kcmcgi - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
id: Alamat ke Program CGI Lokal

en: Add...
id: Tambah...

en: Remove
id: Hapus

en: CGI KIO Slave Control Module
id: Modul Kontrol Hamba KIO CGI

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
id: <h1>Skrip CGI</h1> Hamba KIO CGI memungkinkan anda untuk mengeksekusi program CGI lokal tanpa perlu menjalankan server web. Dalam modul kontrol ini anda dapat mengatur alamat yang ditelusuri untuk skrip CGI.
