knotify4 - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
id: Notifikasi divais

en: Could not mount the following device: %1
id: Tak dapat mengaitkan divais berikut: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
id: Tak dapat melepas kaitan divais berikut: %1
    Satu atau lebih berkas di divais ini dibuka oleh aplikasi

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
id: Divais berikut sekarang dapat dilepas dengan aman: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
id: Tak dapat melepaskan divais berikut: %1
    Satu atau lebih berkas di divais ini dibuka oleh aplikasi

en: The following device can now be safely removed: %1
id: Divais berikut sekarang dapat dielpas dengan aman: %1

en: KDE Notification Daemon
id: Jurik Notifikasi KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
id: (C) 1997-2008, Pengembang KDE

en: Current Maintainer
id: Pengelola Saat Ini

en: Previous Maintainer
id: Pengelola Sebelumnya

en: Sound support
id: Dukungan suara

en: Porting to KDE 4
id: Perubahan ke KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
id: Memulai Layanan Teks-ke-Suara Jovie Gagal
