hu: Egyéni &ikonok használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
hu: Me&gnyitva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
hu: Be&zárva:

en: Properties of Group %1
hu: A(z) %1 csoport tulajdonságai

en: Custom &Notifications
hu: Egyén&i értesítések

en: Properties of Meta Contact %1
hu: A(z) %1 metapartner tulajdonságai

en: Sync KABC...
hu: Szinkronizálás a KABC-vel…

en: (custom name)
hu: (egyéni név)

en: (nick name)
hu: (becenév)

en: (formatted name)
hu: (megjelenített név)

en: (contact id)
hu: (partnerazonosító)

en: No Contacts with Photo Support
hu: Nincs fényképtámogatású névjegy

en: No contacts were imported from the address book.
hu: Nem lett névjegy átvéve a címjegyzékből.

en: No Change
hu: Nincs változás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
hu: Címjegyzék-link

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
hu: A partneradatok exportálása a KDE címjegyzékébe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
hu: A j&ellemzők exportálása…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
hu: A partneradatok importálása a KDE címjegyzékéből

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
hu: Partneradatok &importálása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
hu: A megjelenített név forrása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
hu: A címbejegyzés nevének &használata (kapcsolódó címbejegyzés szükséges)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
hu: Névjegyből:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
hu: Ebből a névjegyből legyen szinkronizálva a megjelenített név.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
hu: E&gyedi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
hu: A fénykép forrása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
hu: A címbejegyzés fényké&pének használata (kapcsolódó címbejegyzés szükséges)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
hu: Fénykép

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
hu: Egyedi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
hu: Választás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
hu: A fénykép &szinkronizálása a címjegyzékbe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
hu: Spec&iális

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
hu: Jelölje be, ha egyéni ikonokat szeretne rendelni a partnerhez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
hu: Egyéni állapot&ikonok használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
hu: &Elérhető:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
hu: Nem e&lérhető:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
hu: Táv&ollét:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
hu: Ism&eretlen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
hu: Cs&oport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
hu: Címbejegyzés:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
hu: Az azonosítóhoz tartozó identitás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
hu: Válassza ki, melyik identitást szeretné használni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
hu: <img name=foobar> Saját azonosító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
hu: Identitás

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
hu: Részletes jellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
hu: Személyes telefonszám:

en: Identity Information
hu: Identitásjellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
hu: Nincs fénykép

en: General Information
hu: Általános információ

en: Detailed Information
hu: Részletes információ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
hu: Általános információ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
hu: Fénykép kiválasztása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
hu: A fénykép törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
hu: Megjelenítés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
hu: Becenév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
hu: Identitásnév

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
hu: Új azonosító hozzáadása

en: View
hu: Nézet

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
hu: Sz&erkesztés

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
hu: Keresősáv

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
hu: &Egyéb műveletek

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
hu: Cs&oportok

en: Global status message
hu: Általános állapotüzenet

en: Service messages
hu: Szolgáltatási üzenetek

en: &Export Contacts...
hu: A partneradatok e&xportálása…

en: &Away
hu: &Távollét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
hu: &Foglalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
hu: &Láthatatlan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
hu: &Elérhető

en: &Set Status
hu: Álla&pot

en: Configure &Global Shortcuts...
hu: A globális &gyorsbillentyűk beállítása…

en: Show &All
hu: Min&den megjelenítése

en: Show Offline &Users
hu: Az offline &partnerek megjelenítése

en: Show Empty &Groups
hu: Az üres &csoportok is jelenjenek meg

en: Read Message
hu: Üzenet olvasása

en: Read the next pending message
hu: A következő függő üzenet olvasása

en: Show/Hide Contact List
hu: A partnerlista megjelenítése/elrejtése

en: Show or hide the contact list
hu: Megmutatja vagy elrejti a partnerlistát

en: Set Away/Back
hu: Távollét/visszatérés beállítása

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
hu: <qt>A főablak bezárásakor a Kopete a tálcán még futni fog. Használja a Kilépés menüpontot (a Fájl menüben) az alkalmazás bezárásához.</qt>

en: Docking in System Tray
hu: Dokkolás a tálcába

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
hu: <b>Állapotsor:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
hu: <br /><b>Távolléti&nbsp;üzenet:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
hu: Kopete - KDE-alapú azonnali üzenetküldő alkalmazás

en: Developer and maintainer
hu: Fejlesztő és karbantartó

en: Developer and Project founder
hu: Fejlesztő, a projekt egyik alapítója

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
hu: Fejlesztő, a Yahoo modul karbantartója

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Developer, Connection status plugin author
hu: Fejlesztő, a kapcsolat állapotát jelző modul szerzője

en: Developer, Video device support
hu: Fejlesztő, videoeszköz-támogatás

en: Developer, MSN
hu: Fejlesztő, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
hu: Fejlesztő, a Gadu modul karbantartója

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
hu: Vezető fejlesztő, az AIM és ICQ modul karbantartója

en: IRC plugin maintainer
hu: Fejlesztő, az IRC modul karbantartója

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
hu: Vezető fejlesztő, a Telepathy és a Messenger modul karbantartója

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
hu: Vezető fejlesztő, az MSN modul karbantartója

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
hu: Fejlesztő, grafikus, a grafika karbantartója

en: Developer, UI maintainer
hu: Fejlesztő, a grafikus kezelőfelület karbantartója

en: Developer, WLM plugin maintainer
hu: Fejlesztő, a WLM modul karbantartója

en: Developer, Jabber plugin maintainer
hu: Fejlesztő, a Jabber modul karbantartója

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
hu: Vezető fejlesztő, GroupWise-karbantartó

en: Developer, AIM and ICQ
hu: Fejlesztő, AIM és ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
hu: Fejlesztő, a Bonjour modul karbantartója

en: Konki style author
hu: A Konki stílus szerzője

en: Hacker style author
hu: A Hacker stílus szerzője

en: Kopete's icon author
hu: A Kopete ikonok készítője

en: Sounds
hu: Hangok

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
hu: Kopete szuperdokumentátor, hibajavító és tesztelő

en: Iris Jabber Backend Library
hu: Iris Jabber backend-programkönyvtár

en: OscarSocket author
hu: Az OscarSocket szerzője

en: Kmerlin MSN code
hu: Kmerlin MSN-programkód

en: Former developer
hu: Korábbi fejlesztő

en: Former developer, project co-founder
hu: Korábbi fejlesztő, a projekt egyik alapítója

en: Misc bugfixes and enhancements
hu: Kisebb-nagyobb javítások, bővítések

en: Former developer, original Gadu plugin author
hu: Korábbi fejlesztő, az eredeti Gadu modul szerzője

en: Former developer, Jabber plugin author
hu: Korábbi fejlesztő, a Jabber modul szerzője

en: Former developer, Oscar plugin
hu: Korábbi fejlesztő, az Oscar modul szerzője

en: Former developer and WinPopup maintainer
hu: Korábbi fejlesztő, a WinPopup modul karbantartója

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
hu: A bővítőmodulok betöltésének letiltása. Ez az opció felülbírálhat más opciókat.

en: Disable auto-connection
hu: Az automatikus csatlakozás letiltása

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
hu: Automatikus csatlakozás a megadott azonosítókkal. Több azonosító is megadható,
    vesszővel elválasztva.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
hu: A megadott modult nem kell betölteni. Több modulnév is megadható,
    vesszővel elválasztva.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
hu: Csak a felsorolt modulokat kell betölteni. Több modulnév is
    megadható, vesszővel elválasztva. Nincs hatása a --noplugins
    használata esetén, mert az felülbírálja az összes
    többi hasonló opciót.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
hu: A Kopetének átadandó URL-ek / a telepítendő emotikontémák

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
hu: Tö&rlés

en: Edit Message
hu: Üzenet szerkesztése

en: Edit Message...
hu: Üzenet szerkesztése…

en: Edit Statuses...
hu: Az állapotok módosítása…

en: Configure Statuses
hu: Az állapotüzenetek megváltoztatása

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
hu: Cél KB

en: Flicker Reduction
hu: Villogáscsökkentés

en: Framerate
hu: Képkockasűrűség

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
hu: Másodlagos USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
hu: Fényforrások

en: Reset Camera
hu: Kamera alapállapotba

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
hu: színtartás agc

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
hu: fésűszűrő

note: i18n: Automute
en: automute
hu: automatikus némítás

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
hu: fényerőtizedelési szűrő

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
hu: uv arány

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
hu: teljes fényerőtartomány

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
hu: javítás

en: Invert
hu: Invertálás

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
hu: y eltolás páros mező

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
hu: y eltolás páratlan mező

note: i18n: Green Balance
en: green balance
hu: zöld egyensúly

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
hu: DAC magnitúdó

note: i18n: Band Filter
en: band filter
hu: sávszűrő

note: i18n: Reset Level
en: reset level
hu: szint visszaállítása

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
hu: pixel előfeszültség

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
hu: Zajcsökkentő (simítás)

en: Minimum Clock Divider
hu: Minimális óraosztó

en: Webcam Effects
hu: Webkamera-effektusok

en: Infrared
hu: Infravörös

note: i18n: Black/White
en: B/W
hu: Fekete/Fehér

en: Auto Luminance Control
hu: Automatikus fényerővezérlés

en: Horizontal Edge Enhancement
hu: Vízszintes élsimítás

en: Vertical Edge Enhancement
hu: Függőleges élsimítás

en: Lens Shading Compensation
hu: Objektív árnyékolásának kompenzációja

en: Maximum Exposure Time
hu: Maximális exponálási idő

en: Red Saturation
hu: Vörös telítettség

en: Blue Saturation
hu: Kék telítettség

en: Luminance Bandpass
hu: Fénysűrűség-sáváteresztés

en: Luminance Bandpass Weight
hu: Fénysűrűség-sáváteresztési szint

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
hu: HF fénysűrűség-javítás

en: Force Color ON
hu: Színkényszerítés BE

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
hu: Színtartás erősítés-vezérlés

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
hu: VTR időállandó

en: Luminance Delay Compensation
hu: Fénysűrűség-késleltetés kompenzáció

en: Vertical Noise Reduction
hu: Függőleges zajcsökkentés

en: Save User Settings
hu: Felhasználói beállítások mentése

en: Restore User Settings
hu: Felhasználói beállítások visszaállítása

en: Restore Factory Settings
hu: Gyári beállítások visszaállítása

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
hu: Színmód

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
hu: Automatikus körvonal

en: Contour
hu: Körvonal

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
hu: Háttérvilágítás kompenzációja

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
hu: Villogásmentés

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
hu: Zajcsökkentés

en: Compression Target
hu: Tömörítési cél

en: Color Filter
hu: Színszűrő

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
hu: Átviteli idő (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
hu: Buffer per átvitel

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Quality
hu: Minőség

en: Off
hu: Ki

en: Both
hu: Mindkettő

en: On
hu: Be

en: Brightness
hu: Fényerő

en: Hue
hu: Árnyalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
hu: Szín

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Whiteness
hu: Fehérség

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
hu: Automatikus fényerő- és kontrasztbeállítás

en: Automatic Color Correction
hu: Automatikus színkorrekció

en: Vertical Flip
hu: Függőleges tükrözés

en: Horizontal Flip
hu: Vízszintes tükrözés

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Volume
hu: Hangerő

en: Bass
hu: Mély

en: Treble
hu: Magas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
hu: Némítás

en: Loudness
hu: Hangerő

en: Black Level
hu: Feketeségi szint

en: Automatic White Balance
hu: Automatikus fehéregyensúly

en: Do White Balance
hu: Fehéregyensúly beállítása

en: Red Balance
hu: Vörösegyensúly

en: Blue Balance
hu: Kékegyensúly

en: Exposure
hu: Exponálás

en: Automatic Gain
hu: Automatikus erősítés

en: Gain
hu: Erősítés

en: Horizontal Center
hu: Vízszintesen középre

en: Vertical Center
hu: Függőlegesen középre

en: Power Line Frequency
hu: Távvezeték-frekvencia

en: Automatic Hue
hu: Automatikus árnyalat

en: White Balance Temperature
hu: Fehéregyensúly-színhőmérséklet

en: Sharpness
hu: Élesség

en: Backlight Compensation
hu: Háttérvilágítás kompenzációja

en: Chroma AGC
hu: Színtartás AGC

en: Color Killer
hu: Deszaturáció

en: Color Effects
hu: Színhatások

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Chroma Gain
hu: Színtartás-erősítés

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
hu: Egy hálózati kapcsolat bezáródott. Az alkalmazás offline állapotúvá vált. Az alkalmazás folytassa a hálózati működést, ha a hálózati kapcsolat helyreáll?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
hu: Az alkalmazás most offline állapotú. Szeretne csatlakozni?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
hu: Az alkalmazás offline állapotú. Szeretne csatlakozni a művelet elvégzéséhez?

en: Leave Offline Mode?
hu: Ki szeretne lépni &offline módból?

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Stay Offline
hu: Kapcsolat nélkül

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
hu: Nem található contactlist.xml nevű fájl a Kopete fájljai között.

en: Could not open contact list file.
hu: Nem sikerült megnyitni a névjegylistát.

en: Could not write contact list to a file.
hu: Nem sikerült kiírni a névjegylistát egy fájlba.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
hu: <qt>„%1”: ezt a Kopete nem támogatja.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
hu: Nem sikerült szinkronizálni a KDE címjegyzékkel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
hu: Nem kell használni

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
hu: <qt>Egy másik alkalmazás hozzáadott egy címet a névjegyhez.<br />Fel szeretné használni ezt a Kopetében?<br /><b>Protokoll:</b> %1<br /><b>Cím:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
hu: Címbejegyzés importálása a címjegyzékből

en: Use
hu: Felhasználás

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
hu: <qt>Legalább egy azonosító offline állapotú azok közül, amelyek ezt használják: %1. Névjegy felvételéhez általában először csatlakozni kell. Csatlakozzon ezekkel az azonosítókkal, majd próbálkozzon újra.</qt>

en: Not Connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Choose Account
hu: Azonosító választása

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
hu: <qt>Nincs beállítva azonosító ehhez: <b>%1</b>. Hozzon létre egy azonosítót, jelentkezzen be vele, majd próbálkozzon újra.</qt>

en: No Account Found
hu: Nem található azonosító

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült felvenni a névjegyet</qt>

en: Could Not Add Contact
hu: Nem sikerült felvenni a névjegyet

en: You have been disconnected
hu: Megszakadt a kapcsolat

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
hu: Másik kliensről vagy számítógépről csatlakozott ezzel az azonosítóval: „%1”.

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
hu: A legtöbb zárt megoldású szolgáltató nem engedi, hogy egyszerre több helyről csatlakozni lehessen. Ellenőrizze, nem használja-e valaki más az Ön azonosítóját engedély nélkül. Ha egyszerre több helyről történő csatlakozást engedélyező szolgáltatót keres, válassza a Jabbert.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
hu: Nem veheti fel saját magát a partnerlistába. „%1” nem lesz hozzáadva a(z) „%2” azonosítóhoz.

en: Error Creating Contact
hu: Egy névjegy létrehozása nem sikerült

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Edit Account
hu: Azonosító szerkesztése

en: You have been added
hu: Felvették Önt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Authorize
hu: Felhasználóazonosítás

en: Block
hu: Blokkolás

en: Info...
hu: Jellemzők…

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
hu: <b>%1</b> felvette Önt a saját névjegylistájába.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
hu: Akkor bocsátódik ki, ha megváltozik a névjegylista megjelenése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
hu: Emotikon-támogatás bekapcsolása a Kopete-ben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
hu: Az alap betűtípus legyen-e érvényes a csevegőablakban.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
hu: A nem aktív partnerek színe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
hu: Egyedi színűek legyenek-e a nem aktív partnerek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
hu: A tippekben megjelenő névjegymezők.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
hu: Csoportos rendezés a névjegylistában

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
hu: A névjegylista-ikon megjelenési módja. A protokoll ikonja vagy a névjegyhez tartozó fénykép.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
hu: Szegély a partnerek fényképén.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
hu: Lekerekített sarkú fényképek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
hu: Fastruktúraszerű nézet a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
hu: Ha nincsenek fastruktúra-vonalak, igazítva jelenjenek meg a névjegyek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
hu: A függőleges gördítősáv elrejtése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
hu: A partnerek csoportosítása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
hu: Egyedi betűtípus a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
hu: A főablak automatikus átméretezése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
hu: Automatikus méretezéskor a főablak ehhez a sarokhoz igazodjon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
hu: Az alap betűtípus a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
hu: Kisebb méretű betűtípus a névjegylistához (az állapotüzenethez)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
hu: A csoportnév színe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
hu: A névjegylista módosításait animáció kísérje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
hu: A partnerállapotok változását elhalványulási/felerősödési effektus kísérje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
hu: A partnerállapotok változását eltűnési-megjelenési effektus kísérje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
hu: A névjegylista automatikus elrejtése egy idő után.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
hu: A névjegylista függőleges gördítősávjának automatikus elrejtése egy idő után.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
hu: Az automatikus elrejtés várakozási ideje

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
hu: A nem elérhető partnerek is látszódjanak a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
hu: Az üres csoportok is látszódjanak a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
hu: Az identitás látszódjon az állapotsorban, ne az azonosító.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
hu: A nem elérhető partnerek megjelenítése külön csoportban.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
hu: Indulás a tálcába dokkolva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
hu: Üzenetsor használata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
hu: Az olvasatlan üzenetek sorba helyezése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
hu: Csak egeres navigáció a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
hu: Automatikus újracsatlakozás.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
hu: Az ablak előrehozása új bejövő üzenet esetén.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
hu: Az események megjelenítése a csevegőablakban.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
hu: Csoportos csevegésnél csak a kiemelt üzenetek kerüljenek be a sorba

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
hu: Csak a más asztalon levő üzenetek kerüljenek be a sorba

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
hu: Ha valaki több üzenetet küld, csak egy értesítés legyen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
hu: Értesítési buborék kihagyásakor záródjon be a csevegőnézet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
hu: Villogó értesítési ikon a paneltálcán

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
hu: A villogó ikonra kattintva a bal gombbal nyíljon meg az üzenet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
hu: A nyitott csevegőablakok üzenetei animáltak legyenek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
hu: A villogó értesítési ikon váltson a megfelelő asztalra

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
hu: Az események engedélyezése távollét alatt is.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
hu: A csevegőablakok csoportosítási módja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
hu: Formázott szövegek engedélyezése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
hu: Küldés gomb a csevegőablakban.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
hu: Az üzenetdátumok megjelenítése.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
hu: Rövidített nevű névjegyek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
hu: A rövidített névjegynév max. hossza.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
hu: A csevegőablakban látható üzenetek max. száma.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
hu: A saját becenevem tartalmazó üzenetek legyenek kiemelve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
hu: A kijelölt csevegőablakos nézeti modul.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
hu: Automatikus távollétre váltás.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
hu: A várakozási idő távollétre váltáshoz.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
hu: Aktivitás észlelése esetén visszaváltás Elérhető állapotba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
hu: Megerősítés, ha visszavált automatikus távollétből

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
hu: Automatikus távollétbe váltáskor a legutóbbi távolléti üzenetet kell használni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
hu: Automatikus távollétbe váltáskor egyedi üzenetet kell használni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
hu: A távolléti üzenet címe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
hu: A távolléti üzenet.

en: I am gone right now, but I will be back later
hu: Egy időre elmentem, később visszajövök

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
hu: Sima görgetés a névjegylistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
hu: Mindig legyenek lapok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
hu: Partner nevének megjelenítése a lapok fülein.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
hu: Bezáró gomb megjelenítése a lapok fülein.

en: Outgoing Message Sent
hu: Kimenő üzenet elküldve

en: A contact sent you a buzz/nudge.
hu: Egy partner figyelemfelhívó jelzést küldött.

en: User <i>%1</i> is typing a message
hu: <i>%1</i> üzenetet ír be

[ctx: @action]
en: Chat
hu: Csevegés

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
hu: <qt>Hiba történt egy új csevegési ablak megnyitásakor. Az ablak nem jött létre.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
hu: Hiba történt a csevegési ablak megnyitásakor

en: Enter Arguments
hu: Argumentumok megadása

en: Enter the arguments to %1:
hu: Adja meg %1 argumentumait:

en: Alias "%1" expands to itself.
hu: A(z) „%1” álnév saját magára bontható ki.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
hu[0]: „%2” legalább %1 argumentumot igényel.
hu[1]: „%2” legalább %1 argumentumot igényel.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
hu[0]: „%2” legfeljebb %1 argumentummal rendelkezhet.
hu[1]: „%2” legfeljebb %1 argumentummal rendelkezhet.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
hu: Nincs jogosultsága a következő parancs elvégzéséhez: „%1”.

en: Command Error
hu: Parancshiba

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
hu: HASZNÁLAT: /help [<parancs> ] - Az elérhető parancsokat listázza ki, vagy megmutatja a megadott parancshoz tartozó segítséget.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
hu: HASZNÁLAT: /url - Megnyitja az alapértelmezett böngészővel a legutolsó URL-t a csevegésben.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
hu: HASZNÁLAT: /close - bezárja az aktuális nézetet.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
hu: HASZNÁLAT: /part - bezárja az aktuális nézetet

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
hu: HASZNÁLAT: /clear - Törli az aktív nézet csevegés pufferjét.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
hu: HASZNÁLAT: /away [<indoklás>] - Beállítja az aktuális azonosítónál a távol van/visszatért módot.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
hu: HASZNÁLAT: /awayall [<indoklás>] - Beállítja az összes azonosítónál a távol van/visszatért módot.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
hu: HASZNÁLAT: /say <szöveg> - Szöveg kiírása csevegésként. Ugyanez a hatás elérhető a szöveg beírásával, ez a lehetőség elsősorban szkriptekben használható.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
hu: HASZNÁLAT: /exec [-o] <parancs> - Végrehajtja a megadott parancsot, és megmutatja a kimenetét a csevegési pufferben. Ha az -o kapcsoló is meg van adva, a kimenet a csevegés összes résztvevőjénél megjelenik.

en: Available Commands:
hu: Elérhető parancsok:

en: 
    Type /help <command> for more information.
hu: 
    Adja ki a /help <parancs> utasítást, hogy több információt kapjon.

en: There is no help available for '%1'.
hu: A(z) „%1” parancshoz nem érhető el segítség.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
hu: HIBA: A parancsburok elérése tiltva van a rendszeren. A /exec parancs nem fog működni.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
hu: HIBA: Nem sikerült a folyamat indítása a /exec parancsból.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
hu: Parancsok

en: &Add to Your Contact List
hu: H&ozzáadás a partnerlistához

en: Visible when offline
hu: Látható, ha offline

en: Move Contact
hu: Partner mozgatása

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
hu: Válassza ki azt a metapartnert, ahová mozgatni szeretné ezt a partnert:

en: Create a new metacontact for this contact
hu: Új metapartner létrehozása ehhez a partnerhez

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, új metapartner fog létrejönni a legfelső szinten, ennek a partnernek a nevével, és a partner bejegyzése át lesz abba mozgatva.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
hu: Ez a partner jelenleg nem elérhető. Próbáljon olyan protokollt használni, amely támogatja a kapcsolat nélküli küldést, vagy várja meg, míg a partner ismét elérhető lesz.

en: User is Not Reachable
hu: A partner nem érhető el

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani a(z) „%1” partnert a partnerlistából?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
hu: <br /><b>Teljes név:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
hu: <br /><b>Inaktív:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
hu: <br /><b>Honlap:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
hu: <br /><b>Távolléti&nbsp;üzenet:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Idle Time
hu: Inaktivitási idő

en: Online Since
hu: Ezóta elérhető

en: Last Seen
hu: Utolsó felbukkanás

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Családnév

en: Private Phone
hu: Személyes telefonszám

en: Private Mobile Phone
hu: Személyes mobiltelefonszám

en: Work Phone
hu: Munkahelyi telefonszám

en: Work Mobile Phone
hu: Munkahelyi mobiltelefonszám

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Nick Name
hu: Becenév

en: Custom Name
hu: Egyéni név

en: Shown even if offline
hu: Megjelenítés, még ha nem is érhető el

en: Top Level
hu: Legfelső szint

en: Not in your contact list
hu: Nincs a partnerlistában

en: Offline Users
hu: Offline felhasználók

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
hu: Alapértelmezett identitás

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
hu: Ez a partner jelenleg nem elérhető. Ellenőrizze, hogy csatlakozva van-e és olyan protokollt használ-e, amely támogatja a kapcsolat nélküli küldést, vagy várja meg, míg a partner ismét elérhető lesz.

en: Status not available
hu: Az állapot nem érhető el

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
hu: <qt><i>%1</i> most: %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
hu: A(z) %1 fájl nem található.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült letölteni a kért fájlt.<br />Ellenőrizze, helyes-e a cím: %1.</qt>

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Password Required
hu: Jelszó szükséges

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
hu: <qt>A Kopete nem tudja biztonságos módon (digitális noteszbe) elmenteni a jelszót.<br />El szeretne menteni a jelszót a konfigurációs fájlba (ez egy <b>nem biztonságos</b> tárolási mód)?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
hu: Nem sikerült elmenteni a titkosított jelszót

en: Store &Unsafe
hu: A jelszó mentése tit&kosítás nélkül

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
hu: <qt><b>A megadott jelszó hibás!</b> Adja meg újra %1 <b>%2</b> jelszavát.</qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
hu: <qt>Adja meg %1 <b>%2</b> jelszavát</qt>

en: Account Offline
hu: Offline azonosító

en: Sorry, I am busy right now
hu: Elnézést, el vagyok foglalva

en: Going Online - Kopete
hu: Online állapotra váltás - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
hu: Át szeretne váltani Elérhető állapotba?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
hu: A protokoll állapotmenüjének típusa.

en: Copying
hu: Másolás

en: Source
hu: Forrás

en: Destination
hu: Leírás

en: File transfer %1 completed.
hu: A fájlművelet (%1) befejeződött.

en: File transfer %1 failed.
hu: A fájlművelet (%1) félbeszakadt.

en: You cancelled file transfer %1
hu: A fájlművelet (%1) megszakítva

en: File transfer %1 cancelled.
hu: A fájlművelet (%1) megszakítva.

en: Kopete File Transfer
hu: Kopete letöltés

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
hu: Nem helyben tárolt fájlok elküldését nem támogatja ez a protokoll.
    Először másolja át a fájlt a számítógépére, majd küldje el onnan.

en: File Transfer
hu: Letöltés

en: You must provide a valid local filename
hu: Érvényes helyi fájlnevet kell megadni.

en: You do not have permission to write to selected file
hu: Nincs írási jogosultsága a kiválasztott fájlhoz

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
hu: Már létezik „%1” nevű fájl.
    Felül szeretné írni?

en: Overwrite File
hu: Felülírás

en: The directory %1 does not exist
hu: Nincs ilyen nevű mappa: %1

en: You do not have permission to write to selected directory
hu: Nincs írási jogosultsága a kiválasztott mappához

en: You must provide a valid local directory
hu: Érvényes helyi mappanevet kell megadni

en: You have been disconnected.
hu: Megszakadt a kapcsolat.

en: Connection Lost.
hu: A kapcsolat megszakadt

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
hu: Megszakadt az üzenetküldő szolgáltatóval fenntartott kommunikációs csatorna.
    Lehet, hogy megszakadt a kapcsolat az internettel, valamilyen probléma lépett fel a szolgáltatónál vagy a kapcsolat megszakadt, mert egyszerre több helyről próbált csatlakozni. Próbáljon egy kicsit később újból csatlakozni.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
hu: Nem sikerült csatlakozni az üzenetkiszolgálóhoz vagy egy partnerhez.

en: Cannot connect.
hu: Nem sikerült csatlakozni.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
hu: Ez azt jelenti, hogy a Kopete nem tudta elérni az üzenetküldő szolgáltatót vagy a partnert.
    Nincs kapcsolat az internettel vagy a kiszolgálón lépett fel valamilyen probléma. Próbáljon meg egy kicsit később újból csatlakozni.

en: More Information...
hu: További adatok…

en: + %1 more message | + %1 more messages
hu[0]: + %1 üzenet
hu[1]: + %1 üzenet

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
hu: Bejövő fájlátviteli kérés tőle: <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
hu: Egy felhasználó egy fájlt (<filename>%1</filename>) próbál küldeni Önnek

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
hu: Egy felhasználó egy fájlt (<filename>%1</filename>) próbál küldeni Önnek a következő üzenettel:<nl/>„%2”

en: Incoming message from <i>%1</i>
hu: Bejövő üzenet tőle: <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
hu: Kiemelt üzenet érkezett tőle: <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
hu: Megtekintés

[ctx: @action]
en: Close
hu: Bezárás

en: Choose the corresponding entry for '%1'
hu: Válassza ki a(z) „%1” bejegyzéshez tartozó személyt

en: Choose the corresponding entry in the address book
hu: Válassza ki a megfelelő bejegyzést a címjegyzékben

en: Address Book Association
hu: Címjegyzék-összerendelés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
hu: A partnerhez rendelt bejegyzés a KDE címjegyzékben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
hu: Válasszon ki egy címbejegyzést

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
hu: Mó&dosítás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
hu: E-mail

en: New Address Book Entry
hu: Új címbejegyzés

en: Name the new entry:
hu: Az új bejegyzés neve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
hu: Új bejegyzés létrehozása a címjegyzékben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
hu: Új bejegyzés &létrehozása…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
hu: Válassza ki a partnert, akivel kommunikálni szeretne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
hu: &Keresés:

en: Select Avatar
hu: Válasszon ki egy avatart

en: No Avatar
hu: Nincs avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
hu: Avatár hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
hu: Avatár eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
hu: Webkameráról

en: Take a photo
hu: Fénykép készítése

en: Someone Has Added You
hu: Valaki felvette Önt

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
hu: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> <b>%2</b> felvette Önt a partnerlistájába. (Azonosító: %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
hu: XXX felvette Önt a saját névjegylistájába

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
hu: További adatok a partnerről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
hu: Ez a partner lekérdezhesse az én állapotomat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
hu: A névjegy hozzáadása a partnerlistához

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
hu: A névjegy megjelenített neve. A partner beceneve lesz megjelenítve, ha ez üres.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
hu: Írja be a névjegy megjelenített nevét. A névjegy ezen a néven fog megjelenni a névjegylistában.
    Ha üresen marad, akkor a becenév lesz a megjelenített név.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
hu: Megjelenített név:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
hu: Adja meg, melyik csoportba kerüljön a névjegy. Ha üresen hagyja, a legfelső szintű csoportba kerül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
hu: Ebbe a csoportba:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
hu: Adja meg, melyik csoportba kerüljön a névjegy. Ha üresen hagyja, a legfelső szintű csoportba kerül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
hu: Címjegyzék-link:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
hu: Írjon be egy üzenetet a távollét indoklására, vagy válasszon egyet a legördülő listából.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
hu: Jellemzők

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
hu: Jelölje be ezt az opciót és írja be alább a jelszót, ha a jelszót el szeretné tárolni egy KDE-s digitális noteszbe, hogy a Kopete ne kérdezze meg azt minden alkalommal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
hu: A jelszó megjegyzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
hu: Adja meg a jelszavát.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
hu: Írja be ide a jelszavát. Ha nem szeretné elmenteni a jelszót, ne jelölje be a fenti A jelszó megjegyzése opciót. Ebben az esetben a program mindig bekéri a jelszót, amikor szükség van rá.

en: Start &Chat...
hu: &Csevegés indítása…

en: &Send Single Message...
hu: Üzenet &küldése…

en: User &Info
hu: Felhasználói &adatok

en: Send &File...
hu: Fájl &küldése…

en: View &History...
hu: Az elő&zmények megtekintése…

en: &Create Group...
hu: &Csoport létrehozása…

en: Cha&nge Meta Contact...
hu: A metapartner &megváltoztatása…

en: &Delete Contact
hu: A partner &törlése

en: Change A&lias...
hu: Az alias meg&változtatása…

en: &Block Contact
hu: Partner b&lokkolása

en: Un&block Contact
hu: &Partner blokkolásának feloldása

en: Contacts
hu: Névjegyek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
hu: Almappa minden partnernél

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
hu: Mindig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
hu: soha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
hu: Csak a kijelölt névjegyeknél

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
hu: A kijelölt partnerek kivételével

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
hu: Új álnév hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
hu: Parancs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
hu: Ez a parancs lesz végrehajtva az alias indításakor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
hu: <qt>Ez a parancs lesz végrehajtva az alias futtatásakor.
    
    A parancsban használhatók a <b>%1, %2 … %9</b> változók, ezek helyére az alias argumentumai kerülnek. A <b>%s</b> változó helyére az összes argumentum fog kerülni. <b>%n</b> helyére a becenév kerül.
    
    Ne használja a „/” karaktert a parancsban (mert úgyis el lesz távolítva).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
hu: Álnév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
hu: Ez az álnév lesz felvéve (ez a szöveg áll a parancsazonosító „/” jel után).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
hu: Ez az álnév lesz felvéve (ez a szöveg áll a parancsazonosító „/” jel után). A „/” jelet nem kell beírni (úgyis el lesz távolítva).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
hu: &Mentés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
hu: &Mégsem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
hu: Ha csak bizonyos protokolloknál szeretné használni ezt az álnevet, válassza ki, hogy melyeknél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
hu: Protokoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
hu: Protokollok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
hu: Ez a már felvett álneveket és parancsokat tartalmazó lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
hu: Álnév

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
hu: Parancs

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
hu: Ú&j álnév hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
hu: A kijelölt üzenet &törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
hu: Az álnév módosítása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
hu: <qt>Nem sikerült felvenni ezt az aliast: <b>%1</b>. Az alias nem tartalmazhatja ezeket a karaktereket: „_” és „=”.</qt>

en: Invalid Alias Name
hu: Érvénytelen alias

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült felvenni ezt az aliast: <b>%1</b>. Ezt a parancsot egy másik alias vagy maga a Kopete már kezeli.</qt>

en: Could Not Add Alias
hu: Az alias hozzáadása nem sikerült

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült felvenni ezt az aliast: <b>%1</b>. Ezt a parancsot egy másik alias vagy maga a Kopete már kezeli.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
hu: Törlés

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
hu: Biztosan törölni szeretné a kijelölt aliasokat?

en: Delete Aliases
hu: Az aliasok törlése

en: Text
hu: Szöveg

en: Replacement
hu: Helyettesítés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
hu: Mondatkezelési opciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
hu: Pont hozzáadása minden elküldött sor végéhez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
hu: Minden elküldött sor nagybetűvel kezdődjön

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
hu: Helyettesítési lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
hu: &Szöveg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
hu: &Csere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
hu: Helyettesítési beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
hu: Automatikus helyettesítés a bejövő üzenetekben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
hu: Automatikus helyettesítés a kimenő üzenetekben

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
hu: Partnermegjegyzések

en: Notes about %1:
hu: Megjegyzések (partner: %1):

en: &Notes
hu: Megje&gyzések

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
hu: Kriptográfia eszköztár

en: Cryptography
hu: Kriptográfia

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
hu: Üzenetek titkosítása

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
hu: Üzenetek aláírása

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
hu: A partnerek kulcsainak exportálása a címjegyzékébe

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
hu: Nem választott ki személyes kulcsot saját magának, így nem lehet aláírni. Válasszon ki egy személyes kulcsot a Kriptográfia beállítóablakában.

en: No Private Key
hu: Nincs személyes kulcs

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
hu: Ez a protokoll nem biztos, hogy támogat titkosított üzeneteket, mivel azok nagyon hosszúak, és a kiszolgáló vagy a másik fél elutasíthatja azokat a hosszuk miatt. A kijelentkezést, a felhasználói fiók figyelmeztetését vagy átmeneti felfüggesztését elkerülendő kapcsolja ki a titkosítást.

en: Cryptography Unsupported Protocol
hu: Nem támogatott kriptográfiai protokoll

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
hu[0]: Ki kell választania egy nyilvános kulcsot a(z) %2 számára, hogy titkosított üzeneteket tudjon küldeni annak a partnernek.
hu[1]: Ki kell választania egy nyilvános kulcsot a következő meta-partnerekhez, hogy titkosított üzeneteket tudjon küldeni nekik:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
hu[0]: Hiányzó nyilvános kulcs
hu[1]: Hiányzó nyilvános kulcsok

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
hu: &Nyilvános kulcs kiválasztása…

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
hu: Nyilvános kulcsok &exportálása a címjegyzékbe…

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
hu: A(z) %1 protokoll nem biztos, hogy támogat titkosított üzeneteket, mivel azok nagyon hosszúak, és a kiszolgáló vagy a másik fél elutasíthatja azokat a hosszuk miatt. A kijelentkezést, a felhasználói fiók figyelmeztetését vagy átmeneti felfüggesztését elkerülendő kapcsolja ki a titkosítást.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
hu: Nem támogatott kriptográfiai protokoll: %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
hu: A Kriptográfia bővítmény talált egy titkosítási kulcsot a(z) %1 (%2) partnerhez a KDE címjegyzékében. Szeretné használni a(z) %3 kulcsot a partner nyilvános kulcsaként?

en: Public Key Found
hu: Nyilvános kulcs található

en: Public Keys Found
hu: Nyilvános kulcsok találhatók

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
hu: A Kriptográfia bővítmény több titkosítási kulcsot is talált a(z) %1 (%2) partnerhez a KDE címjegyzékében. Válasszon ki egy használni kívánt kulcsot, és nyomja meg az OK-t.

en: Private Key:
hu: Személyes kulcs:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
hu: Válassza ki azt a kulcsot, amelyet üzenetek aláírásához és titkosításához szeretne használni

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
hu: Válassza ki azt a kulcsot, amelyet üzenetek aláírásához és titkosításához szeretne használni

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
hu: A visszafejtéshez és aláíráshoz használt személyes kulcs

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
hu: Az üzenetek aláírására és titkosítására használt személyes kulcsok megtekintése és módosítása a Kriptográfia bővítményben

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
hu: <para>Mielőtt alá tudná írni az üzeneteket, vagy titkosítottakat kapni, ki kell választania egy személyes kulcsot.</para><para>Mielőtt titkosított üzeneteket küldhetne valakinek, ki kell választania a nyilvános kulcsát jobb gombbal a nevére kattintva a partnerlistában, és a „Nyilvános kulcs kiválasztása” menüpontot választva.</para>

en: Sign messages in clearsign mode
hu: Üzenetek aláírása clearsign módban

en: Select Contact's Public Key
hu: A partner nyilvános kulcsának kiválasztása

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
hu: Válassza ki a kulcsot, amivel titkosítani szeretné a címzettnek küldött üzeneteket

en: Select public key
hu: Nyilvános kulcs kiválasztása

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
hu: Nyilvános kulcs választása a következőhöz: %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
hu: A felhasználó személyes kulcsának ujjlenyomata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
hu: Üzenetek aláírása clearsign módban.

en: Export Public Keys
hu: Nyilvános kulcsok exportálása

[ctx: @action:button]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
hu: Ellenőrzött kulcsok exportálása a címjegyzékbe

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
hu: &lt;Nincsenek exportálandó meta-partnerek kulcsokkal&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
hu: A Kriptográfia bővítmény exportálni fogja a kijelölt metapartnerek kulcsait. Ha nem tartozik bejegyzés a címjegyzékben egy metapartnerhez, létrejön egy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
hu: Exportálandó kulcsok kiválasztása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
hu: Jelölje be azokat az összes felhasználó nevét és kulcsát, akit szeretne exportálni a címjegyzékbe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
hu: Használandó kulcsok kiválasztása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
hu: Válassza ki azt a kulcsot, amelyet a meta-partner titkosításához szeretne használni

en: -New filter-
hu: -Új szűrő-

en: Rename Filter
hu: Szűrő átnevezése

en: Please enter the new name for the filter:
hu: Kérem adja meg a szűrő új nevét:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
hu: Felhasználható szűrők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
hu: Átnevezés…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
hu: Feltételek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
hu: Ha az üzenet ezt tartalmazza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
hu: Szerkesztés…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
hu: Művelet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
hu: Az üzenet fontosságának beállítása erre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
hu: Alacsony

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
hu: Normál

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
hu: Kiemelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
hu: A háttérszín beállítása erre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
hu: Az előtérszín beállítása erre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
hu: Az ablak előrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
hu: Értesítések…

en: Keep
hu: Megtartás

en: Would you like to remove the old history files?
hu: El szeretné távolítani a régi előzményfájlokat?

en: History Converter
hu: Az előzmények konvertálása

en: History converter
hu: Előzménykonvertálás

en: Parsing the old history in %1
hu: Régi előzményfájl feldolgozása: %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
hu: Régi előzményfájl feldolgozása - %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
hu: Az előző üzenetek jelenjenek meg az új csevegőablakokban.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
hu: A megjelenítendő üzenetek száma.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
hu: Az üzenetek száma oldalanként

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
hu: Az üzenetek színe

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
hu: Az előzményböngészőben használandó stílus.

en: History for %1
hu: Előzmények: %1

en: All
hu: Mind

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Searching...
hu: Keresés…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
hu: &Keresés

en: History for All Contacts
hu: Előzmények (mindenki)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
hu: Kész

en: Latest History
hu: A legfrissebb előzmények

en: View &History
hu: Az előzmények &megtekintése

en: Quote Last Message
hu: Az utolsó üzenet idézése

en: Import History
hu: Előzmények importálása

en: Import Listed Logs
hu: Naplófájlok importálása

en: Get History From &Pidgin...
hu: Előzmények lekérése a &Pidginből…

en: Select log directory by hand
hu: Naplómappa megadása

en: Parsed History
hu: Feldolgozott előzmények

en: Saving logs to disk ...
hu: Naplómentés a lemezre…

en: Abort Saving
hu: A mentés megszakítása

en: Saving
hu: Mentés

en: Are You Sure?
hu: Biztosan ezt szeretné?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
hu: Már sikeresen importálta az előzményeket a Pidginből. Ha másodszorra is végrehajtja, minden üzenet kétszer fog szerepelni.
    Biztosan ezt szeretné?

en: Select Log Directory
hu: Naplómappa kiválasztása

en: Parsing history from pidgin ...
hu: Az előzmények feldolgozása a Pidgin programból…

en: Abort parsing
hu: A feldolgozás megszakítása

en: Parsing history
hu: Az előzmények feldolgozása

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
hu: FIGYELEM: Nincs egyenértékű protokoll a kopete programban a(z) %1 protokollhoz.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
hu: FIGYELEM: nem található megfelelő azonosító ehhez: %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
hu: FIGYELEM: nem található %1 (%2) a névjegylistában. A megtalált naplófájlok nem lesznek importálva.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
hu: FIGYELEM: nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %1, ezért kimarad.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
hu: Figyelem: nem sikerült értelmezni a következő dátumot: „%1”. Lehet, hogy szükség lesz a dátumot tartalmazó fájl kézi kijavítására. (Példa helyes formátumú dátumra: „%2”.)

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
hu: INFORMÁCIÓ: a sejtett %1 a becenevei egyike lehet.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
hu: INFORMÁCIÓ: a sejtett %1 az ismerős becenevei egyike lehet.

en: Cannot map Nickname to Account
hu: Nem rendelhető becenév az azonosítóhoz

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
hu: Az előzményekben ezt a becenevet használta már: „%1”?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
hu: FIGYELEM: XML-feldolgozási hiba történt. Hely: %1, sor: %2, %3. karakter: %4.

en: History
hu: Előzmények

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
hu: Olyan előzményfájlokat találtam, amelyek a Kopete 0.6.x vagy még korábbi verziójából származnak.
    Szeretné importálni és konvertálni ezeket az új formátumra?

en: History Plugin
hu: Előzmények bővítőmodul

en: Import && Convert
hu: Importálás és konverzió

en: Do Not Import
hu: Nem kell importálni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
hu: Csevegési előzmények

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
hu: A csevegőablak előzményeinek böngészésekor ennyi üzenet lesz látható

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
hu: Az üzenetek száma oldalanként:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
hu: Az előzmények színe a csevegőablakban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
hu: Az üzenetek színe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
hu: Új csevegőablak megnyitásakor ennyi üzenet lesz hozzáadva a legutóbbi csevegésből.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
hu: A megjelenítendő üzenetek száma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
hu: A csevegőablak előzményeinek böngészésekor ennyi üzenet jelenik meg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
hu: Új csevegőablak megnyitásakor automatikusan hozzáadja a partnerrel folytatott legutóbbi csevegés utolsó néhány üzenetét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
hu: A csevegési előzmények jelenjenek meg az új csevegőablakokban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
hu: Partner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
hu: Előzmények importálása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
hu: Üzenetszűrő:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
hu: Minden üzenet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
hu: Csak a bejövő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
hu: Csak a kimenő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
hu: Dátum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
hu: Partner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
hu: Keresés:

en: Get History From &Kopete...
hu: Előzmények lekérése a &Kopete programból…

en: Parsing history from kopete ...
hu: Az előzmények feldolgozása a kopete programból…

en: History2
hu: Üzenetnapló 2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
hu: Előzmények importálása más kopete előzmény bővítményből, pidgin-ből,…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
hu: Előzmények importálása

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
hu: Vízszintes felbontás (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
hu: Függőleges felbontás (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
hu: LaTeX-es fejlécfájl.

en: Preview Latex Images
hu: LaTeX-képek előnézete

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
hu: A beírt üzenet nem tartalmaz LaTeX-képletet. A LaTeX-képleteket dollárjelek közé kell tenni: $$képlet$$

en: No LaTeX Formula
hu: Nincs LaTeX-képlet

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
hu: <b>A LaTeX-es üzenet előnézete:</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
hu: Nem található az ImageMagick „convert” nevű programja.
    Ennek segítségével lehet LaTeX-képleteket megjeleníteni.
    A csomag letölthető a www.imagemagick.org címről, ha nincs meg az Ön disztribúciójában.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
hu: A KopeteTeX bővítmény lehetővé teszi LaTeX-képletek kiírását a csevegőablakokban. A küldőnek $$ jelek közé kell tennie a képletet, pl.: $$képlet$$
    A bővítmény csak akkor működik, ha telepítve van az ImageMagick konvertálóprogram.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
hu: LaTeX-es include fájl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
hu: Megjelenítési felbontás (DPI):

en: Unknown artist
hu: Ismeretlen szerző

en: Unknown album
hu: Ismeretlen album

en: Unknown track
hu: Ismeretlen sáv

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
hu: A bejelentett üzenet fejléce.

en: Now listening to:
hu: Most ezt hallgatom:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
hu: A bejelentett üzenet tartalma.

en: %track( by %artist)( on %album)
hu: %track( előadó: %artist)( album: %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
hu: Összekötés, ha egyszerre több szám lejátszása folyik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
hu: ,

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
hu: Az éppen hallgatott zene (ha menüvel vagy a /media paranccsal indították) kiírása.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
hu: Az éppen lejátszott szám bejelentése a csevegőablakban.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
hu: Az éppen hallgatott szám megjelenítése az állapotüzenetben.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
hu: Az éppen hallgatott szám nevének hozzáfűzése az állapotüzenethez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
hu: Adott médialejátszó használata.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
hu: Médialejátszó kiválasztása zenehallgatás bejelentéséhez.

en: Send Media Info
hu: Médiajellemzők küldése

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
hu: Egyetlen támogatott médialejátszóval (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet vagy Qmmp) sem folyik lejátszás.

en: Nothing to Send
hu: Nincs mit elküldeni

en: USAGE: /media - Displays information on current song
hu: HASZNÁLAT: /media - Az aktuális szám adatainak kiírása

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
hu: Most ezt hallgatom (Kopete-modul) - továbbítja az éppen hallgatott szám nevét, ha éppen folyik lejátszás egy támogatott médialejátszóval.

en: Unknown player
hu: Ismeretlen lejátszó

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
hu: Most ezt hallgatom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
hu: <b>A kedvenc számok listájának megosztása</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
hu: Ü&zenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
hu: Ezt az üzenetet kell használni bejelentéskor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
hu: A %track, %artist, %album, %player értéke behelyettesítődik, amennyiben az ismert.
    A zárójelek közötti kifejezések az éppen elvégzett behelyettesítéstől függnek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
hu: Kezdőszöveg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
hu: Most ezt hallgatom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
hu: Minden számnál:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
hu: %track (előadó: %artist)(album: %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
hu: Összekötő szöveg (ha egynél több szám van):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
hu: Be&jelentési mód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
hu: Használatához válassza az „Eszközök->Médiaadatok küldése” menüpontot
    vagy írja be a „/media” parancsot a csevegőablak
    szerkesztési részében.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
hu: Megjelenítés a &csevegőablakban (automatikusan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
hu: Az éppen hallgatott zene címének 
    kiírása az állapotüzenet helyén.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
hu: Hozzáfű&zés az állapotüzenethez

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
hu: Média&lejátszó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
hu: Megadott mé&dialejátszó használata

en: Waiting for %1...
hu: Várakozás: %1…

en: Checking if answers match...
hu: A válaszok ellenőrzése…

en: Incoming authentication request from %1
hu: Bejövő hitelesítési kérés innen: %1

en: Close
hu: Bezárás

[ctx: @title]
en: Select authentication method
hu: Válasszon egy felhasználóazonosítási módot

en: Question and Answer
hu: Kérdések/válaszok

en: Shared Secret
hu: Titkos válasz

en: Manual fingerprint verification
hu: Kézi ujjlenyomat-azonosítás

[ctx: @title]
en: Question and Answer
hu: Kérdések és válaszok

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
hu: Írja be a kérdést, amire (csak) %1 tudja a választ:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
hu: Adja meg a választ a kérdésre:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
hu: Felhasználóazonosítás - %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
hu: %1 ellenőrizni szeretné az Ön jogosultságát. Írja be a választ a következő kérdésre:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
hu: Titkos válasz

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
hu: Írja be a titkos választ (ezt csak Ön és %1 tudhatja):

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
hu: Felhasználóazonosítás: %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
hu: Írjon be egy titkos választ (ezt csak Ön és %1 tudhatja):

[ctx: @title]
en: Manual Verification
hu: Kézi ellenőrzés

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
hu: Ellenőrizze a(z) %1 partnerrel valamilyen biztonságos csatornán keresztül, hogy érvényes-e a következő ujjlenyomat:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
hu: Még nem ellenőriztem,

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
hu: Ellenőriztem,

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
hu: hogy ez valóban %1 ujjlenyomata-e

en: Authentication successful
hu: A felhasználóazonosítás sikeres volt

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
hu: A felhasználóazonosítás sikeres volt (%1), a kommunikáció most már biztonságos.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
hu: <b>%1</b> sikeresen elvégezte az ellenőrzést. Most Ön is ellenőrizheti a partnert egy kérdéssel.

en: Authentication failed
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
hu: %1 azonosítása nem sikerült. Próbáljon manuális ujjlenyomat-ellenőrzést végezni, hogy megbizonyosodjon az illető személyazonosságáról. A kommunikáció nem biztonságos módban folytatódik.

en: Authentication aborted
hu: Hitelesítés megszakítva

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
hu: %1 megszakította a hitelesítési folyamatot. Próbáljon manuális ujjlenyomat-ellenőrzést végezni, hogy megbizonyosodjon az illető személyazonosságáról.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
hu: Tegyen fel egy olyan kérdést a partnernek (%1), amelyre csak ő tudhatja a választ. Ha nem a várt választ kapja, akkor valószínűleg illetéktelen személy próbál Önnel kapcsolatba lépni.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
hu: Válasszon egy olyan kérdést, amelyre csak Ön és %1 tudja a választ. Ha a kapott válasz hibás, lehet, hogy illetéktelen személlyel próbál kommunikálni. Ne küldje el a választ csevegőablakon keresztül, mert akkor az ellenőrzés biztonsága megszűnik.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
hu: Ellenőrizze %1 ujjlenyomatát kézzel, például telefonon vagy aláírt e-mailen keresztül.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
hu: Partnerazonosítás…

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
hu: A kimenő üzenetek mindig titkosítva legyenek

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
hu: Titkosítás mindig, ha a partner támogatja az OTR-t

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
hu: Titkosítva legyen a kommunikáció, ha a partner OTR kapcsolatot kért

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
hu: A kimenő üzenetek soha ne legyenek titkosítva

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
hu: OTR-beállítások

en: OTR Encryption
hu: OTR titkosítás

en: Start OTR Session
hu: OTR-munkamenet indítása

en: End OTR Session
hu: OTR-munkamenet befejezése

en: Authenticate Contact
hu: Partnerazonosítás

en: Refresh OTR Session
hu: Az OTR-munkamenet frissítése

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
hu: <b>Új ujjlenyomat érkezett a következő partnertől: <a>%1</a>. Érdemes ellenőrizni az adatokat.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
hu: <b>Személyes OTR-munkamenet kezdődött.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
hu: <b>Nem ellenőrzött OTR-munkamenet kezdődött.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
hu: <b>Az OTR-munkamenet befejeződött. A kommunikáció mostantól nem biztonságos!</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
hu: <b>Az OTR-kapcsolat frissítése megtörtént.</b>

en: Error occurred encrypting message.
hu: Hiba történt az üzenet titkosítása közben.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
hu: Titkosított adatokat küldött %1 részére, aki nem számított rá.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
hu: Továbbított egy olvashatatlan titkosított üzenetet.

en: You transmitted a malformed data message.
hu: Továbbított egy helytelenül formázott adat üzenetet.

en: [resent]
hu: [újraküldve]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
hu: A felhasználóazonosítás sikeres volt (<b>%1</b>), a kommunikáció most már biztonságos.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült (<b>%1</b>), a kommunikáció mostantól nem biztonságos.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
hu: Megpróbált egy titkosítatlan üzenetet küldeni %1 részére.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
hu: Hiba történt az üzenet titkosítása közben. Az üzenet nem lett elküldve.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
hu: %1 már lezárta a személyes kapcsolatát önnel. Az üzenete nem lett elküldve. Fejezze be a személyes kapcsolatot, vagy indítsa újra azt.

en: OTR error
hu: OTR hiba

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
hu: Fogadjuk a saját OTR üzeneteinket. Ön saját magával próbál beszélgetni, vagy valaki visszaküldi az üzeneteit önnek.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
hu: <b>Az utolsó üzenet %1 részére újra lett küldve.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
hu: <b>A(z) %1 partnertől fogadott titkosított üzenet olvashatatlan, így jelenleg nem kommunikál személyesen.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
hu: Egy olvashatatlan titkosított üzenetet fogadtunk %1 partnertől.

en: We received a malformed data message from %1.
hu: Egy helytelenül formázott adat üzenetet fogadtunk %1 partnertől.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
hu: <b>A következő üzenet, amelyet %1 partnertől fogadott, <i>nem volt</i> titkosított: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
hu: %1 egy eltérő munkamenethez szánt titkosított üzenetet küldött. Ha több alkalommal jelentkezett be, egy másik munkamenet fogadhatta az üzenetet.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
hu: <b>%1</b> befejezte az OTR-munkamenetet, ezért Ön is bezárhatja.

en: An error occurred while encrypting the message.
hu: Hiba történt az üzenet titkosítása közben.

en: Terminating OTR session.
hu: Bezáródik az OTR munkamenet.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
hu: <b>A felhasználóazonosítás megszakadt, a kommunikáció nem biztonságos.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
hu: <b>Partnerazonosítás…</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
hu: Nincs ujjlenyomat.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
hu: Még nem használt

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
hu: Személyes

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
hu: Nem ellenőrzött

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
hu: Kész

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
hu: Nem személyes

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
hu: Nem

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
hu: &OTR-házirend

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
hu: &Alapértelmezés

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
hu: Min&dig

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
hu: &Azonnali

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
hu: &Kézi

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
hu: &Soha

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
hu: A házirend szerint nincs jogosultsága titkosított kapcsolathoz ezzel a partnerrel.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
hu: Frissül az OTR-munkamenet: <b>%1</b>…

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
hu: Személyes OTR-munkamenet kezdeményezése: <b>%1</b>…

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
hu: A kiválasztott azonosítóhoz már tartozik kulcs. Létre szeretne hozni egy újabbat?

en: Overwrite key?
hu: Felülírás?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
hu: Ellenőrizze a(z) %1 partnerrel valamilyen biztonságos módon, hogy érvényes-e a következő ujjlenyomat:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
hu: Biztosan megbízhatónak tartja ezt az ujjlenyomatot?

en: Verify fingerprint
hu: Ellenőrzés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
hu: OTR-modul: Beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
hu: Személyes kulcsok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
hu: Azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
hu: &Készítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
hu: Ujjlenyomat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
hu: Nincs ujjlenyomat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
hu: Alapértelmezett OTR-házirend

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
hu: Üzenettitkosítás mindig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
hu: Min&dig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
hu: &Kézi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
hu: Automatikus titkosítás, ha a partner támogatja az OTR-t

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
hu: &Vegyes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
hu: Az üzenetek soha ne legyenek titkosítva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
hu: &Soha

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
hu: &Ismert ujjlenyomatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
hu: Partnerazonosító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
hu: Ellenőrizve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
hu: Ujjlenyomat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
hu: Protokoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
hu: &Ellenőrzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
hu: El&dobás

en: Please wait
hu: Egy kis türelmet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
hu: Egy kis türelmet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
hu: Kérjük várjon, a személyes kulcs készítése folyamatban van

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
hu: Bejövő

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
hu: Kimenő

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
hu: Kimenő és bejövő

en: HTML Message Body
hu: HTML üzenettartalom

en: Plain Text Message Body
hu: Egyszerű szöveges üzenettartalom

en: Kopete Message XML
hu: Kopete-üzenet XML

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
hu: Bejövő

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
hu: Kimenő

en: Path
hu: Elérési út

en: Direction
hu: Irány

en: Pipe Contents
hu: A cső tartalma

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
hu: A(z) %1 cső hibás XML-t küldött vissza. A hiba:
    
    %2
    
    Sor: %3, oszlop: %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
hu: Az üzenetek átengedése programon vagy szkripten

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
hu: Metanévjegy felvétele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
hu: Más névjegy megadása:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
hu: Bárki küldhessen nekem üzenetet.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
hu: Csak az engedélyezési listán szereplő partnerektől jövő üzenetek juthatnak be.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
hu: Azoktól jöhet üzenet, akik nem szerepelnek a tiltólistán.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
hu: Az engedélyezési listán szereplők.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
hu: A tiltólistán szereplők.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
hu: El kell dobni az üzenetet, ha az alábbi szavak közül legalább egy szerepel benne.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
hu: A keresendő szavak.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
hu: El kell dobni az üzenetet, ha az alábbi szavak mindegyike szerepel benne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
hu: Szűrés a feladóra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
hu: Csak az engedélyezési listán szereplő partnerek engedélyezettek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
hu: Tiltólista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
hu: Minden üzenet engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
hu: Csak a névjegylistán szereplőktől jöhet üzenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
hu: Mindenkitől jöhet üzenet, kivéve a tiltólistán levőktől

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
hu: Engedélyezési lista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
hu: Szűrés tartalomra (több szó is megadható vesszővel elválasztva)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
hu: El kell dobni az üzenetet, ha az alábbi szavak mindegyike szerepel benne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
hu: El kell dobni az üzenetet, ha az alábbi szavak közül legalább egy szerepel benne:

en: Add to WhiteList
hu: Hozzáadás az engedélyezési listához

en: Add to BlackList
hu: Hozzáadás a tiltólistához

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
hu: Egy üzenet el lett dobva, mert a küldő (%1) nem szerepel az engedélyezési listán.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
hu: Egy üzenet el lett dobva, mert a küldő (%1) szerepel a tiltólistán.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
hu: Egy üzenet el lett dobva, mert a küldő (%1) nem szerepel a partnerlistában.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
hu: Egy üzenet el lett dobva, mert tiltott szót tartalmazott (küldő: %1).

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
hu: Egy üzenet el lett dobva, mert tiltott szavakat tartalmazott (küldő: %1).

en: Add Contact to Whitelist
hu: Hozzáadás az engedélyezési listához

en: Add Contact to Blacklist
hu: Hozzáadás a tiltólistához

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Statistics for %1
hu: Statisztika: %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
hu: Kulcs:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Távollét</font>  <font color="%3">Offline</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
hu: <h1>Statisztika: %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
hu: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Általános áttekintő nézet">Általános</a></b><br><span title="Válassza ki, melyik hónap vagy nap statisztikájára kíváncsi"><b>Napok: </b><a href="dayofweek:1">Hétfő</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Kedd</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Szerda</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Csütörtök</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Péntek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Szombat</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Vasárnap</a><br><b>Hónapok: </b><a href="monthofyear:1">Január</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Február</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Március</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Április</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Május</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Június</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Július</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">Augusztus</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">Szeptember</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Október</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
hu: <div class="statgroup" title="A partnerek állapota a mai napon"><h2>Ma</h2><table width="100%"><tr><td>Állapot</td><td>Ettől</td><td>Eddig</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
hu: <b title="Összesen ennyi ideig volt %1 elérhető">Elérhető módban eltöltött idő:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
hu: <b title="Összesen ennyi ideig volt %1 elérhető">Elérhető módban eltöltött idő:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
hu: <b title="Összesen ennyi ideig volt %1 távol">Összes távolléti idő:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
hu: <b title="Összesen ennyi ideig volt %1 nem elérhető">Nem elérhető módban eltöltött idő:</b> %2

en: General information
hu: Általános információ

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
hu[0]: <b>Átlagos üzenethossz:</b> %1 karakter<br>
hu[1]: <b>Átlagos üzenethossz:</b> %1 karakter<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
hu[0]: <b>Két üzenet között eltelt idő: </b> %1 s
hu[1]: <b>Két üzenet között eltelt idő: </b> %1 s

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
hu: <b title="Utolsó beszélgetés - %1">Utolsó beszélgetés:</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
hu: <b title="%1 ekkor volt utoljára elérhető vagy távolléti módban">Utolsó jelenlét:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
hu: Aktuális állapot

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
hu: <b>%1</b> <b>%2</b> óta

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
hu: Mikor volt a partner látható?<br />Minden grafikon 24 blokkra van osztva (1 nap = 24 óra). %1 a bal oldalon, %2 a jobb oldalon.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
hu: %1 és %2 között, %3 látható volt az idő %4 százalékában.

en: Online time
hu: Elérhető módban eltöltött idő

en: Away time
hu: Távollétben eltöltött idő

en: Offline time
hu: Nem elérhető módban eltöltött idő

en: online
hu: elérhető

en: away
hu: távollét

en: offline
hu: nem elérhető

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
hu: %1 és %2 között %3 %4 százalékban volt %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
hu: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Állapot</td><td>Ettől</td><td>Eddig</td></tr>

en: View &Statistics
hu: A statisztika &megtekintése

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
hu: Na&ptárnézet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
hu: &Színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
hu: &Fel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
hu: &Le

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
hu: Véletlenszerű sorrend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
hu: A globális szöveg-előtérszín megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
hu: Minden egyes betű színének megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
hu: Minden egyes szó színének megváltoztatása

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
hu: Effektek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
hu: Lám4-b3szélg3tés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
hu: HuLLáMzÓ

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
hu: Az alapértelmezett saját nyelv

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
hu: Gépi fordítás

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
hu: Ne fordítsa a bejövő üzeneteket

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
hu: Az eredeti bejövő üzenet megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
hu: Bejövő üzenetek közvetlen fordítása

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
hu: Ne fordítsa a kimenő üzeneteket

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
hu: Az eredeti kimenő üzenet megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
hu: Kimenő üzenetek közvetlen fordítása

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
hu: Üzenetablak megjelenítése üzenet küldése előtt

en: Translator Plugin
hu: Fordító bővítőmodul

en: Translate
hu: Fordítás

en: Detect language
hu: Nyelv felismerése

en: Albanian
hu: Albán

en: Arabic
hu: Arab

en: Armenian
hu: Örmény

en: Azerbaijani
hu: Azerbajdzsáni

en: Basque
hu: Baszk

en: Belarusian
hu: Belorusz

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Catalan
hu: Katalán

en: Chinese (Simplified)
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese (Traditional)
hu: Hagyományos kínai

en: Croatian
hu: Horvát

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Dutch
hu: Holland

en: English
hu: Angol

en: Estonian
hu: Észt

en: Filipino
hu: Filippínó

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: Galician
hu: Galíciai

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: Greek
hu: Görög

en: Haitian Creole
hu: Haiti kreol

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Irish
hu: Ír

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Latvian
hu: Lett

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Malay
hu: Maláj

en: Maltese
hu: Máltai

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Persian
hu: Perzsa

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Serbian
hu: Szerb

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Swahili
hu: Szvahili

en: Swedish
hu: Svéd

en: Turkish
hu: Török

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: Welsh
hu: Velszi

en: Yiddish
hu: Jiddis

en: Set &Language
hu: &Nyelv beállítása

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
hu: %2
    Gépi fordítás: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
hu: %2<br/>Gépi fordítás: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
hu: Gépi fordítás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
hu: Az alapértelmezett saját nyelv:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
hu: Bejövő üzenetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
hu: Nem kell lefordítani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
hu: Az eredeti üzenet megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
hu: Közvetlen fordítás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
hu: Kimenő üzenetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
hu: Üzenetablak megjelenítése küldés előtt

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
hu: Az előnézetek max. száma

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
hu: Méretezhető-e a kép

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
hu: Korlátozva legyen-e az előnézetek száma?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
hu: Teljes szélesség

en: Preview of:
hu: Előnézet:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
hu: Képelőnézeti beállítások

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
hu: Ha ez be van jelölve, csak a kijelölt számú kép lesz letöltve és jelenik meg előnézetben.
    Ha nincs bejelölve, nem lesz korlátozva, hány előnézet jelenhet meg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
hu: Az e&lőnézetek számának korlátozása:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
hu: Legfeljebb ennyi kép tölthető le és jeleníthető meg előnézetben.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
hu: Méretezés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
hu: Ha ez be van jelölve, az előnézeti képek a megadott szélességűre lesznek kicsinyítve.
    Ha nincs bejelölve, a képek az eredeti méretben jelennek meg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
hu: Méret&arány:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
hu: Ilyen szélesre lesznek lekicsinyítve a képek. Az ennél keskenyebb képek szélessége az eredeti marad.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
hu: Előnézet a linkkel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
hu: Előnézeti képet készít a link tartalmával.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
hu: Előnézet l&inkekről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
hu: Az előnézet meg&szakítása ennyi várakozás után

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
hu: A megadott idő leteltével az előnézet készítése automatikusan megszakad.
    0 másodperc megadása esetén a program korlátlan ideig várakozik.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
hu:  s

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
hu: A fájl frissítési időköze (másodpercben)

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
hu: A fájl feltöltési címe

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
hu: HTML-formázás

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
hu: XHTML-formázás

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
hu: XML-formázás

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
hu: XML-transzformáció egy XSLT stíluslappal

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
hu: XSLT stíluslap

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
hu: A protokollnevek lecserélése képekre (X)HTML-fájlokban

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
hu: Az egyik csevegési név legyen a megjelenített név

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
hu: Adott név használata megjelenített névnek

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
hu: Megjelenített név

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
hu: A csevegési nevek tartalmazása

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
hu: Hiba történt a jelenléti oldal feltöltésekor.
    Ellenőrizze az elérési utat és a cél jogosultságait.

en: Not yet known
hu: Jelenleg ismeretlen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
hu: Feltöltés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
hu: Feltöltés &ide:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
hu: Formázás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
hu: HTML 4.01 Transitional formátum ISO-8859-1 (Latin 1) karakterkódolással.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
hu: HTML 4.01 Transitional formátum ISO-8859-1 (Latin 1) karakterkódolással.
    
    Ez a formátum kompatibilis a legtöbb webböngészővel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
hu: HTML (&egyszerű megjelenés)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
hu: Az eredményként kapott oldal a XHTML 1.0 Strict W3C ajánlás szerint lesz formázva, UTF-8 karakterkódolással.
    
    Nem minden webböngésző támogatja az XHTML formátumot. Azt is biztosítani kell, hogy a webkiszolgáló megfelelő MIME-típust használjon, pl.: application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
hu: XHTML (egyszerű megjelenés)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
hu: A kimenet XML formátumú legyen, UTF-8 karakterkódolással.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
hu: A kimenet XML formátumú legyen, UTF-8 karakterkódolással.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
hu: XML-transzformáció &ezzel az XSLT-stíluslappal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
hu: A protokollnevek (pl. MSN, IRC) helyettesítése képekkel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
hu: A protokollneveket (pl. MSN vagy IRC) lecseréli képekre.
    
    A PNG-képeket először a megfelelő könyvtárba kell másolni.
    
    Alapértelmezés szerint a következő fájlokról van szó:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
hu: A pr&otokollnevek lecserélése képekre az (X)HTML-fájlban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
hu: Az egyik &beállított név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
hu: Mellékelt &IM-címek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
hu: Más &név használata:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
hu: Nem sikerült publikálni a Bonjour szolgáltatást. A Bonjour bővítmény csak az Avahival működik.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
hu: Nem sikerült csatlakozni a helyi mDNS szolgáltatáshoz. Ellenőrizze, fut-e az Avahi szolgáltatás.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
hu: Az azonosító beállításai - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
hu: Ala&pbeállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
hu: Az azonosító jellemzői

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
hu: E-mail cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
hu: A Bonjour protokollnak legalább egy nevet meg kell adni. A név „Teljes név@Gépnév” formátumú is lehet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">A Bonjour protokoll nem engedi névjegyek felvételét. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">A névjegyek akkor jelennek meg, amikor a megfelelő partner elérhetővé válik.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Ha egy névjegynek meg kellene jelennie, de mégsem látható</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Ellenőrizze, hogy a helyi gépen a mDNS szolgáltatás (avahi-daemon) jól működik-e.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Indítsa el az "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> parancsot egy terminálban és ellenőrizze, megjelenik-e a névjegy.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ellenőrizze, hogy az 5353/UDP és 5298/TCP portok engedélyezve vannak-e a tűzfalon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
hu: &Elérhető

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
hu: Távol vagyok

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
hu: &Távol vagyok

en: &Search for Friends
hu: B&arátok keresése

en: Export Contacts to Server
hu: A partnerek adatainak exportálása a kiszolgálóra

en: Import Contacts from Server
hu: Partnerek importálása a kiszolgálóról

en: Delete Contacts from Server
hu: Partnerek törlése a kiszolgálóról

en: Export Contacts to File...
hu: Partnerek exportálása fájlba…

en: Import Contacts from File...
hu: Partnerek importálása fájlból…

en: Only for Friends
hu: Csak barátoknak

en: Go O&nline
hu: &Csatlakozás

en: Set &Busy
hu: „&El vagyok foglalva” állapot beállítása

en: Set &Invisible
hu: „&Láthatatlan” állapot beállítása

en: Go &Offline
hu: &Kapcsolat bontása

en: Set &Description...
hu: &Leírás megadása…

en: Export Contacts on change
hu: Partnerek exportálása módosuláskor

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
hu: titkosított módon (SSL-lel) nem sikerült csatlakozni, újabb próbálkozás titkosítás nélkül.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
hu: Nem sikerült csatlakozni a(z) „%1” Gadu-Gadu kiszolgálóhoz.

en: Connection Error
hu: Csatlakozási hiba

en: Imported contacts list is empty.
hu: Az importált partnerlista üres.

en: Contacts imported.
hu: Partnerek importálva.

en: Contacts exported.
hu: Partnerek exportálása.

en: Contacts deleted from the server.
hu: Partnerek törölve a kiszolgálóról.

en: Save Contacts List for Account %1 As
hu: A(z) %1 azonosító partnerlistájának mentése men&tése

en: Unable to create temporary file.
hu: Nem lehet létrehozni átmeneti fájlt.

en: Save Contacts List Failed
hu: Nem sikerült elmenteni a partnerlistát

en: Load Contacts List for Account %1 As
hu: Partnerlista betöltése a(z) %1 azonosítóhoz

en: Contacts List Load Has Failed
hu: A partnerlistát nem sikerült betölteni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
hu: A távolléti állapot beállítási ablaka

en: Unable to retrieve token.
hu: Nem sikerült letölteni a tokent.

en: Registration FAILED
hu: A regisztráció nem sikerült

en: Unknown connection error while retrieving token.
hu: Ismeretlen csatlakozási hiba történt a token letöltésekor.

en: Token retrieving status: %1
hu: A token letöltési állapota: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
hu: Hiba történt a Gadu-Gadu token letöltésekor

en: Unknown connection error while registering.
hu: Ismeretlen csatlakozási hiba történt a regisztráció közben.

en: Registration status: %1
hu: Regisztrációs állapot: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
hu: Gadu-Gadu regisztrálási hiba

en: Registration Finished
hu: Regisztráció befejezve

en: Registration has been completed successfully.
hu: A regisztráció sikeresen megtörtént.

en: Registration Error
hu: Regisztrálási hiba

en: Incorrect data sent to server.
hu: Érvénytelen adatok lettek elküldve a kiszolgálónak.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
hu: A jelszó emlékeztetés hibásan ért véget kapcsolati hiba miatt.

en: Success
hu: Sikerült

en: Unsuccessful. Please retry.
hu: Nem sikerült, próbálja újból.

en: Remind Password
hu: Jelszóemlékeztető

en: Remind password finished:
hu: Jelszóemlékeztető befejezve:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
hu: A jelszó megváltoztatása hibásan végződött kapcsolati hiba miatt.

en: State Error
hu: Állapot hiba

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
hu: A jelszó megváltoztatása hibásan végződött a folyamatkezelésben történt hiba miatt (próbálkozzon újból).

en: Changed Password
hu: Megváltozott jelszó

en: Your password has been changed.
hu: Az Ön jelszava megváltozott.

en: Show Profile
hu: Profilok megjelenítése

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
hu: <qt>A partnerlistából törölni csak elérhető állapotban lehet.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
hu: Gadu-Gadu modul

en: &Resume
hu: &Folytatás

en: Over&write
hu: Felül&írás

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
hu: Már létezik %1 nevű fájl, folytatni szeretné a műveletet vagy felülírja a fájlt?

en: File Exists: %1
hu: Már létezik ilyen fájl: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
hu: A partnergép nem engedélyezte a csatlakozást. Valószínűleg nem figyeli a beérkező kéréseket.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
hu: A fájlátviteli kérést nem fogadta el a partnergép.

en: File-transfer handshake failure.
hu: A fájlátviteli kapcsolatfelvétel (handshake) nem sikerült.

en: File transfer had problems with the file.
hu: A fájlátvitel hibát jelzett a fájlnál.

en: There was network error during file transfer.
hu: Hálózati hiba történt a fájlátvitel közben.

en: Unknown File-Transfer error.
hu: Ismeretlen fájlátviteli hiba.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
hu: <p align="center">Letöltés a kiszolgálóról</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
hu: <b>A regisztráció nem sikerült.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
hu: <b>Kérem adja meg az azonosítószámát (UIN).</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
hu: <b>Az UIN-nek pozitív számnak kell lennie.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
hu: <b>Kérem adja meg a jelszót.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
hu: <b>Nem sikerült elindítani a DCC figyelőaljazatot, mert a DCC már fut.</b>

en: Edit Contact's Properties
hu: A partnerek adatainak módosítása

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
hu: Blokkolva

en: A&way
hu: &Távollét

en: B&usy
hu: &Elfoglalt

en: I&nvisible
hu: Nem lát&ható

en: Search &More...
hu: További &keresés…

en: Gadu-Gadu Public Directory
hu: Gadu-Gadu nyilvános bővítőmodul

en: &New Search
hu: Ú&j keresés

en: S&earch
hu: Ke&resés

en: &Add User...
hu: Felhasználó &hozzáadása…

en: &Close
hu: &Bezárás

en: Register New Account
hu: Új azonosító regisztrációja

en: &Register
hu: &Regisztráció

en: Retrieving token
hu: A regisztrációs token letöltése

en: Please enter a valid E-Mail Address.
hu: Adjon meg egy érvényes e-mail címet.

en: Please enter the same password twice.
hu: Kérem írja be kétszer a jelszót.

en: Password entries do not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg.

en: Please enter the verification sequence.
hu: Kérem írja be az ellenőrzési szekvenciát.

en: Account created; your new UIN is %1.
hu: Az azonosító létrejött, az azonosító száma (UIN): %1.

en: Registration failed: %1
hu: A regisztráció nem sikerült: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
hu: A regisztráció nem sikerült, próbálja meg még egyszer.

en: You are not connected to the server.
hu: Nincs csatlakozva a kiszolgálóhoz.

en: You have to be connected to the server to change your status.
hu: Az állapot megváltoztatásához csatlakozni kell a kiszolgálóhoz.

en: idle
hu: inaktív

en: resolving host
hu: gépnév feloldása

en: connecting
hu: kapcsolódás

en: reading data
hu: adatok olvasása

en: error
hu: hiba

en: connecting to hub
hu: kapcsolódás a hubhoz

en: connecting to server
hu: kapcsolódás a kiszolgálóhoz

en: retrieving key
hu: a kulcs letöltése

en: waiting for reply
hu: várakozás a válaszra

en: connected
hu: a kapcsolat létrejött

en: sending query
hu: lekérdezés küldése

en: reading header
hu: a fejléc beolvasása

en: parsing data
hu: az adatok feldolgozása

en: done
hu: kész

en: TLS connection negotiation
hu: TLS-kapcsolat létrehozása

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Resolving error.
hu: Névfeloldási hiba történt.

en: Connecting error.
hu: Hiba történt csatlakozáskor.

en: Reading error.
hu: Olvasási hiba történt.

en: Writing error.
hu: Írási hiba történt.

en: Unknown error number %1.
hu: Ismeretlen hibaazonosító: %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
hu: Nem sikerült lekérdezni a kiszolgáló nevéhez tartozó IP-címet (DNS-hiba).

en: Unable to connect to server.
hu: Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
hu: A kiszolgáló hibás adatokat küldött (protokollhiba).

en: Problem reading data from server.
hu: Nem sikerült adatokat fogadni a kiszolgálótól.

en: Problem sending data to server.
hu: Nem sikerült adatokat küldeni a kiszolgálónak.

en: Incorrect password.
hu: A megadott jelszó hibás.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
hu: Nem sikerült titkosított módban csatlakozni.
    Próbálja kikapcsolni a titkosítást a Gadu azonosító beállításainál és próbálkozzon újra.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
hu: A felvenni kívánt Gadu-Gadu azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
hu: A felvenni kívánt Gadu-Gadu azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító. Csak számjegyeket tartalmazhat, más karaktert, pl. szóközt nem. Kötelezően meg kell adni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
hu: Gadu-Gadu azonosító (&UIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
hu: <i>(például: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
hu: A felvenni kívánt partner nevének előtagja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
hu: A felvenni kívánt partner keresztneve. Ha az illetőnek van középső neve, célszerű azt is itt megadni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
hu: Név-&előtag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
hu: A felvenni kívánt partner vezetékneve.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
hu: A felvenni kívánt MSN partner vezetékneve (családi neve).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
hu: &Vezetéknév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
hu: A felvenni kívánt partner beceneve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
hu: Be&cenév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
hu: A partner e-mail címe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
hu: E-mail &cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
hu: &Telefonszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor a partner számára nem lesz látható „Csak barátoknak” állapotban.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
hu: Offline állapot jelzése a partner felé „C&sak barátoknak” állapotban

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
hu: Csoport

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
hu: Válassza ki a beállítandó állapotot, alapértelmezés szerint az aktuális állapot van kijelölve. 
    Csak az Ön megjegyzését írja be. 
    A „Nem elérhető” állapot választásakor a kapcsolat megszakad, de a program előbb kiírja a megadott búcsúzási üzenetet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
hu: Az állapot Elérhető-re váltása.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
hu: Átváltás Elérhető állapotba, jelezve, hogy kész bekapcsolódni a társalgásba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
hu: Az állapot Foglaltra váltása.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
hu: Átváltás Foglalt állapotba, jelezve, hogy valamilyen elfoglaltsága akadt, ezért nem tud azonnal válaszolni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
hu: Láthatatlan állapotra váltás (a partnerek nem látják, hogy Ön elérhető).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
hu: Átváltás Láthatatlan állapotba, elrejtve jelenlétét a többiek elől (mindenki Nem elérhető állapotúnak fogja Önt látni). Azonban továbbra is folytathatja a társalgást, láthatja a többieket.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
hu: Ez az állapot offline módba vált, a megadott távozási üzenet kiírásával.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
hu: Az állapot leírása.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
hu: Az állapot rövid leírása (max. 70 karakter).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
hu: Az ü&zenet:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
hu: Az azonosító beállításai - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
hu: Az Ön Gadu-Gadu felhasználóazonosítója.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
hu: A Gadu-Gadu azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító. Ennek számjegyekből kell állnia, más karaktert, például szóközt nem tartalmazhat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
hu: Jelölje be az opciót, ha le szeretné tiltani az automatikus csatlakozást. Ha be van jelölve, akkor a Kopete főablakának alján látható ikonra kattintva lehet csatlakozni ehhez az azonosítóhoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
hu: Ki&hagyás a Csatlakozás mindhez műveletből

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
hu: Regisztráció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
hu: A Gadu-Gadu hálózathoz csak érvényes Gadu-Gadu-azonosítóval lehet csatlakozni.<br><br>
    Ha még nincs ilyen azonosítója, kattintson a gombra egy új azonosító regisztrálásához.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
hu: Itt lehet új azonosító regisztrációját kezdeményezni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
hu: Új az&onosító regisztrációja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
hu: Az azonosító &beállításai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
hu: Csatlakozási beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
hu: Az összes olyan kiszolgáló adatait tartsa nyilván a program, amelyekkel élő kapcsolatban áll. Ezek az adatok felhasználhatók, ha a terheléselosztási kiszolgáló éppen nem érhető el.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
hu: Ez az opció határozza meg, mi történjen, ha a terheléselosztási Gadu-Gadu kiszolgáló elérhetetlenné válik. Ha az opció be van jelölve, a Kopete megpróbál az eltárolt adatok alapján közvetlenül az egyéb kiszolgálókkal kommunikálni. Így el lehet kerülni, hogy kommunikációs hiba történjen, ha a fő kiszolgáló nem tud válaszolni. A gyakorlatban azonban ez a lehetőség általában nem sokat segít.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
hu: A kiszolgáló jellemzőinek &gyorstárba töltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
hu: Közvetlen ka&pcsolat (DCC) használata.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
hu: A helyi és kiszolgáló oldali partnerlista szinkronban tartása. Bármilyen módosítás a helyi partnerlistában exportálódik a kiszolgálóra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
hu: Partnerlista &exportálása változáskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
hu: A Kopete minden kapcsolódáskor importálja a listáját

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
hu: Partnerlista i&mportálása induláskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
hu: A névjegyl&istában nem szereplők kihagyása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
hu: Itt lehet engedélyezni, hogy SSL-lel titkosított legyen a kapcsolat a kiszolgálóval.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
hu: Itt lehet előírni, hogy a kapcsolat adatforgalma titkosítva legyen (SSL-lel). A titkosítás általában nincs a beszélgetőpartnerek között végig titkosítva, csak a kliens és a szerver között.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
hu: A &protokoll titkosított legyen (SSL-lel):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
hu: Ha van

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
hu: Kötelező

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
hu: Fel&használói információ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
hu: Felhasználói információ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
hu: <p align="center">A személyes adatok megváltoztatásához először csatlakozni kell.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
hu: Leánykori név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
hu: Származási város:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
hu: Az alábbi értékek figyelembe lesznek véve kereséskor, de nem jelennek meg a találatok között.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
hu: Név-előtag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
hu: Vezetéknév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
hu: Saját becenév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
hu: Nem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
hu: Születési év:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
hu: Város:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
hu: Nő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
hu: Férfi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
hu: &Fájlátvitel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
hu: Globális DCC-beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
hu: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Ezek a beállítások az <b>összes</b> Gadu-Gadu-azonosítónál érvényesek.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
hu: Az alapértelmezett beállítások fe&lülbírálása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
hu: Helyi &IP-cím /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
hu: &Port:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
hu: Új Gadu-Gadu-azonosító regisztrációja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
hu: A használni kívánt jelszó még egyszer (ellenőrzésképpen).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
hu: Az azonosítóhoz tartozó jelszó megerősítése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
hu: A jelszó mé&g egyszer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
hu: Az azonosítóhoz használni kívánt jelszó.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
hu: Bejelentkezéskor ezt a jelszót kell majd megadni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
hu: Az Ön e-mail címe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
hu: Az új azonosító regisztrációjához használni kívánt e-mail cím.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
hu: E-mail &cím:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
hu: Az alábbi képről leolvasható szöveg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
hu: Az alábbi képről leolvasható szöveg. Erre a lépésre azért van szükség, hogy ne lehessen automatizálva sok azonosítót regisztrálni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
hu: E&llenőrző sorozat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
hu: &Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
hu: Gadu-Gadu regisztrálási token.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
hu: Ebben a mezőben egy olyan kép látható, melyről leolvasható egy regisztrációs szám. A számot írja be a fenti <b>Ellenőrző sorozat</b> mezőbe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
hu: <i>A fenti képen látható betűket és számjegyeket írja be az <b>Ellenőrző sorozat</b> mezőbe. Ez a lépés az automatizált, tömeges regisztráció kivédésére szolgál.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
hu: Keresés a megadott adatok alapján:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
hu: Becenév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
hu: Életkor ettől:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
hu: eddig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
hu: A felhasználó adatainak bekérése:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
hu: Felhasználószám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
hu: Csak a most elérhető partnerek között szeretnék keresni

en: &Set Auto-Reply...
hu: Az a&utomatikus válaszküldés beállítása…

en: &Join Channel...
hu: &Csatlakozás a csatornához…

en: &Manage Privacy...
hu: Adat&biztonsági beállítások…

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
hu: Az SSL-támogatást nem sikerült inicializálni a(z) %1 azonosítónál. A QCA TLS bővítőmodul valószínűleg nincs telepítve.

en: GroupWise SSL Error
hu: GroupWise SSL-hiba

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
hu: Nem sikerült elküldeni az utolsó üzenetet erről az azonosítóról: „%1”.
    Kérjük küldje el a Kopete konzolos kimenetét a <wstephenson@novell.com> címre, hogy pontosabban behatárolhassuk a hibát.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
hu: Nem sikerült üzenetet küldeni ezzel az azonosítóval: „%1”

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
hu: Kopete: Egymással ütköző módosítások jöttek létre offline módban

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
hu: Miközben offline módban volt, a GroupWise partnerlistájában olyan módosítás történt, melyet nem sikerült feloldani.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
hu: A Kopete nem tudott csatlakozni a GroupWise Messenger-kiszolgálóhoz (azonosító: „%1”).
    Ellenőrizze, helyesen van-e megadva a kiszolgálónév és a port, majd próbálkozzon újból.

en: Unable to Connect '%1'
hu: Nem sikerült csatlakozni: „%1”.

en: The host name does not match the one in the certificate.
hu: A gépnév nem azonos a tanúsítványban megadottal.

en: The certificate is invalid.
hu: A tanúsítvány érvénytelen.

en: No certificate was presented.
hu: Nem lett megadva tanúsítvány.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
hu: A tanúsítványkiadó (CA) elutasította a tanúsítványt.

en: The certificate is not trusted.
hu: A tanúsítvány nem megbízható.

en: The signature is invalid.
hu: Az aláírás érvénytelen.

en: The Certificate Authority is invalid.
hu: A tanúsítványkiadó (CA) érvénytelen.

en: Invalid certificate purpose.
hu: Érvénytelen tanúsítvány-cél.

en: The certificate is self-signed.
hu: A tanúsítvány saját magával van aláírva.

en: The certificate has been revoked.
hu: A tanúsítvány vissza lett vonva.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
hu: Túllépte a megengedett maximális tanúsítványlánc-hosszúságot.

en: The certificate has expired.
hu: A tanúsítvány lejárt.

en: The Certificate Authority has expired.
hu: A tanúsítványkiadó tanúsítványa lejárt.

en: Validity is unknown.
hu: Az érvényesség nem ellenőrizhető.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
hu: <qt><p>A(z) %1 kiszolgáló tanúsítványát nem sikerült ellenőrizni a(z) %2 azonosítónál:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Tovább szeretne lépni?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
hu: <qt><p>A(z) %1 kiszolgáló tanúsítványát nem sikerült ellenőrizni a(z) %2 azonosítónál: %3</p><p>Tovább szeretne lépni?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
hu: GroupWise-kapcsolat tanúsítványprobléma

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
hu: Automatikus válasz - %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
hu: Broadcast üzenet (%1):

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
hu: Rendszer-broadcast üzenet (%1):

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
hu: A(z) %1 névjegyet nem sikerült felvenni a névjegyek listájába, a hibaüzenet: %2

en: Error Adding Contact
hu: Hiba történt a névjegy felvételekor

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
hu: Kopete: Máshol már be van jelentkezve %1 néven

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
hu: Ki lett jelentkeztetve a GroupWise Messenger-kiszolgálóról, mert %1 néven máshol már be van jelentkezve

en: %1 has been invited to join this conversation.
hu: %1 meghívta Önt erre a beszélgetésre.

en: Enter Auto-Reply Message
hu: Az automatikus válasz szövege

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
hu: Adjon meg egy automatikus válaszüzenetet. Ez lesz elküldve azoknak, akik akkor próbálnak üzenetet küldeni Önnek, amikor távolléti vagy elfoglaltsági állapotban van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
hu: &Azonosítónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
hu: A felvenni kívánt azonosító neve.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
hu: A névjegy típusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
hu: &Visszhang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
hu: Ez egy listaelem lesz, köztük a Null-lal.

en: Unblock User
hu: Felhasználó blokkolásának megszüntetése

en: Block User
hu: Felhasználó blokkolása

en: %1|Blocked
hu: %1|Blokkolva

en: &Invite
hu: &Meghívás

en: Security Status
hu: Biztonsági állapot

en: Conversation is secure
hu: A beszélgetés biztonságos

en: Archiving Status
hu: Archiválási állapot

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
hu: Hiba történt a beszélgetés megkezdésekor: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
hu: Az üzenetet nem sikerült elküldeni. Nem lehet látszólagos offline állapotban üzenetet küldeni.

en: &Other...
hu: &Egyéb…

en: Enter Invitation Message
hu: Adja meg a meghívó szövegét

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
hu: Adja meg a meghívás indoklását, vagy hagyja üresen:

en: Search for Contact to Invite
hu: Meghívandó partner keresése

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
hu: (még nincs itt)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
hu: A többi résztvevő mind kilépett, és néhány más meghívott még nincs itt. Az üzeneteket egyelőre nem kapja meg senki.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
hu: %1 elutasította a beszélgetésre való meghívást.

en: Conversation is being administratively logged
hu: A beszélgetés naplózva van rendszerszinten

en: Conversation is not being administratively logged
hu: A beszélgetés nincs naplózva rendszerszinten

en: This conversation is secured with SSL security.
hu: Ez a beszélgetés SSL-lel titkosítva van.

en: This conversation is being logged administratively.
hu: Ez a beszélgetés naplózva van rendszerszinten.

en: A&vailable
hu: &Elérhető

en: Appear Offline
hu: Offline megjelenés

en: A&ppear Offline
hu: &Offline megjelenés

en: Invalid Status
hu: Érvénytelen állapot

en: Auto Reply Message
hu: Automatikus válasz

en: Common Name
hu: Egyszerű név

en: Access denied
hu: A hozzáférés elutasítva

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Password expired
hu: A jelszó lejárt

en: Invalid password
hu: Érvénytelen jelszó

en: User not found
hu: A felhasználó nem található

en: Attribute not found
hu: Az attribútum nem található.

en: User not enabled
hu: A felhasználó nem engedélyezett

en: Directory failure
hu: Címtárhiba

en: Host not found
hu: A gép nem található

en: Locked by admin
hu: A rendszergazda zárolta

en: Duplicate participant
hu: Résztvevő duplikálása

en: Server busy
hu: A kiszolgáló elfoglalt

en: Object not found
hu: Az objektum nem található

en: Directory update
hu: Címjegyzékfrissítés

en: Duplicate folder
hu: Mappa duplikálása

en: Contact list entry already exists
hu: Már létezik ilyen néven névjegy

en: User not allowed
hu: A felhasználó nem engedélyezett

en: Too many contacts
hu: Túl sok névjegy

en: Conference not found
hu: A konferencia nem található

en: Too many folders
hu: Túl sok mappa

en: Server protocol error
hu: Protokollhiba

en: Conversation invitation error
hu: Hiba egy meghívásnál

en: User is blocked
hu: A felhasználó blokkolt

en: Master archive is missing
hu: A főarchívum hiányzik

en: Expired password in use
hu: A jelszó lejárt

en: Credentials missing
hu: Hiányoznak a bejelentkezési adatok

en: Eval connection limit
hu: Kapcsolati korlát

en: Unsupported client version
hu: Nem támogatott kliensverzió

en: A duplicate chat was found
hu: Már létezik ilyen csevegő

en: Chat not found
hu: A csevegő nem található

en: Invalid chat name
hu: Érvénytelen csevegési név

en: The chat is active
hu: A csevegő aktív

en: Chat is busy; try again
hu: A csevegő foglalt: próbálkozzon újra

en: Tried request too soon after another; try again
hu: Túl gyorsan követte egymást két kérés. Próbálja meg újból.

en: Server's chat subsystem is not active
hu: A kiszolgáló csevegési szolgáltatása nem aktív

en: The chat update request is invalid
hu: A csevegő frissítési kérése érvénytelen

en: Write failed due to directory mismatch
hu: Címtárhiba miatt egy írás nem sikerült

en: Recipient's client version is too old
hu: A címzett kliense túl régi verziójú

en: Chat has been removed from server
hu: A csevegőt eltávolították a kiszolgálóról

en: Unrecognized error code: %1
hu: Ismeretlen hibakód: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
hu: Az azonosító beállításai - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
hu: Az azonosító neve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
hu: Fel&használóazonosító:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
hu: Jelölje be az opciót, ha ki szeretné kapcsolni az automatikus csatlakozást. Ha be van jelölve, akkor a Kopete főablakának alján látható ikonra kattintva lehet csatlakozni ehhez az azonosítóhoz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
hu: Annak a kiszolgálónak a gépneve vagy IP-címe, amelyikhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
hu: Annak a kiszolgálónak a gépneve vagy IP-címe, amelyhez csatlakozni szeretne (például: im.xyvállalat.hu).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
hu: Kisz&olgáló:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
hu: A szolgáltatás portszáma a kiszolgálón.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
hu: A szolgáltatás portszáma (az alapértelmezés 5222).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
hu: &Port:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
hu: Spe&ciális beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
hu: A meghívások el&fogadása mindig

en: You need to be connected to be able to add contacts.
hu: Csatlakoznia kell új partnerek hozzáadása előtt.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
hu: Csatlakozzon a GroupWise Messengerhez és próbálkozzon újból.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
hu: &Egyszerű

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
hu: Hozzáadás ezzel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
hu: Teljes vagy részleges név. A csillagokat figyelmen kívül hagyja a program.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
hu: A partner neve vagy annak egy része. A találatok alul jelennek meg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
hu: Felhasználóa&zonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
hu: &Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
hu: Felhasználóazonosító

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
hu: Ha tudja egy partner felhasználóazonosítóját és fel szeretné venni a partnerlistába, írja be ide

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
hu: GroupWise csevegési tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
hu: MEGJELENÍTETT NÉV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
hu: A csevegőszoba létrehozója

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
hu: Lekérdezés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
hu: Téma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
hu: Megjelenítendő szöveg a csevegőszobába belépőknek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
hu: Tulajdonos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
hu: A megbeszélés témája

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
hu: Max. felhasználószám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
hu: Létrehozási dátum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
hu: A csevegőszoba általános leírása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
hu: A csevegőszobában egyszerre legfeljebb ennyien lehetnek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
hu: Létrehozó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
hu: A csevegőszoba létrehozási dátuma és időpontja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
hu: Ez jelzi, hogy a csevegőszoba anyaga archiválódik-e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
hu: Archiválva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
hu: A csevegőszoba tulajdonosa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
hu: Alapértelmezett hozzáférés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
hu: Jogosultság a csevegőszoba üzeneteinek elolvasásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
hu: Üzenet elolvasása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
hu: Jogosultság üzenetek írásához a csevegőszobában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
hu: Üzenet írása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
hu: Általános jogosultság a csevegőszoba jogosultsági listájának módosításához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
hu: A jogosultság módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
hu: Jogosultsági lista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
hu: Felhasználói jogosultságok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
hu: Jogosultsági bejegyzés hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
hu: Jogosultsági bejegyzés módosítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
hu: Jogosultsági bejegyzés törlése

en: Chatroom properties
hu: A csevegőszoba tulajdonságai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
hu: &Frissítés

en: Search Chatrooms
hu: csevegőszoba keresése

en: Updating chatroom list...
hu: A csevegőszobák listája frissül…

en: Contact Properties
hu: A partner tulajdonságai

en: Telephone Number
hu: Telefonszám

en: Department
hu: Osztály

en: Location
hu: Hely

en: Mailstop
hu: Mailstop hely

en: Personal Title
hu: Személyes megnevezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
hu: FELHASZNÁLÓ_AZONOSÍTÓ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
hu: A partner megjelenített nevének megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
hu: Állapot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
hu: FELHASZNÁLÓI_ÁLLAPOT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
hu: Me&gjelenő név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
hu: &Egyéb tulajdonságok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
hu: Új oszlop

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
hu: GroupWise Messenger keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
hu: &Utónév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
hu: &Felhasználóazonosító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
hu: Be&osztás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
hu: Osz&tály

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
hu: tartalmazza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
hu: kezdődik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
hu: egyenlő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
hu: &Utónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
hu: Tö&rlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
hu: E&redmények:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
hu: Ré&szletek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
hu: Nem található illeszkedő felhasználó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
hu: Áll&apot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
hu: Tá&volléti üzenet:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
hu: A módosítások akkor lépnek életbe, amikor legközelebb bejelentkezik a GroupWise-ba.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
hu: A GroupWise beállításai megváltoztak bejelentkezés közben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
hu: A következők láthatják az állapotomat és küldhetnek nekem üzenetet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
hu: Enge&délyezve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
hu: &Blokkolás >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
hu: << En&gedélyezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
hu: &Hozzáadás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
hu: Blo&kkolva

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
hu: Adatbiztonsági beállítások: %1

en: Privacy settings have been administratively locked
hu: Az adatbiztonsági beállításokat rendszerszinten zárolták

en: <Everyone Else>
hu: <Mindenki más>

en: Search for Contact to Block
hu: Blokkolandó partner keresése

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
hu: Az adatvédelmi beállításokat csak akkor lehet módosítani, ha be van jelentkezve a GroupWise Messenger-kiszolgálóba.

en: '%1' Not Logged In
hu: „%1” nincs bejelentkezve

en: Invitation to Conversation
hu: Meghívás beszélgetésre

en: User ID
hu: Felhasználóazonosító

en: Searching
hu: Keresés

en: 1 matching user found | %1 matching users found
hu[0]: 1 illeszkedő felhasználó van
hu[1]: %1 illeszkedő felhasználó van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
hu: <p align="right">Feladó:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
hu: <p align="right">Elküldve:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
hu: Meghívási dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
hu: Partnernév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
hu: Adja meg a meghívó szövegét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
hu: Csatlakozni szeretne a beszélgetéshez?

en: Temporary Network - %1
hu: Ideiglenes hálózat - %1:

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
hu: A Kopete egy előző verziójából importált hálózatbeállítás vagy IRC URI

en: Join Channel...
hu: Csatlakozás csatornához…

en: Search Channels...
hu: Keresés csatornákban…

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
hu: <qt>Az azonosítóhoz tartozó hálózaton nincs érvényes kiszolgáló. Biztosítani kell, hogy az azonosítóhoz rendelt hálózat érvényes legyen.</qt>

en: Network is Empty
hu: A hálózat üres

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
hu: <qt>A(z) <b>%1</b> azonosítóhoz tartozó hálózaton nincs érvényes kiszolgáló. Biztosítani kell, hogy az azonosítóhoz rendelt hálózat érvényes legyen.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
hu: <qt>A Kopete nem tudott a(z) <b>%1</b> azonosítóhoz megadott egyik kiszolgálóhoz sem csatlakozni. Kérjük próbálkozzon később.</qt>

en: Network is Unavailable
hu: A hálózat nem érhető el

en: Join Channel
hu: Csatlakozás csatornához

en: Please enter the name of the channel you want to join:
hu: Adja meg, melyikhez csatornához szeretne csatlakozni:

en: Password Incorect
hu: A jelszó hibás

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
hu[0]: 1 operátor érhető el.
hu[1]: %1 operátor érhető el.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
hu[0]: 1 ismeretlen kapcsolat aktív.
hu[1]: %1 ismeretlen kapcsolat aktív.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
hu[0]: 1 csatorna lett létrehozva.
hu[1]: %1 csatorna lett létrehozva.

en: Server was too busy to execute %1.
hu: A kiszolgáló leterhelt, ezért nem tudta végrehajtani: %1.

en: You have been marked as being away.
hu: Ön most már így van megjelölve: távollét.

en: %1 is a registered nick.
hu: Már regisztrált ez a becenév: %1.

en: %1 is an IRC operator.
hu: %1 egy IRC-operátor.

en: You cannot send messages to channel %1.
hu: Nem küldhet üzenetet erre a csatornára: %1.

en: Nickname %1 is already in use.
hu: Már foglalt ez a becenév: %1.

en: You are not on channel %1.
hu: Nincs ebben a csatornában: %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
hu: A csatorna megtelt, ezért nem csatlakozhat ehhez a csatornához: %1.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
hu: Nem sikerült belépni ide: %1. A csatorna csak meghívóval használható.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
hu: Nem sikerült belépni ide: %1. Kitiltották Önt erről a csatornáról.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
hu: Nem sikerült belépni ide: %1. Hibás a megadott csatornakulcs.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
hu[0]: 1 operátor érhető el.
hu[1]: %1 operátor érhető el.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
hu[0]: Egy ismeretlen kapcsolat létezik.
hu[1]: %1 ismeretlen kapcsolat létezik.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
hu[0]: Egy csatorna lett létrehozva.
hu[1]: %1 csatorna lett létrehozva.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
hu: Az elfogadási méret nagyobb a várt fájlméretnél

en:  members
hu:  tag

en: Channel
hu: Csatorna

en: Users
hu: Felhasználók

en: Topic
hu: Téma

en: Search for:
hu: Keresés:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
hu: Az IRC-kiszolgáló csatornái között lehet keresni az itt beírt szöveg alapján.

en: Channels returned must have at least this many members.
hu: A visszaadott csatornákhoz legalább ennyi tagnak kell tartoznia.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
hu: Az IRC-kiszolgálón létező csatornák között lehet keresni. Ha például beírja azt, hogy „linux”, akkor valószínűleg a Linuxszal foglalkozó csatornák nevei lesznek kilistázva.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
hu: Az IRC-kiszolgáló csatornái között lehet keresni az itt beírt szöveg alapján.

en: Perform a channel search.
hu: Keresés a csatornák között.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
hu: Keresés a csatornák között. Ha sok csatorna létezik, a keresés sokáig eltarthat, ezért kérjük, legyen türelemmel.

en: Double click on a channel to select it.
hu: Csatornát dupla kattintással lehet kijelölni.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
hu: Csatlakoznia kell az IRC-kiszolgálóhoz csatornalistázás végrehajtásához.

en: You have been disconnected from the IRC server.
hu: Nincs kapcsolat az IRC-kiszolgálóval.

en: Disconnected
hu: Nincs kapcsolat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
hu: A felvenni kívánt IRC partner vagy csatorna neve.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
hu: A felvenni kívánt partner vagy csatorna neve. Be lehet írni például egy illető becenevét vagy „#” karakterrel kezdve egy csatorna nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
hu: Az új becenév vagy &csatorna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
hu: <i>(például: kovacs_janos vagy #xycsatorna)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
hu: Keresés csa&tornákban

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
hu: <qt>Adja meg a csatornát, ahová csatlakozni szeretne, vagy kérdezze le a nyitott csatornákat.</qt>

en: You Must Specify a Channel
hu: Meg kell adnia egy csatornát

en: The nickname %1 is already in use
hu: Már foglalt ez a becenév: %1

en: IRC Plugin
hu: IRC modul

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
hu: Már foglalt ez a becenév: %1., válasszon egy másikat:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
hu: Érvénytelen csatornanév: „%1”. A csatornanévnek „#”, „!”, „+” vagy „&” karakterrel kell kezdődnie.

en: Channel List for %1
hu: Csatornalista: %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
hu: Az IRC-kiszolgáló nagyon leterhelt, nem tud válaszolni erre a kérésre.

en: Server is Busy
hu: A kiszolgáló elfoglalt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
hu: Ezt a nevet látják a többiek minden saját hozzászólásnál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
hu: Be&cenevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
hu: &Valódi név:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
hu: Az IRC-n használni kívánt felhasználónév, ha a rendszer nem támogatja az identd-t. Ha üresen hagyja, az operációs rendszerben használt felhasználónévvel lesz azonos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
hu: &Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
hu: Az IRC-n használni kívánt felhasználónév, ha a rendszer nem támogatja az identd-t.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
hu: Az IRC-n használandó alias. Kapcsolódás után megváltoztatható a /nick paranccsal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
hu: Hálózat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
hu: Szer&kesztés…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
hu: <p><b>Megjegyzés:</b> a legtöbb IRC-kiszolgálónál nem kell jelszót megadni, csak egy tetszőlegesen megválasztott becenevet.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
hu: &Kapcsolat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
hu: Alapérte&lmezett karakterkészlet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, az azonosító nem lesz csatlakoztatva, amikor megnyomja a „Csatlakozás (mind)” gombot, vagy a program indulásakor, ha be van jelölve az automatikus csatlakozás opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
hu: SSL-es kapcsolatok &preferálása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
hu: A következő parancsok végrehajtása csatlakozáskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
hu: Az itt felvett parancsokat a program automatikusan végrehajtja, ha csatlakozik egy IRC-kiszolgálóhoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
hu: Parancs &felvétele

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
hu: Spe&ciális beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
hu: Egyéni CTCP válaszok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
hu: Itt lehet egyéni válaszokat felvenni arra az esetre, ha valaki CTCP kérést küld Önnek. Felül lehet bírálni az alapértelmezett válaszokat a VERSION, USERINFO és CLIENTINFO kérésekre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: &CTCP:
hu: C&TCP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
hu: &Válasz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
hu: Válasz hozzáa&dása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
hu: Az alapértelmezett üzenetek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
hu: Ez az üzenet fog megjelenni a többiek számára, ha Ön indoklás nélkül megszakítja az IRC-kapcsolatot. Ha üresen hagyja, a Kopete alapértelmezett üzenete fog megjelenni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
hu: Ez az üzenet fog megjelenni a többiek számára, ha Ön indoklás nélkül kilép egy csatornából. Ha üresen hagyja, a Kopete alapértelmezett üzenete fog megjelenni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
hu: Kilé&pési üzenet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
hu: Távozási ü&zenet:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
hu: Ablakok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
hu: Az üzenetek céljai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
hu: Az anonymous ablakok automatikus megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
hu: A kiszolgáló ablakának automatikus megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
hu: A kiszolgáló üzenetei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
hu: A kiszolgáló megjegyzései:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
hu: Aktív ablak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
hu: Kiszolgálóablak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
hu: Anonymous ablak

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
hu: Kihagyás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
hu: Hibaüzenetek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
hu: Tájékoztató válaszok:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
hu: <qt>Meg kell adnia egy becenevet.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
hu: Hálózati beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
hu: A gép beá&llítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
hu: &Új…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
hu: A hálózattal társított IRC-kiszolgálók

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
hu: A hálózathoz tartozó IRC-kiszolgálók. A Le és Fel gombokkal lehet megváltoztatni a sorrendet (fentről lefelé haladva próbál kapcsolatot létrehozni a program).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
hu: A kiszolgáló lefelé mozgatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
hu: A kiszolgáló csatlakozási prioritásának csökkentése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
hu: Le

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
hu: A kiszolgáló felfelé mozgatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
hu: A kiszolgáló csatlakozási prioritásának növelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
hu: Fel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha engedélyezni szeretné az SSL-t a kapcsolatnál.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
hu: SSL h&asználata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
hu: &Gépnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
hu: &Port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
hu: &Leírás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
hu: Ú&j

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
hu: Átne&vezés…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
hu: Eltá&volítás

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
hu: <qt>Biztosan el szeretné távolítani ezt a hálózatot: <b>%1</b>?<br>A hálózatot használó összes azonosítót módosítani kell.</qt>

en: Deleting Network
hu: Törlés

en: &Delete Network
hu: &Törlés

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan el szeretné távolítani a(z) <b>%1</b> gépnevet?</qt>

en: Deleting Host
hu: Törlés

en: &Delete Host
hu: &Törlés

en: New Host
hu: Új gépnév

en: Enter the hostname of the new server:
hu: Adja meg az új kiszolgáló gépnevét:

en: A host already exists with that name
hu: Már létezik ilyen nevű gép

en: Rename Network
hu: Átnevezés

en: Enter the new name for this network:
hu: Adja meg a hálózat új nevét:

en: A network already exists with that name
hu: Már létezik ilyen nevű hálózat

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
hu: Nem sikerült helyi portot foglalni a Jabber fájlátvitel-kezelőnek. Ellenőrizze, hogy használja-e valamilyen program ezt a portot, vagy adjon meg más portot az azonosító beállításainál.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
hu: Nem sikerült elindítani a Jabber fájlátvitel-kezelőt

en: Join Groupchat...
hu: Csatlakozás csoportos csevegéshez…

en: Services...
hu: Szolgáltatások…

en: XML Console
hu: XML konzol

en: Edit User Info...
hu: Felhasználói információk szerkesztése…

en: Set Mood
hu: Hangulatjelző beállítása

en: Jabber Error
hu: Jabber-hiba

en: Please connect first.
hu: Kérjük kapcsolódjon először.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
hu: Az SSL-támogatást nem sikerült inicializálni a(z) %1 azonosítónál. Valószínűleg nincs TLS-támogatás a QCA-hoz.

en: Jabber SSL Error
hu: Jabber SSL-hiba

en: Jabber Connection Certificate Problem
hu: Jabber-kapcsolat: tanúsítványprobléma

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
hu: Nem sikerült titkosított kapcsolatot létesíteni a Jabber-kiszolgálóval.

en: Jabber Connection Error
hu: Csatlakozási hiba (Jabber)

en: Malformed packet received.
hu: Hibás formátumú csomag érkezett.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
hu: Nem korrigálható hiba történt a protokollban.

en: Generic stream error.
hu: Belső hiba történt.

en: There was a conflict in the information received.
hu: Ütközés történt a kapott információban.

en: The stream timed out.
hu: Lejárt a várakozási idő az egyik adatfolyamnál.

en: Internal server error.
hu: Belső kiszolgálóhiba történt.

en: Stream packet received from an invalid address.
hu: Érvénytelen címről érkezett egy adatfolyam-csomag.

en: Malformed stream packet received.
hu: Hibás formátumú adatfolyam-csomag érkezett.

en: Policy violation in the protocol stream.
hu: A protokoll adatfolyama megsértette a házirendet.

en: Resource constraint.
hu: Erőforrás-megkötés.

en: System shutdown.
hu: A rendszer lezárása.

en: Unknown reason.
hu: Ismeretlen.

en: There was an error in the protocol stream: %1
hu: Hiba történt a protokoll adatfolyamában: %1

en: Host not found.
hu: A gép nem található.

en: Address is already in use.
hu: A cím már használatban van.

en: Connection refused.
hu: A csatlakozási kérés vissza lett utasítva.

en: Connection attempt already in progress.
hu: Már folyamatban van egy csatlakozási kérés.

en: Network failure.
hu: Hálózati hiba történt.

en: Socket timed out.
hu: Az aljazat várakozási ideje lejárt.

en: Remote closed connection.
hu: A távoli gép lezárta a kapcsolatot.

en: Unexpected error condition (%1).
hu: Nem várt hiba: %1.

en: There was a connection error: %1
hu: Csatlakozási hiba történt: %1

en: Unknown host.
hu: Ismeretlen gépnév.

en: Could not connect to a required remote resource.
hu: Nem sikerült csatlakozni a kért távoli erőforráshoz.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
hu: Úgy tűnik, más kiszolgálóra lett átirányítva a kapcsolat. Ezt a lehetőséget nem tudom lekezelni.

en: Unsupported protocol version.
hu: Nem támogatott protokollverzió.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: There was a negotiation error: %1
hu: Egyeztetési (negotiation) hiba történt: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
hu: A kiszolgáló elutasította a TLS-es kapcsolatfelvétel (handshake) kérését.

en: Failed to establish a secure connection.
hu: Nem sikerült biztonságos kapcsolatot létrehozni.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
hu: Hiba történt a TLS rétegben: %1

en: Login failed with unknown reason.
hu: Ismeretlen okból nem sikerült a bejelentkezés.

en: No appropriate authentication mechanism available.
hu: Nem érhető el megfelelő felhasználóazonosítási mechanizmus.

en: Bad SASL authentication protocol.
hu: Hibás SASL felhasználóazonosítási protokoll.

en: Server failed mutual authentication.
hu: Nem sikerült a kölcsönös azonosítás a kiszolgálóval.

en: Encryption is required but not present.
hu: A titkosítás kötelezően elő van írva, de nem érhető el.

en: Invalid user ID.
hu: Érvénytelen felhasználóazonosító.

en: Invalid mechanism.
hu: Érvénytelen mechanizmus.

en: Invalid realm.
hu: Érvénytelen realm.

en: Mechanism too weak.
hu: A mechanizmus túl gyenge.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
hu: A megadott bejelentkezési adatok hibásak (ellenőrizze a felhasználóazonosítót és a jelszót).

en: Temporary failure, please try again later.
hu: Átmeneti hiba történt, próbálkozzon később újból.

en: There was an error authenticating with the server: %1
hu: Hiba történt a kiszolgálón való azonosításnál: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
hu: TLS-hiba történt.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
hu: SASL-hiba történt.

en: There was an error in the security layer: %1
hu: Hiba történt az adatbiztonsági rétegben: %1

en: No permission to bind the resource.
hu: Nincs jogosultsága az erőforráshoz kapcsolódni.

en: The resource is already in use.
hu: Az erőforrás már foglalt.

en: Could not bind a resource: %1
hu: Nem sikerült kapcsolódni ehhez az erőforráshoz: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
hu: Kopete: Hiba történt a(z) %1 Jabber kiszolgálóhoz való csatlakozásnál

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
hu: A(z) %1 Jabber-felhasználó eltávolította %2 feliratkozását magáról. Ez a partner többé nem láthatja az elérhetőségi állapotát. Törölni szeretné a névjegyet?

en: Notification
hu: Értesítés

en: Waiting for authorization
hu: Várakozás felhasználóazonosításra

en: A password is required to join the room %1.
hu: A(z) %1 csevegőszobába csak jelszó megadásával lehet belépni.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
hu: Nem sikerült csatlakozni ide: %1. A(z) %2 becenév már foglalt.

en: Provide your nickname
hu: Adja meg a becenevét

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
hu: Nem csatlakozhat ehhez a szobához: %1, mert Önt kitiltották innen.

en: Jabber Group Chat
hu: Csoportos csevegés

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
hu: Nem léphet be a(z) %1 csevegőszobába, mert a résztvevők száma elérte a maximális értéket.

en: No reason given by the server
hu: A kiszolgáló nem jelezte az okot

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
hu: A csoportos csevegéssel (%1) kapcsolatos egyik kérés feldolgozása nem sikerült. (Ok: %2, hibakód: %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
hu: Törölni szeretné „%1” regisztrációját a Jabber-kiszolgálóról?
    Ha törli a regisztrációt, a partnerlistái is törlődnek a kiszolgálóról, és nem fog tudni többé csatlakozni ezzel az azonosítóval.

en: Unregister
hu: A regisztráció megszüntetése

en: Remove and Unregister
hu: Eltávolítás, a regisztráció megszüntetése

en: Remove only from Kopete
hu: Eltávolítás (csak a Kopetéből)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
hu: Hiba történt az azonosító eltávolításakor:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
hu: Jabber-azonosító regisztrációjának megszüntetése

en: You cannot see each others' status.
hu: Nem láthatják egymás állapotát.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
hu: Ön láthatja a partner állapotát, de ő nem láthatja az Önét.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
hu: Ez a partner láthatja az Ön állapotát, de Ön nem láthatja az övét.

en: You can see each others' status.
hu: Láthatják egymás állapotát.

en: Client
hu: Kliens

en: User Mood
hu: Felhasználó hangulata

en: Groupchat
hu: Csoportos csevegés

en: Rich text messages
hu: RTF-es üzenetek

en: Data Forms
hu: Adat űrlapok

en: Message Events
hu: Üzenet események

en: Message Delivery Receipts
hu: Üzenetküldési címzettek

en: File transfers
hu: Fájlátvitelek

en: Service Discovery
hu: Szolgáltatás feltérképezés

en: Supported Features
hu: Támogatott szolgáltatások

en: Timestamp
hu: Időbélyegző

en: Message
hu: Üzenet

en: Failed to download Jabber contact photo.
hu: Nem sikerült letölteni a Jabber-partner fényképét.

en: Edit Bookmarks...
hu: Könyvjelzők szerkesztése…

en: Groupchat Bookmark
hu: Könyvjelző csoportos csevegésre

en: Show audio calls
hu: A telefonhívások megjelenítése

en: Start audio call
hu: Telefonhívás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
hu: Felhasználóazonosítás

en: (Re)send Authorization To
hu: Azonosítás (újra)küldése ide:

en: (Re)request Authorization From
hu: Azonosítás (újra)kérése innen:

en: Remove Authorization From
hu: Az azonosító űrlap eltávolítása

en: Call contact
hu: Felhívás

en: Set Availability
hu: Elérhetőség beállítása

en: Free to Chat
hu: Szabadon cseveghet

en: Do Not Disturb
hu: Ne zavarja senki

en: Select Resource
hu: Válasszon ki egy erőforrást

en: Automatic (best/default resource)
hu: Automatikus (legjobb/alapértelmezett erőforrás)

en: Test action
hu: Teszt

en: Jingle Audio call
hu: Jingle telefonhívás

en: Jingle Video call
hu: Jingle videohívás

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
hu: Az eredeti üzenet: <i>„ %1 ”</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
hu: <qt><i>%1</i> meghívta Önt erre a konferenciára: <b>%2</b><br />%3<br />Ha el szeretné fogadni a meghívást, <b>írja be a becenevét</b>, majd kattintson az OK gombra.<br />Ha nem akarja elfogadni, kattintson a Mégsem gombra.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
hu: Meghívás egy konferenciára - Jabber modul

en: Message has been displayed
hu: Az üzenet meg lett jelenítve

en: Message has been delivered
hu: Az üzenet kézbesítése megtörtént

en: Message stored on the server, contact offline
hu: Az üzenet a kiszolgálón marad, a partner offline állapotú

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
hu: %1 kilépett a csevegésből.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
hu: Az üzenetet nem sikerült továbbítani: „%1”, az ok: „%2”

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
hu: Biztosan azt szeretné, hogy %1 ne lássa ezután az Ön elérhetőségi állapotát?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
hu: Kijelölt egy erőforrást a(z) %1 partnernek, de még van legalább egy nyitott csevegőablak ezzel a partnerrel. Az erőforrás-kijelölés csak az újonnan megnyitott csevegőablakokra érvényes.

en: Jabber Resource Selector
hu: Jabberes erőforrásválasztó

en: You have been invited to %1
hu: Meghívást kapott ide: %1

en: Change nickname
hu: A becenév megváltoztatása

en: Change nickname - Jabber Plugin
hu: A becenév megváltoztatása - Jabber modul

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
hu: Adja meg a(z) <i>%1</i> szobában használandó becenevét

en: Free for Chat
hu: Most elérhető vagyok

en: Do not Disturb
hu: Ne zavarjanak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: Authorization Status
hu: Felhasználóazonosítási állapot

en: Available Resources
hu: A rendelkezésre álló erőforrások

en: vCard Cache Timestamp
hu: vCard gyorstár-időbélyegző

en: Jabber ID
hu: Jabberes azonosító

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
hu: Születésnap

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Homepage
hu: Honlap

en: Company name
hu: Munkahely

en: Company Departement
hu: Osztály

en: Company Position
hu: Beosztás

en: Company Role
hu: Munkakör

en: Work Street
hu: Utca (munkahelyi)

en: Work Extra Address
hu: Egyéb cím (munkahelyi)

en: Work PO Box
hu: Postafiók (munkahelyi)

en: Work City
hu: Város (munkahelyi)

en: Work Postal Code
hu: Irányítószám (munkahelyi)

en: Work Country
hu: Ország (munkahelyi)

en: Work Email Address
hu: E-mail cím (munkahelyi)

en: Home Street
hu: Utca (otthoni)

en: Home Extra Address
hu: Egyéb cím (otthoni)

en: Home PO Box
hu: Postafiók (otthoni)

en: Home City
hu: Város (otthoni)

en: Home Postal Code
hu: Irányítószám (otthoni)

en: Home Country
hu: Ország (otthoni)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
hu: Névjegy

en: Choose an account to handle the URL %1
hu: Válassza ki, melyik azonosító kezelje ezt a címet: %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
hu: Fel szeretné venni a(z) „%1” nevet a partnerlistába?

en: Do Not Add
hu: Nem kell felvenni

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
hu: El szeretné távolítani ezt a névjegyet a partnerlistából: „%1”?

en: Do Not Remove
hu: Nem kell eltávolítani

en: Please enter your nickname for the room %1
hu: Milyen becenévvel szeretne belépni ebbe a csevegőszobába: %1?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
hu: Főablak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Audio
hu: Hang

en: Choose the contents you want to accept:
hu: Válassza ki, mit szeretne fogadni:

en: New Jingle session from %1
hu: Új Jingle-munkamenet innen: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
hu: Nem lehet elindítani a(z) %1 folyamatot. Ellenőrizze a Kopete telepítését.

en: Answer for incoming call
hu: Válasz a bejövő hívásra

en: Accepted
hu: Felvéve

en: Calling...
hu: Hívás…

en: Rejected
hu: Elutasítva

en: Call in progress
hu: Hívás folyamatban

en: Other side hung up
hu: A másik fél letette

en: Waiting...
hu: Várakozás…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
hu: Libjingle hanghívás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
hu: Felhívás ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
hu: Hívás állapota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
hu: Felveszem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
hu: Elutasítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
hu: Vége

en: None
hu: Egyik sem

en: Afraid
hu: Félek

en: Amazed
hu: Meg vagyok döbbenve

en: Angry
hu: Mérges vagyok

en: Annoyed
hu: Fel vagyok háborodva

en: Anxious
hu: Aggódom

en: Aroused
hu: Fel vagyok dobva

en: Ashamed
hu: Szégyellem magam

en: Bored
hu: Unatkozom

en: Brave
hu: Bátor

en: Calm
hu: Nyugodt

en: Cold
hu: Hideg

en: Confused
hu: Zavarban vagyok

en: Contented
hu: Minden jól van

en: Cranky
hu: Rosszkedvű vagyok

en: Curious
hu: Kíváncsi vagyok

en: Depressed
hu: Le vagyok lombozva

en: Disappointed
hu: Csalódtam

en: Disgusted
hu: Ez undorító

en: Distracted
hu: Nem tudok koncentrálni

en: Embarrassed
hu: Dühös vagyok valamire

en: Excited
hu: Izgatott vagyok

en: Flirtatious
hu: Flörtölnék

en: Frustrated
hu: Frusztrált vagyok

en: Grumpy
hu: Zsémbelődöm

en: Guilty
hu: Bűntudatom van

en: Happy
hu: Boldog vagyok

en: Hot
hu: Forró

en: Humbled
hu: Megszégyenítettek

en: Humiliated
hu: Megaláztak

en: Hungry
hu: Éhes vagyok

en: Hurt
hu: Fáj valami

en: Impressed
hu: Ez igen

en: In awe
hu: Le vagyok nyűgözve

en: In love
hu: Szerelmes vagyok

en: Indignant
hu: Elégedetlen vagyok

en: Interested
hu: Ez érdekel

en: Intoxicated
hu: El vagyok ázva

en: Invincible
hu: Legyőzhetetlen vagyok

en: Jealous
hu: Irigy vagyok

en: Lonely
hu: Magányos vagyok

en: Mean
hu: Szemét vagyok

en: Moody
hu: Hullámzik a hangulatom

en: Nervous
hu: Ideges vagyok

en: Neutral
hu: Semleges

en: Offended
hu: Meg vagyok botránkozva

en: Playful
hu: Játékos hangulatban vagyok

en: Proud
hu: Büszke vagyok

en: Relieved
hu: Megkönnyebbültem

en: Remorseful
hu: Lelkiismeretfurdalásom van

en: Restless
hu: Nyugtalan vagyok

en: Sad
hu: Szomorú vagyok

en: Sarcastic
hu: Szarkasztikus vagyok

en: Serious
hu: Komoly vagyok

en: Shocked
hu: Meg vagyok döbbenve

en: Shy
hu: Szégyenlős vagyok

en: Sick
hu: Nem vagyok jól

en: Sleepy
hu: Álmos vagyok

en: Stressed
hu: Feszült vagyok

en: Surprised
hu: Meglepődtem

en: Thirsty
hu: Szomjas vagyok

en: Worried
hu: Aggódom

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
hu: Partnerek hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
hu: Az azonosítóhoz tartozó Jabber felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
hu: A felvenni kívánt Jabber azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító. Egy felhasználónévből és egy tartománynévből áll, hasonlóan az e-mail címekhez, mert sok Jabber kiszolgáló létezik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
hu: &Jabber azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
hu: <i>(például kovacs_janos@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
hu: Frissítés

en: Execute command
hu: Parancs végrehajtása

en: Command executing
hu: Parancsvégrehajtás

en: Finish
hu: Befejezés

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
hu: A mostani jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
hu: Új jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
hu: Kérem írja be előbb a mostani jelszót egyszer,
    majd az újat kétszer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
hu: Kiszolgáló:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
hu: &Lekérdezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
hu: A csevegőszoba neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
hu: A csevegőszoba leírása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
hu: Szoba:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
hu: Regisztráció a Jabber szolgáltatással

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
hu: Regisztrációs űrlap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
hu: Kérjük várjon, a szerver lekérdezése folyamatban…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
hu: &Végrehajtás

en: Group Chat Name
hu: Csoportos csevegés neve

en: Enter a name for the group chat:
hu: Adjon nevet a csoportos csevegésnek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
hu: Automatikus csatlakozás be- és kikapcsolása

en: Change Jabber Password
hu: A Jabber jelszó megváltoztatása

en: You entered your current password incorrectly.
hu: Hibásan adta meg a mostani jelszót.

en: Password Incorrect
hu: A jelszó hibás

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
hu: A két új jelszó nem egyezik meg, írja be őket még egyszer.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
hu: Biztonsági okok miatt nem lehet üres jelszó beállítani.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
hu: A jelszó megváltoztatásához először be kell jelentkezni. Meg szeretné ezt tenni most?

en: Jabber Password Change
hu: A Jabber jelszó megváltoztatása

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
hu: A jelszót sikerült megváltoztatni. Előfordulhat, hogy a módosítás nem azonnal történik meg. Ha nem sikerül bejelentkezni az új jelszóval, kérjen segítséget a rendszergazdától.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
hu: A jelszót nem sikerült megváltoztatni. A kiszolgáló nem támogatja ezt a lehetőséget vagy a rendszergazda letiltotta a használatát.

en: Join Jabber Groupchat
hu: Csatlakozás a Jabber csoportcsevegéshez

en: Join
hu: Belépés

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
hu: Nem sikerült letölteni a csevegőszobák listáját.

en: List Chatrooms
hu: A csevegőszobák listája

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
hu: Kiszolgáló választása - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
hu: Az azonosító beállításai - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
hu: Ala&pbeállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
hu: Az azonosítóhoz rendelt Jabber felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
hu: A használni kívánt azonosítóhoz tartozó Jabber felhasználóazonosító. Egy felhasználónévből és egy tartománynévből van összetéve (hasonlóan az e-mail címekhez), mert sok Jabber kiszolgáló létezik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
hu: A használni kívánt azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító. Egy felhasználónévből és egy tartománynévből tevődik össze (például kovacs_janos@jabber.org), mert sok Jabber kiszolgáló létezik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
hu: Jelölje be az opciót, ha ki szeretné kapcsolni az automatikus csatlakozást. Ha be van jelölve, akkor a főablak alján látható ikonra kattintva lehet csatlakozni ehhez az azonosítóhoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
hu: Ha a Jabber hálózathoz szeretne csatlakozni, szüksége lesz egy azonosítóra valamelyik Jabber-kiszolgálón. Ha még nem rendelkezik ilyen azonosítóval, kattintson a gombra egy új azonosító létrehozásához.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
hu: A jelszó megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
hu: A jelszó meg&változtatása...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
hu: Ha már van jabberes azonosítója és annak jelszavát meg szeretné változtatni, kattintson erre a gombra.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
hu: Kap&csolat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha az adatforgalmat titkosítani szeretné az örökölt SSL-lel. Ez csak régi kiszolgálókhoz szükséges.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
hu: Örökölt SSL titk&osítás használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
hu: Egyszerű szöveges jelszótovábbítás en&gedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
hu: Az alapértelmezett kiszolgáló jellemzőinek &felülbírálása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
hu: Annak a kiszolgálónak a gépneve vagy IP-címe, amelyikhez csatlakozni szeretne (például: jabber.org).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
hu: A hely beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
hu: Ez az erőforrásnév már foglalt a Jabber hálózatban.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
hu: Az az erőforrásnév, amelyet a Jabber hálózatban használni szeretne. A Jabberben ugyanazzal a felhasználóazonosítóval több helyről is be lehet jelentkezni, ha az erőforrásnév egyedi, például „Otthon” vagy „Munkahely” nevek használhatók.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
hu: &Erőforrás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
hu: Pr&ioritás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
hu: <qt>Minden erőforrás más-más <b>prioritású</b> lehet. Az üzenetek mindig a legmagasabb prioritású erőforráshoz lesznek küldve.
    
    Ha két erőforrás azonos prioritású, az üzenetek a később csatlakozott erőforráshoz lesznek küldve.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
hu: Ha hiányzik, prioritás beállítása erre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
hu: Az összes erőforrás összes üzenetének egyesítése egy ablakban/lapon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
hu: Fájlá&tvitel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
hu: Fájlátviteli beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
hu: Publikus &IP-cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
hu: <i><ul><li>A „Publikus IP-cím” és a „Port” mezők csak a Jabber azonosítókra vonatkoznak.</li>
    <li>A „Publikus IP-cím” mező üresen hagyható, ha közvetlenül csatlakozik az internetre.</li>
    <li>A gépnevet nem kötelező megadni.</li>
    <li>A itt végrehajtott módosítások csak a Kopete újraindítása után lépnek érvénybe.</li>
    <li>A „Proxy JID” értéke minden azonosítónál külön beállítható.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
hu: Hálózat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
hu: A külső IP-cím automatikus lekérdezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
hu: Első használható port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
hu: Az első engedélyezett bejövő port Jingle-munkamenetekhez.
    Egy médiatípus két portot használ, ezért a következő Jingle-munkamenet a következő két szabad portot fogja használni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
hu: Média

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
hu: Mikrofon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
hu: Hangkimenet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
hu: Libjingle beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
hu: Engedélyezi a libjingle hanghívásokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
hu: Libjingle támogatás engedélyezése

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
hu: Adat&védelem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
hu: Általános adatvédelem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
hu: Alapértelmezés szerint a Kopete elküldi a számítógép és a kliensprogram néhány jellemzőjét a távoli felhasználóknak. Ha nem szeretné kiadni ezeket az adatokat, jelölje be ezt az opciót.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
hu: A rendszer és a kliens jellemzőinek &elrejtése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha mindig értesítést szeretne küldeni a partnereinek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
hu: Értesítés küldése m&indig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
hu: <qt>Jelölje be ezt az opciót, ha <b>Kézbesítési értesítéseket</b> szeretne küldeni a partnereinek: ha egy üzenet megérkezik a Kopete-be, a program értesíti a küldőt, hogy az üzenete megérkezett.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
hu: Megér&kezési értesítések küldése mindig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
hu: <qt>Jelölje be ezt az opciót, ha <b>Megjelenítési értesítéseket</b> szeretne küldeni a partnereinek: ha egy üzenet megjelenik a Kopetében, a program értesíti a küldőt, hogy az üzenete megjelent a képernyőn.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
hu: Meg&jelenítési értesítések küldése mindig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
hu: <qt>Jelölje be ezt az opciót, ha <b>Szerkesztési értesítéseket</b> szeretne küldeni a partnereknek: ebben az esetben, ha elkezd írni egy üzenetet, a partnerek a lehető leghamarabb értesülnek arról, hogy válasz fog érkezni.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
hu: Szerkesztési ért&esítések küldése mindig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
hu: Távozási ért&esítők küldése mindig (az ablak bezárásakor)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
hu: Adatvédelmi listák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
hu: Ha a címzett nem támogatja az OpenPGP XEP-0027-et, akkor a PGP blokk tördelése az üzenet törzsébe

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
hu: Nem lehet fogadni a regisztrációs űrlapok.
    Ok: „%1”

en: Registration sent successfully.
hu: A regisztráció sikeresen elküldve.

en: Jabber Registration
hu: Jabber regisztráció

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
hu: A kiszolgáló elutasította a regisztrációs űrlapot.
    Indok: „%1”

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
hu: Új azonosító regisztrációja - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
hu: &Választás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
hu: A kívánt Jabber &ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
hu: J&elszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
hu: A jelszó még &egyszer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
hu: &Kiszolgáló:

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Register...
hu: Regisztráció…

en: Search...
hu: Keresés…

en: Execute...
hu: Végrehajtás…

en: &Save User Info
hu: A felhasználói adatok men&tése

en: Fetch vCard
hu: vCard letöltése

en: Saving vCard to server...
hu: vCard mentése a kiszolgálóra…

en: vCard successfully saved.
hu: A vCard mentése megtörtént.

en: Error: Unable to save vCard.
hu: Hiba történt: nem sikerült elmenteni a vCardot.

en: Fetching contact vCard...
hu: vCardjának letöltése…

en: vCard successfully retrieved.
hu: A vCard lekérése sikerült.

en: No vCard available.
hu: Nem elérhető el vCard.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
hu: Hiba történt: egy vCardot nem sikerült letölteni.
    Ellenőrizze, működik-e a kapcsolat a Jabber-kiszolgálóval.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
hu: <qt>Hiba történt a fénykép megváltoztatásakor.<br />Ellenőrizze, hogy valóban érvényes-e a kiválasztott képfájl.</qt>

en: Register
hu: Regisztráció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
hu: Keresés

en: Please wait while retrieving search form...
hu: Kérjük várjon, a keresés folyamatban…

en: Unable to retrieve search form.
hu: Nem lehet letölteni a keresőűrlapot.

en: The Jabber server rejected the search.
hu: A Jabber-kiszolgáló elutasította a keresési kérést.

en: Jabber Search
hu: Jabber keresés

en: Nickname
hu: Becenév

[ctx: First name]
en: First
hu: Utónév

[ctx: Last name]
en: Last
hu: Vezetéknév

en: e-mail
hu: E-mail

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
hu: Csomópont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
hu: &Kiszolgáló lekérdezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
hu: Csomópont

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
hu: Teljes név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
hu: Honlap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
hu: Születésnap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
hu: Időzóna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
hu: Fénykép ki&választása...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
hu: A fénykép tö&rlése

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
hu: &Otthoni cím

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
hu: Utca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
hu: Postafiók:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
hu: Irányítószám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
hu: Ország:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
hu: M&unkahelyi cím

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
hu: Munka&helyi adatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
hu: Cég:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
hu: Osztály:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
hu: Pozíció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
hu: Beosztás:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
hu: Tele&fonszámok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
hu: Otthoni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
hu: Munkahelyi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
hu: Mobil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
hu: &Névjegy

en: Loading instructions from gateway...
hu: Utasítás betöltése az átjáróról…

en: Connect to the Jabber network and try again.
hu: Csatlakozzon a Jabber hálózatra és próbálja újból.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
hu: Hiba történt az átjárón tárolt utasítások betöltésekor.

en: Choose Jabber Server
hu: Jabber kiszolgáló választása

en: Retrieving server list...
hu: A kiszolgálólista letöltése…

en: Could not retrieve server list.
hu: Nem sikerült letölteni a kiszolgálólistát.

en: Could not parse the server list.
hu: Nem sikerült feldolgozni a kiszolgálólistát.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
hu: A módosítások a következő Jabberbe történő bejelentkezéstől lesznek érvényesek.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
hu: Változások a legutóbbi Jabber-munkamenet óta

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
hu: A választott Jabber-azonosító érvénytelen. A várt formátum: felhasználónév@kiszolgálónév.com (mint egy e-mail cím).

en: Invalid Jabber ID
hu: Érvénytelen Jabber-azonosító

en: Register New Jabber Account
hu: Új Jabber-azonosító regisztrációja

en: Please enter a server name.
hu: Adjon meg egy kiszolgálónevet.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
hu: Adjon meg egy érvényes Jabber-azonosítót vagy kattintson a Választásra.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
hu: Néhány speciális esettől eltekintve az azonosító mindig „felhasználónév@kiszolgálónév.com” formátumú. Az Ön esetében: „felhasználónév@%1”.

en: Connecting to server...
hu: Csatlakozás a kiszolgálóhoz…

en: Protocol error.
hu: Protokollhiba.

en: Connected successfully, registering new account...
hu: A kapcsolat létrejött, kezdődik a regisztráció…

en: Registration successful.
hu: A regisztráció sikerült!

en: Registration failed.
hu: A regisztráció nem sikerült.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
hu: Nem sikerült létrehozni az azonosítót a kiszolgálón. A megadott Jabber-azonosító valószínűleg már használatban van.

en: Jabber Account Registration
hu: Jabber-azonosító regisztrálása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
hu: Alapértelmezett lista (minden munkamenet):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
hu: Aktív lista (mostani munkamenet):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
hu: Listaszerkesztő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
hu: Lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
hu: Új lista...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
hu: Lista törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
hu: A lista automatikusan aktiválódjon csatlakozáskor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
hu: Szabályok

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
hu: Alkalmazás

en: %1: Privacy Lists
hu: %1: Adatvédelmi listák

en: <None>
hu: <Nincs>

en: There was an error changing the list.
hu: Hiba történt a lista módosításakor.

en: Error
hu: Hiba

en: There was an error processing your request.
hu: Hiba történt a kérés feldolgozásakor.

en: New List
hu: Új lista

en: Enter the name of the new list:
hu: Adjon nevet az új listának:

en: A list with this name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű lista.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
hu: Adatvédelmi szabály szerkesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
hu: Ha igaz, akkor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
hu: Üzenetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
hu: Lekérdezések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
hu: Kimenő jelenlét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
hu: Bejövő jelenlét

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
hu: Tiltás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
hu: Engedélyezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
hu: Feltétel:

en: Edit Privacy List Rule
hu: Adatvédelmi szabály szerkesztése

en: From
hu: Küldő

en: To
hu: Címzett

en: &Change Status Message
hu: Az állapotüzenet meg&változtatása

en: Meanwhile Plugin: Message from server
hu: Meanwhile modul: üzenet érkezett a kiszolgálótól

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
hu: <qt>Érvényes nevet kell megadni.</qt>

en: Meanwhile Plugin
hu: Meanwhile modul

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
hu: <qt>Ki kell kapcsolni a jelszó megjegyzését vagy be kell adni egy érvényes jelszót.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
hu: <qt>Meg kell adni a kiszolgáló gépnevét vagy IP-címét.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
hu: <qt>0 nem adható meg portnak.</qt>

en: Could not connect to server
hu: Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz

en: Could not connect to redirected server
hu: Nem sikerült csatlakozni az átirányított kiszolgálóhoz

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
hu: Meanwhile bővítőmodul: Meghívás konferenciára

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
hu: Sametime-partner hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
hu: A felvenni kívánt partner felhasználóazonosítója.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
hu: Felhasználóazonosító keresése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
hu: &Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
hu: <i>(például: jkovacs)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
hu: Meanwhile azonosító szerkesztése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
hu: Sametime-os felhasználóazonosító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
hu: Mean&while-os felhasználónév:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
hu: Kapcsolat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
hu: A Sametime-kiszolgáló gépneve vagy IP-címe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
hu: A Sametime-kiszolgáló portszáma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
hu: Annak a Sametime-kiszolgálónak a portszáma, amelyikhez csatlakozni szeretne. Alapértelmezett értéke 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
hu: Kliensazonosító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
hu: Egyedi kliensazonosító megadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
hu: Kliensazonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
hu: Kliensverzió (főverzió.alverzió):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
hu: A kiszolgálónév és a port visszaállítása az alapértelmezésre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
hu: Vissza az &alapértelmezésre

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
hu: Kérjük látogasson el a Kopete honlapjára: <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
hu: Csatlakozás a csatornához…

en: In&visible
hu: &Láthatatlan

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
hu: Még nem csatlakozott, ezért nem szerkesztheti a felhasználói adatait.

en: Unable to edit user info
hu: Nem lehet szerkeszteni a felhasználói információt

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
hu: Még nem csatlakozott, ezért nem léphet be AIM csevegőszobába.

en: Unable to Join AIM Chat Room
hu: Nem lehet belépni az AIM csevegőszobába

en: &Warn User
hu: A felhasználó f&igyelmeztetése

en: Always &Visible To
hu: Mindi&g látható ennek

en: Always &Invisible To
hu: Mindi&g láthatatlan az ő számára

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
hu: <qt>Névtelenül vagy névvel szeretné figyelmeztetni őt: %1?<br>(A felhasználó figyelmeztetése az AIM-en azt eredményezi, hogy a „Figyelmeztetési szint” növekszik. Ha ez a szint túllép egy határt, a felhasználó nem jelentkezhet be. Kérjük ne szúrjon ki másokkal ezzel az opcióval, mert az Ön figyelmeztetési szintje is túl magas lesz ;-))</qt>

en: Warn User %1?
hu: Figyelmezteti a(z) %1 felhasználót?

en: Warn Anonymously
hu: Névtelen figyelmeztetés

en: Warn
hu: Figyelmeztetés

en: Join AIM Chat Room
hu: Belépés AIM csevegőszobába

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
hu: Nem léphet be a(z) %1 csevegőszobába, mert még nem csatlakozott a(z) %2 azonosítóval.

en: User Profile
hu: Felhasználói profil

en: Connecting...
hu: Csatlakozás…

en: Waiting for Authorization
hu: Várakozás felhasználóazonosításra

en: &Do Not Disturb
hu: Ne &zavarjanak

en: O&ccupied
hu: E&lfoglalt

en: Occupied
hu: Elfoglalt

en: Not Available
hu: Nem elérhető

en: Not A&vailable
hu: Nem &elérhető

en: &Free for Chat
hu: &Szabadon cseveghet

en: Mobile
hu: Mobil

en: User Information on %1
hu: Felhasználói információk erről: %1

en: &Save Profile
hu: A profi&l mentése

en: Requesting User Profile, please wait...
hu: A felhasználói profil lekérdezése, egy kis türelmet kérek…

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
hu: <html><body><I>Nincs megadva felhasználói információ</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
hu: Csatlakoznia kell új partner felvételéhez.
    Csatlakozzon az AIM hálózathoz és próbálkozzon később.

en: ICQ Plugin
hu: ICQ modul

en: You must enter a valid ICQ number.
hu: Érvényes ICQ-számot kell megadni.

en: You must enter a valid AOL screen name.
hu: Érvényes AOL képernyőszámot kell megadni.

en: No Screen Name
hu: Nincs becenév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
hu: AOL megjelenített név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
hu: ICQ-felhasználószám:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
hu: Az azonosító beállításai - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
hu: Az AOL Instant Messaging hálózathoz csak akkor lehet csatlakozni, ha rendelkezik egy AIM-os, AOL-es vagy .Mac.-es felhasználónévvel (megjelenített névvel).<br><br>Ha még nem rendelkezik ilyennel, kattintson a gombra egy új név regisztrálásához.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
hu: Az AIM-azonosítóhoz tartozó megjelenített név.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
hu: Az AIM azonosító megjelenített neve. Csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhat, szóközöket nem, és a kis- és nagybetűk meg vannak különböztetve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
hu: AIM be&cenév:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
hu: Az az&onosító beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
hu: Az AIM kiszolgáló gépneve vagy IP-címe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
hu: Annak az AIM kiszolgálónak a gépneve vagy IP-címe, amelyhez csatlakozni szeretne. Általában használható az alapértelmezés (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
hu: Annak az AIM kiszolgálónak a portja, amelyikhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
hu: Az AIM szolgáltatás portszáma. Alapértelmezés szerint 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
hu: Közvetlen csatlakozási beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
hu: Közvetlen kapcsolatnál használandó portok.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
hu: A közvetlen bejövő kapcsolatoknál használandó portok. Ezeket esetleg a tűzfalon vagy útválasztón is engedélyezni kell.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
hu: &Porttartomány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
hu: A porttartomány kezdete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
hu: A porttartomány kezdete. Alapértelmezés szerint 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
hu: A porttartomány vége.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
hu: A porttartomány vége. Alapértelmezés szerint 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
hu: AOL proxy használata közvetlen kapcsolat helyett. Erre akkor lehet szükség, ha egy útválasztó nem engedélyezi a közvetlen kapcsolatot.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
hu: AOL proxy használata olyan műveleteknél, amelyek általában közvetlen kapcsolatot igényelnek, például a fájlműveleteknél. Erre akkor lehet szükség, ha egy tűzfal vagy útválasztó miatt nem lehetséges közvetlen kapcsolat. Ha a közvetlen kapcsolat nem sikerül, akkor a program mindig megpróbál proxy-t használni, ettől a beállítástól függetlenül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
hu: &Proxy használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
hu: Várakozási idő közvetlen kapcsolatnál.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
hu: Ennyi ideig vár a program egy kapcsolatra, mielőtt más módszert választana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
hu: &Várakozási idő (s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
hu: Az üzenetek ala&pértelmezett kódolása:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
hu: Láthatósági beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
hu: Csak a láthatósági listán szereplők engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
hu: Csak a partnerlistában szereplők engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
hu: Minden felhasználó engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
hu: Teljes blokkolás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
hu: AIM-felhasználók blokkolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
hu: Blokkolás csak a rejtettségi listán szereplőknek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
hu: Látható

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
hu: Mindig látható legyek nekik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
hu: Partner felvétele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
hu: Mindig láthatatlan legyek nekik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
hu: Megjelenített név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
hu: Figyelmeztetési szint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
hu: Inaktivitási idő:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
hu: Ezóta elérhető:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
hu: Távolléti üzenet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
hu: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
hu: Írja be annak a csevegőszobának a nevét, amelyhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
hu: Cse&vegőszoba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
hu: Cse&re:

en: &Ignore
hu: Ki&hagyás

en: Select Encoding...
hu: Kódolás…

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
hu: Xtraz-állapot beállítása

en: Set Status...
hu: Állapot…

en: User %1 is reading your status message
hu: %1 az állapotüzenetet olvassa

en: Request Authorization
hu: Azonosítás (újra)kérése

en: Reason for requesting authorization:
hu: Az azonosítás kérésének oka:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
hu: Engedélyt kérek, hogy felvehessem Önt a partnerlistámba.

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
hu: %1 engedélyezte az Ön kérését.
    Az ok: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
hu: %1 elutasította az Ön kérését.
    Az ok: %2

en: RTF-Messages
hu: RTF-üzenetek

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
hu: <qt>Be kell jelentkeznie az ICQ hálózatba, mielőtt üzenetet küld.</qt>

en: Not Signed On
hu: Nincs bejelentkezve

en: &Request Authorization
hu: Az&onosítás kérése

en: &Grant Authorization
hu: Az engedély mega&dása

en: You must be online to add a contact.
hu: Névjegyet felvenni csak elérhető módban lehet.

en: '%1'
hu: „%1”

en: '%1' (%2)
hu: „%1” (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
hu: Fel szeretné venni a(z) %1 nevet a partnerlistába?

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Ascension Island
hu: Ascension-szigetek

en: British Virgin Islands
hu: Brit Virgin-szigetek

en: Canary Islands
hu: Kanári-szigetek

en: Cocos-Keeling Islands
hu: Kókusz-szigetek

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz-szigetek (Keeling)

en: French Antilles
hu: Francia Antillák

en: Antilles
hu: Antillák

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: Mayotte Island
hu: Mayotte

en: Reunion Island
hu: Reunion-szigetek

en: Rota Island
hu: Rota

en: Saipan Island
hu: Saipan

en: Tinian Island
hu: Tinian-szigetek

en: Scotland
hu: Skócia

en: Yugoslavia - Serbia
hu: Szerbia

en: Yugoslavia - Montenegro
hu: Montenegró

en: Yugoslavia
hu: Jugoszlávia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság (volt Zaire)

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
hu: Bhódzspurí

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
hu: Kantoni

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
hu: Fárszi

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
hu: Pandzsabi

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
hu: Kínai

en: Taiwanese
hu: Tajvani

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
hu: Belorusz

en: euc-JP Japanese
hu: Japán ,EUC-JP

en: euc-KR Korean
hu: Koreai, EUC-KR

en: GB-2312 Chinese
hu: Kínai, GB-2312

en: GBK Chinese
hu: Kínai, GBK

en: GB18030 Chinese
hu: Kínai, GB18030

en: JIS Japanese
hu: Japán, JIS

en: Shift-JIS Japanese
hu: Japán, Shift-JIS

en: KOI8-R Russian
hu: Orosz, KOI8-R

en: KOI8-U Ukrainian
hu: Ukrán, KOI8-U

en: ISO-8859-1 Western
hu: Nyugat-európai, ISO-8859-1

en: ISO-8859-2 Central European
hu: Közép-európai, ISO-8859-2

en: ISO-8859-3 Central European
hu: Közép-európai, ISO-8859-3

en: ISO-8859-4 Baltic
hu: Balti, ISO-8859-4

en: ISO-8859-5 Cyrillic
hu: Cirill, ISO-8859-5

en: ISO-8859-6 Arabic
hu: Arab, ISO-8859-6

en: ISO-8859-7 Greek
hu: Görög, ISO-8859-7

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
hu: héber, vizuális elrendezésű, ISO-8859-8

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
hu: héber, logikai elrendezésű, ISO-8859-8-I

en: ISO-8859-9 Turkish
hu: Török, ISO-8859-9

en: ISO-8859-15 Western
hu: Nyugat-európai, ISO-8859-15

en: Windows-1250 Central European
hu: Közép-európai, Windows-1250

en: Windows-1251 Cyrillic
hu: Cirill, Windows-1251

en: Windows-1252 Western
hu: Nyugat-európai, Windows-1252

en: Windows-1253 Greek
hu: Görög, Windows-1253

en: Windows-1254 Turkish
hu: Török, Windows-1254

en: Windows-1255 Hebrew
hu: Héber, Windows-1255

en: Windows-1256 Arabic
hu: Arab, Windows-1256

en: Windows-1257 Baltic
hu: Balti, Windows-1257

en: Windows-1258 Viet Nam
hu: Vietnami, Windows-1258

en: TIS-620 Thai
hu: Thai, TIS-620

en: Single
hu: Egyedülálló

en: Long term relationship
hu: Hosszú távú partnerkapcsolat

en: Engaged
hu: Eljegyzett

en: Married
hu: Nős/férjezett

en: Divorced
hu: Elvált

en: Separated
hu: Külön él

en: Widowed
hu: Özvegy

en: Art
hu: Művészetek

en: Cars
hu: Autók

en: Celebrity Fans
hu: Hírességek

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Computers
hu: Számítógépek

en: Culture
hu: Kultúra

en: Games
hu: Játékok

en: Hobbies
hu: Hobbik

en: ICQ - Help
hu: ICQ - Segítség

en: Lifestyle
hu: Életmód

en: Movies and TV
hu: Filmek, TV

en: Music
hu: Zene

en: Outdoors
hu: Szabadtéri tevékenység

en: Parenting
hu: Gyermeknevelés

en: Pets and Animals
hu: Házi- és egyéb állatok

en: Religion
hu: Vallás

en: Science
hu: Tudomány

en: Skills
hu: Képességfejlesztés

en: Sports
hu: Sport

en: Web Design
hu: Webtervezés

en: Ecology
hu: Ökológia

en: News and Media
hu: Hírek, médiaesemények

en: Government
hu: Belpolitika

en: Business
hu: Üzleti élet

en: Mystics
hu: Misztikus dolgok

en: Travel
hu: Utazás

en: Astronomy
hu: Csillagászat

en: Space
hu: Űrkutatás

en: Clothing
hu: Öltözködés

en: Parties
hu: Bulizás

en: Women
hu: Női dolgok

en: Social science
hu: Szociológia

en: 60's
hu: A 60-as évek

en: 70's
hu: A 70-es évek

en: 80's
hu: A 60-as évek

en: 50's
hu: Az 50-es évek

en: Finance and Corporate
hu: Pénzügy, vállalatok

en: Entertainment
hu: Szórakozás

en: Consumer Electronics
hu: Szórakoztató elektronika

en: Retail Stores
hu: Vásárlás, boltok

en: Health and Beauty
hu: Egészségmegőrzés, szépségápolás

en: Household Products
hu: Háztartási termékek

en: Mail Order Catalog
hu: Csomagküldő szolgáltatások

en: Business Services
hu: Üzleti szolgáltatások

en: Audio and Visual
hu: Hang- és videotechnika

en: Sporting and Athletic
hu: Sport

en: Publishing
hu: Kiadványkészítés

en: Home Automation
hu: Otthoni automatizálás

en: Academic
hu: Tudományos élet

en: Administrative
hu: Közigazgatás

en: Art/Entertainment
hu: Művészetek, szórakozás

en: College Student
hu: Egyetemi hallgató

en: Community & Social
hu: Társadalmi közösségek

en: Education
hu: Oktatás

en: Engineering
hu: Mérnöki tudományok

en: Financial Services
hu: Pénzügyi szolgáltatások

en: High School Student
hu: Főiskolai hallgató

en: Home
hu: Otthoni

en: ICQ - Providing Help
hu: ICQ - Súgó

en: Law
hu: Jog

en: Managerial
hu: Menedzsment

en: Manufacturing
hu: Ipar

en: Medical/Health
hu: Egészségügy

en: Military
hu: Hadsereg

en: Non-Government Organization
hu: Társadalmi szervezetek

en: Other Services
hu: Egyéb szolgáltatások

en: Professional
hu: Hivatásos

en: Retail
hu: Kiskereskedelem

en: Retired
hu: Nyugdíjas

en: Science & Research
hu: Tudomány és kutatás

en: Technical
hu: Technika

en: University Student
hu: Egyetemi hallgató

en: Web Building
hu: Webprogramozás

en: Alumni Org.
hu: Osztálytalálkozók

en: Charity Org.
hu: Jótékonysági szervezetek

en: Club/Social Org.
hu: Klubok

en: Community Org.
hu: Közösségek

en: Cultural Org.
hu: Kulturális szervezetek

en: Fan Clubs
hu: Rajongói klubok

en: Fraternity/Sorority
hu: Vallásos szervezetek

en: Hobbyists Org.
hu: Hobbiklubok

en: International Org.
hu: Nemzetközi szervezetek

en: Nature and Environment Org.
hu: Természet- és környezetvédelem

en: Other
hu: Egyéb

en: Professional Org.
hu: Hivatásos szervezetek

en: Scientific/Technical Org.
hu: Tudományos-technikai szervezetek

en: Self Improvement Group
hu: Önképzőkörök

en: Spiritual/Religious Org.
hu: Spirituális és vallási szervezetek

en: Sports Org.
hu: Sportszervezetek

en: Support Org.
hu: Támogató szervezetek

en: Trade and Business Org.
hu: Kereskedelmi és üzleti szervezetek

en: Union
hu: Szakszervezetek

en: Voluntary Org.
hu: Önkéntes szervezetek

en: Elementary School
hu: Általános iskola

en: High School
hu: Középiskola/gimnázium

en: College
hu: Főiskola

en: University
hu: Egyetem

en: Past Work Place
hu: Korábbi munkahely

en: Past Organization
hu: Korábbi szervezet

en: &Fetch Again
hu: Újbóli &lekérdezés

en: '%2' Message for %1
hu: „%2” üzenet %1 számára

en: Fetching '%2' Message for %1...
hu: „%2” lekérdezése %1 számára…

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
hu: mérges vagyok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
hu: fürdök

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
hu: fáradt vagyok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
hu: buli van

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
hu: sörözni mentem

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
hu: töprengek

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
hu: kajálok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
hu: TV-t nézek

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
hu: találkozóm van

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
hu: kávézok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
hu: zenét hallgatok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
hu: üzleti ügyek

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
hu: lövöldözök

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
hu: szórakozni mentem

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
hu: telefonálok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
hu: játszom

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
hu: tanulok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
hu: bevásárolni mentem

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
hu: nem vagyok túl jól

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
hu: alszom

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
hu: szörfölök

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
hu: webböngészek

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
hu: dolgom van

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
hu: írok valamit

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
hu: kiránduláson vagyok

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
hu: főzök

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
hu: cigizek

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
hu: be vagyok lőve

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
hu: WC

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
hu: lenni vagy nem lenni

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
hu: barátommal/barátnőmmel vagyok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
hu: Illetve az ICQ Whitepages oldalakban lehet keresni:

en: Authorization Reply
hu: Felhasználóazonosítási válasz

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
hu: <b>%1</b> engedélyt kért, hogy felvehesse Önt a partnerlistájába.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
hu: Felhasználóazonosítási válasz a partnernek: <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
hu: ICQ felhasználóazonosítási válasz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
hu: %1 engedélyt kért, hogy felvegye Önt a partnerlistájába.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
hu: A kérés indoka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
hu: Okok…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
hu: A bejelentkezés &elfogadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
hu: A bejelentkezés el&utasítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
hu: Az ok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
hu: Írja be a régi jelszót egyszer,
    majd az újat kétszer.
    A jelszó hossza 6-tól 8 karakterig terjedhet.

en: Change ICQ Password
hu: Az ICQ-jelszó megváltoztatása

en: ICQ Password Change
hu: Az ICQ-jelszó megváltoztatása

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
hu: A jelszó hossza 6-tól 8-ig terjedhet.

en: Your password could not be changed.
hu: A jelszót nem sikerült megváltoztatni.

en: Your password has been changed successfully.
hu: A jelszó megváltozott.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
hu: Az azonosító beállításai - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
hu: Ala&pbeállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
hu: Az azonosító beállításai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
hu: Az ICQ-azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
hu: Az Ön ICQ felhasználóazonosítója. Csak számjegyeket tartalmazhat, más karaktert, pl. szóközt nem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
hu: Az ICQ-hálózathoz csak érvényes ICQ-s azonosítóval lehet csatlakozni.<br><br>
    Ha még nem rendelkezik ilyennel, kattintson a gombra egy új azonosító regisztrálásához.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
hu: A jelszó megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
hu: Ha már van ICQ-azonosítója és annak jelszavát meg szeretné változtatni, kattintson erre a gombra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
hu: A jelszó megváltoztatása…

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
hu: Az az&onosító beállításai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
hu: Adatvédelmi beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor a többi felhasználó csak akkor veheti fel Önt a saját partnerlistájába, ha Ön erre engedélyt ad.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
hu: Ennek hatására mások csak akkor vehetik fel Önt a saját partnerlistájukba, ha Öntől erre engedélyt kapnak. Tehát ha ez be van jelölve, akkor egyesével jóváhagyást kell adnia azon felhasználóknak, akiknek engedélyezni szeretné, hogy felvegyék Önt a saját partnerlistájukba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
hu: &Csak felhasználóazonosítás után vehessen fel más engem a partnerlistájába

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a partnerek ne lássák az adatlapon az Ön IP-címét

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor mások számára nem lesz látható az Ön IP-címe az ICQ-s felhasználói adatok (név, cím, életkor stb.) között.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
hu: Az IP-cím el&rejtése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
hu: Itt lehet engedélyezni a webes funkciók használatát.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
hu: Ezzel az opcióval lehet engedélyezni az ICQ Web Aware funkcióját, melynek segítségével mások lekérdezhetik az Ön jelenléti állapotát az ICQ honlapjáról, és üzenetet tudnak Önnek küldeni ICQ-kliens nélkül is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
hu: A saját állapot kö&zzététele az ICQ üzenetküldési központjában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
hu: SSL titkosítás használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
hu: Annak az ICQ kiszolgálónak az IP-címe, amelyikhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
hu: Annak a kiszolgálónak a gépneve vagy IP-címe, amelyhez csatlakozni szeretne, továbbá a szolgáltatás portszáma. Általában meghagyható az alapértelmezés (slogin.icq.com vagy login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
hu: Kisz&olgáló /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
hu: A kiszolgálón futó ICQ szolgáltatás portja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
hu: Annak az ICQ kiszolgálónak a portszáma, amelyikhez csatlakozni szeretne. Általában ez 443 vagy 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
hu: A rendszer proxybeállításainak felülbírálása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
hu: A proxykiszolgáló SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
hu: A proxy kiszolgáló IP-címe vagy gépneve, amelyet az ICQ kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz használni szeretne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
hu: A proxy kiszolgáló IP-címe vagy gépneve, amelyet az ICQ kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz használni szeretne.  A proxy kiszolgálónak támogatnia kell a CONNECT parancsot, és lehetővé tennie a csatlakozást az ICQ kiszolgáló portjához (általában 443 vagy 5190).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
hu: A proxy kiszolgáló által használt port.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
hu: A proxy kiszolgáló által használt port. Általában ez a 3128 vagy 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
hu: A proxy kiszolgáló által használt port. Általában ez a 3128, 8080, vagy 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
hu: Partnercsatlakozási beállítások

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
hu: Látható

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
hu: Láthatatlan

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
hu: Kihagyás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
hu: Kihagyás:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
hu: <qt>Érvényes ICQ-számot kell megadni.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
hu: Személyes információ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
hu: &UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipLabel)
en: &IP:
hu: &IP-cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
hu: Be&cenév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
hu: &Utónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
hu: &Vezetéknév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
hu: N&em:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
hu: Családi állapot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
hu: I&dőzóna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
hu: Nap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
hu: Hónap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
hu: Év:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
hu: &Életkor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
hu: Beszélt nyelvek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
hu: Első:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
hu: Második:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
hu: Harmadik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
hu: Információ a helyről és a partnerről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
hu: &Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
hu: &Város:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
hu: Á&llam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
hu: &Ir.sz.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
hu: Orszá&g:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
hu: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
hu: M&obil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
hu: &Honlap:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
hu: Származás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
hu: Állam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
hu: Érdeklődési kör

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
hu: Szervezeti típus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
hu: Régebbi cím

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
hu: E-mail címek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
hu: Frissítések és ICQ reklámanyagok küldhetők az elsődleges e-mail címemre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
hu: A nem publikus e-mail címem használható, ha elfelejtem a jelszót.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
hu: ICQ Whitepages-keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
hu: &E-mail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
hu: N&em:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
hu: Nyel&v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
hu: &Ország:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
hu: Csak az elérhető partnerek keresése

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
hu: UIN keresése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
hu: Itt jelenik meg a keresés eredménye. Ha duplán rákattint az egyik találatra, a keresési ablak bezárul és a partner UIN-kódját adja vissza a Partnerfelvételi varázslónak. Egyszerre csak egy partner vehető fel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
hu: Keresés az ICQ Whitepages oldalakban

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
hu: Törli a keresési mezők és az eredménymező tartalmát

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
hu: Leállítja a keresést

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
hu: Állj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
hu: A kijelölt partner adatainak megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
hu: Felhasználói jellemzők

en: ICQ User Search
hu: ICQ felhasználókeresés

en: Add the selected user to your contact list
hu: A kijelölt partner felvétele a partnerlistába

en: Requires Authorization
hu: Felhasználóazonosítás szükséges?

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
hu: Előbb be kell jelentkezni, ha ICQ Whitepages oldalakban szeretne keresni.

en: You must enter a valid UIN.
hu: Érvényes UIN-t kell megadni.

en: You must enter search criteria.
hu: Meg kell adni a keresési feltételeket.

en: You must be online to display user info.
hu: Felhasználói jellemzők lekérdezését csak elérhető módban lehet kérni.

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: ICQ User Information
hu: ICQ felhasználói információ

en: General ICQ Information
hu: Általános ICQ-információ

en: Home Info
hu: Otthoni adatok

en: Home Information
hu: Otthoni információ

en: Work Info
hu: Munkahelyi adatok

en: Work Information
hu: Munkahelyi adatok

en: Other Info
hu: Egyéb jellemzők

en: Other ICQ Information
hu: Egyéb ICQ-jellemzők

en: Interest Info
hu: Az érdeklődési kör jellemzői

en: Interest Information
hu: Érdeklődési kör

en: Org & Aff Info
hu: Szervezeti adatok

en: Organization & Affiliation Information
hu: Információ a szervezetről

en: Type
hu: Típus

en: Publish Email/Email
hu: E-mail cím

[ctx: Primary email address]
en: Primary
hu: Elsődleges

[ctx: Other email address]
en: More
hu: További címek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
hu: A munkahely adatai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
hu: Irsz.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
hu: Információ a saját munkákról

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
hu: Foglalkozás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
hu: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
hu: Xtraz állapotszerkesztő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
hu: Ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
hu: Hozzáfűzés a menühöz

en: file is empty:
hu: a fájl üres:

en: Bad Request
hu: Hibás kérés

en: Request Timed Out
hu: A kérésre nem jött válasz

en: Acceptance Period Timed Out
hu: Az elfogadási idő lejárt

en: Unknown Error:
hu: Ismeretlen hiba:

en: missing IP or port
hu: Hiányzó IP-cím vagy port

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Adding contacts
hu: Névjegyek hozzáadása

en: Adding contacts to ICQ server list.
hu: Névjegyek felvétele az ICQ-kiszolgálón.

en: Adding contacts to AIM server list.
hu: Névjegyek felvétele az AIM-kiszolgálón.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
hu: %1 / %2 felvéve.

en: Chat Room Invitation
hu: Meghívás csevegőszobába

en: ICQ Email Express
hu: ICQ-s e-mail cím

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
hu: Kopete: %1 bontotta a kapcsolatot

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
hu: Hiba történt a protokoll kezelésében. Nem történt végzetes hiba, ezért nem szakad meg a kapcsolat.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
hu: Hiba történt a protokoll adatfolyamában: automatikus újracsatlakozás történik.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
hu: Kopete: OSCAR protokollhiba

[ctx: AIM user id]
en: screen name
hu: megjelenített név

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
hu: Egynél többször jelentkezett be ugyanazzal (%1), ezért a(z) %2 nevű azonosító kapcsolata fel lesz bontva.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
hu: A bejelentkezés nem sikerült, mert a(z) %1 vagy a jelszó érvénytelen. Ellenőrizze a(z) %2 azonosító beállításait.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
hu: A(z) %1 szolgáltatás jelenleg nem érhető el. Kérjük próbálkozzon később.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1 (azonosító: %2), mert a jelszó hibás volt.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
hu: Nem jelentkezhet be ide: %1, mert nem létezik %2 nevű azonosító.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1, mert a(z) Ön %2 azonosítója lejárt.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1, mert a(z) Ön %2 azonosítója fel van függesztve.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1, mert túl sok kliens kapcsolódott már erről a számítógépről.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
hu: A(z) %2 kiszolgáló blokkolta a(z) %1 azonosítót, mert túl gyorsan küldött ki üzeneteket. Várjon tíz percet és próbálkozzon újból. Ha ismét próbálkozni szeretne, még többet kell várnia.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
hu: A(z) %2 kiszolgáló blokkolta a(z) %1 azonosítót, mert túl gyorsan újból csatlakozott. Várjon tíz percet és próbálja újból. Ha ismét próbálkozna, még többet kell várnia.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
hu: Nem sikerült bejelentkezni a(z) %2 azonosítóval a(z) %1 kiszolgálóra.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
hu: A(z) %1 kiszolgáló úgy érzékelte, hogy az Ön kliense túl régi. Kérjük jelentse be a hibát (http://bugs.kde.org)

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
hu: A(z) %2 kiszolgálón le lett tiltva a(z) %1 azonosító, mert Ön kiskorú (13 évnél fiatalabb).

en: Buddy icons
hu: Partnerikonok

en: Group chat
hu: Csoportos csevegés

en: Voice chat
hu: Hang

en: Send buddy list
hu: Partnerlista küldése

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
hu: %1 felhasználóazonosítást kér, hogy engedélyezze névjegyének felvételét az Ön névjegyei közé. Elfogadja a kérést?
    
    A kérés magyarázata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
hu: Ez legyen a karakterkészlet a partnerrel folytatott beszélgetéseknél:

en: Select Encoding
hu: A kódolás kiválasztása

en: Default
hu: Alapértelmezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
hu: A következő névjegyek nem szerepelnek a névjegylistában, fel szeretné venni oda őket?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
hu: Nem kell &többször megkérdezni

en: Add Contacts to Server List
hu: Névjegyek felvétele a kiszolgálón

en: Do &Not Add
hu: &Hozzáadás

en: Client Features
hu: Kliens-beállítások

en: Buddy Icon MD5 Hash
hu: A partnerikon MD5-ös hasítóértéke

en: Contact Encoding
hu: Karakterkódolás a partnernél

en: Member Since
hu: Tagság kezdete

en: Protocol Version
hu: Protokollverzió

en: Show my own video...
hu: Saját videó mutatása…

en: View Contact's Webcam
hu: A partner webkamerájának megtekintése

en: Send Webcam
hu: Webkamerás küldés

en: Country
hu: Ország

en: State
hu: Állam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
hu: Otthoni cím

en: Zipcode
hu: Ir.szám

en: Age
hu: Életkor

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
hu: Hiba történt a QQ-kiszolgálóhoz történő csatlakozás során.
    Hibaüzenet:

en: Unable to lookup %1
hu: Nem lehet áttekinteni: %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
hu: Feldolgozatlan QQ hibakód: %1 
    Kérjük töltse ki a hibabejelentő űrlapot, írja le részletesen a hiba körülményeit és ha lehetséges, mellékelje a legutolsó nyomkövetési kimenetet is.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
hu: Figyelem: Lehet, hogy ez a vCard már nem aktuális adatokat tartalmaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
hu: A &partner neve:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
hu: Az azonosító beállításai - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
hu: A használni kívánt QQ-felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
hu: A használni kívánt QQ-felhasználóazonosítója. Érvényes e-mail címnek kell lennie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
hu: Q&Q-felhasználóazonosító:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, az azonosító nem lesz csatlakoztatva, amikor megnyomja a „Csatlakozás (mind)” gombot, vagy a program indulásakor, ha be van jelölve az automatikus csatlakozás opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
hu: A saját vCard megtekintése és frissítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
hu: A QQ-hálózathoz csak érvényes QQ-felhasználóazonosítóval lehet csatlakozni.
    
    Ha még nem rendelkezik ilyennel, hozzon egyet létre.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
hu: Csak akkor módosítsa ezeket az értékeket, ha egy speciális IM-es proxy kiszolgálót szeretne használni, például SIMP-et

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
hu: Globális QQ-beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
hu: <qt><b>Megjegyzés:</b> ezek a beállítások az összes QQ-azonosítóra érvényesek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
hu: Ezzel az opcióval értesítés kérhető, ha a partner elkezdett írni egy üzenetet (mielőtt azt elküldené vagy befejezné).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
hu: Ha valaki elkezd egy beszél&getést, automatikusan nyíljon meg egy csevegési ablak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
hu: <qt><p>Azt adja meg, mikor töltse le a Kopete a partnerek megjelenítési képeit</p>
    <dl><dt>Csak kézzel</dt><dd>A kép nem lesz automatikusan letöltve, csak akkor, ha ezt a felhasználó kéri</dd>
    <dt>Csevegőablak megnyitásakor</dt><dd>A kép a csevegési aljazat megnyitásakor lesz letöltve, azaz csevegőablak megnyitásakor</dd>
    <dt>Automatikusan</dt><dd>Mindig meg kell próbálni a kép letöltését, ha van kép rendelve a partnerhez.  <b>Megjegyzés:</b> a program megnyit egy aljazatot, és tájékoztatja a felhasználót, hogy a kép letöltése folyamatban van.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
hu: QQ-kép letöltése:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
hu: <qt><p>Azt adja meg, mikor töltse le a Kopete a partnerek képeit</p>
    <dl><dt>Csak kézzel</dt><dd>A kép nem lesz automatikusan letöltve, csak akkor, ha ezt a felhasználó kéri</dd>
    <dt>Csevegőablak megnyitásakor</dt><dd>A kép a csevegési aljazat megnyitásakor lesz letöltve, azaz csevegőablak megnyitásakor</dd>
    <dt>Automatikusan</dt><dd>Mindig meg kell próbálni a kép letöltését, ha van kép rendelve a partnerhez.  <b>Megjegyzés:</b> a program megnyit egy aljazatot, és tájékoztatja a felhasználót, hogy a kép letöltése folyamatban van.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
hu: Csak kézzel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
hu: Csevegőablak megnyitásakor (alapértelmezés)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
hu: Automatikusan (leírás a súgóban)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
hu: A QQ Messenger lehetővé teszi tetszőleges emotikonok letöltését és használatát. Ha ez az opció be van jelölve, a Kopete letölti és megjeleníti az emotikonokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
hu: Egyéni em&otikonok letöltése és megjelenítése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
hu: Az összes emotikontéma exportálása egyéni emotikonokként (csak PNG formátumú emotikonokkal működik).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
hu: A jelenlegi emotikontéma e&xportálása másoknak

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
hu: <qt>Valós e-mail címet kell megadnia.</qt>

en: QQ Plugin
hu: QQ modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
hu: Kép

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
hu: QQ-azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
hu: Életkor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
hu: nem ismert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
hu: Aláírás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
hu: Irányítószám:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
hu: Telefonszámok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
hu: Patkány

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
hu: Bivaly

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
hu: Tigris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
hu: Nyúl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
hu: Sárkány

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
hu: Kígyó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
hu: Ló

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
hu: Kecske

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
hu: Majom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
hu: Kakas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
hu: Kutya

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
hu: Disznó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
hu: Végzettség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
hu: Asztrológiai jegy:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
hu: Kos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
hu: Bika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
hu: Ikrek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
hu: Rák

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
hu: Oroszlán

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
hu: Szűz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
hu: Mérleg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
hu: Skorpió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
hu: Nyilas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
hu: Bak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
hu: Vízöntő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
hu: Halak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
hu: Horoszkóp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
hu: Bevezető:

en: Webcam for %1
hu: Webkamera - %1

en: No webcam image received
hu: Nem érkezett webkamerás kép

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
hu: A telepített Skype túl régi változatú, célszerű frissíteni

en: Skype protocol
hu: Skype protokoll

en: Does not have multi-user chat capability
hu: Nincs lehetőség többszemélyes csevegésre

en: Chat denied
hu: A csevegés megtagadva

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Misc error
hu: Egyéb hiba

en: User or phone number does not exist
hu: Nincs ilyen felhasználó vagy telefonszám

en: User is offline
hu: A felhasználó nem elérhető

en: No proxy found
hu: Nem található proxy

en: Session terminated
hu: A munkamenet megszakadt

en: No common codec found
hu: Nem található közös kodek

en: Sound I/O error
hu: Hang ki- és bemeneti hiba

en: Problem with remote sound device
hu: Hiba történt a távoli hangeszközzel

en: Call blocked by recipient
hu: A fogadó fél blokkolta a hívást

en: Recipient not a friend
hu: A fogadó fél szerepel a barátok listájában

en: User not authorized by recipient
hu: A fogadó fél nem engedélyezte a felhasználót

en: Sound recording error
hu: Hiba történt hangrögzítés közben

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
hu: Ez a Skype-verzió nem támogatja felhasználók felvételét csevegéshez.

en: Skype Protocol
hu: Skype protokoll

en: Could not ping Skype
hu: Nem sikerült megpingelni a Skype-ot

en: Skype did not accept this application
hu: A Skype nem fogadta el ezt az alkalmazást

en: Skype API syntax error
hu: Skype API szintaktikai hiba

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
hu: A Skype API még nem kész, egy kis türelmet

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
hu: Nem sikerült regisztrálni a Skype kommunikációt a Kopetéhez D-Buson

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
hu: Nem sikerült elindítani a Skype-ot.
    A Skype 2.0 dinamikus linkelésű programkönyvtárát kell telepíteni, mely letölthető innen: http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
hu: A Skype nem található.
    A Skype 2.0 dinamikus linkelésű programkönyvtárát kell telepíteni, mely letölthető innen: http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
hu: Nem sikerült megpingelni a Skype-ot.
    Lehet, hogy a Skype nem fut.
    Nem sikerült üzenetet küldeni a Skype-nak (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
hu: Hiba történt egy Skype-üzenet elküldése közben (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
hu: Nem sikerült megpingelni a Skype-ot.
    Be kell jelentkezni a Skype-ba.

en: Please login to Skype first
hu: Először be kell lépni a Skype-ba

en: Make Test Call
hu: Próbahívás

en: Cannot open info about user %1
hu: Nem nyithatók meg a(z) %1 felhasználó információi

en: Unknown action from SkypeActionHandler
hu: Ismeretlen művelet a SkypeActionHandlertől

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
hu: Partner hozzáadása a SkypeActionHandlerből nem támogatott

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
hu: Hangüzenet küldése a SkypeActionHandlerből nem támogatott

en: You must connect to Skype first.
hu: Először csatlakozni kell a Skype-hoz.

en: Wrong Information
hu: Hibás adatok

en: You must write the contact's name.
hu: Be kell írni a partner nevét.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
hu: Az echo123 névjegyre nincs szükség. A Skype protokollműveleteknél lehet teszthívást kezdeni.

en: This contact already exists in this account.
hu: Már létezik ilyen nevű partner ennél az azonosítónál.

en: You cannot add yourself as a contact.
hu: Saját magát nem veheti fel a névjegyek közé.

en: Call with %1
hu: Felhívás ezzel: %1

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Other person is busy
hu: A másik fél elfoglalt

en: Refused
hu: Elutasítva

en: Call Back
hu: Visszahívás

en: Missed
hu: Kihagyva

en: Resume
hu: Folytatás

en: On hold (local)
hu: Tartva (helyi)

en: On hold (remote)
hu: Tartva (távoli)

en: On hold
hu: Tartva

en: Hold
hu: Tartás

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Ringing
hu: Kicsöng

en: Failed
hu: Nem sikerült

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
hu: Bejelentő üzenet (várakozás a kezelőre…)

en: Failed (%1)
hu: Nem sikerült (%1)

en: %1 active
    %2 total
hu: %1 aktív
    %2 összesen

en: Skypeout inactive
hu: Skypeout - inaktív

en: Call
hu: Felhívás

en: Conference Call
hu: Telekonferencia

en: Block contact
hu: A partner letiltása

en: Details for User %1
hu: Felhasználói adatok: %1

en: You can have only one skype account
hu: Csak egy Skype-azonosítót használhat

en: Configure Skype client
hu: Skype kliens beállítása

en: Please enter your skype user name
hu: Adja meg a Skype felhasználónevét

en: You must enter your skype user name
hu: Meg kell adnia a Skype felhasználónevét

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
hu: Nem lehet létrehozni/megnyitni a(z) %1 fájlt a Skype kliens beállításához.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
hu: A folyamat befejeződött.
    A Skype most már be van állítva a Kopetéhez.
    Újra kell indítani a Skype-ot a változtatások életbe lépéséhez.

en: Not in Skype list
hu: Nincs a Skype-listában

en: Not authorized
hu: Nem azonosított

en: SkypeOut contact
hu: SkypeOut-partner

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
hu: Skype-névjegy hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
hu: Skype-név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
hu: A keresés még nem működik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
hu: &Keresés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
hu: Skype-hívás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
hu: Résztvevők

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
hu: A hívás másik résztvevőjének neve (vagy a résztvevők neveinek listája, ha konferenciahívás).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
hu: Az eltelt idő (összesen).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
hu: Idő:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
hu: SkypeOut egyenleg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
hu: A hívás teljes hossza/<br />(a beszélgetési és a várakozási idők összesen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
hu: SkypeOut egyenleg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
hu: Hívásfogadás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
hu: A bejövő hívás elfogadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
hu: Hívásbefejezés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
hu: A hívás befejezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
hu: &Vége

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
hu: Tartás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
hu: A hívás rövid megszakítása, majd folytatás (vagy befejezés) később.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
hu: &Tartás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
hu: Csevegés kezdeményezése a hívóval.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
hu: Csevegés kezdeményezése a beszélgetőpartnerrel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
hu: Videó indítása/leállítása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
hu: Részletek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
hu: Skype-azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
hu: Azonosítva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
hu: Nincs azonosítva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
hu: Azonosított:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
hu: Megjelenítendő név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
hu: Nem:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha nem szeretne más protokollt használni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
hu: Ki&hagyás a Csatlakozás mindhez műveletből

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
hu: Fontos megjegyzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
hu: A Skype-bővítmény egy külső, futó Skype-példánnyal köti össze a Kopete-et. Ez a következő következményekkel jár: szükséges egy futó Skype folyamat, és csak egy Skype-azonosító használható.<br /><br />A bővítmény használatához telepíteni kell a dinamikus linkelésű Skype 2.0 vagy 2.1 verzióját, mely letölthető innen: <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />Ez a bővítmény csak akkor működik, ha a Skype kliens nyelve angol. A Kopete megjeleníti az értesítéseket (bejövő hívás, üzenet, …), ezért kikapcsolhatja a Skype-ban azokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
hu: Skype értesítések letiltása és angol nyelv beállítása a Skype kliensben

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
hu: &Indítás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
hu: Beállítható, mikor és hogyan indítsa el a Skype-ot a Kopete.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
hu: A Skype indítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
hu: &Ha nem fut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
hu: &Soha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
hu: A Skype indítási parancsa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
hu: Várakozási idő indítás után:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
hu: Várakozás csatlakozás előtt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
hu: próbálkozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
hu: Ha azt a hibaüzenetet kapja, hogy a Skype nem található, de valójában fut, olvassa át a következő leírást: <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux.</a><br /><br />Figyelem: a bővítmény csak a dinamikus linkelésű Skype-változatot tudja használni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
hu: Ha egy alkalmazás el szeretné érni a Skype-ot, akkor közölnie kell a nevét, és ez alapján a program engedélyt kér a felhasználótól.<br>Alapértelmezés szerint a Kopete a „kopete” nevet használja, de ha ez a név valamilyen okból már foglalt, megadhat más nevet, és a Skype-ban ne engedélyezze a „kopete” nevet használó alkalmazást.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
hu: Az &alapértelmezettől eltérő felhasználóazonosítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
hu: Melyik buszt szeretné használni?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
hu: Melyik D-Bus-on keresztül szeretne csatlakozni a Skype-hoz?<br>Munkamenet: a saját buszon keresztül, amelyet mások nem használhatnak (a Skype-ot --use-session-dbus paraméterrel kell indítani).<br>Rendszer: ezt közösen használják a számítógép felhasználói. Ezt használja a Skype alapértelmezésben.<br>Mindig azt kell kiválasztani, amelyet a Skype használ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
hu: Busz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
hu: M&unkamenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
hu: &Rendszer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
hu: Figyelem: a Kopete „ledermed”, amíg a Skype megkérdezi, hogy engedélyezi-e a hozzáférést. Ha korlátlan ideig engedélyezi a hozzáférést (jelölje be a „Megjegyzés” opciót a Skype-ban), akkor nem jelenik meg többé.<br /><br />A „Rendszerbusz” opciót még nem támogatja a Skype.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
hu: &Aktivitás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
hu: A bejövő üzenetek mutatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
hu: Megmutatja az összes bejövő Skype-üzenetet. Ha nincs bejelölve, akkor csak azok lesznek láthatók, amelyek egy Kopete-ből indított csevegéshez tartoznak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
hu: Minden bejövő üzenet megmutatása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
hu: Megjelöli olvasottnak a bejövő üzeneteket, ezért ha a Skype-ban be van állítva, hogy ne nyíljanak meg automatikusan csevegőablakok, akkor nem fog villogni a felkiáltójel ikon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
hu: Megjelölés &olvasottnak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
hu: Ha be van jelölve, akkor a Kopete bejelentkezéskor lekérdezi és megjeleníti a Skype-tól a még nem mutatott üzeneteket. Ez akkor hasznos, ha a Skype korábban indult el, mint a Kopete, és a Skype úgy van beállítva, hogy ne mutassa a bejövő üzeneteket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
hu: Nem ol&vasottak keresése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
hu: Minden hívásnál jelenjen meg hívásvezérlő ablak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
hu: Minden hívásnál megjelenik egy hívásvezérlő ablak (bejövőnél és kimenőnél is). Ha nincs bejelölve, akkor indítható hívás a Kopete-ből, de a hívás vezérlését már a Skype-ból kell elvégezni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
hu: &Hívásvezérlő megjelenítése (ez elrejti a Skype kliens hívóablakát)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
hu: A hívásvezérlő ablak automatikus bezárása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
hu: A hívás befejezésekor automatikusan bezáródik a hívásvezérlő ablak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
hu: A&utomatikus bezárás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
hu: Várakozási idő:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
hu: Ha be van jelölve, a Kopete figyelni fogja, hogy fut-e vagy sem a Skype.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
hu: A Skype futásának folyamatos figyelése. Csak akkor érdemes kikapcsolni, ha nem akar fölösleges nyomkövetési üzeneteket kapni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
hu: Skype-&ping

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
hu: Csevegőablak bezárásakor ne lépjen ki a csevegésből

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
hu: Csevegőablak bezárásakor nem lép a program az aktuális csevegőszobából. Csak többszemélyes csevegésnél van jelentősége: ha be van bejelölve, akkor továbbra is kap üzeneteket az olyan csevegésekből, amelyek ablakát már bezárta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
hu: &Hívások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
hu: Hívás &előtt végrehajtandó művelet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
hu: Hívás kezdése vagy elfogadása előtt megvárja, amíg az adott parancs lefut.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
hu: Hívás kezdése vagy elfogadása előtt megvárja, amíg az adott parancs végrehajtódik.<br>
    Várakozás közben a Kopete nem tud más műveletet végezni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
hu: Várakozás &befejezésig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
hu: Hívás után végrehajtandó művelet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
hu: Általában nincs jelentősége, csak akkor, ha vannak tartott hívások: ilyenkor csak az utoljára befejeződőnél fut le.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
hu: Csak az &utolsó hívásnál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
hu: Új bejövő hí&vásnál végrehajtandó művelet

en: Could not load service %1.
hu: Nem lehet betölteni a %1 szolgáltatást.

en: Error Loading Service
hu: Hiba a szolgáltatás betöltésekor

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
hu: <qt>A GSMLib egy programkönyvtár (és programcsomag) SMS üzenetek GSM-en keresztüli küldésére. A program a <a href="%1">%1</a> címen található.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
hu: A GSMLib beállításai

en: Could Not Send Message
hu: Nem lehet üzenetet küldeni

en: No provider configured
hu: Nincs szolgáltató beállítva

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
hu: <qt>Az SMSClient egy program SMS üzenetek modemen keresztül történő küldésére. A program a <a href="%1">%1</a> címen található.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
hu: Az SMS-kliens beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
hu: Az SMS kliens&program:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
hu: &Szolgáltató:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
hu: A SMS-kliens &beállítási útvonala:

en: No provider configured.
hu: Nincs beállítva szolgáltató.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
hu: Nincs beállítva előtag az SMSSendhez, kérem változtassa meg a beállítóablakban.

en: No Prefix
hu: Nincs előtag

en: %1 Settings
hu: %1 beállításai

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
hu: <qt>Az SMSSend egy SMS-küldő program, amely web átjárókat használ. Az alábbi címen található: <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
hu: SMS küldés előtag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
hu: SMS-küldési &előtag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
hu: A szolgáltató beállításai

en: Could not determine which argument should contain the message.
hu: Nem ismerhető fel, melyik paraméter tartalmazza az üzenetet.

en: Could not determine which argument should contain the number.
hu: Nem ismerhető fel melyik paraméter tartalmazza a számot.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
hu: Ez az üzenet hosszabb a maximális méretnél (%1). Felosszam %2 üzenetre?

en: Message Too Long
hu: Az üzenet túl hosszú

en: Divide
hu: Feldarabolás

en: Do Not Divide
hu: Nem kell darabolni

en: Message too long.
hu: Az üzenet túl hosszú.

en: Something went wrong while sending the message.
hu: Hiba történt az üzenet elküldésekor.

en: &Contact Settings
hu: &Kapcsolatbeállítások

en: User Preferences
hu: Felhasználói beállítások

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
hu: Az azonosító beállításai - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
hu: Az SMS-azonosító egyedi neve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
hu: &SMS-továbbítási szolgáltatás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
hu: A használni kívánt SMS-továbbítási szolgáltatás.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
hu: A használni kívánt SMS-továbbítási szolgáltatás. Lehet, hogy valamilyen külső szoftvert kell feltelepíteni az SMS-küldés használatához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
hu: &Leírás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
hu: Az SMS-küldő szolgáltatás rövid leírása.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
hu: Az SMS-továbbítási szolgáltató leírása, letöltési címekkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
hu: SMS használatához meg kell adni a továbbítási szolgáltatás azonosítóját.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
hu: Üzenetküldési beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
hu: Ha az ü&zenet túl hosszú:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
hu: Itt lehet megadni, mi történjen, ha a beírt üzenet túl hosszú ahhoz, hogy beleférjen egyetlen SMS-be.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
hu: Itt lehet megadni, mi történjen, ha a beírt szöveg nem fér bele egyetlen SMS üzenetbe. A program felbonthatja a szöveget több üzenetbe, megszakíthatja az üzenet elküldését vagy minden ilyen esetben megkérdezheti, mi a teendő.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
hu: Rákérdezés (javasolt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
hu: Több darabra bontás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
hu: A küldés félbeszakítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
hu: A &telefonszámok nemzetközivé tételének engedélyezése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
hu: Jelölje be, ha azt szeretné, hogy a telefonszámok nemzetközi formátumúak legyenek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a telefonszámoknál nemzetközi formátumot szeretne használni. Ha nincs bejelölve, csak az országon belül tud majd SMS-t küldeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
hu: A vezető nulla helyettesítése az &alábbi kóddal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
hu: Itt lehet megadni, mi kerüljön a szám elején megadott nulla helyére.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
hu: A felvenni kívánt partner telefonszáma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
hu: A felvenni kívánt partner telefonszáma. SMS-ek fogadására képes készülékhez tartozó számnak kell lennie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
hu: A &partner neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
hu: Valaki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
hu: A partner telefonszáma.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
hu: A partner telefonszáma. Olyan készülékhez tartozzon, amelyen lehet SMS-üzeneteket fogadni.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
hu: Nem létezik a(z) %1 munkakönyvtár.
    Ha még nem állított be semmit a Sambában, lásd a
    Telepítés a Sambába (Beállítások… -> Azonosító -> Szerkesztés)
    menüpontban található leírást.
    Létre szeretné hozni a könyvtárat? (Szükség lehet a rendszergazdai jelszóra.)

en: Create Directory
hu: Létrehozás

en: Do Not Create
hu: Nem kell létrehozni

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
hu: A(z) %1 munkakönyvtár jogosultságai hibásak.
    Ha a Nem-et választja, nem fog üzeneteket kapni.
    A hiba akár kézzel is kijavítható (chmod 0777 %1), utána újra kell indítani a programot.
    Ki szeretné javítani? (Szükség lehet a rendszergazdai jelszóra.)

en: Fix
hu: Igen, javítás

en: Do Not Fix
hu: Nem kell kijavítani

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
hu: Nem sikerült csatlakozni ide: localhost.
    Fut a Samba szolgáltatás?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
hu: Egy üzenetfájlt nem sikerült eltávolítani. Lehet, hogy nem megfelelőek a jogosultságok.
    Ki szeretné javítani? (Szükség lehet a rendszergazdai jelszóra.)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
hu: Még most sem lehet eltávolítani, végezze el kézzel az eltávolítást.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
hu: WinPopup névjegy felvétele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
hu: Annak a gépnek a neve, amelynek WinPopup-üzeneteket szeretne küldeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
hu: &Gépnév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
hu: Annak a munkacsoportnak vagy tartománynak a neve, amelyhez az a számítógép tartozik, amelynek WinPopup-üzeneteket szeretne küldeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
hu: M&unkacsoport/tartomány:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
hu: Annak a munkacsoportnak vagy tartománynak a neve, amelyhez az a számítógép tartozik, amelynek WinPopup-üzeneteket szeretne küldeni.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
hu: Az azonosító beállításai - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
hu: Ala&pbeállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
hu: Ezzel a gépnévvel lesznek elküldve a WinPopup-üzenetek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
hu: Ezzel a gépnévvel lesznek elküldve a WinPopup-üzenetek. Ha csak küldeni szeretne üzeneteket, nem kell megadni a tényleges gépnevet, csak akkor, ha fogadni is szeretne üzeneteket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
hu: &Gépnév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
hu: A szolgáltatás használatához szükséges komponensek telepítése a Sambába.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
hu: Telepítés a Sa&mbába

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
hu: WinPopup-üzenetek fogadásához a fenti gépnévnek meg kell egyeznie a helyi gép nevével.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
hu: A Samba-kiszolgálót be kell állítani és el kell indítani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
hu: A „Telepítés a Sambába” egy egyszerű módszer az ideiglenes üzenetfájl könyvtárának létrehozásához és a Samba-kiszolgáló beállításához.<br>
    Célszerű azonban inkább rendszergazda segítségét kérni a könyvtár létrehozásához („mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup”) és a következő parancs elhelyezéséhez: 
    „message command = _ELÉRÉSI_ÚT_/winpopup-send. %s %m %t &” (_ELÉRÉSI_ÚT_ helyére a tényleges elérési út kerüljön) az smb.conf fájl [global] szakaszába.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
hu: Protokollbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
hu: s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
hu: A kiszolgáló ellenőrzési időköze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
hu: Az „smbclient” programfájl elérési útja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
hu: <i>Ezek a beállítások az összes WinPopup-os azonosítóra érvényesek.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
hu: A partner számítógépének neve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
hu: &Gépnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
hu: Gépnév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
hu: Megjegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
hu: Figyel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
hu: Annak a munkacsoportnak/tartománynak a neve, amelyhez a partner számítógépe tartozik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
hu: A partner számítógépén futó operációs rendszer neve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
hu: O&perációs rendszer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
hu: A partner számítógépén futó kliensszoftver neve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
hu: Szerverszo&ftver:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
hu: <qt>Érvényes gépnevet kell megadni.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
hu: <qt>LOCALHOST nem adható meg névjegyben.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
hu: <qt>Érvényes smbclient elérési utat kell megadni.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
hu: A Samba beállítási fájl módosult.

en: Configuration Successful
hu: A beállítás sikeresen megtörtént

en: Updating the Samba configuration file failed.
hu: Nem sikerült frissíteni a Samba beállítási fájlt.

en: Configuration Failed
hu: A beállítás sikertelen

en: User Info for %1
hu: Felhasználó információk: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
hu: Az azonosító beállításai - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
hu: WLM-azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
hu: Az MSN-hez csatlakozni csak érvényes Microsoft Passport azonosítóval lehet.<br><br>Ha még nem rendelkezik Passport azonosítóval, hozzon létre egyet az alábbi gombra kattintva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
hu: Tiltott partnerek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
hu: Engedélyezett partnerek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">A dőlt betűs</span> névjegyek nem szerepelnek a névjegylistában.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
hu: Figyelem! Az oldal módosításához csatlakozni kell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
hu: Csatlakozási beállítások (speciális opciók)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
hu: Proxy engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
hu: Gépnév /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
hu: Általános beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
hu: Ne küldjön egyéni hangulatjeleket egyéb partnereknek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
hu: Ne jelenjenek meg egyéni hangulatjelek egyéb partnerektől

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
hu: <qt>Érvényes WLM passport-azonosítót kell megadni.</qt>

en: MSN Plugin
hu: MSN modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
hu: &WLM-azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
hu: <i>(például: kovacs_janos@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
hu: WLM modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
hu: Személyes üzenet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
hu: Telefonszámok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
hu: Mobil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
hu: Megmutatja, hogy Ön szerepel-e a felhasználó partnerlistájában

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor Ön szerepel a felhasználó partnerlistájában. 
    Ha nincs, akkor a felhasználó nem vette még fel Önt a listájába, vagy esetleg már törölte onnan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
hu: Benne &vagyok e partner partnerlistájában

en: Open Inbo&x...
hu: &Bejövő üzenetek mappa megnyitása…

en: &Change Display Name...
hu: A megjelenített né&v megváltoztatása…

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
hu: Az M&SN felhasználótámogató honlapjának megnyitása…

en: Buddies
hu: Partnerek

en: Change Display Name - MSN Plugin
hu: A megjelenített név megváltoztatása - MSN bővítőmodul

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
hu: Adja meg, mely néven lássák Önt partnerei az MSN-en:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
hu: <qt>A megadott megjelenítendő név túl hosszú, vegye egy kicsit rövidebbre.
    A megjelenítendő név nem változott meg.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
hu[0]: Egy olvasatlan üzenet található az Ön Hotmail postaládájában.
hu[1]: %1 olvasatlan üzenet található az Ön Hotmail postaládájában.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
hu: Bejövő üzenetek mappa megnyitása…

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
hu: Új üzenet érkezett (feladó: %1) az Ön Hotmail postaládájába.<p>Tárgy: %2

en: Send Nudge
hu: Figyelemfelkeltő küldése

en: Send &Voice
hu: Hang &küldése…

en: Sound card not detected
hu: Nincs észlelve hangkártya

en: Stop &recording
hu: &Felvétel leállítása

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
hu: A másik partnernek elérhetőnek kell lennie a hang fogadásához.

en: You cannot send voice clips in invisible status
hu: Nem küldhet hangüzenetet láthatatlan állapotban

en: The maximum recording time is 15 seconds
hu: A maximális felvételi idő 15 másodperc

en: The voice clip must be longer
hu: A hangfelvételnek hosszabbnak kell lennie

en: has sent a nudge
hu: figyelemfelhívó jelzést küldött

en: has sent you a nudge
hu: figyelemfelhívó jelzést küldött

en: Send Ink
hu: Tinta küldése

en: Select the pen's color
hu: Válassza ki az ecset színét

en: Block Contact
hu: Partner letiltása

en: Update Photo
hu: Fénykép frissítése

en: &Block custom emoticons
hu: Egyéni em&otikonok blokkolása

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
hu: <qt>A partnerlistából törölni csak online állapotban lehet. Ez a névjegy újból látható lesz újracsatlakozás után.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
hu: Ön nincs a partner listáján

en: This contact is blocked
hu: A partner blokkolt

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
hu: Ön nincs a partner listáján és az blokkolta Önt

en: Be Right Back
hu: Rögtön jövök

en: Be &Right Back
hu: &Rögtön jövök

en: On the Phone
hu: Telefonálok

en: On The &Phone
hu: &Telefonálok

en: Out to Lunch
hu: Ebédelni mentem

en: Out To &Lunch
hu: &Ebédelni mentem

en: &Idle
hu: In&aktív

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
hu: Most ezt hallgatom

en: File transfer cancelled.
hu: A fájlátvitel félbeszakadt.

en: An error occurred while saving the address book entry.
hu: Hiba történt egy címbejegyzés mentésekor.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
hu: Egy Yahoo-s címbejegyzést nem sikerült menteni:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
hu: Egy Yahoo-s címbejegyzést nem sikerült létrehozni:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
hu: Egy Yahoo-s címbejegyzést nem sikerült törölni:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
hu: A képet nem sikerült feltölteni

en: Could not open file for writing.
hu: Nem sikerült megnyitni egy fájlt írásra.

en: An error occurred while downloading the file.
hu: Hiba történt egy fájl letöltése közben.

en: Unable to connect to file transfer server
hu: Nem sikerült csatlakozni a fájltovábbító kiszolgálóhoz

en: An error occurred while sending the file.
hu: Hiba történt a fájl elküldése közben.

en: An error occurred while sending the message
hu: Hiba történt az üzenet elküldése közben

en: The message is empty.
hu: Az üzenet üres.

en: Error opening file: %1
hu: Hiba történt egy fájl megnyitásakor: %1

en: An unknown error has occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
hu: Nem sikerült webkamerás kapcsolatot létesíteni ezzel: %1.
    
    Jelentkezzen be újból és próbálja meg még egyszer.

en: An error occurred closing the webcam session.
hu: Hiba történt egy webkamerás munkamenet bezárásakor.

en: You tried to close a connection that did not exist.
hu: Nem létező kapcsolatot próbált bezárni.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
hu: Nem sikerült letölteni a kiszolgálón tárolt címjegyzéket egy felhasználó jellemzőinek lekérdezéséhez.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
hu: Hiba történt egy haverikon (%1) letöltése közben

en: Could not join chat
hu: Nem sikerült csatlakozni a csevegéshez

en: The room is full. Please choose another one.
hu: A csevegőszoba megtelt, válasszon egy másikat.

en: Invalid user.
hu: Érvénytelen felhasználónév.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
hu: Ismeretlen hiba történt, amikor belépett egy csevegőszobába.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
hu: Yahoo-névjegy hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
hu: A felvenni kívánt Yahoo-s azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
hu: A felvenni kívánt Yahoo-s azonosító felhasználóazonosítója. Alfanumerikus sztringnek kell lennie, nem tartalmazhat szóközöket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
hu: Yahoo-s &felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
hu: <i>(például: jancsi8752)</i>

en: Choose a chat room...
hu: Csevegőszoba választása…

en: Yahoo Chat rooms
hu: Yahoo csevegőszobák

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
hu: Felhasználók: %1 webkamera, %2 hang, %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
hu: Csevegőszoba kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
hu: Csevegőszobák:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
hu: Kategóriák:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
hu: Az azonosító beállításai - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
hu: Yahoo-s felhasználónév - a Yahoo-s azonosítóhoz tartozó felhasználóazonosító.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
hu: A Yahoo-s azonosító neve. Alfanumerikus sztringnek kell lennie, szóközt nem tartalmazhat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
hu: A Yahoo hálózathoz csak akkor csatlakozhat, ha rendelkezik egy Yahoo-s azonosítóval.<br><br>Ha még nem rendelkezik ilyen azonosítóval, kattintson a gombra egy új azonosító létrehozásához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
hu: Új azonosító &regisztrációja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
hu: Az azonosí&tó beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
hu: Az alapértelmezett kiszolgáló jellemzőinek &felülbírálása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
hu: Annak a Yahoo-kiszolgálónak az IP-címe vagy címmaszkja, amelyhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
hu: Annak a Yahoo-kiszolgálónak a címe vagy címmaszkja, amelyhez csatlakozni szeretne. Általában jó az alapértelmezés (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
hu: A Yahoo szolgáltatás portszáma a kiszolgálón.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
hu: Annak a Yahoo-kiszolgálónak a portszáma, amelyhez csatlakozni szeretne. Alapértelmezett értéke 5050, de a 80-as is használható, ha tűzfal mögött van.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
hu: &Port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
hu: Annak a Yahoo-kiszolgálónak a portszáma, amelyhez csatlakozni szeretne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
hu: Haverikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
hu: Partner&ikon küldése más felhasználóknak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
hu: Kép kiválasztása…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
hu: Partnerinformáció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
hu: &3. e-mail cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
hu: Csipogó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
hu: &2. e-mail cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
hu: Továbbiak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
hu: A hely adatai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
hu: Évforduló:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
hu: Yahoo-s azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
hu: Második név:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
hu: Megszólítás:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
hu: Meghívás telekonferenciára

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
hu: A telekonferencia résztvevői

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
hu: Hozzáadás >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
hu: << Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
hu: Meghívási lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
hu: Partnerlista

en: Invite
hu: Meghívás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
hu: 4. megjegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
hu: 3. megjegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
hu: 2. megjegyzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
hu: 1. megjegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
hu: Megjegyzések:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
hu: A saját állapot mutatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
hu: Mindig &offline

en: Yahoo User Information
hu: Yahoo felhasználói információ

en: Save and Close
hu: Mentés és bezárás

en: Merge with existing entry
hu: Összevonás egy meglevő bejegyzéssel

en: General Yahoo Information
hu: Általános Yahoo-jellemzők

en: Other Yahoo Information
hu: Egyéb Yahoo-jellemzők

en: Replace existing entry
hu: Meglevő bejegyzés felülírása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
hu: Ellenőrizze az azonosítóját, mert túl sok érvénytelen bejelentkezési kísérlet történt.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
hu: Írja be a képen látható karaktereket:

en: %1 has stopped broadcasting
hu: %1 beszüntette a sugárzást

en: %1 has cancelled viewing permission
hu: %1 visszavonta a megtekintési jogot

en: %1 has declined permission to view webcam
hu: %1 nem engedélyezte a webkamerája megtekintését

en: %1 does not have his/her webcam online
hu: %1 webkamerája nem elérhető

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
hu: %1 webkameráját nem lehet megnézni ismeretlen okból

en: 1 viewer | %1 viewers
hu[0]: 1 néző
hu[1]: %1 néző

en: Open &Address book...
hu: A &címjegyzék megnyitása…

en: &Edit my contact details...
hu: A né&vjegyadatok módosítása…

en: &Join chat room...
hu: Belépés cse&vegőszobába…

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
hu: Nem sikerült bejelentkezni a Yahoo szolgáltatásba: az Ön azonosítója zárolt.
    Ha aktiválni szeretné, látogasson el ide: %1.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
hu: Nem sikerült bejelentkezni a Yahoo-ba: a megadott felhasználónév érvénytelen.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
hu: Ki lett jelentkeztetve a Yahoo-ból, valószínűleg máshol már be van jelentkezve.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
hu: Nem sikerült bejelentkezni a Yahoo szolgáltatásba. Hibakód: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
hu: %1 kapcsolata megszakadt.
    A hibaüzenet:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
hu: Hiba lépett fel a Yahoo-kiszolgálóhoz való kapcsolódáskor (%1).
    Hibaüzenet:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
hu: %1
    
    A hiba oka: %2

en: Yahoo Plugin
hu: Yahoo modul

en: User %1 has granted your authorization request.
hu: %1 engedélyezte a hozzáférési kérését.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
hu: %1 elutasította az Ön hozzáférését.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
hu: Hahó!

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
hu: %1 meghívta Önt egy konferenciára (társ: %2).
    
    Az ő üzenete: %3
    
     Elfogadja?

[ctx: @action]
en: Accept
hu: Elfogadom

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
hu: %1 elutasította a meghívást a konferenciára: „%2”

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
hu[0]: Egy olvasatlan üzenet található az Ön Yahoo-s postaládájában.
hu[1]: %1 olvasatlan üzenet található az Ön Yahoo-s postaládájában.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
hu: %1 üzenetet kapott (feladó: %2) az Ön Yahoo postaládájában. <br><br>Tárgy: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
hu: %1 meghívta Önt a webkamerája megnézésére. Elfogadja?

en: Webcam for %1 is not available.
hu: %1 webkamerája nem érhető el.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
hu: <qt>A kiválasztott partnerikont nem sikerült megnyitni. <br />Válasszon egy másik ikont.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
hu: Hiba történt a megjelenített kép módosításakor.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
hu: %1 nézeti hozzáférést kér a webkamerához. Engedélyezi a hozzáférést?

en: You are now in %1 (%2)
hu: Ön most már itt van: %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
hu: Yahoo-s csevegés:

en: Yahoo Chat: %1
hu: Yahoo-s csevegés: %1

en: Buzz Contact
hu: Jelzés a partnernek

en: Show User Info
hu: A felhasználói adatok megjelenítése

en: Request Webcam
hu: Webkamerás kérés

en: Invite to view your Webcam
hu: Meghívás a webkamera megtekintéséhez

en: Yahoo Display Picture
hu: Yahoo megjelenített kép

en: &Invite others
hu: További &meghívások

en: %1|Stealthed
hu: %1|Rejtett

en: View &Webcam
hu: A webkamera meg&tekintése

en: &Buzz Contact
hu: Jel&zés a partnernek

en: &Stealth Setting
hu: &Rejtettségi beállítások

en: &Invite to Conference
hu: Meghívás konferenciára

en: &View Yahoo Profile
hu: Yahoo profil megj&elenítése

en: Stealth Setting
hu: Rejtettségi beállítások

en: Buzz
hu: Hahó!

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
hu: <qt>Megfelelő jelszót kell megadnia.</qt>

en: Be right back
hu: Rögtön jövök

en: Not at home
hu: Nem vagyok otthon

en: Not at my desk
hu: Nem vagyok gép mellett

en: Not in the office
hu: Nem vagyok a munkahelyemen

en: On the phone
hu: Éppen telefonálok

en: On vacation
hu: Szabadságon vagyok

en: Out to lunch
hu: Ebédelni mentem

en: Stepped out
hu: Kiugrottam valahová

en: I'm On SMS
hu: SMS-ben vagyok

en: Custom
hu: Egyéni

en: Buddy Icon Checksum
hu: Partnerikon ellenőrző összeg

en: Buddy Icon Expires
hu: Partnerikon lejár

en: Buddy Icon Remote URL
hu: Partnerikon távoli URL

en: YAB Id
hu: YAB-azonosító

en: Pager number
hu: A csipogó száma

en: Fax number
hu: Faxszám

en: Additional number
hu: További szám

en: Alternative email 1
hu: Másodlagos e-mail cím

en: Private Address
hu: Cím (személyes)

en: Private City
hu: Város (személyes)

en: Private State
hu: Állam (személyes)

en: Private ZIP
hu: Irányítószám (személyes)

en: Private Country
hu: Ország (személyes)

en: Private URL
hu: URL (személyes)

en: Corporation
hu: Cég

en: Work Address
hu: Cím (munkahelyi)

en: Work State
hu: Állam (munkahelyi)

en: Work ZIP
hu: Irányítószám (munkahelyi)

en: Work URL
hu: URL (munkahelyi)

en: Anniversary
hu: Évforduló

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Additional 1
hu: 1. egyéb

en: Additional 2
hu: 2. egyéb

en: Additional 3
hu: 3. egyéb

en: Additional 4
hu: 4. egyéb

en: Account Verification - Yahoo
hu: Azonosító ellenőrzése - Yahoo
