kuiserver - en to id translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
id: Tugas Selesai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
id: Pindahkan ke senarai yang berbeda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
id: Hapus tugas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
id: Tampilan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
id: Tampilkan semua tugas dalam senarai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
id: Tampilkan semua tugas dalam pohon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
id: Tampilkan jendela terpisah

en: %1 file | %1 files
id[0]: %1 berkas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
id: Pindahkan tugas ke senarai yang berbeda.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
id: Hapus tugas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
id: Tampilkan semua tugas dalam senarai.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
id: Tampilkan semua tugas dalam pohon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
id: Tampilkan jendela terpisah.

en: Job Manager
id: Manajer Tugas

en: KDE Job Manager
id: Manajer Tugas KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
id: (C) 2000-2009, Tim KDE

en: Maintainer
id: Pengelola

en: Former Maintainer
id: Pengelola Sebelumnya

en: Former maintainer
id: Pengelola sebelumnya

en: Developer
id: Pengembang

en: %1 of %2 processed at %3/s
id: %1 dari %2 diproses dalam %3/d

en: %1 of %2 processed
id: %1 dari %2 diproses

en: %1 processed at %2/s
id: %1 diproses dalam %2/d

en: %1 processed
id: %1 diproses

en: Clear
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Pause
id: Jeda

en: Resume
id: Lanjut

en: Configure...
id: Atur...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
id: Senarai transfer/tugas berkas yang sedang berjalan (kuiserver)

en: Behavior
id: Perilaku
