KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (176 entries)

en: Areas
hu: Területek

en: Preview
hu: Előnézet

en: Choose Map & Image to Edit
hu: Válassza ki a szerkesztendő térképet és képet

en: Select an image and/or a map that you want to edit
hu: Válassza ki a kívánt képet és/vagy térképet

en: &Maps
hu: &Térképek

en: Image Preview
hu: A kép előnézete

en: No maps found
hu: Nem található térkép

en: No images found
hu: Nem található kép

en: &Images
hu: &Képek

en: Path
hu: Elérési út

en: Images
hu: Képek

en: Usemap
hu: Térkép

en: Maps
hu: Térképek

en: unnamed
hu: Névtelen

en: An HTML imagemap editor
hu: Szerkesztő HTML-térképek készítéséhez

en: (c) 2001-2003 Jan Sch&auml;fer <email>janschaefer@users.sourceforge.net</email>
hu: (c) Jan Sch&auml;fer <email>janschaefer@users.sourceforge.net</email>, 2001-2003.

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
hu: <h3>Fájl megnyitása</h3>Kattintson ide új kép vagy HTML-fájl <em>megnyitásához</em>.

en: Open new picture or HTML file
hu: Új kép vagy HTML-fájl megnyitása

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
hu: <h3>A fájl mentése</h3>Kattintson ide a betöltött HTML_fájl <em>elmentéséhez</em>.

en: Save HTML file
hu: HTML-fájl mentése

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
hu: <h3>A fájl bezárása</h3>Kattintson ide a betöltött HTML-fájl <em>bezárásához</em>.

en: Close HTML file
hu: A HTML-fájl bezárása

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
hu: <h3>Másolás</h3>Kattintson ide a kijelölt rész vágólapra való <em>kimásolásához</em>.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
hu: <h3>Kivágás</h3>Kattintson ide a kijelölt rész vágólapra való <em>kivágásához</em>.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
hu: <h3>Beillesztés</h3>Kattintson ide a vágólapon található adatok <em>beillesztéséhez</em>.

en: &Delete
hu: &Törlés

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
hu: <h3>Törlés</h3>Kattintson ide a kijelölt rész <em>törléséhez</em>.

en: Pr&operties
hu: T&ulajdonságok

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
hu: <h3>Nagyítás</h3>Válassza ki a kívánt nagyítási szintet.

en: Highlight Areas
hu: Területek kijelölése

en: Show Alt Tag
hu: Az Alt tag megjelenítése

en: Map &Name...
hu: A térkép átne&vezése...

en: Ne&w Map...
hu: Ú&j térkép...

en: Create a new map
hu: Új térkép létrehozása

en: D&elete Map
hu: A térkép &törlése

en: Delete the current active map
hu: A kijelölt térkép törlése

en: Edit &Default Area...
hu: Az &alapértelmezett terület szerkesztése...

en: Edit the default area of the current active map
hu: A kijelölt térkép alapértelmezett területének szerkesztése

en: &Preview
hu: &Előnézet

en: Show a preview
hu: Előnézet megmutatása

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
hu: &Kép

en: Add Image...
hu: Kép hozzáadása...

en: Add a new image
hu: Új kép hozzáadása

en: Remove Image
hu: A kép eltávolítása

en: Remove the current visible image
hu: A kijelölt kép eltávolítása

en: Edit Usemap...
hu: A térkép (usemap) szerkesztése...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
hu: A kijelölt kép felhasználási térképének (usemap) szerkesztése

en: Show &HTML
hu: &HTML-es megjelenítés

en: &Selection
hu: K&ijelölés

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
hu: <h3>Kijelölés</h3>Kattintson ide terület kijelöléséhez.

en: &Circle
hu: K&ör

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
hu: <h3>Kör</h3>Kattintson ide kör rajzolásához.

en: &Rectangle
hu: Té&glalap

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
hu: <h3>Téglalap</h3>Kattintson ide téglalap rajzolásához.

en: &Polygon
hu: S&okszög

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
hu: <h3>Sokszög</h3>Kattintson ide sokszög rajzolásához.

en: &Freehand Polygon
hu: &Sokszög (szabadkézzel)

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
hu: <h3>Egyéni sokszög</h3>Kattintson ide egyéni sokszög rajzolásához.

en: &Add Point
hu: Csúcs&pont hozzáadása

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
hu: <h3>Csúcspont hozzáadása</h3>Kattintson ide, ha csúcspontot szeretne hozzáadni egy sokszöghöz.

en: &Remove Point
hu: Csúcspont &eltávolítása

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
hu: <h3>Csúcspont eltávolítása</h3>Kattintson ide, ha egy sokszögből csúcspontokat szeretne eltávolítani.

en: Cancel Drawing
hu: A rajzolás megszakítása

en: Move Left
hu: Mozgatás balra

en: Move Right
hu: Mozgatás jobbra

en: Move Up
hu: Mozgatás felfelé

en: Move Down
hu: Mozgatás lefelé

en: Increase Width
hu: A szélesség növelése

en: Decrease Width
hu: A szélesség csökkentése

en: Increase Height
hu: A magasság növelése

en: Decrease Height
hu: A magasság csökkentése

en: Bring to Front
hu: Előrehozás

en: Send to Back
hu: Hátratevés

en: Bring Forward One
hu: Eggyel előrébb

en: Send Back One
hu: Eggyel hátrébb

en: Configure KImageMapEditor...
hu: A KImageMapEditor beállításai...

en: Show Area List
hu: A területlista megjelenítése

en: Show Map List
hu: A térképlista megjelenítése

en: Show Image List
hu: A képlista megjelenítése

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
hu:  Kijelölt rész: - Kurzor: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
hu:  Kurzor: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
hu:  Kijelölt rész: x: %1, y: %2, sz: %3, m: %4

en:  Selection: -
hu:  Kijelölt rész: -

en: Drop an image or HTML file
hu: Kép vagy HTML-fájl ejthető ide

en: Enter Map Name
hu: Adja meg a térkép nevét

en: Enter the name of the map:
hu: Adja meg a térkép nevét:

en: The name <em>%1</em> already exists.
hu: A(z) <em>%1</em> név már foglalt.

en: HTML Code of Map
hu: A térkép HTML-kódja

en: *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html|Web File
    *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng|Images
    *.htm *.html|HTML Files
    *.png|PNG Images
    *.jpg *.jpeg|JPEG Images
    *.gif|GIF-Images
    *|All Files
hu: *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html|Webes fájlok
    *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng|Képek
    *.htm *.html|HTML-fájlok
    *.png|PNG-képek
    *.jpg *.jpeg|JPEG-képek
    *.gif|GIF-képek
    *|Minden fájl

en: Choose File to Open
hu: Válassza ki a megnyitni kívánt fájlt

en: HTML File
hu: HTML-fájl

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Text File
hu: Szöveges fájl

en: <qt>The file <em>%1</em> already exists.<br />Do you want to overwrite it?</qt>
hu: <qt>Már létezik <em>%1</em> nevű fájl.<br />Felül szeretné írni?</qt>

en: Overwrite File?
hu: Felül szeretné írni a fájlt?

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: <qt>You do not have write permission for the file <em>%1</em>.</qt>
hu: <qt>Nincs írási jogosultsága a(z) <em>%1</em> fájlhoz.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
hu: <qt>Nem létezik <b>%1</b> nevű fájl.</qt>

en: File Does Not Exist
hu: Nem létezik ilyen fájl

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elmenteni a(z) <i>%1</i> fájlt, mert nincs hozzá írási jogosultság.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a térképet: <i>%1</i>? <br /><b>A műveletet nem lehet visszavonni.</b></qt>

en: Delete Map?
hu: Törölni szeretné a térképet?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
hu: <qt>A(z) <i>%1</i> fájl megváltozott.<br />El szeretné menteni?</qt>

en: Enter Usemap
hu: A felhasználási térkép (usemap) megadása

en: Enter the usemap value:
hu: Adja meg a felhasználási térkép (usemap) értékét:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: Sze&rkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
hu: &Térkép

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
hu: KImageMapEditor fő eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
hu: KImageMapEditor rajzolási eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

en: noname
hu: névtelen

en: Number of Areas
hu: A területek száma

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Circle
hu: Kör

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Cut %1
hu: Kivágás - %1

en: Delete %1
hu: Törlés - %1

en: Paste %1
hu: Beillesztés - %1

en: Move %1
hu: Mozgatás - %1

en: Resize %1
hu: Átméretezés - %1

en: Add point to %1
hu: Csúcspont hozzáadása: %1

en: Remove point from %1
hu: Csúcspont eltávolítása: %1

en: Create %1
hu: Létrehozás - %1

en: Top &X:
hu: Felső, &X:

en: Top &Y:
hu: Felső, &Y:

en: &Width:
hu: S&zélesség:

en: Hei&ght:
hu: M&agasság:

en: Center &X:
hu: Középső, &X:

en: Center &Y:
hu: Középső, &Y:

en: &Radius:
hu: S&ugár:

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Top &X
hu: Felső, &X

en: Top &Y
hu: Felső, &Y

en: Alt. &Text:
hu: &Leíró szöveg:

en: Tar&get:
hu: &Cél:

en: Tit&le:
hu: C&ím:

en: Enable default map
hu: Az alapértelmezett térkép engedélyezése

en: OnClick:
hu: Kattintáskor:

en: OnDblClick:
hu: Dupla kattintáskor:

en: OnMouseDown:
hu: Egér lefelé:

en: OnMouseUp:
hu: Egér felfelé:

en: OnMouseOver:
hu: Egér az objektum fölött:

en: OnMouseMove:
hu: Az egér megmozdításakor:

en: OnMouseOut:
hu: Az egér elhagyja az objektumot:

en: Area Tag Editor
hu: Az area tag szerkesztése

en: Selection
hu: Kijelölés

en: &General
hu: Ált&alános

en: Coor&dinates
hu: K&oordináták

en: &JavaScript
hu: &Javascript

en: Choose File
hu: Válasszon egy fájlt

en: Preferences
hu: Beállítások

en: &Maximum image preview height:
hu: Az előnézeti kép ma&x. magassága:

en: &Undo limit:
hu: Max. visszavonási mélység:

en: &Redo limit:
hu: Max. &újra végrehajtási mélység:

en: &Start with last used document
hu: A legutó&bbi dokumentum megnyitása induláskor

en: Web Files
hu: Webes fájlok

en: HTML Files
hu: HTML-fájlok

en: PNG Images
hu: PNG-képek

en: JPEG Images
hu: JPEG-képek

en: GIF Images
hu: GIF-képek

en: Choose Picture to Open
hu: Válassza ki a megnyitandó képet

en: (c) 2001-2007 Jan Schaefer
hu: (c) Jan Schaefer, 2001-2007.

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
hu: Segített a Makefile-ok elkészítésében, létrehozta a Debian-csomagot

en: Aaron Seigo and Michael
hu: Aaron Seigo és Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
hu: Segített kijavítani az --enable-final módot

en: For the Spanish translation
hu: Spanyol fordítás

en: For the Dutch translation
hu: Holland fordítás

en: For the French translation
hu: Francia fordítás

en: Write HTML-Code to stdout on exit
hu: HTML-kód kiírása a standard kimenetre kilépéskor

en: File to open
hu: A megnyitandó fájl
